Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32551) Ezekiell válasza radi8tor (#32549) üzenetére


Ezekiell
veterán

Várjál, az a terjedés, az más. Ott Kínát lehet hibáztatni ezerrel, de Ischgl-t meg egy raklap európai helyet is minimum ugyanannyira.
De aprokaroka HSZe és a te válaszod nem erről szóltak, hanem inkább affelé mentek, hogy az eredete a vírusnak mi. Erre kérdeztem rá, hogy itt mire célzol.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32552) einstein válasza t72killer (#32550) üzenetére


einstein
senior tag

"(és továbbra is november 17 az első felismert, igazolt kórházi eset)"
Ezt csak utólag ismerték fel, nem nov 17-én.

(#32553) Rive válasza t72killer (#32550) üzenetére


Rive
veterán

A jelenlegi ismeretek alapján ugye ahhoz a szilveszterig jelentett 27 tüdőgyuszihoz már akkor minimálisan 270 másik fertőzött tartozott, szabadlábon.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32554) t72killer válasza einstein (#32552) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lekapcsolt doki mikor kezdte riasztani a kollégákat, h gáz van?
#32553: így van, újévkor már többszáz fertőzött volt. De a CHO még akkor is tolta a ködösítést, amikor Vuhan-t már úttorlaszokkal zárták el a külvilágtól és rohamtempóban épültek a járványkórházak, január második felében. Akkora ordas baromságok mögött, hogy pl "kínán kívül nincs h2h terjedés" nehéz nem feltételezni némi szándékosságot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32555) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link] Ez nincs tul messze. De azert vannak ketsegeim. Valahol reszletesebb leirasa van az eddigi tesztjeiknek?

I am having fun staying poor.

(#32556) Lauda válasza Drizzt (#32555) üzenetére


Lauda
félisten

Szokásos ruszki taknyolás gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#32557) einstein válasza t72killer (#32554) üzenetére


einstein
senior tag

Dec végén. (Attól még nem a WHO felelősségét vitatom Sőt!)

(#32558) t72killer válasza einstein (#32557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Ő ugyebár x+1 betegség lefolyását látva jutott arra a következtetésre, ami után "rémhírkeltés miatt bannolták".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32559) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra van valami érdemi magyarázat, hogy USA-ban a napi új esetek száma már 3 hete több, mint az Áprilisi csúcs idején, viszont a napi halálesetek száma még mindíg kevesebb, mint feleannyi :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32561) lm83 válasza t72killer (#32559) üzenetére


lm83
őstag

Lehet az elején már meghalt a sok öreg beteg, akik hamar elkapták,
Most már nem kapja el olyan sok öreg, másra nem tippelnék

(#32562) Parci válasza #46372352 (#32560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fogalmazzunk úgy, hogy csak a média írt róluk mindenfélét és nem tudjuk a valóságot (és akkor nem kell lipsinácizni). egyébként azt sem osztom, hogy légzéssegítő gép vagy akár csak oxigén haszontalan volna, amikor valaki végleg összezuhan, akkor fullos lélegeztetés kell, de elég sokan vannak/lehetnek, akiknek elég az előbbi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32563) fatal` válasza t72killer (#32559) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg fiatalabbakat fertőz.

(#32564) t72killer válasza lm83 (#32561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#32563: logikusan hangzik, az öregek bezárkóztak/jobban vigyáznak rájuk :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32565) ollie válasza perempe (#32539) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az megvan, hogy nem kell betegnek lenni ahhoz, hogy valaki fertőző legyen?!?!?

***

(#32566) perempe válasza ollie (#32565) üzenetére


perempe
addikt

A hírek szerint egyértelműen betegen ment.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32567) t72killer válasza ollie (#32565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a kontaktkutatások során kiderült, hogy előzőleg részt vett ebben az oktatási intézményben egy zárt értekezleten, ahol már volt valaki, aki tüneteket mutatott: sokszor köhögött. Ezután a kollégáink mindenkit teszteltek, és kiderült: 21 ember fertőződött meg az értekezlet után. "

Tajparaszt barma... Az ilyennek kéne a fizetéséből-nyugdíjából-örökhagyott vagyonából lecsapni az általa megfertőzöttek kezelési költségeit - pontosabban ha a főnöke kényszeríti/presszionálja, h menjen el, akkor teljes egészében az övéből.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32568) Asbee válasza t72killer (#32567) üzenetére


Asbee
veterán

Mielőtt ilyen primitív módon ítélkezel, kicsit gondolkodj is. Aki sokszor köhög az nyílván azonnal koronás, és szándékosan szétakar fertőzni mindenkit. Tisztában vagy vele, hányan vannak akik betegen dolgoznak, mert nem mehetnek táppénzre, nem hiányozhatnak, félnek elvesztik az állásuk, fizetés kiesés vagy akár egy értekezlet nem maradhat el, stb? Sokan ehhez vannak szokva, és nem mennek orvoshoz. Alap esetben sem egy köhögéssel. Sokan ezért is nem akartak a reprezentatív teszten részt venni. Nem akarták tudni fertőzöttek-e. Sokan már csak attól félnek mi van ha kiderül róluk. Ami nem jó és nem ez a helyes. De könnyű ám a fotelből itt barmozni, csak néha kicsit több szempontból kéne nézni a dolgokat.... Jóhogy nem lincseljük meg az embert. Az utcáb is odamész valakihez, aki kettőt köhög és lebarmozod? Kezdenek itt egyre eszementebb dolgok elhangzani. Nem hiába írtam, amit írtam múltkor....

[ Szerkesztve ]

(#32569) ollie válasza perempe (#32566) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az más, nem tudtam.

***

(#32570) ollie válasza Asbee (#32568) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyáltalán nem primitív, teljesen igaza van. Ha járvány van, az a minimum, hogy nem megy társaság és emberek közelébe, ha beteg. simán lehet, hogy valaki meghal miatta. Az ilyeneket bíróság elé állítanám, és ha valaki meghal, akit megfertőzött, akkor elvárnám, hogy gondatlanságból elkövetett emberölésért kelljen felelnie.

***

(#32571) Asbee válasza ollie (#32570) üzenetére


Asbee
veterán

Nem mondtam, hogy ez a jó, de összetettebb dolog ennél. Az itteni viszonyokat nézve, lehet vizsgálat nélkül elküldik 2 hét karanténba. Ami akár egy állásba is kerülhet. Ha valaki csak köhög nem biztos beteg, koronás. Az én munkatársam is állandóan köhög mert refluxos. Mégsem vettük a fejét. Szerencsére nem ti döntötök ilyenekről.

[ Szerkesztve ]

(#32572) ollie


ollie
MODERÁTOR

Feleannyiért vett lélegeztetőgépeket az állami kórházellátó, mint a Kínában portyázó Külügyminisztérium
Az ÁEEK 10,8 milliós átlagáron szerzett be lélegeztetőket, a külügy 19,8 millióért. A költségvetés legnagyobb bánatára a külügy vett sokkal többet a drágább készülékekből.

***

(#32573) ollie válasza Asbee (#32571) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen igazad van ebben, de nem szabad kockáztatni, ha nem lehet tudni a köhögés okát. A refluxosról tudjátok, hogy miért köhög.

***

(#32574) t72killer válasza Asbee (#32568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nem hiányozhatnak, félnek elvesztik az állásuk, fizetés kiesés vagy akár egy értekezlet nem maradhat el, stb?"
Ezt a szitut is számításba vettem = a presszionáló félen kell elverni a port.

Köhögős világjárvány idején köhögő ember nem megy társaságba, pont. Nálunk már március első hetében hazazavarták a köhögő gyereket az iskolából/alkalmazottat munkából - persze ez csak a hanyatló nyugat.

#32571: főbb paraméterek: tanárhiány, nyári szünet, 20adrangú "konferencia" = állásába kerülne egy hatóságilag előírt karantén:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32575) fatal` válasza t72killer (#32574) üzenetére


fatal`
titán

Pl. Minden dohányos köhög. Gondolod hogy ezért majd nem járunk dolgozni? Gondolkodj már egy kicsit mielőtt ilyen kijelentéseket teszel. Van az országban max 1000 aktív fertőzött. Teljesen életszerűtlen, amit írsz.

Sokkal jobb kérdés, hogy vajon minek kellett értekezletet tartani most?

[ Szerkesztve ]

(#32576) t72killer válasza fatal` (#32575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És dohányzott az illető? Nappal sokat köhögő dohányossal elég kevéssel találkoztam. Van láncdohányos szomszéd+távolabbi ismerős is, azok is mindíg éjjel akarnak megfulladni.

Persze, egyértelműen az is kérdés, mi a lópikulának kellett beltéri találkozót szervezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32577) ollie válasza fatal` (#32575) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Francokat életszerűtlen. Tudod te is miért köhögsz, beteg vagy, vagy pedig a dohánytól. Az meg nem értem miért szempont ,hogy csak 1000 beteg van. Az is tudja terjeszteni, aki nem beteg, de már benne van a vírus. Itt meg pont volt egy eset, amire épp nem értem ezt a "csak 1000 beteg van" hozzáállást, hiszen épp egy beteg fertőzött meg 20 másik embert.
Ja, és miért volt értekezlet? Mert a tanárok a nyár nagy részében is dolgoznak.

***

(#32578) Alex91 válasza fatal` (#32575) üzenetére


Alex91
félisten

A kommentek kozott azert volt olyan megjegyzes, hogy nem ertekezlet, hanem szuletesnapi buli volt. Ahogy kivettem, helybeli kommentelok irhattak. Valakinek tan az 50. szulinapjat unnepeltek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32579) Drizzt válasza t72killer (#32576) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem a batyam pl. pont olyan. Napkozben egyfolytaban kohog. Este meg erdekes mod egyaltalan nem. Ha elkapna valamilyen akut leguti betegseget, eselyem nem lenne megallapitani a kohoges alapjan. Ettol fuggetlenul en azt mondom barmilyen okbol kohog valaki, ne menjen tarsasagba. Hatha ez vegre raviszi, hogy elkezdjen torodni az allando kohogesevel.

I am having fun staying poor.

(#32581) Csatravi


Csatravi
senior tag

A kétlábú marhák elleni védekezés.
[link] (ATV híradó) 07:32-től
Birkák ellen nem hatékony úgyhogy majd elválik mennyire lesz hatékony :) :)

(#32588) Parci válasza Asbee (#32568) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak amit múltkor írtál, azt nekem címezted, szépen általánosítva és eleve egész másról szólt. :U itt és most abszolút egyetértek veled.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32589) Parci válasza t72killer (#32576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, van például allergiás, refluxos, copd-os (!), meg millió ember. olyan is van, aki köhögés nélkül terjeszti a koronát. olyan is van, aki refluxos, azt hiszi, hogy azért köhög, de közben már koronás is.

nem lehet embereket szekrénybe zárni azért, mert köhögött kettőt. egyszerűen életszerűtlen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32590) Lauda válasza fatal` (#32575) üzenetére


Lauda
félisten

Van az országban max 1000 aktív fertőzött.

Vagy 10 ezer, esetleg 20 ezer. Ki tudhatja.

(#32591) Rive válasza Floyd80 (#32524) üzenetére


Rive
veterán

Kösz, megnéztem :R
Az osztrák az működik, egyszerű: a német viszont egy kupac kormányzati propaganda csak, pedig nekem pont ez lenne a fontosabb :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32592) updog válasza Asbee (#32568) üzenetére


updog
senior tag

"hányan vannak akik betegen dolgoznak, mert nem mehetnek táppénzre, nem hiányozhatnak, félnek elvesztik az állásuk, fizetés kiesés vagy akár egy értekezlet nem maradhat el,"

Szerintem inkább ez a primitív hozzáállás (még egy sima nátha/influenzaszezonban is). Önző dolog azt gondolni hogy ő a világ közepe, de másokat meg simán végigfertőz (esetleg veszélyeztetetteb csoportba tartozó embereket is), akik lehet hogy szintén vagy még jobban nem engedhetik meg hogy kiessenek a munkából.

Ráadásul ha olyan betegség (pl. influenza, korona), akkor semmit nem ér azzal hogy két nappal tovább jár be dolgozni, mert úgy is leverheti a lábáról, de legalább addigra csomó embert megfertőzhetett, és neki is nehezebb lesz kiheverni... :((( Aki tudja magáról hogy beteg, az maradjon otthon. Ahogy írták is: azért gyanúsan kamu hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy jó eséllyel beteg-e, és azért köhög, vagy csak a reggel cigitől harákol ahogy mindig is.

Másrészt OK, ha ezt mégse tudja eldönteni, vagy tényleg "nélkülözhetetlen": maszk + távolságtartás! Persze ez se megy, tipikusan a "saját bevallása szerint nélkülözhetetlen" típusnak... :U

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32593) t72killer válasza Alex91 (#32578) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Valakinek tan az 50. szulinapjat unnepeltek..." Nna, ez meg ugye hab a tortán...

#32589: pont nem "dobozba" kéne zárni őket, hanem csak kültéri/megfelelő módon szellőztetett helységben szervezett találkozókra engedni. Ha egy ilyen csupán hordozó lesz, az intenzív aeroszolkibocsátása miatt sokkal hamarabb terjesztő/szuperterjesztő lesz, mint egy alapból egészséges, nem éneklő-ordibáló ember. A populáció max 2-3%-áról van szó, ha tetszik, ha nem, ők veszélyesebbek és vonatkozzanak is rájuk szigorúbb előírások. Kiegészítve szigorított munkahelyvédelemmel, azaz 1. az állam állja az illető bérktg-eit a hiányzás idejére, 2. ha a hajcsármániás főnök szabotálni akarja a járványvédelmet, akkor járjon neki karperec és pár évnyi letöltendő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32595) pjen válasza updog (#32592) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos sokan vannak akik betegen dolgoznak,nem mehetnek táppénzre,mert elvesztik az állásukat.Ugyanis az első 15 napot a munkaadó fizeti és főleg a mostani időkben örül,ha nem kell bezárnia.

(#32597) updog válasza pjen (#32595) üzenetére


updog
senior tag

Nincs ilyen hogy nem mehetnek táppénzre mert elvesztik az állásukat, semmilyen időkben... Illetve de, persze, van, én is látom, pont azért van mert sokan elfogadják ezt ("nincs más lehetőség" - aha). Na mindegy, ez már messzire vezet.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32598) Sub-S válasza #46372352 (#32596) üzenetére


Sub-S
senior tag

Talán nincs a világon másik ország ahol egy főre annyi gép jutna mint nálunk. Persze nem gond ha van, mondhatjuk, de annak a pénznek esetleg máshol nagyobb haszna lehetett volna...

(#32599) Rage47 válasza Sub-S (#32598) üzenetére


Rage47
veterán

sztem eleve az volt a terv, hogy még drágábban eladják majd

[ Szerkesztve ]

(#32600) Rive válasza #46372352 (#32596) üzenetére


Rive
veterán

Ésszerű többlet OK, de egy lélegeztetőgép (mármint: rendes lélegeztetőgép) az nem csak annyi, hogy ledugják az áldozat torkán a csövet, aztán majd lesz valami... Ahhoz személyzet kell, sok és hozzáértő => a berendelt/szerzett mennyiség többszöröse annak, amihez embert lehetett volna szervezni.
Ugyanakkor egy lélegeztetőgép önmagában még messze nem egy szükség-ICU: ahhoz, hogy ezzel ne csak kinyírni lehessen valakit hanem kezelni is, messze több cucc kell. Ezek viszont nem lettek beszerezve.
Ennek a beszerzésnek a mennyisége és szerkezete úgy sz@r ahogy van, akkor is, ha tényleg lélegeztetőt kaptak, nem pedig valami mást. És ez a gond, nem az, hogy gyorsan csinálták: vagy az, hogy drágán.

Ráadásul ez úgy, hogy a buli beindulása előtt hetek (!!!) lettek volna arra, hogy az országban végigkérdezzék az összes ICU-tulaj kórházat a karácsonyi kívánságlistájukról.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.