Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) Beniii06 válasza rlazol (#66800) üzenetére


Beniii06
őstag

Egy VPS ~16 GB szabad tárhellyel, private cloud, OpenVPN, zero tier- amit fentebb javasoltak, hamachi ezek közül valamelyik nem lenne olcsóbb?

"Got any other secret weapons?"

(#66802) ztsoft válasza rlazol (#66800) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha csomagra fizettél elő, akkor a többivel is számolnod kell, mivel az árak csak csomag esetén érvényesek. De ha csak net előfizetésed van, akkor csak azzal kell számolni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66803) Watercolour válasza rlazol (#66800) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Modern számítógépeknek meg sem kottyan egy VPN. ZT-n még egy Orange Pi PC2 is átnyom 300-400 mbps forgalmat, pedig nem túl izmos CPU-ja van. Arról nem is beszélve, hogy (megfelelő konfiguráció esetén) egy extra biztonsági réteget is nyújt a kommunikációdnak.

Véleményem szerint elképesztő butaság lenne csak azért lemondani a UPC-t (adnak ezek bőven egyéb okot is rá) és kifizetni a kötbért. Egy megfelelően alkalmazott VPN minimális befeketett energia és idő feláldozásáért sok előnnyel jár.

[ Szerkesztve ]

(#66804) 4Grider válasza rlazol (#66800) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan milyen típusú NAS-od van? (Synology esetén elég jó saját vpn-je van.)

(#66805) rlazol válasza Watercolour (#66803) üzenetére


rlazol
addikt

4Grider: Synology 213J - minden megoldás érdekel. Posztoltam a kérdést a Synology NAS topikba is.

Watercolour: 30ezer forintról beszélünk, nem a világ vége. Nekem az adataim kényelmes és korlátlan elérhetősége többet ér, lévén részben ebből élek. Viszont persze, én se akarok ennyi pénzt kidobni az ablakon. A VPN-hez viszont nem értek, párszor már próbáltam, mindig szívás lett belőle. De kalandra fel! Ha valaki végigvezet, hogy hogy tudom a NAS-t és csak a NAS-t VPN mögé tenni, hogy ezután kívülről háózati meghajtóként elérhető maradjon, szívesen követem, és akkor csak fél év múlve mondom fel a UPC-t, a hűségidő végén.
Ami az egyéb ok: pl hogy épp akkor fagyott le a WiFijük amikor velük beszéltem telefonon? :))

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66806) 4Grider válasza rlazol (#66805) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra ott a Synology VPN Server alkalmazása. Telepíted, beállítod openvpn-re, kliensre telepíted az openvpn klienst, beállítod és használod.
De az 1.6 GB-os állomány nyitogatása maximum 20 Mbps UPC feltöltési sebesség mellett nekem nem tűnik valami időkímélő programnak...

(#66807) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!!
Kérdésem,hogy mi a véleményetek számhordozásos szolgáltató váltással kapcsolatban? Telekomról ( Move XS jelenlegi díjcsomagja) tenném át a párom előfizetését upc-hez. A mostani díjcsomagjához képest szinte ugyan annyiért a upc adna havi 100percet bármely irányba,+havi 500Mb mobilnetet. Milyen a lefedettségük,melyik szolgáltató hálózatát használják? Úgy értem,nehogy az legyen,hogy át megy oda,aztán lefedettség hiányában hívás fogadás/kezdeményezés lehetetlen legyen...
Köszönöm előre is a válaszokat!!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#66808) 4Grider válasza tillatrilla (#66807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vodafone.
De én nem találkoztam ilyen paraméterekkel (100 perc+500 MB) bíró UPC mobil csomagot...

[ Szerkesztve ]

(#66809) tillatrilla válasza 4Grider (#66808) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!
Az ajánlatuk egyéni,ezért nincs ilyen a upc honlapján. Van tőlük itthon vezetékes telefon,2 média box,egy tv-be dugható cf modul,120-as net,meg egy mobilnet sim kártya,havi 1Gb nettel.Ezért ajánlották ezt a lehetőséget.
Ezekért mindösszesen havi 8200ft körüli összeget fizetek. Meg ugye rájönne még akkor a 100perc+500Mb net havi kb 1900-2000Ft-ért.

Megéri váltani?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#66810) rlazol válasza 4Grider (#66806) üzenetére


rlazol
addikt

hát nem az.
OPEN VPN-t amúgy is használom a Neptunhoz. Megpróbálom, köszönöm.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#66811) 4Grider válasza tillatrilla (#66809) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha havonta ilyen keveset telefonál és netezik, akkor inkább Domino csomagot ajánlanék Maraton nettel.

(#66812) tillatrilla válasza 4Grider (#66811) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Hát netezne többet szerintem,csak ami a mobil díjcsomagjában van,az a 30Mb az mire elég? Semmire.

Üdv: Attila

(#66813) ArthurShelby válasza tillatrilla (#66807) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mint mondták már a vodafon hálózatát használják. Viszont azt tudni kell, hogy 4g nem lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66815) riki válasza Storms (#66770) üzenetére


riki
senior tag

Igen,frissült.Gondolom azért mert 240-es csomagot kértem,és váltáskor a gép nem kicsit, letérdelt.Vagy 20 percig reparálták a távolból, mire normálisan felállt ,azóta megy rendesen. :U

(#66816) Storms


Storms
őstag

üdv!
Mitől lehet, hogy állandóan eldobja a wifi jelet az ubee evw3226? Telefonon rácsatlakozok majd kb fél perc se telik el már eldobta a jelet majd újracsatlakozik és ez megy egyfolytában. Próbáltam fix csatornát beállítani de semmi, csatorna sávszélességet 20/40-re de azzal se lett jó. Energiatakarékos WMM-et kikapcsoltam de azzal se. :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#66817) kabelmania27 válasza Storms (#66816) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Összefoglalóban linkelt programmal nézd meg melyek a szabad csatornák, előfordul hogy az adott csatorna nem stabil. Kapcsolat menüpontban nézd meg a lefelé és felfelé értékeket hátha magas az adási, néha érdemes ránézni az értékekre. Vezetékesen nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#66818) pinnacle válasza pinnacle (#66554) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de talán lesz internetünk. :) Köszönet a Facebookos kollégáknak! Ti is próbáljátok ki, ha nem megy valami a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.

2018.02.15-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, az optikai hálózat beüzemelése érdekében indított műszaki felmérés elkészült és a hálózatfejlesztéshez szükséges kivitelezést megrendeltük, melynek eredményéről tájékoztatni fogjuk.

[ Szerkesztve ]

(#66819) Beniii06 válasza pinnacle (#66508) üzenetére


Beniii06
őstag

UPC-nél van optikai internet ? Nem csak DOCSIS van koaxon :F Ezt nem is tudtam. Optikai internetnél is ugyanazok a csomagok/sebességek adottak a UPC által, mint koaxon?

"Got any other secret weapons?"

(#66820) Klown válasza Beniii06 (#66819) üzenetére


Klown
aktív tag

Van, de csak a 29-es körzetben a régi Monorteles ADSL-t kiváltandó, és teljes agyrém. A GPON optikát butítják az ingatlanon belűl Docsis-ra. Igazi ön tökönrúgás... :C

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#66821) Beniii06 válasza Klown (#66820) üzenetére


Beniii06
őstag

Kár, pedig már kezdtem megörülni, hogy Debrecen belvárosában társasházban is lesz UPC optikai internet CsodaBox nélkül(minimum más hw/sw - akár huawei), de úgy látszik az embernek be kell érnie ami van, mivel se D se T nincsen, (utóbbi csak réz csodával).

"Got any other secret weapons?"

(#66822) viktorhu válasza Beniii06 (#66821) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem semmivel nem rosszabb ez a csodabox, mint a t-s sagemcomok. Az optika koaxosítása viszont tényleg érthetetlen.

(#66823) pinnacle válasza Klown (#66820) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt én sem értem. Akkor miért csinálják ezt? Később lesz valami fejlesztés, amihez optika kell?

(#66824) kabelmania27 válasza pinnacle (#66823) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

RFoG korszerűbb mint a hfc, nem kellenek vonali erősítők így távtáplálás sem.

[ Szerkesztve ]

(#66825) pinnacle válasza kabelmania27 (#66824) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor mégis van értelme. És akkor mi a gond, ezzel a DOCSIS, koax-al, illetve mi lenne jobb helyette? Nem tudom a DIGI-nél, milyen az optikai hálózat, nálunk még koax van.

(#66826) kabelmania27 válasza pinnacle (#66825) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A docsisnál csak annyi a gond, hogy a gyakorlatban koaxon 25-65Mhz között max hat feltöltési csatorna fér el, ezért nem lehet nagyobb feltöltési sebességet kiadni. Sokáig a 29-es körzetben azért voltak felháborodva az előfizetők mert nem kapták meg a kábelmodemes csomagokat ezért törekednek az egységesítésre.

(#66827) pinnacle válasza kabelmania27 (#66826) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ezért ilyen "alacsony" UPC-nél a feltöltési sebesség. Nekem 100/50Mbit/s volt a DIGI-nél, de most már 100/100Mbit/s van a honlapon. Felhívtam őket, hogy nekem miért nem nagyobb a feltöltésem, azt mondták, hogy még a koax van nálam, de fejlesztés van, az eddigi áron majd 1000/200Mbit/s lesz. Wifis, routert kapunk majd. Ezek szerint még kábelt sem kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#66828) Storms


Storms
őstag

Üdv.
my upc profilba vagy hol lehet kérni az ubee modem lecserélését Connect box-ra? Lehet kérni hogy kipostázzák is?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#66829) Watercolour válasza Storms (#66828) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Telefonálj nekik vagy írj facebook üzenetet, az a legtisztább. Automatikus opció nincs rá a MyUPC-ben.

Megtudhatom, miért akarod lecserélni a modemed Connect Boxra?
Használsz a modemed mögött saját routert?

(#66830) Gyurka6 válasza kabelmania27 (#66824) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali,
ez mennyivel kényelmesebb/olcsóbb a végig üvegnél?
Valamint egy későbbi átálás mennyivel lehet több?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#66831) szaba75


szaba75
tag

Zsámbékon is optikán jön a Upc❗️

(#66832) TeeJay válasza Gyurka6 (#66830) üzenetére


TeeJay
félisten

röviden tömören mindenben az FTTH alatt van...
több aktív eszköz, több átalakítás, plusz áramköltség az előfizetőnek
full marha volt aki kitalálta holott FTTH már évek óta tökéletesen megy más szolgáltatóknál
és olcsón lehet rajta nagyon jó szolgáltatást nyújtani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66833) Cucuska2 válasza TeeJay (#66832) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azért nagyon remélem, hogy egyszer derült égből villámcsapás módon elindul az optikázás a UPC-nél is. Fiatalon, naiv koromban úgy gondoltam, hogy beköltözöm a belvárosba, mert milyen jó internet lesz. Kevésszer tévedtem nagyobbat az életemben.
Ahonnan pedig származom, Szolnok külvárosa, ott már van Telekom optika.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#66834) pinnacle válasza Cucuska2 (#66833) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Elég ha a XIII.kerületbe költözöl. :) Itt 2Gbit is van. Mondjuk ezt nem értem, 2 gép egyszerre tud 1-1Gbit-tel letölteni?

(#66835) Ghostman78 válasza pinnacle (#66834) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Vagy beleteszel egy gépbe 2db 1Gigabit Lan-t ?! :F
Mondjuk akkor nem ártana kinyomni a gépnek is ezt a sávot.
Mondjuk 2db SSD-re 2 külön sata porton :U

(#66836) sacaboy válasza pinnacle (#66834) üzenetére


sacaboy
tag

Vannak olyan alaplapok, ami két GE csati van és azt bondingolja (összevonja).

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#66837) dr42


dr42
tag

sziasztok,

misztikus hiba van a lakásban, hátha van ötletetek mi okozhatja és mi lehet a megoldás. A tünet simán annyi, hogy a TV adás szétesik, tipikus digitális képhiba, ugráló hang ( https://youtu.be/ZJEb1HSPIX0 ).

Viszont! Ha kikapcsolom a routert, azonnal megjavul az adás. Sőt néha az is megoldás, hogy bekapcsolva marad a router, de elkezdek tölteni max sebességgel lefele - akkor is jó a kép (amíg le nem jön a cucc, és folytatódik a szétesős buli).

A UPC-nál többször bejelentettem, vonogatják a vállukat és a házban levő vezetékelésre fogják a dolgot, amit cáfolni látszik hogy bizonyos együtállásoknál működik...
Budapest, Fiber Power 500 (de korábban 200-as volt és ugyanez a hiba), a "fehér" upc router.

[ Szerkesztve ]

(#66838) kabelmania27 válasza dr42 (#66837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem értékek? Haladó beállítások, hálózat állapota, letöltés és feltöltés fülek.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#66839) 4Grider válasza dr42 (#66837) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TV-t Horizon box-al vagy médiakártyával nézed. Ha előbbi, akkor akár logikus is lehet a dolog...

(#66840) dr42 válasza kabelmania27 (#66838) üzenetére


dr42
tag

a falból kijövő koaxot egy GENESYS II 2 way splitter osztja el, és semmi más nicns a kábeleken, az egyik a modembe, a másik a tv-be megy
A TV-t pedig mediacarddal nézem.

[ Szerkesztve ]

(#66841) kabelmania27 válasza dr42 (#66840) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg az osztónál, hogy a bejövő kábel az in-be legyen, tévé és a modem out-ban és az F csatlakozók nincsenek-e kilazulva, modemnél előfordul hogy kilazul.
Bejövő jelerősség rendben van, viszont magas az adási, csoda hogy van net.

[ Szerkesztve ]

(#66842) pinnacle válasza Ghostman78 (#66835) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Ghostman78, sacaboy! Igen az az érdekes, hogy nem csak simán 2Gbit-el hirdetik (mondjuk ilyet még nem is láttam), hanem több gépen egyszerre. Nekem mondjuk a 100Mbit is bőven elég. :)
Egyébként ez, hogy is van, a 2000Mbit/s=250MB/s, tehát SSD-vel akár 2x ekkora letöltés is lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#66843) dr42 válasza kabelmania27 (#66841) üzenetére


dr42
tag

Epp csutkan ment a letoltes, az okozhatta az adasi erosseget?

(#66844) TeeJay válasza Cucuska2 (#66833) üzenetére


TeeJay
félisten

egyelőre még biztos nem fognak optikázni
van még 1-2 kör az ED3.0 hálózatban csak ahhoz ki kell dobni az analóg TV csatornákat és a helyére pakolni még 17darab DS stream-et meg US-ből amennyit csak enged a rendszer (8 a max amit kezelnek a modemek)
32DS/8US-en lehetne nekik is 1000/50megabitet adni mondjuk karcosan de marketing parasztvakításnak az is tökéletes csak ahhoz megint újabb és még jobb Ultra szuper király connect box kellene mert a mostani csak 24/8-as elvileg

ha már ez is kevés lesz még mindig tudnak szerintem szegmentálni a hálózaton
aztán utána meg kiderül hogy ED3.1-re átépítenek-e mindent vagy dobják a koax-ot és jön ott is FTTH

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66845) Gubek-Einste válasza dr42 (#66843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használatnak nincsen köze hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66846) kabelmania27 válasza dr42 (#66843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs köze hozzá, zajbetörés hibás erősítő, vagy beázás kábeltörés okozhat magas adásit.

(#66847) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok! Tudtok dobni egy linket, ahol kötbérigényt tudok benyújtani a UPC-nek? Ezt az opciót valamiért sikerült nagyon eldugni a weboldalon. :U :R

(#66848) Gubek-Einste válasza erahurka (#66847) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1221-n tedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66849) erahurka válasza Gubek-Einste (#66848) üzenetére


erahurka
félisten

Bwoah, 2018-ban tényleg nem lehet elintézni ilyesmit e-mailben? Én hívjam őket, várjak fél órát mire hajlandóak kapcsolni valakit, aki valszeg még a kötbérre is azt mondja majd, hogy indítsam újra a modemet? Bazzeg ez hihetetlen...

(#66850) Gubek-Einste válasza erahurka (#66849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefonon gyorsabb de itt is megteheted de 30 nap amire válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.