Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32751) Parci válasza Alex91 (#32747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokat és egy párban (ahogy az 0,6%-os átfertőzöttség mellett reális is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32752) Ezekiell válasza Alex91 (#32747) üzenetére


Ezekiell
veterán

És hányan haltak meg ilyenek miatt? (ha már olyanokat kérdezünk, amire senki se tud választ adni, de legalább jól "hangzik")

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32753) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ma reggel kórházba kellett mennem kivizsgálásra. Maszknak Respro Techno-t használok, viszont a kórház bejáratánál az ellenőrzés során levetették velem és egy sima orvosi maszkot adtak helyette. Nem erősen tiltakoztam ellene, mert a kivizsgálás miatt amúgy is "idegállapotba' vótam", de azért megjegyeztem, hogy a Respro azért jobban szűr és főleg jobban illeszkedik az arcomra, mint a sima orvosi maszk. Az biztos, hogy aki nekem ezek után az orvosi (és egyéb hasonló) maszkok miatt panaszkodni fog, hogy nem kap benne levegőt, azt nyápic puhapöcsnek fogom venni, mert a Resprohoz képest szinte nulla légzési ellenállást fejtenek ki ezek a maszkok.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32754) Alex91 válasza Ezekiell (#32752) üzenetére


Alex91
félisten

Hat igen, ez is erdekes lenne... De ilyeneket nem kozolnek meg ha tudjak is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32755) t72killer válasza #46372352 (#32748) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

20éves koromban (annyira azért nem volt az régen...) örültem, ha volt buli, de nem omlott össze a világ, ha nem, legtöbb haver/barátnő is így volt vele. Amik kifejezetten hiányoztak volna, azok a <10fős házi összeröffenések azokkal, akik számítanak - ez azért járványtanilag nem egy 500fővel tömött diszkó kategória.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32756) rushty válasza Fotonhámozó (#32753) üzenetére


rushty
senior tag

Pedig rosszabb a sima. A tiédben kifujoszelep. Nem orron, hanem szájon veszem a levegőt.

Revolut meghívó pü-ben

(#32758) t72killer válasza #46372352 (#32757) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez van. Az országúton megengedett max-al sincs mindenki megelégedve, aztán kirakják a háromlábat és hirtelen megfogyatkozik a sietősek aránya.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32759) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A koronavírus hatása: BP belvárosi házban ugye rakat airbnb csődben, tele van a ház kurvákkal, aranyláncos kigyúrt állat maffiózók lehúzzák a közös képviselőt, elég para a helyzet.

/s

(#32760) Kékes525 válasza t72killer (#32746) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ezért terjed a fiatalok között is erőteljesen. A koronavírus MINDENKIRE veszélyes kivétel nélkül, csak dózis kérdése az egész! Ha sok ember találkozik zárt térben, akkor a legerősebb immunrendszerű ember is elkaphatja, mert ilyenkor a levegőben a vírus koncentráció nagyon nagy lehet, akkor is, ha csak 1 fertőző személy van közöttük. Ez nyílt térre is igaz, csak kisebb mértékben. Ez utóbbit látjuk Amerikába a tüntetéseknél.

"A mo.-gi meccsek nézőszámát tekintve túlságosan nem aggódom..."

A B-közép miatt viszont kell. Ott legalább 50 ember tartózkodik. Sokan isznak (erre Gulyás nem emlékszik), üvöltenek. Ők szétvihetik a fertőzést, ha csak 1 fertőző ember is kerül közéjük.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32762) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[22 uj eset] Ilyen nem volt már vagy másfél hónapja. Reméljük még meg sikerül fogni.

I am having fun staying poor.

(#32763) Alex91 válasza Drizzt (#32762) üzenetére


Alex91
félisten

Most kellene latni, hogy hol es hogyan fertozodtek meg az emberek, es lehetoleg lokalis korlatozasokat bevezetni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32764) radi8tor válasza Alex91 (#32763) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TV-ben azt mondták kintről hozták be az új eseteket. (mert itthon már csak a fejekben terjed a vájrus)

[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32765) Drizzt válasza Alex91 (#32763) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A holt azt lehet latni. Foleg Borsod es Csongrad(-Csanád) megye. Én mindig reggel megnyitom előre a koronavirus.gov.hu-t, aztán másik lapon meg párszor megnyitom, amíg meg nem jelenik az új adat.Így könnyen össze tudom vetni a térképet a korábbival. Bár lassan egyszerűbb lenne azért automatizálni ezt. :D
Nehezemre esik elhinni, hogy eddig senki nem tette meg. Bár mondjuk ahogy nézem csak képen osztják meg, onnan nehezebb lenne automatán parse-olni.

I am having fun staying poor.

(#32766) aprokaroka87 válasza Drizzt (#32762) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Van egy sejtésem hogy ez a szám elindul egy növekedési pályán...

De ne legyen igazam.

(#32767) Kékes525 válasza #46372352 (#32761) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg igaz, gyakorlatilag nem, mert kinyitják a B-közepet. Éppen ezért jogos a felvetés a megkülönböztetés miatt. Amúgy én sem preferálom a koncerteket sem a járványveszély alatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32768) aprokaroka87 válasza Drizzt (#32765) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most 5, Múltkor meg 7 fertözött volt itt Csongrád megyében, kezd egyre gyanússabb lenni a dolog.

(#32769) t72killer válasza Kékes525 (#32760) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember csak saját kárán tanul, sokan még azon se. Mondjuk a "hivatalos" szervek is elmehetnek a búsba a hónapokon át tartó ködösítéssel - aki meg megpróbálta felhívni a kockázatokra a figyelmet, az instant le lett rémhírterjesztőzve.

Azt az 50et közös ketrecbe karanténba kéne zárni, hogy szét ne vigyék, max egymás között adogassák a gyönyört.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32770) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdemes megnézni ezt a rövid videót. Elrettentő példa az összevissza beszélésnek és mint hivatkozási alap a vírus simogató trolloknak. Pont Hont Andrástól, akitől ezt a legkevésbé vártam volna. A videó elején kijelenti, ő mint humán műveltségű ember, hogy az életre (értsd itt a biológiára) vonatkozó komplex tudomány nem létezik, így minek mondanak az egyes résztudományokban szakértő professzorok bármi mást is a vírussal kapcsolatban. :U Egy virológus nem ért a járványtanhoz, egy epidemiológus nem ért a vírusok felépítéséhez, szaporodásához, stb., stb. Megáll az eszem ő mond ilyeneket, aki semminek sem a szakértője. Ilyen alapon egy újságíró minek ír bármilyen vélemény cikket, egyáltalán bármit is, hisz az esetek döntő többségében az adott témában nem szakértő. Kérlek nézzétek meg. Én értettem félre? :F

[A zenészeket is megosztja a koncertélet leállása]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32771) Rage47 válasza Kékes525 (#32770) üzenetére


Rage47
veterán

Láttam élőben, nekem sem volt szimpatikus.
Amúgy sem egyszerű figura, de most hülyeséget beszélt sztem.

[ Szerkesztve ]

(#32772) rsf válasza Fotonhámozó (#32753) üzenetére


rsf
senior tag

Látom neked sem ment át, hogy a maszkot mások miatt kell hordani, nem magunk miatt!!
Membrános maszkot ezért nem lehet hordani.
De meglepődtem hogy szóltak érte, mert nem szoktak.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#32773) t72killer válasza Kékes525 (#32770) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Onnantól kezdve, hogy bármiféle korlátozás, kényelmetlenség gondolata felmerült, mindenki valamilyen látható, vagy nem látható érdek mentén nyilatkozik, sajna alkalmasint extrém baromságokat.

Szakmabeliekkel is elszalad néha a ló, lásd a maszkellenességet márciusban.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32774) Kékes525 válasza t72killer (#32773) üzenetére


Kékes525
félisten

Én ezen akadtam ki legjobban, mert ez egyrészt nagyon nem igaz, másrészt önellentmondásban van a nyilatkozat többi részével és az egész életével, szakmájával.

"A videó elején kijelenti, ő mint humán műveltségű ember, hogy az életre (értsd itt a biológiára) vonatkozó komplex tudomány nem létezik, így minek mondanak az egyes résztudományokban szakértő professzorok bármi mást is a vírussal kapcsolatban. Egy virológus nem ért a járványtanhoz, egy epidemiológus nem ért a vírusok felépítéséhez, szaporodásához, stb., stb.

Ezzel az egész újságírás szakmát és egyúttal a teljes média, újságírói szereplését kérdőjelezi meg.

"Megáll az eszem ő mond ilyeneket, aki semminek sem a szakértője. Ilyen alapon egy újságíró minek ír bármilyen vélemény cikket, egyáltalán bármit is, hisz az esetek döntő többségében az adott témában nem szakértő."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32775) Fotonhámozó válasza rsf (#32772) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ne zavarjon, de a Respro Techno nem membrános maszk!

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32776) t72killer válasza Kékes525 (#32774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Láttunk már fura dolgokat az újságíró-szakma részéről sajnos...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32777) Lauda válasza Fotonhámozó (#32753) üzenetére


Lauda
félisten

aki nekem ezek után az orvosi (és egyéb hasonló) maszkok miatt panaszkodni fog, hogy nem kap benne levegőt, azt nyápic puhapöcsnek fogom venni,

Ettől maximum neked lesz rosszabb. Az értelmesebbje csak nevet az ilyen felfogáson.

szerk: semmit sem tudsz a másik emberről, hogy esetleg ő miért nem kap levegőt abban a maszkban, de már puhapöcs. Ez a probléma csupán. De persze ez csak neked probléma, nekik nem.

[ Szerkesztve ]

(#32778) Fotonhámozó válasza Lauda (#32777) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:DDD Egy igazi PH-s megmondóember, jár a buksisimi

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32779) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Offba tettem ezt a kettőt, ha itt megáll a karate akkor maradhat.

⭐ Stella

(#32781) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Rég irtam ide, mi a helyzet mikorra várható a második hullám?
Azt mondogatják szeptemberben indul a buli....
Én ahogy észrevettem az embereken, senki se hord maszkot és megunták a korona virus elleni szabályokat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32782) aprokaroka87 válasza carl18 (#32781) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miféle második hullám? :D

Az első kezd újra felébredni...

(#32783) Lauda válasza carl18 (#32781) üzenetére


Lauda
félisten

Amint az operatív törzs úgy dönt. :D

(#32784) Kékes525 válasza carl18 (#32781) üzenetére


Kékes525
félisten

Még az első tart. A járvány felfutása, mint amire gondolsz, az szeptember, októberre várható. Viszont mintha már kezdene emelkedni, de ez még nem tendencia. Különösen nem erős tendencia. A "második hullám" kifejezést a média rosszul használja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32785) Csatravi válasza radi8tor (#32764) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón arról adott tájékoztatást csütörtökön, hogy a jövőben lehetőség nyílik arra, hogy ne csak az országokat, hanem az azokon belüli régiókat is szín szerint sorolják be a veszélyességi fokozatnak megfelelően."
Mert majd őszintén bevallják ha annak a következménye 2 hét kötelező karantén miközben menni kéne vissza dolgozni de a szabadság már elfogyott.

(#32786) radi8tor válasza Csatravi (#32785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ingázásnak már tavasszal lőttek. Várható volt hogy ősszel megint beköszönt a vasfüggöny.

⭐ Stella

(#32787) carl18 válasza Kékes525 (#32784) üzenetére


carl18
addikt

Azt tudtam hogy még csak az első csart, csak mindenki környezetembe már arról beszél hogy lassan jöhet a második hullám. Igy gondoltam felteszem a kérdésem mi a helyzet egy ügyben ? :) Ne csak a saját véleményemre alapozok információ gyüjtés szempontjából elönyös.

Minden esetre úgy látszik egy pár hónap és ismét szigoritások jöhetnek...

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32788) t72killer válasza Csatravi (#32785) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A munkahelyét tuti nem fogja senki se reszkírozni önkéntesen, pláne ha azt mostanság amúgy elég necces megtartani. A kevéske szabit se.

Ez úgy működik, hogy alapból nem engedünk ki embereket a rizikós területekre és nem utólag szivatjuk meg a népet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32790) Csatravi válasza t72killer (#32788) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Ez úgy működik, hogy alapból nem engedünk ki embereket a rizikós területekre és nem utólag szivatjuk meg a népet."
Ennek ellenére simán mehetnek és mennek is pld a horvátokhoz nyaralni.
Amúgy meg simán letagadják, hogy honnan jönnek. Főleg ha nem egy ország hanem csak egy országon belüli régió kerül sárga vagy piros zónába.

Romániában az utóbbi három nap mindegyikén megdőlt a napi koronavírusos megbetegedések csúcsa

[ Szerkesztve ]

(#32791) pjen


pjen
félisten

A Center for Disease control and prevention újjabb szimptómákkal bővítette a vírura utaló jeleket.vértolulás,orrfolyás,émelygés/hányinger.Lassan ott tartunk,hogy bármi bajod van teszt,amég nincs kész addig karantén.Aztán ha megint folyik az orrod,émelyegsz stb.Megint teszt,karantén.Ha ez így megy tényleg megáll az élet.

(#32792) Ezekiell válasza pjen (#32791) üzenetére


Ezekiell
veterán

Miért túlzol ennyire szívesen?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32793) t72killer válasza Csatravi (#32790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, h letagadják. Ha "bevallva" másnap nem lenne munkád, te is letagadnád/én is letagadnám. Effektíve ultrabrutál a szankció az őszinteségért/segítőkészségért.

A horvát szezonbannyaralósdit én se tudom hova tenni, akarva is marhanehéz a kontaktokat minimalizálni.

A Djoko-balhé után instant vörös listára kellett volna tenni az egész balkánt, határzárral.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32794) pjen válasza Ezekiell (#32792) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,íróniának szántam.Lassan ott tartunk,bármi gond van először korona vírusra tesztelnek.Hiszen az orra nagyon sok embernek folyik.Például.

(#32795) Csatravi válasza pjen (#32791) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ilyen tünetekre államilag nem fognak tesztelni az biztos. Elég sok kritériumnak kell megfelelni, hogy állami finanszírozásra teszteljenek. A napi 2000 alatti tesztszám sem véletlen ilyen alacsony. Igaz eddig sem volt túlzásba víve.
"A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) koronavírussal kapcsolatos eljárásrendje legutóbb június 12-én, tehát a veszélyhelyzet elmúltával, a járvány megszűnésével változott. Ezzel együtt megváltozott a tesztelés rendje is."
(Index)

(#32796) rsf válasza Fotonhámozó (#32775) üzenetére


rsf
senior tag

Bocsi, akkor nem szóltam.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#32797) Csatravi válasza t72killer (#32793) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha nem muszáj akkor nem kell most külföldre menni és akkor az ilyen irányú és ebből adódható problémák kiküszöbölve.

(#32798) t72killer válasza Csatravi (#32797) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "külföld"-et nem kell egy kalap alá venni. Seregnyi ország van, ami jobban áll a horvátoknál, miért nem megy a magyar pl északra? A tátrai medvétől nem fogsz koronavírust elkapni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32799) pjen válasza t72killer (#32798) üzenetére


pjen
félisten

A Jegestenger korántsem olyan csábító mint az adria. :)

(#32800) Parci válasza pjen (#32799) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, de sunáznám a norvég fjordokat... vagy izlandot... skóciát... írországot...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.