Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) woodworm válasza hati (#66397) üzenetére


woodworm
veterán

Az az ingyen 10 hd adás erősen felfelé kerekítés. Jó lesz az 4-nek is.

(#66402) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Sziasztok!

A UPC állítólag már nem sokáig ad analógot (év vége?) és kell használnom boxot.
A tv azonban a falon van nem tudom hová helyezni a dobozt és csúnya is.
CI kártya lenne jó de ez a tv nincs a UPC listán.
Néztem másikat szűk a lista.

Hozzáértő el tudja mondani miért nem jó minden tv ha már ott a CI kártya nyílás?

Az analóg-digit-HD-csat mennyiségi gondoknál szerintem nagyobb gond hogy régen vett az ember tvt
bedugta kábelt és leste a deltába Kudlikot.
Most meg haví díjért nem tudom használni mert ilyen nyomi listát kell lesni :Y

Legfőképp miért nem alkalmas az összes mondjuk 2010-től???????

Köszi a válaszokat!!!

(#66403) Intruder2k5 válasza bigdaddy3 (#66402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben a TV-n van CI+ kártyahely, úgy szinte biztos, hogy működni fog a UPC médiacard-al. A lista csupán annyit jelent, hogy azokkal a TV típusokkal tesztelték és tuti működik, de nem zárja ki azt, hogy más típusokkal is működjön.

[ Szerkesztve ]

(#66404) 4Grider válasza bigdaddy3 (#66402) üzenetére


4Grider
nagyúr

CI+-os kártyahelynek kell lennie. Ez nagyjából 2008 környékén jelent meg a tv-kben, kb. 2012 óta minden tv-ben. Egy 2010-es LG/Samsung/Philips/Pana/Sony tv általában már ilyennel rendelkezik.
Mi a konkrét típus?

(#66405) hardverlog válasza Intruder2k5 (#66403) üzenetére


hardverlog
aktív tag

azon tv-k, melyek nincsenek a listán és képszétesés előfordul kártyával, ott a UPC nem oldja meg a hibát, hanem boxra váltást javasol.

(#66406) 4Grider válasza hardverlog (#66405) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmi gond. Boxra váltasz, megoldják a problémát, majd utána vissza kártyára...

(#66407) Intruder2k5 válasza hardverlog (#66405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kijön a technnikus, és kéred, hogy tesztelje box-al is. Ha úgy jó akkor a TV a hunyó, ha nem, akkor javítsa kis a hibát.

(#66408) woodworm


woodworm
veterán

Na itt az első szolgáltatás kimaradásom. Tv megy, net nincs.

(#66409) 4Grider válasza woodworm (#66408) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modem/gw újraindítás megvolt?
Jelszintek...

(#66410) woodworm válasza 4Grider (#66409) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, ez volt az első.
Letöltési jelszint -2-1 között, snr 37-38. Feltöltési jelszint 47.
Eddig tökéletesen ment, most a saját diagnosztikája szerint sincs kapcsolata. CB egyébként modem módban.

(#66411) 4Grider válasza woodworm (#66410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nem nálad lesz a gond.

(#66412) hardverlog válasza 4Grider (#66406) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Box soha többet..ne viccelj...inkább essen szét kép óránként fél másodpercre, minthogy boxom legyen újra...

Szebb a kép, 1 táv, kisebb fogyasztás, rendezhető/szabad sorrendű/törölhető csatornák/csatornalista. :R

(#66413) hati válasza woodworm (#66401) üzenetére


hati
addikt

Nem mondtam, hogy HD, de szerintem elbeszélünk egymás mellett.

(#66414) HofiZoli válasza the.odzsy (#66398) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Budapest 13. kerület.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#66415) szabogabor10 válasza hardverlog (#66412) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem akarlak meggyőzni (miért akarnálak), csak leírom. Én is kártyát kértem először, aztán teszt gyanánt áttértem Cisco felvevős boxra. Azt hittem vissza fogom adni, de nem. Kényelmesebb nekem, gyorsabb a csativáltás, sorozatfelvétel, 2 tuner, távolról vezérelhető felvétel, műsorvisszanéző stb. A DVB-C EPG se tetszik (ez fontos nekem), sajnos normális, részletes, 10 napos EPG-t IP alapon továbbít csak a UPC. Fogyasztás nekem nem annyira szempont, a táv pedig tanítható. Egyedül a csatisorrend állítás és a csatik törlése hiányzik.
A Telekom IPTV boxnál a modern GUI, a különböző műveletek sebessége (ideértve a villámgyors csativáltást) és a mobil appból történő csatisorrend átállítás, illetve a csatitörlés lehetősége tetszik nagyon. Nameg hogy pici méretű a beépített vinyós box.

Kövezzetek meg, de én nem lennék ellenére, ha a UPC IPTV-t is biztosítana jó képminőségben, sok HD csatival, fasza boxszal, akár feláron.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66416) pjen válasza hardverlog (#66412) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem elég Neked a box nál egy távirányító?

(#66417) kali válasza szabogabor10 (#66415) üzenetére


kali
legenda

Nekem/nekünk is jobban bejött a box, pedig Horizon HD van, de nincs vele gond, a fogyasztása is nagyon csekély, az EPG korrekt(ebb, mint kártyával), pont úgy egy távirányítóval vezérlünk mindent, jó a 7 napos visszanézés funkció, saját külső merevlemezt rádugva pedig megy a felvétel is.

(#66418) gduck válasza hati (#66389) üzenetére


gduck
addikt

Lehet neked SD/HD egynek számít, de helyfoglalás szempontjából az két különböző csatorna :P De nem ez a lényeg, hanem hogy az analógot felejtse már el a UPC! Van egy hálózata, aminek igencsak komoly korlátai vannak (szemben egy optikai hálózattal) erre feleslegesen pazarolja a frekvenciákat :W

[ Szerkesztve ]

(#66419) TeeJay válasza gduck (#66418) üzenetére


TeeJay
félisten

nem felejti el mert így a digitális csomagokra szedheti a sarcot a 2. és 3. STB-ra vagy smart kártyára...
szépen akciózza a Bronz meg Gold csomagokat
még HD-t is ad mellé de ha van 3 TV akkor szépen tejelsz a STB-ért ami éves szinten nem is kevés ám
ki van ez találva

ha dobná az analógot akkor meg a Bronz-t tennék csak kódolás nélkülire akinek GOLD csomag van megint csak STB vagy smart kártyázhat
akinek meg eddig analóg volt mert régi a TV az szintén box-ot kap
persze ha csak GOLD csomag maradna és kódolatlan lenne akkor vagon STB és smart kártya megmaradna tehát azon buknak havonta vagon pénzt
az analógos szintén STB-t használhatna
illetve akinek extra csomagok kellenek csak oda kell kártya vagy BOX még
cserébe ha kidobják azt a 24-25 analógot az annyiszor 8MHz és minden 8 MHz-re lehet rakni egy 50megabites DS sávot
US-re meg nem tudom tudnak-e 8-at adni hálózat átalakítás nélkül
de azért ha 32/8-ra bővítenék a mostani 15/4-es ED3.0 hálózatot
azzal egy jó ideig el lennének megint és 1000-es csomagot is tudnának esetleg tolni
hiszen 32darab 50megás stream az 1600megabit
na persze ahhoz már újabb modem kell mert a CB csak 24-et tud elvileg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66420) Intruder2k5 válasza gduck (#66418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, egy optikai hálózattal szemben nyilván vannak korlátok, ugyanakkor egy rézérpáras rendszerrel szemben meg előnyei vannak, és hát sok helyen még jelenleg is csak az van. De hidd el, a szolgáltatónál egész biztosan folyamatosan követik, hogy mely szolgáltatásra mekkora igény van, és ennek megfelelően alakítják a kínálatot, illetve az infrastruktúra kihasználását.

(#66421) gduck válasza TeeJay (#66419) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem teljesen logikus lenne a bronz digitális kódolatlanná tétele. Hiszen az több csatorna mint most az analóg, tehát nyugodtan nézhetné az előfizető továbbra is a konyhában/wc-n/udvaron stb. a tizenvalahanyadik TV-jét:)

(#66420) Intruder2k5 v: hát akkor ezek szerint az analógra nagy az igény, HD csatornát meg senki nem akar, jó neki FullHD/4K-s TV-n az SD... Bár lehet csak én vagyok türelmetlen, végül is szép lassan nő a HD csatornák száma XD De most az "Olimpiai" EuroSport SD csatik miatt picit morcos vagyok. Adtak is valamit, meg nem is. HD után "szenvedés" SD-re váltani...

[ Szerkesztve ]

(#66422) Intruder2k5 válasza gduck (#66421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem lenne rá igény, akkor nem lenne HD csomag. Bár ez még mindig nem a szolgáltató összehasonlítós topik, de ez a ~30 csatorna annyira alacsony szám lenne? Vajon másutt számottevően több HD csatorna van? Én nem hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#66423) hardverlog válasza pjen (#66416) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Az előnyöket soroltam...azaz, hogy összesen van 1 táv! :R

szabogabor10 : képminőség nálam az első, már csak ilyen vagyok...és nekem a tapasztalatom az ismerősi körben is, hogy ha egy picit is, de a kártya jobb... :R

[ Szerkesztve ]

(#66424) szabogabor10 válasza gduck (#66421) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem a Discovery csatikat is iszonyatosan fáj SD-ben nézni...
Discovery Channel HD, ID HD, Discovery Science HD, DTX HD, ezeket már ma is régesrég késő lenne berakni...
Life TV HD, Ozone TV HD, Fox HD, Film Café HD, AMC HD, TV Paprika HD, Paramount HD, HBO 2-3 HD, Cinemax 1-2 HD, Mezzo Live HD, BBC Earth HD, a teljesség igénye nélkül...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66425) szabogabor10 válasza hardverlog (#66423) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt egyébként én is tapasztaltam. Nem sokkal, de mintha a tv-m saját tunerével jobb lenne a kép.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66426) hardverlog válasza szabogabor10 (#66425) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Ezek után nekem lehet hetes EPG a napos helyett, vagy visszanézés...első a kép nálam! :R

(#66427) kezo0


kezo0
addikt

„A hiba elhárítása eszkalálásra került az ebben illetékes kollégák felé!” – ja, így már más, mindenki megnyugodhat. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66428) pjen válasza kezo0 (#66427) üzenetére


pjen
félisten

Mit várhatunk Romániában van az ügyfélszolgálat.Ez az eszkalálás különösen szép.

(#66429) kezo0 válasza pjen (#66428) üzenetére


kezo0
addikt

A facebook-oldaluk adminjai is ott vannak...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66430) Watercolour válasza kezo0 (#66427) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Teljesen jó, éppen ez lenne az első hónap, mikor számlát kéne fizetnem, mert most fogyott el a tavaly nyári 3 hónapos hibámért kiharcolt kötbér.

Erre még mindig nem sikerült megcsinálniuk a hónapok óta használhatatlan fostengerüket.

Komolyan mondom, ha valaki parodizálni próbálná ezeket, az se tudná jobban. Szánalmas.

(#66431) ztsoft válasza kezo0 (#66427) üzenetére


ztsoft
őstag

Ahhoz képest, hogy karácsony óta ilyen rossz, jó, hogy észre vették (gondolom már túl sok volt a panasz).
Egyszer talán sikerül egy olyan embert felvenni, ráállítani, aki rendbe tudja tenni az egész rendszert (írhattam volna katyvaszt is).

Csak halkan jegyzem meg. Nem lehet, hogy ezt is a T-Systems fejleszti? ;] Sokat olvastam már a Facebook-on, hogy másnak a személyes adatai jelentek meg több előfizetőnél.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66432) kabelmania27 válasza bigdaddy3 (#66402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem kell használnod boxot, mert van kb 26 kódolatlan digitális csatorna vagy kérhetsz médiacardot ha a tévében van CI+ modulfogadó.
woodworm: Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#66433) Lazarski válasza ztsoft (#66431) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nekem újabban egy nem létező címem van a Ferihegyi reptérre vezető úton. :D :C
Annyira sokat szerencsétlenkednek hónapok óta ezzel az oldallal, hogy az már fáj. Aki ezt intézi annak meg javaslom, hogy kapja össze magát, vagy keressen egy másik állást, mert ez nagyon nem neki való. :D

[ Szerkesztve ]

(#66434) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Csak egy kis infó...
Huawei P8 lite telón mérve:
- digi 200-as net a saját Zte wifis modemmel mérve 41Mbit, 9-es ping max.
- upc 500-as a CB-vel mérve max 34Mbit, minimum 19-es ping.
Köszönjük júpíszí!

(#66435) 4Grider válasza v.attis (#66434) üzenetére


4Grider
nagyúr

Wlan-on semelyik szolgáltató sem garantál neked semmit sem. Nem véletlenül...

(#66436) Toth_Jani válasza v.attis (#66434) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Xiaomi Note 4, 5Ghz-en: Ping 19, Down:95,5, Up: 21,8. :)
FP 500, Connect Box, a mobil és a CB között stabil 150.

[ Szerkesztve ]

(#66437) bigdaddy3 válasza kabelmania27 (#66432) üzenetére


bigdaddy3
tag

Szia!

Jelenleg a samu Le40M87BD tv simán bedugva coax jönnek a silány csatornák. OK
M4 rtl2 cool csak ezeket használom mint altató, aztán mint ébresztő. Minőség nem érdekel.
De UPC már nem sokáig engedi, szo kell box vagy ci+
A 26 kódolatlan digi t csatorna az melyik csomagra értendő?
A nappaliban a 2012es LG alkalmas a lista szerint is a kártyára.
A box megjött, egy cipősdobozban tele kábellel.
Adnak mellé ingyé CI+ kártyát vagy még most cseréljem ki rá?

Általába olimpiára veszek tvt, anno az m87 2008-ban nyitotta a HD kínai olimpiát.
Mikor lesz 4K? foci vb, japán olimpia?
Úgy látnám értelmét

Ja akkor itthon lenne analóg, digit, hd meg 4k csatorna mindenből?

[ Szerkesztve ]

(#66438) Toth_Jani válasza Toth_Jani (#66436) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Milyen érdekes az előzőhöz képest Yotaphone 2-n.
Ping:17, Down:164, Up:21,7
Valamit azért az Oroszok is tudnak. :Y

(#66439) kabelmania27 válasza bigdaddy3 (#66437) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Minden tévécsomagnál van kódolatlan digitális adás.
Box mellé nem adnak médiacardot külön kell kérni a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#66440) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Új helyre költöztem, így a digi-ből UPC lett.
A connectboxból kijövő UTP kábelt beraktam a saját routerembe, felkonifguráltam, minden rendben.
A gépemről szépen látom a Diskstation-t, ami sziontén a routerbe van dugva.
Viszont kintről nem látom. Attól tartok, a connect box nem engedi ki, hogy tudom ezt megoldani?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66441) kabelmania27 válasza rlazol (#66440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán van-e modem üzemmód, ha nincs my upc oldalon vagy 1221-en kérd vissza az ipv4-et.

(#66442) rlazol válasza kabelmania27 (#66441) üzenetére


rlazol
addikt

Már modem üzemmódba kapcsoltam.
A routernek beállítottam egy 192.168.100.10-es címet, mert a connect box-é a 192.168.100.1 - de így se tudok a routeren keresztül belépni a connect boxba.
a my upc oldalamra meg nem tudok belépni, csak a please wait-ig jutok. :F

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66443) kabelmania27 válasza rlazol (#66442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van modem üzemmód ipv4-ben van a modem, elfelejtettem, hogy a my upc oldalt karbantartják.

(#66444) rlazol válasza kabelmania27 (#66443) üzenetére


rlazol
addikt

már bocsáss meg, de ezt most nem értem. :D

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66445) kabelmania27 válasza rlazol (#66444) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha ipv6ban van a modem akkor nem lehet átállítani modem üzemmódba.

(#66446) rlazol válasza kabelmania27 (#66445) üzenetére


rlazol
addikt

És ez mit befolyásol a NAS szempontjából? Tegyem vissza router üzemmódba?

amúgy hogy tudom elérni a routeren keresztül?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66447) kabelmania27 válasza rlazol (#66446) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem kell visszatenni router üzemmódba.
Nast szerintem a saját routeredre kellene kötni és beállítani a portforwardot.

(#66448) rlazol válasza kabelmania27 (#66447) üzenetére


rlazol
addikt

Megtörtént.
A régi helyemen hibátlanul működik sok éve, csak ott DIGI-s NET volt, bedugtam a routerbe és kész. Nem volt connect box. Valamit állítsak át? Egyáltalán, hogy érem el a connect boxot a routeren keresztül?

szerk.: vagyis a NAS mindig a routerre volt dugva, belső hálón szépen látom is.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66449) rlazol válasza kabelmania27 (#66447) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm a segítséged, végül a portforwardban volt a hiba: az új helyen a router valamiért összekavarta az IP címeket. Nem gondoltam, hogy ez előfordulhat... :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66450) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de nem találok róla semmit:

a horizon boxon lehet úgy léptetni az egész napos műsort, mint a régin? Egyelőre csak mindig a következőt engedi...
Másik: nem volt tökéletes a HBO videótár a régin, de a horizon boxon vmi kegyetlenül lassú, ez normális?
az ügyfélszolgálatosok bekamuzták nekem, hogy a 32 HD csatorna eléréséhez mindenképpen le kell cserélnem a Pace HD boxokat, mert "nem tudják távolról beállítani az elérést", de kamu, mert sikerült... Mit gondoltok, megtartsam a Pace HD boxokat?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.