Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) V/ válasza #42007296 (#60148) üzenetére


V/
Topikgazda

Adj.

(#60152) V/


V/
Topikgazda

A tied melyik lenne a ME70C vagy a ME176C?

(#60153) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Nem jött meg egy termék, az eladóval megbeszéltük, hogy újra küldi. Elvileg ez meg is történt.
Látom ezt valahol?
Lezárjam az ebay-es kérést?

Üdv

(#60154) andatti válasza V/ (#60150) üzenetére


andatti
senior tag

Akkor szerinted ez nem elegendő/nem jó? (mivel ugye ezen át is lehet látni... ) A gyártó meg ezt a rejtélyes nevet adta neki: 90NK01A1-R20010. De az instrukciód alapján találtam egy ilyet Igaz, itt nem írták, hogy K01A-e...

Illetve még annyi, hogy a linkelt videóban is látszik, hogy a képernyő elég rendesen vibrál, villódzik, stb. ami nekem zavaró, hogy tényleg elég lesz-e egy alkatrész... A kérdéses LCD display...

jah, és köszönöm a korrekt, gyors válaszokat!! :D :C

update:

ME 70C elvileg, de a készülékben ennek nincs nyoma... Majd holnap, ha hazaérek előkeresem a dobozát...

[ Szerkesztve ]

(#60155) V/ válasza andatti (#60154) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreértettél ez az érintő panel azon át kell látni, a kijelzőn nem tudsz, csak az egyszerűbb hirdetés megkülönböztetése miatt írtam.
Arra kel figyelni, hogy két típus közt van némi eltérés és ezért más az érintőpanel.
A ME70C WSVGA (1024x600) felbontású képernyő, ennek olcsóbb az érintőpanel
A ME176C (1280x800) felbontású képernyő IPS Panel és 10 ujjas érzékenység miatt drágább

(#60156) havri1 válasza V/ (#60150) üzenetére


havri1
félisten

Prémium készüléknél, illetve régebbi típusok lnál a kijelző és az érintő egybe van ragasztva. Ebben az esetben kell melegíteni, de otthoni körülmények között szinte lehetetlen ezt megoldani. Roppant könnyen törik a kijelző. Xiaomi Mi 4, Samsung Galaxy s 2-3 pl.

havri

(#60157) V/ válasza havri1 (#60156) üzenetére


V/
Topikgazda

Szedtem már szét tabletet, és cseréltem kijelzőt is, és érintőpanelt is. Otthoni körülmények közt. Természetesen a leggagyibb is össze van ragasztva.
Azért a hideg módszert választom, mert ha megnézed a 3M-es ragasztós felület nagyságát, elég melegre kell felmelegíteni, hogy elengedje és ez természetesen nem lesz egyenletes és tényleg törhet a kijelző a feszegetéstől.

Ez csak minta kép.
A telefonok az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#60158) havri1 válasza V/ (#60157) üzenetére


havri1
félisten

Nem egy dologról beszélünk. Te (ha jól értem) továbbra is a vékony ragasztóra gondolsz, ami a kereten fut végig. Én, a 2 réteg teljes ragasztására gondolok. Teljes felületén.

Ennek oka roppant egyszerű. Ezzel a módszerrel teljesen kizárja a levegőt, a 2 réteg között nem lesz távolság. Nem lesz visszatükröződés, por nem kerülhet be. Kontrasztosabb kép. Hátránya, esetenként a ragasztó elenged, levegő kerül közé, illetve ragasztási folt előfordulhat fekete képnél. Továbbá, ha törik a digitizer, akkor jön amit mondtam, otthoni környezetben szinte lehetetlen cserélni (ragasztási hiba, rossz minőségű ragasztó, törik szétszedésnél a kijelző (itt kötelező hőpisztoly).

[ Szerkesztve ]

havri

(#60159) V/ válasza havri1 (#60158) üzenetére


V/
Topikgazda

Két video is fent van a Youtube-n erről az Asusról, nem úgy van ragasztva, ahogy te gondolod, persze fellangyosítja és úgy szedi szét, és az egyik majdnem el is töri a kijelzőt mert az egyik keskenyebb oldalon nagyot feszít rajta, de az egyszerűbb rögzítés van ezeknél. Akkor "rosszul" csináltam, de senki sem panaszkodott eddig, normálisan sikerültek a cserék, persze a technológia nem tartozik az ügyfélre.

[ Szerkesztve ]

(#60160) havri1 válasza V/ (#60159) üzenetére


havri1
félisten

Én nem erről az Asus - ról beszélek, hanem a 2 technológiáról. Érdemes előtte tájékozódni, mielőtt valaki rendel csak digitizert, nehogy meglepetés érje. De ez itt már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60161) mexel válasza V/ (#60141) üzenetére


mexel
veterán

Igen, az lejött hogy küldené újból, de szerintem annak nincs értelme mert azzal simán elmegy az idő és kicsúszok az időből hogy refund legyen a vége. Ilyenkor el kell fogadjam, vagy mást is választhatok? Nem örülnék ha újraküldené, lehet az sem jönne meg. Mit írjak?

(#60162) V/ válasza mexel (#60161) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem akarod elfogadni, akkor megírod, hogy neked a vételár kell, ha később megérkezne kifizeted, de most ez látod biztosnak és mivel nem egyeztetek meg, a case-nél az a link hogy escalate.

[ Szerkesztve ]

(#60163) mexel válasza V/ (#60162) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen! Megpróbálom összeszedni valahogy érthetően angolul ezt a válszt. :)

(#60164) radi8tor válasza mexel (#60163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#60165) mexel válasza radi8tor (#60164) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!

(#60166) kenny123 válasza V/ (#60147) üzenetére


kenny123
addikt

Nagyon szépen ksözönöm a szájbarágást, így már biztos jó lesz! :R

yo

(#60167) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Ha EU-n kívülről, pl HK-ból rendel az ember egy kinézett árucikket és azzal egy időben több mást cuccot is veszünk, akkor arról is kell számla a vámoló szerveknek, vagy csak az aktuális, a határra ténylegesen beérkező tételről, mely megüti az 22 eurós értékhatárt?

Köszi a választ és szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

(#60168) havri1 válasza PrinceHerceg (#60167) üzenetére


havri1
félisten

Helló, csak egybe csomag számít, külön nem adódik össze.

havri

(#60169) PrinceHerceg válasza havri1 (#60168) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Köszönöm a gyors és kielégítő választ! :K

Ezek szerint jól gondoltam! :)

Köszönettel:

Viktor

(#60170) Dozer1


Dozer1
csendes tag

Sziasztok !

Vettem az ebay-on egy telefon, az árú helye Francia ország volt. Csakhogy most kaptam a vámhivataltól egy levelet, hogy nyilatkozzak a csomagról ami Szingapúrból jött. Ugyanis a csóka akitől a telót vettem az én nevemre vette a telefont az átutalt pénzemből. Még nyilatkozni sem tudok mivel a rendelési adatokat sem tudom. Mit tegyek ?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#60171) havri1 válasza Dozer1 (#60170) üzenetére


havri1
félisten

Ez egy érdekes menet lesz. A vámon megállapított összeget neked meg kell fizetned, ez nem kérdéses. Ezt az összeget, ebay/paypal case-en belül kellene leverni az eladón, amennyiben valóban francia volt a hirdetésben a feladó helyszín, mivel nem a hirdetésnek megfelelően lett feladva, postázva. Link a termékről esetleg?

[ Szerkesztve ]

havri

(#60172) Dozer1 válasza havri1 (#60171) üzenetére


Dozer1
csendes tag

[link]

Az az egészben a szép amikor rendeltem az eladó még 100%-os volt.

[ Szerkesztve ]

(#60173) havri1 válasza Dozer1 (#60172) üzenetére


havri1
félisten

Pont ilyen ügy nyitási lehetőségről nem tudok, talán a megkaptam a terméket, de nem a leírásnak megfelelő (I did not receive an item I purchased or the item I received is significantly not as described.) illik rá a legjobban. Hiszen ha kifizeted, megkapod, de nem úgy, ahogy szeretted volna. Más ötletem nincs. Természetesen először érdemes írni neki, hogy ezt mégis hogyan képzelte, és mikor szándékozik elutalni a TAX költségeit.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60174) somnia válasza Dozer1 (#60172) üzenetére


somnia
őstag

Ezt nézd meg!

(#60175) V/ válasza Dozer1 (#60170) üzenetére


V/
Topikgazda

A következő lehetőséged van.
Beküldöd a vámoláshoz, áfa megállapításhoz az adatokat, amikor megkapod a telefont mindent kifizetsz.
Meg vannak a +költségeid.
Ezután az eBay-n case-t indítani azért mert az item helye Franciaország, (havri1 szerinti case) ezért vásároltál onnan, az eladó Hong Kong-ból küldte ezért a vámolás miatt ennyi a plusz költséged és ezt az összeget az eBay szabályokat megsértő hirdetés miatt kéred vissza. A +költség az áfa és a vámeljárási díj.
Két eset van, vagy csak a +költséget kapod meg, vagy a teljes vételárat amit fizettél.
Legutóbb egy ismerősnek az utolsó lett a végeredménye.

[ Szerkesztve ]

(#60176) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk ha megnyitom az eladó profilját, csak ilyennel kapcsolatos panaszokkal van megtűzdelve :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60177) tvamos válasza Dozer1 (#60172) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert csinalj mentest a hirdetesrol, mielott lekerul az ebay-rol.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#60178) V/ válasza tvamos (#60177) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokott lekerülni, a saját tranzakció történetben ott van, illetve az eBay vissza tudja nézni, azt is, meg az eladó által feltett hirdetést is.
De igazad van, a képernyőmentés célszerű biztonsági lépés.

(#60179) tvamos válasza V/ (#60178) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak mintha régebben lett volna probléma. De persze, tuti, hogy az ebay is fejleszt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#60180) cbmfan


cbmfan
senior tag

a hét idiótája ezúttal csak ajánlatot tett:

"I just bought a Maxtor 4.3gb (see I#281992692251) and a Maxtor 8.4gb (see I#161880168842) hard drives and will buy yours if you can sell it to me for $2.50 plus shipping. Sorry, but I can't pay more. I'll buy from someone locally if needed. Thanks"

pff :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#60181) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Rendeltünk esküvői meghívókat 19.80 Font értékben.
Kínából érkezik majd Luxemburgon át, vagy a fene tudja, hogy megy ez... (Kínából rendelve de Luxemburgi a cím)
Ez most megüti a vámmentes értékhatárt, vagy egyáltalán mennyire nézik az ilyen nem műszaki cikkeket?
Nem lesz nagy terjedelmű a "csomag".

Plusz rendelnék még dekorációnak másik fazontól 200 yard anyagot díszítésnek, az 5500 pénz lenne, ami 17,6 Euronak felel meg. Ez biztos nem üti meg a vám szintet.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60182) radi8tor válasza flymi (#60181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Postaköltséggel együtt kell bele férnie a vámmentes (áfamentes) értékhatárba: 22 EUR.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#60183) flymi válasza radi8tor (#60182) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Free Shipping van mindkettőnél.

Az első az épp egy hangyányit van felette... :( 24,8-25 Euro-ra jön ki (ha jól számoltam).

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60184) radi8tor válasza flymi (#60183) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor annál még meg van a remény, hogy nem foglalkoznak vele. Majd kiderül.

⭐ Stella

(#60185) flymi válasza radi8tor (#60184) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én is kíváncsian várom, mi lesz. Ha nem engedik át/be, arról kapok majd valami értesítést?
Még nem rendeltem EU-n kívülről.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60186) csaba17


csaba17
senior tag

a paypal meddig nyújt védelmet a vásárlásoknál? úgy tudom, hogy ott is lehet case-t indítani.

(#60187) DJ. Ru$y válasza flymi (#60185) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

VÁM-on megfogják (ha rajta van a telefonszámod a csomagon, akkor küld a posta egy SMS-t is) és kapsz egy levelet, hogy szolgáltass be számlát, hogy milyen érték amit rendeltél, aztán kitöltöd a papírokat érték*0,27 + 2000 forintnyi összeget kell fizetned a postásnak, de nem kell annyira fosni, nem hinném, hogy egy köteg papír érdekelni fogja őket.

csaba17
Ez lehet, hogy a Paypal topik-ba való és nem ide, de fizetéstől számított 180 nap.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60188) flymi válasza DJ. Ru$y (#60187) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Május elején kiderül. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60189) csaba17 válasza DJ. Ru$y (#60187) üzenetére


csaba17
senior tag

ebayes rendelés, kijelző védő temperált üveg. az ebayes védelemből már kicsúsztam, holnap megpróbálok nyitni case-t paypal-on. az eladó már két napja küldi a refoundot...

(#60190) V/ válasza csaba17 (#60189) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó már két napja küldi a refoundot... Azt akkor hogyan? Megegyeztettek fix időpontban? Ha refundként küldi akkor a Paypal-n van nyoma és azonnal amikor rákattint az összegre. De hogy csúsztál ki az eBay-s 30 napból?

[ Szerkesztve ]

(#60191) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék rendelni ugyanattól az eladótól 2 etetőanyagot horgászathoz. Viszont ha rámegyek az egyiknél hogy Buy it now, majd a másiknál is rámegyek arra, és megnézem a kosarat, semmi sincs benne.
Milyen lehetőség van arra hogy mindkettőt berakjam a kosárba? 3100 ft körül van a szállítás, az egyik 17k-s dolog, a másik viszont csak 1500-2000ft. Na most külön 3000 ft-ot nem fizetnék szállításnak az 1500 ft-os termékért, akkor már egybe kérném.

Ja és az eladó Németországba van, a terméket pedig a .com-os oldalon találtam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#60192) DJ. Ru$y válasza jozsi252 (#60191) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Buy It Now az direkt vásárlás, ha kosaras lenne, akkor kellene lennie "Add to cart" gombnak. Ha utóbbi nincs, akkor csak egyesével tudod megvenni, beszélj az eladóval, hogy, hogyan tudjátok megoldani, hogy 2 terméket vegyél, de csak egy szállítást fizess.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60193) jozsi252 válasza DJ. Ru$y (#60192) üzenetére


jozsi252
veterán

De hülyén van ez kitalálva hogy nem lehet többet.. Ha több dolgot rendelek legyen a szállítás x ft-al több, de 25kg helyett 27kg, akkor ne kelljen már 6k-t szállításra fizetnem.
Közbe nézem az ebay.de-n hogy ott milyen lehetőségek vannak, de sajnos a Németem elég gyatra.. Nincs véletlenül Német ebay Angol nyelven, mint pl Amazonnnál?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#60194) DJ. Ru$y válasza jozsi252 (#60193) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ebay.com-on megjelenik elvileg elvileg a .de találati listája is. Mondtam, hogy írj az eladónak egy üzenetet, nem tart semmiből.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60195) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi van akkor, ha több terméket is szeretnék venni egy eladótól, de nincs nála "add to cart"? Egyesével megrendelem és előtte szépen megkérem, hogy küldje egy csomagként? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60196) DJ. Ru$y válasza flymi (#60195) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ingyen van a posta, akkor nem mindegy, hogy, hogy jön? Ha fizetős a posta, akkor meg kell kérdezni tőle a lehetőségeket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60197) V/ válasza flymi (#60195) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az egy csomag összértéke meghaladja az áfamentes határt, nem biztos hogy jó vétel lesz.
Ha elsőre nincs kosár, annyit ilyenkor célszerű megpróbálni, hogy esetleg az eladó országának oldalán próbálsz vásárolni és lesz kosarad, de mivel ez +fizetős opció, nem minden eladó veszi igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#60198) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz mindkettőtöknek! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#60199) csaba17 válasza V/ (#60190) üzenetére


csaba17
senior tag

nem, kétszer írta, hogy aznap küldi, de semmi.
ismerősnek rendeltem üvegfóliát plusz szilikon tokot, az üveg szarrá tört mert belerakta a tokba... semmi bubis boríték, semmi védelem. egy hónap alatt megjött, majd a törött üveg helyett kértem újat, közben meg eltelt az idő...

(#60200) randras


randras
veterán

10 listázásom van a co.uk-n. 10 a max. Nem tudom átírni az árat a meglévőknél, mert elértem a maximumot. :W

Mit tegyek?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.