Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) herdsman12


herdsman12
őstag

Szia V/!

Január 23-i vásárlás, Estimated delivery: Thu, Feb 07 - Thu, Mar 07
2019-01-28 11:00 CNDGGA, Send item abroad
2019-01-27 01:50 CNDGGA, Insert item into bag
2019-01-27 00:36 Receive export item at office of exchange
2019-01-25 12:14 52311206, Receive item from customer

Tegnap jeleztem, hogy csomag sehol, jöhet a visszatérítés.
Azonnal jött az eBay válasz, hogy március 14-ig nyitva a kérdés.
Ma jött az eladó megoldási javaslata:
Seller's message:
"Please do not worry Have you received a notice from the customs? Our package is where you need to clear the customs."

Meddig legyek türelmes, mi a jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#76302) V/ válasza herdsman12 (#76301) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem részleteznéma postai szállítás jelenlegi állapotát, de célszerű várni, nem addig van nyitva, hanem akkor kérheted legkorábban az eBay segítségét, így jövő hét csütörtökig nyugodtan várhatsz.

(#76303) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi! van egy nyert licitem, sved elado. en vagyok a hulye nem olvastam eleg figyelmesen a leirast (mondjuk o se reklamozta tulsagosan mert a hosszu litania utolso ket szavabol derul csak ki) hogy a keszuleknek hibas az lcd-je. ezt nem vettem idoben eszre. aztam persze kertem az eladotol a licit torleset de ez mar belul volt a 12(?) oran. nem valaszolt, nem torolte. ejjel 3-kor lejart a cucc, most ott van unpaidben. ilyenkor lehet meg valamit tenni? nem olyan nagy osszeg, de nem szivesen fizetnek egy hibas eszkozert (no meg azt se tartom tul korrektnek hogy nem valaszolt). :O

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76304) V/ válasza rednifegnar (#76303) üzenetére


V/
Topikgazda

3 munkanapja van válaszolni az eladónak a törlési kérésre. A licitálós dolgoknál nem, csak az azonnali fizetésesnél van 60 perces elállási idő, egyébként meg addig lehet kérni, amíg nem kerül postázásra a a kifizetett termék.
Még reagálhat.

(#76305) Shingen


Shingen
addikt

Hogyan tudok az eladónak negatív értékelést hozzászólást írni?

Vettem egy usb kábelt egy hulladék volt, belsejében nem is volt érintkező így nem töltött.
Írtam az eladónak, semmi válasz.

風林火山

(#76306) V/ válasza Shingen (#76305) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlásnál jobb szélen ott a Leave feedback link vagy gomb. Ezt 60 napig lehet megtenni a vásárlás dátumától.
Ha a fent említett heylen nem látod akkor még a Account settings, Feedback mernüpont és az Items Awaiting Feedback lista.

[ Szerkesztve ]

(#76307) Shingen válasza V/ (#76306) üzenetére


Shingen
addikt

köszi

風林火山

(#76308) herdsman12 válasza V/ (#76302) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, meddig jófejkedhetek büntetlenül a március 8-án nyitott ügyben?
Szerencsére nem sürgős a cucc, de december óta a második eladóval küzdök.

(#76309) V/ válasza herdsman12 (#76308) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát már írtam: így jövő hét csütörtökig nyugodtan várhatsz. 14.-ére gondoltam, de legalább 2 munkanapot adjál már neki a reakcióra, nem jellemző hogy szombat vasárnap teljes kapacitással foglalkozna valaki az eladási témákkal.

(#76310) herdsman12 válasza V/ (#76309) üzenetére


herdsman12
őstag

Jaj nem kapkodok, arra gondoltam, hogy meddig húzhatom az utolsó lépést, amikor már nem barátkozunk, hanem kérem a visszatérítést.
Várhatok még egy-két hetet, csak ne csússzak ki eBay visszatérítés határidőből. Azt látom, hogy értékelni a vásárlástól 60 napig lehet, ez nem zavar, nem feltétlen akarok negatív értékelést írni.

(#76311) V/ válasza herdsman12 (#76310) üzenetére


V/
Topikgazda

Már kérted, :) az eladón múlik, hogy önként teljesít vagy te kéred csütörtökön az eBay közreműködését.

(#76312) herdsman12 válasza V/ (#76311) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vágom miért nem értjük egymást?
A majd csütörtökön elérhető eBay közreműködést tudom húzni, vagy csak csütörtök különben bukom az eBay segítségét?

(#76313) TBMC válasza Met (#76290) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszi! :R

markbellus.hu 

(#76314) V/ válasza herdsman12 (#76312) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkortól kérheted a segítséget.
Maga a request az indítás napjától számolt 21 napig érvényes, ezen belül kell kérned a segítségüket. Azt írtad március 8-án indítottad, az eladónak 3 napon belül kell reagálni, de az nem naptári nap hanem munkanap, a szombat és vasárnap (9. és 10.) kiesik, ezért írtam hogy várj, adj már esélyt reagálni az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#76315) herdsman12 válasza V/ (#76314) üzenetére


herdsman12
őstag

Ok, eladó már reagált, azt nem tudtam, hogy meddig várhatok.
Kivárom a majdnem 21 napot, hátha előkerül a csomag.

(#76316) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Rendeltem valamit az ebayen.

Kaptam egy sorszámot, amit figyeltem is, és X városban ki is lett kézbesítve, a cimzett átvette, elképzelhető, hogy a feladó valótlan cimet adott meg nekem és valójában amit eladott jó áron terméket, nem is létezett?

Hallotam paypall-on vissza lehet igényelni az összeget? Hanigen hogyan?

Köszönöm

(#76317) V/ válasza castiels (#76316) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó nem adhatott meg neked valótlan címet, hiszen te adtad meg neki, amikor vásároltál.
Nem a termék nem létezett, értelme sincs hoyg az történjen, hiszen ha nem kapod meg akkor az eBay-en keresztül visszaigényled a pénzed. Neki ebben ugyan mi lenne a jó?
Lehet hogy nem jó nyomkövetési számot kaptál, másé lett beírva. Pontosítsd az eladóval. Előszokott ilyen fordulni.
Az eBay-en kell kezdeni a reklamációt, a PayPal a második vonal.
Segítség itt az Összefoglalóban 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van. a 4.a) eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék

(#76318) castiels válasza V/ (#76317) üzenetére


castiels
addikt

Elég kevés 6 értékelése van és gyakorlatilag nem regisztrált felhasználó ha jól láttam.
Amit adott nyomkövetési cìm az lehetett rossz igen.
Irok neki levelet.

ő árulta

Not a registered user, ez gondolom azt jelenti..

[ Szerkesztve ]

(#76319) V/ válasza castiels (#76318) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem tudsz neki írni, mehet a nem érkezett meg request, de azért írd be hogy a kapott nyomkövetési szám nem a te küldeményedé, egy másik városban lett kézbesítve, így az hamisnak tekinthető. Maga a folyamat az megy végig, függetlenül hogy már nincs érvényes regisztrációja.

(#76320) castiels válasza V/ (#76319) üzenetére


castiels
addikt

Emailen irtam neki levelet, mert ő is küldött nekem emailt, de lehet az email cìm is kamu volt amiről küldte az adatokat.

Akkor nyomjak rá hogy request? Hol?

[ Szerkesztve ]

(#76321) V/ válasza castiels (#76320) üzenetére


V/
Topikgazda

(#76322) castiels válasza V/ (#76321) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm,ha nem telt még le az idő akkor sajnos még várnom kell..

(#76323) V/ válasza castiels (#76322) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad hogy kézbesítve, bár azt nem hogy mikor, azután következő nap menni kellene a requestnek. Ha a vásárlásnál rákattintasz a nyomkövetési számra ott mit ír ki? Delivered vagy Successfully delivered a vége?

[ Szerkesztve ]

(#76324) castiels válasza V/ (#76323) üzenetére


castiels
addikt

(#76325) V/ válasza castiels (#76324) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-es vásárlásnál gondoltam:
Itt a tracking number után:


és ez jelenne meg

(#76326) castiels válasza V/ (#76325) üzenetére


castiels
addikt

Az a hirdetés már nincsen meg, ez is az ebayen van amit küldtem.

(#76327) V/ válasza castiels (#76326) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem értem, ha rákattintasz a More actions-nál a I didn't receive it linkre akkor nem enged tovább?
A Resolution Centerben keresd meg meg ezt a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#76328) castiels válasza V/ (#76327) üzenetére


castiels
addikt

Ott nincsen termék..

(#76329) V/ válasza castiels (#76328) üzenetére


V/
Topikgazda

Account settings, Resolution Center, választod a I haven't received it yet. gombot, Continue és egy 6-án megérkezett nincs ott a következő képernyőn? Nekem az első oldalon január 13-i az utolsó, de See more esetén november 11 a vége

(#76330) castiels válasza V/ (#76329) üzenetére


castiels
addikt

Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#76331) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

sajna tovabbra is unpaidban van a cuccom, elado nem valaszol, cancel order keresemre nem szedte le, nem tom mi a jo eljaras (gondolom a nemfizetes nem annyira jo).
no meg azt se szeretem hogy valaki annyira nem hajlando hogy boffentsen valamit de azert a penzem jo lenne ha mar sikerult egy palimadarat léprecsalni a hibas vackara.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76332) V/ válasza rednifegnar (#76331) üzenetére


V/
Topikgazda

A helyzet a következő, ugye 48 órán belül kell fizetni. Ha nem teszed meg az eladó indíthat (hangsúlyozom indíthat) ellened egy vevő nem fizet request-et, te ekkor sem fizeted ki, lezárják és lesz egy nem fizetett tétel feljegyzésed.
Mivel itt nem a valós információk alapján licitáltál, erre való hivatkozással kéred ezt a feljegyzést törölni és ennyi. Eltörlik.
Az eladó meg kit érdekel, persze a hozzáállását a vásárlási értékelésedben megfelelően kifejezheted.

(#76333) rednifegnar válasza V/ (#76332) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kozben nezegettem az elado profiljat, nincs egyetlen elado cucca sem, pedig par napja meg volt, mostanra eltunt az osszes. hogy azert mert lejartak vagy egyeb okbol azt nem tudom, de ez is fura szokott lenni. aktivnak aktiv, nincs lathato valtozas.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76334) V/ válasza rednifegnar (#76333) üzenetére


V/
Topikgazda

Hagyd, hagy teljen az idő, ha zavar az Unpaid items-nél a bejegyzés akkor használd a Hide order linket a More actions-nál. Ha az eBay ezzel kapcsolatosan akar valamit akkor majd kapsz üzenetet tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#76335) rednifegnar válasza V/ (#76334) üzenetére


rednifegnar
senior tag

oksa.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76336) castiels válasza V/ (#76334) üzenetére


castiels
addikt

Az enyémmel kapcsolatban tudsz valamit segìteni?

(#76337) V/ válasza castiels (#76336) üzenetére


V/
Topikgazda

Baloldalt a neveden állva, Account settings, a bal oldalt a menüben Resolution Center, a Resolve a problem keretben a I bought an item alatt választod a I haven't received it yet gombot, Continue. Itt láthatóak a vásárlások. Megkeresed amiről szó van, rákattintasz a képre. A következő képernyőn középen Continue.
Ha ez alábbi jelenik meg akkor az első választása I want a refund, leírni a szükséges indoklást angolul és Send-el elküldeni.

Ha valami más jelenik meg attól függően lehet tovább lépni. Ha azt írják hogy szállítás alatt és vedd fel a kapcsolatot az eladóval, akkor a várható szállítási idő végéig nem igazán lehet mit tenni.

(#76338) castiels válasza V/ (#76337) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm a segítséget, megkaptam a refundot.

(#76339) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

A licites dologban új vagyok (eBay-en viszont már régóta rendelgetek, de eddig csak Buy it now-val rendeltem).
Találtam egy terméket, Kanadából szállítaná free shipping-gel, 5 nap van még a licitből, $5-on volt, minimum $5.50-t engedett rátenni, tettem egy $7-os ajánlatot, erre $6-t írt be.

1. kérdésem: miért nem $7-t írt, miért csak $6-t?

2. kérdésem: ha én nyerném meg a licitet, és megváltoztatja a szállítási költséget ingyenesről, köteles vagyok kifizetni, vagy reklamálhatok, vagy ilyet nem csinálhat?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#76340) somnia válasza dave0825 (#76339) üzenetére


somnia
őstag

...esetleg egy link a cuccról?...1. mert fél dollár a licitlépcső de attól még neked 7 dollár van beírva...nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#76341) dave0825 válasza somnia (#76340) üzenetére


dave0825
őstag

Persze, hogy rám licitáljatok?! :(

Vicceltem, küldöm. :)
God of War Origins Collection PS3

És aki most utánam akarna tenni ajánlatot, neki $7.50-t kellene, vagy tehet $6.50-t is?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#76342) somnia válasza dave0825 (#76341) üzenetére


somnia
őstag

...ingyenes lesz a posta...igen a következő licitnek nagyobbnak kell lennie 7 dollárnál...

If two people bid the same amount, the first bid has priority. Also, you can only retract your bid under certain circumstances.

[ Szerkesztve ]

(#76343) bigrob


bigrob
őstag

Megjött a britektől rendelt gitárom.
Nem vagyok boldog...
Test repedt a nyak csatlakozásnál, bundok szarrá vannak használva.
Ebayen már kértem egy ilyen return item-et, de most visszaírt az eladó, hogy nála be volt jelölve hogy nem fogad visszárut.

Lefényképezgettem és leírtam a problémám, szerintetek mit írjak még bele?
Mire számíthatok? Elvileg 15.-től kérhetem az Ebayt, hogy lépjen be a társalgásba ha nem sikerül megegyeznünk.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#76344) dave0825 válasza somnia (#76342) üzenetére


dave0825
őstag

Tehát nem tehet olyat, hogy ha látja, hogy a lejárati idő vége felé is még alacsonyabb az ár, mint amit ő szeretett volna kapni érte, beírja, hogy 3000 Ft a szállítás?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#76345) somnia válasza dave0825 (#76344) üzenetére


somnia
őstag

....nem...

(#76346) V/ válasza dave0825 (#76344) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási költség annyi amit beírt. Ha valaki nem akarja alacsony áron eladni, akkor kitalálja hogy tönkrement, ellopták és ezért nem tudja szállítani, lényegében eláll a vásárlástól.
Ez a free shipping Kanadából nem igazán lesz valós, de majd elválik.

[ Szerkesztve ]

(#76347) dave0825 válasza V/ (#76346) üzenetére


dave0825
őstag

Értem.

Rendeltem egy másik ilyen játékot (a sima Collection-t) szintén Kanadából, de másik eladótól, onnan $5 volt a szállítás. Amerikából nemigen rendeltem, mindig ilyen 10-20.000 Ft közötti szállítást szokott írni, nekem is gyanús volt ez az $5 is, nemhogy az ingyenes, de meglátjuk.

Köszönöm mindegyikőtöknek. :R

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#76348) TBMC


TBMC
addikt

valakinek ötlet? :F

nem sokkal korábban adtam le a kosárban lévő korábbi terméket, kifizettem minden rendben ment, paypalon keresztül.

most egy másik rendelést fizetnék ki, és checkout után, miután megerősítem a paypal bejelentkezést, ezt a hibát dobja.

(életemben először fizetek ebay+paypal)

markbellus.hu 

(#76349) V/ válasza TBMC (#76348) üzenetére


V/
Topikgazda

Van elegendő pénz? Vagy próbáld később vagy holnap. Vagy lépj ki az eBay-ről, töröld az eBay és PayPal sütiket, majd a böngészőt újraindítva próbáld ki a fizetést ha van pénz a PayPal-on. Ha kártya lenne a pénzforrás akkor még ellenőrizd azt is hogy működik-e a bankod rendszere, mert esetleg karbantartás van.

[ Szerkesztve ]

(#76350) TBMC válasza V/ (#76349) üzenetére


TBMC
addikt

Egyik bankkártyámat regeltem be a PayPal-ra.
A kártyán van elegendő pénz.

Próbáltam inkognítóból is, de nem segített. Safariból, Chromeból egyaránt.
Bank rendszer megy (k&h), csekkoltam, az előző paypalon keresztüli vásárlás zárolása látszik is a kártyán.

Viszont azóta nem megy, nem tudok rendelést kifizetni vele :(

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.