Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) V/ válasza Directors (#76600) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, ez egy olasz üzleti eladó.

(#76602) Directors válasza V/ (#76601) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#76603) gery14 válasza V/ (#76599) üzenetére


gery14
senior tag

Megprobálom igazábol US $71.41 volt az egész lehet még ithon is átment volna visszont a nagy csomag 500$ arra kaptam egy számlát a kinaitol de csak 100$ irt rá értéknek (nem én kértem)

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76604) V/ válasza gery14 (#76603) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre a 71.41 $-os tételre kérték a német vámosok az értékigazolást?

(#76605) gery14 válasza V/ (#76604) üzenetére


gery14
senior tag

Igen a másik légbeőmlö meg 61$ es azt letojták.
Pedig a csomagon is szerepelt a 71$ érték plusz a motor tipusa és hogy motorlámpa...

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76606) tindisco válasza V/ (#76584) üzenetére


tindisco
csendes tag

Szia V/ ,

Sajnos még mindig nem kaptam meg a visszatérítést. Kaptam megint egy értesítést az Ebay-től:

Unfortunately, we couldn't cancel your order
Hi,
We're sorry to say that we couldn't cancel your order because the refund to your PayPal account failed. Please contact the seller.

Ezt nem egészen értem. revolut kártyával fizettem és a paypal alatt is ez a kártya van. Írtam az eladónak, hogy ezt az üzenetet kaptam, megírtam neki a paypal ID-met, és kértem, hogy utalja át a visszatérítést.

Erre meg ezt írja: hello ,

thank you for your message and i'm sorry the refund failed. I tried it now manually, but Paypal refuses in the administration because the refund is in british pounds, and I have US dollars and Euro on my paypalaccount. There is no conversion mode in this payment return. I send paypal this mesage and hope they can help here-

Én fontban fizettem, ő meg nem tudja fontban visszautalni? Ezt nem értem, segíts kérlek, mit tudok tenni, köszi!

(#76607) V/ válasza tindisco (#76606) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit ír az hülyeség, ha neki van $-ja akkor elküldheti úgy hogy te fontban vagy forintban kapd meg, nem egészen értem a gondját.

A Revolut kártyának van háttér bankszámlája? Mert a pénzt direkt kártyára nem tudják visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#76608) tindisco válasza V/ (#76607) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ. A Revolutnak igen van, dehogy direktbe nem tudja átutalni a paypal számlámra, ezt végképp nem értem. Szerintem is simán át tudja konvertálni.

De én azt sem értem, hogy eredetileg mi volt a baja a visszatérítéssel a paypalnak, mert erről nincs bővebb infó se az ebay-n, sem pedig a paypal oldalamon.

Nekem nagyon gyanus, hogy a fickó az időt húzza. Mit tanácsolsz, írjam meg ezt az esetet a Paypal-nak és kérjem a közbenjárásukat?

[ Szerkesztve ]

(#76609) V/ válasza tindisco (#76608) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal akkor jön képbe, ha úgy fizettél hogy ez a vásárlás a PayPal számlatörténetben is benne van. Tehát fizetéskor a PayPal fiókodba belépve fizettél. A másik lehetőség ha a kártyaadataidat beírtad és úgy fizettél.

Ha az eladó törli a vásárlást akkor vagy az eBay vásárlásnál, vagy ha a PayPal-ra érkezett a pénz akkor ott azt választja hogy refund és a teljes összeget beírja.
Ilyenkor a PayPal a kártyához tartozó számlára automatikusan visszaküldi a pénzt és ezt látod a PayPal számlatörténetben.
A másik esetben amikor csak fizetési kliens volt a PayPal az eBay (PayPal) az eladó bankjától kéri vissza a pénzt ők azt szintén küldik vissza a kártya mögötti bankszámlára, aminek külső banktól is képesnek kell pénz utalással fogadni.
Ha te a saját bankodból utalással tudsz rá pénzt tenni, akkor képes külső pénzfogadásra.
Nekem a virtuális kártyám bankszámlája egy alszámla, így a főszámlámra ami külső-belső utalásra képes megy vissza a pénz, a költőpénzt viszont nekem belső utalással kell rápakolni a kártya mögötti számlára, arra a számlaszámra más nem tud pénzt utalni.
Lényeg az hogy ha nem tud a kártyaszámla még áttételesen sem fogadni külső pénzt, akkor meghiúsulhat a pénz visszajuttatása.

[ Szerkesztve ]

(#76610) tindisco válasza V/ (#76609) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ. A Revolut kártya mögött van rendes számla, amire átutalással is lehet pénzt tenni. Én azt nem értem, hogy hogyan tudok annak utána nézni, hogy miért hiúsult meg a pénz fogadása, mitől lett failed a PayPal account, mert akkor ha jól értem, mivel bankkártyával fizettem, a PayPal kimarad a refund folyamatból?
Ha be akarom vonni az ebay ügyfelszolgálatot a helyzet tisztázására, akkor ebben az esetben hogyan kell megtenni? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#76611) gery14


gery14
senior tag

Miért nem engedi ez a nyomorul ebay megnyitni hogy nem kaptam meg a csomagot es elinditsam a kes visszahuzást ?Ugyea visszakuldot lámpárol van szó

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76613) V/ válasza gery14 (#76611) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lett átvéve, mert a vámoláshoz nem ment be a papír vagy nem fogadták el, visszaküldték és ez megérkezett az eladóhoz vissza. Ez lenne a szituáció?
Ha van egy várható érkezési idő végső dátum, mondjuk április 8, akkor április 9-én lehet legkorábban bármit rendezni.
Mivel 26-án a elméletben az eladó visszakapta (vagy mostanában) vele kellene egyezkedni első körben. mErt mindenféle request, case, dispute nélkül visszatudja adni a pénzt, bár ilyen esetben jogosult a visszakapott csomag kezeléssel kapcsolatos költségeket levonni.
Viszont azt azért nem egészen értem hogy eredetileg 25 Feb 2019 volt a megérkezés Frankfurtba és akkor kérték az igazolásokat, februárban kellett volna a vámosok felé rendezni a dolgokat, a március végén ment vissza.

[ Szerkesztve ]

(#76614) Zpulai92


Zpulai92
csendes újonc

Sziasztok ! van egy Ebay-s csomagom , USA rendelés.
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben- a jelen státusza 04. 08 6:20 óta ,
Mikorra várhatom a postát mik a tapasztalatok ?

(#76615) V/ válasza Zpulai92 (#76614) üzenetére


V/
Topikgazda

Türelem. 2 óra és 8 nap közt tartózkodhat ott. Ne a MP oldalán nézd a nyomkövetést. Ha az értéke több mint 25 $ és nem fizettél import charges-t akkor esetleg kérni fogják az értékigazolást.

[ Szerkesztve ]

(#76616) Zpulai92 válasza V/ (#76615) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

Köszi , Akkor még lehet nyúlra is necces hogy ideér. francos várakozás.
USPS-t és a postát nézem szinkronba :D

(#76617) V/ válasza Zpulai92 (#76616) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt hamarabb látod a szállítási bejegyzések módosítását.

(#76618) Zpulai92 válasza V/ (#76617) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

Köszi!!

(#76619) darvinya


darvinya
titán

Ma megérkezett egy kijelzővédő üveg, ami szépen be volt repedve.

Írtam az eladónak, mert olyan menüt nem találtam, hogy tönkre ment a termék szállítás alatt.
Ha erre nem válaszol, a Return to item lesz a következő lépés?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76620) totyak


totyak
aktív tag

eBay-en nézegetek Xiaomi Mi Band 3-akat. Vajon az ott fellelhető darabok eredetiek lehetnek? Konkrétan ilyen 3 ezer forintokért is találok.

KLIKK

(#76621) V/ válasza darvinya (#76619) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam, Return this item az a neve a probléma jelentő menü pontnak, nem jelenti azt hogy vissza is kell küldeni, de egyébként is kifizeti a PayPal.

(#76622) darvinya válasza totyak (#76620) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem Xiaomi Mi Band 3, hanem M3.
Ráadásul ennél szépen.hazugságokat írnak róla.
Ennél tudod meg pontosan mit kapsz. [link] (pont ezt rendeltem és nagyon profi.az eladó, mert rendelés után jelezte, hogy pár nap múlva tudja feladni, mivel meglévő szállítmány hibás és 3 nap mire betudja szerezni az újat)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76623) darvinya válasza V/ (#76621) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm a pontosítást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76624) totyak válasza darvinya (#76622) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm az infót. De akkor a linkelt cucc sem Xiaomi termék, ha jól értem, csak ott korrekten van leírva a specifikáció?

Neked ez megérkezett már, tudsz róla mondani egy-két mondatot?

(#76625) darvinya válasza totyak (#76624) üzenetére


darvinya
titán

Egyik sem Xiaomi.
Múlthéten vettem és ma hajnalban adta fel, szóval még úton van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76626) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv.

Van rá lehetőség, hogy megnézzem a régebben vásárolt termékeimet ebayen?Vettem 2 éve egy tokot, és annyira tetszik, kár hogy nem találok már hasonlót, de ha a nevét megtalálnám lehet megtalálnám valahol.

(#76627) gery14 válasza V/ (#76613) üzenetére


gery14
senior tag

Köszönöm a segitésget. Akkor szerinted mi legyen irjak az eladőnak elöször ? mostmár nyithatok disputot ebayen.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76628) NB2 válasza fecaga21 (#76626) üzenetére


NB2
aktív tag

jobb oldalt fent, my ebay és ott summary

(#76629) V/ válasza fecaga21 (#76626) üzenetére


V/
Topikgazda

2017 januárig tudsz visszamenni. A Orders listánál a See orders from: állítsd át 2017-re a 60 napos kijelzést

[ Szerkesztve ]

(#76630) V/ válasza gery14 (#76627) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőként az eladónak kell reagálni úgyis a request-re, dispute-ra, nem kell külön írni.

(#76631) gery14 válasza V/ (#76630) üzenetére


gery14
senior tag

Írtam meglátjuk mi lesz remélem a nagy csomagomat megkapom hiba nélkül kelemetlen lenne ha nem :W

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76632) gery14 válasza V/ (#76630) üzenetére


gery14
senior tag

Szia.!

Megkaptam a reakciót. A képen látni 2 üzenetet kaptam be is számoztam a képen.Ez a válasz lehetőségem.
Nem értem pontosan mit Írt csak nagyábol hogy a nyomkövetési szám alapján kézbesitve lett szerinte ? Amikor ott van hogy vissza a feladónak visszakuldték neki. Mostmár tuti hogy a haverom volt lusta és cseszte ell a papirokat...

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76633) V/ válasza gery14 (#76632) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit lát ő is hogy visszaküldve a feladónak és azt kéri hogy ezt valahogy erősítsd már meg, lehet hogy eleve a visszaküldés cím nem volt megfelelő vagy nem kapták még meg.

(#76634) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Már nem először előforduló érdekesség:
Rendelek valamit.
A rendelés után az eladó megváltoztatja a termék leírását.
Kivételesen nem a "mégis mi a fene változott?" helyzet fordult elő, hanem a termékből kikerült egy funkció, pont ami miatt megvettem.
Van egy ilyen szöveg, az általam vásárolt termékre mutató linkkel a termékleírásban:
The listing below has been updated by the seller, but you can see the item you purchased.
Rákattintok, ezt kapom:
Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay.

Ez mégis mi a ménkű? Gyakorlatilag kiveszi a kezemből a lehetőséget, hogy alkudozzak az eladóval, mert pl ha az eredeti termék egy piros kerek düzni volt, de megváltoztatta kék szögletesre, és ez utóbbit küldte, nem tudom gyakorlatilag bizonyítani, hogy mit is rendeltem.

Slusszpoén: ha nem ebay.com-on, hanem ebay.co.uk-n nézem, akkor látszik az eredeti termék :Y

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76635) gery14 válasza V/ (#76633) üzenetére


gery14
senior tag

Enyit tudok én is a német vám nem kuldot semmit a haveromnak hogy mivan a csomagal. Viszakuldték és kész most mit válaszoljak az eladonak ? :F

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76636) V/ válasza gery14 (#76635) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálunk is sms-t küldenek alapból és ott is a szállító küldi hogy vámolni fogják, nem a vámosok. És nem is a vám küldte vissza.
Azt hogy elméletben a visszaküldési címre ment, de ugye visszafelé már nem ugyanazon a számon könyveli a küldeményt, az utolsó bejegyzés annál a nyomkövetési számnál a visszaküldés ténye és nincs tovább.

[ Szerkesztve ]

(#76637) gery14 válasza V/ (#76636) üzenetére


gery14
senior tag

Azt értem de csori eladonak nemtudok mit irni egyszerűen nincs semmi infom csak annyi amenyit fentebb irtam hogy visszaküldték.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76638) V/ válasza gery14 (#76637) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, nem igazán van ötletem. Akinél felmerül az hogy nem veszi át mert fizetni kell +költséget és úgyis visszaküldik az eladónak, azoknak is mindig azt írom, hogy nem biztos hogy vissza lesz küldve, nem biztos hogy megkapja vagy egyszerűen letagadja. Azt is hogy ilyen esetben ez vevő hiba, azt is hogy pénzt ilyen esetben csak akkor lehetne kérni ha tényleg visszakerül hozzá. A Fogyasztóvédelmi szabályozás is úgy értendő, hogy az eladónak akkor kell a pénzt visszaadni ha megkapja az árút, ha a szállító elveszíti akkor tőle kell a vevőnek a kártérítést bevasalni, ha úgy adta át szállításra hogy volt rá biztosítás.
Persze kényszerítheted az eladót, de az biztos hogy ő az eBay, PayPal döntését fogja kérni, nem fog önként pénzt visszaadni.

(#76639) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, mar megint pp fizetesi kinom van. vettem volna valamit buyitnow pp, nincs osszekotve az ebayom azonnali fizetesre a pp-vel. checkout ablakon pp kivalaszt, feljon kis abalak, pp login, be is megy. megeled a fizetes gomb, ranyomok, erre jon egy sms hogy levontak a lovet es azonnal stornoztak is (40 eur). limitem nincs, masutt tudok vasarolni, stb. ezek utan atmentem egy masik tetelre (masik elado, szinten buyitnow hasonlo osszeg, checkout, es ott pikpakk mukodott). ujra vissza az elozo tetelre, minden ujratolt, ujra login stb, ujra kifizet, ujra sms hogy levontak es azonnal stornoztak is... kiirva semmi ertelmes:
Sorry, this payment option isn't available. Here are your options:
Select a different payment option.
Contact PayPal customer service to resolve this issue.

:W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76640) V/ válasza rednifegnar (#76639) üzenetére


V/
Topikgazda

Tedd kosárba és azután. Vagy mobil app.
De a bankodnál mára akkor már 2*40 €-nak megfellelő összeg zárolva van ellenőrizni kellene a bankodnál a rendelkezésre álló összeget.
Van egy olyan korlátozás hogy a vevőnek van-e PayPal fiókja, nem a gyors fizetés, ha nem az eBay-PayPal összerendelést vizsgálja.
Szállít Magyarországra, vagy oda ahova szól a szállítási cím?
Esetleg lehet még más vevő korlátozás beállítva, pl. ki nem fizetett tételek száma

(#76641) rednifegnar válasza V/ (#76640) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kosarbol ugyanaz az oldal jelenik meg a fizetesre nyomva. nem hinnem hogy ez valtoztatna a dolgon (nem akarom vegignyomni mert abbol egy ujabb storno lesz).
kifizetetlen tetelem nincs, ami volt azt vegul torolte az elado (csak eleg sokara sikeredett neki), szamlamon korlatozas nincs, plane hogy parhuzamosan egy masiknak tudtam fizetni. a 2x40 eur is fura lenne mert megjon az sms hogy -40 levonas es azonnal egy +40 storno. innentol fogva meg nem tudom mi gondja lenne az ebaynak a fizetessel, hisz az ebay oldalan elesdik meg a cehckout gomb es azzal is inditom a fizetest. probaltam nemet ebay oldalon belepve (mert nemet az elado) de az volt a masodik sikertelen. az eladon nem latok semmi erdemlegeset, aktiv, igaz keves pontja van, ket cucca van elado. meg egyet tudok, van kartyas fizetes beprobalkozhatom azzal.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76642) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Vettem egy terméket, ahol fel volt tüntetve, hogy "Will ship to Hungary" de nem volt konrektizálva a szolgáltató vagy ár. Vásárlás után a "This item will not ship to $városom$, Hungary" üzenet fogad. Aha :DDD
Request Totalra nyomtam már kétszer, eltelt köztük több mint egy nap. Ha nem annyira akarja nekem eladni azt a vackot, akkor nem erőltetném, megveszem mástól. De feltételezem, hogy a rendelés törlését kérő üzenetemre is hasonló vehemenciával válaszolna. Érdemes lenne nyitnom valami ügyet az ebay felé, vagy egyszer csak majd leállnak a fizetési felszólításokkal?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#76643) V/ válasza Tomi_Sci (#76642) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor kéred a request total-t minimum 2 munkanappal számoljuk a reakció időt. A Will ship to Hungary szöveg láttán az a javasolt eljárás hogy tisztázzuk az eladóval hogy akkor szállítja-e ide és mennyiért. Ha elküldi és megfelel a postaköltség akkor vesszük meg és küldjük neki a request total-t.
Írhat olyan szállítási költséget ami nem felel meg neked és ki kellene fizetned. Egyszerűbb az információk birtokában dönteni és vásárolni.
Előzetes egyeztetésként kell ezt használni.

(#76644) Tomi_Sci válasza V/ (#76643) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Igen, sajnos csak később láttam, hogy sikerült a 15 eladó közül azt kiválasztani (eladott darabszám alapján), aki szállít is Magyarországra meg nem is. Hát ez van.
Most utólagos egyeztetés van, illetve lenne, ha reagálna valamit. Azért nehogy már két nap legyen egy ilyennek az átfutása.. (Egyébként több idő telt el, mint két nap)
Hogyha irreális postaköltséget ír azt nyilván nem fogom kifizetni, de gondolom neki is érdeke, hogy ez ne így legyen.
Majd legközelebb jobban figyelek az apróbetűs részre :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#76645) Zpulai92 válasza V/ (#76617) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

"""Held in Customs. Your item is being held in Customs at 7:15 am on April 10, 2019 in BUDAPEST 1005, HUNGARY.
BUDAPEST 1005, HUNGARY"""" Úgy néz ki várhatom a posta levelét hogy kérik az értékigazolást stb a vámoláshoz ? Ülnek rajta frankón pedig nem tojás - de remélem tojásként bánnak vele , irdatlan nehéz lenne pótolni .

(#76646) V/ válasza Zpulai92 (#76645) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Minden csomag Held in Customs szokott lenni. Ez egy régi szöveg, valójában a megérkezés második fázisa.
Nézd megf a MP nyomkövetőjében vagy itt. Ha aMP-nél semmi akkor ez klasszikus értelemben nem nyomkövetett küldemény.

Egyébként sms-t küldenek. Ha ez az USA küldeményed akkor a következő bejegyzés vagy az lesz hogy továbbítva belföldi kézbesítésre, vagy sms és adatbekérés a bejegyzésnél.
Nekem tavaly egy USA küldeménynél 8 nap után a sürgetésemre kérték be az igazolást aztán 23 napig dolgozták fel. Buktam is az üzleten 40000 Ft-ot mert alkatrész volt javításhoz és a megrendelő a késedelem miatt lemondta.

[ Szerkesztve ]

(#76647) rednifegnar válasza V/ (#76640) üzenetére


rednifegnar
senior tag

irtam az embernek hogy valami nem koser es visszapattanak a lovek, kartyaval se sikerult kifizetni, ugyanugy visszajott a mani.

masik kerdes. adott egy termek (konyv), nem olcso nem darga normal aron van (uzleti elado), postakoltseg 20 euro. aztan mikor megerkezik akkor rajta van a postai cimke hogy 11eur volt. nem vagyok xarrago, nem ezen mulik a csalad megelhetese de azt se szeretem ha olyanert fizettetnek velem amiert nem kapok semmit, tekintve hogy most 9eur-al tobbett fizettem mint amennyibe tenylegesen kerult az eladonak. epitse bele a termek araba az oke, de ez igy nem annyira. :(

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76648) Zpulai92 válasza V/ (#76646) üzenetére


Zpulai92
csendes újonc

Köszi , akkor még nem zaklatom őket hogy mi lesz mi sem , a fent másolt állapot az utolsó amit tudok usps és linked alapján , MP Még mindig ott tart hogy kicserélő központ bla blabla...
Én nem akarok bukni inkább fizetnék már vámot meg mindent , csak legyen kézbe a cucc , egy már nem gyártott dolog aminek a továbbfejlesztett verziója drágább de nem jobb annyival , már van itthon belőle 1 ugyanolyan cucc és egy hasonló , erre a cuccra meg a véletlen folytán találtam rá.

(#76649) V/ válasza Zpulai92 (#76648) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár napon belül kiderül. A posta telefonos ügyfélszolgálata látja a belső s információkat is viszont nincsenek "összedrótozva" így ha külön nem kéred, akkor nem írnak nekik hogy vegyék már sorrendbe előre a dolgot, viszont lesz innfód hogy mire várnak.

(#76650) V/ válasza rednifegnar (#76647) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van. A csomagolás is pénzbe kerül, az nincs benne a postai díjszabásban. Reklamáld meg.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.