Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) Hieronymus válasza pjen (#32200) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mit nem értesz?

Ma a friss fertőzötteket hasonlítod össze a hetekkel ezelőtt fertőzöttek közül meghaltak számával.
Minden országban lehet és vélhetően lesz olyan arány is amikor nem lesz új fertőzött, de lesz halott!

Kezdetben voltak fertőzöttek, de még nem voltak gyógyultak, de már voltak halottak.
A pandémia végén már nem lesznek fertőzöttek, de lesznek még gyógyultak és sajnos halottak is.

Remélem ez azért könnyen átlátható forgatókönyve a fertőzések lefolyásának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32202) pjen válasza Hieronymus (#32201) üzenetére


pjen
félisten

Nem ezzel van a gondom.A fertőzöttekhez képest iszonyú sok a halott.

(#32203) Parci válasza pjen (#32202) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fertőzöttek azok, akiket pozitívra leteszteltek, a halottak meg azok, akik a tényleg átfertőzöttség mellett meghaltak. ha semmit sem tesztelsz, akkor például 0 a fertőzött, míg jönnek a halottak (elméleti példa csak).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32204) pjen válasza Parci (#32203) üzenetére


pjen
félisten

Igen,kb erre jutottam én is.

(#32205) Parci válasza pjen (#32204) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs itthon "semmi" gond per pillanat igazából. most kéne gyorsan lezárni a határokat, tényleg és igaziból, és lehetne belföldön végigcsinálni a nyarat. ez jó a hazai szolgáltató szektornak (a nem hazait meg mentse meg más...), jó mindenkinek, mert kiszellőzteti magát, aztán ősszel... ősszel majd meglátjuk, hogy mi lesz.

de ha tovább engedik "olaszba", meg "horvátba" a sok izomagyút, akinek muszáj idén is ugyanúgy nyaralnia, akkor hamarabb megszívjuk mindannyian.

szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32206) pjen válasza Parci (#32205) üzenetére


pjen
félisten

Itt nem csak a nyaralásról van szó.Nem vagyunk sziget.Ahhoz hogy az ország működni tudjon egy csomó dolognak jönni-menni kell a határokon.Látod most is van ukrán fertőzöttünk.

(#32207) Hieronymus válasza Parci (#32205) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németek már meghatározták a stratégiát, a következő körre.
Nem lesznek országos korlátozások. Ahol feltűnik a vírus ott azonnal teljes zárás lesz.

A németek minősített többsége ( :D ) kényelmetlennek ám hasznosnak tartja a maszk használatát. Bizonyosan nem fognak lazítani tovább a maszk használaton.

Ha az eddigi trend nemváltozik, akkor Magyarország is ezt veszi át.

PS:
Közben nézelődtem a statisztikákban. A francia testvéreink a gyógyultak/meghaltak statisztikában verhetetlenül rosszak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32208) Parci válasza Hieronymus (#32207) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hosszabb távon ez a jó stratégia, de csak addig, amíg a gócpontos terjedés nem "nő össze", lehet izoláltan kezelni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32209) azbest


azbest
félisten

Hm, kíváncsi leszek, hogy mi sül ki a jelenlegi helyzetből.
Gondolván arra, hogy van kollégám, aki több országot körbeutaz most a nyáron. Valamint arra, hogy a napokban láttam itthon egy amúgy már bostonban élő volt kollégát is. Meg a csapatépítő rendezvényekre, amit a bulinegyedben kell persze tartani.

De legalább vidám az élet.

(#32210) Hieronymus válasza Parci (#32208) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Amikor összenő, akkor már minden mindegy.
Németország már most is akkora méretű hitelfelvételt tervez a gazdaság meglendítésére, hogy egy újabb teljes korlátozás. atombomba szőnyegbombázás hatással lenne az országra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32211) Parci válasza Hieronymus (#32210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak ugye, ha bezárni nem lehet, mert atombomba, viszont van más, amit lehet, akkor felmerül a kérdés, hogy miért is nem azzal a mással kezdtek a bölcseink?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32212) pjen válasza Parci (#32211) üzenetére


pjen
félisten

Mi az a más?Egyébként németország kitől tud akkora hitelt felvenni,és ha fel is veszi,mit ér vele,ha nem lesz árú.

(#32213) Kékes525 válasza pjen (#32206) üzenetére


Kékes525
félisten

Az árufuvar az egészen más dolog. Azt lehet szigorúan ellenőrizni és lényegért tekintve biztonságosabb, mint a turisztika.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32214) updog válasza aprokaroka87 (#32169) üzenetére


updog
senior tag

Vicces, de tavaly év végén volt logout-on egy bejegyzésem, a maszkviselésről (villamossal járok munkába ~10 éve minden influenzaszezonban, láttam már egyet-mást).

Év elején töröltem is, pár hétre rá nagyon megbántam mert sztár lettem volna ha akkor tudom mutogatni :D

Eddig a téli szezonban úgy álltak hozzá az emberek, hogy majd ők eldöntik hogy vesznek-e maszkot (=nem), és senki ne mondja meg nekik hogy ők mehetnek-e betegen dolgozni mert ők nem engedhetik meg maguknak hogy hiányozzanak a munkából...

Pedig kb. az lehetne a normális eljárás abban a pár hónapban, ami most tavasszal volt (mármint nem a karantén, hanem maszk + lehetőségekhez mérten távolságtartás + megtanítani az embereket a személyes higiéniára) +flu shot, és szerintem töredéke megbetegedés lenne abból is.

De ugye az ego... aminek most sok helyen láthatjuk az eredményét. (elnézést, nem vicces, de ezen pl. felröhögtem kínomban, és nem a címen hanem hogy ilyen hülyék az emberek: https://24.hu/kulfold/2020/07/08/koronavirus-jarvany-ausztralia-melbourne-vesztegzar-karanten/)

Én mérnökember vagyok, elég szkeptikus, sőt, nem láttam még olyan embert akiről tudtam volna hogy covidos lett, ismerősöktől se hallottam ilyet. A számok alapján itthon eddig enyhe volt az első hullám, ezt is elhiszem.

De mindezek ellenére, van szemem, és tudom értelmezni a világból jövő híreket - konkrétan fizikailag nem tudom elképzelni, hogy gondolhatják egyre többen (pl. a - nem csak itteni - kommentek alapján, és amúgy nem csak itthon) hogy az egész kamu, hiszti, nincs, vagy ha van is akkor ők nem kaphatják el, vagy ha igen, akkor majd kibekkelik mint az influenzát.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32215) Parci válasza pjen (#32212) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha lehet gócpontosan kezelni, akkor eddig is úgy kellett volna, nem? bármi, amit lehet most, azt lehetett volna első körben is, ha a teljes zárás rombadönt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32216) Ezekiell válasza Parci (#32215) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az első körben nem volt annyi tudásunk/információnk/felkészültségünk/eszközparkunk/stb, mint most. Visszamenőleg a mostani tudásunk/információnk /felkészültségünk/eszközparkunk/stb alapján megítélni az akkori intézkedéseket nem lehet, és ezekből a különbségekből fakadóan nem is biztos hogy lehetett volna úgy védekezni, mint most.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32217) pjen válasza Parci (#32215) üzenetére


pjen
félisten

Én nem tudom,hogy lehet e egyáltalán kezelni vakcina vagy gyógyszer nélkül.Az hogy nálunk megállt számomra érthetetlen,de örülök neki.Biztos,hogy nem a maszk hordás eredménye mert amit ma is láttam attól térdig járhatnánk a járványban.

32216Ezekiell:Tényleg nem kötözködés.Most,hogy védekezünk?A fél országon nincs maszk,mindenki oda megy ahová akar,rendezvények vannak,éttermek nyitva stb,még sincs tömeges fertőződés.

[ Szerkesztve ]

(#32218) Jablocskov válasza Ezekiell (#32216) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez egy nagyon optimista álláspont. Szerintem a kormány ezután sem akar a védekezésre többet költeni mint eddig. Márpedig a tesztelés, kontaktkutatás sokba kerül.

(#32219) Rive válasza Parci (#32215) üzenetére


Rive
veterán

Csak ugye ennyire alapos kontaktkutatással és kiterjedt teszteléssel mint nálunk van nehéz elhinni, hogy a gócpontoos kezelés hatékony lesz.
Különösen, ha változik a fertőzöttek koreloszlása.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32220) pjen válasza Rive (#32219) üzenetére


pjen
félisten

A betegek koreloszlás változására gondolsz nem?Fertőződni fertőződtek a fiatalok is csak kevésbé vagy egyáltalán nem lettek betegek.Viszont terjeszteni gond nélkül terjesztették.

(#32221) Ezekiell válasza Jablocskov (#32218) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is mondtam hogy akar. Szerintem se fognak költeni rá egy vasat se amit nem feltétlen muszáj, és amit nem tudnak ellopni.

Pjen: most hogy védekezünk? Szarul, nagyon szarul. Egyelőre makunk van. Amikor nem lesz, akkor lesz szopás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32222) aprokaroka87 válasza pjen (#32217) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Simán lehet hogy a terjedési láncolat, most pont a tünetmenteseknek kedvez, meg persze lehet hogy valami kőkemény genetikai dolog áll a háttérben.

Meg ugye aki nem mutat tüneteket, azokat alap esetben csak akkor tesztelnek ha felmerül a kapcsolat.

Amúgy elég nagy eséllyel arra megy ki a dolog hogy majd a tünetmentesek elviszik a " hátukon " az egészet.

+ mint ahogy írtam már többször is, a gazdaság mükődése nem alapulhat egy olyan felvetésen hogy valaki fertöző vagy nem, akkor ilyen alapon mindenki az, csak ugye ahhoz normális teszt rendszer kellene.

(#32223) Stanlee válasza Hieronymus (#32210) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem szeret rola senki beszelni, de nagyjabol minden harmadik foglalkoztatott Nemetorszagban Kurzarbeitergeld-en van. Ez ennyi munkanelkuli, vagy ugy is mondhatjuk, hogy ennyi munkahely eseteben a munkaado biztosra akar menni es nem akar feleslegesen bert fizetni.

Egyre tobb helyrol hallanai, hogy egy masodik lezarast nem tudna elviselni a nemet gazdasag. En ettol jobban tartok, mint attol, hogy esetleg megbetegszem, mert ha nincs az allamnak penze, akkor az egeszsegugyre se lesz penze, es akkor mar ugyis mindegy, hogy beteg leszek-e vagy sem, mert nem fognak tudni ellatni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32225) perempe válasza fatal` (#32224) üzenetére


perempe
addikt

pár hónapon belül.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32226) Ezekiell válasza fatal` (#32224) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nemtom, lehet bennem van a hiba, de valahogy az oroszoknak akkor se hiszek, ha kérdeznek. Majd ha ezt pár hónap múlva megerősíti egy független nemzetközi kutatócsoport is, akkor rendelem a Putyinos pólót, addig azért nem :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32227) fatal` válasza Ezekiell (#32226) üzenetére


fatal`
titán

Nem mondtam, hogy én mindent elhiszek, csak infonak linkeltem. :) Egy esetleges kínai vakcina se lenne jobb ebből a szempontból.

Ettől még persze simán lehet akár igaz is.

(#32228) Ezekiell válasza fatal` (#32227) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze-persze, tök jó h linkelted, jó tudni minden ilyenről! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32229) Floyd80 válasza Ezekiell (#32226) üzenetére


Floyd80
addikt

Meg ezekben az orosz, kínai kapcsolódású tudományos áttörésekben valahogy mindig megmosolyogtat az önkéntesek szerepe. :) A kísérlet részvevőinek egészségi állapota jó, panaszmentes, nem kívánatos reakciók nem léptek fel náluk – írja az MTI a minisztérium közleménye nyomán....leszámítva a négy lábukat stb.

De legyen végre valami csodaszer, csak ami eléggé elkeserítő és tegnap is már ezen volt a hangsúly Fauci-nál, WHO részéről is, hogy ez a vírus egy szuperterjesztő. Szerencsére nálunk nem, de azért jó lenne tudni, hogy az USA-ban terjedő az mennyiben más, mint a közép-eu-s pl.

"It's a spectacularly transmissible virus. The efficiency with which this transmits is really striking."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32230) pjen


pjen
félisten

Most olvastam,hogy a WHO hazai vezetője másfélórás angolnyelvű sajtóbeszélgetést tartott és egy pillanatig se volt rajta maszk.Többek között azt mondta,eddig azt hitték csak csepp fertőzéssel terjed,de valószínű,hogy különböző tárgyakon és a levegőben is megmarad.

(#32231) ollie


ollie
MODERÁTOR

Amúgy vajon miért nem került a statisztikába az a huszonvalahány fertőzött, amit nemrégen találtak egy iskolában, meg volt 1-2 héttel korábban valami sport egyesület is, ott is valami tíz körüli fertőzött volt. A statisztikában meg minden nap pár darab fertőzöttről adtak jelentést.

***

(#32232) fatal`


fatal`
titán

(#32233) Floyd80 válasza ollie (#32231) üzenetére


Floyd80
addikt

El lett osztva több napra, meg akkor nem lehetne ilyeneket írni: "A magyarországi járványügyi adatok továbbra is kedvezőek. A sikeres védekezésnek köszönhetően eddig el tudtuk kerülni a tömeges megbetegedéseket és a több ezres haláleseteket."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32234) lafaty80


lafaty80
őstag

#32231 ollie: Ezen minap én is pont elgondolkodtam.

Illetve más, pont szembe jött velem a fb-on: [Balázsék hajós bulija a Balatonon] Érdemes csemegézni a képek között. Lassan nem vágom, akkor most ki a rosszabb, aki ott bulizik minden nélkül és kb. lesz@rja a dolgokat, vagy aki már minden szociális érintkezésre nemet mond és lassan kiég otthon.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#32235) Parci válasza lafaty80 (#32234) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egyszerűen nem értem. egy ilyen buli tényleg kihagyhatatlan mondjuk idén? nem lehet, hogy egy évben egy járványra való tekintettel nem megyek ilyen buliba? majd megyek jövőre duplán, meg tavaly, de idén kihagyom, nem nagy ügy. nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32236) azbest válasza Parci (#32235) üzenetére


azbest
félisten

Van, aki szinte beleőrül, ha nincs bulika. Nővérem is ilyen, már mindenféle konteós baromságokkal jött, hogy önigazolja magát, hogy miért is hazugság minden és ő jobban tudja és mennie kell bulikázni.
Ők azok gondolom, akik háborúban kirohannak az ellenséges géppuskafészek elé azt kiáltva, hogy bulizni akarnak.

Egyszerűen az embereknek nincs semmi realitás érzéke. Amíg nem előttük folyik a vér, addig minden csak kamu és őnekik akkor is menni kell.

[ Szerkesztve ]

(#32237) Parci válasza azbest (#32236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, én ezt egyszerűen nem tudom átérezni. my bad. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32238) Floyd80


Floyd80
addikt

Úgy néz ki újabb USA rekord lesz sajnos, 47 ezer most, éjfélkor szokott ennyi lenni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32239) lafaty80 válasza Parci (#32235) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát igen....
És nálunk most jönnek a 4.X ünneplések. Persze már hívnak, régi haverok, de tudom, ha mennék, akkor feszengés lenne, hogy ki hol lehetett az elmúlt hetekben-napokban... de menne is az ember. :O :W

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#32240) Stanlee válasza lafaty80 (#32239) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha nem erezned magad jol egy ilyen osszejovetelen a virus miatt, akkor ne menj el ra. Ez a te dontesed. Annak semmi ertelme, hogy elmesz, tavolsagtarto vagy, ill. furcsa kerdeseket teszel fel, hogy ki merre volt, meg elkapta-e a virust, stb. Ugyis hamar levagja mindenki, hogy te tartasz a virustol.

Az ide irok tobbsege megerosit a virusfertozessel szembeni felelmedben allaspontodban.

Mindenkinek van valamije, amire ra van kattanva. Engem pl. az alapveto higiene hianya (kezmosas) a tarsadalomban ami felhaborit, ill. a bakterialis fertozesektol jobban tartok, mint a koronavirustol. Masnak a bakteriumok nem jelentenek gondot, hanem a koronavirusra vannak rakattanva. Na es?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32241) F34R válasza fatal` (#32232) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezek nem a koronavirus altal generalt tudo betegsegek? Lehet mindig a tuzre tenni egy lapattal. :DDD

(#32242) t72killer válasza pjen (#32200) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iránban volt, amikor 0 fertőzöttből hirtelen 4 halottjuk lett. Még a kerítésnyalogatós időkben.

#32234: az ilyenek miatt jön újabb és újabb hullám a korlátozásaival, lerabolt polcaival, munkanélküliséggel+ebbe már tleg beleőrülő emberekkel. Értem, hogy bevásárolni kell, dolgozni-tömegközlekedni kell. Nyaralni/kikapcsolódni is kell, az ember nem gép. De mi a halál rtkes f.szának kell összehányós bulikba menni? Ugyanolyan függőség, mint a cigi vagy a drog, képtelen ésszel felfogni, hogyha nem tolná fullba a barmot, akkor 3 hónap múlva nem az ablak mögül kéne néznie a katonaságot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32243) pjen válasza t72killer (#32242) üzenetére


pjen
félisten

Iránban bármi lehet.Nálunk megint 6 fertőzött éa 2 halott.Kevesen betegednek meg,de a betegek sokkal nagyobb eséllyel halnak meg mint az átlag.

(#32244) t72killer válasza pjen (#32243) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alig tesztelnek, 2 halott azt jelenti, h kb 1-200 eset van, csak nem találják meg őket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32245) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meghalt a francia buszsofőr, akit azért vert meg egy társaság, mert figyelmeztette őket a kötelező maszkviselésre (egyébként az úriembereknek jegyük se volt egy korábbi hír szerint).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32247) attiati válasza t72killer (#32245) üzenetére


attiati
veterán

ezért inkább nem is érdemes szólni, itthon úgy általában

[ Szerkesztve ]

(#32248) Narxis


Narxis
nagyúr

Magyarország hetek óta nem küldött koronavírus-adatokat az EU-nak Norvégia szerint [link]

Thanos was right.

(#32249) pjen


pjen
félisten

Előbb olvastam,hogy valamivel több mint 12 millió az igazolt fertőzöttek száma,a halottak,ami aránylag fix 500K körül.Szerintem és ha a mi tesztelési metódusunkat veszem figyelembe,legalább öttel szorozni kell a fertőzöttek számát.Akkor már nem is olyan halálos a járvány.

(#32250) t72killer válasza pjen (#32249) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A halálozási arány 1-2% körül van az összes fertőzöttre. Ezt már február óta tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.