Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32301) pjen válasza Golyobis (#32300) üzenetére


pjen
félisten

Amiket szeretnél betenni abba az összefoglalóba pont naponta változik.Szinte mindennap van valami friss felfedezés,amit esetleg másnap cáfolnak.Származása bizonytalan,felkapott ellenszer a maszk,kiderült,hogy így is meg úgy is fertőz,egyik országban gyórsul,a másikban lassul,a halálozási arányokról csak becslések vannak.A jövő beli klátások?vagy meghalunk,vagy nem.Kb ennyi,most mindent Tudsz.

(#32302) Ringman


Ringman
nagyúr

érdekességképpen: 101 (!) éves paper:
Droplet Infection and Its Prevention by the Face Mask

[ Szerkesztve ]

(#32303) lacos001 válasza Golyobis (#32300) üzenetére


lacos001
senior tag

"Annyi minden (hülyeség) kering a neten hogy nehéz kihámozni, ráadásul az is folyton változik."

Na pont ebből a sok hülyeségből lenne az összefoglaló, teljesen mind1 ki melyik oldalon "áll"...
Megérné? Nem...

(#32304) Parci válasza lacos001 (#32303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát abból, hogy sok hülyeség is kering, az következik, hogy minden mindegy.. :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32305) Rive válasza Golyobis (#32300) üzenetére


Rive
veterán

Néhány napja azt olvastam, hogy valami egyetem egy 2019 tavaszi mintából kimutatta már a korona vírust, és nem kínából. Erről lehet tudni valami konkrétat?

Több ilyen jellegű publikáció is volt, de pillanatnyilag ez a vonal nem megerősített. Egyetemi labor és gyorsteszt kaliberénél sokkal komolyabb vizsgálatok során izolált konkrét vírus nélkül nem is lesz az.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32306) pjen válasza Parci (#32304) üzenetére


pjen
félisten

Azt majd csak az idő mondja meg,mi az ami "mindegy".Attól,hogy most valami jónak,vagy rossznak tünik még lehet,hogy az ellenkezője lesz igaz.

(#32307) Lauda


Lauda
félisten

a férfi a nővéreknek mesélt a buliról, elmondta nekik, hogy egy koronavírussal fertőzött ember volt a házigazda, és tulajdonképpen az volt az apropó, hogy megnézzék, valóban létezik-e a vírus, és megfertőződhet-e így valaki. [link] :F

(#32308) aprokaroka87 válasza Lauda (#32307) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Halálát szponzorálta a Koronavirus...

Rossz szponzort választott... ha őszinte vagyok meg is érdemli..

(#32309) Parci válasza pjen (#32306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sok tézis van, amit igazolni vagy cáfolni kell. a média ráadásul képzetlen és szenzációt keres, sok marhaságot írnak.

na de ebből kihozni azt, hogy akkor én felmentem magam a gondolkodás alól és "úgy is mindegy, hogy mit írnak" (amit úgy ért a user, hogy úgy is mindegy, hogy mi van)...

...FAIL!

az ilyesmiből lesz aztán az épp szóban forgó koronaparti, meg lapos föld.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32310) pjen válasza aprokaroka87 (#32308) üzenetére


pjen
félisten

Azért ha bele gondolsz még számtalan egyéb helyen is megfertőződhetett,lehet már egy hete fertőzött volt. :)

Parci:meg Svéd modell,amit most is vitatnak.A média valóban szenzációt keres és képzetlen,de ez elmondható mindkét oldalról.Sőt a "hozzáértők"nagy részéről is.Elég sűrűn jelennek meg egymásnak ellentmondó nyilatkozatok "szakemberektől"A korona parti szerintem nem sokkal veszélyesebb mint a piac ahol az emberek felén nincs maszk,azeladókon egyáltalán

[ Szerkesztve ]

(#32311) Parci válasza pjen (#32310) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de mi csak annyit látunk "innen" egy cikkből, hogy "kovács jocó, szakember". az állításait a tudománynak kell bizonyítani vagy cáfolni, de az meg idő. nyilván jobban odafigyelek egy "szakemberre", de ettől függetlenül tény az, ami bizonyítva van. ha nem volt hiba az eljárásban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32312) Lauda


Lauda
félisten

Rossz minőségű védőeszközöket talált a NAV

Győr-Moson-Sopron megyei munkatársaink több mint négyszázezer védőmaszkot és nyolcvanezer egyéb védőeszközt találtak két kamionban az M1-es autópályán. A termékek az előírt követelményeknek nem feleltek meg, ezért a két, összesen százharmincmillió forint értékű szállítmányt a NAV feljelentéssel átadta a rendőrségnek. :U

[ Szerkesztve ]

(#32313) pjen válasza Parci (#32311) üzenetére


pjen
félisten

Ha az a "HA" ott nem lett volna.Minden úgy tűnik,hogy bizonyítva van,aztán kiderül,hogy mégse és ez különösen igaz erre a vírusra.

(#32314) Parci válasza pjen (#32313) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit jelent az, hogy "úgy tűnik"? hol tűnik bizonyítottnak?

bizonyított akkor lesz, amikor a megfelelő szakirodalomban lejön, bizonyítással, és nem tudják tudományosan cáfolni.

mi továbbra is a médiából tájékozódunk, nem a forrásból (amit nem értünk), innentől kezdve pedig csak annyit ér a cikk, amennyit a szerzője megértett az egészből.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32315) omfgk


omfgk
addikt

Gulyás féle tájékoztató:

Jönnek a határon a szigorítások, illetve kötelező karantén bizonyos országokból érkezettek számára.
Helyes.

Szerbek a sárga kategóriában.
Horvátok még a zöldben :F

Aki elutazik az maga vállalja a kockázatot.

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/3ded363d88858fa8cb693217c955d93eced831f3/megtekintes

Itt részletesen látható.

Zöld országból szabad a belépés, csak szúrópróbás ellenőrzés várható...
Remélhetőleg ezt a zöldet nemsokára módosítják a horvátok esetében.

[ Szerkesztve ]

(#32316) Gubu0101 válasza omfgk (#32315) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen.És augusztus 1ig az állam fizeti a tesztet annak,aki nem akar 2 hétig karanténban lenni, utána fizetős lesz :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#32317) pjen válasza Parci (#32314) üzenetére


pjen
félisten

A megfelelő szakirodalomban lejön bizonyítással.Aztán két hét múlva lejön a megfelelő szakirodalomban a módosítás,esetleg cáfolat.A WHO elég sok mindent nyilatkozott,lejött szakirodalomban,aztán kiderült,hogy nem igaz.Gondolj csak a terjedésre.

(#32318) Parci válasza pjen (#32317) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizonyított állítás szinte nincs is még. az rengeteg idő, kontrollcsoport stb. szerintem valamit félreértesz (a who tarthat sajtótájékoztatót "úgy tűnik" dolgokról, meg ajánlásokról is, sőt, kell is neki, mert bizonyításig is dönteni kell valami alapján).

nézd, egy lyme kórról sem tudunk szart sem, évtizedek óta. és még hány ilyen van!

(és amit most mondasz, arra szerintem valid példát nem is tudsz hozni. minden bizonnyal nem a megfelelő helyen jött le és nem is volt bizonyítva, egyszerűen csak lejött valami szakfolyóiratban, és a kutyának nem volt ideje nekiállni cáfolni, mert ő maga is épp kutatja a koronát stb.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32319) pjen válasza Parci (#32318) üzenetére


pjen
félisten

ezt próbálom mondani,de itt elég sokan,elég sok mindent axiómaként kezelnek.márpedig ez igy van és ha nem értesz egyet vele akkor irgum burgum.

(#32320) Ringman válasza omfgk (#32315) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennek a két országnak a besorolását én sem értem, valószínűleg azt hozta ki a mérés, hogy kedvezőtlen lenne a népszerűség szempontjából rosszabb kategóriába tenni.
oroszoknak is a vörösben kellene lenniük.

(#32321) Ezekiell válasza pjen (#32319) üzenetére


Ezekiell
veterán

axióma: hordjál maszkot, tarts távolságot másoktól, figyelj a személyes higiéniára, és ha ezt mindenki betartja, jelentősen csökkenteni lehet a járvány terjedését.

Ennyi. Ezek viszont tények, minden kutató által elfogadva, többször validálva.

(#32315) omfgk horvátok zöldben az konkrétan vicc, innen is látszik, hogy kb semmi köze ennek az egésznek az aktuális járványügyi helyzethez. Ha lenne, a horvátok pirosban lennének, és minden beutazót tesztelnénk/karanténoznánk.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32322) Golyobis válasza pjen (#32301) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nyilán fix, vagy többé kevésbé fix dolgokat lehetne bele írni.

Pl hogy eddig mekkora a halálozási arány, ami nem változik számottevően egyik napról a másikra, és tisztázni hogy a halálozási arányt úgy számoljuk hogy a felgyógyultak és nem a fertőzöttek számát viszonyítjuk a halottakéhoz.

Esetleg azt is bele lehetne tenni, hogy a hivatalos statisztikától eltérő értékekre lehet következtetni az azonos időszak összesített halálozási számából a múltbeli időszakokkal összevetve. (Ezt pont hallottam valahol, de erről se tudnék most, ha ma kezdeném olvasni a híreket.)

Másik példa hogy mi kerülhetne bele még, hogy a maszk segít-e. (Milyen maszk véd, kit véd, hogyan véd, miegyéb.)

Gondolom rengeteg olyan dolog van, amiben többé kevésbé egyetértés van mind az ezzel foglalkozók között, és az ezzel foglalkozók, és aközött, amit a józan ész sugall.

Én biztos vagyok benne hogy vannak itt olyanok, akik többet is tudnának mondani annál hogy "vagy meghalunk, vagy nem."

Vagy ti semmiben sem tudtok egyetérteni?

(#32323) pjen válasza Ezekiell (#32321) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezek nem fognak működni hosszú távon,valami mást kell kitalálni.De menj ki az utcára piacra,utazz buszon,menj el egy fűrdőbe.Láthatod mindenki lesz@rja és mégse terjed.Vag yletagadjuk?

(#32324) pjen válasza Golyobis (#32322) üzenetére


pjen
félisten

Bele írhatsz amit akarsz.Norvégia folyamatosan azzal vádol minket,hogy nem küldünk adatokat.Eladjuk a védekezésünket mint siker,közben 5K fertőzöttből 600 meghal.Lehet azért nem terjed,mert aki elkapja nálunk az meghal?Melyik maszk véd? ki tudja.A többség olyant hord ami Öt nem védi.Viszont pont akik rengeteg emberrel beszélnek nem hordanak semmilyent.Nem hogy itt,de ha vissza olvasol még az a virológus is azt mondta pár napja?nagyon keveset tudunk.

(#32325) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Hallott itt már valaki a Déli Klinika helyről? Mit lehet tudni erről a helyről?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32326) Ringman válasza Ezekiell (#32321) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyit a kategóriákról - a bal oldali skála tartozik az új esetek 7 napos átlagához
zöld:

mindkettő sárga (azonos elbírálás):

via: http://epidemicdata.com/

[ Szerkesztve ]

(#32327) Parci válasza pjen (#32319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ők sem tudósok, akik bebizonyították, amit mondanak... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32328) Csókolom válasza pjen (#32294) üzenetére


Csókolom
tag

Nezd, egyszerübben, a korona az influenza egyik valtozatakent. Az influenza sem terjed most nyaron, semelyik törzse, pedig jövünk, megyünk. Ugyanazon okokbol szorult vissza most ez a virus, mint az influenza nyaron mindig visszaszorul a fertözöttek szamaban:
Nyar, meleg, szaraz levegö, erösebb immunrendszer, sokkal több UV-sugarzas...

Hogy mi lesz ösztöl, amikor az influenza standard mindig beindul, majd meglatjuk...de mar most beszarni felesleges, mert meg korai... addig elvezd a nyarat :D

[ Szerkesztve ]

(#32329) pjen válasza Csókolom (#32328) üzenetére


pjen
félisten

Én élvezem.Most jöttem ki egy bevásárló központból.A grilles,csirkés lányokon incs maszk.A manikűrös lányon nincs és a kuncsafton sincs.És sorolhatnám.Mitől is véd a maszk?.

(#32330) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintem az országok besorolása randomgenerátorral történt, pl a 20 aktív esettel rendelkező vietnam vörös, és új-zéland is az.

ellenben sportolókra nem érvényes a korlátozás (pontosabban másképp), vicc az egész.

(#32331) Ezekiell válasza pjen (#32329) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az emberi hulyesegtol biztosan nem véd...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32332) DarkByte válasza Parci (#32309) üzenetére


DarkByte
addikt

Már bocs, de ha ennyire egyértelmű mi igaz és mi fals, akkor miért is nem írod meg azt az összefoglalót a topik elejére, hogy mit érdemes tudni a témáról? :U Te sem mernéd így kategorikusan kijelenteni. Ember életeket befolyásoló dologról van szó. Nyilván vannak az egyértelmű baromságok (5G, már Nostradamus idején itt volt a vírus, stb.), de azért bízok benne hogy ezeken az emberek többsége már régen túl van.

Az meg hogy egy ilyen méretű veszélyt megpróbál egyénileg értelmezni az ember valamilyen módon, hogy pszichésen el tudja helyezni és ne ezen kattogjon folyton az agya, az pedig egy tök normális emberi hozzáállás. A viselkedési spektrum összes elemével való folyamatos találkozás szerintem igen gyorsan ilyen egyéni mércéhez sodorja az embert.

Számomra például a paranoia szint ebben a topikban egy ideje sok, pedig visszatekintve március végére, magamon is szörnyülködhetnék. :B Millió plusz egy másik dologban meg lehet halni ebben az életeben, és azoktól se rettegek ennyire, pedig lehet nagyobb esélye van annak, hogy holnap elüt egy autó vagy rám esik egy virágosláda valamelyik erkélyről (vagy a húszon milliomodik rendkívül fontos meeting közepette agyvérzést kapok :DDD); legalább is a jelen körülmények között idehaza.

Ettől még nem azt mondom, hogy nem kell legalább informálisan figyelni a témát és a minimális higiéniai vonzatot betartani, de egyszerűen nem fér bele, hogy ez töltse ki a gondolataimat hónapokig. Ha majd ismét kimaradunk két dobásból (ismét kötelező HO), akkor úgy teszünk, de most még nem tartunk itt.

(#32333) pjen válasza Ezekiell (#32331) üzenetére


pjen
félisten

Nem erről van szóAz izgat,hogy valóban mért nem terjed,nem gátolja semmi.

(#32334) Golyobis válasza pjen (#32329) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Figyelj, ha nincs semmi konkrétum akkor miért baj ha az emberek a saját belátásuk szerint cselekszenek?

(#32335) pjen válasza Golyobis (#32334) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem baj,sőt.Ha vissza olvasol láthatod nem én lelkesedem egyfolytában a maszkér és a zárásért.

(#32336) Parci válasza DarkByte (#32332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már bocs, de értelmezted, amit írtam? :U

nagyon egyértelműek majd később, hosszú hónapok, évek múlva lesznek a dolgok. addig meg nem kell csodálkozni, hogy az ilyen-olyan, még nem bizonyított teóriák gyakran bizonyulnak később tévedésnek. az rohadtul egyértelmű, hogy mi nyer tudományos bizonyítást, azt kellene megérteni (itt a topikban is), hogy az ilyesmi hosszadalmas, macerás, nem reális tehát mostanra várni. tehát aki azt írja, hogy "egyik héten ez igaz, másik héten az", az figyelmen kívül hagyja a fentieket és úgy kezeli már a mostani állításokat is, mintha azokat a tudomány tényként használná. nem tesz ilyet, mi teszünk ilyet, tévesen. így már tiszta?

az összefoglalót ennek megfelelően könnyű megírni: bizonyított per pillanat a "nagy semmi". ott tartanak, hogy megvan a teljes szekvencia, emiatt például jók a pcr tesztek (mert jól lehet a megfelelő részletre "keresni").

de amire te/ti/mindenki a válaszokat várja (kit fertőz, miért fertőz, hogyan kezelhető, hogyan gyógyítható, oltás), az nagyon masszívan under construction.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32337) pjen válasza Parci (#32336) üzenetére


pjen
félisten

+999999x88888 :)

(#32338) Csókolom válasza pjen (#32329) üzenetére


Csókolom
tag

:D kerdezem: kiket véd a maszk most nyaron es kiktöl is pontosan?
(valasz: az aktualpolitikusokat a mindenkori ellenzéki ujsagiroktol)

[ Szerkesztve ]

(#32339) DarkByte válasza Parci (#32336) üzenetére


DarkByte
addikt

Ja oké, fáradt vagyok és lehet kicsit összefolytak a hsz-ek. Csak reagálni akartam a Golyobises thread-re, hogy közel lehetetlen megmondani mi a jó vélekedés a témában, így összefoglalni sem nagyon van mit. Vagyis de: a vírus létezik. Habár ugye ezt is van aki tagadja. :D

Teljesen egyetértek abban, hogy erről az egészről majd konzisztens értelmezés több év múlva lesz (ha lesz). Jelenleg pedig minden kis impulzusra millió szem ugrik, de leginkább is a média.

Ennek ellenére én azokat is megértem akik mostanra kiszálltak, mert minden nap valami egészen mást mondanak a dologról.
Részemről nem letojom, de erősen leszorítottam minimálisra az egész zajt ezzel, és csak azt figyelem hogyan változnak az eset számok. Viszont amúgy meg élem az életem. Munkahelyre is fokozatos visszatérés van. Nem lehet elbújni a föld alá.

(#32340) ollie válasza Csókolom (#32328) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha olvasnád a híreket, nem írnál ilyen marhaságot, hogy most nem terjed a corona.

***

(#32341) Golyobis válasza Parci (#32336) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tehát a tudomány nem volt képes fél év alatt megállapítani semmi kézzel foghatót sem?
Miféle áltudomány ez?

Mindegy, ez nekem sok.
Beletörődök, hogy egyszerűen nem lehet informálódni a témában és kész.

(#32342) Ezekiell válasza Golyobis (#32341) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kékes korábban már elég jól összeszedte, mi az, amit tényként, biztosra tudunk. Olvass vissza, nem kevés. Kézzel foghatóból meg még több van, ami szinte teljesen biztos - csak azt nem fogja el tényként a jónép még. A tudomány olyat, hogy "na ez tény", csak akkor mond, ha minden szögből támadhatatlan valami, az meg idő.

Azt nem érti meg az átlagember, hogy egy kutatás bármilyen témakörben nem 1 hét. Definiálni kell a kutatás terét, pénzt kell rá szerezni, kutatási anyagot előkészíteni, eszközöket beszerezni, kutatókat ráállítani, kísérlet-kísérlet-kísérlet, adatot összegezni/elemezni, konklúziót levonni, újraellenőrizni, biztosra menni, megírni a cikket, reviewztatni, újraírni a kifogásolt részeket, esetleg további adatot gyűjteni/elemezni, beküldeni, megjelentetni. Ez hónapok(!!) még egyszerű esetben is.

És ekkor még nem is peer-reviewed a kutatási anyag, nem fogadja el senki tényként még (ilyen kutatásból itt a topikban is van linkelve sztem már több száz) - ahhoz kell peer review, sok esetben ellenörző kísérletek/kutatások, ami megint hónapok munkája, és csak utána lesz maximum tényként kezelve.

Szóval ez minden, csak nem gyors. Fél év az semmi. 1-1 közepesen komplex sima alapkutatás is éveket tud igénybevenni.

Az "áltudomány"-ozás meg marhaság jelen esetben. Tudod mi az áltudomány? A homeopátia meg kuruzslás meg horoszkópozás meg hasonlók (ebből is volt linkelve már elég...).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32343) pjen válasza Golyobis (#32341) üzenetére


pjen
félisten

Már hogyne lehetne,akár itt is naprakész(esetleg hamis)információkhoz juthatsz.

(#32344) Alex91 válasza Ezekiell (#32342) üzenetére


Alex91
félisten

Definiálni kell a kutatás terét, pénzt kell rá szerezni, kutatási anyagot előkészíteni, eszközöket beszerezni, kutatókat ráállítani, kísérlet-kísérlet-kísérlet, adatot összegezni/elemezni, konklúziót levonni, újraellenőrizni, biztosra menni, megírni a cikket, reviewztatni, újraírni a kifogásolt részeket, esetleg további adatot gyűjteni/elemezni, beküldeni, megjelentetni. Ez hónapok(!!) még egyszerű esetben is.

Szerintem az allamok tobbsege adja ra az eroforrasokat, hisz a vedekezes oriasi gazdasagi karokat okoznak... Mondjuk vakcinat nem is varok, de azert keveslem en is, amit nyujtanak a kutatok, tudosok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32345) Ezekiell válasza Alex91 (#32344) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem úgy adja ám, hogy "tessék itt van 100 millió, kutassá koronát". Van egy keretösszeg, amire pályázni kell. Ez mostani körülmények között lehet egy gyorsabb folyamat, mint általában, de lényegében nem rövidíti a kutatás idejét sokkal.

keveslem en is, amit nyujtanak a kutatok, tudosok
Ez nem a te hibád, de nem is a kutatóké. A mai instant világban hozzászoktunk, hogy minden azonnal van, 1-2 klikk távolságra. Órákon belül elemzések születnek bármiről, hírciklusok rohannak, mindent azonnal tudunk bárhol is történik a világon, stb.

A tudomány nem így működik (szerencsére), és ezt elvárni a tudománytól - bár mint mondtam, nem tehetünk róla - nagyon nem szerencsés, mert fals elvárás. Kb olyan, hogy neked azt mondom, hogy holnapra tudj üzbégül. Idő kell hozzá, nincs rövid út.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32346) azbest válasza Ezekiell (#32345) üzenetére


azbest
félisten

Az azért aggasztó, hogy már vagy fél év eltelt és még mindig össze-vissza beszélnek. Ennek persze nagyrészt az is az oka lehet, hogy nem működnek együtt a különböző országok orvosai, kutatói. Politikát csináltak a kérdésből, még az amcsi-kínai gazdasági háborúnak is részévé tették. Politikusok mindenféle kinyilatkoztatásokat tesznek, szakmai alapok helyett párthovatartozás szerint hergelik az embereket egymás ellen. Minden ország külön-külön kutatásokat és fejlesztéseket indított, sokszor propagandaként használva azt. Ahol meg valami eredményt elérnek, ott megpróbálják megvenni, kisajátítani másoktól azt a gazdagabbak. A felszerelések beszerzésekor is látszott, hogy teljesen idióták vezetik a világot. Együttműködés helyett még országon belül is egymás ellen licitáltak.

De a médiát sem kell félteni. Hol propaganda, hol szenzációhajhászás a cél, mert azokból jön a pénz. Oknyomozásnak, valódi kutatásnak nincs helye, olcsóbb hisztériát kelteni és egy nap lehozni mindent és annak ellenkezőjét is.

Hogy a fenébe lenne képes bármi komolyabb katasztrófát túlélni az emberiség. A hülyeség és az önzőség miatt élve falnák fel egymást a túlélők.

[ Szerkesztve ]

(#32347) Csatravi válasza Csókolom (#32328) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Az influenza sem terjed most nyaron, semelyik törzse, pedig jövünk, megyünk. Ugyanazon okokbol szorult vissza most ez a virus, mint az influenza nyaron mindig visszaszorul a fertözöttek szamaban:"

Ez ugye vicc volt vagy az Ukránoknál, Románoknál, Szerbeknél, Horvátoknál, Izraelben, amcsiban ..... és sorolhatnám már az ősz vagy a téli időszak lehet? Vagy a vírus sz@rik az UV-re, száraz levegőre, melegre ....

(#32348) Csatravi válasza Ringman (#32330) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem gazdasági érdek volt az alapja a besorolásoknak. Eddig a Szerbek, Románok, Ukránok miért is jöhettek kontrollálatlanul. Mert százával jöttek idénymunkásoknak és most is igényt tartanak rájuk.

(#32349) Alex91 válasza Ezekiell (#32345) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, nem a vakcinat hianyolom, hanem mondjuk azt, hogy pl. hany fertozott nem termel antitestet? Mi az eselye, hogy a buszon vagy vasarlas kozben elkapom, ha van maszk, es ha nincs? Vagy, hogy a napi 10 fertozott itthon most mas virusos fertozeshez kepest mennyire sok vagy keves? Es meg mindig erdekelne, hogy ki mondta meg, es mibol, hogy nalunk majus 3-an tetozik az elso hullam...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.