Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) aprokaroka87 válasza Asbee (#33400) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Dehogy...

(#33404) Parci válasza aprokaroka87 (#33397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezek azért tényleg elég világvége feltételezések. meg mi az, hogy "ismer minket" egy darab rns?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33405) idegen lény válasza Parci (#33404) üzenetére


idegen lény
őstag

Már régóta ismer minket, mivel valószínűleg már rég bennünk van.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33406) t72killer válasza Csatravi (#33402) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ukrajnából" -> :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33407) azbest válasza Lauda (#33403) üzenetére


azbest
félisten

A megfogalmazás nagyon csalóka. Nem lepne meg, ha arról lenne szó valójában, hogy ha leteszed, akkor egy idő után "öntisztul". Kb mintha uv fénybe tennék.

Ja igen, egy órával később a vírusnak való kitettség után 99% lepusztul róla, nem pedig egy órányi kitettség után azonnal 99%. Máshol már így írják.

(#33408) Kékes525 válasza Ezekiell (#33396) üzenetére


Kékes525
félisten

A sokéves átlag feletti számok figyelembe vétele torzabb eredményt ad, mert a koronavírus elleni védekezés nagymértékben csökkentette az egyéb fertőző betegségeket, a közúti, munkahelyi baleseteket és az infarktusok számát is.

Szerintem a halálozási adatok becslése legalább annyira etikátlan, mint a halálozási statisztikák. Másrészt te is tudod, ez a becslés válasz volt, nem önálló felvetés.

Azok a kérdések többsége, amiket leírtál jogosak, fontos epidemiológiai és biológiai felvetések.

"Lesz hatásosabb kezelés? Védőoltás mikor lesz? Hatni fog? Hány embert oltanak be?"

Ezek megválaszolása nélkül nem lehet beleugrani ezermilliárdos kiadásokba.

Legfeljebb a "Hol? Mikor? " kérdések azok, amikre célzol.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33409) Meggyi001

Anglia, a nyitás után, besz@rás... :D a cikk.

Egy kép belőle:

https://gamergep.hu/

(#33410) Drizzt válasza Meggyi001 (#33409) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt amúgy nem teljesen értem miért kezdtek el ezek a képek újra úgy terjedni, mintha ez nem kb. egy hónapja történt volna, s írták volna már meg ugyanúgy mindenütt. Konkrétan ugyanezen képek kapcsán már volt diskurzus kb. 1 hónapja, amikor készültek, a brit bárok újranyitásakor.
[Július 5]
A társadalmi felelősségvállalás szép példája.

I am having fun staying poor.

(#33411) Kékes525 válasza Meggyi001 (#33409) üzenetére


Kékes525
félisten

Állatok, de ilyen képet legtöbb országban lehet készíteni, ne legyünk naivak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33412) Lauda válasza Meggyi001 (#33409) üzenetére


Lauda
félisten

Friss képek, strandok éjszakája egyik fürdőben:

A képek nyilvánosak, bárki számára szabadon láthatóak.

(#33413) Meggyi001 válasza Drizzt (#33410) üzenetére

Jaaa, bocsánat. Azt hittem, hogy frissek, biztos rosszul olvastam a cikket

https://gamergep.hu/

(#33414) Parci válasza Lauda (#33412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez itthon van? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33415) Lauda válasza Parci (#33414) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. :(

(#33416) Drizzt válasza Parci (#33414) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Magyarok a feliratok, úgyhogy biztosan. De azon vagyok legjobban meglepve, hogy ez valakit meglep. Szórakozóhelyek is tele. Nagyon kevesen tartanak be bármiféle járványügyi előírást itthon. És ez sajnos addig biztosan így is lesz, amíg fel nem ülünk a szopórollerre. Azért igyekszem optimista maradni, hogy hátha nem következik be, de a társadalom manapság mindent megtesz, hogy ne így legyen. A jó határzárás, meg hatékony kontaktkutatás, amiben bízhatunk. Az emberek felelős viselkedésének már jó ideje lőttek, s ez addig nem változik, amíg nem érzékelnek közvetlen kézzelfogható veszélyt. Ami meg csak akkor fog bekövetkezni, ha már hajtjuk a szopórollert.

I am having fun staying poor.

(#33417) Parci válasza Drizzt (#33416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a gáz, hogy ez így gáz.

elsőre megúsztuk. kellően megijedt mindenki, kellően hamar zártunk, később ért ide a vírus, nem lett baj, semmilyen.

most viszont ideért frankón a szomszédos országokba, jön lassan az őszi szezon, az emberek pedig jórészt úgy vannak vele, hogy "na, farkast kiáltottatok a semmire, mégegyszer engem nem zártok be fölöslegesen és nem veszem fel azt a rohadt maszkot". amiből viszont aztán lehet érdemi baj.

és rohadtul örülnék, ha nem lenne lehetőség leírni itt a topikban a folyamatos szkeptikusoknak, hogy "tessék, itt van, nem megmondtam?", mert nem lenne második hullám sem.

azt már tudjuk, hogy amikor hajtjuk a szopórollert, akkor késő. nálunk nem volt semmilyen szopóroller, de ahol volt, ott nem fogták meg érdemi áldozatok nélkül, sehol.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33418) Ezekiell válasza Parci (#33417) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az aláírásod mindent elmond a helyzetről, és belőlük van több láthatóan.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33419) DarkByte válasza Parci (#33417) üzenetére


DarkByte
addikt

Az embereket már hetekkel ezelőtt sem érdekelte az egész. Felkerült a folyton súlykolt rettegni való dolgok közé a polcra. És én sem tudom hova tenni amit látunk. Nem kerek továbbra sem az egész, ennyire nem "viselkedtünk" jól, hogy ilyen mértékben kimaradjunk a szórásból. Illetve jó ideje ki vagyunk nyitva és ahhoz képest nincs itt semmiféle Armageddon.

De összefoglalva egy képben a legtöbb embert:

(#33420) Alex91 válasza DarkByte (#33419) üzenetére


Alex91
félisten

Tudod, ha boltban es a buszon hordos a maszkot sose kapod el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33421) Alex91


Alex91
félisten

[link] , a korhaz mellett a templom is veszelyes!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33422) Rive válasza Alex91 (#33421) üzenetére


Rive
veterán

Pedig (lehet, hogy tévedek: nem igazán vagyok otthon a releváns istentiszteleti formában) nem épp egy énekkar/gospel kombónak néz ki a csóka....

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33423) lacos001


lacos001
senior tag

Barátunk Dr. Gődény feltöltött megint vmit....
Nem rossz tartalom :DDD 2 perc csak, megéri
[Koronavírus teszt és DNS mintavétel]
Érdekes

(#33424) carl18 válasza Parci (#33417) üzenetére


carl18
addikt

Ez az hogy az emberek megunták az előirásokat. Sokan azt hiszik a korona virus nem valódi és csak kitalálták. Egyre több videó,cikk született erről. Átlag humonoid elolvassa elhiszi, és él tovább mint ha semmi se történt volna.
Szerintem is hatalmas mázli hogy nálunk nem volt idáig káosz. De ha az emberek nem tartják be, és szerencsénk se lesz itt is lehet még káosz.

Amerikát megnézve nálluk borzalmasan elszabadult a járvány, más felől nem tudni mikor lesz vakcina biztosan ami tömeggyártásra alkalmas. + A virus mutálodhat is, vagy is ilyen tömeges terjedésnél láttok rá esélyt. És új virus, új vakcinára lehet majd szükség.

Minden esetre reméljük a legjobbakat, én a maszkot hordom boltba és vonaton is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33425) Parci válasza DarkByte (#33419) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a bajom, hogy amíg nem lehet biztosra tudni dolgokat, nem lenne egyszerűbb picit odafigyelni? most nyáron nem tömörülök fürdőkbe, a zsebemben marad a belépők ára, inkább kiülök valami szellős helyre stb. nem nagy ár, és akkor ha a terminátor vírusával állunk szemben, ha "csak egy kis influenza", akkor sem járok rosszul.

na mindegy, nem akarom újrakezdeni ezt a kört. volt pár ismerősöm az olaszoknál, ott állítólag példás a fegyelem, a nagy, fegyelmezetlen mediterrániában. nem csoda...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33426) Parci válasza carl18 (#33424) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egész mutáció téma a jövőről szól, rövidtávon nem releváns. ha lesz vakcina, az feltehetően hatékony lesz, a mutáció kérdése majd utána lesz érdekes. mivel úgy tűnik, hogy átesett emberekben sem maradnak antitestek a végtelenségig, ezért sanszos, hogy nem ad hosszútávú védettséget.

ez nyilván megint olyasmi, ami az adott vírus sajátossága, de a szkeptikusok rögtön lecsaphatják, hogy "aha, tehát évente akartok nekem vakcinát eladni, na ne!"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33427) DarkByte válasza Parci (#33425) üzenetére


DarkByte
addikt

Azon emberektől várod el ezt a viselkedést akik egy 3 napos ünnep előtti utolsó nap vásárolnak be úgy, mintha minimum világvége lenne. Két napra előre sem tudnak gondolkodni/tervezni, nem hogy hónapokra.

Már régen nem várok értő gondolkodást az emberektől. Főleg úgy, hogy egy évtizede szájba van rágva mit kell gondolni miről. :(

(#33428) perempe válasza Alex91 (#33421) üzenetére


perempe
addikt

minden cikkben kihangsúlyoznak hasonlókat, mint itt a könnyű lefolyású vírusos tüneteket. a többiről meg semmit se lehet tudni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#33429) Kékes525 válasza Parci (#33426) üzenetére


Kékes525
félisten

A mutáció a vakcina szempontjából nem nagy kihívás, mert a gyártósorok készen lesznek adigra és csak egy kicsit kell módosítani a hatóanyagon. Ebben az esetben ugyanaz a helyzet lesz, mint az influenzánál. Nagyon rövid időn belül kész lesz az új vakcina.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33430) Asbee válasza DarkByte (#33419) üzenetére


Asbee
veterán

Így van, hetek óta ez megy, nem pár napja. Fürdők tele, bent is egymás hegyén hátán, főleg a felkapott helyek. Kocsmák szórakozóhelyek tele. Beltérben. Kisebb "koncertek" bulik, hajón, itt ott. Mégsem történik semmi különös. Vagy sokkal lasabb a felfutása a vírusnák, mint gondolják és idővel mi is szo....unk egy nagyot, így akár egy példa is lehetünk arra, hogy a bedurvult országokban már sokkal hamarabb ottvolt, akár egy fél évvel, vagy tényleg valami nem kerek az egésszel.

[ Szerkesztve ]

(#33431) Parci válasza Asbee (#33430) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az egy biztos, hogy ha így maradnak a társas érintkezések, akkor kiderül. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33432) Fotonhámozó válasza Parci (#33417) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem kell hisztizni, dobáld magadra a keresztet, öntsd a nyakadba hektoliterszámra a szenteltvizet és minden rendben lesz! :D Látod, ezek a megvezetett lények mennyire jót buliztak most hétvégén, talán még kerítést is nyalogattak! Nemcsak egymás tarkóját a tömegben:

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#33433) radi8tor válasza Asbee (#33430) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Spoilerezek kicsit Merkely tegnapi ATV-s interjújából: nyáron nem terjed úgy ahogyan ősszel/télen tud terjedni. Meleget nem szereti a vírus, kivéve akkor ha meleggel együtt klimatizálás is jár.

⭐ Stella

(#33434) Asbee válasza Parci (#33431) üzenetére


Asbee
veterán

Az biztos. Sárvárt azért hoztam múltkor példának, mert ott voltam, de amit bent tapasztaltam az még nekem is sok volt ebben a helyzetben, inkább eljöttem. És ottani ismerős mondta ez megy a nyitás óta. Ezekből előbb utóbb ki kell derülnie. Tele a net 500 fő alatti rendezvényekkel, bulikkal. Valaminek előbb utóbb történnie kell, vagy tényleg felfújja a média és a "független" szakemberek. Egyébként sok helyen az ottélők teljesen másképpen élik meg, mint amit mi itt a médiában olvasunk hallunk. Miamiban élő rokonokkal beszélgettem hétvégén, teljesen nyugodt minden, nincs pánik még azt sem érzik valami nagy veszély lenne. Maszkot bent felveszik ennyi. Sok minden csalóka tud lenni az internet világában. :)
Felénk egyébként elég fegyelmezetten betartják az alapvető dolgokat, mintha szoknák meg az emberek. Téli fő időszakban fele ennyire sem.

(#33433) radi8tor: Még nem volt időm megnézni, majd mindjárt. Biztos valami ilyesmi is szerepet játszik benne.

[ Szerkesztve ]

(#33435) Parci válasza radi8tor (#33433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a meleggel mondjuk nincs baja, direkt uv-t meg tudhatóan semmi sem szeret (te sem, a műanyag takaróponyva sem, az épületfa sem). viszont zárt térben az igazi, erre gondolt (klimatizálni csak zárt teret lehet).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33436) t72killer válasza Asbee (#33430) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt csiripelték a szárnyasok, hogy ez a kórság nem instant mutatkozik meg az érintetteken, ráadásul az ép, egészséges "buliba" (=fürdő, stb) járók jelentős része tünetek nélkül postázza a nagyinak mondjuk 2 héttel később.

Térjünk vissza a témára pár hét múlva. Elképzelhető, hogy a sok UV miatt tleg megússzuk ezt a kört :R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33437) Parci válasza Asbee (#33434) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csalóka lehet a személyes tapasztalat, mert tapasztalni csak azt tudod, amit konkrétan látsz. tehát vagy elviszik a fél lépcsőházat a mentők, vagy igazából nem találkozol vele, csak a médiában. floridában elvileg nem rózsás a helyzet.

de az talán kiderült már ennyi hónap után, hogy a terjedése komplikáltabb, mint hogy terjed, mint a pestis.
- szuperterjesztő tud nagyot ütni, ő is akkor, ha olyan helyen van, ahol ez biztosított (focimeccs, kórus, tüntetés, pub stb.)
- zárt térben terjed sokkal inkább
és a terjedés nem egyenletes, ezért csalóka az átlaga, mert pont az nem jellemző.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33438) Parci válasza t72killer (#33436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túl sok uv nincs egy pinyóban, ahova összezsúfolódsz fürdetni századmagaddal. és ha ez megy nyár eleje óta, már sokszor volt "pár hét múlva".

ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy fertőzni csak fertőzött tud. amíg abból alig van, fertőzés sem lesz ezekből, ha több van, az is lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33439) t72killer válasza Parci (#33438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyár elején nem volt vírusinput, mert nem volt Román csúcs2.0, nem voltak 'horvátból hazatérők, stb-stb. A nagy kérdőjel, hogy mennyit importálunk most, hogy felfutóban a "nemzetközi piac".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33440) Asbee válasza t72killer (#33436) üzenetére


Asbee
veterán

Járvány berobbanása óta ez megy, hogy térjünk vissza pár hét múlva. Meddig pár hét? Pár hete megy ez. Lehet a meleg , lehet az uv, lehet akármi. Gyanítom ősszel jönnek majd a már előre eldöntött korlátozások és második hullám

(#33441) Parci válasza Asbee (#33440) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem egyértelmű, mert tavasszal igazából a lakosság akarta a korlátozást, piktorunk csak ment velük. most viszont a lakosság rohadtul nem akar semmi ilyet és nem is fog, amíg nem bőgnek fel a szirénák és viszik a szomszédot. azt meg tudjuk, hogy piktorunk nem megy velük szemben.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33442) t72killer válasza Asbee (#33440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az első hullámmal mázlija volt az országnak. Az olaszoknál, spanyoloknál, briteknél, franciáknál de még a pici svájcban is bizony hozott "érdekességet" márciusban az a "pár hét".

Zebrától 50méterre jól körülnézve nézve átmész a főúton. Megúszod 1x, másodjára se jobbra se balra nem nézel...

De jó, felőlem tenyésszétek a covidot, csak a dél-alföldi idős rokonságom hagyjátok ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33443) Ezekiell válasza Parci (#33441) üzenetére


Ezekiell
veterán

és épp ezért lesz marha veszélyes egy esetleges 2. hullám - mivel a nép nem akar korlátozást, ezért nem lesz, csak amikor már késő. akkor meg már késő.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33444) Rive válasza radi8tor (#33433) üzenetére


Rive
veterán

Spoilerezek kicsit Merkely tegnapi ATV-s interjújából: nyáron nem terjed úgy ahogyan ősszel/télen tud terjedni.

Hát, akinek ez spoiler: már márciusban téma volt a (mérsékeltre várt) szezonalitás.

Utána ehhez a témakörhöz már 'csak' annyi jött, hogy szezonalitás ide vagy oda, ez biz' jó időben is terjed (várakozás szerint), szóval a szezonális csodavárás valamikor május közepe körül kiesett a pikszisből, aztán meg az események ott Floridában és Kaliforniában mostanra még meg is taposták.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33445) Parci válasza Ezekiell (#33443) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van kockázata, de várjuk ki a végét, remélhetőleg piktorunk is tudja, hogy nem a kórházak erejében kell bízni, sokkal egyszerűbb elkerülni a bajt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33446) Ezekiell válasza Parci (#33445) üzenetére


Ezekiell
veterán

"ha az orvosaink jól dolgoznak, nem lesz 2. hullám"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33447) t72killer válasza Ezekiell (#33446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar orvosok nagyon jól dolgoznak. Itt Németo.-ban, Finno-ban, Norvégiában, stb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33448) Asbee válasza t72killer (#33442) üzenetére


Asbee
veterán

Ott azért a számok is érdekesek. Legalább is a covides halottak. Illetve a késő felismerés. De az tény terjedt komolyabb szinten. A folyamatos hetekre azt értem, hogy telnek a hetek de nem történik semmi.
Nem terjesztem a covidet, felveszem a maszkot, nem megyek nagy tömegekbe, idén elmarad a nyaralás, de nem rettegek otthon bezárkózva, és folyamatosan hergelem magam bele , hogy majd majd. Eljárok edzeni, élem az életem, az alapvető dolgok betartásával.
Cégnél folyamatos lázmérés, aki gázos tesztre kell mennie vagy szevasz. Első "hullám" óta, 1 db ukrán volt lázas, pedig folyamatosan ukránok váltogatják egymást a termelésben. Biztos ez is véletlen, de majd lesz sok.
Idős rokonságomból, Pistabá' daganatosan kórházban elkapta, tűdőgyulladással. Teljesen felépült belőle minden szövődmény nélkük. Mindenre van példa. Csak valamiről beszélnek, illetve kell beszélni, valamiről nem.

(#33449) Ringman válasza Asbee (#33440) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerinted a második hullámról is előre döntenek?
ha igen, akkor kik?

(#33450) Parci válasza Asbee (#33448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Nem terjesztem a covidet, felveszem a maszkot, nem megyek nagy tömegekbe, idén elmarad a nyaralás, de nem rettegek otthon bezárkózva, és folyamatosan hergelem magam bele , hogy majd majd. Eljárok edzeni, élem az életem, az alapvető dolgok betartásával."

ennyi, ha mindenki ennyit tesz, nem lesz komoly baj. és egyébként nagyon mást nem is tehet úgy sem. a fürdőzős képek ezért ijesztőek nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.