Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32251) S e t h


S e t h
nagyúr

Nekik sem mondták, hogy ne nyomják fullba a kretént.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32252) t72killer válasza S e t h (#32251) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A soho-ban történtek után kb bármi mindegy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32253) p76 válasza S e t h (#32251) üzenetére


p76
senior tag

Sajnos rengeteg példa van rá hogy a hátvéd nem tartja a másfél méteres távolságot az ellenfél csatárától :(

(#32254) Stanlee válasza pjen (#32249) üzenetére


Stanlee
őstag

A CDC Commercial Laboratory Seroprevalence Survey Data szamai alapjan US-ben terulettol fugoen nagyjabol minden tizedik fertozottet talalnak csak meg, szoval usa-ban en megszoroznam a statisztikat nagyjabol tizzel es akkor egesz jol kozelithetjuk a tenyleges adatokat.

Halottak szamaban kb. 115 ezerrel tobben haltak meg US-ben CDC szerint, mint amennyi a normal halalozas lett volna virus nelkul, tehat a worldometer statisztikaban szereplo kb.136 ezer fo is teljesen reddben van. Viszont ha osztunk szorzunk (136000 halott / (3294000 pozitiv x 10)), ahol 10-zel szorzok a lakossag tenylegesen fertozott aranyanak a kiszamitasa erdekeben, akkor most US 0,41%-os halalozasnal tart.

Mondjuk ez se keves...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32255) pjen válasza Stanlee (#32254) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de kezd közelíteni az influenzához.Ráadásul ez az első találkozás.

(#32256) Kékes525 válasza ollie (#32231) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy vettem észre, hogy a statisztikába szinte csak azok kerülnek be, akik kórházi kezelést kapnak. A házi őrizetesek alig-alig.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32257) Floyd80


Floyd80
addikt

F1 topicba is beraktam, börtönnel és 15.000 eurós büntivel invitálja a magyar kormány a jövő heti Forma 1-et. Koreai Samsung munkások persze jöhettek, a legjobban tesztelt szervezettől meg félünk.

- britek + 3. ország tagjai szállást nem hagyhatják el, kivéve ha a pályára mennek
- nem használhatnak taxit, tömegközlekedést
- szálláson vagy a pályán ehetnek, szabadidőt is csak a szálláson tölthetik

https://www.formel1.de/news/news/2020-07-11/ungarische-regierung-droht-f1-mitarbeitern-mit-15-000-euro-geldstrafe

"Április 28-án, a Samsung alkalmazottaiként érkeztek Magyarországra, hogy a gödi beruházás mielőbbi befejezésében segítsenek. Összesen 214 személy érkezett, még Dél-Koreában leteszteltek mindenkit koronavírusra, akkor negatív lett az összes eredmény. A Samsung Budapesten újra elvégezte a tesztet, ekkor jött ki a négy pozitív eset."

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32258) #30786816 válasza ollie (#32231) üzenetére


#30786816
törölt tag

1-2 hete volt egy 10-es megugrás, aznap jelentették be a váci kéziseket, azok lehettek ők. Az iskola napján 16, a maradék előtte-utána lehetett, illetve 21-ről 22-re pár napra rá nőtt, amikor egy tanár házastársa lett pozitív.

(#32259) fatal` válasza Floyd80 (#32257) üzenetére


fatal`
titán

Mi a francnak néző az F1-re? Tudom-tudom, a gazdaság... Szerintem ezt most nyugodtan ki lehetett volna hagyni.

(#32260) Ezekiell válasza fatal` (#32259) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nincs is néző az F1-en. Csak a csapatok + kiszolgáló személyzet + pálya személyzet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32261) fatal` válasza Ezekiell (#32260) üzenetére


fatal`
titán

Jah, akkor félreértettem (személyzetre meg egyebekre nem gondoltam). Ezesetben nem szóltam, ez így rendben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#32262) Floyd80 válasza Ezekiell (#32260) üzenetére


Floyd80
addikt

Sorry, ez a csapatokra vonatkozik. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32263) Stanlee válasza pjen (#32255) üzenetére


Stanlee
őstag

CDC Excess death statisztikaja jol mutatja, hogy ez igy nem allja meg a helyet, a 2018-as infulenza jarvanyhoz kepest idoben kesobb es sokkal tobb volt az elorejezett termeszetes halalozashoz kepest a korona miatti tobblet. Az is igaz, hogy az elso talalkozashoz kepest nem is olyan rossz.

Viszont azt is latni kell, hogy ezek a halalozasok sajnalatos modon csak annyit jelentenek, hogy korabban haltak meg a szerencsetlenek, tehat idoben egyszer az elorejelzett ertekhez kepest csokkenni fog a vart nem korona miatti halottak szama. Erre mar nem az amerikai, hanem a euromomo-n van statisztika, az azt mutatja, hogy pl. franciaknal, angoloknal a csucs halalozasi het utan kb. 10-11 hettel kesobb a vart halalozashoz kepest bezuhant a halottak szama, szoval aki meghal, az 2-3 honapon belul ugyis itthagyott volna minket...

Spanyoloknal ez nem igaz, ott most is emelkedik az idosebb korosztalyban a halottak szama, ami nem tul jo jel, ugy tunik, hiaba a szigoru maszkviseles es tobbi megelozes, naluk tobben halnak meg. Lehetseges, hogy ott valami rendszerszintu dolog okozza az extrem halalozast.

ami meg megint erdekes, hogy EU szinten 0-14 eves korben most a virus alatt kevesebben haltak meg, mint 18-19-ben, ez nem tudom, mi miatt van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32264) Ezekiell válasza Stanlee (#32263) üzenetére


Ezekiell
veterán

szoval aki meghal, az 2-3 honapon belul ugyis itthagyott volna minket

Ez így simán nem igaz. Többször volt már linkelve a topikba a kutatás, miszerint átlagosan 4-5 évvel rövidítette meg a koronavírus az elhunytak életet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32265) pjen válasza Ezekiell (#32264) üzenetére


pjen
félisten

Átlagosan biztos,bár ezt így senki nem tudja,és a valós fertőzöttek,fertőzők,virushordozók száma is csak becslésekre alapszik.Viszont ha a becslések igazak,ahhoz képest,hogy első alkalom,elég jól viseli az emberiség.És szerintem ez csak jobb lesz,hiszen a fogékonyakat gyorsan elviszi,közben a természet is dolgozik.

(#32266) fatal` válasza Ezekiell (#32264) üzenetére


fatal`
titán

És akkor arról nem is beszéltünk, hogy, aki mondjuk - sajnálatos módon - bukta a tüdőkapacitása 20-30%-át fiatalabban (a korona miatt) az hamarabb fog meghalni, csak mondjuk nem most hanem 20-30 év múlva (25-35 helyett).

(#32267) Ezekiell válasza pjen (#32265) üzenetére


Ezekiell
veterán

ez csak jobb lesz,hiszen a fogékonyakat gyorsan elviszi,közben a természet is dolgozik.
Azért ez nem így működik...

(#32266) fatal` ááá, fogalmunk sincs, milyen mértékű a valós egészségügyi kár az emberekben, és sokáig nem is lesz...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32268) pjen válasza fatal` (#32266) üzenetére


pjen
félisten

Persze arról se beszéltünk,hogy esetleg regenerálódik a tüdeje.+ 20% tüdő kapacitás vesztés egyáltalán nem halálos,rengeteg ember él fél tüdővel,egészséges hosszú életet.Többek között az én szobafestő haverom is.

(#32269) andor80 válasza pjen (#32268) üzenetére


andor80
senior tag

TE már mindenfélét kiatalálsz ,hogy tagdd a helyzet nem éppen rózsás mivoltát.
Hát persze a korona kimondottan jó tesz nem? Elveszik az agyam oxigén ellátása semmi gond fél aggyal is lehet élni ismerek ilyet én is remek fizikus na persze lónak a falát azt...!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32270) Floyd80 válasza Ezekiell (#32267) üzenetére


Floyd80
addikt

A CNN-en volt tegnap egy ilyen témájú írás, hogy ez tényleg csak egy kis nátha. ""A koronavírus járvány a fiatalokat nem veszélyezteti, a magam korabelieket sem. Ha megkapjuk, akkor egy átlagos influenza megpróbáltatásával kell szembenézni, vagyis kibírjuk."

https://edition.cnn.com/2020/07/10/health/coronavirus-entire-body-effects-columbia/index.html

Coronavirus damages not only the lungs, but the kidneys, liver, heart, brain and nervous system, skin and gastrointestinal tract, doctors said Friday in a review of reports about Covid-19 patients.

"Physicians need to think of COVID-19 as a multisystem disease,"

"These findings suggest that multiple-organ injury may occur at least in part due to direct viral tissue damage," the team wrote.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32271) pjen válasza andor80 (#32269) üzenetére


pjen
félisten

Én mem találok ki semmit és féltüdővel tényleg lehet élni,még elég komolyan alkoholizálni is.Nem is akarok tagadni semmit,de az is hülyeség,hogy most kijelentem,valaki azért hal meg 30 és nem 35 év múlva mert most megfertőzte a vírus.

(#32272) Stanlee válasza Ezekiell (#32264) üzenetére


Stanlee
őstag

Nezzel ra euromomo-n levo statisztikakra, ahogy irtam is, franciaknal es angoloknal van az, hogy a kiugroan magas halalozas utan most egy kiugroan alacsony halalozasi idoszak kezdodott. A spanyolokat is irtam, hogy naluk meg ez nem jellemzo mintazat.

Nem azt mondtam, hogy minden orszagra ez jellemzo, es elfogadom, hogy azokban az orszagokban ahol enyhebb lefolyasu volt a fertozes, a halottak egy resze hosszabb idoszakra oszlott volna szet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32273) Parci válasza andor80 (#32269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár ezen most ennyire rajta lenni, majd pár év múlva okosabbak leszünk. az sem biztos, hogy amikor betagozódik a mindennapokba a cucc, végül nagyon brutális lesz. az influenzánál minden jel szerint rosszabb, de azért más lesz, ha már találkozott vele vagy az oltással a lakosság kétharmada.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32274) Ringman válasza Ezekiell (#32264) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyanmár, cilinéni megszakértette ezt is, "feltette az i-re a pontot" a covid19

(#32275) Di Natale válasza Parci (#32273) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Mondok egy merész és egyben bicskanyitogató állítást: Majd pár év múlva kiderül, hogy létezik-e a vírus.

Hülye vírus.

(#32276) Parci válasza Di Natale (#32275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy csomó ember fejében most sem létezik, de... nekem pár ismerősömön átment, elég részletesen mesélték, hogy milyen volt (nem jó).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32277) headhunter válasza andor80 (#32269) üzenetére


headhunter
addikt

(#32278) Ezekiell válasza headhunter (#32277) üzenetére


Ezekiell
veterán

Olyan videó miért nincs, hogy "7 million people who lost half their brain and now are fucking dead"? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32279) Floyd80


Floyd80
addikt

Vasárnap 11-kor jelenti be Gulyás Gergely a járvány miatti változásokat.

https://hvg.hu/itthon/20200711_Vasarnap_11kor_jelenti_be_Gulyas_Gergely_a_jarvany_miatti_valtozasokat_koronavirus

Szerintem ebből is látszik, hogy kamu az itthoni esetszám, itt is van feketekönyvelés, mint a KSH-nál.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32280) Alex91 válasza Floyd80 (#32279) üzenetére


Alex91
félisten

Egyszeruen nem akarjak, hogy elszabaduljin. Gondolom hatarokat zarnak elso korben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32281) pjen válasza Alex91 (#32280) üzenetére


pjen
félisten

Sokra megyünk a zárással a Horvátoknál például rendesen emelkedik az eset szám,mégis tömegek állnak sorba a határnál.Aztán majd haza jönnek.

(#32282) omfgk válasza pjen (#32281) üzenetére


omfgk
addikt

Jönnek haza, kötelező 2 hét karantén kéne.
Ha megszegik, 1 millás bírság...

Horvát, román, szerb görbe nem tetszik.

Meglátjuk ,hogy ez mennyire fog átgyűrűzni hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#32283) pjen válasza omfgk (#32282) üzenetére


pjen
félisten

Ja, esetleg tizezrek lennének karanténban.És nem is biztos,hogy két hét elég lenne.

(#32284) omfgk válasza pjen (#32283) üzenetére


omfgk
addikt

Baj ha tízezrek karanténba lennének?

[ Szerkesztve ]

(#32285) Ezekiell válasza pjen (#32283) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tudta a rizikót, amikor nyaralni ment, senki se kényszerítette.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32286) pjen válasza omfgk (#32284) üzenetére


pjen
félisten

Á,dehogy baj.Valakinek dolgozni is kéne,és egyáltalán nem biztos,hogy elég a két hét.+Felkéne venni még 10 K rendőrt,hogy tudják ellenőrizni a karanténban levőket.A kamion sofőröket is karanténba zárni,a határőröket,hosszú távon nem működik ez.Gondolj csak a tavaszi,samsung delegációra.D Koreában mindet tesztelték,negatí ok voltak.Megjöttek a Samu megint tesztelt,4 tag pozitív.Nagyon keveset tudunk és mi még azt is elcsaljuk.

[ Szerkesztve ]

(#32287) omfgk válasza pjen (#32286) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát inkább álljon vissza az összes nyaraló rögtön dolgozni...
Oké.

és egyáltalán nem biztos,hogy elég a két hét.
Akkor legyen egy hónap. Lesz@rom.

Ne vicceljünk már...

(#32288) pjen válasza omfgk (#32287) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Te viccelsz.Össze omlik a gazdaság.Mitgondolsz örömükben nyitnak az országok.

(#32289) omfgk válasza pjen (#32288) üzenetére


omfgk
addikt

Mert ha hazahozzák aztán szétterítik a vírust és ezért indul az egész elölről az bizony erősíti majd a gazdaságot...

Nem tízezrek dolgoznak itthon hanem milliók...

(#32290) windlord válasza omfgk (#32287) üzenetére


windlord
őstag

Legyen inkább egy év :)

(#32291) pjen válasza omfgk (#32289) üzenetére


pjen
félisten

Még nem is volt igazi zárás,már10% GDP esést jósolnak.A németeknél minden harmadik melóy bérét az állam fizeti.Szerinted meddig mehet ez így.

(#32292) radi8tor válasza pjen (#32286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HO menne akár nyaralás alatt is Horvátországból. :D

⭐ Stella

(#32293) fatal` válasza pjen (#32291) üzenetére


fatal`
titán

És szerinted ha tízezrek vagy százezrek betegek lesznek, akkor ők dolgozni fognak?

(#32294) pjen válasza fatal` (#32293) üzenetére


pjen
félisten

Tudod mit nem értek most sem gátolja semmi a vìrust,hogy terjedjen és mégse.Pedig jövünk megyünk.

(#32295) azbest válasza Parci (#32237) üzenetére


azbest
félisten

eh, boston újra.. ezek sem normálisak
"Budapestre költözik egy amerikai magyar család, mert szerintük itt jobban kezelik a járványt" [index]

A házaspár egyrészt a hosszú bezártságra panaszkodik, másrészt azonban épp az amerikai járványkezelés hiányosságai miatt döntöttek a költözés mellett. Az amerikai vezetés szerintük nem veszi komolyan a járványt, a megugró fertőzésszámok ellenére az országon belül szabadon lehet utazni, a maszkviselés pedig politikai hitvallás kérdése lett az országban.

Bezártság a bajuk és hogy szabadon lehet utazni odaát. wtf, nem elég nagy nekik a kontinens. Nagyon viszket már és party time, mert itt lehet csapatni. Remélem szigorú karanténba kerülnek, ha már kifejezetten gócpontból jönnek.

Hajlok arra, az a titkunk, hogy vízfejű az ország és BP-en kívül sokkal ritkán lakottabb és kevésbé átjáróházak a települések. Míg a hanyatló nyugaton meg 100 milliós összenőtt sűrűn lakott részek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#32296) #30786816 válasza pjen (#32288) üzenetére


#30786816
törölt tag

Azt mondod minden évben összeomlik a gazdaság, amikor szabadságra mennek az emberek? :D Ja hogy nincs annyi szabadságod, hogy utána maradjon a karanténra is? Hát akkor nem mész külföldre, vagy leboxolod a munkahelyeddel, ennyike.

(#32297) updog válasza pjen (#32294) üzenetére


updog
senior tag

Lassan két hónapja nem követem a topicot, de egész érdekes látni, hogy még mindig van aki ezt érvként használja.

Ha itthonra gondolsz: rohadt nagy mákunk van - egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32298) Kékes525 válasza pjen (#32294) üzenetére


Kékes525
félisten

Nézz meg egy fertőzési számot az idő függvényében bármelyik, most súlyosan érintett országból. Ott láthatod, hogy kezdetben, azaz hónapokig, nagyon lassan terjedt. Aztán viszont felgyorsul, különösen, ha nincsenek megfelelő intézkedések. Nálunk időben zártak és gyakorlatilag megmaradt a kezdeti állapot. Nézd meg majd a fertőzési számot az idő függvényében szeptemberben, persze csak akkor, ha nem lesznek komoly intézkedések.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32299) pjen válasza #30786816 (#32296) üzenetére


pjen
félisten

Nem mondom azt,mért mondanám,csak nem vagyunk sziget.Egy kicsi nyitott gazdaság vagyunk.A szabadságolásoktól még megy tovább az élet,de ha a környező országok is elkezdenek zárni mert értelme csak úgy van,megnézhetjük magunkat.Nézd meg a szolgáltató ipart.A földbe állt és ez magával rántja szép lassan a kiszolgálóikat is.Taxi,légi közlekedés,hajózás,idegenvezetés,szinkronizálás stb.

(#32300) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, mit szólnátok, ha azoknak, akik nem olvassák napi szinten a fórumot, készítenétek egy összefoglalót arról, hogy éppenséggel mit lehet tudni a vírusról: honnan származik, van-e éppen valami felkapott ellenszer, vagy éppen megállapították hogy mégsem jó ellene, kiderült hogy így fertőz, úgy nem fertőz, éppen gyorsul vagy lassul a terjedés, mik a halálozási arányok, mik a jövőbeni kilátások, ilyesmi.
Csak a fontosabb dolgok, hogyha valaki kíváncsi, akkor ránéz, és tud minden fontosabb infót.

Annyi minden (hülyeség) kering a neten hogy nehéz kihámozni, ráadásul az is folyton változik.

Másik kérdés:

Néhány napja azt olvastam, hogy valami egyetem egy 2019 tavaszi mintából kimutatta már a korona vírust, és nem kínából. Erről lehet tudni valami konkrétat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.