Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) V/ válasza doe2 (#77650) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha adtál volna linket egyszerűbb a válasz. Ha az elado GSP- s szállítással küldi, akkor rögtön fizeted inport charges néven az áfát, vámot és ekkor itthon semmit nem kell fizetni. Ez kedvezőbb (kb. 20% cakk-pakk) mintha normál szállítással jön , mert kérni szokták a vételár igazolását, nem a ráírt érték számít -egyébként is USA eladó nem szeret trükközni- és azután 27% áfa és a posta 3500Ft eljárási költségét kell fizetni.

(#77652) francois8 válasza V/ (#77647) üzenetére


francois8
tag

Kedves Topikgazda!
Köszi a segítséget, megérkezett a pénz a számlámra!

(#77653) doe2 válasza V/ (#77651) üzenetére


doe2
tag

Erről lenne szó

[ Szerkesztve ]

(#77654) tmark27


tmark27
csendes tag

Helló mindenki, egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy E-bay-on szeretnék eladni valamit, de sehol nem találom a jutalékokat. Ezzel kapcsolatban tudnátok kis infot adni, hogy hol találom minek mennyi a jutaléka vagy van feltöltési díj stb?! KB 35-40 ezres termékről lenne szó.

Válaszokat előre is köszönöm :DD

Üdv :R

(#77655) V/ válasza tmark27 (#77654) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg ha benézel az Összefoglalóba és ott a 8.a pont. Kb 10 % és a PayPal jutalék a vevő lakhelyétől függően 3,4-5,4%+90 Ft

[ Szerkesztve ]

(#77656) V/ válasza doe2 (#77653) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél nincs GSP szállítás így az itthoni dolgokat kell fizetni.

(#77657) tmark27 válasza V/ (#77655) üzenetére


tmark27
csendes tag

Köszönöm, azt nem is néztem :R

(#77658) rednifegnar válasza doe2 (#77653) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez egyebkent nem $55 hanem $60 es add hozza a szallitasi dijat amivel igy $75 ez lesz a vam es afa alapja (plusz rajon a 3500ft eljarasi dij).

(nem ertek ehhez a fuleshez de sztem kb ennyibol itthon is megkapod itthoni rendes garival, nincs macera a rendelessel, meg varas hetekig es urlaptoltogetes a vamhoz)

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77659) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Németországban élek, a német Ebay-ról rendeltem GoPro kamerához egy gimbalt.
Fizetés Paypalon keresztül minden simán ment: Az árut elküldve az eladó a DPD-vel amit DPD pontra kértem kiszállítani.
Nyomon követésben jött az üzenet, hogy nem tudták kézbesíteni mert nem volt áruátvétel.
Innentől kezdve meg sem próbálták újra kézbesíteni!
Írtam az eladónak ö mossa kezeit. Bevontam az Ebayt is!
Majd jött pár nap után az üzenet, hogy az ügyemet lezárták mert: "Megkaptuk a szállítási információkat az eladótól, amelyben kijelentették, hogy a terméket kiszállították."

Azonnal fellebbeztem, hogy kinek, mikor, ki írta alá stb... válasszal.
Majd ismét email, hogy 48 órán belül választ kapok. Na most azóta lassan eltelt 96 óra is fejlemény még semmi.
DPD csomagkövetésben az árut vissza szállították az eladónak!

Ilyenkor mit tudok csinálni?
Várjak még az Ebay válaszára, vagy van Valakinek ötlete a következő lépéshez?

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#77660) darvinya válasza goodluck (#77659) üzenetére


darvinya
titán

PayPal -en indíts eljárást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77661) ludus


ludus
aktív tag

Sziasztok!

SpeedPAK-es szállítással kapcsolatban: hol tudok érdeklődni hogy ha a csomagkövetés szerint a csomagom már aug 1.-én megérkezett Budapestre?
Valaki írta itt hogy kapott egy új követési számot és a Magyar Posta szállította ki a címre...

Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#77662) V/ válasza ludus (#77661) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi lenne a szám? Mert ezt aztán nem könyveli senki, hiszen igazán economy kategória. Szóval 30-48 nap is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#77663) ludus válasza V/ (#77662) üzenetére


ludus
aktív tag

[link] itt van az életút. Attól tartok hogy eddig eljött könyvelten aztán majd bottal üthetem a nyomát...

[ Szerkesztve ]

(#77664) V/ válasza ludus (#77663) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt csak a cég írogatja, ahol ilyen szöveget látsz írva az nem igaz, több éve nem készül már ilyen bejegyzés:
Flight landed in destination country Ferihegy, Magyarország.
Az NKK-ban nem dekkol 18 napig küldemény, még az ilyen nem könyvelt sem. A július 25-én feladottat legkorábban augusztus 25-től várnám. Az economy, gazdaságos szállítás nem a gyorsaságról szól.

[ Szerkesztve ]

(#77665) ludus válasza V/ (#77664) üzenetére


ludus
aktív tag

Ez szép... Nem gondoltam volna hogy erre van energiájuk hogy a csomagokhoz kamu csomagkövetést is kreáljanak... Sajna ezek szerint megint az olcsó a drága....

Kössz az infot!

(#77666) darvinya válasza ludus (#77665) üzenetére


darvinya
titán

Mitől lenne az olcsó a drága?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77667) ludus válasza darvinya (#77666) üzenetére


ludus
aktív tag

Arra értettem hogy valószínűleg ugyanazt a terméket kicsit drágább szállítási móddal már rég megkaptam volna... És mivel az idő pénz... Nekem így lett drága az olcsó.

(#77668) darvinya válasza ludus (#77667) üzenetére


darvinya
titán

Külföldi(ázsiai) gyors szállítás általában futár cég végzi, s azok költsége $20-tól indul, és ennél 1 héten belül megérkezik.
Az összes többi pedig annyit ér, mint az Economy, max. 1-2 hetet spórolsz és tudod valóban követni.
De, ha magyar posta ráül(ez biztosan így lesz, mert ember hiány van), akkor ugyanannyi idő alatt kapod meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77669) ludus válasza darvinya (#77668) üzenetére


ludus
aktív tag

Értem, kössz akkor várok hátha... A baj az hogy ezek szerint a követés nem megy és ilyenkor szokott nem megérkezni a csomag... De a remény hal meg utoljára!

(#77670) darvinya válasza ludus (#77669) üzenetére


darvinya
titán

Eddig csak economy-val szállítattam, s 98%-ban megjött.
Évente kb. 100db rendelek, pl: most bicikli pedál 2.5 hét alatt itt volt, pedig semmi nyomonkövetés nem volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77671) ludus válasza darvinya (#77670) üzenetére


ludus
aktív tag

Én is 100 feletti rendelésnél tartok de ilyen speedPAK nem volt még... Volt hogy 1 hét alatt megjött volt hogy sosem... Ezért kérdeztem...

(#77672) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Azoktól kérdezem, akik ténylegesen árulnak az ebayen. 1:18 méretarányú autómodelleket (max 1.5 kg dobozzal együtt) hirdetnék meg, mennyi lehet az szállítás az EU-ba? Itt van a posta díjszabása, az MPL Europe Standard oszlopot kell nézni? És a UK-ba? 9700, vagy 8100 Huf? Egyébként jó drága mindkettő. Ez az eladó hogy tudja 2400 Ft-ért küldeni Lengyelországból ide?

:R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#77673) darvinya válasza csaabz (#77672) üzenetére


darvinya
titán

Mert náluk olcsóbb a posta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77674) V/ válasza csaabz (#77672) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban van ezzel kapcsolatosan segítség. 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.
2 kg-ig levélküldeményként is mehet.

(#77675) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Több darabot szeretnék venni egy konkrét termékből, de ennél a listing-nél nincs az az opció hogy beírok a quantity-nél egy darabszámot és aztán kosárba teszem az összeset. Írtam az eladónak (kína), aztán írt valami félig meddig értelmes szöveget hogy használjam az "Add to cart" funkciót, és úgy fizessek. Ha rámegyek hogy Add to cart, utána a shoppig cart-nál piros betűkkel írja hogy "Last one". Ha utána meg visszamegyek a listing-re, nincs már "Add to cart" gomb, csak annyit látok hogy "Already added to your cart".

Én bénázok valamit, vagy ez így működik? Tudom ezt majd az eladóval kéne lejátszani, csak mielőtt belemegyek egy ilyen több napos google fordítós válaszok megfejtésébe, gondoltam beírok ide is. :))

(#77676) V/ válasza HollyBoni (#77675) üzenetére


V/
Topikgazda

Amiből egy van Last one abból nem tudsz többet venni sehogy.

(#77677) HollyBoni válasza V/ (#77676) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sejtettem, köszi! :R

(#77678) rednifegnar válasza HollyBoni (#77677) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nezd meg nincs e ugyan ennek az eladonak ugyanilyen cucca parhuzamosan listazva.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77679) HollyBoni válasza rednifegnar (#77678) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs sajnos, meg 25db kellene. Mindegy, megpróbálom valahogy megoldani vele, csak ugye nem mindig könnyű. Másik eladótól is kérdeztem hogy lehet e többet venni, erre azt kaptam hogy nem adnak kedvezményt. :D

(#77680) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.

Június 20-án volt egy rendelésem ami eBay szerint augusztus 14-ig meg kellett volna érkeznie. Jelenleg ennyit látok belőle. Mennyit érdemes még várnom rá?
Ahogy látom útközben a csomagszám is változott.

Ugyan ekkor és később rendelt más csomagjaim már megérkeztek.

[ Szerkesztve ]

(#77681) V/ válasza gebro (#77680) üzenetére


V/
Topikgazda

Van szeptember 13-ig időd reklamálni, ha aug 14 volt végső dátum a várható érkezésre, szerintem jövő hét szerdai postát még várd meg, nem könyvelt küldemény és lassú a postai feldolgozás nálunk

[ Szerkesztve ]

(#77682) gebro válasza V/ (#77681) üzenetére


gebro
aktív tag

Értem, akkor még várok úgy szeptember 10-ig. Remélem megérkezik addig, ha nem akkor felveszem a kapcsolatot az eladóval.
Köszönöm.

(#77683) V/ válasza gebro (#77682) üzenetére


V/
Topikgazda

Mehet rögtön a meg nem érkezett request, ha a hónap végéig nem kapod meg az akkor nagy valószínűséggel elveszett.

(#77684) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
Kicsit rég óta áll a vámon a megrendelt cuccom.
Mit lehet tenni? Kit lehet hívni? Ki tud segíteni? :F

Life is too short to stay stock!

(#77685) V/ válasza zolynet (#77684) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez szerintem kamu bejegyzés, az Összefoglalóban a vámolási témánál ott az elérhetőségek, de igazi postai nyonkövetési szám nélkül nem tudnak segíteni.

(#77686) minas


minas
aktív tag

Rendeltem az Ebay-ről terméket, az eladó SpeedPak szállítással küldte (ilyennel még nem volt dolgom). Miután elég furcsa a tracking szám, valószínüleg csak Magyarországig követhető, belföldön már nem. 6 nap alatt ideért Kínából, a nyomkövetés szerint már beérkezett, de 10 napja semmi más nem történt. Van valakinek tapasztalata ilyen szállítással, illetve a vámosok, vagy a postások a hitvány léhűtők, amikor ácsorog a cucc?

(#77687) V/ válasza minas (#77686) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd az előző kettőt. A névben a speed ne tévesszen meg, ez egy economy szállítás a szokásos 30-45 nappal.
Ahol még Ferihegy van reptér névként az úgy 8 éves információ, írogatja az adatokat a logisztikai cég és nem tudja hogy már nem így hívják 2011 óta. A Hubuda sem így van híva vámilag.
Szóval nem ért ide még.

[ Szerkesztve ]

(#77688) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!

Rendeletem még májusban darts nyilakat egy vevőtől, azóta sem jött meg. Emailezgettünk, de nem akarja visszafizetni a termék árát, még mindig írogat hogy a helyi postán van.
El akartam indítani egy pénz visszaigénylést az ebay-en, ahogy az összefoglalóban is le van írva, de nem jelenik meg olyan opció a more actions-ben, csak a csatolt képen látható opcióim vannak.
Mit tudok tenni hogy visszafizesse a pénzemet ?

[ Szerkesztve ]

(#77689) V/ válasza szs9 (#77688) üzenetére


V/
Topikgazda

Contact seller utáni opciók? De a várható megérkezés dátumától számolt 30 napig reklamálhatsz itt. Azután PayPal dispute a nem megérkezésre. A PayPal topik Összefoglalóban van leírás.

(#77690) szs9 válasza V/ (#77689) üzenetére


szs9
csendes tag

Köszi!

(#77691) zolynet válasza V/ (#77685) üzenetére


zolynet
addikt

Köszi. Lehet már a 60napos reund-ból is kicsúsztam. Figyelmetlenség.

Life is too short to stay stock!

(#77692) V/ válasza zolynet (#77691) üzenetére


V/
Topikgazda

PP 180 nap a vásárlás napjától.

(#77693) zolynet válasza V/ (#77692) üzenetére


zolynet
addikt

:R

Life is too short to stay stock!

(#77694) minas válasza V/ (#77687) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz, értem. Azt tudom, hogy ez egy economy szállítás.
Azt nem értem, hogy minek írogatnak valótlan dátumadatokat a trackinghez?

[ Szerkesztve ]

(#77695) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Most történt meg velem először, hogy visszatérítést kellett kérnem.
Az emailt megkaptam erről, de a bankszámlámon nem jelent meg, pedig eltelt már vagy 3-4 nap.
A paypal fiókomon pedig ott van hogy visszatérítve a magyar bankszámlámra.
Ez normális folyamat, minden rendben lesz, csak ilyen sokáig tart? Esetleg el kell fogadnom vagyis, megerősítenem valahol a visszatérítést?

(#77696) Spet válasza Rendo84 (#77695) üzenetére


Spet
addikt

Mert munkanapban számolnak, nem sima napban. Légy türelmes.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#77697) zsolti75


zsolti75
senior tag

Sziasztok!
Csalót hol lehet jelenteni az ebay-en?

(#77698) Rendo84 válasza Spet (#77696) üzenetére


Rendo84
senior tag

Értem köszi.

Illetve van egy másik hirdetés is ott is kérnem kellene refundot, de nincs ilyen opció a fiókomnál, pedig a napokban járt le az a 2 hónap, amit előre meghatározott várható maximális szállítási időként.

(#77699) V/ válasza Rendo84 (#77698) üzenetére


V/
Topikgazda

Keresd meg a vásárlást a Resolution Centeren keresztül. Ha letelik a 60 nap akkor "archív lesz" a vásárlási történetben.

(#77700) V/ válasza zsolti75 (#77697) üzenetére


V/
Topikgazda

Az adott hirdetésnél Report item.

Ha nem azt kaptad amit kifizettél akkor meg a case indítása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.