Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) Gubek-Einste válasza #21610240 (#66250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belemenjek-e a ráutaló magatartásos szerződéskötésbe vagy elérhetem valahogy, hogy legyen írásos nyoma a megállapodásnak és a feltételeknek?
Szerződést mindenképpen fogsz kapni így lesz írási nyoma, illetve a beszélgetésről lesz hangfelvétel is.

Esetleg van valahol egy naprakész lista az összes csatornáról, ami sima DVB-C-n nézhető?
A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma

És vajon ez meddig marad így?
Nem lehet tudni de valószínűleg hosszabb ideig lesz erre lehetőség.

A további Médiabox költsége tényleg 890 Ft?
Több tévékészülék de alkudozással lehet csökkenteni az árat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66252) blakey válasza #21610240 (#66250) üzenetére


blakey
titán

Ha nincs szükséged médiaboxra akkor kérj kártyát

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66253) #21610240 válasza Gubek-Einste (#66251) üzenetére


#21610240
törölt tag

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Így már kezd értelme lenni a dolgoknak.

Ezt a kódolatlan csatornakiosztást én is megtaláltam ("kiterjesztett digitális vételezési lehetőség"), csak nem voltam benne biztos, hogy ez naprakész és minden csatornát tartalmaz. Egyébként ezek a csatornák mindenképpen jönnek kódolatlan digitális jelként a kábelen vagy csak akkor, ha a TV előfizetési csomagomban eleve benne vannak? Vagy esetleg a legkisebb csomag esetén is benne van mind? Vagy netalántán ezek akkor is elérhetőek, ha TV-re egyáltalán nem fizetek elő?

És akkor még egy kérdés felmerült bennem. A Diginél lévő vezetékes telefonszámomat szeretném áthordozni az új UPC előfizetésemhez. A telefonos ügyintéző azt mondta, hogy ez simán lehetséges, ha a Diginél még él az előfizetés, nincs tartozás és a két cégnél ugyanazon a néven van az előfizetés. Mindhárom feltétel teljesül. Ugyanakkor az ügyintéző azt mondta, hogy most ezzel ne foglalkozzak, csak gyorsan gyorsan rendeljek meg nála valamit, aztán majd utólag szenvedjek a számhordozással. Nekem ez nem tetszik. Szeretném úgy megkötni a UPC szerződést, hogy annak már eleve része a számhordozás. Vajon meg tudom ezt tenni és mi a teendő, mik a lépések?

Nagyon köszönöm még egyszer.

(#66254) 4Grider válasza #21610240 (#66253) üzenetére


4Grider
nagyúr

TV előfizetés hiányában noTV szűrőt használnak az elosztónál.
A számhordozásról azért beszélnek le, mert bejelentéstől számított 2 munkanapjuk van a hordozás megkezdésére, és további 2 munkanapjuk arra, hogy azt be is fejezzék. Különben a törvény alapján kötbér jár neked.
Mivel ennyi idő alatt sokszor képtelenek kiépíteni a alapszolgáltatást (értsd: internetet), az esetek egy nagyon kicsi részében pedig soha, így nem vállalják az 5000 Ft-os kötbér kockázatát.
A képedbe persze nem merik mondani, hogy nem akarunk Önnek 5000 Ft-ot fizetni azért, mert alapból ettől a tempótól lassúbbak vagyunk...

[ Szerkesztve ]

(#66255) #21610240 válasza 4Grider (#66254) üzenetére


#21610240
törölt tag

Aztamindenit. Ez nagyon hasznos infó, köszönöm.

Bár alapvetően továbbra sem a kötbér a célom, hanem a számhordozás. Szóval szerintetek hogyan tudom a számhordozást az előfizetés megrendelésével egyidőben kezdeményezni? Van ehhez valami űrlap vagy csak szóban megmondom a telefonos ügyintézőnek, hogy márpedig kezdjék el azt is intézni...

(#66256) 4Grider válasza #21610240 (#66255) üzenetére


4Grider
nagyúr

A noTV szűrőt az utcai elosztónál szerelik fel.
Szóban kérheted szerződéskötéskor a számhordozást, de a kötbér alól nem mentesítheted őket előre, mert ilyen lehetőséget nem ismer a jogszabály.

[ Szerkesztve ]

(#66257) Clever0


Clever0
senior tag

Az lehet, hogy a Connect box-ban nem lehet átállítani a 192.168.100.1 címet valami másra? Nem találok ilyen menüpontot. Az Ubee-ben van.

(#66258) 4Grider válasza Clever0 (#66257) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi értelme átállítani? Csak a LAN felől elérhető ez az alhálózat...

(#66259) Clever0 válasza 4Grider (#66258) üzenetére


Clever0
senior tag

Egy Cisco modem volt két géppel, az egyik 172.xx.xx.10, a másik 172.xx.xx.1 címmel, ami fixen be volt állítva, a DHCP 172.xx.xx.100-tól. Kicserélték a modemet CB-re, most nem megy az xx.1-es gép, mert más tartományban van.

(#66260) 4Grider válasza Clever0 (#66259) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha modemről beszélsz, akkor azzal nem routolsz, ergo nem állítasz rajta lan-t. Ha routerről, akkor routolsz vele.
A kérdésre visszatérve: Semmi köze a topichoz, routeres/otthoni hálózatos topic.
Ha a 172.x.x.10 elérhető de a 172.x.x.1 nem, akkor jó nagy valószínűséggel az a gond, hogy a 172.x.x.1 ip címet maga a routolást végző eszköz használja. És ennek az ég egy adta világon semmi köze nincs a 192.168.100.1 -es ip címhez.

(#66261) Clever0 válasza 4Grider (#66260) üzenetére


Clever0
senior tag

Az UBEE boxon van olyan, hogy Általános / Helyi hálózat pont, abban van IP cím mező, amit át lehet írni, utána a DHCP-t is ennek megfelelően. A Cisco HGW-nél is van erre lehetőség. A CB-nél csak Vezeték nélküli menüpontot találtam, az előzőhöz hasonlót nem.

[ Szerkesztve ]

(#66262) woodworm válasza 4Grider (#66260) üzenetére


woodworm
veterán

Az nem lehet, hogy mindkettő hgw?

(#66259) Clever0
Ha nem került a cb tartományába a gép, akkor azon lett fix ip beállítva. Ott kell átjavítani.

(#66263) Clever0 válasza woodworm (#66262) üzenetére


Clever0
senior tag

A két gép fix ip címre van állítva. A rendszerben csak az UPC-s box van, nincs router. A fekete Cisco kütyü belső címtartományát át lehetett állítani, a CB-nél ezt nem találtuk meg. Persze át lehetne térni a 192.xx.xx.1 és 10 ip címekre, ha nincs más mód, csak fura, hogy a CB miért nem engedi úgy variálni, mint a régebbi HGW-k.

(#66264) woodworm válasza Clever0 (#66263) üzenetére


woodworm
veterán

Miért jobb a 172.xxx, mint az alapértelmezett 168.xxx? Ha nem lehet átállítani a cb-t és tudod a megoldást, akkor mi a probléma?

(#66265) Clever0 válasza woodworm (#66264) üzenetére


Clever0
senior tag

A régit megszoktam. Egyébként meg lehetnek olyan eszközök, vagy már meglévő hálózat, ami miatt nem jó a 192.xx-es cím. Lehet mellé routert is tenni, de az plusz eszköz és kábelrengeteg. Úgy látszik ez az eszköz is néhány dologban butább, mint az elődei, hasonlóan a kábel vevőhöz.

(#66266) Watercolour válasza Clever0 (#66265) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"néhány dologban butább"

Ennyire enyhe kifejezést én nem használnék a Connect Boxra.

(#66267) Zimi91


Zimi91
tag

Sziasztok, van rá lehetőség, hogy ne a Connect Box-ot kapjam, vagy most már mindenki ezt kapja? Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#66268) Sarcophagus


Sarcophagus
csendes tag

Sziasztok!
Egy üzletkőtő ma ezt dobálta be felénk ( Csongrád megye,Szentes )

(#66269) ArthurShelby válasza Sarcophagus (#66268) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Connect Internet Modem beépített wifivel" :DD
Biztos egy szakmai team készítette a szórólapot. ;]

Nyilván van oka hogy ott akcióznak, nincsenek véletlenek. A upc sosem a fairplay-ről volt híres.[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66270) kezo0 válasza ArthurShelby (#66269) üzenetére


kezo0
addikt

Köztünk szólva, a Connect Box névadás sem a legszerencsésebb a UPC részéről, mivel könnyen összekeverhető a mediabox/set top box kifejezéssel, ami ugye egész másra való eszköz. Itt is olvastam már többször, hogy valaki csak boxot emlegetett, és nem volt egyértelmű, hogy a kábeltévés boxról, vagy a Compal HGW-ről beszél-e.
(Ugyanígy, okoz némi keveredést a fejekben a Horizon box és a Horizon Go szolgáltatás, itt az a kedvencem, amikor valaki Horizon Go boxról ír...:) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66271) zoli62 válasza #21610240 (#66255) üzenetére


zoli62
addikt

A kötbér pont azt a téged érő kényelmetlenséget ellensúlyozza, hogy nem, fogod tudni szünetmentesen használni a vezetékes telefont. Kíváncsi lennék arra, hogy aki csak a számát hozza át a UPC-hez, ott mennyi idő alatt tudják a szolgáltatást garantálni.

(#66272) ArthurShelby válasza zoli62 (#66271) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is anno óriási cirkusz volt a számátvitel. Az lett meg utoljára, és hetekig csak hitegettek, az ügyintézők sosem tudtak semmi info-t. Aztán jött még hozzá egy kis internet anomália is néha, de nem tudtak csinálni semmit, mert a csomag még nem élt...
Volt olyan, hogy a kimenő hívás lehetett upc-ről is és t-ről is (ugyanazzal a számmal), viszont a bejövő csak a T-re jött.
Persze anno ezt a kötbéres dolgot nem tudtam, így betömték a számat 3000Ft-tal.

Egyébként noTV szűrőt ritkán tesznek be az elosztónál, kb már kivétel ha van (hiába nincs tv előfizetés).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66273) zoli62 válasza ArthurShelby (#66272) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam két és fél éve leszűrőzték...

(#66274) fokukac válasza ArthurShelby (#66269) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, ez a linkelt hír pont egy olyan dolog, amin egy normális országban nem kéne problémázni, hanem mindenki örülne, hogy megy a szolgáltatás.
Nem, nálunk az igen tisztelt hatóság bürokratikus akadályokat görget egy (nem koncessziós) szolgáltatáshoz, aztán pedig büntet, aránytalanul - amit végül mi, fogyasztók fizetünk meg. (ez a 121 millió Ft-os bírság annyi pénz, amennyit 1440 előfizető befizet 1 év alatt, ha havi 7 ezer Ft-os átlagos számlával számolunk...

Ahelyett, hogy ösztönöznék, hogy minden területen minél több szolgáltató jelenjen meg, és nagyobb legyen a verseny.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66275) Watercolour válasza fokukac (#66274) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"egy normális országban nem kéne problémázni"

Kérlek mondj egy olyan országot, ami szerinted "normális".

"az igen tisztelt hatóság bürokratikus akadályokat görget"

Az "igen tisztelt hatóság" a törvényeket tartatja be, mert az a dolga. A UPC megszegte a törvényt, ezért megbüntették, mert ez a dolguk. Páran ugyanígy picsogtak, amikor a GVH pár hónapja vizsgálatot indított a Digi ellen valami szabálytalan felvásárlás miatt. Egyszerűen nem értem, mire gondoltok ilyenkor.

"Ahelyett, hogy ösztönöznék, hogy minden területen minél több szolgáltató jelenjen meg, és nagyobb legyen a verseny."

Szép kis utópiát vázoltál fel. Ezzel szemben a valóságban ritkán terjeszkednek egymás területébe, mert durva kartellezés folyik.

Fel nem tudom fogni, hogy miért kell ezeket a hatalmas multikat védeni, mintha valami vidéki szegény elnyomott kisvállalkozó lenne, aki a gonosz rendszer áldozata.

(#66276) Zimi91 válasza Zimi91 (#66267) üzenetére


Zimi91
tag

Erre esetleg valaki, tud választ?

(#66277) fokukac válasza Watercolour (#66275) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az fel sem merül, hogy általában a szabályok szoktak rosszak lenni ebben az országban, és egy hatóság nagyjából akkor büntethet meg bárkit, amikor csak akar?
Értem, nem tartotta be a szabályt, nem töltött ki valami bejelentő ívet, tadamm, büntessék meg pár millióra. Nade 120 millióra?

Értem, hogy a multigyűlölet az népszerű... És akkor csoda, hogy itt tart kis hazánkban a kapitalizmus meg amúgy bármi, ami közélet, hogyha a júzerek még helyeslik is?
Nem veszed észre, hogy ezt mi fizetjük, mind? Pont mint a bankadót, a tranzakciós illetéket, a vezetékadót, az sms-adót, hogy pár dolgot említsek.

Ha befektetsz X összeget, hogy elérj egy 38 ezer lakosú városban mondjuk 15 ezer háztartást, majd jön a hatóság, és megbüntet egy akkora összegre, amely majdnem eléri azt, amit potenciálisan elérhetnél, ha a környéken _mindenki_ előfizetne a szolgáltatásodra egy évre, az mi, ha nem aránytalan büntetés? Hogy hat egy ilyen döntés bármilyen befektetni vágyó cégre? Minimum visszafog bármilyen jövőbeli beruházást.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66278) 4Grider válasza fokukac (#66277) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 120 milliót nem kis részben azért kapták, mert ezt már nem először játsszák el. A UPC ezerrel kuksolja a konkurens 4 betűs hasonló bejelentéseit, hogy gyorsan le tudja kötni a meglévő előfizetőiket egy vagy két évre. Ilyenkor nagyon nem fer, hogy valahogy néha elfelejtik bejelenteni a saját indulásukat...

(#66279) zoli62 válasza fokukac (#66277) üzenetére


zoli62
addikt

Monori területről nem is hallottál?

(#66280) fokukac válasza zoli62 (#66279) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hallottam. Úgy gondolom, hogy egy normális országban egy másik szolgáltató már rég bebővült volna oda, és ezzel rég versenyre késztette volna a Monortelt/UPC-t.
De mivel ez nem egy normális ország, ezért ez nem így megy.
A hatóságnak nem ilyenekkel kéne foglalkoznia hogy bünteti az új hálózatot kiépítőket, hanem a versenyt elősegíteni, mindenhol. (Szerintem elvi szinten amúgy az is nonszensz, hogy területenként mások egy országos szolgáltató árai. Ilyet is tényleg csak mutyisztánban lehet.)
De mondom még egyszer, hogyha még a hatóság is gátolja az új hálózatok kiépítését, akkor soha nem lesz tényleges verseny.

Na mindegy, elnézést, de azt a cikket tucatszorra látva ebben a topicban, ez most már kikívánkozott belőlem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66281) zoli62 válasza fokukac (#66280) üzenetére


zoli62
addikt

Kis terület, kis piac, más ilyen kaliberű országban sem rentábilis az ilyen más szolgáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#66282) Watercolour válasza fokukac (#66277) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szerintem nem én vagyok az, akit oktatnod kellene kapitalizmusból és abból, hogy mi miért nem működik kis hazánkban.

"az is nonszensz, hogy területenként mások egy országos szolgáltató árai"

A sarki kisboltban 90 forint egy fél literes szentkirályi.
A reptéri Burger Kingben utoljára 550 forint körül fizettem érte.

Az, hogy a konkurenciától függően árazzák a csomagjaikat, valóban igazságtalanság érzetét kelti, viszont éppen az általad éltetett gyenge szabályozásnak köszönhető, mert a kartelezés miatt úgy áraznak, ahogy szeretnének.

"De mivel ez nem egy normális ország, ezért ez nem így megy."

Továbbra is érdekel, hogy szerinted mi számít normális országnak.

"egy másik szolgáltató már rég bebővült volna oda, és ezzel rég versenyre késztette volna a Monortelt/UPC-t""

Miért gondolod azt, hogy a UPC monopolhelyzete bizonyos területen (vagy legalább egy helyen) annak köszönhető, hogy a gonosz bürokratikus szolgáltatók lecsaptak a szegény ártatlan szolgáltatókra?

[ Szerkesztve ]

(#66283) viktorhu válasza Watercolour (#66282) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk a kartellezés éppen azt védené ki, hogy a konkurencia alákínáljon - ehelyett pont az van, hogy ahol van konkurencia, ott jóval alacsonyabbak az árak. Kartell esetén nem kellene árat csökkenteni a versenytárs miatt, csak jól meg kellene állapodniuk egymás között.

Egyébként tényleg volt sok évig olyan törvény, ami akadályozta, hogy a kábelszolgáltatók egymás területére betelepedjenek (maximalizálta, hogy hány százalékot fedhet le egy cég a piacból, így területi felosztásra kényszerítette a szolgáltatókat), ennek azért érezhető a mai napig a hatása.

(#66284) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na de majd átmegyünk az Állami mobilszolgáltatóhoz (ex Telenor) + Mindig TV csomagban olcsóbb lesz, igaz ez még csak ígéret, de Gazdánk azt mondta megcsinálják.
És biztos hogy a legmodernebb eszközöket és kifogástalan szolgáltatást kapunk, mert megérdemeljük. :)

(#66285) szabogabor10 válasza Toth_Jani (#66284) üzenetére


szabogabor10
veterán

Menjen oda, akinek 2 anyja van...
Kíváncsi vagyok egyébként, mi lesz a UPC sorsa, ha megveszi a Voda. Mert én borítékolom, hogy megveszi. Ha nem a Voda, akkor valaki más, de a Liberty nagyon szabadulni akar tőle. Csak nehogy az állambácsi vagy valami államközeli bácsi vegye meg ezt is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66286) ArthurShelby válasza Watercolour (#66282) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Watercolour-ral teljesen egyetértek. Nem akarok nagyon belefolyni ebbe a félpolitikai dologba, megtettem már párszor, újra fölösleges lenne (és nem szeretném újra a határokat súrolni).

Viszont a modik remélem kiszedik az utolsó 2 hozzászólást, mert az már teljesen aktuálpolitika (mint mindennek, annak is megvan a maga topikja).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66287) Gyurka6 válasza Clever0 (#66259) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Modem mód és saját router...

Gyurka

(#66288) Sonja


Sonja
veterán

A Eurosport 1 és 2 után lett Eurosport 3,4 és 5 is a csatorna kínálatban, de jogosultságom nincs nézni. Mi lenne ez?! :F Nem tudok róla, hogy lenne több Eurosport csatorna is. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66289) kezo0 válasza Sonja (#66288) üzenetére


kezo0
addikt

Google-be beírva lengyel és cseh találatokat is dob ki az Eurosport 3-4-5-re. Nem értek egyik nyelven sem, de annyit ki tudtam venni a szövegből, hogy a téli olimpiával vannak kapcsolatban, mindkét helyen említi a szöveg a UPC-t, és a cseh cikkben Madarska is szerepel... Szóval valami van. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66290) #78121280 válasza Sonja (#66288) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jah nálam is, meg gondolom mindenkinél megjelent. :)

(#66291) csabi63


csabi63
senior tag

Talán holnaptól lesz aktív, a hivatalos megnyitótól. Egyébként a Horizon Go-ban is benne van.

(#66292) Sonja


Sonja
veterán

Köszönöm! :R Igen, azóta már "elindultak" a csatornák, és valóban a különböző téli olimpiai játékok lesznek rajta. :K Ennek azért örülök! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66293) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Másik fórumon találtam rá egy hírre, miszerint megszűnik a 30 digitális rádiócsomag, [link]. Már nem kell 30 nappal előre bejelenteni a változásokat? A mostani számlán nem szerepel (az utolsó ilyen bejelentés a novemberi számlán volt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66294) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Napokban fogunk kapni upc Connectbox routert. Milyen tapasztalatok van akik használjátok?
Wifi térerő
Portforwald fukció jól müködik?

(#66295) blakey válasza Csabi1984 (#66294) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66296) pjen válasza Csabi1984 (#66294) üzenetére


pjen
félisten

Nekem se régen van,eddig semmi gondom vele.A WIFI jobb mint a ciscón volt.

(#66297) Klown válasza Sonja (#66288) üzenetére


Klown
aktív tag

Kis infó róla.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#66298) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Hihetetlen, hogy mi az anyjukat tudnak már csinálni a myupc-vel...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66299) pjen válasza szabogabor10 (#66298) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajod vele?Beléptem,kiléptem. :)

[ Szerkesztve ]

(#66300) szabogabor10 válasza pjen (#66299) üzenetére


szabogabor10
veterán

Számlám akarnám megnézni, de esélytelen, folyamatosan kiléptet.

Szerk.: megjavult. Vicces, küldtek mail-t, hogy elkészült a számlám, de még nincs semmi. Máskor akkor szoktak küldeni, mikor már tényleg elkészült.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.