Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) aprokaroka87 válasza Alex91 (#32001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából lehet azt kellene csinálni, hogy pár hónapra mindenki szépen magára varrat egy jó maszkot, akkor talán lesz esély csökkenteni a fertőzés esélyét.

De így kb 10% esély van max.
Én már feladtam az egészet, ahol kell továbbra is hordok maszkot, de ahol nem ott nem.

(#32052) papaya válasza andor80 (#32049) üzenetére


papaya
senior tag

Mire mész vele? A behurcolás, globalizáció miatt megfogni már nem lehet. Ha valaki egy nappal a teszt után, vagy épp onnét kifelé menve kapja el, cseszheti hogy negatív. Vakcina nincs még. Ha drasztikusan megugrik a napi pozitív fertőzőtt 5-10-ről 50-100-ra, az is ugyan úgy mutatja a gondot. Addig csak pénzkidobás. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32053) aprokaroka87 válasza andor80 (#32049) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyszerű, mert akkor azoknak is karanténba kellene vonulniuk, akiknek nincsenek tüneteik, + visszakeresni pl előre 1-3 hétre, kikkel találkoztak....

akikkel találkoztak, tesztelni.... + aki lehet ma nem fertözött, holnap már az lehet, max nem tudja meg

Amúgy ha valóban tünetmentesen isterjed, miből gondolod hogy a tünetesek karanténba zárása csökkenti a terjedést, mert szerintem max 15-20%-al

Értem én hogy maszk, de ahol napi 100 ezer új fertözött van, ott én elég kevésnek tartom azt hogy egy kapcsolati rendszer alakult ki terjedés során.

(#32054) aprokaroka87 válasza papaya (#32052) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Max akkor van értelme ha előre jelezné azt hogy valaki el fogja kapni a korona vírust:D

Vagy pl valami jelzés a szervezet felől mindenki esetén hogy, figyu itt gond van....

(#32055) Ringman


Ringman
nagyúr

Arizona has now surpassed New York’s all time highest epidemic peak in daily cases per capita. Florida also not too behind

csodás hírek :(

közben trump kinyitná az iskolákat, wtf, azt sem tudja már milyen rendezvényen van

(#32056) aprokaroka87 válasza Ringman (#32055) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha fertözött pl egy gyerek, nem teljesen mindegy hogy iskolában van, vagy otthon?

Mindkét esetben fertözőképes.

(#32057) Drizzt válasza aprokaroka87 (#32056) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nagyon nem. Az otthoniakkal mindenkepp talalkozik, masokkal nem muszaj. Bar valoszinuleg korhatartol fugg, hogy mennyire veszelyes.

I am having fun staying poor.

(#32058) t72killer válasza ollie (#32026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lehet hogy az 1% nem kumulált, hanem az épp intenziven fekvő? a 7% halott kumulált adat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32059) Stanlee válasza aprokaroka87 (#32056) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem is tok mindegy, hogy most a gyerekek otthon vannak vagy az iskolaban. Ha nem tudom a gyereket teljesen izolalni mas gyerekektol, akkor ugyanugy elkaphatja es tovabbadhatja csaladon belul.

Nekunk nincs gyerekunk, de szomszed, kozeli rokon es munkatarsak peldaibol azt latom, hogy egyikuk sem tudja a gyereket teljesen elizolalni mas gyerekektol. Ugye a gyerekeknek nem kotelezo a maszkhordas, igy egy bevasarlas alkalmaval is elkaphatja a virust, hazamegy, lefertozi a felnotteket. A felnottek ha munkahelyen nem viselnek maszkot, rogton tovabbadjak a gyerektol kapott fertozest.

A gyerek bandazik, tudom, meg lehet neki tiltani, lehet, hogy virusos nem lesz, de lesz neki mas mentalis baja. En az atlagnal intorvertaltabb vagyok, de nyari szunetben meg nekem is jo volt haverokkal jatszani, biciklizni, vagy elmenni horgaszni, furdeni. Egy normalisabb gyerek szerintem begolyozik, ha nem szabad mas gyerekekkel talalkoznia, iskolaba mennie, csak otthon ulni es varni, hogy majd egyszer talan jobb lesz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32060) ollie válasza t72killer (#32058) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kulcs ott van, hogy sokkal többen betegednek meg, mint ahányan meggyógyulnak, és mivel több hét is lehet, amíg súlyossá válik a betegség, ezért a súlyos esetek száma csökken, amíg felszálló ágban vagyunk. Egy biztos, jelenleg több, mint 7% a súlyos esetek száma azoknál, akik már túl vannak rajta (akár meggyógyult, akár meghalt), hiszen 7% halott van. Jelenleg a valódi szám 7% felett van, ezzel nem lehet vitatkozni, mert ha valaki meghalt, annál biztos, hogy súlyos volt.

***

(#32061) Nimrod válasza Stanlee (#32059) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem csak a gyerek, de a szülő is begolyózik. Pláne ha közben még dolgoznia is kell otthonról.

(#32062) Ringman


Ringman
nagyúr

usa-ban megint hiány van a védőfelszerelésekből, megdöbbentő hogy a világ legdrágább eü-rendszere ennyire képes a balfasz vezetés miatt.

(#32063) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link] Gondolom ez lehet az egyik amirol Kemenesi beszelt a multkor. Bar a jelek szerint elesben meg nem probaltak ki, de hatha bevalik. Kivancsian varom. Csodat azert nem varok tole.

I am having fun staying poor.

(#32064) Ringman


Ringman
nagyúr

egyébként nem tudom hogy lehet az, hogy körülöttünk minden országban emelkedik az esetszám, nálunk meg nem, miközben nyitva vannak a határok majdnem minden irányban.

kreatív statisztika, kipcsakvér, szíriuszi eredet, egyéb?

(#32065) Nimrod válasza Ringman (#32064) üzenetére


Nimrod
addikt

Ugyanezt mondtam a görögökre, miközben két szomszédnál is toronymagasak voltak a számok (törökök és olaszok).

(#32066) Kékes525


Kékes525
félisten

Ó, ez csak egy influenza :U : [Újabb bizonyíték a koronavírus pusztító hatására]

"Egy kutatócsoport a Covid-19 betegség lehetséges agykárosító hatására figyelmeztetett."

Újra kezdődik, vagy inkább folytatódik: [Falus Ferenc: Újra nőtt a karanténban lévők száma Magyarországon]

"A volt országos tiszti főorvos szerint egyre kevesebb tesztet végeznek az országban."

"Megszűnt a betegek számának csökkenése, az utóbbi napokban újra nőtt a karanténban lévők száma is."

"A volt országos tiszti főorvos szerint még nem katasztrofálisak a számok, de az látható, hogy trendforduló zajlik Magyarországon a koronavírus tekintetében."

"Falus szerint a magyar kormány kettős kommunikációt folytat, egyfelől a járvány második hullámára hívja fel a figyelmet, ugyanakkor intézkedéseivel – például a tömegrendezvényekkel kapcsolatban – azt sugallja, hogy átmenetileg nincs járványveszély az országban."

Ne tévesszen meg senkit Falus Ferenc régebbi politikusi próbálkozása, mert mint szakember nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32067) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#32066) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom miből gondolják hogy az 1 hullám eleve véget ért, max megnyomta egy kicsit a pause gombot a vírus.
De már vélhetően a start gombot nyomta meg 2-4 napja....

(#32068) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#32067) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

Az első hullám nem ért véget Magyarországon, mint ahogy a világ államainak döntő többségében sem. Addig, amíg legalább 1 fertőző személy van és a nem lesz legalább 2 hét amíg nem fedeznek fel 1 fertőző személyt sem, addig járványtanilag nem lesz vége az első hullámnak. Ami legtöbb országban van az az első hullám ismételten megjelenő felszálló ága. Az ereszd meg, húzd meg védekezési módszer következménye (kalapács-tánc, vagy pöröly és tánc). [A koronavírus, a pöröly és a tánc]

Más kérdés az, hogy gyakorlati jelentősége nem sok van annak, hogy első, vagy második hullámnak hívjuk a járványnak ezt a szakaszát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32069) Alex91


Alex91
félisten

Valoszinuleg a leghatasosabb vedekezes ellene, hogy mindenki ül otthon a seggen... A tobbi csak humbug.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32070) Rive


Rive
veterán

Angolul tudóknak, svéd modell...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32071) pjen válasza Alex91 (#32069) üzenetére


pjen
félisten

Ez teljesen így van,ha mindenki otthon marad a fertőzöttek vagy meghalnak,vagy meg gyógyúlnak.A vírus éhen hal.Ezt kéne csinálni a világ összes országában az összes embernek.Nyilván valóan kivitelezhetetlen. :)

(#32072) Parci válasza ollie (#32060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek viszont picit ellentmond az, hogy a súlyos esetek száma abszolút skálán nézve hetek óta konstans (58 ezer körüli) a worldometeren.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32073) Parci válasza pjen (#32071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egyébként tök érdekes, hogy ha tényleg bezárnának mindenkit 3 nehéz hétre, akkor gyakorlatilag kihalna a cucc és mindenki jobban járna, ezzel szemben egy évig birkózni fogunk vele kollektíven, minimum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32074) Ringman


Ringman
nagyúr

járulékos halálesetek:

As coronavirus surges, Houston confronts its hidden toll: People dying at home
Houston is seeing a spike in residents dying at home, before paramedics can reach them. A growing number are testing positive for COVID-19.

(#32075) radi8tor válasza Parci (#32073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ehhez inkább 4 hét kellene. Lakáson belül is tud terjedni és lehet nem rögtön kapja el hanem mondjuk 1 héttel később, stb.
Bár, ha a bezárás mellé lenne olyan instrukció is hogy ne mossanak annyit kezet az emberek, meg puszilkodjanak sokat akkor reális a 3 hét. :D

⭐ Stella

(#32076) Stanlee válasza Ringman (#32064) üzenetére


Stanlee
őstag

Elsore azt mondanam, hogy tul keves teszt. Viszont ha osszehasonlitom a nagyobb lelekszamu Nemetorszag adataival a mi meresi eredmenyeikent, akkor nem vagyunk sokkal rosszabbak.

Hiaba tesztelnek a nemetek 1 millio fore vetitve tizszer annyit, a pozitiv tesztek aranya nagyjabol ugyanott van, mint a kevesebbet tesztelo magyaroke. Ha igy nezem akkor jobb, hogy a magyarok kevesebb penzt koltenek feleslegesen. Viszont ezzel a velemenyemmel kisebbsegben vagyok itt a forumon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32077) Kékes525 válasza Parci (#32072) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért mert kezdetben mindig a leggyengébbek vállnak súlyossá és hallnak meg. A későbbiek során szükségszerűen csökken ezek száma még akkor is, ha a fertőzés szám emelkedik. Persze sok "tartaléka" van még a súlyos eseteknek, mert a világ lakosainak többsége nagyon fogékony a koronavírusra (kövér és/vagy alultáplált). A kövér is lehet alultáplált, mennyiségileg sokat eszik, de minőségileg nem megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32078) perempe válasza Alex91 (#32022) üzenetére


perempe
addikt

engem #112342 érdekelne [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32079) Alex91 válasza pjen (#32071) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ennyire drasztikusra gondoltam. :)

De szerintem, az, hogy lehetoleg minel kevesebb legyen a kontakt volt a jo megoldas. Szoval elelmiszerert, gyogyszerert, munkaba jaras. De nem megyunk a masik varosba nagymamazni, fagyit nyalni, mecsre, templomba meg foleg nem megyunk, korhazba is csak akkor, ha mar visznek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32080) pjen válasza Parci (#32073) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt se szabad feledni,ha bezárnánk mindenkit:3 hétig nem lenne ivóvíz,villany,gáz,nem nyitnának ki a boltok,megszűnne az egészségügyi ellátas.Háromhét utánkimennénk és kiderülne 10ből 7 ember meghalt.+ha bezárnánk mindenkit,ki ellenőrizné,hogy mindenki be van e zárva.Ha lennének ellenőrök azok nem lennének bezárva.

(#32081) bopeti98 válasza Alex91 (#32079) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem hiszem, hogy egy újra bevezetett kijárási korlátozásnak nagy lenne a társadalmi támogatottsága, több okból sem.

(#32082) Kékes525 válasza Parci (#32072) üzenetére


Kékes525
félisten

"hetek óta konstans (58 ezer körüli)"

Az új halottak száma viszont növekszik. A súlyos esetek száma valószínűleg azért közel állandó, mert kvázi telítődött az egészségügyi rendszer. Sokan otthon halnak meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32083) Ezekiell válasza bopeti98 (#32081) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is fogják bevezetni, amíg nem muszáj. De ha muszáj lesz, akkor muszáj, és akkor el kell fogadni - és elgondolkodni hogy mennyivel jobb lett volna a maszkhordás. Persze ne legyen ilyen :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32084) Parci válasza radi8tor (#32075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akinek tünetei vannak, annak otthon kéne maradnia bármeddig, amíg el nem múlik. de mindegy is, mert ez egy elméleti forgatókönyv, a valóság pedig az, hogy "én nem fogom felvenni azt a szar maszkot, nem kapok rendesen levegőt alatta" stb. szóval úgy sem tartja be mindenki, így az egész átalakul és marad, ami van: hogy "nagyjából" működjenek a dolgok és ne duzzadjon kezelhetetlen méretűre a járvány.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32085) Parci válasza pjen (#32080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár sokat beleölni ebbe az amúgy is csak elméleti forgatókönyvbe (de nyilván a szükséges minimumot csinálni kéne, az kevés ember, azok kapnak szkafandert stb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32086) Ezekiell válasza Parci (#32084) üzenetére


Ezekiell
veterán

hogy "nagyjából" működjenek a dolgok és ne duzzadjon kezelhetetlen méretűre a járvány.

Most ez még "könnyű" - nyár van, erős UV, meleg, stb. Ősszel/télen nem lesz ez az előnyünk meg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32087) Parci válasza Ezekiell (#32086) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, most suliszünet van, jó idő, mindenki kint van. ősszel indul a tánc, koronavírus nélkül is horror szokott lenni gyerekekkel :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32088) Rive válasza Ezekiell (#32086) üzenetére


Rive
veterán

Engem is ez aggaszt. Illetve, hogy a nyáron USA mintára a fiatalok között felépül egy viszonylag nagyszámú fertőzött bázis észrevétlenül (fiatal korosztályokban alacsony a halálozás és súlyos esetek aránya is alacsonyabb - mi meg itthon igazán elszántan próbálunk másfele nézni keresgélés helyett), aztán így rongyolunk bele az őszbe.

Sokat tenni mondjuk nem lehet, pláne az ismert hozzáállás mellett :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32089) Asbee válasza Kékes525 (#32082) üzenetére


Asbee
veterán

Ez megint egy csúsztatás részedről. A halottak össz száma persze hogy növekszik amíg új fertőzöttek vannak, viszont az aránya folyamatosan csökken.

(#32090) Asbee válasza Rive (#32088) üzenetére


Asbee
veterán

Mindig ezt a hozzállást emlegetitek. Én azt tapasztalom a többségen ott a maszk odafigyel. Mit vártok mégis? Mindenki zárkózzon be amíg nincs tuti vakcina? Álljon meg az élet addig? Aki meg ki meri tenni a lábát maszk kesztyű miegymás? Mi indokolja ezt?

(#32091) pjen válasza Rive (#32088) üzenetére


pjen
félisten

Lehe,soha nem lesz vakcína vagy 10 év múlva.Szerintem meg kell tanulnunk együtt élni vele.Itt a normális élet vitelre gondolok.Főleg mit olvasok ma reggel is?A mikró cseppes vírus zárt térben akár 10 métert is megtehet.Akkor elég értelmetlen megnyitni az éttermeket,fűrdőket egyéb közösségi helyeket.Egy csomó olyan melóhely is van ahol nem lehetsz folyamatosan maszkban..

(#32092) Kékes525 válasza Asbee (#32089) üzenetére


Kékes525
félisten

Megkértelek már hogy ne trollkodj. Ezt írtam: "Az új halottak száma viszont növekszik." Új halottak és nem az összes halott! Az új halottak az nem az összes halott. Az új halottak száma az csökkenhet, növekedhet és állandó maradhat, ellentétben az összes halottak számával, ami csak növekedhet. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32093) Rive válasza pjen (#32091) üzenetére


Rive
veterán

Lehe,soha nem lesz vakcína vagy 10 év múlva

Lehet, hogy holnap mindmeghalunk.
Csak épp nem ez a valószínű: készülni nem érdemes rá, érvelni vele meg teljesen értelmetlen... :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32094) pjen válasza Kékes525 (#32092) üzenetére


pjen
félisten

Az új halottak számán mitÉrtesz?,hogy napról napra mindíg többen halnak meg? :)

(#32093) Rive:Természetesen bizonyos határok között mindent meg kell tenni,de a védekezésnek nem lehet több áldozata mint a betegségnek.

[ Szerkesztve ]

(#32095) pjen válasza Parci (#32087) üzenetére


pjen
félisten

"Levegőbe kerülve a koronavírus akár több tíz métert is megtehet egy zárt helyiségben."Ha ez valós,akkor a hagyományos oktatást akár be is lehet zárni+vendéglátást,csomó melóhely stb.

(#32096) Alex91


Alex91
félisten

Na, akar napokon belul zarhatjuk ismet a hatarokat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32097) Asbee válasza Kékes525 (#32092) üzenetére


Asbee
veterán

Ebben sincs igazad és ismét kiragadsz valamit, majd általánosítasz belőle. Bekéne ezt fejezni. Pánik és hangulatkeltés csúsztatásokkal. 2 napja van kiugrás , ez még nem jelenti azt stabil emelkedés van. Minden héten volt ilyen. Persze tudom megmagyarázod ezt is majd, már pedig 2 napja emelkedett akkor emelkedik, addig magyarázod szűkíted utólag amíg legalább 1 szó is igaz lesz. Ez nem trollkodás.Nem az első félreveztésed, csak hogy a vírus súlyóságát tudd nagyobbá tenni.

(#32098) Asbee válasza pjen (#32095) üzenetére


Asbee
veterán

Valami akkor viszont itt nem kerek, hogy “csak” ennyi ember kapta el, + nem sokkal több a hallott súlyós. Hiszen ez egy nagyon durva vírus. Egyre több a furcsaság :U

(#32099) Rive válasza pjen (#32095) üzenetére


Rive
veterán

Vendéglátás

Értem én, hogy neked ezek csak most esnek le (a linkelt cikk áprilisi), de ha lehet, inkább ne pánikolj, és pláne ne ilyen látványosan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32100) Corleone33 válasza Alex91 (#32096) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ennek nem nagyon örülök, apám meg nővérem kb két héten belül jönnének haza külföldről (nem a legfertőzöttebb szomszédos zónákból).

Szóval most meg vagyunk lőve kicsit ha megint határzár jön

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.