Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) #54715584


#54715584
törölt tag

Kanadából rendelt 80 kanadai dollár értékű termékre mekkora lehet a vám?

(#60352) DJ. Ru$y válasza #54715584 (#60351) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs rá VÁM, csak ÁFA, átváltod forintba megszorzod 0,27-tel ez lesz az ÁFA összege és, ha a posta intézi a vámügyintézést, akkor akkor + 2000 Ft kezelési költséget számolj rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60353) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Két hete fellelkesülve vettem Ebay-ről egy "VR headsetet". Tudjátok, amibe bele tudom tenni az androidos telefonomat és mehet egy kis 3D-s VR bohóckodás alapszinten.

Direkt egy olcsó eszközt választottam, nem is bántam meg. Itt van a kiszemelt. Megjött, működik, semmi gond nincs vele.

Erre ma nyomkodom a fszbúkot és milyen hirdetést látok?

VRBOX virtuális valóság elérhető áron

Meg is néztem az oldalt, ahol nagylelkűen csak most, csak nekem 30.000 forint helyett 15.000 forintért lehet megvásárolni a terméket!!!!! :W :W

Próbáltam megnézni kik ezek, de csak egy szimpla mobilszám van megadva és egy e-mail. A rendelést is csak egy kérdőívszerűségen lehet leadni. Se céginformáció, adószám stb...

Az ilyeneket nem lehetne valahogy feljelenteni? Gusztustalan férgek...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#60354) attiati válasza KubanitoS (#60353) üzenetére


attiati
veterán

mit szeretnél pontosan?
feljelenteni őket, mert drágábban adnak valamit?

egyébként .hu a domain, szóval a domain.hu keresőjében meg tudod nézni a honlap tulajdonosát, lakcímét, telefonszámát, mindent

(#60355) KubanitoS válasza attiati (#60354) üzenetére


KubanitoS
veterán

Érdekelné a fenét, ha egy hivatalos oldalon lenne fent. Mindenki annyiért adja a portékáját, amennyiért akarja. Ez az oldal azonban csak a lehúzásra jött létre. Nincs semmi céginfó, adószám, elérhetőség. Van egy mobilszám és egy elérhetőség. Gondolom ÁFÁs számla is jár a termék után... :W Az egész egy marha nagy lehúzás, valószínűleg illegális is...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#60356) DJ. Ru$y válasza KubanitoS (#60355) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyéni vállalkozó az illető, akinek a tulajdonában van az oldal, szóval még számlát is tud adni elvileg. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60357) havri1 válasza KubanitoS (#60353) üzenetére


havri1
félisten

Ezzel az oldallal valami nem stimmel, nekem nem is engedi az IE. Chrome nagy neheze, de betölti.

Nem sikerült visszajuttatni a következő helyre: vrbox.hu.

Az Internet Explorer abbahagyta a webhely visszaállításának kísérleteit. Úgy tűnik, hogy a webhelynek továbbra is problémája van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60358) tbalint3 válasza tbalint3 (#60336) üzenetére


tbalint3
tag

Na újabb fejlemény: A tegnapi erősebb hangvételű levelemre ma meg is jött a válasz:
Hirtelen előkerült egy nyomkövetési szám, mondjuk CH a vége ami furcsa mert kínából kéne jönnie és nem Svájcból, de ez legyen még a legnagyobb baj. Ezenkívül még jött a szokásos sajnálkozás amelyben most a gyárra tereli a késést (de ha van neki raktáron akkor mégis milyen gyártási időről beszél?) és felajánlott 2 dollár visszatérítést.
Egyelőre nem válaszolok neki, megvárom az utolsó várható dátumot ami máj 15, és ha akkor sem jön meg akkor jön a dispute.

Azért kíváncsi lennék ha nem írtam volna neki ilyen levelet akkor szerintem még mindig nem történt volna semmi.
Ami még furcsa, hogy a TN-t csak privát üzenetben írta meg, az ebay hivatalos felületén a purchase historyban semmi nyoma. Eddig mindegyik eladó akivel üzleteltem (kb. 40) rendesen kitöltötte a purchase historyt.

(#60359) havri1 válasza tbalint3 (#60358) üzenetére


havri1
félisten

Az nem azt jelenti, hogy onnan jön, csak annyit, hogy azzal a postával küldi. Nem kötelező kiírni a tn-t úgy tudom.
Ettől függetlenül a service/support elég gyér ennél az eladónál sajna. Szerencsére a többségük korrekt.

Más: japán posta 4 munkanap alatt kiszállította az órám. Pontosabban holnap hozzák. Nagyon gyors volt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60360) DJ. Ru$y válasza tbalint3 (#60358) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs köze a feladási helyhez, a CH-nak, annyi, hogy nem kínai postával küldi, hanem svájci postával.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60361) pityu64


pityu64
csendes tag

Sziasztok rendeltem az ebay-ről egy telefon érintő panelt (Touch Screen) törve érkezett.Irtam az eladónak,képek mellékelve.Válasza nagyon sajnálja és csak paritál refundot kinál fel.De a touch igy használhatatlan,mit tegyek?

(#60362) V/ válasza pityu64 (#60361) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen az ajánlaton nincs mit elfogadni.

(#60363) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A telefonomhoz rendeltem egy érintő panelt Angliából, hogy hamar ideérjen. ( amit kínából rendeltem, bedöglött ) Április 17.-én rendeltem, ma jár le az utolsó megadott nap.
Ilyenkor mi a teendőm ? Várjak még hátha... ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60364) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

E-bay regisztrációval kapcsolatban volna egy kérdésem.

Hol találom a nick név megadását mert csak a vezeték és a keresztnév van feltüntetve regisztrációs űrlapon?

(#60365) havri1 válasza rostiron (#60363) üzenetére


havri1
félisten

Mi a várható szállítási idő vége? Azt ki kell várni mindenféleképpen.

havri

(#60366) rostiron válasza havri1 (#60365) üzenetére


rostiron
őstag

A mai nap, Ápr. 27

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60367) havri1 válasza rostiron (#60366) üzenetére


havri1
félisten

Hivatalosan holnaptól reklamálhatsz. Amúgy azon kívül, hogy ő feladta, nem sokat tud intézni, a postán múlik.

havri

(#60368) V/ válasza Teodor52 (#60364) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd a regisztrácio es azután azt adsz amit akarsz

(#60369) Teodor52 válasza V/ (#60368) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ok.

Volna még egy kérdés:

Mindenféleképpen szükséges a paypal-ebay fiók összekapcsolása vásárláshoz vagy nem?

(#60370) Maksifül


Maksifül
senior tag

Kicsit tele van a tököm az eBay-es és PayPal-os "Shipping Address"-ekkel. A legritkább esetben szoktak egyezni. Honnan tudja az ember, hogy ha eBay-en elad valamit, s PayPal-lal fizetnek, hogy kinek a nevére, s milyen címre postázza a megvásárolt terméket?

Ember megvesz valamit, email-ben kapom a "Buyer's Shipping address"-t, az eBay-től, amire elküldöm, s 2 hónap múlva visszajön a küldemény. Próbálok utánajárni, s akkor látom, hogy a PayPal-tól kapott email-ben teljesen más név és más cím szerepel.
Megnézem az eBay-en az "Order details" menüpontban, ott sem az szerepel, amit az eBay-től érkezett email-ben kaptam, hanem az, amit a PayPal-tól.

Végül is akkor melyiket kell valódi postázási címként kezelni, ha már a drága jó vásárló nem képes ugyanazt a címet használni eBay-en és PayPal-on? :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#60371) rostiron válasza havri1 (#60367) üzenetére


rostiron
őstag

Ok, de mi a szokás ilyenkor ? Jelezzem felé,hogy még nem érkezett meg ? Vagy várjak még egy pár napot mielőtt írok neki ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60372) V/ válasza Teodor52 (#60369) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Paypal-l akarsz fizetni igen. Az eBayn az az alap. Más lehetőség nem igazán van.
De ezzel mi a gondod, beírod a Paypal e-mail címet és kész. Nincs ezzel biztonsági probléma.

(#60373) Teodor52 válasza V/ (#60372) üzenetére


Teodor52
senior tag

Rendben, értem és köszi a segítséged!

(#60374) V/ válasza Maksifül (#60370) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán kérdezd meg a vevőt. De ha az eBay-n adsz el valamit ott azt címet kapod amit a vevőd meghatározott, szállítási címként, neked oda kell küldeni, a Paypal címet nem is kapod meg -a Paypal értesítős cím nem feltétlenül az amire menni kell a csomagnak, de nálam visszanézve az eBaysek voltak a jók, és ha hülye a vevő, bár miért lenne az akkor is az eBay cím a használatos. Eladóként így védve vagy.
Én a terméknél, a vásárlásnál látható szállítási címre küldöm, ha van eltérés akkor feladás előtt kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#60375) havri1 válasza rostiron (#60371) üzenetére


havri1
félisten

Én várnék péntekig. Akkor üzenetben leírnám, hogy nem érkezett meg.
Úgyis azt fogja kérni, várj még pár napot/hetet, ha nem érkezik meg, újraküldi, vagy refund.
Ha van tn, akkor gyanítom megadja.

havri

(#60376) cbmfan válasza cbmfan (#60349) üzenetére


cbmfan
senior tag

szaporodnak a negatívok, ahogy sejtettem.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#60377) Maksifül válasza V/ (#60374) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm!

Én is próbálok törekedni az eBay-es címre küldeni. Most épp ez okozta a bajt. És ilyenkor mi a rák legyen, ha visszajött a csomag, amit én tisztességesen elküldtem? Mindenképp én bukok rajta, akkor is, ha újra postázom meg akkor is, ha visszafizetem a pénzét a vevőnek. :U

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#60378) havri1 válasza Maksifül (#60377) üzenetére


havri1
félisten

Én ugyan még nem adtam el, de az itt leírtak alapján egyértelműen a vevő cseszte el.

havri

(#60379) attiati


attiati
veterán

utolsó három rendelésemből
1. lejárt termék
2. más terméket küldött
3. nem az összetartozó terméket és kiegészítőket küldte, hanem összekeverve egy másik termékkel

Mit lehet ezekkel csinálni?
1. esetben küldtek helyette másikat, de ebből lett a 2. eset és még levelezés alatt van
3. esetben meg felajánlottak egy 70%-os diszkontot, de a szállítási díjból nem, csak a termékből ( ő egyébként egy másik eladó volt, mint az 1-2. eset)

Ha most mind a három esetben case-t nyitnék (a komoly 30-as ratingemmel), akkor azért az ebay is megkérdőjelezné a szavahihetőségemet, hogy egymás után ennyi gond van.

Csak én vagyok ilyen balszerencsés, vagy mostanában rájátszanak az ebay eladók arra, hogy mást küldenek és úgysem küldi vissza a vevő, mert drága a posta?

[ Szerkesztve ]

(#60380) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Kaptam refundot. Most az item az Unpaid tételek között jelenik meg. Kell azzal valamit csinálnom?

(#60381) DJ. Ru$y Köszi, megnyugtattál. :)

[ Szerkesztve ]

(#60381) DJ. Ru$y válasza #54715584 (#60380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmit magától eltűnik X idő után (pontosan nem tudom mennyi, így nem akarok hülyeséget mondani), de el tudod rejteni a More action alatt "Hide item" vagy hasonló.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60382) cbmfan


cbmfan
senior tag

hónap balf*sza:

ausztrál megvett egy videokártyát. becsomagoltam, holnap adnám fel, de ír üzenetet, hogy bocsi, másik kell, ez sztornó visszakapta pénzét, megvette másikat. előbb fejeztem be másik csomagolását, nyomtatnám címét. látom, hogy megint írt, és minő meglepetés, ez sem kell neki. inkább egy harmadik, pénz vissza ismét. itt lett elegem, ment tiltólistára. buktam 2X30 centet egy idióta miatt.

ez a kispajtás

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#60383) Dozer1


Dozer1
csendes tag

A , customerhelp_hu@ebay.com ' még működik ?

[ Szerkesztve ]

(#60384) somnia válasza Dozer1 (#60383) üzenetére


somnia
őstag

nem

(#60385) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!
Látom oda van már írva a vám is az ebay checkoutnál.
Subtotal (1 item):
US $99.99
Shipping to 1111:
US $18.22
Import charges:
US $23.90

Total:
US $142.11
Ilyenkor még itthon is kell fizetnem érte valamit?
Oda van írva, hogy "No additional import charges on delivery" de én nem hiszem abban elsőre, hogy itthon nem húznak le rólam még valamit. Vásárolt már valaki így, hogy előre levonta az ebay?

May the Force be with you!

(#60386) DJ. Ru$y válasza kovsol (#60385) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elég sokszor volt téma. Röviden ennyi: ez és ez.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60387) kovsol válasza DJ. Ru$y (#60386) üzenetére


kovsol
titán

Ez amit linkeltél hol válasz a kérdésemre? Ez nem az EU-ból jönne hanem az USA, és a szállítási költség is le van írva.

May the Force be with you!

(#60388) havri1 válasza kovsol (#60385) üzenetére


havri1
félisten

Melyik termék ez? Global Shipping?

havri

(#60389) DJ. Ru$y válasza kovsol (#60387) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a lényege a Global shippingnek, behozza egy EU országba egy cég és onnan hozzád jön EU-ból. Lehet az első linket láttad, azt elrontottam, azóta javítottam, de akkor leírom: nem sarcolnak meg itthon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60390) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Több éve ebay-ezek, eddig minden problémát megsikerült oldanom, most viszont várok egy nagyobb értékű dolgot, de már 1,5 hét eltelt és az eladó még fel sem adta a terméket, kérdeztem ennek az okát de nem is válaszol...Ilyen esetben mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#60391) DJ. Ru$y válasza B-L-A-C-K (#60390) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Írta, hogy nem adta fel, vagy csak nem jelölte be a vásárlásnál, hogy feladta? Utóbbi nem jelenti azt, hogy nem adta fel, csak nem jelölte be. Az viszont érdekes, hogy nem reagál semmi. Mikorra van megadva a becsült szállítási határidő? Annak az utolsó napjáig igazából nem tudsz érdemben reklamálni. Utána nyithatsz ügyet eBay-en vagy Paypalon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60392) B-L-A-C-K válasza DJ. Ru$y (#60391) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem jelölte be a feladást, az üzenetemre meg nem válaszol, azaz kb olyan mintha nem is lenne gépnél, vagy nem akarna válaszolni. Szállítási becsült határidő: "May 05, 2016 - May 27, 2016" Csak az a gond Június első 2 hetében ezt meg kell kapnom, és ha tudom nem adta fel, rendelek máshonnan, mert ha későn adja fel, ide se ér addig.

(#60393) DJ. Ru$y válasza B-L-A-C-K (#60392) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem válaszol, akkor nem tudod, hogy nem adta fel. Ugyanis nem kötelező érvényű bejelölni, hogy feladta. Szerintem ezzel nem nagyon tudsz így mit kezdeni. :( De majd V/ kijavít, ha erre jár és rosszul mondom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60394) V/ válasza DJ. Ru$y (#60393) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre jártam, de nincs mit javítanom. :)
Ha nem jelentkezik az eladó, akkor 2 naponta Contact seller, vagy egy másik termékénél általános kérdésként érdeklődöm, néha segít, hogy arra az e- mail címre írok amire a Paypal pénz ment.

(#60395) mexel válasza mexel (#60139) üzenetére


mexel
veterán

Most értem haza, egy ideig nem voltam gépközelben. Volt egy vásárlásom március 11-én ami nem jött meg, itt már írtam róla. Kb 30 nap után írtam az eladónak, ő válaszolt hogy küldui újból a cuccot. Erre írtam hogy pénzt kérek, ő megint küldést javasol.
Mit írjak?

[ Szerkesztve ]

(#60396) mexel


mexel
veterán

Ez jó lesz így? Vagy fenyegető nagyon?

Thank you, but I insist the repayment of the money. There is not enough time already onto the new product.
If the item arrives, i will repay.
If you can't repay i will send you a negative feedback and i have to make refund.

Megkérdezem az angolos topikban, itt azért kérdezem hogy hogy szokás ezt lelevelezni, és ha nem akar visszatéríteni akkor hogyan tovább és mennyi időt adjak még neki?

(#60397) mepet válasza mexel (#60396) üzenetére


mepet
addikt

Húha, ezt nem könnyű megérteni, sőt...
Attól, hogy ő 3 oldalt írt, attól én még nem bonyolítanám:
"I cannot accept resending. I would like to get full refund."

(#60398) mexel válasza mepet (#60397) üzenetére


mexel
veterán

Igen, lehet hogy így egyszerűbb. De szeretném tudatosítani vele, ha még időt akar húzni akkor kap egy negatívot és refundot kérek ( ha lehet). Ebben nincs benne az sem hogy ha megkapnám mégis az árut akkor kifizetem újból, és az sem ha nem fizet akkor az ebay refundját kérem. Valahogy ezt mind szerettem volna leírni :)

[ Szerkesztve ]

(#60399) DJ. Ru$y válasza mexel (#60398) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Negatív értékeléssel sosem fenyegetőzünk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60400) mexel válasza DJ. Ru$y (#60399) üzenetére


mexel
veterán

Ezt jó tudni. Akkor azt nem írom, ezért is kérdeztem mit kell vagy mit nem kell. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.