Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33051) lacos001 válasza Kékes525 (#33048) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem kellene fokozni....Pofátlanba nem kell átfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#33052) Elf válasza Ezekiell (#33047) üzenetére


Elf
aktív tag

Igen sok a munkanélküli mert zárás van.Meg zavargások de az egy másik téma...
De nem azért nem megy a gazdaság mert meghaltak/lebetegedtek a munkavállalók.
A zárás rossz a gazdaságnak de jó az egészségnek és fordítva.
Szóval a nyitás miért rossz a gazdaságnak?

(#33053) Kékes525 válasza Elf (#33049) üzenetére


Kékes525
félisten

De tudatosan és nem véletlenül választották a zárást. Tehát szándékosan lőtték lábon magukat... Így értelmezd azt, amit leírtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33054) Elf válasza khalox (#33050) üzenetére


Elf
aktív tag

Nem értem mire gondolsz? Mit folytat az USA?

(#33055) Lauda válasza Ezekiell (#33047) üzenetére


Lauda
félisten

A sok munkanélkülit a zárások okozták. Azért nyitottak gondolom, mert azt a megoldást nem lehetett folytatni.

(#33056) Elf válasza Kékes525 (#33053) üzenetére


Elf
aktív tag

Az tuti hogy szándékosan választották a zárást de nem vagyok biztos benne hogy tudatosan. :U
Az meg hogy lábon lőtték magukat vagy fejen majd az idő eldönti.
Utólag majd baromi okos lesz mindenki ahogy szokott. :D

Értelmezem az írottakat, értelmezem, de nincs benne hogy a nyitás miért rossz a gazdaságnak.

(#33057) Csatravi válasza Elf (#33052) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Szóval a nyitás miért rossz a gazdaságnak? "
Mert ha mindenki kidöglik a vírus miatt és nem lesz aki dolgozzon akkor annyi a gazdaságnak. És mivel nem zárnak hanem nyitnának nem csak a gazdaságnak lesz annyi hanem az emberek is hullanak majd mint a legyek. Mondhatni 2 legyet egy csapásra.

[ Szerkesztve ]

(#33058) Alex91


Alex91
félisten

Tegyuk hozza, hogy a kormanyzo politikusok szempontjabol ez a helyzet nem jo. Ha megfogjak, akkor nem volt semmi, de a gazdasagnak annyi: a politikusok az oka. Ha nincs vedekezes, az emberek hullanak, mint a legyek, akkor: a politikus az oka. Ebbol nem lehet jol kijonni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33059) Ezekiell válasza Elf (#33052) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen sok a munkanélküli mert zárás van.
Nem igaz, nyitás van pont, ez a bajuk. Nem követed a valóságot?

Meg zavargások de az egy másik téma
Ez se igaz, nincsenek zavargások jó ideje, tüntetések vannak, és semmi közük a munkanélküliség növekedéséhez. Tények, megintcsak...

Szóval a nyitás miért rossz a gazdaságnak?
Az ESZETLEN nyitás a rossz. Pont, amit az amcsik csinálnak, és nézd már meg, milyen jó ott a gazdaság most. Szar a gazdaság, de legalább rekordmennyiségű a beteg és a halott.

Akárhányszor teszed fel ugyanazt a kérdésedet, teljesen mindegy, ha nem bírod megérteni a választ. Vedd le a szemellenzőt, tájékozódj, utána folytathatjuk.

(#33055) Lauda és a nyitás óta is folyamatosan nő a munkanélküliek száma milliós nagyságrendben.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33060) Kékes525 válasza Elf (#33056) üzenetére


Kékes525
félisten

"Értelmezem az írottakat, értelmezem, de nincs benne hogy a nyitás miért rossz a gazdaságnak."

Mert nem arról írtam, hanem a zárás lehetséges okairól. Értelmezd újra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33061) Kékes525 válasza Alex91 (#33058) üzenetére


Kékes525
félisten

"de a gazdasagnak annyi: a politikusok az oka."

Ha úgy csinálják mint Trump akkor igen. Ha úgy mint Merkel, akkor nem: [minél közelebb vagyunk a távozáshoz, a kancellár népszerűsége úgy nő – írja a Politico. Egy évvel ezelőtt a népszerűségi mutatója 50 pont körül járt, az elmúlt hetekben ez már több mint 70 volt.]

"Ha megfogjak, akkor nem volt semmi, "

Orbánnak mégis nőtt. De meglátjuk akkor amikor a gazdasági válság igazán hatni fog az emberekre és ez átcsap elégedetlenségbe.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33062) Ajándékok válasza Kékes525 (#33039) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A kormányoknak érdeke a járvány fenntartása:
Nagy gond az elöregedés. Most az idősek halnak a vírus miatt.
Erre mondhatják, hogy nem tehetnek róla. Ha a nyugdíjrendszer összeomlik, arra nem mondhatják.
Csak lélegeztetőgépre 300 milliárdot költött a kormány. Az állami kórházellátó hozzájuk képest fél áron vásárolta a gépeket. Vagyis csak ezen kb 150 milliárd tűnt el a zsebekben.

A gyógyszergyáraknak érdeke a járvány fenntartása:
Meghalt 600 000 potenciális gyógyszer fogyasztó, akik a járvány nélkül még 8 évig vásároltak volna gyógyszert.
De lett legalább 2x ennyi tartós egészségkárosodást szenvedett túlélő, akik legalább 20-30 évig fognak gyógyszert szedni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#33063) Ezekiell válasza Ajándékok (#33062) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mielőtt simán elküldelek a konteó topikba, azért megkérdezem:

Szerinted egy összeesküvést, hogy direkt fenntartsák a járványt, vajon hány embernek kellene titokban tartania, és milyen gyorsan derülne ki?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33064) Kékes525 válasza Ezekiell (#33063) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, több százezer ember összezár és nem beszél.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33065) Ajándékok válasza Ezekiell (#33063) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Mi a konteó a leírtakban?
Az a rossz, aki rosszra gondol.

Nyilvánosan hozzáférhető adatokat és információkat írtam.
Egy szóval sem írtam, hogy a 2 csoport bármit tett a helyzet előidézéséért vagy tenne a helyzet fenntartásáért.
De most hogy mondod...
Ha nem is tudatosan, a döntésekre biztosan hat ez is.
Minden szentnek maga felé hajlik a keze.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#33066) bajnokpityu válasza Kékes525 (#33046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

35.. 85e? mint legolcsóbb?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33067) Alex91 válasza Kékes525 (#33061) üzenetére


Alex91
félisten

De Orbánnak van egy oraculumja! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33068) Lauda válasza Ezekiell (#33059) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az. Mi lenne ha nem nyitnak.

(#33069) andor80 válasza Ajándékok (#33062) üzenetére


andor80
senior tag

Ördögöm inkább ide:
https://logout.hu/tema/konteo_topic/hsz_1-50.html

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33070) Ezekiell válasza Lauda (#33068) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi lenne ha nyitnának, ÉS értelmesen csinálnák: maszkhordással és social distancinggal. De ez a hajó már elúszott.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33071) Elf válasza Kékes525 (#33060) üzenetére


Elf
aktív tag

Hát ha nem arról írtál amiről kérdeztem persze hogy nem értem. :)
Azt kérdeztem hogy a nyitás miért rossz a gazdaságnak.
Mert hogy ezt állítottad engem meg érdekel hogy miért.
És ez nem jelenti azt hogy nem értek vele egyet csak érdekel a te véleményed. :R

(#33072) Elf válasza Ezekiell (#33059) üzenetére


Elf
aktív tag

"Szóval a nyitás miért rossz a gazdaságnak?
Az ESZETLEN nyitás a rossz. Pont, amit az amcsik csinálnak, és nézd már meg, milyen jó ott a gazdaság most. Szar a gazdaság, de legalább rekordmennyiségű a beteg és a halott."

Nem vitatkozom veled csak érdekel hogy mi van az állítás mögött hogy a nyitás rossz a gazdaságnak. Mire van ez az állítás alapozva?

Szerintem:
A gazdaság nem a nyitáskor kezdett lehalni hanem a záráskor.
Az hogy a nyitás ellenére nem javul meg varázsütésre a gazdaság nem jelenti hogy a nyitás miatt szar a gazdaság. Sőt, még azt sem jelenti hogy rossz a gazdaságnak, vagy jó, vagy semleges, vagy hogy bármi hatása van rá. Ennyiből nem derül ki.

Én nem olvasok annyit utána. Itt is pár száz új hozzászólás után megnézem az utolsó 50-et szkész. :-)
Ti nyilván tájékozottabbak vagytok itt mint én ezért érdekel a véleményetek. :R
Szerinted a gazdaságnak rossz a nyitás? Jobb helyzetbe lenne a gazdaság ha minden le lenne zárva?

(#33073) Kékes525 válasza Elf (#33071) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan arról írtam. A beszélgetés nem veled indult, én az eredeti felvetésre válaszoltam. Te az eredeti szálat próbálod elterelni.

"Mert hogy ezt állítottad "

Szó szerint idézd, teljes terjedelmében, ne kiragadva, mert ilyet nem írtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33074) Kékes525 válasza Elf (#33072) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne csúsztass! Senki nem állítja, hogy a nyitás rossz! Az agyatlan nyitás a rossz. Nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33076) Elf válasza Kékes525 (#33074) üzenetére


Elf
aktív tag

Jogos. Bocsánat.
Az agyatlan nyitás miért rossz a gazdaságnak?

(#33077) Ringman válasza Csatravi (#33075) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez az usában megy vakcinafejlesztés nélkül is sajnos.

(#33078) Ezekiell válasza Elf (#33076) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezért.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33079) Kékes525 válasza Elf (#33076) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Ha felerősödik a járvány a turizmus csökken.

2. A gazdaság szereplői betegek lesznek. Esetleg üzemek zárnak be.

3. Az egészségügy leterhelődik, finanszírozása sokkal több kerül.

4. A vírus szövődményei a jövőben is lefogja terhelni az egészségügyet és emelni fogja a kiadásait.

5. A vendéglátóipar forgalma csökken. Rendezvényekre sokkal kevesebb ember megy el. A sport leáll. A szórakoztató ipar csődbe megy.

6. Ha nem tudják ismét megállítani a járványt, vagy legalább csökkenteni a fertőzés ütemét, akkor előbb-utóbb teljes lezárás lesz a fenti pontok miatt.

És ez csak a gazdasági szempont. Már egy emberélet is elfogadhatatlan.

De te ezt pontosan tudod, csak trollkodsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33080) Ezekiell válasza Kékes525 (#33079) üzenetére


Ezekiell
veterán

Valamint az újranyitás-működés alacsony forgalommal-újrabezárás SOKKAL drágább, mint a simán zárva maradás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33081) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

BP belvárosi kormányablakban példamutatóan 17 ügyintézőből 1 hordott maszkot.

/s

(#33082) Kékes525 válasza wjbhbdux (#33081) üzenetére


Kékes525
félisten

A patikában, ahova járni szoktam, már egyik patikus sem hord maszkot, csak a betegek és a vásárlók.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33083) Elf válasza Kékes525 (#33079) üzenetére


Elf
aktív tag

Kérdés: Az agyatlan nyitás miért rossz a gazdaságnak?

1. Ha felerősödik a járvány a turizmus csökken.
De a nyitás miatt tud egyáltalán csökkenni. Zárásnál meg ugye nem csökken hanem nulla.

2. A gazdaság szereplői betegek lesznek. Esetleg üzemek zárnak be.
Esetleg. A munkaképes korosztályt nem vágja nagy százalékban haza ez a vírus, bár esetleg lehet ebből gond. Oké. Egy pont oké.

3. Az egészségügy leterhelődik, finanszírozása sokkal több kerül.
Kétségtelen. De egy nyugati államnak ez aprópénz. Sajnos ezt az aprópénzt is sajnálják kiadni de ettől még aprópénz. De a gazdaságra ez nem gyakorol jelentős hatást.

4. A vírus szövődményei a jövőben is lefogja terhelni az egészségügyet és emelni fogja a kiadásait.
Ez megint aprópénz. Nem ez fogja megfektetni a gazdaságot. Pl. dohányzás, alkohol
(kérlek a példákon ne rugózzunk mert csak példa nem analógia)

5. A vendéglátóipar forgalma csökken. Rendezvényekre sokkal kevesebb ember megy el. A sport leáll. A szórakoztató ipar csődbe megy.
De megint a nyitás miatt tud egyáltalán csökkenni. Zárásnál meg nem csökken hanem nullára esik.

6. Ha nem tudják ismét megállítani a járványt, vagy legalább csökkenteni a fertőzés ütemét, akkor előbb-utóbb teljes lezárás lesz a fenti pontok miatt.
Igen. A lezárás rossz a gazdaságnak és jó az egészségnek.

És ez csak a gazdasági szempont. Már egy emberélet is elfogadhatatlan.
Igen és nem. Egyénileg és emberileg elfogadhatatlan. Mind ezt mondjuk.
Aztán amikor ugyanez szóba kerül (mármint az emberélet) mondjuk az autózás kapcsán hogy legyen mondjuk a max. sebesség 30 akkor kiderül hogy pár perccel előbb odaérni akárhova mégiscsak fontosabb az emberéletnél. Mindenki humanista, de társadalmilag mégis az látszik hogy az emberélet csak statisztikai adat amíg nem rólam van szó. Ijesztő... :O
Szóval egyetértek az állításoddal de sajnos kevesen vagyunk így...

Nekem úgy tűnik az "eszetlen nyitás rossz a gazdaságnak" állítás azt takarja hogy ha a nyitás után a munkaképes lakosság jelentős része válik munkaképtelenné akkor rossz a gazdaságnak.
Végül is ha kimondjuk hogy eszetlen = utána megbénul a gazdaság a kieső munkaképesek miatt akkor igaz az állítás.
Bár akkor azt hogy eszetlen volt-e csak majd jóval később derül ki de akkor sem tudjuk mit lett volna ha....

De te ezt pontosan tudod, csak trollkodsz.
Nem. Érdekel a véleményed és kérdezek.
Direkt nem írtam semmit arról hogy én miről mit gondolok de már a kérdés kapcsán be lettem skatulyázva. Tényleg nem akarok trollkodni, sem pedig meggyőzni bárkit is bármiről. Információt gyűjtök. Köszi! :R

A véleményem egyébként az hogy se ez eszetlen nyitás se az eszetlen zárás nem jó.
Az hogy mi az eszetlen meg annyi mindentől függ hogy én nem fogom tudni megmondani.
Itthon valszeg teljesen feleslegesen zárták le a játszótereket meg a kiránduló helyeket, de teljesen okkal szüntették meg a tömegrendezvényeket. Egy jóval nagyobb népsűrűséggel rendelkező helyen lehet mindet le kell zárni, de ha MINDENKI állandóan maszkot visel ÉS 20 percenkét kezet mos akkor lehet ott se kell. Én nem tudom de most úgy tűnik.
A gond annyi hogy ezeket a döntéseket a pánik, a szavazatgyűjtés és a gazdasági érdekek mentén hozzák.
És iszonyat mákunk van hogy "csak" ilyen szolid vírus jött, mert ha jött volna valami ami mondjuk 30%-os halálozással jár és megállításához nem elég egy textil maszk akkor végünk. Ilyen vezetéssel, ilyen állampolgárokkal nem lett volna semmi ami megállítja. :(((

(#33084) Kékes525 válasza Elf (#33083) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel rendesen beleálltál bocs a troll jelzőért. Nem trollkodtál. Válaszolok érdemben is, de picit később. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33085) Lauda válasza wjbhbdux (#33081) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk sem hordják és az ügyfeleknek sem kötelező.

(#33086) Hieronymus válasza Kékes525 (#33061) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" [minél közelebb vagyunk a távozáshoz, a kancellár népszerűsége úgy nő – írja a Politico. Egy évvel ezelőtt a népszerűségi mutatója 50 pont körül járt, az elmúlt hetekben ez már több mint 70 volt.]"

Ez a gondolatmenet csúsztatás. Nem lesz újra kancellárnő.
Habár a német társadalom még nem nőtt fel arra a szintre, hogy az új kancellárnőnek férfit válasszanak, az egészségi állapota nem engedi meg az új ciklust. Úgy tűnik a koalíciós pártok korábban már megállapodtak a vérfrissítésről, mind a három pártvezető ment/megy a levesbe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33087) t72killer válasza Elf (#33083) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

0. hibakör: Feltételezed, hogy a "második hullám", illetve az erre adott reakciók nem lesznek sokkal durvábbak az elsőnél. USA kiváló példa, már-már lenyomták a járványt, de képtelenek voltak még 2-3hétig megülni a s.ggükön == 2x annyi fertőzött van, mint a májusi kérészéletű tetőzéskor.

Vendéglátóipar !=nemzetgazdaság.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33089) Ricardo válasza p76 (#33088) üzenetére


Ricardo
félisten

:DDD Ez szívás

(#33090) Csatravi válasza p76 (#33088) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát akkor ezek kétszer .....
Félre.... meg rá.... :D

(#33091) headhunter


headhunter
addikt

Mai tapasztalat:

1. Szupermarket: egyre többen nem hordanak maszkot, mégsem küldik ki őket az üzletekből...
2. Kórház: betegirányítás egyetlen kórházi dolgozóján sem volt maszk, épületekben sétálva "szintén zenész"...
3. Kisbolt: eladókon nincs maszk, kérdezem kötelező a maszk viselése, válasz igen, de rajta nincs...
4. Kínai bolt: Mosható fekete maszkot kerestem, 450Ft/db (Újságpapír "vastag") , kb.: max. 25-50 Ft az előállítási költség, 900-1800% haszonkulcs.

(#33092) Lauda válasza headhunter (#33091) üzenetére


Lauda
félisten

Anno nekem javasoltak, hogy leulnek velem varrni, szoval a kollega valoszinu neked is megmutatja hogy s mint. :DD Lehet neked is moshato maszkod 25-50 forintbol (az altalad emlitett eloallitasi koltseget alapul veve).

[ Szerkesztve ]

(#33093) gergo5991 válasza Csatravi (#32892) üzenetére


gergo5991
őstag

szia, azt, hogy szabadtéri előadáson semmiféle korlátozást vagy intézkedést nem kell alkalmazni erről hol lehet bővebben olvasni? májusi hirek szerint idézem: "Arra azonban ügyelni kell, hogy a nézők megfelelő távolságban legyenek egymástól, és az előadás alatt - különösen a szünetekben is - betartsák az óvintézkedéseket, például a másfél méteres távolságtartást. Ennek értelmében ahol ülőhelyek vannak, ott csak minden negyedik székre szabad nézőt ültetni"
ez azóta megszűnt?

(#33094) Csatravi válasza gergo5991 (#33093) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha jól emlékszem 2 napja volt egy riport a tv-ben és ott mondta a színpad előtt a rendező hogy micsoda megkönnyebbülés hogy mindenfajta szigor nélkül rendezhetik meg a szegedi színházi napokat. Ott volt látható a nézőtér is.

(#33095) Ringman


Ringman
nagyúr

románia:
közel ezer koronavírusos spriccelt szét a kórházakból
cilinéni módosíthatja pirosra az országot.

(#33096) Asbee


Asbee
veterán

Sárváron ma is, ahogy megjött a nagy zivatar, az emberek menekültek be. Egymás hegyén hátán beltérben, vízben, vízen kívül. És ez így van minden strandidős napon, ha elromlik az idő. Minden korosztály. Valaki magyarázza meg, hol vannak a nagy berobbanások? És ne azzal, hogy majd majd, mert hónapok óta majd és ez a jelenség sem pár napja van. A kevés teszt ellenére is kiderülne. Nem hallani, halálokról, tüdőgyulladásokról, szövődményekről stb stb. És ez csak egy példa. Kocsmák, fürdők , beltérben és lehetne még bőven sorolni. Ennyire különleges lenne a magyar? Vagy ennyire csúsztathat a média, a hatásvadász cikkekkel? Esetleg a számok is csalókák? Lásd angolok halottak újraszámlálása.
Továbbra sem vagyok vírustagadó és azt sem mondom, hogy ez semmi kis influenza, de valami akkor sem kerek. Miért nincs ezeknek a lazaságoknak következménye?

[ Szerkesztve ]

(#33098) t72killer válasza Ringman (#33095) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Agyrém...

#33096: Magyarország, Szlovákia, Lengyelo., Finnország, Norvégia. Ezenkívül a "második" körben elég jól teljesítenek már az olaszok is.
Lazaság és lazaság között van különbség. Lehet, h maszk nélkül tolja a pultos a boltban, de nincs beer-pong parti és a focimeccseken egyelőre szerencsénk volt. Valami oknál fogva kevés a szuperterjesztő, lehet nem divat már csoportosan zárt térben kornyikálni?

#33097: ehhez erősen be kell védeni magunkat a külföldi baromkodásoktól, pl ezt az országszínezést véresen komolyan venni - és senkinek sem adni politikai okokból felmentést, se a románoknak se a horvátoknak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33099) Drizzt válasza Asbee (#33096) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha nincs koztuk egy aktualisan fertozott se eppen, akkor akar orgiazhatnak is, nem fog senki valamit elkapni, ami nincsen ott. De hogy ezt miert kerdezi meg minden nap valaki, az nem fer a fejembe. A problema az, hogh a fertozottet jelenleg sehogy nem tudod felismerni. Lehet, hogy 1000-szer nem lesz ott fertozott, de eleg ott lenni akkor az egy alkalommal, amikor meg igen. En amugy bizom benne, hogy bemakoljuk az egeszet. Ha a hatarokkal jol banunk, orszagon belul tenyleg majdnem ugy lehet elni, mintha nem is lenne vilagjarvany. Azert csak majdnem, mert ha egy tomegrendezvenyre beszabadul egy szuperfertozo, akkor abbol igy is kirobbanhat nagy problema.

I am having fun staying poor.

(#33100) Asbee válasza Drizzt (#33099) üzenetére


Asbee
veterán

Azért jön elő napi szinten, mert napi szinten előjön jön, hogy így terjed, úgy terjed, ki milyen hülye, hogy nem hord maszkot, hogy csoportosul, hogy kocsmába megy, hogy meccsre megy és lehetne még sorolni. Ezen, cikkek, infók, alapján sokkal durvább "világnak" kellene lennie. Persze tudom, azt tilos kimondani, hogy lehet mégsem annyira veszélyes a vírus és terjed ennyire könnyen? Hanem fennkell tartani mesterségesen ezekkel a veszélyességét, a pánikot, a félelmet? Mindig van egy szál amibe kapaszkodni kell... Amíg nem volt kötelező a maszk, kb semmi nem történt. Pedig akkor voltunk igazán benne. Most csoportosulások vannak, beltérben is rendesen mégsem történik semmi különös. Úgy tűnik tényleg különlegesek vagyunk.

(#33098) t72killer: Akkor ezek szerint mégsem terjed olyan könnyen és inkább ott jöttek össze szerencsétlen módon a dolgok, ahol beroppant. Tirol, olasz focimeccsek, összejövetelek, spanyol szintén. És ehhez még hozzátartozik az egészségügyben és nyugdíjasotthonokban a terjedés, amikben leginkább tarolt és tarol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.