Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) havri1 válasza nagy@gmx.com (#60750) üzenetére


havri1
félisten

Ragaszkodsz a Mi4c-hez?
Sima 2GB-os Mi4 most sokkal olcsóbb, bár arra is ugyanezek a sarcok jönnek.
27% ÁFA + 2e kezelési költség, ha a Posta vámkezeli.

havri

(#60752) V/ válasza nagy@gmx.com (#60750) üzenetére


V/
Topikgazda

27% Áfa, 0% vám, és postai vámeljárás 2000 Ft.
Ha Visa kártyával fizetsz, akkor 53345,11 Ft lesz a vétel ár hozzávetőlegesen, az Áfa 14403 Ft.

(#60753) pela03 válasza havri1 (#60749) üzenetére


pela03
csendes tag

Szia!
akkor írok neki, hogy valami nem gömbölyű, mert nem jött át.

üdv

(#60754) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Köszönöm!
Igen, mert az Mi4C jóval újabb modell.
És akkor a postás hozza majd a csomagot, és neki kell fizetnem?

(#60755) havri1 válasza nagy@gmx.com (#60754) üzenetére


havri1
félisten

Újabb, de azért olvass utána.Támogatottság tekintetében vastagon alulmarad. Közel sem prémium a készülék Mi4-hez képest
Postás Postai kézbesítő, igen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60756) Vertigo18 válasza nagy@gmx.com (#60754) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocsánat... kézbesítő... :B

Nem "postás"

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#60757) trebrona válasza nagy@gmx.com (#60754) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor már inkább ezt, 2 év európai garanciával kell választani, EuExpress szállítással. Így van hozzá kupon: 13USD , kedvezmény, Kupon: TUMI4C

Az EuExpress szállítás azt jelenti, hogy Franciaországban áfázzák, majd továbbküldik, azaz neked nincs semmilyen plusz költséged.

Tehát a végösszeg így nézne ki: 169.99$+10$ (eu.garancia)+20.6$ Euexpress-13$ kupon= 187.59$ és ez a vége, erre nem jön semmilyen plusz költéség.
A telefont a DPD viszi házhoz.

A te választottad 168.99$ ha csak az áfát számoljuk már akkor is 168.99*1,27=214.6$ erre még rájön a 2000Ft postai vámkezelési költség.

[link]

Többiektől elnézést az OFF-ért! :R

Ja, és igaza van havri1-nek, nagyon nem egy kategória a Mi4 javára. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#60758) trebrona


trebrona
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből:

Ráadásul most látom, hogy az eBay-es linken €-ban van az összeg, úgyhogy nincs is miről tovább beszélni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#60759) nagy@gmx.com válasza trebrona (#60757) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszönöm a teljeskörű információt! :)
Talán ebben a topikban olvastam, hogy a szállítási címnek azt kell megadni, amit a PayPal regisztrációkor megadtam?

(#60760) V/ válasza nagy@gmx.com (#60759) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt szoktuk megadni ahol lakunk, de mindegyik helyen ahol vásárolsz és regisztrálsz, adhatsz meg külön szállítási címet, a Paypal-n is lehet több címed az adott országon belül.

(#60761) pela03 válasza pela03 (#60753) üzenetére


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Azt írja, hogy elküldte a refundot. Ha paypal-al fizettem hamarosan megjelenik. Ha kártyáról, akkor pár nap.
Paypallal fizettem.
Szerintem erről lemondhatok. Írogathatunk egymásnak, ha nem akar akkor úgyse küldi.
Egy 1 hibás termékről van szó. Írtam neki, és Ő ajánlotta fel a visszatérítést.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#60762) fardem válasza pela03 (#60761) üzenetére


fardem
aktív tag

a paypal pénzküldés online tranzakció. amint rákattintott a refundra, pár másodperc után neked látnod kell hogy a tranzakció refundolva lett. amennyiben paypal keretről ment a fizetés ott azonnal látod, hogy az egyenleged megnőtt illetve a vitatott tranzakció refundolva lett.

ha kártyáról volt a fizetés, akkor oda megy vissza, de ezt is látnod kell a paypal oldalon. refunded, majd transferring to credit card, vagy ilyesmi.

magyarul ha refundolt, akkor azonnal látszódni kell valaminek a paypalon és a paypalhoz kötött emailre is jön egy levél a refund tényéről.

ha nincs ilyen, akkor téged szopatnak, és arra játszik hogy kifuss az idődből.

[ Szerkesztve ]

(#60763) pela03 válasza fardem (#60762) üzenetére


pela03
csendes tag

Szia!
szopatni nagyon nem tud, mert 24.-e az érkezési utolsó nap. :-D
Onnantól lehet kezdeni valamit. Elküldöm/bemásolom az ebaynek a levelezésünket, és majd mmeglátjuk....

Üdv

(#60764) nagy@gmx.com válasza V/ (#60760) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Azért kérdeztem, mert vidéken dolgozom, és a munkahelyemre kérném a szállítást.
Volt olyan info itt, hogy a spemall-nál azt a címet kell megadni, amit a PayPal-en regisztráltam, bár nem értem, minek.

(#60765) V/ válasza nagy@gmx.com (#60764) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk ez az eBay topik.
Van amelyik csak a Paypal-n megadott címre szállít, de írtam, hogy lehet fel venni több címet és vásárláskor azt választod ki, vagy jelölöd alapértelmezettnek
Az általad említett ezt írja: You can complete your payment using your PayPal account, we only ship products to Billing address
Adott esetben, ha kártyával fizetsz, nem a Paypal egyenlegről, akkor ez a szabály persze nem érvényes. Emlékeim szerint.
Beírod az új címet és azt teszed meg a fizetés idejére billing-nek. És természetesen ez a cím van megadva a SpeMall.com-on Shipping address-nek

[ Szerkesztve ]

(#60766) nagy@gmx.com válasza V/ (#60765) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszönöm!
Akkor már csak annyi, hogy hol tudok új címet felvenni?

(#60767) V/ válasza nagy@gmx.com (#60766) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépés után jobb oldalt a fogaskerék, Address + jel
vagy felső menüsor Wallet, alul Old account view, My personal info Address, Update, Add address

[ Szerkesztve ]

(#60768) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
adott ez a tracking: MP09735510XSG
singapore post-os.
tracking szerint már az országban van: 2016-05-03 17:18,Arrival at Singapore, HUBUD
mi a fenét ülnek rajta már 2 hete? egy sima karóra.

(#60769) Silent77 válasza csaba17 (#60768) üzenetére


Silent77
veterán

Május 5-én érkezett be az országba. Ne izgulj hamarosan megkapod.
2 hét lehet simán.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#60770) csaba17 válasza Silent77 (#60769) üzenetére


csaba17
senior tag

érdekes, mert amit pl tudok nézni a posta oldalán, ott, ha látom, hogy beért akkor másnap, max harmadnap már hozz a postás.
legalábbis amit 1-2 éve rendeltem, azoknál így volt.

(#60771) Silent77 válasza csaba17 (#60770) üzenetére


Silent77
veterán

Amikor az látszik, belföldi feldolgozásra továbbítva, onnan 1 nap.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#60772) denko


denko
senior tag

srácok,

Tudtok valami megbizható best buy orás ebayes boltot?

(#60773) csaba17


csaba17
senior tag

ismerősnek rendeltem 2db temperált üveg "fóliát" samsung s7-re.
meg is jött, de a kijelzőt sem fedi le, majd 1 centivel vékonyabb, a kijelző nem hajlított, szóval nem ez probléma.
az eladó 50%al akarja kiszúrni a szemem, írtam neki, hogy visszapostázom és kérem vissza a pénzt+ a postaköltséget.
mennyi lehet egy ilyet visszaküldeni kínába? kisebb doboz, súlyra nemtom mennyi lehet, talán 150-200gramm.
csak kb érték kell, úgy is több, mint amit az eladó fizetne.

(#60774) havri1 válasza csaba17 (#60773) üzenetére


havri1
félisten

PayPal-on vissza lehet igényelni a postaköltséget, ezen ne spórolj.
Amúgy szvsz 1200-2000 ft nyomkövetve, ajánlva.

havri

(#60775) csaba17 válasza havri1 (#60774) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, akkor írok az eladónak 5,2€ postát, remélem egyből utalja vissza a zsét :)

(#60776) havri1 válasza csaba17 (#60775) üzenetére


havri1
félisten

Az eladó nem fogja neked visszafizetni :)

havri

(#60777) csaba17 válasza havri1 (#60776) üzenetére


csaba17
senior tag

még case nyitás előtt írtam neki, hogy visszaküldöm, ennyi a posta, és hogy ahogy megkapja jöhet vissza a posta és a termék ára.
te írtad, hogy paypal-on vissza lehet igényelni a postát.
gondolom azt az eladó fizeti így vagy úgy.

(#60778) havri1 válasza csaba17 (#60777) üzenetére


havri1
félisten

Nem, azt a paypal fizeti.

havri

(#60779) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ezt a notebook kijelzőt szeretném megvásárolni:

[link]

A kérdésem, hogy erre is kell majd ÁFA-t fizetnem?

[ Szerkesztve ]

(#60780) havri1 válasza nagy@gmx.com (#60779) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ha megfogják, kell.

havri

(#60781) RedCactus


RedCactus
senior tag

Rendeltem egy telefon akkumulátort, ami persze nem jött meg az utolsó várható érkezési dátumot követő egy hét múlva sem. Írtam az eladónak, hogy refundot szeretnék. Másnap az Ebay küldött is egy üzenetet, hogy az eladó elindította a visszatérítést. A PayPal is jelezte, hogy elindult a dolog, de már egy hete "pending" státuszban van a pénzem. Mi lehet az oka? Várjak türelemmel vagy tennem kéne még valamit?

Most látom az old views-ben, hogy: Expected Clearing Date: May 19, 2016. Akkor elvileg holnap megkapom az átutalást? Bankkártyával fizettem, a PayPal rendszerén keresztül.
Volt már refundom, de nem rémlik, hogy ennyit kellett várni rá.

(#60782) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, egy elég érdekes problémával állok szemben.

Barátnőmnek kellett egy ruha meg is rendeltem meg is jött de ez messze nem olyan mint a képen. Se színre se mintára se fazonra se semmire. Most vette észre barátnőm, hogy ez nem is olyan mint ami a képen szerepelt. Mi a teendő ilyenkor? Sajnos pozitívat adtam rá mer akkor még nem vettük észre.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#60783) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Azt tudom, hogy az ebay-en nem lehet fenyegetőzni.
ha ezt írom:
"Ha 24.-ig nem küldi a refundot amit megígért az ebay-hez fordulok segítségért."
Ez nem minősül fenyegetésnek?
köszi.

Üdv

(#60784) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

1.)
2 szállítási cím van az ebay felületén megadva, ehhez 2 külön telefonszám, mobil 2 kártyás a telefon.
Na most az egyik,

+36 30 AAA AAAA (Privát)

A másik :
+3620 BBB BBBB (céges)

Megnéztem az ebay ben és szerintem megfelelően van beállítva, én úgy írtam, ahogy a telefonba, tehát nemzetközi formátumba.

Ennek ellenére mind a 3 csomagnál amit vettem,
Az van ráírva, hogy
+3630 BBB BBBB

Azt nem értem, hogy lett a 2 szám összekeverve ?!!
Ill, milyen formátumban kell megadni ?

Az egyik a lakás, a másik a céges cím mellé van írva.

2.)

Mint utóbb megtudtam a céges levelezés postafiókra van átírányítva.

Ez nem is gond addig, amig nem akad meg a vámon, max a kolleganő panaszkodik, hogy már megint ...
Ha oda rendelek, és nem fér be a postafiókba, ugyanúgy kihozza a postás ?
Ill. mi történik az ilyen postafiókos átirányítás esetében, ha fennakad a vám on ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60785) V/ válasza Core2duo6600 (#60784) üzenetére


V/
Topikgazda

Van olyan eladó aki postafiókra nem szállít, azt azért nem hagynám meg.
A telefonszám meg csomagküldés esetén tökmindegy, a cím legyen pontos amit a fizetésnél kiválasztasz.

(#60786) erikke17 válasza erikke17 (#60782) üzenetére


erikke17
őstag

Nos írtam az eladónak, hogy most erre mondjon vagy találjunk ki valami okosat mer ez így nem okés hogy nem azt kapom ami a képen van. Színárnyalaton belüli különbséget feltüntette de azt, hogy más az egész messze a képen lévőtől. Ráadásul elég sok felháborodást látok negatívak között hogy ők sem azt kaptak ami a képen van.

Ha nem válaszol az eladó mi a következő lépés? Sajna nem tudom nem volt még ilyennel dolgom mert eddig minden rendben volt :S Nem akarok brutális dolgokig elmenni csak némi igazságot tenni ebben.

Előre is köszönöm! :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#60787) havri1 válasza erikke17 (#60786) üzenetére


havri1
félisten

Ebayen case-t kell nyitni.
Gyakorlatilag 2 lehetőség közül lehet választani :
- nem kaptad meg a terméket
- nem a leírásnak megfelelő a termék

Rád az utóbbi lesz érvényes. Hivatalosan az a menet, hogy vissza kell állítani az eredeti állapotot. Termék vissza, pénz vissza. Ebben az esetben a visszaküldés a vevőt terheli. Erre viszont van a paypalon egy kedvező lehetőség, hogy ezt megtérítik.

havri

(#60788) Riccsiz_h válasza pela03 (#60783) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

szia !

Abszolút nem, én minden alkalommal hasonlót írok mikor látom hogy hogy a kedves eladó szándékosan húzza időt és nincs kedve refundolni. Többször meg is kellett sajnos nyitnom az eBay Support fele egy segítség kérést

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#60789) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket, az eladó feladta és kaptam tőle egy üzentet amiben ez ált: így adta fel, "Post Mail Shipping service" 15-25 munkanap mire megkapom..
Kaptam Tracking numbert is, amire ha rákattintok a DHL oldala jön be. "Shipping carrier DHL"
Elvileg a DHL hozza a csomagom igaz? Ha így van, akkor az elég hamar meg kell, hogy jöjjön?

Itt nincs kibúvó a 27%-os ÁFA és vám alól igaz? Megnéznek mindent?

Köszi!

(#60790) V/ válasza szemmelver (#60789) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Itt és itt írtam róluk.
Ha akarnak valamit felveszik veled a kapcsolatot.

(#60791) szemmelver válasza V/ (#60790) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Így már értem! :) Köszi!

De akkor az tuti, hogy a DHL hozza?

(#60792) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Tudnátok abban segiteni mennyi lenne az alábbi termék: (max árat kalkulálni)
eBay - Moto 360

Kintről rendelve elvielg 105 usd + 20 usd a posta + némelyik küldés esetén láttam feltültetett árat is vámra (Import charges ~ 22.40 usd). Ez a max összeg amiért az óra enyém lehetne?

Bajom annyi, hogy itthon vagy már nem kapni a terméket, vagy használtan 45-50k-ért megy, ezért az árért simán beszerezhető kintről újonan vagy olcsóbban.

Bocs hogy ilyen egyszerű kérdésem van de az tuti ha UK-en vagy Europán kívül vásárolok akkor Áfa 25 vagy 27 %+ 2% kezelési költséget is kell fizetnem asszem.

Segítséget köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60793) havri1 válasza stigma (#60792) üzenetére


havri1
félisten

Amennyiben EU-n kívülről érkezik, akkor a vásárlás értéke + szállítási díj összegére rájön a 27% ÁFA + 2e HUF vámkezelési költség, amennyiben a Magyar Posta intézi a vámkezelést. Ha futárcég, akkor egyéni árszabás a kezelési költség, eltérő cégenként. (Posta a legolcsóbb).
Ezek akkor igazak, ha megakad a vámon, és vámkezelik. Ha nem, akkor simán megkapod.

Ha előre kifizeted az Import charges-t, akkor semmilyen plusz költséged nem lesz.

havri

(#60794) stigma válasza havri1 (#60793) üzenetére


stigma
addikt

Ok, köszi a részletes leirást. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60795) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érdemes vetni ERRE egy pillantást. Csak érdekességképp, pár hete van fent a hirdetése, rendületlenül változatlan áron. :DDD
Ráírtam a tagra, hogy nem elírás-e, de nem! Komolyan gondolja... Ritka darab, de azért ennyire nem. :N
Ja és még segítettem is neki, megmondtam pontosan mit árul, de úgy látszik nem nagyon foglalkozott vele.
Igazán bestbuy, aki nyert tegnap a lottón! ;)

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60796) RedCactus válasza RedCactus (#60781) üzenetére


RedCactus
senior tag

Na, ma csak megjött a visszatérítés. Pontosabban a PayPal az egyenlegemen hagyott 200 Ft-ot, a többit meg továbbküldte a bankszámlámra, ahol persze még nincs semmi nyoma. Gondolom az is 4-5 nap még.
Elég nyögvenyelősen ment a dolog, de végül csak elintéződött.

(#60797) V/ válasza RedCactus (#60796) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha eredetileg az egész összeget kártyával fizetted, akkor a Paypal egyenlegen nem lesz semmi belőle, ha ténylegesen refund-ként jött a pénz.

(#60798) erikke17 válasza havri1 (#60787) üzenetére


erikke17
őstag

Értem köszönöm az információt. :)

Minden esetre eladó írt vissza elnézését kéri, hogy küldjek képet aztán kitalálunk valamit. Visszaküldéssel nem fogok vacakolni inkább, meg ruha bőségén beljebb vettek így módosítva lett a méret nem hiszem, hogy vissza vennék.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#60799) RedCactus válasza V/ (#60797) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én is így gondoltam, azért nem értem azt a 200Ft-ot. Bár ha jobban belegondolok, lehet, hogy a vásárláskor volt az egyenlegemen 200Ft, amit innen vont le és a többit meg a kártyámról. Most a refundnál meg minden visszakerült a helyére. Köszi a segítséget, hogy beindítottad az agytevékenységemet! :D

(#60800) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Ha az eladó megígéri, hogy a hibás termék helyett küld egy másikat, reális, hogy nem kéri a címemet?
Volt már olyan, hogy nem jött meg és újra küldte, de ott kérték a címet.

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.