Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) V/ válasza Molk (#60450) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekik is van vásárlói védelmük, hasonló mint az eBay vagy a Paypal. Egy alkalommal nem kaptam vissza a pénzem, 10 $, mert az eladó őket is átverte egy hamisított nyomkövetési számmal, pontosabban nem tudtam időben igazolni a Magyar Posta miatt, hogy csalt.

[ Szerkesztve ]

(#60452) t420s


t420s
aktív tag

Az hogy lehet hogy ebay-en kinéztem egy terméket ott volt mellette az ár és a szállítása ktg forintban de amikor leütöttem és fizetés paypal-on nagy hirtelen nem annyi volt a szállítás mint előtte???

Ott volt ár + 4000 HUF a szállítás. Ehhez képest 6200 huf lett a szállítás.
És már a rendelés előtt is be voltam jelentkezve tehát a rendszer tudta a vevői lokációmat így tudott postát számolni….

(#60453) havri1 válasza t420s (#60452) üzenetére


havri1
félisten

Honnan tudod, hogy mennyi lett a szállítás fizetéskor? Egy összegben fizeted a paypalon, nem bontja külön.
Fizetés után, már a Purchase history-ban a nagyobb ár van?

[ Szerkesztve ]

havri

(#60454) V/ válasza t420s (#60452) üzenetére


V/
Topikgazda

A deviza mennyisége amiben fizettél az változott? A kiírt $,€ ár több a Paypal fizetési történetben?Az eBay egy más konverziós számolást használ, mint a konkrét kártya társaság, a bank. Nem arra kell hagyatkozni.
Meg a szokásos: egy link jobban elmagyarázza a dolgokat. Mert néha két szállítási mód és költség is előfordulhat

[ Szerkesztve ]

(#60455) havri1 válasza V/ (#60454) üzenetére


havri1
félisten

Vagy lehet volt egy 10$ import charges, amit hozzá csapott a végösszeghez, és ez a többlet.

havri

(#60456) V/ válasza havri1 (#60455) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, ezért célszerű ilyen kérdéshez linkelni a megvásárolt termék linkjét, addig csak találgatunk.

(#60457) t420s válasza V/ (#60454) üzenetére


t420s
aktív tag

itt van két kép

látszik hogy int ship 15 EUR

majd 20 EUR lesz

nincs választás leütéskor, nem választhattam ezt vagy azt egy fajta szállítás volt eco int ship

(#60458) V/ válasza t420s (#60457) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első képen Pacco Ordinario Estero van 15 €-ért, amivel küldte az meg Posta Raccomandata Intemazionale 20 €.
Megemlíteném neki, hogy az eBay szabályzata nem egészen teszi lehetővé, hogy ne a meghirdetett szállítási költséggel küldje el, az hogy rosszul adta meg és Magyarországra több, nem a te hibád, neki van lehetősége előre pontosan megadni az összeget, ezért a +5€-t úgy gondolod, hogy illene visszaadnia. Mert ez így csalás.
Egyébként a még meglévő hirdetéseinél ezt adja meg:
Shipping:EUR 15.00 (approx. 4,685.10 HUF) Pacco Ordinario Estero

A számítógépes felületen és nem gyors fizetéssel fizettél?
És az első kép nem lényeges, a Purchase history tartalma az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#60459) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#60406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kaptam választ végre, elvileg 1 hete feladta, képet is küldött, szóval csak nem lesz cink vele, és időben ide ér...:)

(#60460) t420s válasza V/ (#60458) üzenetére


t420s
aktív tag

Milyen marha érdekes hogy milliószor vásároltam már az ebay-en, de 99%-ban kínai hongkongi eladótól. SOha semmi problémám nem volt velük, ha el is tűnt valami egy üzenet hogy nem jött meg és full refund.

Nagyritkán vettem eu-n belüli angol német spanyol és most olasz eladótól és ezen vásárlások mindegyike problmás. mindoig át akartak b --szni valamivel. a csomagot egy kínai azonnal küldi ennél az esetnél 1 hét eltelt és még mindig nem shipped, egy kínai azonnal válaszol egy angol olasz patkány napokkal később odaböfög valamit válasznak.
ennél pl 3 napot vártam arra hogy méltóztassa megmondani mikor lesz shipped és lám, szart feladni akkor amikor mondta..

miért van ez?

(#60461) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, érdekelne hogy milyen oldal is pontosan ez a "eBay Kleinanzeigen".
nem értek németül szóval ide jöttem segítséget kérni.
ezt szeretném megvásárolni, és érdekelne, hogy úgymond mennyire biztonságos ez, mert halottam már sok átverésről stb stb, de olyanról is halottam, hogy valaki hibás cuccot kapott, és az ebay vissza utalta neki a pénzt érte + a hibás cuccot is megtarthatta, szóval van-e itt valamilyen biztos garancia?

(#60462) radi8tor válasza gergo5991 (#60461) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angolra elég érthetően tudja lefordítani Google.

Tömören: apróhirdetési oldal, nincs eBay védelem. PayPal védelem lehetséges, de személyes átvétel ajánlott.

⭐ Stella

(#60463) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok!
A következő történt: Vásároltam a eBay-en. Kifizettem az árut jött visszaigazoló levél, hogy küldik. De a szállítási címem rosszul szerepelt a levélben. A PayPal-on ellenőriztem, ott jó a cím. Kérdés: az eBay-en lehet valahol ellenőrizni/megváltoztatni a levelezési címet?
A probléma az, hogy vásárláskor is korrigáltam a címet a eBay-en, mert helytelenül jelent meg a fizetéskor, le is mentettem. Most az a kérdés, hogy egyébként hol keressek ilyen beállítási lehetőséget, amikor magátol nem ajánlja fel a módosítást.
(Tudom ez kicsit zavaros lett)

valami

(#60464) hupisom1


hupisom1
tag

Sziasztok ! Segítsetek légyszi ! Röviden , vettem angliából egy lg g3 lcd kijelzöt , megjött rosssz az érintő , reklamáltam , most az ebay irt hogy :
Hi hupim,

fulgadget accepted a return for 100% NEW LCD Display Digitizer Touch Screen For LG G3 D855 D850 White UK. You should receive a return shipping label by May 03, 2016. Just print the label and send the item back to the seller.

Don't receive a label by then? You can ask us to step in and help.

Aztán meg ezt : Hi hupim,

fulgadget let us know that they can't buy a return shipping label for you to use for 100% NEW LCD Display Digitizer Touch Screen For LG G3 D855 D850 White UK.

The seller is still responsible for return shipping costs, so contact them to arrange return shipping.

A hirdetésben benne van hogy a vevő fizeti a vissza utat , de az ebay ahogy olvasom gyenge angollal nem azt irja , valaki ha okosabb ossza meg velem ! Köszönöm !

(#60465) bango


bango
tag

Sziasztok, vásároltam egy terméket paypallel "excellent"-ként hirdetve de ütődések vannak rajta. Hány nap áll rendelkezésemre hogy ezt jelezzem? Eladónál lehet próbálkozni hogy fizessen vissza valamennyit vagy egyből termék visszaadás indítása? Azt sem tudom a termékvisszaadásra hány napon van. Kösz.

(#60466) V/ válasza Quasi_modo (#60463) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
A neved alatt(egér mutató a neveden)
Account settings
My Account
Addresses
Primary shipping address: Change és látod, változtatod Edit address-el
A levelezési cím Registration address lenne. De gondolom inkább a szállításira gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#60467) V/ válasza bango (#60465) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden ott van a terméklapon. Ha észlelted a hibát indítsd a nem felel meg a leírásnak case-t.

(#60468) V/ válasza hupisom1 (#60464) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyomtasd ki a címkét és küldd vissza. Ha vállalja a költségtérítést beszéljétek meg. Röviden.

(#60469) hupisom1 válasza V/ (#60468) üzenetére


hupisom1
tag

Hát ez az hogy a másodikban azt irják hogy nem tud csomagcimket küldeni :/ irtam neki , irok majd hogy mire jutottam , köszi a gyors választ !

(#60470) V/ válasza hupisom1 (#60469) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell küldeni, te tudod kinyomtatni a Print label-el, ha nem megy, akkor sem gond, ezt szokták írni, de írjál neki, hogy milyen címre kell küldeni és majd ráírod a csomagra, az az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#60471) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok mögin.
Mi van akkor ha egy hirdetésben nem írja hogy hibátlan az állapot egy autóalkatrészre. Nem válaszolt e-mailre sem ami erről érdeklődött. Ha szrt küld, 1 hónapig visszaküldhetem ugyan de felszámol mindenféle adminisztrációs díjakat plusz postát.
Mit lehet kezdeni hogy az ember ne bukjon sokat?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60472) somnia válasza bitpork (#60471) üzenetére


somnia
őstag

Mit lehet kezdeni hogy az ember ne bukjon sokat?

Keress másikat!

(#60473) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Miért nem tudok refund-ot kérni? A more actions => I didn't received it fül alatt azt írja:

"You purchased this item as a PayPal guest user and will need to contact PayPal directly by going through their Resolution Centre."

Nem értem milyen Paypal Guest-ről beszél, amikor regisztált vagyok a Paypal-on vagy 8 éve... beléptem Paypal-ra, ott nincs fent ez a termék, csak egy másik. Hogy nyissak így case-t, hogy visszakapjam a pénzem? :U

(#60474) V/ válasza #89874944 (#60473) üzenetére


V/
Topikgazda

Szállítási idő letelt?
A fizetésnél beléptél a Paypal-re és ott fizettél, vagy a fizetési oldalon alul a Más kártyával fizetést választottad?

(#60475) KamuMazsola válasza #89874944 (#60473) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak a várható érkezési idő után, ha ilyen nincs 30 nap után tudsz meg nem érkezett caset nyitni.

Üdv.: KamuMazsola

(#60476) #89874944 válasza V/ (#60474) üzenetére


#89874944
törölt tag

Ápr.22 - ápr.27 között kellett volna megérkeznie.

Egy kártyám van, de úgy emlékszem nem kért külön bejelentkezést a paypalra. Nem emlékszem. Más kártyával fizetésnél nincs buyer protection?

[ Szerkesztve ]

(#60477) bitpork válasza somnia (#60472) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon könnyen kiesik a hálón, mert nincs másik ebayen. De a neten se nagyon :D
Én remélem , hogy jó lesz és nem les semmi ami miatt írogatnom kellene, de hát ki tuggya...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60478) V/ válasza #89874944 (#60476) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs védelem, akkor nem látod a Paypal vásárlások közt és vendégnek tekintenek.
De nem értem az eBay oldalon a fizetés és szállítás jelölve?
Az eladónak tudsz írni, hogy nem érkezett meg? Contac seller-nél illetve másik case sem működik, ha UK oldalon lépsz be, mert úgy tűnik ott vásároltál, nincs lehetőség case-re?

[ Szerkesztve ]

(#60479) #89874944 válasza V/ (#60478) üzenetére


#89874944
törölt tag

A My ebay-ben a fizetés és a szállítás is be van jelölve.

Eladónak írtam 5 napja, azt mondta még 5 napot várjak mert garantálja, hogy itt lesz... de már az első nap kértem tőle tracking-et, nem adott, de már akkor is azt mondta, hogy aztán nagyon garantálja hogy 5-10 napon belül itt lesz...14 napja semmi.

Uk oldalon vásároltam. A másik cucc ami éppen fut annak még nem járt le a becsült ideje, így ott ki se tudom próbálni hogy azzal megy-e a case.

(#60480) Quasi_modo válasza V/ (#60466) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm meg van. Átjavítottam, az eladóval pedig leleveleztem.

valami

(#60481) Hunter2


Hunter2
addikt

mi az az "Actual shipping" :F

(#60482) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Lenne USAból egy kis sisak 6800 forintert, amire 7600 a kiszállítás.

Erre irnak ott 2600 forintnyi adót, akkor ez helyből benne van a vamolas, szóval itthon már tuti nem kell?

:R

Szerk.: gépen valamiért olcsóbb a szállítás... :Y

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60483) V/ válasza choco01 (#60482) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, egyben fizetve (24,95+18,36+9,49=52,8) minden benne van, viszi a postás és már nem kell semmit fizetned itthon. Mivel GSP-s fizetéskor a Paypal-n két tételed lesz, egyik amit az eladó kap, a másik a logisztikai cégé, aki majd a szállítást, vámolás, -áfázás- témát intézi, a Pitney Bowes-é

(#60484) randras


randras
veterán

Egy eBay-en eladott csomagom most indult el visszafelé hozzám, mert nem tudták kézbesíteni (nem tudom még, hogy miért, de van egy sejtésem). Ilyenkor mi a megfelelő ügymenet, hogy legalább a jutalékokat ne kelljen kifizetnem, hogy kell adminisztrálni?

Abban az esetben, ha úgy van, ahogy gondolom (Franciaországba címzett csomagom Angliába vették fel, mert a Parcelforce rendszerében látszik a csomag, de sehol máshol), a majdnem 11K-s postaköltség visszaszerzésére van lehetőség? Volt már valakinek ilyen meccse a postával?

Legutóbbi Angliába feladott csomagomban Amerikai zónadíj alapján vették fel, és itthon vettem észre, hogy elmennek a... :((

(#60485) choco01 válasza V/ (#60483) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm, akkor jó! :R
Ebben bíztam.

Még annyi hogy miert drágább a szállitas telorol nézve? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60486) V/ válasza choco01 (#60485) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil app mintha máshonnan kapná az adatokat amiket a képernyőn látsz, de vásárlásnál a tényleges árat szedi le, legalábbis ezt tapasztaltam, de én inkább a számítógépes felületen vásárolok, a mobilon csak nézelődöm.

(#60487) V/ válasza randras (#60484) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még is hogy? Franciaországba címzett csomagom Angliába vették fel Amíg nem kéri vissza a vevőd az általa kifizetett összeget, addig olyan, mintha eladtad volna. Ha refundot kér és te visszaküldöd a pénzt akkor a jutalékot is visszaadja az eBay.

[ Szerkesztve ]

(#60488) randras válasza V/ (#60487) üzenetére


randras
veterán

Ahogy írtam... bevittem a csomagot, jónapot kívánok, Franciaországba, + megcímezve oda, erre nagyon úgy néz ki, hogy nem oda küldték. Máshogy nem tudom leírni.

A refund stornó, továbbra is igényt tart rá, szóval elsősorban hasonló postai hibát elszenvedetteket keresnék, vagy bárkit aki pénzt vett ki belőlük sikerrel bármiért is.

Egyúttal pedig 49x30x15 cm (MPL "M"), 2 kg súlyú csomag európán belüli feladására bármilyen alternatívát a postán kívül, ami bevált nektek, és <10K körüli.

(#60489) V/ válasza randras (#60488) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az jött le a szövegből, hogy Mo-on adtad fel.
A téves kézbesítés miatt bemész a feladási helyre és a reklamációs postai ügyintézővel megbeszéled a problémát, nekem ilyen esetben visszaadták a posta költséget.

Nézd meg ezeket egy és kettő

[ Szerkesztve ]

(#60490) choco01 válasza V/ (#60486) üzenetére


choco01
addikt

Értem, köszönöm!

Egyébként itt már érdemes lehet a PayPalra bízni az átváltást az ebay helyett, vagy sokat nem spórolok rajta? :F

Vagyis itt:

:R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60491) Hunter2 válasza choco01 (#60490) üzenetére


Hunter2
addikt

a paypal és a saját bankod között lehet választani. a saját bankod az ajánlott, legalábbis szerintem.

(#60492) DJ. Ru$y válasza choco01 (#60490) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem eBay és Paypal közt választhatsz, hanem a bankod és a Paypal közt, általában a bankok jobban váltanak, mint Paypal, ezért ajánlott a saját banki váltás beállítása. Viszont eBay-es vásárlás esetén nagyon sok embernek minden vásárlásnál át kell állítani kézzel, hiába állítod át Paypalon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60493) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Rendeltem Angliából egy telefon érintőképernyőt április 17.én, a várható szállítás április 21-27 volt megadva.
28.-án írtam egy levelet hogy még nem kaptam meg. Azt a választ kaptam hogy várjak még egy pár napot mert akár 15 munkanap is lehet. A héten lejár a 15 nap is, és van egy érzésem hogy nem fog megjönni.
Mit kell ilyenkor tenni ? Írjak még egyszer az eladónak, vagy rögtön tegyem a pöttyöt oda, hogy nem kaptam meg az árut ?
Még nem csináltam ilyet.

Aznap rendeltem kínából is, azt már rég megkaptam. :F

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60496) catroot válasza rostiron (#60493) üzenetére


catroot
veterán

Mindenképpen írj az eladónak, hogy még mindig nem jött meg. Lehet menni fog a refund, vagy küld másikat, stb.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#60497) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok.

Most lenne az első vásárlásom, egy eladótól. 5 terméket tettem a kosaramba (add to cart-tal), a hatodiknál viszont csak Buy it now gomb van (ez a termék ha jól látom/értem, kanadai dollárban van). Hiába kattintok rá, külön kezeli, nem vonja össze a kosárban lévő 5 termékkel, checkout-nál sem teszi egybe. Hogyan kivitelezhető, hogy egyben legyenek, egy szállítással?

Ha a különböző pénznem miatt van, és nem összevonható, hogyan, mivel, milyen "azonosító számmal" értesítsem az eladót, hogy egyben küldje?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#60498) havri1 válasza SenorGrande (#60497) üzenetére


havri1
félisten

Üdv!

Nem minden termék estében érhető el a kosár. Ezt az eladó állítja be a hirdetés feladásánál.
Contact seller, és kérdezd meg tőle, hajlandó e egybe küldeni. Ebben az esetben egy a szállítási költség, lehet emiatt van külön.
Milyen összegűek a termékek? EU - n kívüli?
A termék azonosító száma jobb oldalt talalható, elég kis karakterekkel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60499) randras válasza SenorGrande (#60497) üzenetére


randras
veterán

eBay.de-n mennie kell.

(#60500) SenorGrande válasza havri1 (#60498) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Csupa apróság, Kínából jönnének, mind free-shipping, 1-2$ közöttiek, az egész ~11$ lenne, mert az egyik termékből többet szeretnék.

Mondjuk nekem tökmindegy lenne, az eladó miatt gondoltam, kevesebb meló, kisebb postaköltség...

(#60499) randras:
Ránézek .de-n, köszönöm a tippet.
Bár mondjuk németül nem tudok, első vásárlás révén pedig jó lenne tisztában lenni vele, mikor mit ír. :D

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.