Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) B-L-A-C-K válasza V/ (#76947) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez már gondolom nem túl biztató:

-A címzett részére értesítés készült
Postai vámeljárás

Ebben az esetben mit kell elküldenem, ha ezt a terméket úgy vettem hogy ebay-en beszéltem az eladóval, de csak utaltam neki paypal-on, és nem ebayon keresztül vettem?

[ Szerkesztve ]

(#76952) Head88 válasza B-L-A-C-K (#76951) üzenetére


Head88
addikt

A paypal utalásról a kivonatot kell csatolnod.

(#76953) A megváltó


A megváltó
tag

Sziasztok!

ebay -n ezt a terméket szerettem volna megrendelni, de már a fizetésnél voltak problémáim.Kifizettem és csak kb olyan 2 hétre rá jelezte a rendszer hogy fizetve lett, és a rendszer szerint fel sem lett adva a csomag, amit kezdek elhinni,mert mióta rendeltem eléggé kezdett az eladó értékelése lemenni,meg írtam is neki többször hogy fel adta e a csomagomat, de nem válaszolt vissza egyszer sem.Mit tudok ilyen kor tenni, hogy vissza kapjam a a termék árát?Paypallon keresztül fizettem bank kártyával.Vagy ameddig le nem telik a szállítási idő addig semmit?De akkor meg ugy tudom hogy kifutok a 60 napos paypallos pénzvisszatérítési határidőből.

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#76954) V/ válasza A megváltó (#76953) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs sehol 60 nap, ha feladásra kerül akkor július 10-től 30 nap az eBay-en, a PayPal-on április 18-tól számolt 180 nap a reklamálási határidő.
Itt most az eBay-en próbáld meg a vásárlás törlését, mert jól láthatóan 2 napot vállalt feladási határidőnek. ha még is feladta akkor lehetséges hogy elfelejtette beírni. Ha erre sem reagál akkor az eBay segítségének kérésével a pénzed visszakapod.

(#76955) Botigta


Botigta
aktív tag

Kedves V/,

Reklamációmra az Ebay megítélte, hogy visszaküldhetem a csomagot, jár a Refund. Elpostáztam, írnám a Tracking infót, de nem fogadja el (.com, én még oda regisztráltam ezer éve), most akkor mi van?

(#76956) V/ válasza Botigta (#76955) üzenetére


V/
Topikgazda

Hungary Post esetleg a Magyar Posta helyett ?

[ Szerkesztve ]

(#76957) Botigta válasza V/ (#76956) üzenetére


Botigta
aktív tag

Úgy is próbáltam. De a Tracking számot sem fogadja el...

(#76958) V/ válasza Botigta (#76957) üzenetére


V/
Topikgazda

De a COM-on vetted amiről szó van? Ha nem akkor azon az oldalon kellene belépni. Nekem el szokta fogadni. Milyen shipping carrier lehetőségek vannak még?

[ Szerkesztve ]

(#76959) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ez a csomag elvileg már itt van a postán?

2019-05-19 07:00
CN, Arrive at destination country post office

2019-05-18 07:00
CN, Arrive at destination airport

2019-05-16 15:00
CN, Departure from airport

2019-05-15 19:00
CN, In Transit

2019-05-15 03:26
Despatched from sorting center.

2019-05-14 23:47
Process completed in sorting center.

2019-05-14 18:15
Acceptance.

(#76960) V/ válasza Putyin90 (#76959) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Ha azt látod a Magyar posta nyomkövetőjében hogy: Érkezés a nemzetközi átvételi helyre Nemzetközi Posta Kicserélő Központ akkor van itt.

(#76961) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Szeretnék segítséget kérni. Adott egy vásárlás, ami nem érkezett meg. MA jár le az adott határidő. Korábban a Summary menüben volt lehetőség More action menüpontot lenyitnom, ahol tudtam volna jelezni a csomag nem megérkezését, valamint értékelni az eladót. Na, ma ránéztem, és nincs lehetőségem semmire, sem értékelést készíteni, sem jelezni az ebay felé, hogy nem érkezett meg a csomag. Sem én, sem az eladó nem készített ünk értékelást, de már nem is tudok. Szeretném visszakérni a vételárat, de az eladó nem reagál a levelemre. Hova tudom jelezni, hogy probléma van az eladóval?
Az első képen látszik a problémás vásárlás, a másodikon, eg ymég meg nem érkezett csomag.

2 .kép.

(#76962) V/ válasza sinci01 (#76961) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban leírva hogy miként működik a vásárlói védelem. Ha végső szállítási időpontot eléred akkor még célszerű pár napot várni 7-10 nap mivel 30 nap áll rendelkezésre a request indításra és esetleg még befuthat.
A 4175 Ft-os tételnél ha még érvényes az eBay vásárlói védelem akkor a Resolution Centerben kell keresned a dolgot, azzal indítva hogy nem érkezett meg, azután feladja a vásárlásokat. Ha már nincs eBay védelem akkor a PayPal-on dispute, feltéve ha rajtuk keresztül fizetted.

A második kép szerintem egy másik vásárlást ott ha nem érkezett meg kattints a I didn't receive it-re

(#76963) Botigta válasza V/ (#76958) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hiába próbálom a német oldalról, átdob a .com-ra. Csak USA carrier lehetőségek vannak. Amúgy az Ebay.com-tól kapott értesítő emailben szereplő linkről jutottam a tracking igazoló oldalra. 25-éig meg le kéne igazolnom, hogy feladtam...

(#76964) V/ válasza Botigta (#76963) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne az e-mail linket használd, a requestnél is van beíró rész. Azért nem értem, mert ha német eBay-es az eladó akkor ott lenne a request is. Ha Magyarországra lett szállítva akkor értelemszerűen csak magyar szállítót lehet megadni a visszaküldéshez, ez sem világos. Ha valamilyen USA postás címke van a háttérben az akkor nem jó, hiszen nincs Magyarországon felvevőhelyük.

[ Szerkesztve ]

(#76965) sinci01 válasza V/ (#76962) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi! Elolvasom. A második kép az valóban még egy meg nem érkezett csomag. Ami furcsa, hogy az első csomagnál is volt ilyen menü pár napja, de mára már eltűnt. Megkeresem a Resolution centert. Igen, pay pallal fizettem, ha más nem lesz akkor rajtuk keresztül kérem vissza.

(#76966) V/ válasza sinci01 (#76965) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha letelt a vásárlástól számolt 60 nap akkor "archív" lesz a dolog.
Belépsz, bal oldalt fent a nevednél Account settings és Resolution Center

(#76967) Botigta válasza V/ (#76964) üzenetére


Botigta
aktív tag

Az ebay.de oldalról is támadtam. A Probleme klären oldalon ahogy megnyomom az Aktion gombot, már dob is át a .com oldalra. Már teljesen kész vagyok...

(#76968) V/ válasza Botigta (#76967) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor feladtad ezt a csomagot és Németországba? Mivel elsőbbségi és neked 25-éig kell beírni addig meg is kaphatja azután küldenie kell a pénzt, akár beírod akár nem. Írd meg neki hogy az adott számon feladva, ezen a linken követheti és pénteken várható. Azt is hogy valamiért nem tudod beírni.

(#76969) francois8


francois8
tag

Üdv Mindenkinek!
Ismét utalásos szituba kerültem, de az eladó a DE számlaszámán kívül egy BIC-et is megadott és azt, hogy NORISBANK, Kell-e ezzel foglalkoznom vagy nyugodtan figyelmen kívül hagyhatom és utalhatom a trasferwise-zal a már megszokott csak névvel ellátott utalást?

(#76970) V/ válasza francois8 (#76969) üzenetére


V/
Topikgazda

Te döntöd el hogy melyikre küldöd, de maradj a német számlaszámnál. Lásd itt a magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#76971) francois8 válasza V/ (#76970) üzenetére


francois8
tag

Köszi szépen!

(#76972) darvinya


darvinya
titán

Most azért írom ide, mert alapvetően eBay gond.
Szóval posta miatt utóbbi időben egyre több rendelésnél kell vételárat visszakérnem, mivel habár Mo-n van, csak központban megragad, és eltűnik.
S félő emiatt kapom majd sorban negatív visszajelzéseket.
Hogyan tudnám ez kivédeni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76973) kenwood válasza darvinya (#76972) üzenetére


kenwood
veterán

Koltozz at a 2. Legnagyobb magyar varosba.
(London)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76974) V/ válasza darvinya (#76972) üzenetére


V/
Topikgazda

mivel habár Mo-n van, csak központban megragad, és eltűnik.
Nem jellemző hogy a magyar Nemzetközi Kicserélő Központban tűnne el.
Azt hogy a Központba megérkezik csak a nyomkövetéssel feladott csomagoknál láthatod és azok nagyon ritkán tűnnek el. Az elmúlt évekre visszanézve nem i igazán volt ilyen hsz.
A kamu nyomkövetési bejegyzéseket gyártó logisztikai cégek nem regisztrált küldeményekre vonatkozó ide való megérkezési beírását nem veheted alapul. Már eleve lehetséges hogy meg sem érkezik ide, mivel nem könyvelt valójában nme tudhatod hogy hol tűnik el az úton.
Annál jobban bekamerázott és felügyelt munkahely kevés van Mo.-n, mint a Nemzetközi Kicserélő Központ

[ Szerkesztve ]

(#76975) darvinya válasza V/ (#76974) üzenetére


darvinya
titán

Az, hogy magyar posta nem könyveli, attól még nemzetközi nyomonkövető ismeri. [link]
Érdekes, hogy megadtam oldalt keresett ragszámmal posta ügyfélszolgálatnak, s lám délután 17 után hirtelen postaládába landolt a csomag.

Nekem inkább, az a gondom, hogy miattuk kapok negatív értékelést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76976) V/ válasza darvinya (#76975) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en a vevő nek kaphat negatív értékelést, vagy pozitív vagy nem kap értékelést, ez a két kategória van.
Az eladó kaphat pozitív, semleges és negatív vagy nem kap értékelést.
Próbálom akkor másképp fogalmazni, ha egy küldeményazonosítónál látsz bejegyzéseket, az még nem lesz igazi nemzetközi postai küldemény azonosító, "ragszám" amit a nemzetközi postai adatbázisba bejegyezve kell könyvelni.
Az általad használt nyomkövetőoldal tud keresni logisztikai cégek adatbázisában is.
Ezzel meg biztos nem foglalkoztak: Érdekes, hogy megadtam oldalt keresett ragszámmal posta ügyfélszolgálatnak
Az a postai ügyfélszolgálat Miskolcon van, közük nincs a helyi kézbesítéshez, így befolyásolni sem tudják azt, a küldeményt a postás már reggel 1/2-8-8 közt átvette és vitte kifelé.
Szóval amit a 17track-en láttál abból a megérkezés sem volt igaz, mert azt nem az itteni emberek írták be, nem dolguk.
De neked sincs szerencséd ha ilyen sűrűn tűnnek el a csomagjaid, egyáltalán nem jellemző. Már ha egyáltalán feladták.

[ Szerkesztve ]

(#76977) darvinya válasza V/ (#76976) üzenetére


darvinya
titán

Budapesti vagyok, így Miskolc nagyon nincs közöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76978) pn4hvq válasza darvinya (#76977) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak érdekességképpen: Aliról rendeltem egy pólót a fiamnak 04.02-án, (China Post Registered Air Mail, tn: RP517885361CN). Az utolsó bejegyzés 04.07-én volt, hogy elhagyta a repteret, azóta semmi, igazából lemondtam róla. Tegnap azért írtam az eladónak, hogy nézzen már utána, hátha "véletlenül" rossz tn-t adott meg, mert nem hiszem, hogy 6 hétig repül ide. Válasz nem jött tőle, de érdekes módon mára beérkezett az országba státuszú lett. Őszintén szólva kíváncsi leszek, hogy ténylegesen kapok-e valamit vagy sem. A 6 hét utazás ide felettébb szokatlan, a néhányszáz rendelésem alkalmával ilyennel még nem találkoztam. Bár az is lehet, hogy valami eldugott sarokban megtaláltak egy konténert, ami x hete itt figyel és elkezdték feldolgozni.

(#76979) V/ válasza darvinya (#76977) üzenetére


V/
Topikgazda

A Magyar Postának ott van Ügyfélszolgálata, a helyi postákon nem ügyfélszolgálat a nevük, a panaszfelvétel az nem ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

(#76980) V/ válasza pn4hvq (#76978) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizikailag max 12-13 óra szokott lenni a "repülési idő". Nem 6 hétig repked a levegőben a csomagod. De enyi idő nem ritkaság.
Nálad meg a kínaiak szerint 07 Ápr 2019 15:48 Airline departure from original country és 22 Máj 2019 04:50
Arrive at destination country, szóval "repkedett". ;] De mit keres Costa Ricán azt gondolom te sem tudod, így még ha a tied repkedni fog egy keveset. 23 Máj 2019 08:15 Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra SAN JOSE, Costa Rica

(#76981) pn4hvq válasza V/ (#76980) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Amikor írtam, San Jose még nem szerepelt. Ez egyre jobb... :W

(#76982) Papooo


Papooo
senior tag

Tegnap megérkezett a csomagom.
A DPD 10:42-kor kézbesítette.
13:40-kor felhívtam őket, mert a cím 3 km-es körzetében nem volt átvételre jogosult személy, mivel melóztunk.
Kiderült, hogy odaadták a szomszédnak, mert náluk ez a gyakorlat. :W
Gondolom, ha sérült a csomag, akkor rá lehet fogni a szomszédra....
Ma kiokosítom a szomszédokat, hogy máskor ne vegyék át.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#76983) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziaszok!

Olyan gondom lenne, hogy valamiért az ebay.com keresője alig ad ki találatokat, pedig nincs hozzáadva semmilyen egyéb szűrő. A keresett kulcsszó a SARB035 (Seiko óra), ha így keresek rá, akkor gyakorlatilag nincs találat. Viszont vannak órás fórumok, ahol össze vannak gyűjtve ajánlatok, és ott találok nem egy ebay-es hirdetést is, példa1, példa2.

Hiába keresek rá, egyszerűen nem jelenik meg a találati listában. Szerintetek mitől lehet?

Köszönöm a segítséget, elég fontos lenne ez most számomra.

(#76984) V/ válasza -cobra- (#76983) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl pontos, szűk a kereső szó. Ha a hirdetésbe nem írja be a SARB035 szöveget mondjuk a címbe vagy a típus felsorolásba az eladó, akkor a kereső nem találja meg, ugyanúgy ha egy nemzeti eBay-en van hirdetve másik eBay oldalon nem biztos hogy megjelenik. Illetve ha nincs ilyen hirdetés akkor sem találsz semmit. Az hogy a Google feldob neked találatot az sem biztos hogy már élő.
Másik az ha a szállítási helynek Hungary van beírva akkor az nem jelenik meg a kereső találatai közt amit nem szállítanak ide.
Seiko Mechanical SARB035 szövegre amikor a Shipping location-t Germany-ra állítottam ezek kerültek elő Hungary esetén nem volt találat.

A seiko sarb több találatot ad.
eBay.com

eBay.de

[ Szerkesztve ]

(#76985) -cobra- válasza V/ (#76984) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Azt hiszem ott van a kutya elásva, hogy nincsen beállítva a hirdetéseknél, hogy postáz HU-ba is, így eleve hideolva vannak.
Köszönöm a gyors segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#76986) V/ válasza -cobra- (#76985) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a készlet a lényeg hanem hogy az eladó megadta-e hogy más oldalakon is látható legyen a hirdetése, van ahol ezért külön kell fizetni.

(#76987) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Légyszi nézzetek rá erre, miért nem enged licitálni?

(#76988) V/ válasza somnia (#76987) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezért: Certain food and nutritional related items may be prohibited from import into your country (e.g. meat or milk products) whereas others may be subject to quantity restrictions and/or licensure requirements for importation. Please check your local requirements.
Sajnos úgy néz ki hogy az eBay szívat bennünket, vásároltam már teát Kínából, most megint van licitálható ugyanattól és a fenti szöveget írja amikor licitet teszek.
Ez így nagyon vicces lesz, mert nálunk nem tiltja a vám az ilyen beszerzést. :W
Arról nem is beszélve a fix áras verziót meg ki tudom fizetni, meg is vettem, de így ugye többe került.

[ Szerkesztve ]

(#76989) somnia válasza V/ (#76988) üzenetére


somnia
őstag

...érdekes a co.uk-n engedi a licitálást..

(#76990) V/ válasza somnia (#76989) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdeztem, kíváncsi vagyok, hogy mit válaszolnak. Én valami hibára gondolok, mert oké hogy figyelmeztet, de a licitálásnak működni-e kell ha fel ad egy tovább gombot és arra kattintva nem lép ki, nem jön valami alap oldal vissza.

[ Szerkesztve ]

(#76991) darvinya


darvinya
titán

Miért tünnek el tételek böngészőn?


Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76992) V/ válasza darvinya (#76991) üzenetére


V/
Topikgazda

60 nap az alap láthatóság Ha év eleji kell állítsd át 2019-re.

[ Szerkesztve ]

(#76993) darvinya válasza V/ (#76992) üzenetére


darvinya
titán

2019-en van, nem 60 napon.

Konkrétan eBay app-ban látható, hogy 3s Li akku és kábelköpeny van.
De böngészőben ezek is eltüntek és még pár rendelésem.
Már mindent bekapcsoltam, de nem jön elő sehogyan.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76994) V/ válasza darvinya (#76993) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem 3 évre visszamenőleg meg van mind. Töröld az eBay sütiket és a böngésző gyorsítótárat.
Én Firefox-ot használok. Nem tűnhetnek el a vásárlások. De nézd meg nem számítógépen a böngészős verziót.
De mit szeretnél csinálni vele?

[ Szerkesztve ]

(#76995) darvinya válasza V/ (#76994) üzenetére


darvinya
titán

Csak annyit szeretnék csinálni, hogy lássam tételeimet.
Amúgy több böngészőn néztem, de mindenhol ugyanaz van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76996) V/ válasza darvinya (#76995) üzenetére


V/
Topikgazda

Több böngésző de ugye nem mobilon? Ami képet linkeltél az mobil volt, az asztali nézet opció nem véletlenül van.
Más is járt így, a számítógépen a böngészőt kipucolta és előjöttek a az addig nem látott vásárlások és a mobilon is jó lett.
És a Purchase history és Orders listáról van szó, ahol a kifizetett tételek vannak, nem a Canceled items és a Returns and canceled orders

[ Szerkesztve ]

(#76997) darvinya válasza V/ (#76996) üzenetére


darvinya
titán

De mobil app-ban ott van, igaz itt kicsit bonyorultabb előhozni 60 napon túli tételeket.
Laptop-on nézve is ugyanaz van, tehát semmi különbség nincs.
Igen Purchase history -ról van szó, de mivel asztali nézet, látható többi is (Canceled, stb.).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76998) V/ válasza darvinya (#76997) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de törölted a gyorsítótárat? A számítógépes verzióban nincs asztali nézet, az mobil és az Androidos verzió, mindig vannak eltérések.
De én csak azt tudom leírni hogy nekem nincs eltűnt vásárlásom, vezetem egy Excel táblázatban is 2011 óta és soha nem tűntek el az aktuális 3 éven belüliek, ellenőrizni tudom őket.
Nálad valami egyedi probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#76999) darvinya válasza V/ (#76998) üzenetére


darvinya
titán

Törölhetek bármit ugyanazt kapom böngészőben.
Csak böngészőben nem látszik tétel, eBay app-ban ott van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77000) V/ válasza darvinya (#76999) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor elveszett.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.