Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33801) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Neten olvasom, hogy a lappangási idő akár 14 nap is lehet. Erről van valami hiteles infó?

(#33802) idegen lény válasza Di Natale (#33801) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, azért két hét a karantén ideje. Sőt, voltak olyan vélemények is, hogy akár egy hónap is lehet. De, ahogy Lenkei doktor is mondja, folyamatosan baktériumok és vírusok milliárdjai nyüzsögnek bennünk, oszt mégsincs tőlük semmi bajunk, csak ha az egyik túlsúlyba kerül, aktiválódik, meggyengül az immunrendszerünk, mert mondjuk nem jutunk elég tápanyaghoz, vitaminhoz.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33803) t72killer válasza radi8tor (#33772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek gyerekek, kérdés h a nagyszüleikkel mi a helyzet/mi lesz a helyzet ~2-3hét múlva. Remélhetőleg időben kivonták őket a forgalomból és semmi...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33804) Corleone33 válasza Ezekiell (#33790) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Én tényleg nem akarok kukacoskodni, de nem nehéz úgy alacsony számokat produkálni, ha nem vagy rosszul/ nem megfelelően tesztelünk (legalàbbis szerintem).

Az világos hogy első kört jobban vettük mint jópár más ország, de ettől függetlenül csak azt tudom mondani, hogy járványidőszakban az a biztos hogy semmi se biztos, hiszen akár naponta változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#33805) Corleone33 válasza bigdady (#33800) üzenetére


Corleone33
aktív tag

És ez a nagy baj, hogy pandémia időszaka alatt is egyes országoknak fontosabb az ilyen kicsinyes politikai visszavágások semmint a jól megszervezett védekezési rendszer felállítàsa.

Na m1, nem megyek bele a témába bővebben, mondjuk ilyen szempontokra alapozva akár hagyhatnák a francba az egész országok besorolását szín szerint ha nem az számít hogy xy helyen mennyire súlyos a covid helyzet

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#33806) Alex91


Alex91
félisten

[link] , szerintem legkesobb szeptemberben nalunk is ez lesz: zart helyen maszk. Szoval gyerekek az iskolaban, felnottek a munkahelyen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33807) bigdady válasza Corleone33 (#33804) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kórházban alig van valaki emiatt szóval mindegy van-e teszt vagy sincs.

(#33808) radi8tor válasza Di Natale (#33801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A 14 nap lappangási idő az bőven túl van értékelve. Nincs olyan vírus a földön, ami 14 napig tünetmentesen benned van. 2-10 nap az átlag, de inkább 2-5 nap.

⭐ Stella

(#33809) Ricardo válasza radi8tor (#33808) üzenetére


Ricardo
félisten

". Nincs olyan vírus a földön, ami 14 napig tünetmentesen benned van. 2-10 nap az átlag, de inkább 2-5 nap."

A hírek szerint van aki tünetmentesen átvészeli az egészet:U

(#33810) t72killer válasza radi8tor (#33808) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek azért járj utána egy cseppet.

HIV: 2-3 hónap, mumpsz: min 2 hét...

+ugye vannak a végig (x hét?) tünetmentes hordozók, akik szerencsére vaszleg vmi extra peremfeltétel mellett fertőznek (éneklés, egyéb forrású köhögés, beerpong...) leginkább.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33811) radi8tor válasza Ricardo (#33809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, lehet jönni nyelvtannáciskodni de akkor is túlzás azt mondani egy koronavírusra hogy 14 nap a lappangási ideje.

⭐ Stella

(#33812) bulikavagyok válasza radi8tor (#33808) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Nincs olyan vírus a földön, ami 14 napig tünetmentesen benned van." - ez sajnos nem teljesen igaz. Lappangási idő.

Szerk.: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#33813) t72killer válasza radi8tor (#33811) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban nem 2 hét a jellemző, hanem kb 1. Viszont ha meg akarsz valamit fogni, akkor nem a maximumánál vágod el a Gauss-görbét, hanem kicsit feljebb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33814) Ricardo válasza radi8tor (#33811) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem nyelvtannáciskodás volt a célom. Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy
a "Nincs olyan vírus a földön, ami 14 napig tünetmentesen benned van" állítás tévedés.

Pont a koronavírus okozta fertőzés jó példa arra, hogy sokan tünetmentesen átesnek rajta. Tehát nem csak a lappangási idő alatt (függetlenül attól mennyi az), hanem az egész fertőzés alatt tünetmentesek maradnak.

(#33816) Ezekiell válasza Ricardo (#33814) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is nyelvtannáciskodtál, az teljesen mást jelent. Egyszerűen kijavítottál egy faktuális tévedést.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33817) #75376384 válasza Alex91 (#33806) üzenetére


#75376384
törölt tag

vagy talan el kene oda jutni, hogy miert nyitottak ki a szorakozohelyek? legutobb Genf-ben is ez okozott gondot, ahogy korabban Zürichben is. meg valami Graubündeni korust is "figyeltek" vagy mi. szoval tovabbra sem az a legveszelyesebb, ha az ember lemegy a boltba.

(#33818) radi8tor válasza #75376384 (#33817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hanem ha énekelve megy le a boltba? :D

⭐ Stella

(#33819) #75376384 válasza radi8tor (#33818) üzenetére


#75376384
törölt tag

az eddigi hsz-eid alapjan nem igazan tudom eldonteni, hogy ez most szimpla poenkodas vagy trollkodas es elbagatelizalas. ha nem tudsz kulonbseget tenni egy szorakozohely/korus es egy boltba lemenetel kozott, ott reg bajok vannak. :)

ja es semmi retteges reszemrol, csak mar kurvara utalom, hogy nehany ignorans, viselkedni keptelen idiota miatt felev utan meg mindig ott tartunk, hogy korlatozasok es naprol-napra valtozo helyzet. ami tobbek kozott olyanokat is erint, mint a csaladom lathatasa vagy hogy eppen hova mehetek es hova nem. en is utalom a maszkot, de ha segit akkor legyen, hordom, csak legyen minel elobb minden megint normalis mint korabban.

[ Szerkesztve ]

(#33820) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#33821) Asbee válasza Parci (#33820) üzenetére


Asbee
veterán

Azért fenntartásokkal kezelnék minden ilyen infót.
Persze alapja az megvan. Azt sem lenne rossz kutatni úgy általánosan, hány embernél nem a covid okozta szövődmény ténylegesen a halál oka, hanem csak a vírus jelen volt benne.

(#33822) radi8tor válasza #75376384 (#33819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor engedd el a témát. Miért foglalkozol másokkal?
Unokatesóm is meséli hogy rászólt valakire a buszon hogy vegye fel a maszkot. Minek? Nem kell önjelölt rendőrt játszani. Persze le is ugatta a fejét a másik, hogy ne szóljon bele és ne rettegjen, stb.
Nekem sose jutott volna eszembe hogy vadidegeneket kioktassak a maszkviselésről, és ehhez kapcsolódóan nem is tartok az olyanoktól akiken nincs maszk. Ha rajtam van, bízom a hatékonyságában, ennyit tudok tenni.

⭐ Stella

(#33823) Parci válasza Asbee (#33821) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sokkal inkább iránról szól jelen esetben, nem a koronás halál orvosi okairól

viszont azt hiszem/szerintem, hogy ami az orvosi részt illeti, ott még bőven alul is van becsülve az egész, rengetegen halnak meg otthon, csomó stroke és hasonló van, ami emiatt van, és szerintem elég ritka jelenség lehet, hogy pont koronásként hal meg valaki attól tök függetlenül másban. el is hanyogolnám ezek arányát. a krónikus, gyenge beteg, akibe a korona rúgja az utolsót lehet egyedül vita alapja, de az én szememben ők abszolút a koronában haltak meg, "annyi", hogy esetleg amúgy is csak hónapjaik és nem évtizedeik voltak hátra.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33824) #75376384 válasza radi8tor (#33822) üzenetére


#75376384
törölt tag

wat? hol olvastal te ilyet, hogy barkinek is szoltam volna? juj.

inkabb tenyleg elengedem, mert olyanra reflektaltal, amit sehol se irtam. :D

(#33825) Asbee válasza Parci (#33823) üzenetére


Asbee
veterán

Van ahol azért újraszámolják. Én nem vagyok benne biztos otthon tömegesn halnak az emberek a koronába. Annak azért hírre menne szinte mindenhol. Mivel sok helyen otthonokban, kórházakban terjedt rendesen, ahol amúgy is sajnos sokan napról napra élnek, simán lehet, hogy nem a covid a halál oka. Olaszoknál is ez a hír járja. Persze ez nem jelenti azt hogy akár ez a többség, csak nem mindegy azért.

[ Szerkesztve ]

(#33826) Parci válasza Asbee (#33825) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de általában pont a lenti okok miatt. magyarán nem azért, hogy levonjanak egy csomót. és ahol újraszámolják, ott elküldik a korrigált számokat, a worldometersen is volt, ami utólag frissült. oszt mégis 700 ezer felé közelítünk, teli karanténok mellett, nagyon szűk fél év alatt, egész alacsony átfertőzöttség mellett. szerintem ez tök egyértelmű, hogy hova helyezendő a vírus "ereje".

(ne emelj ki egy-egy szót légyszi, "tömegesen" tényleg nem, akkor pongyolán fogalmaztam. nem arról van szó, hogy a 700 ezer az stikában 7 millió, hanem, hogy valószínűleg több, akár ilyen 20-30%-okkal)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33827) radi8tor válasza #75376384 (#33824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van. Az a rész amin fennakadt csak azzal kapcsolatban jutott eszembe hogy leírtad az emberek nem képesek betartani a szabályokat.
Písz! :R

⭐ Stella

(#33828) Asbee válasza Parci (#33826) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem pont hogy alacsonyabb lényegesen a halálozás %-a mint ami mondjuk wolrdometersen van. Ugyanúgy rengeteg fertőzöttről nem tudunk. Akik között rengetegen nem haltak, halnak bele. Ahogy egyre emelkednek a tesztek, a számok, egyre csökkennek a halott és kritikus %-ok. Persze vannam országok akik negatívan húzzák a statisztikát, mert később robbant be, nagy a lakosság, stb

(#33829) Parci válasza Asbee (#33828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez két független dolog. én az abszolút halálozási számokról beszéltem, azok elég pontosak és szerintem még alsó becslés is.

az arány valóban nem tudható és valóban több a fertőzött, ha egyszer vége az egésznek, majd beáll a véglegesre. szerintem 1% körül/fölött.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33830) Rage47


Rage47
veterán

Szlávik: A hivatalosnál 20-szor több fertőzött is lehet

Ez nem rémhírterjesztés? A valóság nem a szakemberek mondatait tükrözik...

(#33831) Asbee válasza Parci (#33829) üzenetére


Asbee
veterán

Én is kb oda tenném.

(#33832) Parci válasza Asbee (#33831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi, nem kell túldramatizálni, de a helyén kell kezelni, ez azért az infjulenzia tízszerese.

egyébként mai élmény: lidli a budai agglomerációban, száztízezer ember, mindenkin maszk, de így minek, hemzsegtünk odabent :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33833) Rive válasza Rage47 (#33830) üzenetére


Rive
veterán

Ez nem rémhírterjesztés?

Nem. A nagy átlag szerint tíz fertőzöttből egy súlyos eset van: ha nem a nagy átlag, hanem mondjuk egy fiatalabb korcsoport (mondjuk a buli-korosztály) a terjedés fő iránya, akkor ez a szám sokkal alacsonyabb is lehet. A magyarosch módit illető korábbi tapasztalatok (lásd a hivatalos esetszám és a reprezentatív felmérés alapján becsült átfertőzöttség eltérése) alapján a 20-as szorzó sajnos nem rémhírterjesztés, hanem valóban szimplán a realista hozzáállás szélsőértéke :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33834) Kékes525 válasza Parci (#33820) üzenetére


Kékes525
félisten

És mennyi lehet világszerte (Brazília, Kína, Oroszország...)? Plusz, amit nem titkolnak el szándékosan, de tesztelés hiányában a nem COVID-osok közé számolják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33835) Ispy válasza Kékes525 (#33834) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem valós számok majd akkor lesznek, ha 1 év múlva megnézik a havi halálozási adatokat és összehasonlítják azokat korábbi évek adataival, abból már lehet látni mennyire nyomta meg a számokat a covid.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33836) radi8tor válasza Ispy (#33835) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, mert oké hogy most ennyivel több halott van COVID miatt, de mennyivel kevesebben haltak meg az utakon vagy kisebb balesetekben, mert ki sem lehetett menni sokáig...

Mit művelhet egy gyilkos báb a vesztegzár alatt?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33837) Ezekiell válasza Ispy (#33835) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez már most is megvan. euromomo-n szépen hétről hétre tudod követni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33838) Ispy válasza radi8tor (#33836) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom megvannak erre a statisztikai módszerek, hogy a torzítasokat ellensúlyozzák, de ha egy 5 éves grafikonon nagy kiugrások vannak az látszani fog, persze nem pontos számok formájában, hanem nagyságrendekben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33839) Parci válasza radi8tor (#33836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, az influenza is például jóval kevesebbet tudott így aratni. szóval a sima korábbi évekhez mért statisztikai összehasonlítás is alsó becslés lesz csak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33840) Ispy válasza Ezekiell (#33837) üzenetére


Ispy
veterán

De még nincsen közel sem vége, sok ország éppen a benne van nyakig.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33842) envagyok


envagyok
veterán

Komoly bajok lesznek itthon is.
Tegnap voltunk Balcsin, mindenki úgy csinál mintha semm gond nem lenne.
Tömött sorokban egymás nyakában, kb 5000-10000 ember egy strandon. Ja és direkt nem felkapott strandra mentünk.
Próbáltam tartani mindenkitől a távolságot, csoda lesz, ha nem kaptam el.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33843) Ispy válasza Parci (#33839) üzenetére


Ispy
veterán

Fogják az első 30 "legnépszerűbb" halálozási okot, abból csinálnak egy becslést, aztán megnézik az eltérést a valóshoz képest. Persze nem vagyok statisztikus, szóval lehet, hogy nem így csinálják, én így csinálnám. Pontos számok soha sem lesznek, mert nem fekete-fehér a sztori.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33844) radi8tor válasza envagyok (#33842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az erős UV nem kedvez a vírus terjedésének, szóval nem lesz akkora gond mint amekkorát vizualizálsz neki.
(beltéri koncerteknél sokkal nagyobb az esély a "sikerre")

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33845) Rive válasza envagyok (#33842) üzenetére


Rive
veterán

...csoda lesz, ha nem kaptam el.

Ha nem álltál le szenvedélyesen trécselni valakivel, meg a büfés nem volt fertőzött, akkor szabad téren, jó időben nem igazán magas a kockázat. Az alap óvatosság ilyenkor elégséges.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33846) Asbee válasza FrezeR (#33841) üzenetére


Asbee
veterán

A mellékhatások sem bíztatóak, a legbíztatóbbakknál. Sokan nem fogják beadatni, ez előre borítékolható.

(#33847) Parci válasza Asbee (#33846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, jól kiüti az embert állítólag. ami még beleférhet (rákészülök, olyankor adatom be stb.), ha nincs más, hosszútávú mellékhatása. ami csak hosszútávon fog kiderülni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33848) Asbee válasza Parci (#33847) üzenetére


Asbee
veterán

Ha teheti az ember, biztos jó lesz picit várni. Azért akiket teleküldték és kórház kett belőle, az nem hangzik jól. De még mindig jobb tudni ezeket, vagy talán “csiszolják” még.

(#33849) Ringman válasza Parci (#33839) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg a kórházi fertőzések sem tarolhattak :U

(#33850) Ringman válasza FrezeR (#33841) üzenetére


Ringman
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.