Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) V/ válasza D@ny7 (#76850) üzenetére


V/
Topikgazda

Az általam ajánlott módon küldve ha becsomagolva a súlya 50 g alatti lesz akkor 2540 Ft, ha ennél több lesz a súlya (valószínű) akkor meg 3575 Ft, de ezt a PayPal visszatéríti neked. Feltéve hogy a PayPal fiókodon keresztül fizettél és ott a számlatörténetben a tranzakció.
Ha nem működik akkor a vételárat is vissza kell hogy kapd.

[ Szerkesztve ]

(#76852) D@ny7 válasza V/ (#76851) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Egyenlőre kivárom hogy mit válaszol.

Elég nagy a valószínűsége hogy rossz, bár a leírásban szerepel hogy csak bizonyos modellek-el működik.
Viszont pontosan ugyanarra a típusra keresve 7260HMW, más eladónál más modellek is szerepelnek.
Nem hinném hogy a gyártó (intel) ugyanazon típusszám alatt különböző wifi kártyákat árulna.

(#76853) V/ válasza D@ny7 (#76850) üzenetére


V/
Topikgazda

HMW az egy fajta van, de Intel7260 az három típus. Ha pont ugyanilyen volt abban ahol most használnád és nem működik annak ellenére hogy az operációs rendszernek megfelelő driver van használatban, akkor valóban rossz

(#76854) D@ny7 válasza V/ (#76853) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Méret, csatlakozó stb minden stimmel.
Szépen a helyére megy, de hibásan működik: Wifi nem indítható (10-es hiba), bluetooth csak csak megyeget.
Több driver-el is ugyanez a hibajelenség.

(#76856) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Sziasztok! Minap megrekedt a vámnál a tv boxom. 32.99$ volt. Benyújtottam a kérelmet, hogy engedjék el az áfát, mert nem éri az áfa összege a 10$-t, szamlakat csatoltam mellé ahogy kell szépen, az itt leírásban talált "forma szöveggel" :D. Szerintetek van esélyem hogy elengedjek az áfát? Járt már valaki igy ilyen összegnél? Köszi a válaszokat! :)

(#76857) V/ válasza Zabagep (#76856) üzenetére


V/
Topikgazda

40 $ esetén is el kell engedni az Áfát, jogszabály írja elő. A leírt szöveg megtörtént eseményeken alapul, az elmúlt 1,5 évben 6 alkalommal 26 és 41 $ közti értéknél. Nem elméleti leírás.
De nem csak a kérelem kell, hanem a nyomtatványuk ismert az a kiindulási okmány.

[ Szerkesztve ]

(#76858) V/ válasza D@ny7 (#76852) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosítom a dolgot. A hirdetésben ez van írva:
Compatible with Follow for Lenovo IBM Thinkpad laptop only:
S310 S410 S410P/S1 yoga/M4400S
E440 E540 S440 S540
K2450 K2450A K4250 K4350 K4350A
K4450 K4450A E4430A E4430G
FLEX 14 FLEX 15 FLEX 14D FLEX 15D
For ThinkCentre E73z M73z E93z

Ezzel eleve megadja az alapfeltételeket.
Ha ezek közt fel van sorolva az is amibe beraktad, akkor simán mehet a pénz visszakérés, újnak írta, működnie kell.
Ha nincs közte és mivel a leírás alapján az eladó nem garantálta a más típusban való működést, nem alapos a reklamáció, akkor erre szokták azt mondani hogy figyelmetlenül lett vásárolva.
Az hogy más eladónál mások vannak felsorolva az lényegtelen, a saját hirdetéséhez van kötve az eladó.
Ennek ellenére lehet kérni, hogy bocs benéztem, visszaküldöm és kérem az árát vissza.

Az időhúzás meg nem valószínű, elindítottál egy request-et annak 30 nap a futási ideje, az értesítőben is látható, hogy mikortól lehet kérni az eBay közbeavatkozását, lehet adni akár 1 hetet hogy konzultáljon a beszállítóval. Ha nem lesz megoldás akkor meg az eBay-hez fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#76859) Zabagep válasza V/ (#76857) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Értem. Köszi! Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok, de sosem jártam még így :D. Letöltöttem a posta.hu/vam oldalról a kitöltendő dokumentumot, kitöltöttem. Viszont az számomra nem világos, hogy a bejelölős részen melyiket kellene választanom? Van ugye ez az A, B, C-s dolog. Ott melyiket kellene választanom? Köszi! :)

(#76860) D@ny7 válasza V/ (#76858) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Igen ezt én értem, viszont egy másik hirdetés, ugyanerre a típusra azt írja hogy works on Dell, Toshiba, Acer, Sony, Samsung and Asus.

Nem tudok olyanról hogy egy fajta kártyából, jelen esetben 7260HMW, több fajta készül, ami pont ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik stb.
Bár lehet hogy most valami újat tanulhattunk meg.

Megpróbálunk keríteni egy lenovo-t, és akkor kiderül madj. :))

(#76861) V/ válasza Zabagep (#76859) üzenetére


V/
Topikgazda

A-t hiszen náluk van a dolog és gyorsabb ha ott helyben rendezik.

(#76862) V/ válasza D@ny7 (#76860) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó csak azokért vonható kérdőre amit beírt az hirdetésébe. Ha rákérdez az eBay a problémára azt válaszolja hogy ő megadta a megfelelő paramétereket a vevő nem olyan eszközbe rakta be, így a reklamáció jogtalan. De ad lehetőséget a vevőnek a megfelelő rendezésre, és hogy miután visszaérkezik a termék hozzá, visszaadja a pénzt a szabályoknak megfelelően.

(#76863) D@ny7 válasza V/ (#76862) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Értem. nemsokára tesztelve lesz lenovo notebookban is.
Ha abban működik akkor rendben.
Visszaküldeni csak abban az esetben fogom ha biztos hogy rossz.
Ötezer párszász forint volt, nagyobb lenne a bukás ha ki kell fizetni esetlegesen a visszaszállítást.

(#76864) V/ válasza D@ny7 (#76863) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem buksz semmit, a postaköltséget a PayPal-tól visszakapod. Ha abban sem működik, akkor kénytelen vagy azt meglépni. Ha működik még akkor is lehet egyezkedni az eladóval, hogy neked csak nem jó, mert amihez megvetted az nem kezeli jól. Mibe kellene egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#76865) D@ny7 válasza V/ (#76864) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Egy Dell notebookba lenne bele téve.
Jelenleg annyit írt az eladó hogy próbáljam meg lenovo notebokkal.

(#76866) V/ válasza D@ny7 (#76865) üzenetére


V/
Topikgazda

A DELL-ek azok sajnos nagyon "finnyásak", nekem is volt sikertelen csere, kénytelen voltam drágábban megvenni egy használt gyárit mert az új, hasonló gyártmány nem működött, lábkiosztási probléma is volt.

(#76867) V/


V/
Topikgazda

Tisztelt hozzászólók!
Mindenkinek a figyelmébe ajánlom az alábbiakat és kérem betartani.

(Különösen az aláhúzással kiemelteket)

Általános Szolgáltatási Feltételek (ÁSZF)
III. Moderáció
10. Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

1. Bármely beavatkozás, mely hátrányosan változtatja meg a Szolgáltatás megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát, zavarja a többi Felhasználót (például: mértéktelen hangulatjel használat, óriási méretű képek, kártékony programkódok, felesleges üres sorok, túlburjánzó díszítések és sorminták, folytonos nagybetűs írásmód, illetve a jóérzést zavaró, agresszív, kötekedő, hangulatkeltő, sértő, vulgáris, személyeskedő tartalom).
2. Jogszabálysértés (vagy arra buzdítás), például rágalmazás, becsületsértés, kegyeletsértés, közösség elleni izgatás, rémhírterjesztés, közveszéllyel fenyegetés, önkényuralmi jelképek használata, nemzeti jelképek megsértése.
3. Etnikai, faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai hovatartozás sértése.
4. A kiskorúak fejlődésére káros tartalmak (a 2010. évi CLXXXV. törvény III-IV-V-VI kategóriájába sorolható: erőszak, szexualitás stb.).
5. „Flood” (illetve „keresztpostázás”): ugyanazon vagy nagyon hasonló tartalom egy helyen többször vagy több helyen.
6. „Cyberbullying”: fenyegetés, zaklatás, támadás.
7. „Flame”: erőteljes érzelmi töltetű, indulatokat gerjesztő, lejárató, elfogadható érv nélküli, valami ellen hangoló tartalom.
8. „Trollkodás”: téma- és közösségromboló provokáció.

(#76868) adrian87


adrian87
tag

Hello!

Kaptam egy sérült csomagot. Nem bontottam ki, de úgy látom a benne lévő csomag is sérült. Konkrétan át van vágva snicerrel. Mit tehetek? Aláírni nem kellett semmit és csak a kezembe lett nyomva. A sérülést csak később vettem észre. :W

Ez még használható cikk volna nekem:

https://kinaicuccok.blog.hu/2017/01/18/hogyan_reklamaljunk_az_ebay-en_vasarlas_utani_reklamacio_penz_visszakerese_resolution_center_open_ca

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#76869) V/ válasza adrian87 (#76868) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem az utolsó mondatod, ha az jó neked használd.

Ha itt az Összefoglalóban nem felel meg neked ez a rész: 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van. és a 4.b leírás

Felbontásról készíts videót.

A hozzászólás beíró ablak alatt van egy Link feliratú gomb, kérlek használd, mert akkor így nézne ki a hozzászólásod:

Hello!
Kaptam egy sérült csomagot. Nem bontottam ki, de úgy látom a benne lévő csomag is sérült. Konkrétan át van vágva snicerrel. Mit tehetek? Aláírni nem kellett semmit és csak a kezembe lett nyomva. A sérülést csak később vettem észre. :W
Ez még használható cikk volna nekem:

(#76870) adrian87 válasza V/ (#76869) üzenetére


adrian87
tag

Bocsánat. A vásárolt termékkel biztos gond van, mert egy zsákot vettem klímatakarításhoz. A zsák pedig át van vágva vagy lukasztva valamivel a csomagolással együtt.
Tehát használhatatlan takarításhoz.

Mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#76871) V/ válasza adrian87 (#76870) üzenetére


V/
Topikgazda

Képeket készítesz igazolásul és mivel egyértelműen szállítás közbeni a sérülés, visszakéred az árát, mivel nem megfelelően lett csomagolva. Ha jó fej az eladó akkor kárpótol. Bár a szállítót terheli a felelősség.
Én nem találtam meg a posta oldalán hogy miként járnak el ha sérülten akarják neked átadni a küldeményt, de szerintem valahogyan jegyzőkönyvezni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#76872) Papooo válasza V/ (#76871) üzenetére


Papooo
senior tag

Nekem nemrég jött sérült csomagolású csomagom.
Körbe ragasztószalagozták a dobozt, és mellé tettek egy nyomtatványt, hogy az mpl sérült csomagolásban kapta meg (a német postától), mivel a súly megegyezett a feladási súllyal, ezért az mpl "újracsomagolta".
Szerencsére a csomag tartalma nem volt érzékeny a csomagolásra, így nem csináltam ügyet belőle.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#76873) hevgab válasza tusi74 (#3930) üzenetére


hevgab
csendes tag

Szia!

Én is ma szembesültem, hogy 130$ értékben rendelést adtak le az ebayen olyan doldokgra, amit természetesen nem én rendeltem. Jelezte a telefonom, hogy paypal-os vásárlás történt. Az a baj, hogy az ebay-re nem is tudok belépni. A Live Chat-hez kell a belépés is, igaz?

Kérdéseim:
- mit tehetek ilyenkor, amikor nem tudok belépni a saját fiókomba?
- van magyar nyelvű ügyfélszolgálata? Nem találtam sehol...
- van esély rá, hogy a pénz visszakerül hozzám?
- rendőrségi ügy kell. hogy legyen ebből?

A segítség sürgős lenne, bármilyen gyors válasznak örülnék!

Üdv

(#76874) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! A képen látható pendriveot szeretném megrendelni, a kijelölt ingyenes szállítási móddal. Ha így rendelem nem lesz nyomon követhető a termék?

(#76875) V/ válasza Putyin90 (#76874) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagy valószínűséggel. De az igazi nyomkövetési számmal az eladónak biztosítod az elvesztési miatti biztosítási díj megkapását, te csak nézegetheted, más hasznod nem igazán lesz belőle.
De ha nem kapnád meg a pénzed visszakapod.
A szállítási idő is közel azonos lesz mint 2,5 $-os szállítással, így nyugodtan megveheted az ingyenes szállítással.

(#76876) Putyin90 válasza V/ (#76875) üzenetére


Putyin90
senior tag

Na erre voltam kíváncsi, hogy ha ingyenes szállítással kérem, és nincs valós nyomkövetési szám, akkor ha valamilyen oknál fogva nem kapnám meg, akkor visszakapom-e a pénzem. És ezzel az ingyenes szállítási móddal az eladó tudja esetleg csekkolni, ha nem kapnám meg, hogy hol akadt el?

[ Szerkesztve ]

(#76877) V/ válasza hevgab (#76873) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankodnál kártya letiltás és a nem engedélyezett tranzakció bejelentése, PayPal-nál nem engedélyezett tranzakció dispute indítás.
Az eBay azonosítóidat szerezték meg és megváltoztatták a jelszódat, de erről kapnod kellett volna értesítést és arra reagálni kellett volna, hogy nem te kezdeményezted.
Az ilyen jellegű probléma megoldása lenne:
ha használva lenne az eBay sms kódod belépése,
az eBay gyors fizetés nem aktivált állapota,
a PayPal sms belépési védelmének használata
és ha van lehetőség rá akkor csak Internetes fizetésre alkalmas kártya (virtuális kártya) használata, mert annál te szabályozod a rajta lévő pénz összeget.

Sem az eBay, sem a PayPal nem tart magyar nyelvű ügyfélszolgálatot, az angol a kommunikáció nyelve, de az eBay-en az alap dolgok nem telefonosok.
Van amelyik bank kéri a rendőrségi feljelentést

[ Szerkesztve ]

(#76878) hevgab válasza V/ (#76877) üzenetére


hevgab
csendes tag

Köszönöm a részletes segítséget. A paypalnak írtam, de az ebaynek csak akkor tudnék, ha belépek - azt meg nem tudok. Tudsz olyan ebay email címet, ahová írhatok?

(#76879) V/ válasza hevgab (#76878) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel feltörték az eBay fiókodat azzal most nem kellene foglalkozni, a pénzt egyébként sem ők kezelik annak visszaszerzése és a többi pénzlevonás megakadályozása a cél. A PayPal-nak írás alatt az említett dispute indítását érted te is?
Help részen bejelentkezés nélkül is lehet e-mailt küldeni az eBay-nek.

[ Szerkesztve ]

(#76880) hevgab válasza V/ (#76879) üzenetére


hevgab
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, a paypal már vissza is jelzett, hogy észlelték a "huncutságot", és rajta vannak az ügyön. Azóta beállítottam a kétlépcsős beléptetést is.

Egyébként az ebay nem jelzett semmit, hogy bármilyen jelszó változtatás, vagy más illetéktelen belépés lenne. Csak magát a vásárlás tényét küldte e-mailben. Ott is vannak azért hiányosságok :-(

(#76881) V/ válasza hevgab (#76880) üzenetére


V/
Topikgazda

Most azért meg kellene próbálni egy jelszócserével visszaszerezni az eBay fiókot.
Mert ha ott a fizetésnél a PayPal-os gyorsfizetés megmaradt a beállítások közt, akkor hiába a PP kétlépcsős azonosítása.

[ Szerkesztve ]

(#76882) #56474624


#56474624
törölt tag

Jó 2 hónap alatt nem érkezett meg egy csomagom Kínából (2000 Ft értékű, amúgy a csomagkövetés alapján már március 23. óta az országban van Ferihegyen, de azóta semmi), most vasárnap jár le a határidő. Írtam az eladónak, azt írta, hogy újraküldi. Ez esetben, ha ezt szeretném, megírom neki, és ennyi, vagy majd nyomjak rá arra is, hogy "I didn't receive it"? Még sosem volt ilyen esetem, ezért kérdem. :)

(#76883) V/ válasza #56474624 (#76882) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Ferihegy a hivatkozás akkor az a bejegyzés nem itt készült, jó eséllyel ez nem nyomkövetett küldemény azonosító, csak a logisztikai cég programja írogatja be.
Még két héten belül meg is érkezhet. Az újraküldést nem javaslom, ha eléri a várható szállítási idő végét akkor még adok rá 7-10 napot és azután nem érkezett meg request és kérem vissza a pénzt.
A reklamációs folyamat az Összefoglalóban leírva. 3. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében és a 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van.

[ Szerkesztve ]

(#76884) #56474624 válasza V/ (#76883) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszönöm a tanácsot, akkor maradok ennél.

(#76885) GAbre


GAbre
veterán

Még mindíg nem tudja valaki miért van,hogy kb 250 dollárnyi értékben árulok 5 itemet.
És mégse tudok megint feltenni hírdetést,mert elvileg elértem a limitet?

Avatar

(#76886) V/ válasza GAbre (#76885) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay mit válaszolt?

(#76887) GAbre válasza V/ (#76886) üzenetére


GAbre
veterán

Nincs chat,semmi, usa ebayen regeltem anno.
És telefonon tudnám csak növelni limitemet.Bár minek,ha elvileg így is jó.
Írtam nekik email-t,csak annyi contact van.
Csak gondoltam,hátha van valami 5let,címmódosítás vagy valami trükk.

Avatar

(#76888) V/ válasza GAbre (#76887) üzenetére


V/
Topikgazda

A Selling-nél mit látsz a limiteknél? A Monthly selling limits-nél lenni kellene információnak. Az összeg a meghirdetett termékek teljes árainak az összege, de van ami kategória limit alá tartozik, de ezt tényleg ők tudnák megmondani.
Trükk az, hogy minél több dolgot adj el. :)

[ Szerkesztve ]

(#76889) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, vevokent adott offer visszavonhato lejarat elott?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76890) V/ válasza rednifegnar (#76889) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, legfeljebb nem fogadod el az eladó ajánlatát.
De nem igazán kedvelt dolog, ha elfogadják akkor hivatalosan olyan mint amikor megnyersz egy licitet és az már ugye fizetési kötelezettséget is jelent.
De mindig lehet kérni megfelelő indokkal a vásárlás törlését.

(#76891) rednifegnar válasza V/ (#76890) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat gyanitottam, ez van, koszi.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76892) GAbre válasza V/ (#76888) üzenetére


GAbre
veterán

Ez a baj,ott is össze-vissza van.

9 aktív meg 1 eladott.
Miközben csak 5 aktív van.
És még ha azt a 3at amit eladtam azt összeadom akkor is marad pár száz dollár az 500-as limitből.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#76893) V/ válasza GAbre (#76892) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez nagyon gagyi kinézetű oldal, szerencsére én nem ezt látom. De én sem látom át.
You can sell up to 10 items or $500.00 per month, whichever comes first. See how selling limits work a linken elolvasva a szabályokat nem ad megfelelő magyarázatot?
Én hiába nézném, nekem teljesen mást ad fel.

(#76894) GAbre válasza V/ (#76893) üzenetére


GAbre
veterán

"please know that your Selling Limits are not only depending on how many active items it also counted those items on your sold and unsold items, as you may already aware you have 3 sold and 1 unsold items."

Válaszoltak,de ez nem válasz.
Szóval nem azon múlik a limit,hány aktív hírdetésem van. :D

Avatar

(#76895) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Ma jött egy értesítés kuponról. Mobil alkalmazásban 15$ felett használható. Gyorsan átolvastam, de el is felejtettem. :B Beírná valaki a feltételeket? Asszem' M10APP és 10$-t enged el, de nem vagyok benne biztos.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#76896) geenq válasza pulutodurumo (#76895) üzenetére


geenq
csendes tag

Jól emlékszel, az a kód.
10$ a kedvezmény, ha legalább 15$- ért vásárolsz. A szállítás nem számít bele a 15- be. (Már fel is használtam 😉 )

(#76897) GAbre válasza pulutodurumo (#76895) üzenetére


GAbre
veterán

Nálam azt írja nem jó már a kupon.
Van valami feltétele?

Más:
Valaki tudja,hogy lehet vevő email címet kideríteni ebayen?

Avatar

(#76898) V/ válasza GAbre (#76897) üzenetére


V/
Topikgazda

GDPR miatt (vagy más jogi okból) még a PayPal-nak sem adják át és az eBay-n kívüli adás-vétel megakadályozása miatt sem.
Ezért biztosítják az üzenet küldési rendszert, ott fel tudod venni vele a kapcsolatot.

(#76899) GAbre válasza V/ (#76898) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi már válaszolt.
Csak üres 0-ás ebay volt és nem válaszolt egy darabig.
Gondoltam hátha nem ért hozzá.

Avatar

(#76900) Vertigo18 válasza GAbre (#76897) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valószínűleg eddig tartott a kupon...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.