Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33201) Alex91 válasza Kékes525 (#33198) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, mert igazabol most se nezik. A repulosoket szopatjak, az autosoknal meg gondolom rendszam alapjan szurnek. Ismerosok angliabol jottek haza autoval, ahol eletvitel szeruen elnek, nem kerultek karantenba, gondolom magyar rendszam volt az auton...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33202) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#33200) üzenetére


Kékes525
félisten

"Elég csak egy " ismerős " akivel rossz viszonyt ápol az adott fertözött."

Ez az érv ugyanúgy igaz a bírósági ítéletek kapcsán is. Mégis nyilvánosak. Pedig ott is ugyanígy (sok esetben sokkal jobban) fennállhat az önbíráskodás veszélye. Itt van például a pedofil eset. Milyen sokan felháborodtak az enyhe ítélet miatt, jogosan, de nem hallottam arról, hogy valaki önbíráskodást akart volna. Pedig a pedofilokat sokkal kevésbé szeretik az emberek, mint a fertőző betegeket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33203) Kékes525


Kékes525
félisten

Tegnap 280 ezer volt az új fertőzöttek száma. Újabb világcsúcs. Lassan már átlagban 300 ezer napi növekedéssel kell számolni. Nemsokára megfog állni a növekedés üteme, a tesztelés limitálása miatt. Nincs annyi teszt és tesztelő ember a világon, amely lehetővé tenné a vég nélküli növekedés fokozódását.

Szerintem a valóságban sokkal nagyobb a napi növekedés, mert nagyon sok országban alig tesztelnek, és ahol sokat is tesztelnek, ott is sok ember kiesek a tesztelés alól valamilyen ok miatt. Úgyhogy nyugodtan megszorozhatjuk a számokat akár 100-al is. Azaz legalább 1.5 milliárd ember már elkaphatta a vírust. Sokáig ez epidemiológiai okok miatt sem növekedhet ilyen ütemben, mert ahogy közeledünk a nyájimmunitáshoz, úgy annál inkább fog csökkenni a terjedés üteme.

Ma már látni, hogy a nyájimmunitás elérésének ellenőrzésére nem biztos, hogy alkalmas az emberekben előforduló IgG mérése, mert azok, akik erős immunrendszerrel rendelkeznek, a sejtes védekezéssel is immunizálódhatnak! A sejtes védekezésnek is van memória sejtjei. Másrészt ha kevés antitest alakul ki egy-egy betegben, az sem számít, mert ha ismételt fertőzés éri, akkor a memóriasejtjei felszaporíthatják az antitestet termelő sejteket és nagyon gyorsan megnő az antitestek száma a koronavírus ellen. Ezekben a kérdésekben a média erősen torzít!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33204) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Maszk viselési felszólítás, MÁV módra. Gondosan végig a szerelvényeken (legalábbis amiket tegnap láttam) ugyanígy felrakva.

Nesze neked tájékoztatás. Ennek ellenére csak pár utason nem volt maszk.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#33205) radi8tor válasza F.E.K.. (#33204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pozor!

⭐ Stella

(#33206) Lauda válasza radi8tor (#33190) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi.

Foleg azert is erthetetlen ez a dolog amit ir a kollega, mert a fertozottek nagyobb resze eleve tunetmentes. Szoval tuti most is van a kornyezeteben olyan ember, aki fertozo, csak epp nem tud rola.

En hibas modszernek tartom mar a piros papiros megjelolest is, illetve a lepcsohazaknal a sargat (erre nem emlekszem pontosan, hogy milyen szinu).

[ Szerkesztve ]

(#33207) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ma Hajdu-Biharban van +10. Osszesen +16.

I am having fun staying poor.

(#33208) Kékes525 válasza Drizzt (#33207) üzenetére


Kékes525
félisten

Tendencia emelkedő. Én 14-et látok. Hol nézted?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33209) Drizzt válasza Kékes525 (#33208) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Bocs, 14, elneztem. A hivatalos koronavirus.gov.hu-n.

I am having fun staying poor.

(#33210) Elf válasza Kékes525 (#33112) üzenetére


Elf
aktív tag

Amiben nem értünk egyet. (csak egy maradt :-) )

"A termelés globális. Ha a termelési láncban 1 tényező is kiesik a járvány miatt, akkor leáll a teljes lánc. Ez hatalmas veszteség nagyon sok országnak."

Látva hogy mely korosztályokra veszélyes ez a vírus ezt nem tartom valószínűnek.
Az hogy milyen ha leáll a teljes lánc azt tudjuk.
Láttuk amikor azonnal leállítottuk a mindent IS ahelyett hogy megnéztük volna hogyan lehet üzemelni biztonságosan. Mindegy... utólag baromi okos vagyok ám én is. :-D

(#33211) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#33203) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze hogy sokkal nagyobb, simán lehet hogy van ahol napi 4-5x a valódi fertözés szám.

Csökkenésre meg szerintem akár hónapokig semmi esély, vagy max azt hiszik hogy csökken.
Én úgy saccolom hogy 30 napon belül már 600-700 ezer lesz a napi fertözés szám.

(#33212) radi8tor válasza aprokaroka87 (#33211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami nem feltétlen annak tudható be, hogy gyorsul a terjedése, hanem annak hogy egyre könnyebben hozzáférhetőek a tesztek.

⭐ Stella

(#33213) aprokaroka87 válasza radi8tor (#33212) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a teszt azt állapítja meg hogy valaki fertözött, az nem nőveli mindig egyel a fertözött-ek számát.

(#33214) Kékes525 válasza radi8tor (#33212) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Szerinted hány teszt kell 600-700 ezer vagy több fertőzött kimutatásához? Annyi teszt és főleg tesztelő ember nincs a világon. Az USA-ban tegnap mintegy 1 millió teszt mellett mutattak ki 70 ezer fertőzöttet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33215) radi8tor válasza aprokaroka87 (#33213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ellenben ha nincs elég teszt vagy aki elvégezze a tesztet akkor nem lesz valós adat.
Amit akartam az előbb mondani, hogy most sokkal több helyen tesztelnek, sokkal nagyobb számban mint mondjuk áprilisban. Ha ugyanannyit tesztelnének most is, akkor valószínű szép lineáris görbét kapnánk.

⭐ Stella

(#33216) Csatravi válasza radi8tor (#33212) üzenetére


Csatravi
senior tag

A tesztelés növeléséhez kevés az ha a teszt rendelkezésre áll. A több mintavételhez több vizsgáló kapacitás is kell. Na azt nem tudod olyan könnyedén növelni. Főleg ott ahol már mindenki hadra van fogva (a végkimerülésig)

(#33217) radi8tor válasza Csatravi (#33216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről írtam itt. Okosak vagytok hogy értsétek mit akartam mondani: nem a járvány durvul hanem a tesztelőkapacitás nő.

⭐ Stella

(#33218) Ezekiell válasza radi8tor (#33217) üzenetére


Ezekiell
veterán

Remek Trump érvelés. Kár hogy nem igaz. Google "more tests more cases"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33219) Kékes525 válasza radi8tor (#33217) üzenetére


Kékes525
félisten

:( Ez nem így van. A tesztelő kapacitás növekedésétől teljesen független a közepes és nagyon súlyos betegek száma. A kórházakat nem a tünetmentes és enyhe tünetekkel rendelkezők terhelik le. Itt van három példa. Mindenütt növekszik az új halottak száma. Az ábrák a járvány súlyosságát mutatják.

Források: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33220) Csatravi válasza Kékes525 (#33199) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Például ott van az oltás. Kötelezővé kell tenni..."
Mikor, mennyi idő után? Lesz-e papírocska a gyógyszer mellé téve a mellékhatások felsorolásával? Ki vállalja be a kártérítéseket egy esetleges "baki" következményeként,
vagy járulékos veszteség a köz javára?

[ Szerkesztve ]

(#33221) Kékes525 válasza Csatravi (#33220) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre megvannak az érvényes törvények, a többi kötelező oltásnak megfelelően. Ne csináljunk úgy, mintha a kötelező oltás nóvum lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33222) H1F0N1CS válasza Kékes525 (#33039) üzenetére


H1F0N1CS
tag

Most ezt komolyan irod? :W

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#33223) Csatravi válasza Kékes525 (#33221) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azért egy 1 év alatt összedobott oltást kötelezővé tenni elég nagy bátorság lenne.
Főleg úgy, hogy az ember látja hogy hosszú évek alatt kifejlesztett gyógyszereknek is milyen mellékhatásai tudnak lenni.
Amúgy nem vagyok oltásellenes.

[ Szerkesztve ]

(#33224) Kékes525 válasza H1F0N1CS (#33222) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez irónia. Ott van a smiley! Amúgy nem egészen értem mi nem tetszik abból amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33225) Kékes525 válasza Csatravi (#33223) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Tulajdonképpen igazad van, de akkor a nyájimmunitást nem érhetjük el. Az egész sietség a politikusok részéről azért volt, hogy minden álljon vissza az eredeti kerékvágásba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33226) H1F0N1CS válasza Kékes525 (#33225) üzenetére


H1F0N1CS
tag

Semmi sem fog vissza álni a rendes kerékvágásba, itt ami most megy "az egy kurva hatalomátvétel" bocs ha vulgáris vagyok, de ez a szar ami Covid19 alatt fut egy ember alkotta retrek. Tudod sokan vagyunk... Megy a szelektálás szépen :(((

[ Szerkesztve ]

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#33227) Kékes525 válasza H1F0N1CS (#33226) üzenetére


Kékes525
félisten

Még mindig nem értem. Milyen hatalom átvétel? Gyík emberek? Bill Gates? Milliárdosok? Gyógyszer lobby? Mi az a "retrek"?

"Megy a szelektálás szépen"

Szelektálás? A föld lakosságához képest a 600 ezer halott nem sok. Amúgy pedig 1 ember élet elvesztése is sok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33228) forceberg válasza Kékes525 (#33227) üzenetére


forceberg
veterán

Csak sok idő múlva derül majd fény arra, hogy kik lesznek ennek a nyertesei, de bármennyire is meredek, szerintem sem szabad teljes vállszélességgel elvetni ezt a forgatókönyvet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33230) Kékes525 válasza forceberg (#33228) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmilyen forgatókönyvet sem szabad elvetni, de a valószínűsége nagyon kicsi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33231) Kékes525 válasza headhunter (#33229) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok olyan haláleset van a koronavírustól függetlenül, aminek nem volt látszólagos előzménye. Lásd sportolók halála, akik makk egészségesnek látszottak és rendszeres orvosi ellenőrzés alatt voltak, mégis egészen váratlanul meghaltak. Például Kolonics György esete. Számomra ez a koronavírussal kapcsolatban sem meglepő. Ha felboncolnák őket, akkor biztosan kiderülne, hogy valami rejtett betegségük volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33232) azbest válasza Kékes525 (#33231) üzenetére


azbest
félisten

Nekem amúgy az jött le az itthoni év elejei általános halálózási infókból, hogy valószínűleg, ha az emberek jobban ügyelnének a higiéniára és nem mennének betegen tömegbe, akkor valószínűleg kevesebben halnának meg pár ezerrel úgy évente.
Bár mivel senki sem él örökké, idővel inkább az lenne, hogy nőne a várható élettartam és idősebben halnának, mint manapság.

Ennek persze sok szociális és gazdasági része is van. Amíg a családnak nagy bevételkiesés a betegség, és létminimum a világ itthon, addig sokan nem tudnak otthon maradni. Kiszolgáltatottak mindennel szemben.

(#33233) Kékes525 válasza azbest (#33232) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek.

A mai számok alapján úgy tűnik, hogy a tegnapi új esetek száma, 280 ezer csúcs, meg fog dőlni. Lehet, hogy ma újabb csúcs lesz az új esetek számában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33234) Ezekiell válasza azbest (#33232) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez amúgy tökéletesen így van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33235) bigdady válasza Csatravi (#33020) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyik zárt tér másik nem

(#33236) andor80 válasza radi8tor (#33217) üzenetére


andor80
senior tag

:D :D :D :D :D :D

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33237) Parci válasza Kékes525 (#33233) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

280 ezer új beteg és 7000+ új halott. elég kegyelmi állapotban vagyunk itthon...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33238) t72killer válasza Parci (#33237) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Európa nagyrészén nyugi van. A külső határokat biztosítani kell, a gócokat (Románia + Délszláv államok + ugye random húsüzemek kb bárhol) pedig instant izolálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33239) Kékes525 válasza Parci (#33237) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Egy kis sziget a járvány tengerén.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33240) envagyok


envagyok
veterán

Azon agyaltam, hogy elvileg amikor valaki fertőzött, akkor beszéddel, lihegéssel, köhögéssel üríti a vírust. Azt is olvastam, hogy a vírusok számától függ a betegség nagysága.
Azaz minél kevesebb a vírus a szervezetben, annál könnyebben gyógyul.
Szóval arra jutottam, hogy aki beteg, annak el kell mennie egy jót futni, hogy kilihegje a vírusokat magából, és akkor hamarabb meggyógyul.
Vélemény?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33241) fatal` válasza envagyok (#33240) üzenetére


fatal`
titán

Nem üríted vele a vírust, hanem terjeszted. Ha már megfertőződtél, akkor szaporidik benned. Ráadásul légúti betegséggel futni nem éppen optimális.

(#33242) Lauda válasza envagyok (#33240) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. :DDD

(#33243) Ezekiell válasza envagyok (#33240) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez ilyen troll physics jellegű cucc :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33244) forceberg válasza Lauda (#33242) üzenetére


forceberg
veterán

Kár, hogy elmarad a Nobel-díj átadó :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33245) lacos001


lacos001
senior tag

Esti mese...
Barátunk Dr. Gődény újabb feltöltéssel ajàndékozott meg sokakat.
(német muki megint, aki dumcsizik)
[Kedves szülők!]

(#33246) Parci válasza envagyok (#33240) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én futókarrierem anno akkor ért véget, amikor bevállaltam az országos váltóbajnokságot influenzásan. az eredmény egy 3-5 hónapig tartó tüdőgyula és brutális legyengülés lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33247) Corleone33 válasza lacos001 (#33245) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Őszintén remélem hogy a Facebook után a Youtube is elkezdni módszeresen tisztogatni ezeket a chemtrail/ összeesküvés elmélet csatornákat és tartalmakat a platformról.

Járványhelyzetben a legutolsó dolog amire szüksége van bárkinek, az a tudatos félreinformálás. Maszkra igenis szükség van, és ennek semmi kapcsolódása nincsen világhatalmi törekvésekhez/ Illuminátihoz/ ésatöbbi ésatöbbi

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#33248) F34R válasza Parci (#33246) üzenetére


F34R
nagyúr

Az en futokarrierem is az elso tudogyuszival ert veget :D Ettol fuggetlenul szerintem nem art ha valahogy noveled a tudokapacitasod.

(#33249) Csatravi


Csatravi
senior tag

Így áll a koronavírus elleni harcban a világ
(ATV híradó)
01:28 egy új tesztelési eljárást mutat. Jó lenne ha ez sikeres lenne mert ez nagy előrelépés lenne a megfékezésben.

(#33250) Ezekiell válasza Corleone33 (#33247) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért óvatosan az ilyennel, mert a szolasszabadsag az idiótákat is megilleti ám. Persze van egy határ, de csak mert valami egy hülye kontei, meg nem automatikusan torlendo.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.