Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) Alex91 válasza andor80 (#33550) üzenetére


Alex91
félisten

Gondoltam kierzodik belole az ironia...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33552) Ringman válasza Ispy (#33548) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem érted, a védekezés alapkövei:
kipcsak vér, székely furfang, magyar gógyi és futballokos gondolkozás

(#33553) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ez a görény miért van még szabadlábon?
Nem vagyok oda a korlátozások miatt de a maszk egy teljesen érthető dolog. Influenza és egyebek miatt is maradhatna erre ezek meg:

És ennek a retek csoportnak 90+ ezer tagja van... :U
Tényleg ilyen kretén nép vagyunk? :DD :W

Kedvencem egyik poszt alatt a kodolányis kis 3,14csa "Minket nem lehet megvezetni mert nem hagyjuk" instan meg ott virít a kék fényes fogfehérítő. :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33554) szkorhetz válasza Micsurin (#33553) üzenetére


szkorhetz
őstag

Utálom ezt a csávót, teljesen irritál, de abban teljesen igaza van, hogy ennek a kötelező rettegésnek meg feszültségkeltésnek semmi érteme.

(#33555) Ezekiell válasza szkorhetz (#33554) üzenetére


Ezekiell
veterán

A probléma csak az, hogy emelett olyan borzasztó tudományellenes, oltásellenes, maszkellenes, mindenellenes hazugságpropagandát tol, ami nem csak hogy undorító, de simán nettó káros és veszélyes.
Hogy klasszikust idézzek: "Leköpném de koszos lesz a nyálam"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33556) Sub-S válasza szkorhetz (#33554) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ne essünk már túlzásba, milyen rettegésről beszélsz? Nem hinném, hogy volna ok rettegni. Rettegő tömegeket sem látok...

(#33557) andor80 válasza Alex91 (#33551) üzenetére


andor80
senior tag

Remélem az enyémbpől NEM!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33558) t72killer válasza szkorhetz (#33554) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki maszkot húz, vagy aki a piros helyett a zöldnél lép a zebrára az szted retteg:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33559) Csatravi válasza andor80 (#33557) üzenetére


Csatravi
senior tag

A vakcináról.
[link]
[link] 09:49-től
(ATV)

(#33560) Csatravi válasza t72killer (#33532) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Ezt talán-talán az afrikai és közel-keleti szaporisztánok lassú civilizálódása megoldja apránként. "
Ez eddig sem Afrikában sem Indiában nem jött össze és még Kína is határeset.

"Túlnépesedést rendberakó kórokozót 500éve nem láttunk."
Az eddigi legnagyobb világjárvány 40 millió ember életét követelte. Tehát a túlnépesedés szempontjából nem jelentene semmit egy ilyen mértékű vagy akár ennél is nagyobb járvány.

(#33535) idegen lény
Még középkori szinten sem.

[ Szerkesztve ]

(#33561) t72killer válasza Csatravi (#33560) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pestis a xiv szd.-ban kb felezte Európa lakosságát, sokkal jelentősebb esemény volt, mint a modern idők spanyolnáthája.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33562) Lauda válasza Sub-S (#33556) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ő retteg, ez a problémája. Ráadásul kötelezően retteg, tehát ha már nem kellene rettegeni, ő már csakazértis.

;]

[ Szerkesztve ]

(#33563) Csatravi válasza t72killer (#33561) üzenetére


Csatravi
senior tag

Becslések, találgatások mennek az akkori halálozásról (75-200 millió).
Igaz a 75 millió sem kevés de ha akkor nem a pestis hanem a COVID látogatott volna oda akkor lehet hogy az is rendesen tarolt volna.

(#33564) Ricardo


Ricardo
félisten

(#33565) Ispy válasza Ricardo (#33564) üzenetére


Ispy
veterán

Focimeccsen nem terjed csak koncerten, ennyit sem tudsz? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33566) t72killer válasza Csatravi (#33563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A covid 0 orvosi ellátás mellett (azaz ha az összes kórházi esetet halottnak vesszük) sem öl meg 10%-nál többet. A pestis simán 50% felett dolgozott.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33567) Csatravi válasza t72killer (#33566) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha a mai korba ültetjük át a pestist akkor itt alig tudna terjedni hisz ahhoz bolhák kellenének ami mára már nem jellemző. Viszont ha a COVID-ot ültetnék át az 1350-s évbe akkor ott azért tudna tarolni mert jobban tudna terjedni mint a bolhák által terjesztett pestis. Ahhoz kellett a bolhacsípés (akkor mondjuk volt belőle bőven) ehhez meg elég egy köhintés. Vagy egy smaci a markotányos nővel :). Így a nagyobb fertőzési számmal szépen ledolgozna a halálozási ráta hátrányából. Az akkori egészségi állapotok is köszönő viszonyban sincsenek a mostanival így a COVID mostani halálozási ráta sem annyi lenne akkor és ott mint most a jelenben.
Szerintem.

(#33568) t72killer válasza Csatravi (#33567) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miben különbözik a mai ember ha nem kap orvosi ellátást a középkoritól? Pl a brazil vagy indiai egy csóri faluban?
Valószínű jobban terjedt volna, de azonkívül a fertőzöttek 10%-ánál többet akkor se öl meg, ha fejreállsz. Ha másképp lenne, akkor Indiában már többmillió lenne a halottak száma most, többszázmillió a végén.

A pestis köszöni szépen elvan a jelenkorban is, nem kell ültetgetni, és alapos modern orvosi ellátás mellett is halálosabb a COVID-nál, úgy, hogy a dokik ismerik a kórt:

"Globally between 2010 and 2015 there were 3248 documented cases, which resulted in 584 deaths." [link]
Erre az én számológépem 18%-ot köp, aminek a COVID max 10edét tudja azon adatok alapján, amit normálisan tesztelő országokban vagy épp a DP nyugger utaspopulációján mértek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33569) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#33570) envagyok válasza t72killer (#33569) üzenetére


envagyok
veterán

Azért hihetetlen, hogy körülöttünk tombol a járvány, nálunk meg ekkora csend van.
Hatalmas szerencsénk van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#33571) Polllen válasza t72killer (#33568) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miben különbözik a mai ember ha nem kap orvosi ellátást a középkoritól?

A penicillin feltalálása óta szerintem elég sok mindenben.
Illetve arról a csóri falusiról semmit se tudunk igazán. Arról sem beszélünk, hogy hányan nem jutnak ma normális ivóvízhez, majd pont az lesz a téma, hogy miben haltak meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33572) t72killer válasza Polllen (#33571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Penicillin = orvosi ellátás. Ha a mai embernek nem adsz antibiotikumot mezei bacis tüdőgyuszira, kb uakkora eséllyel hal meg, mint ük-ükapja 200 évvel ezelőtt.

Különben meg leírtam h MAI környezetben mekkora a pestis mortalitása, nem értem miért kell ezen rugózni. A covid nem pestis és nem is influenza.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33573) Polllen válasza t72killer (#33572) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy pillanatig sem rugóztam a pestisen. Nem is különösebben érdekel ez a vonal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33574) Alex91


Alex91
félisten

Ma 19 uj fertozott, nem tudom, hogy sok vagy keves...
Ami,szamomra erdekes, hogy szerencsere napok ota nincs halott. Csak azt nem ertem, hogy amikor indult a jarvany, akkor szerintem ennyi esetszamnal mar voltak sajnos elhunytak is. Na most akkor vagy erosen nem stimmeltek az esetszamok, joval tobb volt, de akkor Merkelyek mit mertek? Vagy mar hatasosabb a kezelese a sulyosabb betegeknek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33575) #75376384 válasza Alex91 (#33574) üzenetére


#75376384
törölt tag

vagy csak nem azok kapjak el, akik veszelynek vannak kiteve? az idosebbek es veszelyeztetettek jobban vigyaznak magukra (es a masikra). kb ennyi az oka.

plusz elegge vitatott teny, hogy valoban annyi beteg volt e a kezdetekkor, mint amennyit ciliek mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#33576) radi8tor válasza Alex91 (#33574) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyár van, toppon jár az immunrendszer (feltéve ha nem csinálod ki).

Vzarmo: nekem ez a konteo.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33577) Kékes525 válasza Ezekiell (#33555) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 Annyit hozzáfűznék, hogy aki már az észszerű védekezést javasolja azt már rögtön rettegőnek nyilvánítja és ez itt a topikban is jellemző néhány emberre. Pedig semmi túltolás nincs. Az észszerű higiéniai szabályokon túl zárt térben, ahol több idegen ember fordul meg, ott maszk viselés és távolságtartás (2m) az idegen emberekkel. Ha ezt mindenki betartaná, akkor a járvány kirobbanásának sokkal kisebb esélye nem lenne Magyarországon. De az ilyen emberek ezt lehetetlené teszik. Úgyhogy lesz járvány az ilyen emberek miatt, csak a kérdés az, hogy előbb vagy utóbb (1 vagy 2 hónapon belül, hogy konkrét is legyek).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33578) Ispy válasza Alex91 (#33574) üzenetére


Ispy
veterán

Az is lehet, hogy az elején sok legyengült, krónikus beteget elvitt a vírus, plusz több a tapasztalat, jobban vigyáznak az emberek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33579) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

70 éve, ez se most volt... :)

(#33580) Kékes525 válasza radi8tor (#33576) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyárnak nincs szerepe ebben. Kaliforniában, Indiában, Brazíliában, Dél Afrikában, Peruban, Chilében, Mexikóban is meleg van, sok a napsütés, magas az UV, mégis nagyon terjed a vírus.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33581) Polllen válasza Kékes525 (#33580) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem a nyár volt a lényeg, hanem az hogy az itteni emberek immunrendszerre ilyenkor toppon van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33582) Ezekiell válasza Polllen (#33581) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert máshol, ahol nyár van, nincs?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33583) Polllen válasza Ezekiell (#33582) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahol nem klasszikus kontinentális éghajlat van, ott ez kicsit máshogy megy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33584) Parci válasza radi8tor (#33576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda, hogy annyi beteg volt-e, mint amit az operatív törzsfőnök mondott? nem kell konteo, a betegszám erősen a tesztelés függvénye, keveset teszteltünk, tehát egész biztos, hogy több beteg volt. ők is mondták, hogy sokkal több beteg van, mint a hivatalos szám, minden nap elhangzott egy időben.

most azért nincsenek (még) halottak, mert most kezdett csak emelkedni az esetszám. hetek múlva már lesz napi pár (kivéve, ha távol tudják tartani a kórházaktól, otthonoktól).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33585) t72killer válasza Parci (#33584) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt a beteg definíciójától is fütt a válasz: lélegeztetőre szoruló betegből nem hiszem, hogy sokkal több lett volna, mint a hivatalos adat - viszont lábon kihordóból, pláne tünetmentesből sokkal-sokkal több.

Alapesetben ha tényleg nagyon ragályos valami, akkor a tünetmenteseket is ki kéne szűrni. Ha adott környezetben nem túl nagy az r0, akkor a lábon kihordókat, tünetmenteseket nem kell tesztelni, csak a kórházba kerülőket. Színtiszta mázli, hogy márciusban ennyi elég volt. Nyáron talán elég lesz bezárt sulik betiltott koncertek és sok szabadtéri (=elvisziaszél, kinyírjaazUV) elfoglaltság mellett. A nyirkosabb, beltérbe bújós időszak lesz kritikus sztem, amire rádobnak egy lapáttal a kórt nyaralásból hazaimportálók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33586) Kékes525 válasza Polllen (#33581) üzenetére


Kékes525
félisten

És az ottani (azokban az országokban amit felsoroltam)? Ez a hatás minden ottlévőre érvényes lenne, de mégsem védettek ott. Azaz nem ez miatt van nálunk kevesebb fertőzés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33587) Kékes525 válasza Polllen (#33583) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem értem. Mi az hogy máshogy megy? Hogyan? Az immunrendszer szempontjából mindig a friss gyümölcsökre és zöldségekre szoktak hivatkozni. Azokban az országokban van dögivel, legalább annyi mint Magyarországon. Mégsem erős az immunrendszerük? Hogy van ez?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33588) Kékes525 válasza t72killer (#33585) üzenetére


Kékes525
félisten

"Színtiszta mázli, hogy márciusban ennyi elég volt."

Mindenütt arányosan ennyi elég lett volna, ha idejében lezárnak és komolyan vették volna a fertőzést elejétől fogva. Csak hát nekik nem volt annyi tapasztalatuk e téren mint nekünk. Mire ideért a vírus, addigra már mások bajából rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk. Ezt az egyet jól csináltuk...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33589) Avicularia


Avicularia
veterán

(#33590) F34R válasza Kékes525 (#33587) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem most szabvanyos magas a D-vitamin szintezisem mert nyar van tipusu immunrendszerrel nem lehet kivedeni a virust. Max nem terjed annyira.

(#33591) Sub-S válasza Avicularia (#33589) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez a cím is mennyire hatásvadász, azért meg kell nézni mit is mond...

(#33592) Alex91 válasza Kékes525 (#33588) üzenetére


Alex91
félisten

Aki majd megmondja, hogy mi miert volt, annak Nobel-dijat kell adni!

Csak klasszikustol idezve: Nem tudsz te semmit, Havas Jon... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33593) Polllen válasza Kékes525 (#33587) üzenetére


Polllen
nagyúr

Te is tudod, hogy a légúti fertőzések ezen az éghajlaton ősszel, de még inkább tavasszal tombolnak. Ilyenkor jó a klíma és ilyenkor gatyásodik az emberek immunrendszere. Most is van influenza, csak nem nagyon tud labdába rúgni a körülmények miatt.

Ahol más a klíma, ott máshogy alakul az immunrendszer. Az "Indiában is meleg" van teljesen mást jelent, mint itthon. De Kalifornia, Észak-Mexikó és ehhez nézve Dél-Mexikó is teljesen más. Kaliforniában valószínűleg nem nyáron a legerősebb az emberek immunrendszere, mert a hőség és páratartalom sokkal megterhelőbb, mint máskor. Floridában sem véletlen télen van nyaralási szezon. Akkor jobb az idő. (szárazabb meleg van és azért Florida, mert ottani tapasztalatom van és kb. egy égöv Kaliforniával)
Szóval ezeket nem lenne szabad egy kalap alá venni csak hőmérséklet alapján. (Nem néztem, de meg lennék amúgy lepve, ha Dél-Afrikában hasonló hőmérséklet lenne ilyenkor, mint Közép-Amerikában...)

És a felsorolásod:
Kaliforniában, Indiában, Brazíliában, Dél Afrikában, Peruban, Chilében, Mexikóban

Az itteni általános higiéniát ezekből egyedül Kaliforniával lehet összevetni, de ott nagyon durva kultúrája van a légkondinak. Kint 30 fok, párás meleg, aztán minden hely le van hűtve 20-22 fokra. És van alapból egy hozzáállás US-ben most a maszk viselésről.
A többi országban nyomor van, éhezés, meg ilyenek. Lehet van friss gyümölcs valakinek, de hogy azonos körülmények között se ott tartana az immunrendszerük, mint egy európai, az fix.

F34R
Max nem terjed annyira. - Egy fertőzésnél ez elég sarkalatos pont. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33594) Polllen válasza Polllen (#33593) üzenetére


Polllen
nagyúr

És még egy fontos dolog. Van jelenleg kontaktvizsgálat, hogy kiderülhessen most Európában hogyan kapják el az emberek?

Tényleg ennyire ellenáll a vírus a melegnek vagy a klimatizált helyiségekkel mi teremtjük meg a számára ideális környezetet?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33595) andor80 válasza radi8tor (#33576) üzenetére


andor80
senior tag

Nyár van, toppon jár az immunrendszer (feltéve ha nem csinálod ki).

NA ez a konteo...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33596) F34R válasza andor80 (#33595) üzenetére


F34R
nagyúr

Melyik resze?

(#33597) Kékes525 válasza Polllen (#33594) üzenetére


Kékes525
félisten

" klimatizált helyiségekkel mi teremtjük meg a számára ideális környezetet?"

Nem a klimatizáltság a lényeg, hanem a levegő keringetés zárt helységeben a döntő. Ilyenkor feldúsul a vírus és garantáltan eljut mindenkihez. Ha fertőtlenítik a klíma által kifújt levegőt akkor nincs fertőzésveszély, sőt! Már vannak ilyen klímák, csak nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33598) t72killer válasza Polllen (#33593) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ha augusztusban nekiállsz köhögni, az alsóhangon gyanús = nem mész társaságba. Mindez februárban? :F :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33599) idegen lény válasza t72killer (#33539) üzenetére


idegen lény
őstag

"azonos proteinmennyiség előállításához csupán az egy tizede területre és vízre van szükség spirulinatermelés esetén, mint szójabab esetén. Amennyiben ezt összevetjük azzal, hogy a szója eleve 1/20-ad résznyi vizet és földet igényel, mint a marhahús, amennyiben ugyanakkora mennyiségű proteint szeretnénk előállítani, akkor láthatjuk, hogy 200-szoros mennyiséget lehetne algafehérjéből termelni, mint marhahúsból." [link] És ez csak egy példa volt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33600) t72killer válasza idegen lény (#33599) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És? A 8gyerekes Niger-i vagy Csád-i család ezekutánis ugyanúgy halal marhahúsért fog sorban állni mint 300évvel ezelőtt. Akinek meg nem jut, az insallah feldobja a talpát, nemigen izgatja őket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.