Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) Kékes525 válasza Parci (#33747) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Napközben jól voltam, 15km gyalogoltam. Igazából most sem érzem magam rosszul.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33752) Kékes525 válasza Alex91 (#33748) üzenetére


Kékes525
félisten

Azzal még várok. Amúgy sincs hétvégén.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33753) WayneGace válasza Alex91 (#33748) üzenetére


WayneGace
őstag

Szóval, ha valaki náthás, akkor vonuljon önkéntes karantéba?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#33754) Parci válasza WayneGace (#33753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően igen, és mielőtt bárki beleszáll most a topikba vagy belém, hogy hápháp, járvány közben elég racionális dolog...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33755) Asbee válasza Parci (#33754) üzenetére


Asbee
veterán

Na és itt jön elő megint az, hogy ki akar 2 hétig táppénzen lenni, vagy fizetés nélküli szabadságon, stb, egy kis nátha miatt. Mert hogy erre az életben senki nem fog nálunk letesztelni az tuti. Ha valaki meg betegeskedőbb típus, annak lehet fél évben 3x 2 hét lenne. Vagy mehetsz magánba 30 ért.

(#33756) Parci válasza Asbee (#33755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

éppen ezért kell mindenkinek logikusan, ésszel lenni, gondolkodni, végiggondolni, hogy mit tud tenni, ami belefér, van értelme. érted, mondjuk kitör rajtam szerdán vagy csütörtökön, akkor kiveszem azt az egy-két napot, mert hétvégével együtt már egész "sok", annyi nap alatt is lehetek okosabb.

ugyanígy végig tudom gondolni, hogy hol voltam, mit csináltam, mik a tüneteim, mi a valószínű.

ha már az ember érdemben foglalkozik vele, biztos, hogy többet segít, mintha elhúzza az orrát a kezén, azt beletörli a gatyájába és megy tovább a dolgára.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33757) Asbee válasza Parci (#33756) üzenetére


Asbee
veterán

Vannak amúgy érdekességek. Ugye volt itt egy 60-70 fős házibuli ahol egyik ember koronás. Ő megfertőzött még egyet, aki egy családtagját is. Szerencsére nem szorulnak kezelésre. Egyik nagyobb gyárban itt, találtak egy pozitívat, 2 napig volt lázas, 7 ember ment karanténba, tesztelik őket.. Már ment a vita, hogyan legyenek táppénz miatt lejelentve....
Állítólag van egy buszsofőr, nem tudom igaz-e, aki pozitív tesztel dolgozik. Azt mondták neki elvan különítve a buszon nyugodtan lehet. Családja is elkapta. Na ilyenek mellett nem teljesen értem, itt miért nincs meg a nagy robbanás.

(#33758) Parci válasza Asbee (#33757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából kár találgatni, nem lesz megfejtve ez itt a topikban, hónapok óta megy az agyalás. mezőkövesden meg volt csomó eset, úszóknál is, van, ahol elkapják sokan, máshol annyira nem.

ettől még, ha beteg leszek mostanában, amit meg tudok tenni, azt megteszem, hogy ne adjam tovább, bármit is kaptam el. mindenkinek annyi a feladat most is és egyébként is, és mellesleg a későbbi élete során sem lesz hátrány: gondolkodjon :)

egyébként a környező országokban kezd nagyot menni, és nyugat-európa is kezd visszaülni a szopórollerre, spanyolok és frankciák egészen szarok, még "csak" sok új eset naponta (1000-2000), de pár hét és jönnek majd a halottak is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33759) Ringman válasza Parci (#33758) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt egy thread arról (benne linkekkel), hogy ha a kisebb vírusmennyiségnek (viral load, nemtom a pontos magyar megfelelőt) fertőződsz meg, akkor vsz. enyhébb tünetekkel (vagy tünetmentesen!) megúszhatod.
meglepetés: a maszk hordása ilyen szempontból is hasznos.

(#33760) radi8tor válasza Ringman (#33759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

vírusterhelés

⭐ Stella

(#33761) Alex91 válasza WayneGace (#33753) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudja, hogy pontosan mi. Ha felelos allampolgar, akkor ha a covidhoz hasonlo tuneteket eszlel, akkor ezt kellene tennie mindenkinek. Tudom, minden xarnak hasonlo a tunete.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33762) Alex91 válasza Asbee (#33755) üzenetére


Alex91
félisten

Ez a masik. Magyaran, itt akkor leszel koronas, ha agynak esel, vagy olyannak vagy a kontaktja, aki agynak esett, es vissza tudnak kovetni. Ha a buszon, vagy a boltban kapod el, es nem esel agynak, akkor sose voltal koronas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33763) ProEvoFan válasza Parci (#33754) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem vagyok orvos, de egy tünet alapján nem lehet bekategorizál semmilyen betegséget.
Persze, járvány van, munkahelyen is lázat mérnek, mielőtt bemész, de azért na...
Pár hete rengeteg boltban az eladók nem vagy helytelenül hordják a maszkot.Teljesen lazák lettek az emberek.Megértem őket, meg nem is.Mit látnak?Napi új regisztrált fertőzöttek száma10-25 ember, és még sincs olyan nagy "hisziti" érte, mint tavasszal, mert akkor is voltak ilyen számok.A kormány lazít a gyeplőn; pl "kevés Horvátország, több Balaton" kijelentéssel.Hála isten az iskola is mehet szeptembertől, már ezt is nyilatkozták.
Szóval jah, érdekes a mostani járvány állspot és ahogy reagálunk rá helyzet.

(#33764) Csatravi válasza Kékes525 (#33746) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jobbulást!

(#33765) Csatravi


Csatravi
senior tag

Több ezres tüntetést tartottak Berlinben a járványügyi korlátozások ellen

Itthon meg Balaton átúszó versenyt tartottak, igen rendes tömeggel. Na ott aztán semmi nem volt betartva. Elvégre egyszer élünk és micsoda csapás lenne ha 1 év kimaradna.

(#33766) radi8tor válasza ProEvoFan (#33763) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az meg sem fordul a fejedben, hogy nagyobb a füstje mint a lángja? ;)

⭐ Stella

(#33767) Parci válasza ProEvoFan (#33763) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de ki mondta, hogy lehetne? azt mondtam, amit mondtam, nem pedig mást

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33768) Csatravi válasza radi8tor (#33766) üzenetére


Csatravi
senior tag

Körülöttünk mi a nagyobb, a füstje vagy a lángja ?

(#33769) Csatravi


Csatravi
senior tag

Többször is előfordult a héten, hogy hazamentem és csak sírtam
A ráérős semmittevésbe érdemes elolvasni :)

(#33770) radi8tor válasza Csatravi (#33768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A tesztelés gyakorisága.

#33769: mótvá'. Jó kis pánikkeltő retorika március végén.
Milyen érdekes volt látni, hogy először a patikában nem viseltek maszkot a dolgozók. Bíztak volna a plexiben? Vagy rájöttek, hogy nyáron nem tarol a járvány? Kicsit furán vette ki magát, hogy a maszkviselés szabályai továbbra is érvényben voltak főleg ezen a helyen ahova sokkal több beteg jár, mint mondjuk a sarki kávézóba.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33771) Ringman


Ringman
nagyúr

- egyhetes nyári tábor gyerekeknek
- csak negatív teszttel lehetett részt venni rajta (staff+gyerekek egyaránt) ~600 fő. az hogy mikor történt a tesztelés és utána, de a táborba érkezés előtt, nem derül ki a cikkből
- felnőtteknek kötelező volt maszkot hordani, gyerekeknek nem
- eredmény - 344 teszteltből 260 pozitív

The analysis, released Friday by the Centers for Disease Control and Prevention, details an outbreak at a sleep-away camp in Georgia last month in which 260 children and staffers — more than three-quarters of the 344 tested — contracted the virus less than a week after spending time together in close quarters. The children had a median age of 12. The camp had required all 597 campers and staff members to provide documentation that they had tested negative for the virus before coming. Staff were required to wear masks, but children were not.

Authors of the CDC report noted that the study was limited by its data set, which includes tests of only 344 of the campers and staffers, and therefore could be missing cases. In addition, since Georgia experienced a jump in coronavirus transmission over the summer, some campers may have caught the virus before arriving. The CDC report acknowledged that it could not determine which campers did and did not adhere to recommendations for physical distancing, which also limits the kind of conclusions that can be drawn from the data.

(#33772) radi8tor válasza Ringman (#33771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A 260-ból hányan kerültek kórházba?

⭐ Stella

(#33773) perempe válasza Ringman (#33771) üzenetére


perempe
addikt

Itt is lehet róla olvasni, tanulságos.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#33774) Ringman válasza radi8tor (#33772) üzenetére


Ringman
nagyúr

arról nincs stat a cikkben, csak ennyi:
231 were age 17 or younger; the remaining 29 were adults. Data about symptoms was available for only 136 patients: About a quarter, or 36 people, reported no symptoms; 100 children and staff members (74 percent) reported symptoms, including fever (65 percent), headache (61 percent) and sore throat (46 percent).

vsz. ebben a pillanatban senki.
a (#33773) hszben lévő cikkben vannak korosztályok, a 22–59 éves korosztály létszáma összesen 7 fő volt.

(#33775) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Ha vörös kategóriás országba megyek nyaralni,akkor utána bevágnak két hét karanténba?
És ez azt jelenti,hogy a lakásomat sem hagyhatom el,vagy azért kimehetek vásárolni?
Negatív covid teszt esetén elhagyhatom a karantént? :F

[ Szerkesztve ]

(#33776) radi8tor válasza ToBeY (#33775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hagyhatod el a lakást :( , csak ajtó alatti résen kaphatod a menzakaját. :D

⭐ Stella

(#33777) F34R


F34R
nagyúr

El akartam menni maganuton vitalkapacitas meresre... augusztus vegen szeptember elejere tudnak csak idopontot adni maganuton. wtf. :F A korzeti-n meg nem is csinaljak a virus ideje alatt. :W

(#33778) ToBeY válasza radi8tor (#33776) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor felmerül bennem az a kérdés,hogy ha egy pár elutazik nyaralni,hogy vásárol majd be, vagy jut kajához? :F Két hétig pizzán fog élni mert az fér be a küszöb alatt? :DDD
Nem annyira életszerű :U

(#33779) F34R válasza ToBeY (#33778) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem hazafele vasaroljatok be de nagyon.. :DDD

(#33780) Parci válasza ToBeY (#33778) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, lehet, hogy csomószor lesz még karantén az életünkben. fel kell rá készülni, ez így működik. rokon hozza, ha pedig nincs senki, az önkormányzat hozza. igazi, hardcore megakaranténnál meg a katonaság fogja.

ezen felül érdemes előre készülni, ahogy azt mondja is ártunk és ormányunk, megnézni, hogy piros kódos-e az ország, ha igen, előre megvenni két hétre mindent stb.

ezt nem neked írom, hanem általában: picit meglep, hogy mennyire el vannak kényelmesedve az emberek. hogy totál megrémül, ha kimarad egy nyaralás, vagy mondjuk két hétig nincs normális kaja. lehet, hogy túl sokat hallgattam nagyanyám történeteit a háborúból, hogy hogyan vesztette el az első férjét, hogy nagyapám 40 kilóra fogyva gyalogolt haza az orosz fogolytáborból, hogy hogyan lőtték halomra akkortájt az embereket és ők miért úszták meg épp, hogy a felszabadításkor hogyan akarta megerőszakolni egy orosz katona, akit ő visszakézből pofon vágott, aki ezen annyira meglepődött, hogy elfelejtette ott helyben lelőni...

...szóval, igen, lehet, hogy két hétig pizza lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33781) bigdady válasza ToBeY (#33775) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 negatív kell pirosból nem is egy és 48 óra különbséggel de isminek azt mondták ki sem jönnek túl soka a várakozási lista addig lejár a karantén..
De most lehet változott hogy tegnaptól nem is ingyenes hanem 30e Ft/db egy teszt
Szóval ha vki most megy nyaralni piros országba családostul az nettó megszp@tja magát...

[ Szerkesztve ]

(#33782) ToBeY válasza Parci (#33780) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,de az egy más szituáció lenne hogy nálunk lenne olyan durva a helyzet,hogy mindenkit karanténba vágnának mint pl az olaszokat tavasszal (bár vásárolni ott is ki lehetett menni)
Mert ha saját felelősségre megyek piros országba nyaralni,akkor lehet tök jogosan mondanák te csináltad magadnak b**d meg, így jártál old is meg!

F34R: Van pár dolog amit be lehet tenni a fagyóba pl húsok,mirelit cuccok,de pl zöldség,gyümölcs,pékárú nem ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#33783) Parci válasza ToBeY (#33782) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor nincs más hátra, mint végiggondolni, hogy melyik a fontosabb, a nyaralás egy kis kényelmetlenséget bevállalva vagy fordítva. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33784) radi8tor válasza bigdady (#33781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kivéve ha kocsival megy, mert a határon nem kérdezi senki honnan jöttél....

⭐ Stella

(#33785) bigdady válasza radi8tor (#33784) üzenetére


bigdady
nagyúr

Montenegróból haza tudsz jönni hogy senki nem kérdezi? Ismi Romániából jött és kapta a cetlit

(#33786) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Doktor Gődény indított egy "mindentől független, szabad web hírportált".
Már nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...
[link]

(#33787) ProEvoFan válasza radi8tor (#33766) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

De, március óta folyamatosan előbukkanó gondolat...

[ Szerkesztve ]

(#33788) radi8tor válasza bigdady (#33785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, Horvátországon keresztül.
Ahogyan Ausztria felől se kérdezi senki az Angliából hazautazókat hogy honnan jöttek, úgy Horvátország felől sem fogják elvileg.

⭐ Stella

(#33789) bigdady válasza radi8tor (#33788) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ott meg reg van nem?

(#33790) Ezekiell válasza radi8tor (#33770) üzenetére


Ezekiell
veterán

Látom a "több tesztelés miatt van több eset" hoax szépen tartja magát, pedig már többször cáfolva lett evmbben a topicban is... :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33791) Kékes525 válasza Csatravi (#33764) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Mára elfújta a szél. Teljesen jól vagyok. Ilyenekkel nem szoktam foglalkozni, de most az ember figyeli magát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33792) radi8tor válasza bigdady (#33789) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint?

⭐ Stella

(#33793) bigdady válasza radi8tor (#33792) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ki kell tölteni valami papírt nem? Vagy csak a horvátok részére?

[ Szerkesztve ]

(#33794) Drizzt válasza ToBeY (#33778) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Online bevasarlasok hazhozszallitassal? Pl. Tesco, Spar, etc? En aprilis ota jo, ha otszor voltam boltban osszesen, amikor valami valamiert nagyon gyorsan kellett. Lehet amugy hosszabb tavon is ra fogok allni az online bevasarlasra. Sok idot, meg keresgelessel okozott idegbajt meg lehet vele sporolni.

Amugy igen, ha nem tudjatok megoldani, az onkormanyzatnak segitenie kell. Viszont ti a lakast egyaltalan nem hagyhatjatok el.

I am having fun staying poor.

(#33795) Csókolom válasza Hawk1979 (#33786) üzenetére


Csókolom
tag

Örülj neki :)
Olvasd el ezt is: [link]

(#33796) andor80 válasza Csókolom (#33795) üzenetére


andor80
senior tag

güdény ? :D :D :D ne már kiégető az ócska suttyó konto devianciáa a ph szervereit..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33797) ToBeY válasza Drizzt (#33794) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen tudom,de nem szeretem az online bevásárlást,Szeretem megnézni milyen zöldség/gümölcs/hús amit veszek.
De már megoldottuk Török o helyett valami más célpontot nézünk majd.
(sajnálom mert 2007-óta járunk oda és szeretjük,de hát ez van)

(#33798) radi8tor válasza ToBeY (#33797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oh azok a fránya megszokások. Sajnos ez az év azoknak kedvez akik tudnak alkalmazkodni a körülményekhez.

⭐ Stella

(#33799) idegen lény válasza Hawk1979 (#33786) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor ez most egy kamuportál?

(#33797) ToBeY USA csak sárga. :U ;] De ha diplomata vagy kormánytag, kormánytag ismerőse, kormánytag ismerősének ismerőse vagy sportoló vagy, akkor nem állít meg senki.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33800) bigdady


bigdady
nagyúr

Ukránok pirosba raktak minket :DDD
Vendégmunkások megoldva
Politika az egész...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.