Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) v.attis válasza 4Grider (#66435) üzenetére


v.attis
őstag

Persze, csak szemléltetni akartam, hogy ebben is alul marad a upc és a CB.
Egyébként a böngészés és a youtube érezhetően gyorsabb és stabilabb a digin.

(#66452) viktorhu válasza v.attis (#66451) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek az összehasonlításnak semmi értelme. Lehet a wifit hasonlítani természetesen, de két különböző helyen ugyanazzal a routerrel két teljesen különböző eredményt fogsz elérni (pl. itthon 70-es letöltés, beviszem az irodába, és jó, ha csatlakozik egyáltalán - ha igen, akkor is van vagy 10 megabit). Ráadásul a digis router nem tud 5GHz-et, szóval így sem lesz jó a hasonlítás.

Ha össze akarod mérni őket, akkor:
- azonos hely (azonos címen lennie kellenne mindkét szolgáltatásnak)
- azonos sáv
- felváltva (egyik kikapcsolva, másik bekapcsolva)

Egyébként egyáltalán nem rossz a CB wifije, és az AC-nek köszönhetően több száz megás letöltést is el lehet vele érni.

Ha gyenge a wifi, érdemes körülnézni, hogy melyik sávok kevésbé terheltek, ill. jobb lenne 5GHz-et használni.

(#66453) Lacccca87 válasza v.attis (#66451) üzenetére


Lacccca87
őstag

Böngészésnél én is észrevettem már többször is hogy lassan reagál egy egy oldallehívásra, de itt is vannak különbségek az egyes oldalak között ( mondjuk az lényegtelen hogy külföldi vagy belföldi a host).
Sőt néha bedobja hogy nem válaszolt, 1-2 másodpercig úgy mutatja aztán hirtelen betölt.

Kérdeztem UPC ügyfélszolgálatá hogy ezzel mit tudnka kezdeni, küldtek egy gyári visszaállítást + frissítést a modemre, amitől mintha kicsit jobb lenne a helyzet de még mindig tapasztalható.

Egyébként ez olyan mintha a UPC DNS servere vacakolna, majd kipróbálom ha beállítom a google-t helyette. Ja és mindent kábelen, nem WIFI-n.

[ Szerkesztve ]

(#66454) Watercolour válasza Lacccca87 (#66453) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ahogy korábban már írtam, a Connect Boxot érintő Puma 6 hiba (latency spike) kihatással van a DNS feloldásra is, és - bár pontos összehasonlítások és mérések nélkül nehéz észrevenni -, de észrevehető.

(#66455) smiti


smiti
addikt

Továbbra is vicces a honlap:

Remélem látszik, hogy be vagyok jelentkezve. :W

(#66456) ztsoft válasza Simba86 (#66450) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ezt neked kell eldöntened, hogy melyik maradjon, melyik passzol jobban az igényeidhez. De egy pár dolgot tudok írni a Horizon HD box-ról.

1, Gyenge hardver a szoftverhez képest (azaz, lassú).
2, Van felvételi lehetőség saját külső HDD-vel, de nem mindig sikerül neki a felvétel.
3, Az interaktív szolgáltatásokhoz külön UTP kábel kell.
4, A visszanézőben a stream erősen le van butítva, mind a kép, mind a hang.

Ha többet szeretnél róla, akkor keress rá itt a fórumon, már egy párszor leírtuk, talán még összehasonlítás is van.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66457) ztsoft válasza Lacccca87 (#66453) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Igen, a UPC DNS szerverei időnként gyengélkedni szoktak (ezt én is tapasztalom, mióta előfizetőjük lettem, azaz 2013 óta). Ezért szoktuk másodiknak beállítani az egyik Google publikus DNS szerverét (8.8.4.4, 8.8.8.8). Elsőnek érdemes meghagyni a UPC-ét, mert volt már olyan szolgáltatásuk, ami csak az Ő DNS szerverükkel működött.

(#66454) Watercolour Ennek nem sok köze van a Puma 6-hoz, ugyan úgy jelentkezik a másik két HGW-nél (Ubee, TC) is. Nem mellesleg a UPC itt is elkövetett egy hibát, a két DNS szervernek nem volna szabad egy hálózaton lennie (213.46.246.53, 213.46.246.54). Ha gond van azzal a hálózattal, akkor mind a két DNS kiszolgáló kiesett.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66458) golfvariant válasza ztsoft (#66457) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Connect Box-on hol lehet beállítani a másodlagos DNS-t? :)

(#66459) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lenne egy kérdésem Vác környéki UPC-sekhez...

Ha jól tudom a UPC hálózatán január 1.-től megszűnt a váci ESTV sugárzása analógon, és már csak digitális formában érhető el. A kérdésem az, hogy kell hozzá valamilyen digitális csomag előfizetés, vagy az analóg mellé adott szabadon fogható digitális adók közt is elérhető?

(#66460) Watercolour válasza ztsoft (#66457) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A UPC DNS szervereinek sebességétől/instabilitásától függetlenül is hatással van a Puma 6 a DNS feloldások sebességére. Az, hogy emellé a UPC DNS szerverei ilyenek, az csak ront a helyzeten.

(#66461) ztsoft válasza golfvariant (#66458) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A TC és az Ubee-nél a DHCP beállításainál lehetett megadni, a Connect Box-ot nem ismerem, de ha a menüje ugyan olyan, akkor valószínű, hogy annál is ott lehet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66462) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#66459) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amikor kiveszik a helyi adót általában adják kódolatlanul digitálisban.
rlazol: Nincsmit. Ha észreveszed, hogy nem stabil a kapcsolat nézd meg a modemértékeket.

[ Szerkesztve ]

(#66463) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

PC-ről nem tudok belépni a MyUPC-be. Tölt, majd visszadob az e-mail cím és jelszó megadásához, hibát nem közöl. Sikeresen kértem új jelszót, próbáltam másik böngészőt, de még mindig nem enged be.
Ötlet?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#66464) pjen válasza kuyarashi (#66463) üzenetére


pjen
félisten

Simán beléptem.

(#66465) ztsoft válasza kuyarashi (#66463) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Jelenleg ennyit tud a MyUPC, barátkozz meg vele. Ha egy kicsit visszaolvasol, megtalálod a UPC válaszát is erre vonatkozóan.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66466) kuyarashi válasza ztsoft (#66465) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. A mindenkori cookik törlésével megoldódott a probléma. Más is írta, hogy ilyenkor hibát írhat ki a rendszer, annak ellenére, hogy sikeres volt a belépés. Ez nálam is megtörtént.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#66467) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#66462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az általában oké, csak nekem tutira kellene, ezért kérdeztem rá, ugyanis van egy idősebb ismerős aki rendszeresen nézte amíg volt analógban, de csak emiatt nem fizetne elő digitálisra, ami havi +2k HUF lenne, és egyébként semmi szüksége rá. Ha viszont benne van a szabadon fogható digitális csomagban, akkor egy alap box-ra még hajlandó lenne beruházni a CRT TV mellé.

Szóval köszi a választ, de a kérdés továbbra is nyitott, ha esetleg valaki néz arra felé kártya nélkül, szabadon fogható DVB-C adásokat, köztük van-e az Elektro Szignál csatorna?

(#66468) canniball válasza Intruder2k5 (#66459) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom jan. 1. óta hangoltam-e a TV-t vagy még előtte került be, de van egy "ESTV - teszt" csatorna, az kódolt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66469) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#66467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tutira sajnos nem tudom, csak azt, hogy elvileg kódolatlannak kellene lenni a helyi csatornáknak, estére szerintem meglesz a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#66470) ztsoft válasza pjen (#66464) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam egy kicsit másképp működik. Bejelentkezés után a következő fogad (végtelen ciklus, nem tud tovább lépni).

Itt a cím mezőből törölve a felesleges sallangot (csak a https://www.upc.hu marad), akkor kapom a következőt.

Elméletileg be vagyok jelentkezve, de ha rákattintok egy linkre, akkor már nem vagyok bejelentkezve. A számlát a 10. bejelentkezés után nagy nehezen sikerült letölteni úgy, hogy a letöltés után már ki is dobott.

Karácsony óta ez megy, néha működik rendesen, de ez nagyon ritka. Az a legszebb az egészben, hogy az informatikusok sem tudják, hogy hol a hiba, ezt (#66427) kezo0 tette közzé.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66471) canniball válasza smiti (#66455) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is cca. fél órával ezelőtt azt mondta, hogy a címen elérhető speciális ajánlatokhoz lépjek be, miközben be voltam lépve. :D Ettől függetlenül a számlámat gond nélkül le tudtam tölteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66472) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Megszűnik a Fox magyar verziója

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66473) szaba75


szaba75
tag

Skacok ez mit jelent?

(#66474) pjen válasza szabogabor10 (#66472) üzenetére


pjen
félisten

Béke poraira

(#66475) Intruder2k5 válasza canniball (#66468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor nem kell elkapkodni a box vételt. Meglátjuk milyen lesz majd élesben.

[ Szerkesztve ]

(#66476) kabelmania27 válasza szaba75 (#66473) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetékesen csatlakoztatott eszközök közül valamelyiknél 10/100-as lan van azaz nincs meg a gigabites kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#66477) ArthurShelby válasza szabogabor10 (#66472) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Már azt hittem a firefox-szal van valami, megkönnyebbültem :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66478) modi válasza szabogabor10 (#66472) üzenetére


modi
tag

Utóbbi időben nem volt nagy szám a Fox.
Átment ismétlő csatornába.
Olyan műsorokat nyomnak ami a Comedy Centralon fut, vagy már máshol lefutottak. ( pl. Szellemekkel suttogó AXN) stb...
Ilyen csatorna meg van egy pár már a kinálatban...

[ Szerkesztve ]

(#66479) szaba75 válasza kabelmania27 (#66476) üzenetére


szaba75
tag

Köszi az infót😉

(#66480) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egyébként elvileg ha nem tesznek be semmit a Fox helyére, az új jogszabályok értelmében elvileg kötelesek betenni a helyére egy másik csatit, ellenkező esetben kötelesek csökkenteni arányosan a havi díjat. Illetve nem tudom, hogy a Fox megszűnéséből adódó csatikiosztás módosulás jogalap-e arra, hogy 45 napon belül kötbér nélkül fel lehessen mondani a hűségszerződést.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66481) Gubek-Einste válasza szabogabor10 (#66480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a szolgáltató tehet a kikerülésről így nincsen semmilyen jogalap a csökkenésre/felmondásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66482) szabogabor10 válasza Gubek-Einste (#66481) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor jól gondoltam, köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66483) pimmi


pimmi
senior tag

rég jártam itt,
számlát nem tudom befizetni, ez egy dolog, csinálják elvileg, de
mióta megvan a cb a net wifin max 72, a régi modemmel ment 100-110 körül is, ha az energiatakarékos wmm kikapcsoltam, van valami ezzel be lehet így állítani a cb -ot is már vagy ezzel sem történt előrelépés? köszi

(#66484) kali válasza pimmi (#66483) üzenetére


kali
legenda

A wifi tekintetében történt előrelépés a szolgáltatós eszközök terén, nem is kicsi, mivel a CB már AC képes is, de ahhoz persze megfelelő ellenoldali felhasználói eszköz is kell.
A legfontosabb, hogy 2.4 GHz esetén a 40 MHz, 5 GHz-en pedig a 80 MHz sávszélesség (is) legyen engedélyezve, továbbá mind a kettőnél a megfelelő csatorna legyen manuálisan beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#66485) pimmi válasza kali (#66484) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, a mhz az stimmel a csatornák auton vannak, azokat hova kéne tennem? a másikon zsír volt a wmm kikapcs és hasított, de ez most vagyis azóta is 40-50 a letöltés ugyan így volt minden a régi modemmel ott 100 körül mozgott.

(#66486) kali válasza pimmi (#66485) üzenetére


kali
legenda

Adott környezetnek megfelelően kell beállítani aszerint, hogy az ott elérhető idegen hálózatok milyen csatornákon forgalmaznak, amit az inSSIDer, WirelessNetView és társai alkalmazásokkal tudsz feltérképezni.

(#66487) pimmi válasza kali (#66486) üzenetére


pimmi
senior tag

tesztelem, köszi

(#66488) Watercolour válasza Gubek-Einste (#66481) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A hatályos EHT 132. paragrafusában sem a (2c), sem pedig az (5) bekezdés nem tesz kivételt ilyen esetekre.

"Amennyiben a szolgáltató a határozott időtartamú előfizetői szerződés időtartama alatt egyoldalúan módosítja a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételét - ide nem értve az csatornasorrend megváltoztatását, valamint azt, ha a módosítást megelőzően kínált csatornák a módosítást követően is elérhetőek az előfizető számára -, akkor az előfizető az értesítéstől számított 45 napon belül, azonnali hatállyal, további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozott időtartamú előfizetői szerződést."

"Amennyiben a módosítás az előfizető számára bármilyen hátrányos rendelkezést tartalmaz - így különösen, ha a szolgáltatás díja emelkedik, módosul a kínált csatornák összetétele vagy a szolgáltatás tartalma - az előfizető az értesítéstől számított 45 napon belül, azonnali hatállyal, további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozott időtartamú előfizetői szerződést."

Ezek alapján véleményem szerint a (#66480) szabogabor10 által felvázolt esetben felmondható a szerződés.

(#66489) woodworm válasza Watercolour (#66488) üzenetére


woodworm
veterán

"egyoldalúan módosítja a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételét"
Nem vagyok ügyvéd, de szerintem nem egyoldalúan módosítja, mert harmadik fél is közrejátszik, és a megszűnt csatorna már nem szerepel a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák között.

(#66490) Watercolour válasza woodworm (#66489) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Neked, mint előfizetőnek, kizárólag a szolgáltatóval áll fenn szerződéses jogviszonyod, a harmadik féllel nem. Az "egyoldalú" módosítás ebben a kontextusban azt jelenti, hogy nem közös megegyezéssel módosítja az előfizető és a szolgáltató a szerződést, hanem a szolgáltató egyedül.
Ez alapján teljesen mindegy, hogy miért változtat a szolgáltató a kínált csatornák összetételén. Ha explicit nincs rá törvényi kitétel, akkor alkalmazható a törvény, már pedig úgy tűnik, hogy nincsen.

Az már más kérdés, hogy nyilvánvalóan a UPC vergődni fog rajta, ahogyan a "külső hálózat" - kötbér vitában is pofátlanul hazudoznak az ügyfeleknek.

[ Szerkesztve ]

(#66491) kali válasza Watercolour (#66490) üzenetére


kali
legenda

Nem ilyen egyszerű a dolog, valamilyen szinten védve van a szolgáltató is, például ha a körülményekben olyan lényeges változás áll be, amely a szerződés megkötésekor előre nem volt látható, illetve adott médiaszolgáltatás kivételét a kínálatból a médiaszolgáltatóval kötött szerződéses jogviszony indokolja...stb.
Szép is lenne, ha bármelyik félnek azért kellene a másik felé a hátát tartania, mert egy harmadik fél országos szinten kivonul...stb.

[ Szerkesztve ]

(#66492) Watercolour válasza kali (#66491) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Az, hogy mi tűnik "igazságosnak", vagy "logikusnak", az a törvények alkalmazása szempontjából teljesen mindegy. Ha a törvény úgy rendelkezik, hogy valamihez jogod van, akkor jogod van hozzá és kész.
Ha hülye a törvény, akkor lehet kampányolni, hogy változtassák meg.

Elolvastam többször is, és nem találom, hogy bármilyen körülmény fennállása esetén nem lenne alkalmazható ez a bekezdés. Ha megtalálod, kérlek mutasd meg.

Egyébként ha nem lenne alkalmazható, akkor technikailag az előfizető "tartja a hátát", mert előfizetett egy csomagra, amelynek része egy csatorna, majd az megszűnik, és ő fizetheti tovább ugyanazt a díjat, de a csatorna nélkül.
Nyilván sarkítás, de ebben az esetben a szolgáltató a továbbiakban szimplán zsebre tenné az előfizetési díjnak azon részét, melyet a megszűnt csatorna továbbadására fordított volna.

(#66482) szabogabor10
Esetleg az ügyben ingyenesen tanácsot kérhetsz a Gazdasági Versenyügyi Tanácsadó Irodától e-mailben, kíváncsi lennék az álláspontjukra. Ha számodra kedvező a véleményük (és véleményem szerint az lesz), akár a UPC-vel szemben hivatkozhatsz az ő véleményükre felmondás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#66493) kali válasza Watercolour (#66492) üzenetére


kali
legenda

Az általad korábban is írt, vonatkozó jogszabályból idéztem - nem pontosan, hanem csak a lényeget -, elég elolvasni és értelmezni a 132. § kapcsolódó bekezdéseit.

(#66494) Watercolour válasza kali (#66493) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha lusta vagy az álláspontodat alátámasztani, miért állsz bele egy vitába?

Mivel csak találgatni tudok, feltételezem, erre gondolsz:
(2) A szolgáltató az előfizetői szerződést az egyedi előfizetői szerződésre is kiterjedően csak az alábbi esetekben jogosult egyoldalúan módosítani:
...
c) a körülményekben bekövetkezett, a szerződés megkötésekor előre nem látható lényeges változás,
d) a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételében bekövetkezett változás indokolja,
...
(2a) A (2) bekezdés d) pontja alapján a szolgáltató az előfizetői szerződés egyoldalú módosítására az alábbi feltételekkel jogosult:
...
b) az adott médiaszolgáltatás kivételét a kínálatból lakossági felméréseken alapuló nézettségi adatok vagy a médiaszolgáltatóval kötött szerződéses jogviszony indokolják.

Majd, a (2c) bekezdés, ami az előfizetőt védi ilyen esetben:
Amennyiben a szolgáltató a határozott időtartamú előfizetői szerződés időtartama alatt egyoldalúan módosítja a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételét - ide nem értve az csatornasorrend megváltoztatását, valamint azt, ha a módosítást megelőzően kínált csatornák a módosítást követően is elérhetőek az előfizető számára -, akkor az előfizető az értesítéstől számított 45 napon belül, azonnali hatállyal, további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozott időtartamú előfizetői szerződést.

Valószínűleg az zavart össze téged, hogy a (2) bekezdés c) és d) pontja, valamint a (2a) bekezdés ilyen esetben feljogosítja a szolgáltatót az egyoldalú szerződésmódosításra, viszont a (2c) bekezdés ilyen esetben feljogosítja az előfizetőt a szerződés felmondására.

A kettő nem zárja ki egymást!

A szolgáltatónak joga van egyoldalúan szerződést módosítani ilyen esetben, ugyanakkor az előfizetőt megilleti a jog, hogy felmondja az előfizetését.

[ Szerkesztve ]

(#66495) kali válasza Watercolour (#66494) üzenetére


kali
legenda

Nem vagyok lusta, csak ha valaki az egyik oldalra vonatkozókat látja, akkor illene azt a másik fél kapcsán is, pláne ha azonos paragrafuson belül van, tehát még külön keresgetni sem igazán kell.
Semmi sem zavart engem össze, végig elolvastam és értelmeztem a leírtakat.

(#66496) Watercolour válasza kali (#66495) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szó sincs arról, hogy csak egyik oldalra vonatkozóakat látom, te nem érted a törvényt.

Megpróbálom levezetni neked, mert úgy látom, nem érted mit akarok elmagyarázni.

Alapvetően egyik fél sem jogosult egyoldalúan szerződést módosítani, csak és kizárólag akkor, ha valamilyen, törvényben rögzített körülmény előáll.

A csatorna megszűnése egy ilyen helyzet, ezért a szolgáltató jogosult egyoldalúan szerződést módosítani, amit muszáj megtennie, hiszen módosult a csatornacsomag összetétele.

Ugyanakkor, ha a szolgáltató egyoldalúan szerződést módosít, az előfizetőnek joga van felmondani a határozott idejű szerződést.

Tehát mindkét fél védve van a törvény által, egy nem vár külső esemény bekövetkezése esetén egyik félnek sem kell "tartania a hátát".

Ennél jobban nem tudom a szádba rágni, ha nem érted, akkor nem érted.

[ Szerkesztve ]

(#66497) kali válasza Watercolour (#66496) üzenetére


kali
legenda

Köszi, de ezek szerint már az első kapcsolódó hozzászólásomban leírtakat sem megfelelően értelmezted, másrészt nem szorulok a magyarázatodra - tanultam, 15 évig dolgoztam benne -, pláne ha nem is teljesen jól értelmezed a dolgokat.

(#66498) Watercolour válasza kali (#66497) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Továbbra sem magyaráztad meg, hogy hol és miért hibás az álláspontom, csak folyamatosan azt fröcsögöd, hogy tévedek, annak ellenére, hogy részletesen levezettem a gondolatmenetemet.

Értem én, hogy a szocializmus 3+ generációnak rohasztotta el az agyát a régióban, de azért elég világosan van leírva a törvény, nem értem, mégis mit lehet rajta félreértelmezni.

És ha szabad tudnom, egészen pontosan miben dolgoztál 15 évet?

(#66499) kali válasza Watercolour (#66498) üzenetére


kali
legenda

Nem is akarom megmagyarázni, értelmezni kell a leírtakat - neked már a valamilyen szinten is kimaradt a kapcsolódó első hozzászólásom első sorában -, de ha már politikai és személyeskedő irányban is szándékozol elmenni - amik sértik az alapelveket -, akkor pláne nem akarok ennek tovább részese lenni, részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#66500) Watercolour válasza kali (#66499) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Akkor legalább elmagyarázhatnád, hogy a te gondolatmeneted hogyan illeszkedik rá a törvény érintett részére, mert ezt sem tetted meg. Beböfögted, hogy olvasni kell és értelmezni. Én megtettem, levontam a következtetést, és elmagyaráztam azt, hogyan vontam le ezt a következtetést.

Te ezt nem tetted meg, csak mondogatod, hogy nincs igazam, és értelmezzem a leírtakat (amit - mint már említettem - megtettem).

A szocializmus hibáztatása nem politizálás, legalábbis semmiképpen sem aktuálpolitika, viszont kár lenne tagadni, hogy az a rendszer mennyire tönkretette az emberek hozzáállását a joghoz, és mennyire érzik miatta a jogot valami érinthetetlen emberfeletti hatalomnak, ami elől menekülni kell és megalázkodni előtte.

Azt, hogy pontosan miben dolgoztál 15 évig, nem személyeskedésnek szántam (sőt, te hoztad szóba) csak próbáltam információt szerezni arról, hogy milyen háttérből jön ez az információ, hogy tudjam, nagyjából mekkora súlya van a véleményednek (bár abból, ahogyan kitérsz a magyarázat elől, erősen gyanítom, hogy minimális).

Azért is fontos lett volna tudnom, mert pár hónappal ezelőtt egy kissé más témában, de érintőlegesen ebben is konzultáltam a Gazdasági Versenyügyi Tanácsadó Irodával, és a véleményük (legalábbis annak az ügyvédnek a véleménye, aki válaszolt nekem) egy hasonló esetben teljes mértékben egyezik azzal, amit levezettem.

A "valamilyen szinten" esetleg valami különleges jogi fogalom, aminek van pontos definíciója, amiről nem tudok? Ha nincs, akkor nem értem, mégis mit akartál ezzel mondani.

Könnyű egy vitát lezárni azzal, hogy "részemről ennyi", és sértődöttem elvonulni, de ettől még nem lesz igazad, sőt, eléggé aláásod az eddig sem túl komoly kredibilitásod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.