Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) toyee09 válasza viktorhu (#66750) üzenetére


toyee09
csendes tag

Csak zavar! 😃

(#66752) 4Grider válasza toyee09 (#66749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Méricskélni véletlenül nem wifin méricskéltél, míg a torrent kábelen ment?

(#66753) vg válasza 4Grider (#66737) üzenetére


vg
addikt

Nem tudom, de szerintem 2e forintért annyira nem rossz ez az egész. Persze soha nem lesz 4K minőség, de esténként filmezni reklámok nélkül azért jó.

(#66754) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

még mindig ugyanazzal a problémával kűzdök, mint pár napja: a NAS mappáinak hálózati mappaként való csatlakoztatása külső gépen nem megy a UPC connect box mögül, pedig a DIGInél nem volt gond.

A connect box BRIDGE módban van.

Kínomban átállítottam router módba, hogy onnan direktbe forwardoljam a szükséges portokat (80, 137, 138, 139, 443, 445, 5001, 5006). Eredmény:

Ez WTF???

Ezek nélkül persze nem ment, sőt, az 5001/5006 is zárva volt. Visszaállítottam modem módba, de maradt minden zárva.

Visszatértem router módba, kitöröltem az imént létrehozott szabályokat (most nincs egy se), megint nyitva az 5001 és 5006, de a képen jelöltek ZÁRVA, hiába vannak forwardolva a saját routeremen.

Ezek szerint a CB ebbe belekavar, lehet, hogy ez a bajom forrása?

Mit lehet tenni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66755) ztsoft válasza rlazol (#66754) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Egy próbát tehetsz az SMTP engedélyezésével, igaz, nem lehetne köze hozzá, de a UPC-nél soha nem lehet tudni, hogy minek mihez van köze. Ha így sem megy, akkor kikapcsolod.

Itt találod: MyUPC-> Szolgáltatásaim->Kábelinternet->Port beállítások->SMTP levélküldés / DNS kiszolgáló futtatása engedélyezve, itt pipa be.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66756) viny


viny
tag

Sziasztok!

Adott egy haboru elotti (3+ eves) UPC wifi modem, mely akkori beuzemelese ota kitartoan szolgal (ujrainditva sem volt, max aramszunetkor lelegezhetett fel).
Sajnos kezdi magat megadni, ingadozik a jelerosseg, szakadozik a net.. :(
A kerdesem az lenne, hol celszeru ezt bejelenteni a hatekony es mielobbi fix-et szemelott tartva? Telefonon; vagy a weben van erre kulon form valahol? Mik a tapasztalataitok?

Koszonom!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#66757) rlazol válasza ztsoft (#66755) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm, beraktam a pipát, továbbra se jó, foglaltnak tekinti a kérdéses portokat. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66758) ztsoft válasza rlazol (#66757) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez estben lehet a CB szoftvere kavar be. Esetleg próbáld meg megírni a UPC-nek (képekkel illusztrálva) a problémádat. Hátha sikerül olyan embert kifogni, aki érdemben is tud reagálni rá (sajnos, igen csekély az esély rá).

Még amit ilyenkor javasolni szoktak, újraindítás, reset. Sajnos több ötletem nincs, azaz, mégis, nem vagy véletlenül IPv6-on.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66759) rlazol válasza ztsoft (#66758) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm. Beszélek a UPCvel. Legrosszabb esetben dobom a hűséget és keresek másik szolgáltatót. Annyira szerettem a DIGI-t!!! Csak itt nincs. :(

Sokszor amúgy akkor kapcsolnak a megfelelő emberhez, ha ez szóba kerül, mármint, hogy felmondok mindent és sz*rok a pár tízezer forint veszteségre. Volt már velük rossz tapasztalatom, de úgy voltam vele, inkább ők, mint a T-ongány.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66760) ArthurShelby válasza rlazol (#66754) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A CB modem módban biztos hogy nem kavar bele semmibe sem. Csinálj egy factory reset-et, és tedd modem módba a CB-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66761) rlazol válasza ArthurShelby (#66760) üzenetére


rlazol
addikt

Megtörtént. :K
A baj az, hogy bekavar. :O
Ha pl csinálsz egy port forward szabályt router módban, majd átteszed azt a szart modem módba, attól még a port forward érvényben marad :Y . Tudom, hogy nem így kéne működnie, de attól még így van, teszteltem, többször is :o . Vissza kell tenni router módba, kitörölni a szabályt, majd megint áttenni modembe, hogy megszűnjön.
Ebből következik, hogy a router módban foglalt portok modem módban is foglaltak maradnak. :W
Megpróbálok kérni tőlük egy másik CB-t. :s

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66762) Gubek-Einste válasza viny (#66756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefonon mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66763) toyee09 válasza 4Grider (#66752) üzenetére


toyee09
csendes tag

Nem volt Wifi bekapcsolva, Cat5e kabelen mertem Lanon a sebessegeket! Ezert is erdekes hogy csak Upc sebessegmeron adja 240 hatart de az is elkezd visszaesni! Ps4-n 100-120 mbit kozott bar annak a meroje eleg treee!:)

(#66764) Lazarski válasza rlazol (#66761) üzenetére


Lazarski
kezdő

Olyat próbáltál, hogy DMZ-be teszed a NAS-t? Ha a CB router módban van akkor azt hiszem ott is tudsz ilyet. Egy próbát megérne, bár érthetően nem pont így szeretnéd használni.

(#66765) Multibit válasza Lazarski (#66764) üzenetére


Multibit
veterán

Olyat próbáltál, hogy DMZ-be teszed a NAS-t?
Huhh! Ez azért meredek! Direktben a NAS-t? Vegyen egy saját routert, azt tegye DMZ-be!

(#66766) rlazol válasza Multibit (#66765) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm, ez jó ötlet lehet, délután megpróbálom. Most épp az ügyfélszolgálat mahinál valamit. Azért a "Minek kellenek magának ezek a portok?" kérdés megvolt. Mi a franc közük van hozzá?
Beszéltem az ügyvédemmel, a szerződésemben korlátlan internet szerepel, ez meg korlátozott, vagyis visszaperelhetem tőlük az eddigi előfizetési díjakat, ha nem találnak ki valakit. Mondjuk adhatnának egy másik típusú CB-t. :)

Multibit: eleve router mögött van a NAS. ;) CB bridge módban->router->NAS

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66767) ilias


ilias
tag

Sziasztok!

Erről a "6 tuneres" UPC boxról tudtok valamit? A videó alapján valamikor itthon is elérhető lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=W0YQt6Dm2Cs&feature=youtu.be

Köszi!

Most látom, volt már. :-)

[ Szerkesztve ]

(#66768) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok!

Ha hűségidőn belül szeretnék 120-as netről felváltani 500-asra, ahhoz jár ingyen a Connect Box?

(#66769) Watercolour válasza IamTheDog (#66768) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Igen, csak Connect Box-szal használható az 500-as csomag. (Eltekintve az üzleti előfizetésektől.)
Ha elfogadsz egy tanácsot, én azt javaslom, hogy ha nincs kifejezett szükséged az 500 mbps sávszélességre, kerüld el a connect boxot. Ennek okait itt kifejtettem.

(#66770) Storms


Storms
őstag

üdv!

Másnak is frissült? Szoftververzió EVW3226_2.10
Eddig 2.07 volt.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#66771) Clever0 válasza Storms (#66770) üzenetére


Clever0
senior tag

UBEE nálam még EVW3226_2.07.

(#66772) rkakoma


rkakoma
csendes tag

Hali,

CB modem ugyben van valami előrelépés ez óta a cíkk óta? https://logout.hu/bejegyzes/watercolour/upc_connect_box_compal_ch7465lg_problemai.html

Csináltam tesztet pingplotter pro-val sajnos nálam is nagy kiszögellések vannak. Az fw verzióm ugyan az mint a cikk írójának: CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH.

Valamint csináltam speed testet és 500 helyett 220 volt a max amit ki tudtam izzadni. Gondolom ha ezzel felhívom őket kb leszarjak a fejemet sajnos :(

Még egy dolog amire kíváncsi vagyok hogy valaki találkozott-e hasonlóval. A barátnőm munkahelyi laptopja saját munkahelyi DNS-t használ ami egyszerűen nem működik a CB-s wifin keresztül (nem megy a nevfeloldas). De ha rákötjük a gépet UTP-n keresztul vígan működik. Hasonló gond van egy ismerősunk nél is szinten UPC szinten ceges (másik cég) gép wifin nemjó a DNS kábelen megy.

Friendly Neighborhood IT Guy

(#66773) rlazol válasza rkakoma (#66772) üzenetére


rlazol
addikt

Sajnos nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de a CB (legalábbis nálam) még modem módban is lefoglal és ezáltal blokkol egyes portokat:

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66774) 4Grider válasza rlazol (#66773) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modem módban nem is lehet ilyen menü, hiszen modemként kell működnie az eszköznek...

(#66775) Watercolour válasza rkakoma (#66772) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"CB modem ugyben van valami előrelépés ez óta a cíkk óta?"

Nincs. Frissíteni fogom, ha lesz bármi előrelépés.

A DNS problémára nincs ötletem.

(#66776) rkakoma válasza Watercolour (#66775) üzenetére


rkakoma
csendes tag

Köszi!! Nagyon jo irast dobtal össze respect meg minden!!

Friendly Neighborhood IT Guy

(#66777) woodworm válasza rlazol (#66773) üzenetére


woodworm
veterán

Kipróbáltam néhányat a képen felsorolt portok közül, valóban nem forwardolja modem módban sem a cb. Ezt akkor fel lehet jegyezni a hibalistára, nem hiszem, hogy ez orvosolható másik cb igénylésével, esetleg fw verziónként változhat. Az 5001/5006 viszont működik, ha valóban megjegyzi a router módban forwardolt portokat és ezért nem megy modem módban sem, akkor egy reset kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#66778) rlazol válasza woodworm (#66777) üzenetére


rlazol
addikt

nekem nem elég az 5001/5006, kellene a 137-138-139 és a 445 is. :(
Megpróbálom DMZ vel.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66779) Watercolour válasza rlazol (#66778) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Valami VPN-nel nem járnál jobban? ZeroTier például?

(#66780) rlazol válasza Watercolour (#66779) üzenetére


rlazol
addikt

10ezer forint /hó ért? nem hiszem, hogy megérné. Inkább behozom a gépet a munkahelyemre.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66781) Watercolour válasza rlazol (#66780) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A szoftver ingyen van, amit azon futtatsz, amin akarsz.

(#66782) adika4444 válasza rlazol (#66778) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem nálad a hiba. Az említett portokat ugyanis a szolgáltató blokkolja. Kipróbáltam Cisco EPC3212 + TP-LINK 1043ND párossal. 137, 138, 139, 445 egyike se ment utorrenttel, viszont a 60000, 63002, 8000 működött...

üdv, adika4444

(#66783) rlazol válasza adika4444 (#66782) üzenetére


rlazol
addikt

adika4444: ezek szerint mégcsak nem is a Connect Box a hibás? Hanem a UPC blokkolja csak nem vallja be? :W

Watercolour: nem egészen értem, a link, amit adtál fizetős szoftverre mutatott.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66784) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Ma lett beüzemelve a CB (szerencsére van 14 nap hogy meggondoljam magam :D ) sebesség, ping jó, viszont belépnék megcsinálni a port forwardokat de hiába írom be a settings pw-ot nem történik semmi, nem megy onnan tovább, reset segíthet ezen vagy ez is valami ismert bug?

magához tért :D

[ Szerkesztve ]

(#66785) Lazarski válasza rlazol (#66783) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ingyenes, olvasd el jobban kérlek. :)

(#66786) Watercolour válasza rlazol (#66783) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Valóban van fizetős verziója, de ingyenes is. Bal alsó sarok, "Free & Open Source". Az ingyenes verzió 100 eszközt enged használni. Download menüpontot megnyomod, letöltöd a megfelelő platformokra, feltelepíted, csinálsz saját hálózatot a kontrol panelen és csatlakozol a klienseiddel a hálózatba. Javaslok egy google keresést a használatára, egész jó leírások vannak hozzá.

Egyébként teljesen elképzelhető, hogy a UPC blokkolja ezeket a portokat, mert alapvetően nem túl jó ötlet az SMB-t kirakni a publikus internetre. Ezért is javasoltam valamilyen VPN-t.

[ Szerkesztve ]

(#66787) 4Grider válasza Watercolour (#66786) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk alap, hogy egy isp ne döntse már el helyettem, hogy mit szeretnék a netre kirakni...

(#66788) Watercolour válasza 4Grider (#66787) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szvsz eldöntheti, csak erről megfelelően tájékoztasson és legyen opció kikapcsolni.
SMTP szervert is blokkolják, de kikapcsolható.

(#66789) 4Grider válasza Watercolour (#66788) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennyi portra pedig nincs menedzsment lehetőség...

(#66790) Apaxp


Apaxp
senior tag

Vicces hogy a szolgáltató face oldalán bejegyzést nem tudok írni, csak kommentet.
A másik vicces hogy a műsor visszanéző funkció előretekerési lehetőség nélkül megy. Avisszanézni kívánt műsor előtti másik műsor végéből kötelező megnézni 5 percet, plusz az összes reklámot.
Röhely.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#66791) kezo0 válasza Apaxp (#66790) üzenetére


kezo0
addikt

A szolgáltatónak tudsz a Messengerben privát üzenetet küldeni, erre mindig szoktak válaszolni, ha nem is feltétlenül azonnal.
A műsorvisszanézőben az RTL-csoporthoz tartozó csatornák esetében tiltott az előretekerés. Ez nem a UPC, hanem az RTL miatt van így, ők azok, akik csak így engedélyezik a visszanézést. Sok más csatorna van, ahol lehet előretekerni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66792) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Van eme csodás connect box nekem is.
Az miért lehet hogy kapcsolódik a modem wifire és nincs net, majd gondol egyet és van net, aztán megint nincs.

Modem router uzemmodban van, dhcp on 192.168.0.1
őt követi egy tplink1043 dhcp on 192.168.1.1
1043-at követi egy tplink340 dhcp off 192.168.2.1, és egy access point dhcp on 192.168.3.1

csak a modem wifijén megy el a net, ilyenkor a többi wifin van kapcsolat.
legjobb mondjuk az lenne ha repeter módban a wifik erősítenék egymást és csak 1 wifi lenne

(#66793) v.attis válasza Benhill (#66792) üzenetére


v.attis
őstag

Lehet nem nagy segítség, de pont ezért vettem saját routert. A connect box folyton eldobta a wifit. Így azt modem módba tettem és a saját 1043nd-met használom wifire.

A te helyzeted komplexebb, majd a srácok válaszolnak célirányosabban gondolom.

(#66794) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok!
Csomagváltás miatt kapni fogok egy connect box csodamasinát, amit szerettem volna megtagadni, de nem lehet, mert állítólag a jelenlegi modem nem tudja azt a sebességet és a rendszer automatikusan hozza az új kütyüt, nincs apelláta, cserélnie kell a technikus kollégának. Egy másik felhasználási helyen a webes felületét nézegetve szemet szúrt, hogy egyáltalán nincs bridge üzemmód. Ilyenkor mi van :F

(#66795) Lazarski válasza Benhill (#66792) üzenetére


Lazarski
kezdő

Repeater módban feleződik a sebesség, semmiféle "erősítésről" ne álmodj, access point UTP kábellel jobb megoldás. Másold be ide a modem letöltés/feltöltés értékeket, abból kiderítik az okosok, hogy mi a gond.

Puro: De van. Modem üzemmód és köss rá saját routert.

[ Szerkesztve ]

(#66796) ArthurShelby válasza Puro (#66794) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A connectbox (CB) csak az 500-as nethez kötelező, a többihez jó a régi modem is (a CB több letöltési frekvenciát tud). Illetve ha valahogy meg tudod tartani a régi modemet azt is használhatod, csak nem lesz meg az 500, hanem kb olyan 330 lesz (mivel itt csak 8 csatorna van, a sebesség függ a környék leterheltségétől is).

CB-nál is van modem mód (más néven bridge üzemmód) ;) .Inkább emiatt aggódnék.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66797) Gubek-Einste válasza Puro (#66794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen bridged módba állítási lehetőség akkor IPv6-os módban vagy, 1221-n kérd vissza az IPv4-et és akkor lesz átállítási lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66798) modi


modi
tag

Nekem van nas-om, és működött mindig is a távoli elérés UPC-n.A CBvel is.
Portforwardal.
De vannak gyártók akik biztosítanak alternatív lehetőségeket.(DDNs) Mint pl a Synologynál a Quickconnect ,stb....

(#66799) adika4444 válasza rlazol (#66783) üzenetére


adika4444
addikt

Abból, hogy nálad CB-vel, itt nekem pedig EPC3212-vel se megy, erre tudok következtetni:(

üdv, adika4444

(#66800) rlazol


rlazol
addikt

Udvarias, de nem épp ügyfélbarát levél az UPC-től.

A lényeg: 1,5 hét idegbaj, többszöri telefonálás után végül csak elismerték: ők blokkolják a kérdéses portokat.

"2018. 02. 22-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a kifogásolt portok hálózatbiztonsági okokból tiltva vannak, így azok átirányítása nem lehetséges: 137,138,139,445

Továbbá a szintén kifogásolt 443-as port megnyitása lehetséges, viszont a 443-as port használata SSL titkosított weboldal vagy szolgáltatás esetén válik relevánssá (TCP esetében), minden más esetben szükségtelen.

Port átirányítás esetén kérjük válasszon másik portot, lehetőség szerint magas porttartományban.
Kábelmodemünk adminisztrációs felületén, amennyiben tiltott portot kísérel meg megadni, a felület felhívja a figyelmét arra, hogy az adott port nem használható. A felület által adott információ aktuális, és releváns.

Tájékoztatjuk, hogy jelen levelünkkel bejelentését lezártnak tekintjük."

VPN mennyivel lassítaná a dolgot? mondjuk egy file megnyitást (150 oldalas színes doksi, 1,6Gb-os prezentáció...) vagy mentést?

Körbenézek a telekomnál, csak 30k lenne lemondanom a UPC internet részét.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.