Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) V/ válasza RR-13 (#76550) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak nincs köze hozzá. Ha ezt nem látod, akkor mi tévedtünk, erre valamiért nincs visszaküldési költség igénylés megengedve, de ilyennel én nem találkoztam. Mi lenne ez egyébként?
Meg azt sem értem, hogy miért a PayPalon van indítva az ügy, hiszen az eBay-en vetted és ha nem azt kapod amit kifizettél ott kell a probléma rendezést kezdeményezni a kézhezvételtől számolt 30 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#76552) Armagedown


Armagedown
őstag

Január 29.én rendeltem tempered glasst egy OnePlus 6Tre, de nem érdekezett meg, a felhasználó időközben törölve lett.
Ebben az esetben hogyan kérhetek refundot, ha egyáltalán lehetséges?
Róla van szó, ha ez esetleg számít.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#76553) V/ válasza Armagedown (#76552) üzenetére


V/
Topikgazda

Indítasz egy nem érkezett meg request-et. Összefoglaló 4.a) eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék

(#76554) RR-13 válasza V/ (#76551) üzenetére


RR-13
őstag

Ez egy TV board. 13 GBP és a szállítás is ennyi volt. :U
Elsőnek az eBayen indítottam az ügyet, de amit először küldött másik board-ot, az eBay kifizette az eladónak, mert elvileg összekeverték a szállításnál a kettő terméket... az eBay Global szállítója küldte a csomagot, ami elvileg gyorsított szállítás volt, de mégis 12 nap alatt ért ide Angliából.
Szóval mivel kifizették neki az első téves terméket, így azt nem kellett visszaküldenem, és zártam az ebay ügyet.
Majd a csere termék is egy másik volt, mint amit rendeltem, ezért már csak a PayPal-on tudtam ügyet indítani. :((
Csak azt nem értem miért szedték le a negatív értékelésemet, és nem csak az enyémet, hanem a másik vevőét is, aki szintén egy magyar valaki :F

(#76555) V/ válasza RR-13 (#76554) üzenetére


V/
Topikgazda

A csere termékre nincs vásárlási garancia, a PayPal ezért nem biztosít rá mert az a lehetőséget az eredeti vásárlásnál a cserével elhasználtad. Az eredeti vásárláshoz kapcsolódik a dolog, ha az a probléma lerendezése hogy csere akkor azzal vége is.
Ez amit a PayPal most neked utoljára javasolt már nem járna. A te általad adott negatív értékelésedet azért szedték le, mert nincs olyan, hogy kétszer dispute egy vásárlásra, az eBay-en az rendezve volt, most te tűntél rosszhiszeműnek.

[ Szerkesztve ]

(#76556) RR-13 válasza V/ (#76555) üzenetére


RR-13
őstag

Nem volt rendezve az ebayen semmi az ügyben! Én zártam az ügyet azzal, hogy az eladó megírta, hogy neki kifizették az első terméket mert a szállítók hibáztak, ezért nem kell visszaküldenem az elsőt neki!
Majd ekkor én csak kértem a megvásárolt terméket az eladótól, és ő küldött egy másikat, ami szintén nem az volt, amit megrendeltem! :W Mivel az ebayen nem tudtam ismét ügyet indítani, ezért kénytelen voltam a Paypalon.... szerintem ebben semmi rosszhiszeműség nem volt! :U
Megjegyzem, hogy a másik vevő negatívját is leszedték.. nem hinném, hogy mindketten hibáztunk volna bármit is.. a másik vevő azt írta csak, hogy hibás volt a termék, amit kapott... :(((

(#76558) V/ válasza RR-13 (#76556) üzenetére


V/
Topikgazda

De volt rendezve, indítottál case-t amiben megegyeztél az eladóval és ezért lezártad. Erre a vásárlásra a probléma rendezési lehetőség lezárult.
Már az elsőt vissza kellett volna küldeni mivel nem azt kaptad amit kifizettél, mi volt az értelme megtartani olyat, amit nem tudsz használni mivel nem olyat akartál?

Majd ekkor én csak kértem a megvásárolt terméket az eladótól,
Akkor két vásárlásod volt vagy egy?

Egy vásárlás, egy probléma rendezési lehetőség, elsődlegesen eBay és ha ott nincs megegyezés és nem a javadra döntenek akkor PayPal. ( Ha PayPal fiókon keresztül történt a fizetés.)
Nem véletlenül nem ajánlom az újraküldést, mint probléma megoldás lehetőségét.

Te gondolhatod azt amit írsz, megint másik hogy az eladó milyen indokkal kérte a negatív értékelés törlését. Én csak az általam ismert indokok alapján gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#76559) RR-13 válasza V/ (#76558) üzenetére


RR-13
őstag

Azért nem küldtem vissza az első téves terméket, mert nem volt kedvem 5 ezret fizetni érte feleslegesen... :(((
Egy vásárlásom volt, de ugyanaz alatt kiküldte a másikat is... még sosem jártam így, hogy kétszer is mást küldtek, mint , ami a hirdetésben volt, ne én legyek már a hibás ezekért :U

(#76560) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Kínába visszaküldött csomagom most itt tart ez mit jelent ? Rossz lett a címzésem ?
:F

Lumia 950XL

(#76561) V/ válasza RR-13 (#76559) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de a visszaküldés árát azt kifizették volna. Az hogy nem megfelelőt kaptál az természetesen az eladó hibája. De egy vásárlásra egy case vagy dispute indítható.

(#76562) V/ válasza ZsoltG60 (#76560) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi van a címzéssel? Sikertelen kézbesítési kísérlet azt jelenti hogy megpróbálták kézbesíteni, de nem tudták, mert nem vette át senki.
Március 27-én megérkezett Kínába, ilyenkor célszer írnia a címzettnek hogy pár nap és kézbesíteni fogják.

Írjál a címzettnek, hogy volt egy kézbesítési kísérlet, vegye fel a kapcsolatot az illetékes postával, mielőtt visszaküldenék. Bár úgy tűnik hogy ezt visszaküldték. Tértivevényesen adtad fel? Mert azt biztos kiviszik és megpróbálják aláíratni.

[ Szerkesztve ]

(#76563) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#76541) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na megjött a várva várt support válasz:

Thank you for writing on eBay. I understand that you are concerned since you created a listing but were not successfully listed. Let me check on and it is my pleasure to assist you.

Ferenc, I have reviewed your account and I see here in you active listing the item you are referring (Item ID: xxx) that it is successfully listed. Actually, right now it has 9 views already.

You can see it here in this link below: <a listák menü a nevem alatt>

Szóval semmi baj vele, ki van ez listázva, már kilencen meg is nézték. Persze b+, mert én magam voltam aki kilencszer belelépkedtem, már keresztbe-kasul nézegettem, miért nem rakhatják ki vajon. Belinkelte azt az almenüt, ahol eddig is láttam, hogy ott volt, de csórikám egy próbakeresést már nem ejtett meg... Lehet én időzítettem szarul, április elseje környékére és valamit félreérthetett (vagy én). Folyt.köv. akkor innen, megpróbálok most már tényleg valami hülyebiztos rávezetést kitalálni, hogy üssék már be legyenek szívesek a központi keresőbe is, ne csak nálam keressék. Nem magamnak akarom eladni, mások is találják már meg.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76564) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#76563) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik oldalon adtad fel?

(#76565) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#76564) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

ebay.com (ha erre gondolsz)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76566) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#76565) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig látszik és ott van ha a Shipping to nem Hungary

[ Szerkesztve ]

(#76567) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#76566) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akkor már nem értek semmit. Én nem találom szám alapján sem :F

Szerk.: lehet ha MO-t beleteszem, jobban járok?

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76568) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#76567) üzenetére


V/
Topikgazda

Te akarod nézegetni? Azokból az országokból amiket megadtál hogy vásárolhatnak látják.

(#76569) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#76568) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha látják, akkor látják. De akkor is érdekes, sok termékkel találkoztam, amit nem szállítottak volna ide, én mégis tudtam őket nézegetni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76570) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#76569) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert Magyarország nincs fix-en kizárva és esetleg más opciókkal hirdethet, nálad ki van zárva. Akkor alakítsd át ne legyen ország kizárás.

[ Szerkesztve ]

(#76571) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#76570) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Értem, köszi szépen akkor az eddigieket :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76572) pulutodurumo válasza Dr.F.E.R.I. (#76567) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Rákerestem, látom:

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#76573) Dr.F.E.R.I. válasza pulutodurumo (#76572) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi neked is, kicsit meghekkeltem közben, már így látom én is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#76574) leslien


leslien
nagyúr

üdv , remélem jó helyen járok.. innen lehet rendelni ajánlott eladó?[link]
segítséget előre is köszönöm :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76575) ZsoltG60 válasza V/ (#76562) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Azt hittem rosszul címeztem meg a csomagot azért lett sikertelen a kézbesítés.
Igen tértivevényesen lett feladva, írtam az eladónak most várom a válaszát, közben új esemény van a nyomkövetésnél... Akkor ez úgy néz ki vissza fog jönni hozzám ? :Y

Lumia 950XL

(#76576) leslien válasza leslien (#76574) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor még sem járok jó helyen... :D thx

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76577) V/ válasza leslien (#76574) üzenetére


V/
Topikgazda

Olcsóbban Magyarországon garanciával is megkapod.

(#76578) leslien válasza V/ (#76577) üzenetére


leslien
nagyúr

tudom ,de pont h a Snapdrgon verziót szeretném megvenni.. inkább segíts, h vehetem vagy felejtős ? :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76579) V/ válasza leslien (#76578) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. Akkor ez túl olcsónak tűnik. Célszerű lenne tisztázni az eladóval hogy miért ennyi és biztos-e hogy Írországból küldi.

(#76580) leslien válasza V/ (#76579) üzenetére


leslien
nagyúr

arra az email-re várok,de elvileg onnan jön..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76581) somnia válasza leslien (#76580) üzenetére


somnia
őstag

...esetleg kérdezd meg, hogy független-e, mert a leírásban erről szó sincs...meg, hogy ez miez?..:
Rádió: FM rádió (csak USA és Kanada)
USB: 3.1, C 1.0 típusú reverzibilis csatlakozó
Nyelvek megjelenítése angol, francia, német, olasz, spanyol és orosz nyelven
Nem kötelező (csak a kéréssel elérhető nyelvektől függően):
Hagyományos kínai
Egyszerűsített kínai
japán
koreai
portugál
Más nyelvek esetén vegye fel a kapcsolatot velünk

http://www.ebaystores.com/tdimensionstore/pages/telecom-network

[ Szerkesztve ]

(#76582) leslien válasza somnia (#76581) üzenetére


leslien
nagyúr

ezeken már túl vagyok.. hát igen többek közt ez csak az a Snapdragon verzióban van benne az Fm rádió és tovább megyek [link] USA verzió ugyanez..[link]
van benne magyar nyelv..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76583) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok! Volt egy vásárlásom az ebay-en.

Kifizettem, majd az eladó írt egy üzenetet, hogy mégsem adja fel a terméket, mert hibás és törli a vásárlást. Ez volt március 23-én, majd 26-án az ebay is küldött a törlésről egy levelet.

A terméket bankkártyával fizettem ki, de még nem kaptam meg a visszatérítést. Mennyi időt kell várni a visszatérítéshez? Nekem kell valamit tenni az ebay-n? A Resolition Center-ben ez látszik:

A take action feliratra kattintva pedig ez:

Köszi előre is

(#76584) V/ válasza tindisco (#76583) üzenetére


V/
Topikgazda

5 munkanapon belül kell a pénzt visszaindítani, ha PayPal-on keresztül fizettél akkor kapsz majd egy értesítést és attól számított 2-5 munkanap múlva a bankszámládon az összeg. Ez utóbbi idő nem számol bele az említett 5 napban mert ez banki móka. Ha simán kártyával fizettél akkor 2-8 nap is lehet mire a bankszámládon.
Mivel 26-ától számolhatsz van még idő.
A második képen amit jelöltél csak akkor kell ha már megkaptad a pénzt.

(#76585) érték_elek válasza ZsoltG60 (#76575) üzenetére


érték_elek
csendes tag

Vannak ilyen eladók, tudják, hogy sz@rt küldtek, ezért utoljára még jól megszívatnak egy jó kis postaköltséggel. Valószínű hamis címet adott, ezért vissza fog jönni. Velem is megtörtént már, igaz, az az Alin volt.

(#76586) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. :F

Volt egy sikertelen eBay vásárlásom (az eladó nem küldött semmit), ami után a reklamációmra az eBay úgy döntött, hogy visszautalja nekem a vásárlás árát. A PayPal fiókomban a tranzakciók között látom a visszautalt összeget, de a PayPal egyenlegem továbbra is nulla, így a pénzemhez még mindig nem férek hozzá. Ami furcsa, hogy a PayPal nem küldött semmi e-mailes értesítést a bejövő utalásról.
Van átfutási ideje a dolognak vagy valamit rosszul csinálok?

(#76587) V/ válasza larryhughes (#76586) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokan szokták ezt kérdezni ezért az Összefoglalóba is be van írva:
5. Mi az a Refund?
Az eladó által visszautalt vételár, vagy kártérítés.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

(#76588) larryhughes válasza V/ (#76587) üzenetére


larryhughes
csendes tag

Köszönöm és elnézést a figyelmetlenségemért.

(#76589) tindisco válasza V/ (#76584) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ, Revolut kártyával fizettem, remélem hamarosan megkapom.

(#76590) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen problémám.
[link]
Szerintetek mi lehet rá a megoldás ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#76591) V/ válasza Directors (#76590) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem hogy miért nem egyben vetted meg. 5 pcs-nek kell lenni a csomagban, mert azonos a nyomkövetési szám mindkét tételnél, de te 4-et kaptál, gondolom van kicsomagolási videód, kérd vissza a hiányzó árát.

(#76592) Directors válasza V/ (#76591) üzenetére


Directors
senior tag

Sajnos így alakult a rendelés. Rendben visszakérem a hiányzó árát. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#76593) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Nagyobb értékű vásárlásaimat igyekszem EU-n belül intézni, most lenne egy USA-beli téma:
EZT nézem, ahol van egy import charges tétel is, amivel Angliában belép az unióba (még...).
Ezen felül lehet még bármi rejtett költségem, mire hazaér? NAV ebbe már nem nyúl bele itthon?

Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#76594) V/ válasza Pgraph (#76593) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak idézem Öf.11. Import charges (Einfuhrabgaben) fogalma

Vásárlás során találkozhatunk ezzel a tétellel, amit szintén ki kell fizetni a termék vételárával (és postaköltségével) együtt.
Ha az eladó részt vesz az ún. eBay Global Shipping Program-ban, akkor a GSP-s logisztikai céghez kerül a termék és ő továbbítja szállítja és intézi a vámkezelését ha EU-n kívülről lett vásárolva.
Az adott érkezési EU-s országban (jelenleg Egyesült Királyság) léptetik be vámjogilag az EU-ba, ott történik a költségek kifizetés a cég által és azután fogják Magyarországra szállítani és kézbesíteni. Átvételkor már nincs fizetnivaló.
Az Import charges összege ezeket tartalmazza: az Áfá-t és ha van a termékre meghatározva, akkor a vámot és a cég vámeljárási költségét.

(#76595) Pgraph válasza V/ (#76594) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm! :B

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#76596) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok !

Sziasztok ! Rendeltem egy motor lámpát levámolták németbe haverom 2x elküldte nekik a papírokat amiket kértek de visszaküldték a németek a feladónak szóval a pénzt ebayrol visszakéne kérnem valaki segítene egy kis szövegben megfogalmazni mit is kéne irnom ? :R 08.án tudok nyitni hogy nem kaptam meg még.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76597) V/ válasza gery14 (#76596) üzenetére


V/
Topikgazda

Van segítség az Összefoglalóban, 4.a) eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék de az hogy nem megfelelően lett intézve a vámolás és emiatt lett visszaküldve az azért nem az eladó hibája.
Valójában ez az a kategória hogy megérkezett, csak nem vetted át.
Ha tényleg beküldte a vámoláshoz a megfelelő nyomtatványt, űrlapot és az igazolásokat, akkor nem szokták visszaküldeni. Nem az van hogy nem akarta az Áfá-t kifizetni és ez csak kifogás?

[ Szerkesztve ]

(#76598) gery14 válasza V/ (#76597) üzenetére


gery14
senior tag

Én fizetem csak hozzá megy amúgy más cuc megjött hozzá nem is értem.Mutatta ez emailt elkuldte nekik rohadtul idegesitő. Nemtudom akkor hogy kérjem vissz a pénzt mire hivatkozva? A légbeömlők megjottek 10euroval volt olcsobb mint a lámpa nem értem.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76599) V/ válasza gery14 (#76598) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy, próbáld meg a meg nem érkezést. Remélhetőleg végig tudod vinni a dolgot, ha már visszaérkezett az eladóhoz akkor általában visszaadják a pénzt.

(#76600) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne erre a termékre. [link]
Erre nem lesz semmi plusz költség ugye ? Vám stb, hisz az unión belülről jön. kb 16 ezer Ft az egész mindennel együtt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.