Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32901) radi8tor válasza Parci (#32898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt komolyan meg kell magyarázni? Egy rettegő embert lehet irányítani, egy magabiztos valakit nagyon nehéz manipulálni.
És hogy mivel? Pl azzal, hogy "mi vagyunk a megmentőd". Lásd Németországban Merkel népszerűségi indexét a járvány előtt és most. (választásokra készül mindenki)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32902) syberia válasza syberia (#32688) üzenetére


syberia
veterán

Another success story happened in our facility. A female patient age 76 weighing about 45 kgs reported to our hospital on10/7/2020 with loss of smell and taste fever for 48hrs with vomiting she is diabetic and hypertensive under medication.When they went for COVID testing they were told to stay at home as its just viral fever and was told to report if any breathing difficulty arises. Since we were not allowed to treat such patients my father gave prescription as out patient and was followed up every 12 hrs.
Ivermectin 12mg for 3 days
Doxycycline 100mg BD 5 days
Zinc and vitamin C for 15 days
As she was on asprin 150mg we didnt add any anticoagulants.
Now she is perfectly recovered her fever subsided completely by 11th noon. She didnt have any symptoms returned. Today morning they got call from the health authorities for scheduled COVID testing tomorrow since she has fully recovered, they declined for testing.

[link]

https://howbad.info/

(#32903) Lauda válasza ooloo (#32890) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen szempontból szűrő ez a vírus?

(#32904) Parci válasza radi8tor (#32901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, legyen, de azt hidd el, hogy nem jó a kormánynak, ha nem termeled a gdp-t. szóval, ha már ennyire fogékonyak vagytok páran az állandó háttérszándékok/-hatalmakok vonalra, gondoljatok bele, hogy oké, hogy a világ nem "fehér", nem de nem is "fekete". legyél befolyásolható, de tűnés vissza dolgozni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32905) radi8tor válasza Parci (#32904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a tűnés vissza dolgozni nálunk úgy megy, hogy szeptember 1-ig biztosan nem lesz kötelező az irodai jelenlét. Gyakorlatilag emiatt a 25 emberből konstans 3-4 ember jár be... Nagyon nehéz lesz visszacsábítani az embereket, főleg IT-s világban, akikre eleve jellemző a távolságtartás/antiszociális viselkedés.

⭐ Stella

(#32906) Floyd80


Floyd80
addikt

újra kötelező lesz a maszk Ausztriában

https://index.hu/kulfold/2020/07/19/koronavirus_jarvany_ausztria_maszk_kotelezo_maszkviseles_horvatorszag_szlovenia_lengyelorszag/

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32907) t72killer válasza Csatravi (#32899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy milyen események alatt terjed. Strandon délben, vagy éjszaka a kocsmákban?

#32902: ez jól hangzik, sokadik már. Miért nem tolják fullba az invermektines próbákat? Mo.-gon van belőle vajon?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32908) ooloo válasza radi8tor (#32901) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm , hogy felvázoltad helyettem .... :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#32909) radi8tor válasza ooloo (#32908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pacsi

⭐ Stella

(#32910) Drizzt válasza radi8tor (#32905) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Nagyon nehéz lesz visszacsábítani az embereket, főleg IT-s világban, akikre eleve jellemző a távolságtartás/antiszociális viselkedés." Es ez miert baj? Hatha csokkenni fog a nagyvarosok szerepe es zsufoltsaga. En amugy szeretek irodaban dolgozni, de azt is eltudom fogadni, ha sokak meg nem. Az otthoni munkavegzes bizonyos fazisokban sokkal hatekonyabb, mas fazisokban meg nagyon nem. Az utobbi fazisokra eleg lehet kotelezove tenni a bejarast, amugy meg mindenki ugy vegzi a dolgat, ahogy akarja. Nalunk valami ilyesmi irany lesz a jovo. Amugy en arra szamitottam, hogy sokkal rosszabb lesz az otthoni munkavegzes hatekonysaga, s szinte alig fog elkeszulni valami, de ezzel szemben mindent sikerul hataridore behuzni. Nyilvan ez nem mindenhol ervenyes, nalunk igy megy eddig. Foleg mondjuk olyan helyeken, ahol sok a kezdo, aki magatol nehezen boldogul barmivel is.

I am having fun staying poor.

(#32911) F34R válasza syberia (#32902) üzenetére


F34R
nagyúr

Ivermectin csak kisallatszerekben van, kapjak be egy kutyatablettat hat ilyen tortenik? :D
C-bol mennyit irnak?

(#32912) radi8tor válasza Drizzt (#32910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk azért, mert aki eleve hajlamos az antiszoc viselkedésre, annak csak rosszabb lesz ha nem jár huzamosabb ideig emberek közé, és szerintem hosszabb távon romlik a munka hatékonysága. Egyéb pszichológiai mutatók romlásáról nem beszélve.

⭐ Stella

(#32913) ooloo válasza Lauda (#32903) üzenetére


ooloo
őstag

Ökológiai szempontból .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#32914) Ezekiell válasza Drizzt (#32910) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sok helyen még se próbálják. Hot deskingre állnak át több helyen is, köztük több száz fős multik is. Olyan is, ami tavaly epitett hatalmas irodahazat :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32915) Lauda válasza ooloo (#32913) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mit jelent konkrétan?

(#32916) Csatravi válasza t72killer (#32907) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem az összehasonlításról volt szó hanem, hogy ez az UV ami a szabadban éri az mennyire pusztítja a vírust. Ha azt vesszük, hogy az iszlám vallású országokban nyista ivás és bőséges az UV tehát ott nem kellene terjednie. Irán erre pld rácáfol. Nem egyedüliként.
Gondolom Izraelt sem lehet a nagy kocsmázókhoz sorolni. Ennek ellenére nézd meg mi van most náluk.

(#32917) Drizzt válasza radi8tor (#32912) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Mondjuk azért, mert aki eleve hajlamos az antiszoc viselkedésre, annak csak rosszabb lesz ha nem jár huzamosabb ideig emberek közé, és szerintem hosszabb távon romlik a munka hatékonysága." Vagy epp attol lesz rosszabb, hogy olyan tarsasagba kell mennie, amelyikbe amugy nem menne. Ezt nem neked, vagy nekem tisztem eldonteni. Mindenki el tudja maganak. Felnott emberekrol beszelunk. Ha romlik a munka hatekonysaga, az meg a feletteseinek a dolga. Majd ok eldontik mit tesznek ez alapjan. Lattam en mar olyan embert, aki otthonrol soha egy fuszalat sem tett keresztbe, meg olyat is, aki mindent nagyon faszan megcsinalt. Masreszt azert, mert nem megy dolgozni be fizikailag, miert ne menne mas tarsasagokba? Amugy szerintem pont nem az antiszocabb tipus szokta nagyon akarni az otthoni munkat, hanem az, aki tobb idot akar felszabaditani a magan- es tarsasagi eletere(, kevesebb irodai smalltalkra es utazasra epazarolt ido). De nyilvan ez lehet siman bias, mert en gyakrabban latok ilyet. Attol meg nem biztos, hogy nagy altalanossagban is igy van.

I am having fun staying poor.

(#32919) radi8tor válasza Ricardo (#32918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viccesek ezek a cikkek. Hétfőn tárgyalja majd a parlament, de kijelentő módban írnak róla. No comment.

⭐ Stella

(#32920) Ricardo válasza radi8tor (#32919) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben van valami. Mondjuk szerintem inkább a részleteket fogják megtárgyalni, mintsem hogy visszahozzák, hiszen ha a szándék nem lenne , nem is kerülne napirendre.

(#32921) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ezek meg végigtolják roadshow-ba az országot. [link] :W

Belföld
Szigorítani kell a maszkhasználatot
(Index)

[ Szerkesztve ]

(#32922) radi8tor válasza Ricardo (#32920) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, de akkor is... ráértek volna hétfőn írni róla ha már megszavazták.

⭐ Stella

(#32923) Kékes525 válasza ooloo (#32882) üzenetére


Kékes525
félisten

Járványtani értelemben nem. Az első járvány ismételt felívelő szakasza. Egy járvány második hulláma akkor kezdődhet, ha az első véget ér, azaz legalább 2-3 hétig nincs egyetlen új fertőzés sem.

"Ha azt a logikát követem , hogy könnyen terjed és nagyon veszélyes a covid19 , akkor sokkal nagyobb lenne a baj Indiában"

Erre válaszoltam az előbb. Hasonlítsd össze az Amerikának az egy nap alatt ezer emberre jutó teszt számot az Indiaiéval. Sokkal kevesebb teszttel, sokkal kevesebb beteget lehet felfedezni. Ez az egyik indok, míg a másik az, hogy Indiában nagyon sok szegény ember van aki el sem jut az orvosokhoz és úgy hal meg, vagy gyógyul ki a betegségből, hogy nem is látta orvos. Ezek indokolják, magyarázzák a relatíve kevesebb betegszámot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32924) Ringman


Ringman
nagyúr

a "fulladok a maszkban" témához: [link]

(#32925) Ezekiell válasza Ringman (#32924) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pszichológiai oka van főleg annak, ha valaki "fullad a maszkban" (van valid pszichológiai indok, meg a hisztizés). Akinek meg olyan súlyos légzőszervi betegsége van, hogy fullad egy szövetmaszktól, az covidos időben eleve ne nagyon menjen sehova.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32926) radi8tor válasza Ezekiell (#32925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja inkább az a gond hogy valami szorítja (jobb esetben) az orrát meg a száját.

⭐ Stella

(#32927) Ricardo


Ricardo
félisten

(#32928) Lauda válasza Ringman (#32924) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ő nem fullad, nyilván más sem. :DD Pszichológiai, szervi probléma, betegség, gyógyszermellékhatás, ezer meg ezer oka lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32929) Ringman válasza Ezekiell (#32925) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, a pszichológiai ok valid, azonban nem tudom ez ténylegesen hány %-át érinti az eseteknek.

Akinek meg olyan súlyos légzőszervi betegsége van, hogy fullad egy szövetmaszktól, az covidos időben eleve ne nagyon menjen sehova.

ha megteheti, akkor tényleg ne.

(#32930) Ezekiell válasza radi8tor (#32926) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát szerintem inkább az a gond, hogy egyszerűen nem akar viselni maszkot az ember. Nyilván hasraütésre mondom, de sztem eléggé kis százaléka az embereknek az, aki tényleg "fullad a maszkban", és nem csak kifogásként használja ezt arra, hogy ne kelljen viselnie. Meg van, aki simán leszarja/azért se hord maszkot, meg van a "muh freedom" kretének tábora is :)
Meg persze vannak a normálisan maszkot hordók is, akiknek ezúton is köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32931) Ringman válasza radi8tor (#32926) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha valahol szorít, akkor ki kell próbálni többféle alakú és rögzítésű maszkot, elég sokféle van.
(pl. van egy régi biciklis maszkom, annak a tépőzáras tartóra rögzítését nem szeretem, az kényelmetlen, a gumis fül mögé akasztott meg nem)

szerk:
a nullánál még száj+orr elé húzott csősál (így hívják?) is jobb, mondjuk ezek nyáron szerintem rosszabbak, mint a maszk, mert melegítenek

[ Szerkesztve ]

(#32932) Ringman válasza Ezekiell (#32930) üzenetére


Ringman
nagyúr

Meg persze vannak a normálisan maszkot hordók is, akiknek ezúton is köszi!

ezt szerencsére a 2,5 éves unokaöcsém is tudja abszolválni (diy varrott szövetmaszk gumiakasztóval), amikor boltba megy valakivel (csak jó minták kellenek hozzá)

(#32933) Ezekiell válasza Ringman (#32932) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ügyes kölök (és szülők) :K

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32934) t72killer válasza Csatravi (#32916) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iránban metilalkoholt iszogatnak és kerítést nyalogatnak, mindkettő elég ronda mellékhatásokkal jár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32935) Ricardo válasza t72killer (#32934) üzenetére


Ricardo
félisten

Nagy tömegben együtt imádkozni sem szerencsés járvány idején. Nem tudom, hogy most be van e tiltva, de azon a vidéken bevett szokás.

(#32936) ooloo válasza Kékes525 (#32923) üzenetére


ooloo
őstag

Értem amit mondasz , de az első hullámnak már eddig is nagyobb port kellett volna kavarnia . Úgy értem - rossz ezt leírni de kikerülhetetlen - , hogy "hullahegyek" az út mentén . Azért India nem egy fehér folt , egy zárt közösség ... csak jöttek volna sokkoló tudósítások , ha tarolt volna a vírus .
Szerintem sokat segít az Indiai embereknek , hogy az Európai mércével mérve bitang jó az immunrendszerük .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#32937) Motion_Blur válasza Ringman (#32924) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez aranyos, de próbáljon meg tűző napon 30+ fokban akár csak könnyű fizikai munkát végezni maszkban, majd anélkül...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32938) Ringman válasza Motion_Blur (#32937) üzenetére


Ringman
nagyúr

alapvetően zárt térben kellene leginkább a maszkot hordani (pl bevásárlás, utazás)
mennyire jellemző, hogy pont 30+ fokban könnyű fizikai munkát kell végezni és ezért nem hord valaki maszkot?

ebből megint csak kifogásbingo lesz, ugyanaz a lemez, mint a belvárosban mindenhová autóval kell menni, nem lehet kitiltani az autókat.

(#32939) Parci válasza radi8tor (#32901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és a virológusokat is a politikusok irányítják, hogy írják meg, hogy milyen hatékonyan kötődő vírusról van szó?

na, értem, hogy a politikus bármilyen helyzetből igyekszik hasznot húzni, így működik, ja. ettől még valódi, ami történik, legfeljebb nem a politikusok, hanem a virológusok, biológusok, orvosok véleményére kell adni.

ha a rokonom, aki biológus és többek között a modernával is együtt dolgoznak azt mondja, hogy ne akarjam elkapni, ne becsüljem alá és ne most nyomjam fullba a turistát, akkor hiszek neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32940) t72killer válasza Ricardo (#32935) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt sem tudom, hogy a perzsáknál szokás-e énekelgetni az ilyesféle vallási összeröffenéseken. EU/USA-ban ez komoly bakikhoz vezetett...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32941) Csatravi


Csatravi
senior tag

Kentuckyban 30 ötéves, vagy fiatalabb gyerek fertőződött meg egy nap alatt
Gondolom vannak olyanok aki otthonról hozták és lettek olyanok akik hazavitték.

(#32942) t72killer válasza Csatravi (#32941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor a svájciak újranyitották a sulijaikat, teleszájjal tolták a propagandát, h kisgyerekek közt nem terjed. Mázli, h nem lett belőlük góc a nyári szünet előtt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32943) Ricardo


Ricardo
félisten

(#32944) t72killer válasza Ricardo (#32943) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélhetőleg vmi szűk helyre zárták össze őket...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32945) Lauda


Lauda
félisten

Összesen több millió forint büntetést szabott ki a rendőrség olyanokra, akik nem hordtak maszkot ott, ahol az kötelező lett volna. A figyelmeztetésekből sem volt hiány.

Többször találkoztam már szolgálatban lévő rendőrökkel üzletben az elmúlt időszakban akik nem hogy nem foglalkoztak ilyesmivel, hanem rajtuk sem volt maszk. Érdekes kontraszok ezek.

[ Szerkesztve ]

(#32946) Ringman válasza Lauda (#32945) üzenetére


Ringman
nagyúr

Több mint nyolcmillió forintnyi helyszíni bírságot szabott ki 312 ember ellen a rendőrség május 4., vagyis a védelmi intézkedésekről szóló kormányrendelet életbe lépése óta - árulta el az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) sajtóosztálya a Népszava kérdésére. Emellett 771 esetben figyelmeztették a szabályszegőket, 218 alkalommal szabálysértési feljelentést tettek.

igen, ezek a számok azt jelentik, hogy érdemben nem foglalkoztak ezzel: hoztak egy szabályt, aminek a betartatásával nem törődtek.

(#32947) Lauda válasza Ringman (#32946) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem. Az is tisztán látszott, hogy nem járványügyi, hanem üzleti szempontok vezérelték a bevezetését.

(#32948) Alex91


Alex91
félisten

[link] , mind megy ugyis karantenba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32949) Ezekiell válasza Alex91 (#32948) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem volt alkohol, szóval biztos nem lesz baj! :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32950) Csatravi válasza Alex91 (#32948) üzenetére


Csatravi
senior tag

Idézet a cikkből.
"Képeket is mellékelt az élményről, mindenki döntse el maga, hogy ez mennyivel biztonságosabb, mint ha koncertre menne az ember, vagy mennyire biztonságos úgy egyáltalán."
Nem egy jól szervezett dolgot látunk a képeken de a firkász majd mutasson egy olyan koncertfelvételt ahol mindenki maszkban van és nem üvöltözik. Ha majd ilyet prezentál akkor próbáljon meg összehasonlítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.