Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33901) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Korábban mikor írtam a vitaminok nagy dózisával kapcsolatban le voltam hurrogva, sőt ki is lett moderálva az egyik posztom. :F
viszonylag friss:

[A Novel Approach to Treating COVID-19 Using
Nutritional and Oxidative Therapies

[New Clinical and Translational Research Section of “Science, Public Health Policy & The Law”]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#33903) Drizzt válasza bulikavagyok (#33899) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[Ez is az volt] Az itt leirtak alapjan szerintem ez legalabb 10 napja tortent maga az esemeny. Tehat az a 36 nagyon siman el tudott oszlani az azota eltelt napokban. Eleve egyaltalan nem lehetett tul egyszeru es gyors, latva, hogy mennyire szet voltak szorodva az orszagban. Arra viszont nagyon kivancsi vagyok, hogy az a 127 ember aki karantenba kerult, rajtuk egyaltalan elvegzik a tesztet? Vagy annyit mondtak nekik, hogy otthon maradtok ket hetig, ha semmi bajotok, akkor nem kaptok tesztet?

I am having fun staying poor.

(#33906) fatal` válasza t72killer (#33880) üzenetére


fatal`
titán

"engem mondjuk kib.szottul idegesít. Ha dollármilliárdos lennék, egyik első dolgom lenne a téli takonykór ellen egy hatékony koktél fejlesztésének megfinanszírozása"

Szerintem meg teljesen jól van így, azt a pár napot ki lehet bírni. Vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is, amihez rengeteg pénz kell, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#33907) bulikavagyok válasza Drizzt (#33903) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, ez így OK lehet.

(#33908) aprokaroka87 válasza fatal` (#33906) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos vagy te abban hogy a nátha mindenkinél enyhe tüneteket produkál?

Persze felmerül a kérdés hogy az enyhe tünet egyáltalán jó-e.

(#33909) Kékes525 válasza t72killer (#33880) üzenetére


Kékes525
félisten

Én elsőként az öröklött betegségek gyógyítására költenék. Elméletileg génszerkesztéssel kivédhetők lennének. Ezekért az egyén nem felelős, míg a fertőzésekért, balesetekért sokszor igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33910) Ezekiell válasza aprokaroka87 (#33908) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ritkán látunk nátha miatt kórházi kezelésre szoroluló embereket, meg náthába belehalókat.. Hagyjuk már ezt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33911) idegen lény válasza Ezekiell (#33910) üzenetére


idegen lény
őstag

Spanyolnátha? :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33912) p76


p76
senior tag

"...a vírus folyamatosan közlekedik,..."

BKV jegyellenőrök nem tudnának valamit tenni?

(#33913) Ezekiell válasza idegen lény (#33911) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az influenza volt, az megvan ugye? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33914) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://index.hu/techtud/2020/08/04/sokkolo_eredmenye_volt_az_olasz_ellenanyagszuresnek/

na, van olasz reprezentatív kutatás is, a lényeg:
- 6x több fertőzött volt, mint amit hivatalosan tudtak
- így másfél millió emberre jutott 35 ezer halott, azaz 2,33%-os halálozási ráta (ami szerintem elég zord)
- még a nagyon eltalált régiókban is csak 7,5%-os átfertőzöttség volt

ebből azért már lehet sejteni, hogy mit futna a covid, ha a szabadon engednék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33915) idegen lény válasza Ezekiell (#33913) üzenetére


idegen lény
őstag

Azért volt a smiley.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33916) Ezekiell válasza idegen lény (#33915) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jajo, bocs :) :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33917) Ezekiell válasza Parci (#33914) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a 2.3% elég cudar, de még mindig jobb mint a pár hónapja prognosztizált 4-5%.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33918) perempe


perempe
addikt

Koronavírusról biofizikus szemmel 2020. augusztus 1-én
lemaradtam róla.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#33919) lacos001 válasza Parci (#33914) üzenetére


lacos001
senior tag

Pont az ellenkezőjét irkálják az emberkék ott, ahonnan linkelted. Na nem, mintha számitana

Tehát 6x annyi fertőzött volt, mint amit eddig közöltek. 6x annyi emberből ennyi halott...
Feltételezhetjük, hogy igazak az adatok? Kétlem....Lehet még több ember volt fertőzött eddig.
Hová fogunk kilyukadni?
Oda, hogy nem is annyira durva ez a valami....ha van valami
Mondjuk eddig is ez volt. Mint irtam korábban, 2 tábor van.

Úgyhogy, lehet itt számolgatni, elmélkedni. Mit tudunk mi erről...Semmit.

Bocs, kieg.: én nem tudok erről semmit.. :U

[ Szerkesztve ]

(#33920) Asbee válasza Parci (#33914) üzenetére


Asbee
veterán

ebből azért már lehet sejteni, hogy mit futna a covid, ha a szabadon engednék.

Még alacsonyabb halálozási ráta? Egyre inkább oda fogunk ezekkel kilyukadni, hogy lehet nem is olyan durva....

[ Szerkesztve ]

(#33921) Ezekiell válasza Asbee (#33920) üzenetére


Ezekiell
veterán

Lehet csak 1% lenne, ja. Az nálunk 100ezer ember. Gondold már át, az mit jelentene...

És már megint sikerült elfelejteni, hogy durva korlátozások meleltt lett 2.3% Olaszországban. A szabadonengedésnél ennél csak több lenne... + túrterheled az egészségügyet, és máris kész a sokkal nagyobb katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33922) omfgk válasza Asbee (#33920) üzenetére


omfgk
addikt

:F

(#33923) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#33921) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Dehogy lenne 100 ezer halott, még akkor sem ha az ország teljes lakossága koronavírusos lenne, meg szerintem eleve értelmetlen olyan adatból számolni ami nem fix.

(#33924) Ricardo válasza aprokaroka87 (#33923) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha szabadon engednéd, hirtelen lenne sok beteg. Az egészségügynek esélye sem lenne ellátni mindenkit akinek szüksége lenne rá. Pikk pakk emelkedne az a moralitás.

(#33925) Ezekiell válasza aprokaroka87 (#33923) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahogyan értelmetlen olyan kijelentéseket is tenni, amire válaszoltam...

És persze h nem lenne 100k halott. Fogalmunk sincs, mennyi lenne, és éppen ezért nem lehet szabadon engedni a cuccot.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33926) lacos001


lacos001
senior tag

Idézek hozzászólást, remélem nem haragszik meg érte az illető, pláne ha itt is van....

1.
"Mivel az antitesteket a tünetmentesek már 8 hét után elveszhetik, detekciós szint alá is akár... így a január, február, márciusi esetek már ki is kerültek a szűrésből. A tüneteseknél 3 hónap alatt csökken le az IgG.
Ez alapján a 6x-os szám alul van becsülve. Tulajdonképpen a szérum teszteknek alig van értelme. A minimum átesést mutatják..."

2.
"Becslések szerint 2-3x okoz több gondot mint az influenza. Viszont tovább terheli az intenzív ellátást és több intenzíves is lesz egyszerre.
Innentől teljesen mindegy mennyi a mortalitás, mert nem erre van tervezve az intenzív ellátás. Ha eléri a tetejét a balkáni romhalmaz kórházaknak, akkor bizony baj van, és ott egyszerűen meghalnak az emberek intenzív ágy nélkül.
Romániában hetek alatt jutottak el most a 470 intenzívesre. Ami már most a határokat feszegeti a [moderálva] balkáni egészségügynek.
Nálunk 80 volt a csúcson, amit még el tudtak látni tisztességgel, és szerintem 300 felett már rezeg a léc. Egyszerűen mert nincs orvos, se nővér. Hiába szopattak be minket 20000 ventilátor mutyival."

Bocsánat az idézésért, pláne ha látja az illető :B

[ Módosította: radi8tor ]

(#33927) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#33925) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nem lenne szabad elengedni, akkor miért is engedtek a korlátozásokon?

Mert hogy abban bizní hogy majd mindenkinek tettszeni fog ez a hordjál maszkot dolog önként?

Komolyan erre alapozni valamit.. egy ilyen elcseszett társadalomban? :D

(#33928) pjen válasza Ezekiell (#33921) üzenetére


pjen
félisten

Svéd modell?

(#33929) Asbee válasza Ezekiell (#33925) üzenetére


Asbee
veterán

Ha neked értelmetlen ne válaszoljá rá, mr megmondóember

(#33930) Parci válasza Asbee (#33920) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért változna a ráta? ez egy reprezentatív felmérés, a halottak száma is a fertőzöttek számához mérendő. ha ráengeded a teljes populációra, akkor tegyük fel, hogy hasonlóan viselkedne.

az egy érdekes kérdés, hogy akikben már nem voltak antitestek, azokkal hogyan számolunk el. mert ugye antitest híján "hiába" esett át rajta, újra tudna fertőződni (miközben a valóság ennél bonyolultabb, mert igen, de jó eséllyel kevésbé döntené le).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33931) Kékes525 válasza Parci (#33914) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek a felmérések elve eleve elhibázottak, mivel csak az antitesteket mérik (ezt tudják viszonylag egyszerűen) így csak egy részét találhatják meg a koronavíruson átesetteknek. Attól, hogy nem termelődik antitest, attól még áteshetett az ember a fertőzésen és szintén lehet védett is. Az immunrendszer védelmi vonalainak csak egy része az antitestes védekezés. A sportolók esetében is valószínűleg a sejtes védekezés (T limfociták) győzhették le a fertőzést. Azoknak is van memória sejtjük így a jövőben már hamarabb letudják győzni a betegséget. [AZ IGAZI VIRTUS, AVAGY A VÍRUSOK ELLENI KÜZDELEM], [T-limfocita]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33932) Parci válasza Kékes525 (#33931) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit javasolsz alternatívának?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33933) t72killer válasza Parci (#33914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz erre lehetett számítani, már a DP óta kb 2% mortalitással szokás számolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33934) Drizzt válasza aprokaroka87 (#33927) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Ha nem lenne szabad elengedni, akkor miért is engedtek a korlátozásokon?"
Mert azóta úgy tűnik, hogy a maszk zárt térben, távolságtartás és a kézhigiénia nem sokkal rosszabb hatásfokkal működik, mint a drasztikusabb lépések.

"Mert hogy abban bizní hogy majd mindenkinek tettszeni fog ez a hordjál maszkot dolog önként?"
Nem önként van a maszkhordás, adott körülmények között kötelező. Az egy másik kérdés, hogy nincs betarttatva, legalábbis egyre kevésbé. Mivel eddig látszólag elég is lenne ez a fajta védekezés az oltásig, ezért ha elkezd romlani a helyzet, az első dolog az lehetne, hogy a hatóság a már most is kötelező védekezési elemnek elkezdjen érvényt szerezni.

Közben: "Mégiscsak" terjed foci környékén is? [Kisvárdai játékos tesztje lett pozitív]

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#33936) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mostantól inkább szó nélkül törlöm a bedobott félmondatos trollkodásokat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33937) Kékes525 válasza Parci (#33932) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó kérdés. Mint írtam, sokkal nehezebb a sejtes védekezést hatékonyságát mérni. Ez a cikk például részben ezzel foglalkozik: [expert reaction to study looking at the immune response to COVID-19’s spike protein ]

Az antitestek mérésénél mindig figyelembe kellene venni, legalább említés szintjén azt, hogy az immunitás kialakulását, erősségét nemcsak az antitestek mennyisége jelenti.

Ezeknek kellene utána menni: [US7364869B2 - Method of detecting antigen-specific T lymphocytes - Google Patents] , [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33938) Parci válasza Kékes525 (#33937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

félig költői volt a kérdés. a lényeg, hogy szerintem nagyon is informatív egy ilyen felmérés, még akkor is, ha nem a végleges arányokat tartalmazza. arra mindenképpen jó, hogy egy járványt más járványokkal összemérjünk, önmagához mérjünk (például különböző helyszíneken stb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33939) Kékes525 válasza Parci (#33938) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ebben igazad van. A bajom ezzel nem ez, hanem az, hogy sokszor abszolút értékekre vonnak le következtetéseket. Például a nyáj immunitás kialakulásának esélyére. Például összesen x millió fertőzöttet találtak az antitestes reprezentatív felmérés során, holott a valóságban annál több. Akinek erős immunrendszere van azoknál ritkán találnak antitesteket, legfeljebb, ha masszív fertőzése volt.

Az ilyen irányú felmérések hiányában a valódi számokat nagyon nehéz megjósolni. Mindezeket figyelembe véve még messze lehetünk ettől, de nem olyan messze mint gondolnánk. Hogy konkrétabban beszéljek, szerintem 1 - 1,5 év alatt elfogjuk érni a nyájimmunitást, vagy nagyon megfogjuk közelíteni (addigra, mire a védőoltás elérhetővé válik mindenki számára szinte az egész világon). Sőt ha csak a regisztrál fertőzötteket nézzük és hozzáadjuk, az erőforrás és a politikai szándék hiányában a nem tesztelteket (legalább 10-100-as szorzó), még talán azok a számok is megközelíthetik addigra a nyájimmunitást, olyan intenzitással terjed a vírus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33940) Rive válasza Kékes525 (#33939) üzenetére


Rive
veterán

...még messze lehetünk ettől, de nem olyan messze mint gondolnánk.

Azért ne legyél túl optimista. Azokon a területeken ahol van felmérés és aktuálisan járvány is, a terjedés dinamikája ~ szinkronban van az antitestek alapján feltételezett átfertőzöttséggel és a védelmi intézkedésekkel.
Biztos, hogy a tényleges átfertőzöttség valamivel magasabb, de egyelőre nem annyival, hogy az R értékén komolyan látszana.
Ezen majd akkor lehet agyalni, ha a rákövetkező felmérések eredményei (arányukban) kezdenek szignifikánsan eltérni a betegségen átesettek kumulatív számától.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33941) Kékes525 válasza Rive (#33940) üzenetére


Kékes525
félisten

"a terjedés dinamikája ~ szinkronban van az antitestek alapján feltételezett átfertőzöttséggel "

Ez mos még igaz, de én az abszolút és nem a relatív számokról beszéltem. Másrészt nagyon hamar elfogunk érni egy olyan nagyságot a vírus terjedés ütemében, ami már erőforrás (teszt és ember -ezek nem végtelen mennyiségek!) és politikai akarat hiányában (az emberek belefáradnak, a gazdaságnak pörögnie kell ok miatt és a vírustagadás miatt is) nem fogja reprezentálni a számított R érték valódi nagyságát. Viszont az is igaz, hogy a terjedés ütem nem növekedhet vég nélkül. A nyáj immunitás elérése előtt már lényegesen lassulni fog a terjedés üteme.

"Biztos, hogy a tényleges átfertőzöttség valamivel magasabb, de egyelőre nem annyival, hogy az R értékén komolyan látszana.
Ezen majd akkor lehet agyalni, ha a rákövetkező felmérések eredményei (arányukban) kezdenek szignifikánsan eltérni a betegségen átesettek kumulatív számától."

Ez csak a járvány elején (most még) jó összehasonlítható adat, viszont a tünetmenteseket sem reprezentálja. Ahogy terjed a járvány ezek száma is egyre növekszik és lényegesen belefognak szólni a valódi R érték nagyságába. Másrészt akit valamilyen okból (lásd fentebb) nem tesztelnek, arról nem tudjuk hogy COVID-19 betegsége volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33942) Kékes525 válasza Rive (#33940) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérlek olvasd el újra a fenti kettő hozzászólásomat, mert menet közben kicsit módosítottam. Bocs! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33943) Ezekiell válasza pjen (#33928) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért az se szabadonengedés volt, legalábbis nem a szó szoros értelmében.

(#33927) aprokaroka87 mert nem lehet fenntartani a lezárás, és mert perpill nincs járvány itthon. Valamint mert látszik, hogy a távolságtartás+maszkviselés+kórházak/bentlakásos intézmények fokozott felügyelete elég talán.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33944) Csatravi


Csatravi
senior tag

Mi van a 36 beteggel ?
2020.08.03. 13:30 környékén jelentek meg az első cikkek az eseményről és annak következményéről.
A 36 beteg azóta sem került hivatalosan és statisztikailag számszerűsítve a hivatalos oldalon.
https://koronavirus.gov.hu/hirek
Mai hírnek is inkább egy melldöngetős cikkel kezdtek.

(#33945) Rive válasza Csatravi (#33944) üzenetére


Rive
veterán

Asszem' valahol föntebb volt linkelve, hogy a szereplők begyűjtése több napos ügy volt => nem egy napon szerepelnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33946) Csatravi válasza Rive (#33945) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szépen elsimítgatják a számokat. Szerintem.

(#33947) Rive válasza Csatravi (#33946) üzenetére


Rive
veterán

Hát, Occam bácsi szerint ha a töketlenség elégséges magyarázat akkor szükségtelen annyi észt feltételezni, hogy töketlenséget színleljenek :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33948) pjen válasza Ezekiell (#33943) üzenetére


pjen
félisten

Az emberekre bízták,itt mindenki ágált ellene,lehet mégis bejön nekik.

(#33949) Rage47


Rage47
veterán

a kiszáradás mióta alapbetegség?
ott van a legutolsó elhunytnál

(#33950) Ezekiell válasza pjen (#33948) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az ellen ágáltunk sokan, hogy itthon is megpróbáljunk valami hasonlót. Ami nekik működik, nem biztos, hogy nekünk működne - és jelen esetben tutibiztos, hogy nem működne.

És azért nem csak "az emberekre bízták", volt ott azért kormányzati intézkedés bőven.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.