Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) TeeJay válasza szabogabor10 (#66645) üzenetére


TeeJay
félisten

akinek van esze már koaxba egy fillért sem fog ölni...
ED3.1 mit tud?
10/1-2gigabitet amihez kb. a kábelen kívül mindent cserélni kell a hálózaton
kb. olyan mintha a hálózat 2/3-át újra építenék ami bődületes pénz és utána oké lesz egy 10/1-2gigabites hálózatuk csak éppen aktív hálózat fullra a sok node meg erősítő miatt így drága lesz üzemeltetni
2013-as a szabvány ha jól olvastam de még semmi nincs belőle
elvileg tavaly meg kiadtak valami ED3.1 Full Duplex szabványt ahol 1,2GHz-ig használják a kábelt és 10/10gigabitet tolnának rajta de az gondolom még a sima ED3.1-től is sokkal drágább és sosem lenne lakossági szinten.

jelenlegi hálózatuk ED3.0 ami 2006-os szabványt tehát 12éves
és vannak már régóta 32/8-as modemek de továbbra is csak 15DS-t és 2-3-4 US-t adnak a hálózatukon
szóval ED3.0-ban is lenne még tartalék egy kis fejlesztéssel meg analóg TV csatornák kidobásával de még azt sem lépték meg... majd ha már lesz 32DS meg 8US és az összes cucc tudja is akkor lesz 1000-es net is UPC-nél aztán ha az kifut talán lehet tovább gondolkozni

de ha van egy kis eszük inkább dobják a koax-ot és átépítik FTTH-ra hiszen a node-ig már ott az optika onnan már nem kerülne annyiba egy FTTH kiépítése mint ED3.1-re váltani
GPON mellett is jobb az arány mint 32/8-as ED3.0 esetén mert előbbi 2,4/1,2gigabitet oszt max 32végpont felé, utóbbi meg 1600/216 megabitet és jóval több mint 32előfizető felé...
ráadásul a GPON full passzív csak az OLT fogyaszt áramot, a másik végén az előfizetőnél az ONT már nem a szolgáltató áramköltsége lesz.
kínai Huawei meg ZTE GPON ONT-k meg biztos hogy jóval olcsóbbak mint egy ED3.1 mindenes eszköz amibe kerülne.

szóval szerintem még lesz 1-2 kör a 3.0 hálózatban aztán utána talán elkezdenek üvegezni
hogy UPC vagy már valaki aki felvásárolja az meg majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66652) norberto_th válasza TeeJay (#66651) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Nálunk mondjuk megnézném, hogy cserélnék a koaxot, sztem nem tudnák behúzni, olyan állapotban van a kapunál a felvezető cső, nemhiszem hogy mindenhol elkezdenének túrni, az is sokba lenne. Pedig csak 3éve közötték be újonnan, de akkor is alig akart feljönni a koax, csak a kitartás segített.. :C

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#66653) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

A másik pedig, hogy mindenkinek szüksége van 100 Gigás hálózatra??
Egy 1-3 személyes háztartásban az 500 Mega is bőven sok, még akkor is ha mindenki egyszerre nyúzza, persze csak az átlagos lakossági felhasználásról beszélek.

(#66654) TeeJay válasza Toth_Jani (#66653) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha a másik szolgáltató 1000-et ad hozzád képest harmad áron akkor neked is lépni kell... Szóval igen lesz itt még pár év múlva 5 gigabites net is még ha értelmetlen lesz akkor is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66655) 4Grider válasza TeeJay (#66654) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg 15% a területi átfedés a másik szolgáltatóval, addig nem olyan iszonyat fontos a verseny. A másik pedig pont az árai miatt nem tud elég gyorsan terjeszkedni. Amelyik pedig tud, pont árban nem akar versenyezni...

(#66656) TeeJay válasza 4Grider (#66655) üzenetére


TeeJay
félisten

Így lett a DIGI-ből az ország 2. Legnagyobb szolgáltatója beelőzve UPC-t...
Pedig olcsón adott sokkal jobbat mégse ment tönkre...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66657) Livius válasza TeeJay (#66654) üzenetére


Livius
őstag

A Telekom marketingileg kiírta a szuper nagy 100, 500 Mbites meg 1-2 Gigabites csomagjait, de gyakorlatilag csak dísznek van kint a honlapon. Az ország 80%-nál xDSL-van, és még mindig a max 30 Mbitet adja ezeknek az ügyfeleknek, az már kiváltság ha 50-is megy nekik. Szóval a T ezek alapján nem nagy konkurencia, nem kell nekik nagyon kapálózni, főleg hogy a hulladék IPTV-t az UPC DVB-C bőven felülmúlja.

Digi nem annyira nagy területileg, még szerintem (főleg nem közös területekben) az se ad nekik akkora kényszert, hogy gyorsan be kéne lépni a 2 Gigabites csomagokkal a piacra.

Szóval, még egy darabig simán el lesznek a jelenlegi technológiáikkal simán, üzletileg.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#66658) kali válasza TeeJay (#66656) üzenetére


kali
legenda

Még nem lett az a DIGI, majd ha minden szükséges papírt aláír minden fél valamikor...

(#66659) 4Grider válasza TeeJay (#66656) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legutolsó gyorsjelentés alapján biztosan nem a 2.
http://nmhh.hu/dokumentum/193264/vezetekes_jelentes_2017_december.pdf[link]
http://nmhh.hu/dokumentum/193247/televizios_gyorsjelentes_2017_december.pdf

(#66660) szabogabor10 válasza TeeJay (#66656) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem 2., ez tévedés.
A másik, hogy ne akarjon minden szolgáltató a DIGI-vel versenyezni. Az egy fapados szolgáltató, szar tv kínálattal, és borzalmasan lassú ügymenetekkel (sajnos ezt sikerült megtapasztalnom). Én inkább a minőségibb szolgáltatókat részesítem előnyben, még ha többe is kerül. Észre kell venni, hogy az ultraolcsó ár a minőség rohamos zuhanásához vezet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66661) pjen válasza TeeJay (#66656) üzenetére


pjen
félisten

Inkább mést adott,de jobbat?

(#66662) Watercolour válasza szabogabor10 (#66660) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"borzalmasan lassú ügymenetekkel"

Miért, a UPC-nél gyorsabb? Ez nekem új, én nem ezt tapasztaltam.

"a minőségibb szolgáltatókat részesítem előnyben"

Akkor miért vagy UPC előfizető? Bármelyik szolgáltatónál lehetsz olyan területen, ahol kevesebb a szopás, vagy ahol több. Véleményem szerint minőségre egyáltalán semmi különbség nincs a szolgáltatók között. Ha van is, teljesen kizárt, hogy a UPC javára.

"az ultraolcsó ár a minőség rohamos zuhanásához vezet"

Nem feltétlen van kazualitás a kettő között. Én sokat fizetek a UPC-nek, sokkal többet, mint 5-6 évvel ezelőtt, és mégis sokkal szarabb a szolgáltatás, mint akkor.

[ Szerkesztve ]

(#66663) szabogabor10 válasza Watercolour (#66662) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itthon mind a 3 nagy szolgáltató szar, ez tény. Próbálom a legkevésbé rosszat választani. A Digi többszörösen elásta magát nálam már, nem részletezem, miért. És zárjuk is le, nem ide való ez.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66664) Toth_Jani válasza Watercolour (#66662) üzenetére


Toth_Jani
őstag

"Akkor miért vagy UPC előfizető?"
Gondolom ugyanazért amiért te is, vagy te csak egy másik cég fizetett agitátora vagy? :N

(#66665) pjen válasza Toth_Jani (#66664) üzenetére


pjen
félisten

A UPC és a DIGI nem ugyanazt szolgáltatja.UPC nél több csatorna,film box,My prime,felvétel ,visszanézés.DIGI olcsó,a kódoltakon kívül akárhány Tv n nézhető,viszont még a saját film csatija is SD.Van mind kettő.

(#66666) Watercolour válasza Toth_Jani (#66664) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nyilván, aki kritikát fogalmaz meg bármivel szemben (ráadásul teljesen jogosan), az kizárólag fizetett agitátor lehet.

Legközelebb, ha esetleg felmerülne benned, hogy a változatosság kedvéért kivételesen egy értelmes hozzászólást írnál, előtte elolvashatnád a témát, amihez hozzászólsz. Ő elégedetlen volt a Digivel, azért váltott UPC-re. Én elégedetlen vagyok a UPC-vel, de nem tudok váltani, mert nincs más.

(#66667) pjen válasza Watercolour (#66666) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy mással elégedettebb lennél.

(#66668) Watercolour:Semmi ilyenre nem céloztam.Most,hogy van mind kettő látom mindkettő előnyeit,és sajnos hátrányait is. :)

[ Szerkesztve ]

(#66668) Watercolour válasza pjen (#66667) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha ezzel arra célzol, hogy az igényeimmel van probléma, akkor a válaszom de, elégedettebb lennék.
A UPC-vel is elégedett voltam egy évvel ezelőttig. Előtte Digi előfizető voltam, és teljesen elégedett voltam vele, csak sajnos olyan területre költöztem, ahol nem volt és a mai napig nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#66669) v.attis


v.attis
őstag

Az lehet, hogy ugyanaz a net, ugyanaz a tp-link router, minden ugyanaz csak a modem nem és mégis lassabbnak tűnik a böngészés?

Szereztem egy Ubee modemet és a CB-t kicseréltem erre. 500-as netem lenne, de gyakorlatilag egyik eszköz sem tudta soha, szóval ezt nem is veszem számításba. Mérések alapján szinte megegyezik a két eszköz, de valahogy mégis lassabban töltődnek be az oldalak. Már a prohardver is szakaszosan tölt be, míg a CB-vel egyben adta be az egész oldal és elég gyorsan. Laptop-telefon, minden mintha lassabbnak tünne.

Kétségtelen, hogy semmiféle lassulás-szakadás nem volt azóta, hogy a CB dobozba került....

(#66670) Watercolour válasza v.attis (#66669) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ahhoz, hogy minden potenciálisan zavaró tényezőt kiiktass, a következőkről győződj meg:
- Ellenőrizd le, hogy a modem cserével egyben nem kaptál-e DSLite IPv6-ot natív IPv4 helyett.
- A szolgáltatói eszköz legyen modem módban.
- Kapcsold ki a Wi-Free-t.
- Ne használd a saját routered. A teszteléshez használt számítógépet legalább CAT5e kábellel közvetlen csatlakoztasd a modem módban lévő szolgáltatói eszközhöz.
- Használj a UPC-nél stabilabb/gyorsabb DNS kiszolgálót. (Például google public DNS: 8.8.8.8, 8.8.4.4)

Az Ubee modemmel személyesen még nem volt dolgom, ezért nem tudok róla nyilatkozni. Ha ezek után is érezhető a különbség, akkor ott valami más probléma is lehet. Jelerősségeket esetleg leellenőrizheted, vagy futtathatsz mesterséges teszteket is (sávszélesség hosszútávú tesztelése, PingPlotter, stb).
Előfordulhat, hogy azért tapasztalod ezeket, mert az Ubee modem kevesebb csatornát használ, és ezek jóval telítettebbek a területeden. Sajnos nagyon sok, akár előfizető számára ellenőrizhetetlen körülmény lehet, ami kihatással van a teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#66671) 4Grider válasza v.attis (#66669) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a mérések hasonló eredményt mutattak, akkor az érzéssel valami nem stimmel.

(#66672) Lazarski válasza TeeJay (#66651) üzenetére


Lazarski
kezdő

Van sok olyan tényező, ami miatt optikai hálózatra sem éri meg cserélni meglévő területeket, ugyanis az sokkal, de sokkal nagyobb költséggel/problémával jár (gondold csak végig): teljes átépítés, esetleg földmunka, alvállalkozóknak fizetni, hatósági engedélyek stb és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy szerintem az előfizetők nagyobbik részét ez nem is érdekli és kifejezetten utálja ha felbontják nála az utcát/házat/járdát/stb. Társasházban Mari néni lesz az első aki veri az asztalt, mert neki nem kell az internet (vagy jobb/olcsóbb internet sem, de jó magyar szokás szerint azért másnak se legyen, hiszen az ő nyugalma fontosabb).
Egy kertvárosi részen szerinted hányan akarnak optikát ahol már van koax? Ismerek fiatal informatikust aki hisztisen tiltakozott, amikor meghallotta, hogy a szolgáltató új hálózatot épít és húznák az ő házához is optikát. Ez volt a reakciója: "Nekem ugyan szét nem verik a házat, ezek ide be nem teszik a lábukat", pedig amúgy értelmes ember, de felnevettem a korlátolt gondolkodásmódján... :D
Szóval ez is kedvez a szolgáltatóknak és simán 3x annyit is el tudnak kérni sok előfizetőtől, miközben van már értelmes alternatíva. Amíg a gondolkodásmód és az igények nem változnak, addig szerintem nem lesz valódi fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#66673) pjen válasza Lazarski (#66672) üzenetére


pjen
félisten

Emeletesben nem tom,hogy megy.Nálunk kertesben jött a DIGI húsz centivel a UPC kábele alá kihúzta az optikát,aki akart rákötött minden felhajtás nélkül.UPC nek szeintem egyszerűbb lenne.A koax végére rákötnék az optikai kábelt,annál fogva behúznák.Mindenféle föld munka nélkül.

(#66674) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlítását ITT folytassátok!!!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66675) Lazarski válasza pjen (#66673) üzenetére


Lazarski
kezdő

A földmunkát részben arra értettem, hogy volt aki írta korábban, hogy vidéken UPC úgy húzta kábelt, hogy csak rádobálták a földet, semmi védőcső, vagy akna. Az ilyen helyekkel nem tudom mi lesz a jövőben... :U

[ Szerkesztve ]

(#66676) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

A UPC-s connect boxból a Media box felé tartó koax kábel állandóan megráz. Már a szerelő is kihúzatta velem, de akkor még csak elővigyázatosságnak tartottam, most viszont, ha hozzáérek ráz. És mivel a connect box fém, onnantól, hogy be van dugva, lényegében a környékén minden ráz. Nem hiszem, hogy ez normális, de mit lehet tenni? Fogyasztóvédelem?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66677) Lazarski válasza rlazol (#66676) üzenetére


Lazarski
kezdő

Szerintem ha ráz a készülék akkor szólj a szolgáltatónak, hogy jöjjenek és cseréljék. Kiérkező technikusnak meg kell tudni oldani ezt a problémát. Koaxnál meg a vezető részen előfordulhat, hogy kicsit ráz, de nem kell fogdosni, nyalogatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#66678) szabogabor10 válasza rlazol (#66676) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na várj. A CB-ből nem megy koax közvetlenül a médiaboxba, az tuti. Arra gondolsz, hogy ha be van dugva a koax a CB-be, akkor ráz a médiabox felé menő kábel is?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66679) rlazol válasza szabogabor10 (#66678) üzenetére


rlazol
addikt

Nem közvetlenül, mert valóban van köztük egy Y elágazás is. És rohadtul ráz. :s

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66680) gduck válasza TeeJay (#66651) üzenetére


gduck
addikt

Jelenleg nem igazán látom értelmét óriási befektetéssel ED3.1-et kiépíteni vagy az egész hálózatot optikaira cserélni.
- a DIVAT 1Gbit miatt? FELESLEGES!
- 20Mbit-nél nagyobb UP? FELESLEGES! (Na hogy ezért a mondatért mit fogok én kapni :DDD )

Ahogy írtad is, ANALÓG TV kidobása, jelenlegi NET felturbózása, HD választék bővítése lenne a következő logikus lépés.

Na persze előbb-utóbb lesz korszerűsítés is (ED3.1? Optika?), de kérdés mikor: 10-20 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#66681) Kolondrum válasza fokukac (#66603) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megoldva, de mindenféle reagálás nélkül. Érdekes.

(#66682) TeeJay válasza Lazarski (#66672) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor gondold újra :)

ha a másik szolgáltató tud adni 1000megabitet 2ezerért akkor ennek a szolgáltatónak is kell valamit tennie mert elmennek tőle az előfizetők. amúgy is vérlázító hogy ahol van UPC-nek konkurencia ott tud olcsóbb árat adni ahol meg nincs ott kifizetteti az előfizetőkkel a többi területen keletkező veszteségét is...
a D betűs szolgáltatónak minden területén egyforma az ára!

na most ha már T és D szolgáltatónak is full optikai hálózata lesz és 1000megabitet adnak simán
akkor U szolgáltató mit akar ED3.0 hálózatával ahol kb. marketing parasztvakítással lehet csak 1000-et adni
de ha sokan kérik majd mert ugye nekik is kell majd árat csökkenteni akkor nem fogja bírni a hálózat és jön majd a sok háborgó előfizető hogy többet fizet mint T és D előfizetője mégsem kap 1000megabitet
akkor U szolgáltatónak is muszáj valamit csinálni és az a fejlesztés.

na most T és D egy olcsó passzív optikai hálózatot üzemeltet akkor U szolgáltató sosem fog tudni versenyezni egy drágábban üzemeltethető aktív hálózattal csak akkor ha ők is átépítik passzív FTTH-ra
ahol van koax már ott nem nagy cucc átépíteni, ahol földben megy ott van KPE cső a föld alatt minden házig tehát ott fogják és a koax mellett behúzzák és kész, nem nagy téma és fúrni sem kell mielőtt írnád hogy a sok előfizető emiatt fog majd háborogni hogy nála szétfúrnak mindent az tévedés mert ugyanott bemegy ahol a mostani és kész semmi más nem változik...
ahol meg légkábelen megy szintén ugyanez történik, koax ki optika be ugyanott, aki ezt a minimális kellemetlenséget nem fogja elfogadni annak nem lesz előfizetése és csá.
pár ember miatt nem fognak koax hálózatot továbbra is üzemeltetni inkább felbontják velük a szerződést és kész.

ahol meg UPC ott van panelokban is meg társasházakban is ott meg szintén csak optika be és kész is a csere. node-ig már ott van az optika csak onnan megy a koax azt olcsóbb FTTH-ra cserélni mint mindent átépíteni ED3.1-re :K
lehet még húzni halasztani 1-2kör még lesz a 3.0 hálózatban ha kidobják végre az analóg TV csatornákat de T és D már évek óta tol FTTH-t és előbb utóbb minden területük az lesz egységesen aztán akkor lesz U szolgáltatónak gebasz mert nem fog tudni versenyezni
ilyen hangzatos parasztvakítással hogy connect box meg horizon izé meg nem fog összejönni
mert a magyar csak annyit lát hogy 1000megabit 2ezer, 140csatorna 40HD-val 2500
STB díj nincs mert nincs rá szükség :K na ezzel versenyezzen marketing szövegekkel :DDD

gduck:

és szerinted 5év múlva 20megabit up mire lesz elég?
3.0 hálózaton nem igen fognak 30-tól többet adni miközben FTTH-n már 200megabit lesz mindenkinek az egyetlen és jóval olcsóbb csomagban is
3.1-re még pénzesebb külföldi szolgáltatók sem építettek át, akkor pont Magyarországon UPC kezdené meg? :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66683) gduck válasza TeeJay (#66682) üzenetére


gduck
addikt

"és szerinted 5év múlva 20megabit up mire lesz elég?"

Pontosan arra, amire most is! 150MB percenként? Otthoni előfizetőnél MINDENRE ELÉG! :K

[ Szerkesztve ]

(#66684) ArthurShelby válasza gduck (#66683) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Otthoni előfizetőként el akarom érni a NAS-omat, hogy a barátnőmnél nézhessünk filmet. Lehet 5 év múlva ezt fullhd, esetleg 4k filmmel szeretném megtenni.
Egyre több embernek van már NAS-a, és ez a jövőben csak nőni fog.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66685) Watercolour válasza gduck (#66683) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Félre piaci elemzők, félre bárki, aki a böngészésen kívül másra akarja használni az internetét, félre mindenki, akinek ellenvéleménye van, bármennyire is meg tudja indokolni, gduck a prohardverről megmondta, hogy 20 mbps feltöltés minden otthoni előfizetőnek elég, örökre.

Először egyébként azt hittem ironizálsz. Aztán elszomorodtam.

(#66686) Lazarski válasza ArthurShelby (#66684) üzenetére


Lazarski
kezdő

Atyaég, 5 évig ugyanazzal barátnővel "filmezni"? Átgondoltad te ezt? :D
Inkább vállalnék hűséget egy fullos csomagra a UPC-nél... :))

(#66687) TeeJay válasza gduck (#66683) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán 2év múlva 8K videót lehet youtube-ra felrakni
és Pistike majd sírni fog hogy Petike szülei D betűs szolgáltatónál 200megabites feltöltésű netet fizetnek és Petikének 10perc feltölteni a videót
míg Pistikének csak 20megabites van és neki 100perc ugyanazt.
Pistike szülei majd szólnak U betűs szolgáltatónak hogy ők is akarnak 200megabitet mire U betűs mondja hogy nem lehet mert nem tudja a hálózat amúgy is elég mindenre 20megabit...

Pistike apja meg fogja lemondja a fenébe U betűs előfizetését és felhívja D betűset hogy arra szeretne előfizetni és vége a sztorinak. vagy ha nincs D betűs majd lesz T betűs ahol szintén van 200 meg 500megabites feltöltés is...
ha meg nincs D vagy T betűs akkor lesz Tkom vagy Tnor vagy Vfone mobilnetes ahol lesz 50-100megabit feltöltés 5G hálózaton és még az is gyorsabb lesz mint U betűsnél 20megabit feltöltés

így is megállja a helyét az érvelésed hogy 20megabit elég mindenre?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66688) ArthurShelby válasza Lazarski (#66686) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De a fullos csomag tud erős izgalmi állapotban 23Mbit-et, ha üzleti csomagot fizetek, akkor már 30-at...
Ezt egy D 1000/200 6,67-szer lekörözi :) .
...
Egyébként meg lehet pont azért kell a NAS és a jó net, hogy más helyen, más nővel is tudjak filmezni :DD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66689) ArthurShelby válasza TeeJay (#66687) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez már olyan mint Voldemort, nem nevezzük nevén. Egyébként ez a 3 szolgáltató TUD (Telekom, Upc, Digi) valamit :DD :))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66690) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

UPC Wi-Freen úgy tudtam, hogy összesen 3 eszközt lehet beállítani egy előfizetésre, de most utána olvastam, hogy egy időben lehet összesen 3 eszköz, attól függetlenül lehet több is regisztrálva. Na már most, amikor bekötöttük a upc-t utána 3 eszközzel fel is csatlakoztunk. Aztán bnőmnek új telója lett azóta nem tudja használni, most meg én is újratelepítettem az én telómat (elvesztek a beállítások) és azóta én sem tudok csatlakozni. Akkor most hogy is van ez? Felh.név jelszó tuti stimmel, mert a myupc-ből néztem.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#66691) ArthurShelby válasza olloczky (#66690) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jól látod, nem összesen 3 eszköz, hanem egyszerre 3. Ettől függetlenül nem működik jól a szolgáltatás, instabil tud lenni. Mivel ezért a plusz szolgáltatásért senki sem fizet, midenkinek 0 Ft, így számonkérni sem lehet (mint a horizon go-nál).

Próbáld meg ki-be kapcsolni my-upc-ben, esetleg új jelszót is használhatsz.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66692) Lazarski válasza ArthurShelby (#66691) üzenetére


Lazarski
kezdő

Na ez a másik duma amitől falnak megyek UPC-nél: Miért ne lehetne számon kérni, mert ők ezért külön nem számítanak fel díjat? A szolgáltatásnak részét képezi? Igen. Ha problémám van vele mégis ki a franc oldaná meg, a szomszéd néni? Oldja meg a szolgáltató, de legalább foglalkozzanak a kérdéssel, ne csuklóból ezt a lerázós baromságot vágják az emberek pofájába. :((

(#66693) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Be lehet állítani úgy az eszközöket, hogy a saját routeremet használom a kábeles netezésre, de a connect box wifije is aktív?

(#66694) ArthurShelby válasza Lazarski (#66692) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért, mert ha telefonálsz ez ügyben, akkor fölveszi egy 2nap alatt kiképzett, általános iskolás végzettségű, akit tegnap vettek fel éhbérért. Annyit tud mondani, hogy indítsd újra, húzd ki / dugd be a kábeleket és hogy csinál róla feljegyzést.
De ha szerencséd van egy rendes, régen ott lévő (tapasztalt), segítőkész ügyintézőt kapsz, aki ha akar is alig tud segíteni a problémádon, mert nincsen rá jogköre.
De ha már sokat hivogatod őket, és már sok feljegyzésed van, akkor 2 hónap után tudsz beszélni a főnökkel.
Neki is bebizonyíthatod újonnan szerzett informatikus tudásoddal (amiből ő egy kukkot sem ért), hogy a hiba náluk van. Ezután 4 nap múlva visszahív, hogy megoldották a problémát (de hazudik).
Ha azután is küzdesz, akkor 1 hónap múlva tudsz beszélni egy informatikussal a cégtől, aki elismeri neked a hibát, és hogy már tudnak róla.
2 hónap múlva visszahív az informatikus, hogy megoldották a fw problémát (eddig azért nem mert nyári szabadságon volt a team), jöhet a frissítés.
Ezekután próbálhatsz (egy 0 Ft-os szolgáltatásért) kárpótlást kérni, ami legjobb esetben pár hónap (max 4) ingyen szolgáltatást jelent.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66695) tuki2200 válasza ArthurShelby (#66694) üzenetére


tuki2200
senior tag

Mult heten telefonaltam be, az Istenert nem engedte aktivalni a Wi-free-t amikor a jelszot adtam meg mindig visszadobott. Felvette egy fiatal hangu kislany, mondta semmi gond adjam meg a myUPC nevem jelszavam belep megprobalja.. neki se engedte szolt valakinek, kert egy kis turelmet bekapcsolta a zenet par perc mulva mukodott minden ahogy kell, azota is. Egyebkent barmikor betelefonalok, hogy gyenge a net vagy valami gebasz van 1-2 napon belul itt a szerelo es orvosoljak a problemat (sajnos mar tobbszor mondtak h az utcaba olyan elavult berendezesek vannak, amiket nem tudnak cserelni, mert mar alkatresz sincs hozza, hanem csak foltozgathatjak amig meg nem adja magat vegleg, mas szolgaltatotol meg be se lehet kotni csak a tanyeros megoldasokat egy megyeszekhely kozepen..)

[ Szerkesztve ]

(#66696) erahurka


erahurka
félisten

Megkérdeztem szüleimet, a tévé hangja is szakadozik. Szerintem ez nem az osztó sara hanem valahol valami hiba van, ami miatt alacsonyabb jelszint jön be a házba. Megpróbálom addig csesztetni a UPC-t amíg meg nem oldja. Régen ez nem ilyen volt, beton stabil net volt, valamit szétszart az a vihar és azóta nem képesek megoldani.

Korábban írta valaki hogy elégséges jelszintet kell biztosítaniuk 3 tévéhez plusz a nethez, ez mennyire van lefektetve hatóságilag? Lehet ezzel dobálózni telefonban?

(#66697) #07746304


#07746304
törölt tag

Most hívtak a UPC ügyfélszolgálattól:

1év-re csak Internet magában 500 Mbps /22 Mbps =havi 5299 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#66698) Gyurka6 válasza #07746304 (#66697) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nincsen másik szolgáltató a terepen (!)? A feléért dupla seesség....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#66699) #07746304 válasza Gyurka6 (#66698) üzenetére


#07746304
törölt tag

Invitel van max 100 Mbps-mal, meg Telekom, annak is a felével.

(#66700) Gubek-Einste válasza #07746304 (#66699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg egy alap telefonnal olcsóbb lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.