Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) pjen válasza Ezekiell (#33950) üzenetére


pjen
félisten

Svédország járványszakértője továbbra sem javasolja a koronavírus-járvány ellen maszkok viseletét. Anders Tegnell, a svéd közegészségügyi hivatal járványügyi szakértője kedden a svéd közszolgálati rádióban úgy nyilatkozott, hogy az ajánláshoz további kutatási eredményeket vár hivatala a maszkviselet előnyeiről.
Tegnell egy nappal azután mondta ezt, hogy a svéd Karolinska Intézet jelentésben foglalt állást a maszkok mellett, mert arra jutott, hogy azok akadályozzák a kórokozó terjedését. Tegnell szerint viszont az intézet nem állt elő új ismeretekkel, csupán köztudott állításokat fogalmazott meg. A legfőbb svéd járványszakértő szerint ráadásul több lehet a maszk hátránya, mint előnye, mivel ha nem megfelelően használják, a fertőzés továbbadását segítheti.
A kérdésre, miszerint ha így van, akkor miért javasolja, sőt teszi kötelezővé az országok többsége a maszkok viseletét, Tegnell azt felelte, hogy ezt tőlük kell megkérdezni, majd pedig felhívta a figyelmet arra, hogy a maszkpárti országok közül néhányban sebesen terjed a járvány.
„A maszk soha nem lehet tökéletes megoldás a ragály ellen, csak annak része” – mondta a svéd közegészségügyi hivatal járványügyi szakértője.
A 10 millió lakosú Svédországban keddig 5747-en haltak meg a járvány miatt – tízszer annyian, mint Magyarországon –, és 81 ezer 181-en fertőződtek meg bizonyítottan koronavírustól. Stockholm nem vezetett be korlátozásokat a járvány tetőpontján sem, és maszkviseletet sem javasolt a lakosságnak.olvassál.

(#33952) idegen lény


idegen lény
őstag

Kezdődik a vakcinaháború! Aggályos az orosz koronavírus-vakcina a WHO szerint. Fogadni mernék, hogy rajtunk azért ezt fogják letesztelni. :W
[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33953) Ezekiell válasza pjen (#33951) üzenetére


Ezekiell
veterán

A linkelt cikked címe: Ha mindenki hordana maszkot, nem lenne második hullám Erre jutott két nívós egyetem közös kutatása. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33954) pjen válasza Ezekiell (#33953) üzenetére


pjen
félisten

Koronavírus: nem fogod elhinni, mit javasol a svédek járványszakértője

(#33955) Parci válasza idegen lény (#33952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem törvényszerű, hogy rossz lesz az

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33956) Kékes525 válasza pjen (#33951) üzenetére


Kékes525
félisten

"A kérdésre, miszerint ha így van, akkor miért javasolja, sőt teszi kötelezővé az országok többsége a maszkok viseletét... T"

A maszkviselés szükséges, de messze nem elégséges feltétele a helyes járvány kezelésnek. Ezért olyanra hivatkozni, hogy "másutt kötelező, de mégis tombol a járvány", az egy elképesztő hülyeség, bullshit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33957) Asbee válasza idegen lény (#33952) üzenetére


Asbee
veterán

A link nem igazán erről szól.... A neten pedig megtalálható mit tart aggályosnak benne.... Ez így félinformációnak sem nevezhető....

The World Health Organization on Tuesday urged Russia to follow the established guidelines for producing safe and effective vaccines after Moscow announced plans to start swiftly producing COVID-19 jabs

(#33958) pjen válasza Kékes525 (#33956) üzenetére


pjen
félisten

Nem a maszk a lényeg,hanem az állami beavatkozás hiánya.Mégis úgy néz ki,szép lassan kilábalnak belőle: :)

(#33959) idegen lény válasza perempe (#33918) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt kéne terjeszteni, nem a vírust. Döbbenetes, hogy milyen kevesen nézték meg! :WValószínűleg a címe miatt.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33960) S e t h válasza Parci (#33955) üzenetére


S e t h
nagyúr

Inkább átesnék rajta spontán, mintsem orosz vakcinától legyen szőrös a szemem.
Vmiért nem bírják a bizalmamat, így állnék egy észak-koreai, vagy szenegáli készítményhez is.
Szerintem a szüleim sem állnának kétszer sorba érte.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#33961) Parci válasza S e t h (#33960) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig ég és föld észak-korea és oroszország, ilyen téren is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33962) Kékes525 válasza pjen (#33958) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Az állam beavatkozása nélkül nem lehet leküzdeni a járványt. Például tesztelés nyomkövetés, fertőzöttek felderítése, izoláció ellenőrzése stb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33963) idegen lény válasza Parci (#33932) üzenetére


idegen lény
őstag

Már linkeltem ide alternatívát: Meglepő pontossággal szagolják ki a kutyák a koronavírust

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33964) Parci válasza idegen lény (#33963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényként kezelsz egy ilyen kis-színes hírt, miszerint kutyákkal kéne végigscannelni a teljes népességet. felvetne azért pár kérdést :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33965) Polllen válasza Parci (#33964) üzenetére


Polllen
nagyúr

A tanulmány.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33966) idegen lény válasza Drizzt (#33934) üzenetére


idegen lény
őstag

"Mert azóta úgy tűnik, hogy a maszk zárt térben, távolságtartás és a kézhigiénia nem sokkal rosszabb hatásfokkal működik, mint a drasztikusabb lépések."
Nem sokkal, csak éppen annyival, hogy ha maradtak volna még egy hétig a drasztikusabbak, akkor már egyáltalán nem is lennének nálunk fertőzöttek, feltéve, hogy utána nem engedjük be a külföldieket/külföldön jártakat, mint ahogy most teszik. Most már majdnem megint ott tartunk, mint márciusban. :W Vagyis kvázi felesleges volt a szigorítás akkor. Nem ezért lazítottak. Hanem azért, mert csak azt lehet betartatni az emberekkel, amit azok be is tartanak. Meg persze pénzügyi okokból.

(#33964) Parci idegen lény (#33963)
Hallgatlak. :U

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33967) Parci válasza Polllen (#33965) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekesség per pillanat. izgalmas téma. "pilot study". de semmiképp sem egy "már linkeltem, hogy mit kell csinálni" :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33968) Parci válasza idegen lény (#33966) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy mik a kérdések?

hááát: hány kutya kéne egy lakossági scanhez? mennyi idő kiképezni őket? hogyan osztod szét őket az országban és ki foglalkozik velük (nem egy gép, amit a nap végén kikapcsolsz)? mit kezdesz a kb. 4%-nyi fals poz/neg eredménnyel?

érdekességnek tök jó, holnaptól bevethető alternatívának szerintem alkalmatlan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33969) Polllen válasza Parci (#33967) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így, de azért több, mint egy kis színes hír.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33970) Parci válasza Polllen (#33969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt igazából a 24.hu-s hírre értettem, de ja

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33971) idegen lény válasza Parci (#33968) üzenetére


idegen lény
őstag

"már linkeltem, hogy mit kell csinálni" :Y Olyat idézel tőlem, amit nem is írtam. Valójában csak ennyit írtam: "Már linkeltem ide alternatívát". Az alternatíva szó jelentése: választási LEHETŐSÉG.

Nálunk szerencsére nem is kéne a teljes lakosságot kiszimatolni, ilyet sem írtam, de a kontaktkutatásokra, amik jelenleg amúgy is zajlanak, tökéletesen alkalmas lenne. Persze minél több kiképzett kutya lenne, annál több helyen lehetne bevetni őket.
A kísérletben egy hét alatt betanították őket.
Hogyan osztom szét őket? :Y Ez tényleg akkora probléma? Nyilván elsősorban kontaktkutatásokra küldeném őket, kórházakba, idősotthonokba, bárhová, ahol beléptetés zajlik, repülőtér, határátkelőhelyek, ahol sokan megfordulnak. Vannak számok, hogy hol van a legtöbb fertőzött, ugye elsősorban a fővárosban és Pest megyében. Magyarország egyközpontú ország, ha Budapestet (kétmillió fő) át tudjuk szűrni, azzal már kvázi blokkoltuk is a járvány terjedését. Amúgy szerintem pontosan ezért nálunk a leggyengébb a járvány Európában eddig. És mert a budapestiek rendkívül fegyelmezettek (voltak?).
Ki foglalkozik velük? :Y Például a katonaság, rendőrség, katasztrófavédelem, kutyakiképzők, kutyás járőrök, önkéntesek, bárki.
"mit kezdesz a kb. 4%-nyi fals poz/neg eredménnyel?" "In comparison, the current gold standard diagnostic RT-PCR test of a nasopharyngeal swab can, in trained hands, have a false detection rate of 25% and a false positive rate of 2.3–6.9% [16]. A new, not yet published study indicated a clear, nearly 100% VOC specific pattern of SARS-COV-2 infected individuals compared to negative controls and individuals infected by the influenza virus using multicapillary column coupled ion mobility spectrometry of breath [17]." Azzal a 25 százalékkal mit kezdenek? Meg a videóból is pontosan látszik, hogy már azt is hibának számolták, ha elsőre nem jelzett a kutya, de másodszorra már igen. A valóságban úgyis mindig megismétlik ezeket, esetleg egy másik kutyával, vagy teszttel ellenőrizhető. Ezek álkérdések. Simán megoldható mindegyik.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33972) Sped


Sped
aktív tag

Lassan tényleg be lehetne fejezni ezt a hisztériát:

https://hvg.hu/360/20200805_Koronavirus_kontra_influenza_korabban_tobb_aldozatot_szedett_itthon_anathalaz

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#33973) Polllen válasza Sped (#33972) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem győzőm eleget linkelni az Euromomo statisztikáit.

Gondolkodni menő!!! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33974) aprokaroka87 válasza Sped (#33972) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából én már bevettem a "lesz**om" tabletta egyik felét Covid ügyben...

Ma reggel a pékségben 6 emberből csak rajtam, és egy másik vásárlón volt maszk... kezdjek el cirkuszolni? :D

(#33975) radi8tor válasza Sped (#33972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eretnek! :D

⭐ Stella

(#33976) Ricardo válasza Sped (#33972) üzenetére


Ricardo
félisten

Ugyanilyen lezárások mellett?

(#33977) Sped válasza aprokaroka87 (#33974) üzenetére


Sped
aktív tag

Én már elég régen.
Persze többször azt érzem még, hogy leprásnak néznek, ha nincs rajtam maszk, de hát néha tényleg elfelejtem magammal vinni, ha leszaladok napközbe a boltba... nem lázadok, ha kötelező hát kötelező, nem fáj viselni. Viszont valamelyik a dohányboltba szaladtam csak be hazafelé és az eladó nő addig nem volt hajlandó kiszolgálni, amíg nem teszek fel maszkot. Az nem zavarta, hogy idegbe voltam és már teleaeroszoloztam a levegőt, mire előkapartam a táskámból egy törölközőt (edzőteremből jöttem), amit a szám elé csavartam, ő csak azt szajkózta, hogy ezért őt megbüntetik ha nem viselek maszkot. :F Elképesztő azért hogy milyen szitukba fut az ember néha... (jah és nálunk a pékségbe és a másik dohányboltba sem kötelező már a maszk, nem érdekli őket. ez abból a szempontból szerencsés, hogyha nincs nálam nem kell pánikolnom, és plusz köröket futnom haza maszkért meg vissza).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#33978) omfgk válasza Ricardo (#33976) üzenetére


omfgk
addikt

Persze ,hogy nem...

Épp ez a lényeg. De beböfögésnek jó volt a link....

Ehhez képest az elmúlt évek jelentősebb influenzajárványaiban 2009–2010 fordulóján 401 ezren betegedtek meg, míg 2015, 2017, illetve 2018 januárja és márciusa között 504 ezer, 466 ezer, illetve 433 ezer volt a fertőzöttek száma.

(#33979) Hieronymus válasza Polllen (#33969) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Majd a kontroll teszt után lesz több mint kis színes hír.

Amúgy a pénznek és a COVID-19 vírusnak nincs szaga. A kutyák nyilván már valami reakció okozta elváltozást érzékelnek, ha tényleg működik a dolog. Aminek a felismerése talán kutyák nélkül is lehetséges lehet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33980) Sped válasza omfgk (#33978) üzenetére


Sped
aktív tag

Ha nem lennének lezárások, meghalna kb annyi ember mint egy komolyabb influenza szezonban. Azokban az években nem volt pánik meg nem volt hír minden haláleset, csak egy szám. Azt nem értem, most miért nem csak egy szám a statisztikában. Minek foglalkozunk ezzel napi szinten? És igen, ha akarom, ha nem, minden hírportálon ezek a nyomorult vírushírek futnak. Rohadt uncsi.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#33981) idegen lény válasza Ezekiell (#33943) üzenetére


idegen lény
őstag

Márciusban, mikor napi harminc új fertőzött volt, járvány volt, most, mikor csak húsz, nincs járvány. Simán lehet, hogy most is van harminc, csak kevesebbet tesztelnek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33982) idegen lény válasza Hieronymus (#33979) üzenetére


idegen lény
őstag

https://24.hu/tudomany/2018/03/17/elobb-tudja-a-kutya-es-a-patkany-ha-beteg-vagy-mint-az-orvos/

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33983) bigdady válasza idegen lény (#33981) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elhunyt mennyi volt?

(#33984) idegen lény válasza bigdady (#33983) üzenetére


idegen lény
őstag

https://g7.hu/kozelet/20200424/marciusban-nem-haltak-meg-a-szokasosnal-tobben-magyarorszagon/

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33985) Ricardo válasza idegen lény (#33984) üzenetére


Ricardo
félisten

A lezárások miatt a többi halálozás is jelentősen csökkent. Sokkal kevesebben haltak meg például közlekedési balesetben.

(#33986) S e t h válasza Ricardo (#33985) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez csak akkor lenne elfogadható válasz, ha ismernénk közlekedési adatokat a halálos kimenetelű balesetekről havi bontásban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#33987) Ezekiell válasza Sped (#33980) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vannak azért tények, amik nem a te oldaladon állnak ebben az érvelésben.. Pl a Covid ~2%os halálozási rátája az influenza 0.1-0.2%-ával szemben. Innentől már csak matek, hogy hányan halnának meg ugyanannyi fertőzöttből. Nem ugyanannyian... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33988) pjen válasza Kékes525 (#33962) üzenetére


pjen
félisten

Látod,nem hoztak kényszerítő intézkedéseket,mégis kifelé mennek.

(#33989) Csatravi válasza idegen lény (#33971) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A kísérletben egy hét alatt betanították őket."
Hja, az előképzett kutyákat! (drog, bomba stb...) Nem sok van belőlük.
Szóval azért nem úgy megy hogy gyorsan leakasztunk pár szimatolót. Több hónap vagy akár egy év is kell mire valamelyik ebből tévedhetetlen jelző lesz. És képzőkből sem bővelkedünk.

(#33990) Drizzt válasza idegen lény (#33966) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Nem sokkal, csak éppen annyival, hogy ha maradtak volna még egy hétig a drasztikusabbak, akkor már egyáltalán nem is lennének nálunk fertőzöttek, feltéve, hogy utána nem engedjük be a külföldieket/külföldön jártakat, mint ahogy most teszik."
Vagy de. Sehol nem sikerült teljesen megállítani tartósan a fertőzést, olyan helyeken sem, ahol hosszabb, s szigorúbb karantén volt. Ott is idővel mindig újra felbukkant a fertőzés.
"Vagyis kvázi felesleges volt a szigorítás akkor."
Abszolút nem. Akkor még a lakosság nem volt és nem is lehetett felkészülve maszkviselésre, kézfertőtlenítőzésre. Mivel ezek nem voltak egyáltalán elérhetők. És sokkal kevésbé mutatott abba az irányba a tudományos közvélekedés, hogy használ a maszk, mint azóta. Ha nincs szigorítás akkor, most jó eséllyel hatalmas baj lenne. De nincs. Akkor szinte semmit nem tudtunk a vírusról, most se sokat, de már jóval többet. Kitapasztaltuk, hogy mit honnan tudunk szerezni karantén idején. Kitapasztaltuk, hogyan tudunk úgy sétálni, hogy minél kevesebb emberhez kerüljünk közel. Nagyjából visszaálltak a legfontosabb ellátó rendszerek, s ellátási láncok, s nagyjából látszik az is, hogy hogyan lehet működőképesnek tartani őket.

I am having fun staying poor.

(#33991) bigdady válasza idegen lény (#33984) üzenetére


bigdady
nagyúr

Napi elhunyt mennyi volt a 30 mellett akkor? Így korrekt az összehasonlítás.
Egyébként tudom hogy nem haltak meg többen. Csak a járvány miért nincs mostra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

(#33992) Alex91 válasza bigdady (#33991) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a halottakat, hanem a korhazba keruloket kell nezni, szerintem... Azok szama van alacsonyan most.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33993) Ricardo válasza S e t h (#33986) üzenetére


Ricardo
félisten

Az összes halálozásba benne van az is. volt hír róla, hogy a kisebb forgalom miatt jelentősen visszaesett a halálos balesetek száma. Pontos számokat nem tudok, de jóval kevesebb.

(#33994) attiati


attiati
veterán

van egy ország, ahol a lakosság harmada (10 millió ember) fertőzött lehet

spoiler: Afganisztán

mondjuk oda-vissza fenntartással kezelném a számokat

[ Szerkesztve ]

(#33995) bigdady válasza Alex91 (#33992) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen azt is

(#33996) Hieronymus válasza idegen lény (#33982) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy nem érted miért vannak fenntartásaim a dologgal kapcsolatban.

Nyilván a kutyák sok mindent képesek kiszagolni.
Ha rossz séma szerint tanították be őket, akkor nem magát a betegséget azonosítják, hanem valami hozzá kapcsolódó dolgot, ami nem feltétlenül áll közvetlen összefüggésben a betegséggel.
Más környezetben elkezdhetnek hibás eredményeket produkálni.
Ezért szükséges a kísérlet ellenőrzése más helyen is.

Korábban voltak kezdeti sikeres kísérletek a betegség után kinyert vérplazmával történő gyógyításra.
Utána elmaradtak az eredményekről szóló hírek. Nyilván nem sikerült a placebo kontrollcsoportnál jobb eredményeket elérni.
Elég sok olyan hír van amit az olvasottság miatt kontroll nélkül publikálnak.
Az olvasók között vannak sokan, akik kétkedés nélkül fogadnak be minden hírt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33997) pjen válasza attiati (#33994) üzenetére


pjen
félisten

Lehet több ilyen ország is van.Csak ne legyenek betegek.

(#33998) Kékes525 válasza pjen (#33988) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott a lakosság nagyon fegyelmezett. Nagyon sokan önként tartják a szociális távolságtartást és a maszkviselést. Lakosság száma annyi mint Magyarországé és ezt teljesítette:

Ezzel szemben a hasonló nagyságú Magyarország pedig:

20 x nagyobb regisztrált eset, 10x nagyobb halálozás. Ez neked jó? :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33999) pjen válasza Kékes525 (#33998) üzenetére


pjen
félisten

Attól félek a magyar adatok olyan távol állnak a valóságtól,mint Makó Jeruzsálemtől.Nincsenek benne a korház kiűrítés miatt meghalt betegek,az elmaradt műtétek halottai,még most sem lehet normálisan orvoshoz menni.

(#34000) attiati


attiati
veterán

Spanyolország sárga kategóriába került

bár tudnám, hogy ez hivatalosan hol került közlésre írásban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.