Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) 8nemesis8 válasza rednifegnar (#77939) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sajnos hiába kértem az eladót, hogy GLS vagy DHL olcsóbb gyorsabb egyszerűen nem akarják, nem értem miért olyan hatalmas ötlet nekik a royal mail. Mi sem nagyon szeretjük a postát :D

(#77952) Ance válasza 8nemesis8 (#77951) üzenetére


Ance
őstag

Próbáld legközelebb az UPS-t, mert onnan azt szeretik. GLS pl. nincs is, hanem egy partnercég csinálja, a Parcel Force. Nálam anno nem is esett le az eladónak a GLS név, annyira nincs náluk a köztudatban. Az UPS egyébként gyors, nekem pár hete egy 20 kg-os csomagot 4 nap alatt hoztak el anglia északi feléből. Egy napig csak az országon keresztül jött.

(#77953) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát ez az auto bid mennyire utálatos egy dolog :(((

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#77954) 8nemesis8 válasza Ance (#77952) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a tippet!
UPS-t gyűlölöm, de tényleg gyorsak.
Aki Szegedre jár, hát nem akarom kommentálni egy időben többször jött csomagom, értesítőt nem hagyott így nem tudtam átfoglalni, telefonon nem segítettek, futár száma nem kiadható. Nálam 10/1pontos futárszolgálat, de ha messziről jön tuti ők kb a leggyorsabbak. Viszont az áruk nem éppen itthoni viszonyoknak megfelelő, de lehet úgy kellett volna., A mostani csomag viszont 1,2 vagy 1kg. Tehát nem nagy az egész.

(#77955) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok ez applikációból használható P20APP kód működött valakinek is?
Csak olyan termékre használnám, ami az akció alatt található listában szerepel.
A P10DESK az működik böngészőből.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77956) V/ válasza anonymus89 (#77955) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem fogyott el akkor használhatod, legutóbb az indulás után 2 óra múlva már egy sem volt.

(#77957) anonymus89 válasza V/ (#77956) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezek egyikére szeretném: link1 link2 link3

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77959) V/ válasza anonymus89 (#77957) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem elfogadta, de az eBay app-ban kell beírni, nem az eBay mobil böngészősben, valamiért nekem is az került elsőként elő, csak amikor kiírta hogy a kupon kód az eBay app-ban használható akkor esett le nekem is hogy nem jó helyen vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#77960) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#77954) üzenetére


8nemesis8
veterán

Srácok, érdekes dolog történt.
Global Shipping Programos csomagom ma kapott DPD azonosítót, tehát lehet mégsem 10-15 nap lesz mire ideér. :C

(#77961) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Nálatok működnek az ebay által küldött kuponkódok?

10% off from the websiteCoupon Code:P10DESK
20% off from the eBay appCoupon Code:P20APP

elolvastam a feltételeket de semmi szabályba ütközőt nem találok abban amit csinálok. De lehet én vagyok vak és valami elkerülte a figyelmem.

pontosítok, az asztalit elfogadja már bármire, csak eddig nem chromeban próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#77962) V/ válasza vasi89 (#77961) üzenetére


V/
Topikgazda

Most fizettem a mobil app-ban a 20-as kuponnal.

(#77963) anonymus89 válasza V/ (#77959) üzenetére


anonymus89
addikt

Láttam módosítottad a teljes hsz-t végül vettem Sinceritytradingtol és arra elfogadta.
Köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77964) CHIPman válasza V/ (#77962) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam nem működik tegnap óta sem, pedig ma is kaptam róla app értesítést. Sinceritytől rendelnék, és próbáltam dollárban és fontban is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#77965) anonymus89 válasza CHIPman (#77964) üzenetére


anonymus89
addikt

Mikor próbáltad?
ÉN akkor vettem meg mikor beírtam előtted.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#77966) V/ válasza CHIPman (#77964) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy alkalmas és nem mindenhol érvényes. Tegyél más valamit a kosárba azok közül amit felajánlanak csak ez legyen benne és a fizetés összesítő oldalon írd be az app-os kódot akkor mi történik,? Nem kell megvenned, ha számolja a kedvezményt kiírja és visszatudsz lépni

(#77967) vasi89 válasza V/ (#77966) üzenetére


vasi89
addikt

én pont így próbáltam. gépen elfogadja a 10%ot, appban meg nem a 20at. na mindegy annyira nem fontos most, lényeg, hogy másnál jók.

(#77968) V/ válasza vasi89 (#77967) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem tudom hogy mi lehet az oka, mondjuk én is szívtam egy kicsit, mert a 10%-os értesítőt kaptam, vettem is valamit, de a 20%-al is megvehettem volna, ami csak később került elő. Persze ezt is felhasználtam, de 10000 Ft-ból a 20% jobb lett volna, így azt egy olcsóbb dologra használtam fel.

(#77969) francois8


francois8
tag

Kedves Mindenki! Ez a szállítási költség téves lehet? 8,89€ szállítási költség alattival még nem találkoztam.

(#77970) V/ válasza francois8 (#77969) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem téves, lehet neki kedvezménye vagy szándékosan írt ennyit, a többit meg beépítette az eladási árba, de teljesen mindegy hogy mi az oka ennyit fizetsz. Ha utólag kérne plusz költséget az eBay szabályellenes. Még nézd meg a szállítás fülön, hogy látsz-e még valami más információt.
Mivel ez licitálós és esetleg megnyernéd 15€-val, azért van lehetősége visszalépni az eladástól.
De rá is lehet kérdezni, bár elméletileg tudta hogy ennyit ír be oda.

(#77971) francois8


francois8
tag

:R Köszi szépen! Sok németre rá írok, hogy tudnak-e ide szállítást vállalni és valaki ezt a 8,89€-t postaköltséggel megoldja, de miért van az, hogy több eladó 15€ alatt nem tudja szállíttatni (biztosítás nélkül sem) a 2kg-os csomagot? Volt aki 25€-t is írt már.

(#77972) V/ válasza francois8 (#77971) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában Mo-ra csak csomagot küldhetnek onnan mint kereskedelmi dolog annak annyi a minimum díja amit írtál, 2,5 az ajánlott szolgáltatás ekkor lesz 11,39 €, de tényleg lehet valamilyen módon kedvezménye.
És van egy új kategória: DHL Päckchen XS min. 15 x 11 cm, keine Mindesthöhe max. 35 x 25 x 3 cm bis 2 kg 4,89 EUR. Ha ebből 1,89-et beépít az eladási árba akkor kedvezőbbnek tűnik a hirdetés, mint a konkurenciáé.
Persze ez a távcsőre nem érvényes, mert 3 cm-nél vastagabb.
Ezek viszont magánszemélyre vonatkozó árak, vállalkozóként, cégként lehet kevesebb.
Itt az árkalkulációs oldal.

[ Szerkesztve ]

(#77973) francois8


francois8
tag

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#77974) francois8


francois8
tag

Köszi szépen! Magyarán rengeteget spórolhattam volna, ha említem a DHL Päckchen XS csomagszolgáltatást.. Gondolom régiótól függetlenül 4,89€ a szállítás Magyarországra.

(#77975) V/ válasza francois8 (#77974) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol van DHL Posta.

(#77976) francois8


francois8
tag

Döntően DHL-el küldik, ritkán Hermes-sel

(#77977) Robyka


Robyka
aktív tag

Tegnap és ma is próbáltam a kódokat gyiket sem fogadta el. Most ezek elfogynak lejárat előtt?

(#77978) V/ válasza Robyka (#77977) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az lesz a valószínű.

(#77979) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Ha ma rendelek egy 39,7 USD-s terméket, az összefoglaló szerint nem kell vámot és áfát fizetni?
Ha lejön belőle a ma még élő 20% kedvezmény akkor az utóbbi lehet a vámeljárás alapja?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#77980) somnia válasza Panthera (#77979) üzenetére


somnia
őstag

...nem mindegy?...

(#77981) V/ válasza Panthera (#77979) üzenetére


V/
Topikgazda

A ténylegesen kifizetett összeg alapján számolják a vám, áfa mértéket.

(#77982) anadroid válasza Panthera (#77979) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak éppen a kedvezmény nem volt már tegnap sem elérhető. Vám és ÁFA: a vámkezelés napi helyzet számít, nem a megrendeléskori vagy feladáskori.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#77983) Panthera válasza V/ (#77981) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!

anadroid: Próbáltam, nekem sem működött már sajnos.

somnia: "nem mindegy", mert ha rátesznek még külön vámkezelési díjat, akkor már nincs értelme onnan rendelni, idő amíg ideér, ha egyáltalán ideér...

Idézek az összefoglalóból:
"Figyelem, a szolgáltató pénzt kér a vámeljárás lefolytatásáért, ezt a munkát akkor is elvégzik ha nincs az adott terméknél fizetendő vám, csak áfa. A Magyar Posta 3500 Ft, futárcégek 7000 Ft körüli díjjal számolnak!"

(#77984) V/ válasza Panthera (#77983) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem hogy az idézetnek mi az oka.
Azért szól úgy a mondat mert többen nem értették, hogy miért kérnek vámeljárási költséget ha nem nem kell vámot fizetni, az van megmagyarázva. Hogy vámeljárás keretében történik az áfa megállapítása is.
Volt egy megjegyzés is: (A Magyar Posta esetében, ha nem kell az Áfá-t megfizetni, egyelőre nem számol fel semmilyen költséget.)

[ Szerkesztve ]

(#77985) cof válasza Panthera (#77983) üzenetére


cof
veterán

Ha 39.7 USD a vásárolt terméked szállítással (mert az is beleszámít a vámeljárásba ha van szállítási költség), akkor semmit nem kell fizetned ha meg is fogják, csak beküldöd a dokumentumokat, mert az októberi hónapra 40.89 USD a határ.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77986) anadroid válasza cof (#77985) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha beér októberben. Ami az október eleji egyhetes ünnep miatt egyáltalán nem biztos.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#77987) V/ válasza anadroid (#77986) üzenetére


V/
Topikgazda

Erősödik a forint, talán nem megy már lejjebb az árfolyam.

(#77988) anadroid válasza V/ (#77987) üzenetére


anadroid
senior tag

Erről *tolcsyék is tudnak? :(

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#77989) Panthera válasza V/ (#77984) üzenetére


Panthera
őstag

Az világos, hogy az áfát is a vámeljárás keretében kell fizetni. Az viszont nem, hogy az a + költség amit idéztem, az mikor áll fenn. Elnézést, a megjegyzést nem láttam / elkerülte a figyelmem.

(#77990) Panthera válasza cof (#77985) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, szállítással annyi.
Eddig csak összeghatár alatt rendeltem, de így most már tiszta, köszönöm mindenkinek a segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#77991) francois8 válasza V/ (#77972) üzenetére


francois8
tag

Igen, igazad van, távcsőre nem vonatkozik ez a 4,89€-s PP. A Produktauswahl szerint, a DHL Päckchen XS-nél a max méret miatt pedig beleférne (60x30x15) is van ebben a kategóriába, 2kg-ig, de ezt dimenziót nem ajánlja fel, csak a 8,89€-val.

(#77992) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!

Ebayen rendeltem Angliából. Vásárlás előtt egyeztettem az eladóval, azt mondta 19 font lesz a szállítási költség. A vásárlás után elküldte a postai szla fotóját, amin látszik, h csak 10 font volt a száll.költség. Ez mennyire gyakori?

(#77993) HollyBoni válasza Zen Master (#77992) üzenetére


HollyBoni
veterán

94357 esetből általában 1.

(#77994) anadroid válasza Zen Master (#77992) üzenetére


anadroid
senior tag

Csomagolás, benzin a postáig, eltöltött idő is hozzájön a postai díjhoz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#77995) V/ válasza Zen Master (#77992) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elküldte neked a számlát és azon tényleg annyi a bruttó, akkor enyhén szólva hülye volt, ha 19-et kér akkor az annyi, ha van nyomkövetés akkor tényleg kevés a 10 font.
Most majd kétszer is meggondolja hogy így adjon el, mert gondolom vissza akarod kérni a 9-et.

(#77996) V/ válasza anadroid (#77994) üzenetére


V/
Topikgazda

Te is tudod hogy ezt nem számolhatja így, ezeknek benne kell lenni az eladási árban. A postázás díja meg a díjszabás szerint lehet, még akkor is ha utólag kéri a vevő hogy legyen neki elpostázva.

(#77997) gyulaszu válasza V/ (#77996) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Lehet, hogy a kolléga kicsit eltúlozva írta, de szerintem is lehet megadni "csomagolás és postaköltséget" is. Én legalábbis ilyenkor egyedi árat írok abba a mezőbe.
Másrészt ha licitre teszel fel valamit, akkor hogy adod hozzá az árhoz?

gyulaszu

(#77998) V/ válasza gyulaszu (#77997) üzenetére


V/
Topikgazda

A lényeg az hogy nem kell igazolgatni a vevőnek hogy miért annyi. Ha 19 akkor azt kell fizetnie.
Minimum összeg a licitnél.
Te odaadod akkor is ha veszteséges, mert nem jött be még a csomagolási költsége sem?
Egyébként csak a Calculated shipping opciónál van külön mező az egyéb költségnek
Pontatlanul fogalmaztam, elnézést. A maximált szállítási költségnél muszáj ha több a tényleges díj a különbözetet beépíteni az eladás árba.

[ Szerkesztve ]

(#77999) gyulaszu válasza V/ (#77998) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én hobbiból adok el ezt-azt, főleg Németországba.
Olyankor pedig nálam mindig 1 EUR a licit kezdő ára, minimum összeg nélkül (annak is díja van ;] )
Ezért adom meg a csomagolási és egyéb költségeimet a "Versandkosten" alatt, mégpedig itt:
[kép]
Az összeghez annyit írok amennyit akarok.

Egyébként már én is jártam úgy, hogy megvettem valamit, aminek 8,49 volt Versandkosten-ként megadva és amikor megjött, akkor láttam, hogy egy jóval olcsóbb (talán 3,89-es) módon küldte el az eladó. Engem is bosszantott, de elengedtem...
Ha jól értelek, akkor ilyenkor vissza lehetne "reklamálni" a különbözetet?

gyulaszu

(#78000) V/ válasza gyulaszu (#77999) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze mert ezt így tudod megcsinálni, én is így szoktam de ugye nem részletezed a vevőnek higy mit tartalmaz a tétel?
Ha az eBay beépített postázázi modulját használod ott van külön megadási lehetőség az egyéb költségeknek mert ott csak az igazi postai tarifa van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.