Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32351) aprokaroka87 válasza azbest (#32346) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az egész nagyon jó arra hogy teszteljék a társadalmakat :)
Ha így haladunk, és 6-8 hónapon belül nem lesz pl vakcina, sok helyen a korona virus lesz majd a legkisebb gond.

Az igazságot meg azért nem fogják elmondani, mert abból sokkal nagyobb gond lehetne.
+ Van egy adag Nemzetbiztonsági érdek is....

(#32352) radi8tor válasza Alex91 (#32349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenekre nem fogsz választ kapni mert nem érdekük egyértelműen behatárolni a vírus veszélyességi faktorát mert akkor már a lakosság is tudná mérlegelni a kockázatot.
A világ lakosságának kollektív átvágása megy fél éve.Aki beszélhetne annak megtiltják. Akik beszélnek semmi konkrétumot nem mondanak.

⭐ Stella

(#32353) Csatravi válasza #46372352 (#32350) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azért az elég "furcsa" hogy a környék 3 leginkább érintett országból ennyire engedékenyen jöhetnek ide az emberek.

(#32354) Ezekiell válasza radi8tor (#32352) üzenetére


Ezekiell
veterán

Erre van is bármi bizonyitekod (pl tiltasra), vagy csak konteozol?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32355) pjen válasza Csatravi (#32353) üzenetére


pjen
félisten

A politika és a gazdaság a meghatározó.A járvány megy a maga utján.

(#32357) Csatravi válasza pjen (#32355) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szóval le vagyunk kakkantva.

(#32358) Csatravi válasza #46372352 (#32356) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kevés teszttel nem is lesz. Látszatra!

(#32359) radi8tor válasza Ezekiell (#32354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A világ tudósainak ~80%-a ezen dolgozik fél éve és alapvető dolgok nincsnek tisztázva a vírussal kapcsolatban. De vakcina kifejlesztése már gőzerővel folyik. Ha félre teszed a konteó kiáltásaidat akkor szerintem te is felismered az egész mögött a gazdasági érdekeket.

⭐ Stella

(#32360) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#32354) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most egy elég erős konteo tartalom következik.

Egy ismerősöm szerint már rég van valahol vakcina, csak várják hogy legyen pár millió halott, és majd akkor bejelentik a vakcinát :)

De ezt most nagyon off-ba teszem ide...

(#32361) pjen válasza Csatravi (#32357) üzenetére


pjen
félisten

Nagyvonalakban.Persze a népet nem lehet leváltani.

(#32362) Ringman válasza radi8tor (#32359) üzenetére


Ringman
nagyúr

felismered az egész mögött a gazdasági érdekeket.

kinek az érdeke ez?

(#32363) Ringman válasza aprokaroka87 (#32360) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát persze, csak arra várnak, hogy bicgéc megcsippeli az összes egységet, csak sokáig tart belerakni utólag a fiolákba!

egyetlen hátulütő van, hogy a gyilkos5g telepítése akadályoztatva van!

nem lehetne a szaktopikba átfáradni?

[ Szerkesztve ]

(#32364) radi8tor válasza Ringman (#32362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Befektetők, gyógyszergyárak mindenképpen. Közvetve meg mindenki aki az egészből hasznot húz.
Miért lett minden drágább ami a védekezéssel kapcsolatos? Mert most el tudják adni ennyiért is.
Párszor már kifejtettem itt, hogy a világot a pénz mozgatja.

⭐ Stella

(#32366) Kékes525 válasza Alex91 (#32349) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mondom, nem a vakcinat hianyolom, hanem mondjuk azt, hogy pl. hany fertozott nem termel antitestet? "

Nincs jelentősége, sem az újrafertőződés, sem az esetleges vakcina hatékonyságát illetően. Ezt a "kérdést" a média nagyon eltorzította azzal, hogy túlhangsúlyozta az antitestes immunválasz jelentőségét. [link] [link] [link] Az első pár perc ebből a szempontból.: [MTA elnökválasztás után - Falus András akadémikus a Klubrádióban (2020.07.08.)] [Falus András - immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32368) pjen válasza #46372352 (#32365) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs gond akkor, hogy juthat 5K fertőzöttre 600 halott.valmivel biztos gond van.

(#32370) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Adna nekik a pokol támogatást.

(#32371) Alex91 válasza Kékes525 (#32366) üzenetére


Alex91
félisten

De, mert mondjuk megallapitottak, hogy 69 ember mar atesett a fertozesen, gondolom antitest kimutattassal. Aztan van itt, hogy 29 igazoltan fertozott sportolonkbol 1-nek volt antitestje...

Arrol nem is beszelve, hogy van aki belehal, mas meg meg megse erzi...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32372) Rage47


Rage47
veterán

Ha valaki hazajön Angliából két hétre, azt ugye megvizsgálják, tesztelik. Ezt hol végzik? Valami kórházban vagy a reptéren? Mikor lesz meg a teszt eredménye? Vagy ez valami gyorsteszt? A karantént hol kell letölteni? Családnál is lehet?
Nem találok ezekről infót sehol.

[ Szerkesztve ]

(#32373) Drizzt válasza radi8tor (#32364) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Befektetők, gyógyszergyárak mindenképpen." Akkor most felsorolhatnad az osszes tobbi ipart, ami meg bukik rajta(btw a befektetok tulnyomo tobbsege is hosszu tavon azt varom, hogy fog). Azt hiszem ezen ket csoportnal joval nagyobb lenne a letszam. En pont azt latom, hogy szerencsere az emberi elet most fontosabbnak tunik a vilagban, mint a penz. Jelentos gazdasagi aldozatokat hoznak a vesztesegek elkerulese vegett.
"Miért lett minden drágább ami a védekezéssel kapcsolatos?" Mert egekig nott a kereslet a kinalat csokkenese mellett. Meg van ahol meg plussz korrupcio is raadodik. Es akkor mi szerinted a nagy osszeeskudt gazdasagi modell? Mert a kereslet novekedese miatt elkezdodott a kinalat novekedese is, ami mar az arak normalizalasahoz vezet. Pl. Franciaorszagban mar volt amikor a textilgyartok allami segitsegert folyamodtak, mert annyira felnyomtak a maszktermelest, hogy mar nem tudtak eladni. Szoval ez nem tunik egy fenntarthato vilag-kiszipolyozo modellnek. A lelegezteto-gep gyartasra is hirtelen mindenki raugrott. Szoval ha valaki igy akart volna meggazdagodni, akkor az elegge szar eszkozt valasztott volna.

I am having fun staying poor.

(#32374) radi8tor válasza Rage47 (#32372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom ahogyan mindenki mást: mentőautóval kiszállnak a lakáshoz és egy full szkaffanderbe öltözött mentős mintát vesznek.

Drizzt: összes többi ipar bukik rajra? Nem vagy te egy kicsit csőlátású? Néhány ipari szektor bukik rajta de aki tudja követni a változásokat az hasznára tudja fordítani.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32375) andor80 válasza radi8tor (#32352) üzenetére


andor80
senior tag

"A gonyosz tujjuk kik eltitkolják".Kérlek most fáradj át a konteo topikba...Uramerdeg haver!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32376) radi8tor válasza andor80 (#32375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viselkedj

⭐ Stella

(#32377) Ezekiell válasza radi8tor (#32374) üzenetére


Ezekiell
veterán

Még te kérdezed, hogy ő csőlátású-e? :) Azigen. néhány ipari szektor... 8.5 trilliárd dollárt bukik ezen a világ, de egészen biztosan a gyógyszer- és maszkgyártók globális összeesküvése ez. Ugyanmár...

De higyj amiben akarsz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32378) Ringman válasza Ezekiell (#32377) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az a trillion, azaz a 10^12 lesz, ami magyarul billió. :)
[link] long vs short scale

[ Szerkesztve ]

(#32379) Ezekiell válasza Ringman (#32378) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi :) Igazából akkora felfoghatatlan mennyiségű pénz ez, hogy már majdnem mindegy :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32380) Parci válasza radi8tor (#32352) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kiknek az érdekük a mi? konteó.
kik beszélhetnének? ki tiltotta meg nekik? konteó.
azért drága a maszk, mert hirtelen mindenhol akartak belőle sok tízmilliót és nem volt elég. közgazdaságtan.
ahogy az is közgazdaságtan, hogy a piaci szereplők minden adott helyzetből, bármi is az, optimalizálnak (azaz profitra hajtanak).

nem kell ehhez "nekik" "eltitkolni" és "tudatlanságban tartani". a kockázatot pedig szerintem mindenki tudja mérlegelni, bőven elég infót kapott hozzá, szerintem te is, én is, mérlegeltük és az alapján viselkedünk most.

túlgondolod te is ezt az egészet. annyira váratlanul érte az elkényelmesedett európát ez a cucc, hogy letolt gatyával várta, aztán kapkodott össze-vissza. konteó helyett jellemzően helytállóbb a sima bénázás, rendszerek tehetetlensége.

szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32381) radi8tor válasza Ezekiell (#32377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link] Ezt fogom neked majd mindig linkelni. ;)

⭐ Stella

(#32382) radi8tor válasza Parci (#32380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

21. században váratlanul érte Európát a pándémia? Ez nekem csak egyvalamit jelent: kóklerek dolgoznak az ezt megelőzni hivatott intézményekben.

⭐ Stella

(#32383) Ezekiell válasza radi8tor (#32381) üzenetére


Ezekiell
veterán

Linkelhetem akkor én is neked mindig a konteó topicot, hogy oda fáradj át az ilyen összeesküvés-elméleteiddel?

De csak hogy legyen factcheck is:
A világ tudósainak ~80%-a ezen dolgozik fél éve - fals, a számot kitaláltad, semmi alapja
alapvető dolgok nincsnek tisztázva a vírussal kapcsolatban - félrevezető. Sok alapvető dolog tisztázva, sok másssal kapcsolatban folynak a kutatások
De vakcina kifejlesztése már gőzerővel folyik. - igaz, de semmi köze az első mondathoz, nincs ok-okozati viszony
Ha félre teszed a konteó kiáltásaidat akkor szerintem te is felismered az egész mögött a gazdasági érdekeket. - sima konteó

Kicsit tényszerűbben/igazabban írjál, pláne ha utána azt akarod linkelgetni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32384) Parci válasza radi8tor (#32382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát szerintem elég kóklerek voltak, nem? persze az is igaz, hogy akik láttak már ilyet, azok kb. nyugdíjasok, szóval a mai korosztály most vizsgázott élesben először kb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32385) radi8tor válasza Ezekiell (#32383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4/1 amit megválaszoltál a többivel kapcsolatban nem tekinthető válasznak a félkövérrel válasznak szánt írásod.

⭐ Stella

(#32386) Ezekiell válasza radi8tor (#32382) üzenetére


Ezekiell
veterán

Inkább a politikában vannak kóklerek. A CDC sorban, minden elnök alatt többször jelezte, hogy jönni fog egy világjárvány, és nincsenek felkészülve se ők, se senki. Kutya le se szarta őket, pénzt nem kaptak. Ugyanez az EUs eü intézményekre is igaz.
Persze, vannak idióta kókler szakemberek is (lásd WHO mit csinált - bár az is nagyrészt politika), de sokkal nagyobb arányban kell sztem hibáztatni a kormányokat, mint a szakembereket.

(#32385) radi8tor nem válasz volt, factcheck. és amit írtam, az mind igaz, ellentétben a te írásoddal. Vagy miben hazudtam/tévedtem? (ok, neked nem tetszik h konteónak tartom, ebben szted tévedhetek, legyen. többi?)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32387) radi8tor válasza Parci (#32384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem a nyugdíjas hasonlatot. Nem a polgárokra gondoltam hanem a nagyrabecsült szakértőkre akikre az emberek élete van bízva. Gondolom felelőse ennek se lesz. Így jártunk mi vén Európa.

⭐ Stella

(#32388) radi8tor válasza Ezekiell (#32386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kormányok felett nem sokan állnak, őket nem lesz egyszerű számonkérni. Kezdve Kínával a sort.

⭐ Stella

(#32389) Golyobis válasza Parci (#32380) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem tudhatjuk hogy kiknek mi az érdeke, mert nem látjuk át a játszmát.
Mi mind csak találgatunk (hol vannak a konkrétumok?), nem látunk bele a nagyok lapjaiba, amit meg kifelé mutatnak az fals.

Teljesen nyilvánvaló hogy azt kommunikálják amit érdekük, és nem azt ami igaz.
Ma ez a hivatalos álláspont, holnap meg annak a szöges ellentéte ha úgy hozza az érdekük.
Vagy akár egyidejűleg is lehet a kettő két eltérő érdekű féltől.

Akkor meg ne konteózz le csak úgy valakit aki találgat / valakit aki nem ül fel a rózsaszín hitvonatra.
Mert ez is csak egy hit.

(#32390) Ezekiell válasza radi8tor (#32388) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez tény sajnos. Pedig kellene.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32391) Ringman válasza Parci (#32384) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a korosztályon múlt, az usában pont egy nyugdíjas ámokfutásának van meg az eredménye.

az viszont tény, hogy aki látott ilyet, az felkészültebb volt - tajvan, d-korea.

a szakemberek meg ugyanúgy szóltak, mint a katasztrófafilmekben, csak pont annyira hallgattak rájuk.

+ az is kiderült, hogy sokan a megdöbbentően egyszerű dolgokat képtelenek teljesíteni. (higiénia, maszk, maradj otthon)

(#32392) Parci válasza radi8tor (#32387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy értem, hogy azok a járványügyesek európában, akik láttak "rendes" járványt, már nyugdíjasok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32393) Parci válasza Golyobis (#32389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen játszmát? kik mutatnak, kikről beszélsz? bocs, srácok, én ehhez fáradt vagyok, jó éjt mindenkinek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32394) Asbee válasza Parci (#32380) üzenetére


Asbee
veterán

Ne haragudj, de lassan mint egy szekta olyan vagytok páran.... Aki kicsit nyitottabb szemmel jár, nem csak egyfajta hírekre, "független" kutatókra alapoz, hanem kicsit mögé lát a dolgoknak, furcsáll nem egy dolgot, az azonnal konteó, vírustagadó, stb stb stb. :(

(#32395) Janusz001


Janusz001
őstag

Öregemék szombaton munka ügyben Romániába kiutaztak, tervezett hazaérkezés szerdán lenne. Jól értem, hogy kedd éjfélig még haza lehet jönni, nincs karantén, vizsgálat? Utána pedig kötelezően 2 hét házi, járványügyi, az előzetes vizsgálatok eredményétől függetlenül?

(#32396) pjen


pjen
félisten

A hírstarton van egy cikk: Irreális haszon van a tesztelésen címmel, érdemes elolvasni.

[ Módosította: radi8tor ]

(#32397) ollie válasza pjen (#32396) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én ezt kétlem, de nem fogom elolvasni, ha nem linkeled be.

***

(#32398) pjen válasza ollie (#32397) üzenetére


pjen
félisten

Pedig telóról biztos nem linkelek.Neked is csak két kattintás lenne,de akkor kizökkennél a komfort zónádból.Ha beírod gugliba:irreális haszon,fel is dobja.

[ Szerkesztve ]

(#32399) ollie válasza pjen (#32398) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom mennyi lenne, mert soha nem megyek a hirstartra, és ennyit sem ér meg egy fake news. Telóról meg kb annyi idő linkelni, mint desktopról.

[ Szerkesztve ]

***

(#32400) Ricardo válasza pjen (#32398) üzenetére


Ricardo
félisten

"Pedig telóról biztos nem linkelek"

Miért?

Te javasolsz egy cikket elolvasásra, de a linket nem teszed be. Ezek után meg beszólsz.

Te nem vagy hajlandó pár plusz kattintásra valamiért amit te javasolsz a többieknek, de ezt zokon veszed a másiktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.