Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32801) pjen válasza Parci (#32800) üzenetére


pjen
félisten

Ha gyönyörűt akarsz látni, elég Formentorba menni.Én inkább dél felé mennék.Például a Krűgerbe.

(#32802) Parci válasza pjen (#32801) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, utáljuk a meleget, nyáron észak a nyerő! :) (de hogy most nem megyünk sehova, az biztos, de amúgy is kéne pár év, amíg a kisebbik gyerek is használhatóbb lesz...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32803) t72killer válasza pjen (#32799) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, annak, aki még a netet se nyitotta ki és nézett körül, mik vannak a világban. Inkább vírus mellett is elmegy 27-edjére is uabba a Pag-i kempingbe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32804) Csókolom válasza rsf (#32772) üzenetére


Csókolom
tag

Szerintem nalad nem tiszta itt nehany dolog1 Kerlek olvasd el a következö szöveget, es nezd meg a linkelt oldal cimsorat is, hogy vajon neked eleg hiteles-e, vegülis te döntöd el:
[link] (PDF-File)

Mindjart az elsö oldalbol egy kimasolt reszlet:
"A környezeti levegőtől függő légzésvédő eszközök rendeltetése, hogy a levegőben levő szennyező anyagnak belégzéssel a szervezetbe jutását az egészséget nem károsító (eltűrhető) szintre csökkentse."
.....
"Összefoglalóan a maszkok használatára vonatkozó szabályok COVID-19 vírus fertőzéssel kapcsolatban:
• maszkot egészséges ne hordjon!
• beteg sebészeti maszkot hordjon!
• egészségügyi személyzet
o légúti tünetekkel jelentkező beteg ellátása során – sebészeti maszkot
használjon!
o gyanús és megbetegedett esetek ellátása során – legalább FFP2,FFP3
szűrőosztályú maszkot használjon!"

Kerdes? Miert hordana mindenki maszkot?

[ Szerkesztve ]

(#32805) Ringman


Ringman
nagyúr

Older Children Spread the Coronavirus Just as Much as Adults, Large Study Finds
The study of nearly 65,000 people in South Korea suggests that school reopenings will trigger more outbreaks.
A large new study from South Korea offers an answer: Children younger than 10 transmit to others much less often than adults do, but the risk is not zero. And those between the ages of 10 and 19 can spread the virus at least as well as adults do.

(#32806) Drizzt válasza Csókolom (#32804) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Marcius 13-i a linked. Akkor meg ez volt az NNK allaspontja. Ma mar messze nem ez. Kulonben nyilvan nem lenne kotelezo a boltokban es tomegkozlekedesen a maszkviseles.

I am having fun staying poor.

(#32807) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

[link]

Én már teljesen nyugodt vagyok, hogy nagyon úgy néz ki hogy a virus áll nyerésre....

Mondjuk lehet valójában esélyünk sem volt ellene. :)

(#32808) radi8tor válasza Drizzt (#32806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor neked van egy frisebb linked?

aprokaroka87: persze hogy nem volt, mert így akarták hogy történjen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32809) Drizzt válasza radi8tor (#32808) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem hinném, hogy konkrétan ezt a doksit frissítették. Azzal meg te is tisztában vagy, hogy ma kötelező boltban és tömegközlekedési eszközön maszkot viselni. Ha ebből nem nyilvánvaló, hogy ez outdated: "• maszkot egészséges ne hordjon!", akkor nem tudom miből lesz az.
Ez a góréjuk nyilatkozata a közelmúltból: [link]

I am having fun staying poor.

(#32810) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mai új számok:
- Össz. 18 új fertőzőtt: Bp.:3, Baz.:2, Hb.:1, Pest m.:5, Csongrád: 3, Vas: 1, Zala: 1, Bács-Kiskun: 2

I am having fun staying poor.

(#32811) Csatravi válasza Csókolom (#32804) üzenetére


Csatravi
senior tag

Írták ezt azok akiknek az álláspontja 1,5 hónap múlva homlokegyenest más lett a maszkviseléssel kapcsolatosan. Pedig az első állításukat is nagy meggyőződéssel adták elő.

(#32812) Csókolom válasza Drizzt (#32810) üzenetére


Csókolom
tag

Igyvan, es akkor most ezek is mai uj szamok:
Drizzt: a szamok az eves elvarhato nemzeti össztermek csökkenest jelentik 2020-ban

[ Szerkesztve ]

(#32813) Drizzt válasza Csókolom (#32812) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Esetleg ha leirnad, hogy mit jelentenek a szamok...?

I am having fun staying poor.

(#32814) radi8tor válasza Csókolom (#32812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anglia esetén 19%-ot hallottam. :(

⭐ Stella

(#32815) aprokaroka87 válasza Drizzt (#32810) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kezdenek éledni a " titkos " fertözött-ek...

Amúgy ezek mind tünetesek?
Vagy csak leteszték őket pl kapcsolati szempontból.

(#32816) Ricardo válasza radi8tor (#32814) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy ilyen helyzet soha nem jön jókor, de őket különösen rosszkor érte a brexit miatt.

(#32817) Drizzt válasza aprokaroka87 (#32815) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt nem tudom, sajnos ilyen adatokat nem szoktak kiadni. Bár mivel elég szigorú a tesztelési protokoll, ezért én arra tippelnék, hogy legalább a felüknek valamilyen tünete is van. De ez szigorúan magánvélemény.

I am having fun staying poor.

(#32818) Lauda válasza aprokaroka87 (#32815) üzenetére


Lauda
félisten

Hasra beütöttek valamit gondolom. Ez a cikk nem tudom volt-e a topikban:

Június vége óta kevesebbet tesztelnek koronavírusra itthon

Már előtte is vicc volt amit csináltak "tesztelés" címszó alatt és még azon is sikerült gányolni... :U

(#32819) Parci válasza radi8tor (#32808) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"aprokaroka87: persze hogy nem volt, mert így akarták hogy történjen."

ez mit jelent? kikről van szó?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32820) aprokaroka87 válasza Lauda (#32818) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Volt igen, igazából számomra onnantól értelmét veszti az egész hogy csak megyei adatot közölnek, Pl Csongrád megyében az utóbbi pár nap-ban jelentős emelkedés figyelhető meg, igazából azzal hogy nem nagyon közölnek konkrét adatot, eleve nagyobb az esélye hogy úgy terjed hogy igazából senki nem tudja hogy fenáll-e a kapcsolati rendszer.

(#32822) radi8tor válasza Parci (#32819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem hiszek a mesékben csak abban hogy csinálnak valamit vagy nem. Komolyabb intézkedéseket egyik országban sem hoznak meg - ergo nem akarják teljesen elnyomni a járványt.
Hogy miért? Mert akkor nem lehetne milliárdokat pumpálni a védelembe. És ahol milliárdok folynak be, ott bizony el is folyik belőle. (nem csak itthon, mindenhol ez megy)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32823) Csatravi válasza aprokaroka87 (#32815) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mennyi lenne ha még tesztelnének is! Viszont akkor a számok láttán szigorítani kellene de akkor mi lenne a gazdasággal főleg a turizmussal amibe tudjuk hogy kik öltek bele hatalmas pénzeket. ( Igaz nem a sajátjukat.) A nyarat ki akarják bekkelni szerintem.

(#32824) Lauda válasza radi8tor (#32821) üzenetére


Lauda
félisten

Az indexes cikk arról a rendszerről ír, ami jelenleg működik. Az általad linkelt cikk pedig egy lehetséges, a jövőben esetleg alkalmazható tesztelési módszerről.

(#32825) radi8tor válasza Lauda (#32824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, de ez kb napok kérdése csak.

⭐ Stella

(#32826) Drizzt válasza radi8tor (#32822) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Én nem hiszek a mesékben csak abban hogy csinálnak valamit vagy nem. Alapvető intézkedéseket nem hoznak meg - ergo nem akarják teljesen elnyomni a járványt."
Mik lennének ezek a mostaniakon túl?

I am having fun staying poor.

(#32827) aprokaroka87 válasza Csatravi (#32823) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából a tesztnek max akkor van értelme ha épp aktív fertözöttséget állapít meg.

(#32828) Parci válasza radi8tor (#32822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így már több értelme van, mint ha csak sejtetsz valamit :R

nem tudom, hogy a nyugati embert, aki hozzászokott az egyéni szabadságjogaihoz, tényleg be lehet-e zárni annyira, hogy egy járványt elnyomjanak. te is tudod, hogy ahhoz mi kell:
- teljes határzár
- 3 hétig mindenkit otthon tartani
- kaját hoz a katonaság
ez kínában megy, itt lehetetlen.

és igen, például simán választást veszítesz, ha megpróbálod, ezzel szemben, ha forgatsz magadról promóvideókat, hogy hatalmas hadvezérként küzdesz a nagy és veszélyes vírussal szemben, és ahány munkahelyet a vírus tönkretesz, de annyit szülsz puszta kézzel, akkor...

szóval persze, hogy az érdekek mindig megjelennek mindenben. de ezt a járványt egyébként sem tudtuk volna legyőzni a mai, szabad, nyitott világunkban. ez van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32829) Ezekiell válasza radi8tor (#32825) üzenetére


Ezekiell
veterán

Első kézből mondom: nem napok kérdése.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32830) radi8tor válasza Parci (#32828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján, de ezt nem csak Kínában kellene megtenni, hanem kb minden országban. Most is azt mondják, hogy kintről hozták be a vírust.

⭐ Stella

(#32831) Csatravi válasza aprokaroka87 (#32827) üzenetére


Csatravi
senior tag

De ha nincs teszt akkor nincs mit megállapítani. Vagyis van. A vezérkar azt mondhatja, hogy minden f@sza és hagy menjen....

(#32832) Csatravi válasza Lauda (#32824) üzenetére


Csatravi
senior tag

És ebből nagyon kiemelendő az "esetleg".

(#32833) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Végigolvasva a topikot egy elég szép szakdolgozat kijönne az anyagból, no nem a vírussal kapcsolatosan, hanem az emberek reakciójával és az álláspontok/közhangulat változásáról. Még akkor is ha természetesen ez is csupán egy szűkített társadalmi buborék (miként az ilyen mintavételek általában)...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32835) radi8tor válasza Csatravi (#32834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

*Amerikában

⭐ Stella

(#32836) Csatravi válasza radi8tor (#32835) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem nem csak ott vannak idióták. Nem egy vírusjárvány tagadóval találkoztam már én is. Vagy olyannal akinél ott van a maszk de nem veszi fel. Megkérdezték tőle, hogy miért nem veszi fel az üzletben a vásárláskor maszkot. Erre azt válaszolta - majd ha az üzlet dolgozói rászólnak akkor felveszi.

(#32837) andor80 válasza radi8tor (#32825) üzenetére


andor80
senior tag

Miért lenne napok kérdése?Sőt lehet eladják mondjuk a legtöbbet ígérő országnak.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32838) radi8tor válasza Csatravi (#32836) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor is, ez a tanulmány amerikai emberekről készült.

⭐ Stella

(#32839) Alex91 válasza Csatravi (#32836) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig egyertelmu: ha otthon ulsz a seggeden azzal tudod megfogni. A tobbi csak placebo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32840) andor80 válasza F.E.K.. (#32833) üzenetére


andor80
senior tag

Amibe immár te is beletartozol téged is lehetne remekül elemezni!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32841) radi8tor válasza Alex91 (#32839) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főleg ezek a vicckategóriába tartozó sebészmaszkok. Nem arra való amire használjuk. Főleg nem úgy, ahogyan: nem egyszer láttam hogy kölcsönadta valaki a másiknak mert épp nem volt nála. Úgy már nem csak covid terjed.

⭐ Stella

(#32842) F.E.K.. válasza andor80 (#32840) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Természetesen :K

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32843) Alex91 válasza radi8tor (#32841) üzenetére


Alex91
félisten

1. Ha eleg lenne a maszk, akkor a kinaiak is miert raktak karantenba az embereket, meg mi is? Jo, nem volt maszk...

2. Kvazi boltba jartunk maszk nelkul akkor is, amikor itthon “tombolt” a virus, azt megis megfogtuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32844) Csatravi válasza radi8tor (#32838) üzenetére


Csatravi
senior tag

De azt észrevetted ugye, hogy linkeltem a cikket és nem írtam mellé kommentárt ?
Sok cikket linkelnek ide ami a külföldről szól. Nem kellene ezeket a figyelembe venni ?

(#32845) Csatravi válasza Alex91 (#32839) üzenetére


Csatravi
senior tag

Placebo ?
Szóval szerinted azok csak a levegőt csapkodják akik tömegesen tesztelnek, maszkhordásra kötelezik az embereket ?

(#32846) radi8tor válasza Csatravi (#32845) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értelmetlen, de egyesek túlságosan bíznak a megbízhatatlan maszkviselésben (pl orra kint).

⭐ Stella

(#32847) Alex91 válasza Csatravi (#32845) üzenetére


Alex91
félisten

Igy, ahogy eloirjak, csak ez a hatasa van kb. ...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32848) radi8tor válasza Alex91 (#32847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod mikor kezdek el aggódni? Amikor a politikusok nem mennek utcára vagy ha igen csak FFP3 maszkban. Mai EU-s sajtótájékoztatón se volt rajtuk maszk, egymás mellett állnak 25 centire. Előttük tolonganak a riporterek, azok közül is csak pár hord maszkot.

⭐ Stella

(#32849) Ricardo válasza radi8tor (#32846) üzenetére


Ricardo
félisten

Normális viselés esetén a célnak megfelel. Meggátolja a hogy a viselőjének nyála, orrváladéka (és az azon esetlegesen utazó vírus) a másik arcában landoljon.
a viselőjét nem védi, és igen a vírus át tud menni a szövetszálak között, de nem ez a célja, hanem ahogy írtam a kiinduló cseppek felfogására. arra meg alkalmas. Persze ha nem normálisan viselik, meg kölcsönadogatják akkor semmit nem ér, de ilyen esetekben a komolyabb maszkok sem érnek. Emberi butaság ellen azok sem nyújtanak védelmet.

(#32850) Alex91 válasza Ricardo (#32849) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, de akkor viselje az ember mindenhol, ahol emberekkel futhat ossze, nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.