Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32151) Ezekiell válasza Kékes525 (#32150) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem vagyok benne biztos egyátalán, hogy a "közvetlen veszélynek teszi ki" tényállás megvalósul (a közvetlen szó elég szűk, itt vita kérdése lehet) - de mondom, nem vagyok jogász, nem is akarok az lenni :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32152) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma apámmal ebédeltem születésnapja alkalmából és megvitattuk az élet nagy dolgait.

⭐ Stella

(#32153) Di Natale válasza radi8tor (#32152) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Isten éltesse apukádat! :C

Remélem hamarosan véget ér a járvány. Én mondom.. ennél hülyébb vírust még nem láttam.

(#32154) syberia


syberia
veterán

Az egyik kedvenc bloggerem egy hónapja Szerbiában járt. Találjátok ki, milyen meglepetéssel szolgált számára ott az élet...
10 napig dekkolt a hotelszobájában, pedig sejtette hogy elkapta a vírust. Azt gondolta hogy nem tartozik a veszélyeztetettetek közé, hiszen egyáltalán nem idős, nincs krónikus betegsége sem, és mégis közel járt hozzá a Kaszás.

My COVID-19 Nightmare

(#32127) Cyrin: Gratulálok azoknak a zseniknek, akik szerint a szabályos maszk hordás felesleges zárt, közösségi helyszíneken.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#32155) Parci válasza syberia (#32154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól értem, nem maszkozott, leszarta az egészet, utazott, ment koncertre, aztán... hát, elkapta alaposan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32156) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Ha még egyszer valaki megkérdezné, hogy a maszkhordás ér-e valamit, meg minek, annak ezt ajánlanám - és amikor az összeset elolvasta, beszélgethetünk tovább:

Here is a list of *SEVENTY* papers, including reviews/meta-analysis and individual studies, in reverse chronological order.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32157) pjen válasza Parci (#32155) üzenetére


pjen
félisten

Az átlag maszkal inkább másokat védek.Lemegyek a piacra maszkban,szinte egyik árúson sincs már.Akkor rajtam minek?

(#32158) pjen válasza Ezekiell (#32156) üzenetére


pjen
félisten

Van egy csomó fórum lakó aki még angol helyett oroszul tanult+ez egy magyar fórum,úgyhogy simán lefordíthatod.

(#32159) Ezekiell válasza pjen (#32158) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vagy simán tanuljon meg angolul nyugodtan. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32160) radi8tor válasza pjen (#32158) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

;]

⭐ Stella

(#32161) Parci válasza pjen (#32157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy például mutasd, hogy nem, nem múlt el a cucc, hogy vegyék észre, hogy van maszkos ember is. ragadós példa, és annyira kezdi elhagyni mindenki, hogy rossz nézni. egyébként azért téged is véd a mindennapi helyzetekben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32162) syberia válasza Parci (#32155) üzenetére


syberia
veterán

Valóban hibázott, nem is egyszer, de láthatóan tanult belőle. És mivel megosztotta, elég sokaknak fog okulásul szolgálni a története. Még nem értem a végére, de kétoldali tüdőgyulladásról mesél. :(

https://howbad.info/

(#32163) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#32156) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt a maszk kérdést már régen elengedtem, hordjad, ne hordjad, ahol hordani kell, ott van aki nem hordja, persze a virus úgyis megtalálja majd a legkisebb lehetőséget is.

Meg értem én hogy védjem a másikat is, de minek, mindenki döntse el mit akar.

Egy idő után úgyis megunják majd az emberek, pláne hogy nem is biztosan fertözött valaki, vagy esetleg rettegjünk a másiktól?

(#32164) pjen válasza Ezekiell (#32159) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk 60 évesen. :F :W, ha én linkelek orosz oldalakat,neki állsz oroszul tanulni?

(#32165) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Ilyenekre is lehet esély.

(#32166) Ezekiell válasza pjen (#32164) üzenetére


Ezekiell
veterán

Orosz!=angol. A világ nyelve angol. A tudomány nyelve angol. Ha nem tud angolul, semmi gond, akkor nem kell részt venni ebben a beszélgetésben. A tudományos tények attól még tények maradnak.

Fun fact: a 64 éves anyám angolul tanul, és egész jól megy neki. Erről ennyit.

(#32163) aprokaroka87 mindenki döntse el mit akar
Nope, ez nem így működik. Maszkhordás előírt helyeken nem opcionális. Persze a valóság más, mint látjuk - és majd ha (ne adj isten) seggbeharap minket megint egy terjedési hullám, akkor majd lehet nagyokat pislogni, hogy "dehát miez megint, miééééért".

És még mi akartunk svéd modellt, muhahahahhahaha. Vicc.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32167) Parci válasza aprokaroka87 (#32163) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azt nem értem, hogy ha tudom, hogy értelmes dolog hordani, akkor miért veszem le azért, mert mások leveszik? én nem megyek be boltba például nélküle, mert nem fáj feltenni 5 percre, nem vesztek vele semmit. lehet, hogy keveset nyerek, de ezt nem tudhatom, és mégegyszer, veszteni semmit sem vesztek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32168) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#32166) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerinted mindenki maszkkal keljen és feküdjön?:)

Amúgy a kormányzat is azt kommunikálja hogy nincs nagy gond már, akkor meg no para...

Ha akar a vírus úgy is ott és akkor fog terjedni amikor lehetősége és módja van rá, tehát amikor épp nincs rajta a maszk, és esélyes hogy találkozik olyan emberekkel akiken szintén nincs maszk, és bárki lehet köztük fertözött.

Lehet az akár 3-4 perc is, a 24 órából.

Rosszkor voltál rossz helyen, meg a másik is.

(#32169) aprokaroka87 válasza Parci (#32167) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert nem látható a maszkhordás pontos látható indoka?

Maszkot amúgy lehet nem akkor kellene kötelezően előírni amikor már itt a gond, pl 2019 november, december környékén mennyi ember hordott maszkot?
Pedig mint ahogy írtam már többször is, az hogy valaki köhög meg ilyenek nem egyenlő biztosan pl a megfázással.

Ha el is múlik ez a korona virus izé, lehet inkább ősszel meg télen kellene előirni a szigorúbb maszkviselést.

(#32170) Parci válasza aprokaroka87 (#32169) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát az jó lenne, minden szezonban megy a harákolás a 7-es buszon, aztán csodálkozunk, hogy infjulenziásak lettünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32171) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

elolvastam dr. kemenesi gábor fáccséján a kommenteket a posztjai alatt. uhh. gyerekek, ez a topik maga a magas tudomány az átlagjózsikhoz képest, komolyan, itt ncc bármelyik nőhajkurász dumájában több értelem volt, mint ott a billgatesvakcinás agyhalálokban.

(apropó, hova tűnt ncc?! :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32172) syberia


syberia
veterán

Apa kezdődik! :DDD

https://howbad.info/

(#32173) fatal` válasza Parci (#32171) üzenetére


fatal`
titán

Bent vagyok egy koronavírusos csoportban, agyrém (ki is fogok lépni csak most a fácsét még megnyitni is lusta vagyok :D), teljes sötétség.

(#32174) Kékes525 válasza pjen (#32157) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor rajtam minek?"

Mert gondolkozol? Ha valaki kiugrik a hetedikről, akkor utána kell ugorni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32175) Cyrin


Cyrin
addikt

vásárhelyi lakossági fórum, 2 emberen van maszk.

#zárttérbennemterjed
#idősekkörébennemterjed
#kerítésmegfogja
#nálunknemterjed

(#32176) Alex91 válasza Cyrin (#32175) üzenetére


Alex91
félisten

Volt mar olyan hír is, hogy tan betartottak a szabalyokat, azt megis elkaptak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32177) lacos001 válasza Alex91 (#32176) üzenetére


lacos001
senior tag

Viszont olyan hir nincsen, h semmi következménye nemvolt annak, h maszk nélkül bandáztak tucatnyian vagy többen szanaszét a nagyvilágban......
Mára is 100+ hozzászólást a semmiről..... :U :DDD

(#32178) Cyrin válasza Alex91 (#32176) üzenetére


Cyrin
addikt

olyan hír is volt már, hogy HIV fertőzöttel gumi nélkül nem kapták el...azért nem próbálnád ki igaz?

(#32179) Ricardo válasza Ezekiell (#32166) üzenetére


Ricardo
félisten

" Ha nem tud angolul, semmi gond, akkor nem kell részt venni ebben a beszélgetésben."

Az ugye megvan, hogy ez a fórum még mindig magyar?

(#32180) Alex91 válasza lacos001 (#32177) üzenetére


Alex91
félisten

Hat pedig valoszinuleg ilyen is van, hogy “bandaznak” azt megse lesz senki se fertozott... Csak ez ugye nem hir.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32181) Ricardo válasza Alex91 (#32180) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez meglep? A világ mindig is így működött. Naponta hányan szaladnak át mindenféle forgalmas utakon? Hír mégis abból van, ha valakit elütnek.

[ Szerkesztve ]

(#32182) pjen válasza Ricardo (#32179) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul aki tud is angolul azok 98% se olyan szinten,hogy biztos nem lesznek órdító hibák a fordításban.Nem véletlen vannak hivatásos tolmácsok és szak fórdító irodák.Hányszor lehet olvasni egy vérlázító idegen nyelvű politikai nyilatkozatról,hogy fordítási hiba.Egyébként se kell messzire menni,szeretek természet filmeket nézni,de mikor feltűnik a 350 tonnás elefánt elgondolkodom.Tehát megjelenik egy cikk azt valaki értelmezi a saját angol tudásával,csak lehet teljesen tévesen.

(#32183) Ezekiell válasza Ricardo (#32179) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ki ir itt a fórumon angolul? :F

Betettem egy gyujtolinket, rajta 70 tanulmány a maszkhordasrol, meta és peer reviewk - és az a baj most h nem magyar. Hát lol.

Eddig is voltak idegen nyelvű cikkek és tanulmányok linkelve, eddig senki se sirt. Akkor most miért is?

Ez van: ezek a publikációk angol nyelvuek. Magyarul kutya se publikál. Ilyen ez a tudományos szcena, náluk lehet panaszkodni.

Vihar a biliben... Mindenbe belekotni, csak a tartalmat ne kelljen elismerni...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32184) Ricardo válasza Ezekiell (#32183) üzenetére


Ricardo
félisten

Eddig sem volt gondom azzal, hogy megoszt valaki egy angol nyelvű cikket.
A válaszod stílusára reagáltam.
"Vagy simán tanuljon meg angolul nyugodtan"

Ennyi nem több.

Egy ilyen beszólás helyett válaszolhattad volna rögtön azt, hogy Ezek a cikkek angol nyelven jelennek meg, és magyarül nem elérhetőek. Ennyi lett volna.

(#32185) perempe válasza Alex91 (#32176) üzenetére


perempe
addikt

A kórust át lehet ültetni repülőre is, hosszabb utak esetén nagyobb a veszély. A légiközlekedés újra éledezik[link].

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32186) Ezekiell válasza Ricardo (#32184) üzenetére


Ezekiell
veterán

Értem. Jogos. :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32187) attiati válasza Ricardo (#32184) üzenetére


attiati
veterán

Volt azért ott előtte némi provokálás jellegű hsz, ami elindította.
Említeni sem volna érdemes, ha valaki angol cikket linkel.

Kezdje el fordítgatni a hiteles eredeti nyelvű forrást?
Vagy hagyjunk ki minden anyagot, ami nem magyar nyelvű? Abszurd a téma említése is.

Ezekiell, Nimrod: igen, trollkodás, kötekedés.

[ Szerkesztve ]

(#32188) Ezekiell válasza attiati (#32187) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindegy, hagyjuk, én ültem fel a trollkodós baromságnak, jobban is tudhatnám.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32189) Nimrod válasza attiati (#32187) üzenetére


Nimrod
addikt

Régen szokás volt zárójelben odabiggyeszteni a link után, hogy milyen nyelven van. Fórumja, fórumozója válogatja. Régen én is csináltam, de amióta kb. egy klikk Chrome alól, azóta tök fölösleges. Beszólni miatta meg csak trollkodás. Peace. :)

[ Szerkesztve ]

(#32190) andor80 válasza Nimrod (#32189) üzenetére


andor80
senior tag

Minek a neyelvet jelezni egy kattintás 0.00021 másodperc egyből látom. Aki ebb belehal ...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32191) ollie


ollie
MODERÁTOR

A gyűlések betiltása után is folytatódtak a tüntetések Szerbiában
Az erőszakos esték után viszont most békés volt a hangulat, sokan ülve tiltakoztak.

Félek, hogy e miatt nem lesz nálunk többet karantén, hiába indul be megint a járvány.

***

(#32192) perempe válasza ollie (#32191) üzenetére


perempe
addikt

itthon nem lenne komoly ellenállás.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32193) pjen


pjen
félisten

Lassan világbajnokok leszünk.3 friss fertőzött,2 halott.

(#32194) omfgk


omfgk
addikt

Tesztből amúgy mostanában mennyit csinálunk?
Azt látom ,hogy most 292e, eddig, de napi szinten mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#32195) Stanlee válasza omfgk (#32194) üzenetére


Stanlee
őstag

a pandemia.hu-n nem tudom mennyire jok a szamok, de eleg valtozo, 1500-2000 kozott van ott minden, valamelyik nap meg 4xx is volt :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32196) Kékes525 válasza ollie (#32191) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha legalább rendesen tesztelnének (kontakt kutatással, izolációval, kiemelten a potenciálisan fertőző gócpontokban), lezárnák a határokat, a potenciális gócpontokban kötelező maszkviselés, amit szigorúan betartatnának) akkor nem lenne szükség karanténra és a gazdaság is rendesen működtethető maradhatna. Ezzel meglehetne fogni a járvány súlyosabbra fordulását. Amerikában azért nem sikerült, mert kezdetben hagyták a vírus terjedését, amit később megfogni már nagyon nehéz, de nálunk még bőven lehetséges lenne. Ja és a nagyvárosok szennyvízellenőrzését rendszeresítenék és nyilvánosságra is hoznák az eredményeket, hogy időben fel lehessen készülni rá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32197) pjen válasza omfgk (#32194) üzenetére


pjen
félisten

3,abból 2 halott.Valami nem kerek.

(#32198) Kékes525 válasza omfgk (#32194) üzenetére


Kékes525
félisten

Forrás: [Testing for COVID-19]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32199) t72killer válasza pjen (#32197) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyenek után szoktam elgondolkodni, hogy a kevésbbé ismert mumus-kórok, pl Marburg halálozási rátája mennyire megbízható? 0.0001 teszt mellett nemigazán lehet érdemi számokat virítani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32200) pjen válasza t72killer (#32199) üzenetére


pjen
félisten

nem is tudom van e még valahol ilyen rossz fertőzött/halott arány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.