Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) csabi63 válasza hardverlog (#66350) üzenetére


csabi63
senior tag

1. Nem kellett hangolnom semmit.
2. SD.

(#66352) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Én meg azt mondom, úgy van elcseszve az egész tv csati kínálat/minőség, ahogy van. Mind a 3 nagy szolgáltatónál. Igen, több sportcsati is kéne amúgy, igen, SOKKAL több HD csati kéne, és igen, a 3 nagynak meg be kellene raknia mindet. Nem ördögtől való a 90-100 HD csati, nagyon nem. Analóg kínálatot meg eltüntetni a francba végre. Ha ezeket más országokban meg tudják csinálni, itthon is. Csakhát a UPC (meg a többi is) szarik az egészre...egy kicsi, szar piac vagyunk, értelmezhetetlen átlagfizetéskkel, katasztrófális balkánias életszínvonallal.
És a pozitív változásnak semmi jelét nem látni. Mai napig nem sikerült a UPC-nek berakni az HBO csatikat HD-ben. Ez mindent elmond. Szégyen az egész.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66353) pjen válasza szabogabor10 (#66352) üzenetére


pjen
félisten

Az alap HBO az HD is.

(#66354) szabogabor10 válasza pjen (#66353) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt tudom, de ez semmi. Az összesnek HD-nek kéne lennie tavaly év eleje óta.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66355) pjen válasza szabogabor10 (#66354) üzenetére


pjen
félisten

Van erre valamilyen rendelet?Ki rendelte el?Tényleg nem tudok róla semmit.

(#66356) szabogabor10 válasza pjen (#66355) üzenetére


szabogabor10
veterán

Rendelet gondolom nincs, de ha rendeletekkel kell elérni, hogy egy szolgáltató legyen már szíves berakni normálisan a HD csatikat, az katasztrófális helyzetet jelent.
Egyébként én még abban is benne lennék, hogy fizetek 3-5 ezerrel többet, de legyen normális HD csati mennyiség. Dehát lássuk be, egy döglött piac vagyunk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66357) pjen válasza szabogabor10 (#66356) üzenetére


pjen
félisten

Te igen,de a lakosság nagy töbségének egész másra kell az a 3-4 ezer forint.Nincs fizető képes kereslet a DIGI tudna adni HD-t,de drágább lenne,piacot vesztene.

[ Szerkesztve ]

(#66358) szabogabor10 válasza pjen (#66357) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan ezzel van a probléma. Ezért döglött a piac.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66359) hardverlog válasza csabi63 (#66351) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Medicardom van, tehát ha én akarok új csatornát hangolnom kell szerintem...hiszen minden egyes korábbi behangolás után csak az adókat tartalmazó csatornákat tartom meg, a többi törlöm....azaz csak akkor nem kell hangolnom, ha meglévők helyére rakták be, de gondolom nem így történt.

Ha SD akkor nem is érdekel....az vicc...2018ban SD adóval növelni a darabszámot???....azért ne menjünk mér visszafelé a fejlődésben....nem is gondoltam, hogy az Eurosport 3,4,5 nem HDban került be...Japánban már 4K-n munkálkodnak, itt meg ami lehetne HD-ban azt is SD-ben teszik be....szánalmas komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#66360) szabogabor10 válasza hardverlog (#66359) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyszerűen elképzelni nem tudom, milyen kretén hozzáállás (is) kell ahhoz, hogy egy téli olimpiát sugárzó csatit SD-ben biztosítson egy szolgáltató az előfizetőinek...és még nagyon finoman fogalmaztam, ha leírnám nagyon konkrétan, hova küldeném el a UPC-t és az összes nyomorék döntéshozót, repülnék innen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66361) hardverlog válasza szabogabor10 (#66360) üzenetére


hardverlog
aktív tag

a "vékony" tv-ken közel nézhetetlen egy SD adás...pár kivételtől eltekintve...de HD-ról átkapcsolva még a nem rossz is bűn rossz persze...fizetünk is szépen a hd csomagért.....és b+ nem képesek berakni HD-ban 2 hétre 3 adót HD-ban, ez döbbenetes.

(#66362) szabogabor10 válasza hardverlog (#66361) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az egész jó kezdet (2009-12 környéke, mikor jöttek szépen sorban a HD csatik) után egyszerűen olyan elképsztően mélyre süllyedt a UPC, hogy szavak nincsenek rá. A horájzon boxból is tisztán látszik. Normális piacon versengenek egymással a szolgáltatók mindenféle fasza dologgal az ügyfelekért, itt meg egy posvány van, amiből semmi kiutat nem látok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66363) hardverlog válasza szabogabor10 (#66362) üzenetére


hardverlog
aktív tag

tegyük hozzá, hogy évek kellettek már valamikor a 16:9 átállásra is, persze ez nem tudom mennyire az tv adó csatorna társaságok, mint a szolgáltatók hibája volt...Emlékszem, legalább 5 éve mentek már a lcd/led/plazma tv-k a boltokban a tv adók meg 4:3ban jöttek a Upc-n is és a boltok tök viccesek voltak mert vegyes voltak kirakva led és crt tv-k :C :K :D
Aztán mikor bejött nagy nehezen átálltak páran 16:9re, akkor meg azért imádkoztunk éveket, hogy mind 16:9 legyen, majd hogy nézhetőbb legyen a minőség, azaz jöjjenek a HD adók...15 körüli darabszámra emlékszem induláskor, ami azért feljött kb. a duplájára, na de eltelt az első hd adók megjelenése óta mennyi is, 7 év? :F :W

(#66364) hardverlog válasza hardverlog (#66363) üzenetére


hardverlog
aktív tag

bár az is lehet 20 körül indult és abból lett 30 környéke, azaz az arány még rosszabb.... :F

(#66365) szabogabor10 válasza hardverlog (#66363) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez a 4:3-16:9 mizéria inkább a tv társaságok számlájára volt írható.
Most pedig az a helyzet, hogy alapvetően már elég sok magyar HD csati van, csak a drága szolgáltatók erről mintha nem akarnának tudomást szerezni...
Ezzel egyben semmibe veszik a sok HD csatira vágyó ügyfeleik igényét is.

Kis álmodozás következik: ha indulna egy olyan szolgáltató, aki végre a minőséget helyezi szem elé a leszorított árak, és egyben a Digivel való versengés helyett, az elsők között fizetnék elő náluk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66366) vlevi válasza hardverlog (#66359) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is mediacard van, azonban én nem töröltem, és nem sorrendztem at a csatornákat. Nekem automatikusan megjelent a 157,8,9 programhelyeken az új Eurosport adok.
Régi, 2010-es tv-m ezt meg nem tudta, de asszem már a 2012-es samuk is így mukodtek. Mostani tv egy 2017-es Sony xe85

(#66367) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Az analóg kínálat iránti igény legfőbb oka, hogy bármennyi tévén lehet nézni azt egyetlen előfizetéssel így lehet tévé a WC-ben (!!!)/garázsba/műhelyben/pincében/nyári konyhában/stb helyen is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66368) hardverlog válasza vlevi (#66366) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Medicard egyik lényege ez a boxal szemben! Törölhető csatornák és tetszőleges sorrend! :Y :F :Y

(#66369) szabogabor10 válasza hardverlog (#66368) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom off meg nem ide való, de a mobil appból kényelmesen módosítható csatisorrend meg a törölhető csatik tapasztalatom szerint a Telekom IPTV egyik remek lehetősége, UPC is biztosíthatná, az IP alapú háttér a boxokon már adott hozzá, de nem nem és nem...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66370) gduck válasza Gubek-Einste (#66367) üzenetére


gduck
addikt

Aki 20 helyen akar TV-t nézni, az ne sajnáljon rá költeni! Ebben az országban mindenki, mindent INGYEN AKARNA! :W Ezzel az erővel még 20 év múlva is lesznek analóg adók :O Sőt szerintem ki kellene venni az összes HD adást és analógot betenni helyette :W

De amint már többször írtam itt a fórumban, bronze digitál kódolatlanná tétele után kellene analógot megszüntetni ;)

[ Szerkesztve ]

(#66371) 4Grider válasza gduck (#66370) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy egy címen a UPC maximum 3 dekódolást biztosító eszközt ad. És nem engedi második előfizetés megkötését.

(#66372) gduck válasza 4Grider (#66371) üzenetére


gduck
addikt

Pont ezért van másik szolgáltatónál is előfizetésem!!! (3 korosztály egy családi házban, sajnos nem volt választási lehetőség. UPC-t már rég lemondhattam volna, de úgy látszik hülye vagyok! :K ) De ez a UPC hülyesége, már rég meg kellett volna lépni amit előzőleg írtam ! Analóg adást meg már 10 éve nem láttam ;)

[ Szerkesztve ]

(#66373) szabogabor10 válasza gduck (#66370) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ezzel egyetértek. Azzal együtt, hogy sajnos tényleg nem enged 3 vételi helynél többet a UPC meg a Telekom se.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66374) pjen válasza szabogabor10 (#66373) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI nél is három a határ,ez valami varázs szám.Például 2 kártya+ 1 box.

(#66375) gduck válasza szabogabor10 (#66373) üzenetére


gduck
addikt

De azért a 3+ vételi helyen is ott a majdnem 30 digitális adó...

(#66374) pjen: azért ott messze más a helyzet, ott csak a pár adó kódolt! Minden UPC-s összetenné a két kezét ha a UPC-nél is így lenne ;)

[ Szerkesztve ]

(#66376) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Ma kaptuk meg ezt a csodálatos Upc connectboxot kb 500Mbitből 440-et mutat a speedtest. A Wifivel panaszom egyelőre nincs. Az tetszik,hogy az upnp benne van így nem kell a portokkal foglalkoznom ellenben a készülék beindulása lassúcska.

(#66377) Gubek-Einste válasza gduck (#66370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én már évekkel ezelőtt megszüntettem volna az analógot és a SD-HD párhuzamokat is felszámoltam volna.

Sőt szerintem ki kellene venni az összes HD adást és analógot betenni helyette
Lenne erre jó pár ember vevő, sajnos.

De amint már többször írtam itt a fórumban, bronze digitál kódolatlanná tétele után kellene analógot megszüntetni ;)
Támogatom :K

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66378) pjen válasza gduck (#66375) üzenetére


pjen
félisten

Csak azt írtam,mindenhol 3 a határ.

(#66379) Toth_Jani válasza hardverlog (#66350) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam megjelentek maguktól LG TV-n, és SD minőség.

(#66380) kezo0 válasza Gubek-Einste (#66377) üzenetére


kezo0
addikt

... És az analóg adás megszüntetésekor mindenkinek, aki addig csak analógot nézett, és esetleg nincs is digitális vételre alkalmas készüléke, kioszthatnának egy Horizon boxot. Ez lehetne a UPC-nél a „szociális box”, másra amúgy sem nagyon alkalmas, mint lineáris tévénézésre... Az ennél többre vágyó előfizetők pedig kaphatnának egy nagyobb tudású boxot, ill. a mediacarddal igénybe vehető szolgáltatások körét is bővíthetnék (ha már tavaly végeztek egy erre irányuló online kutatást az előfizetők között).

Persze tudom, bilibe lóg a kezem.
Mindazonáltal, ha sokan szeretnénk előrelépést e téren, akkor szerintem nem ártana az ilyen irányú igényeinket a UPC saját fórumában is közzétennünk, mert ott egy hajszálnyival talán több az esély, hogy olyan emberek is elolvassák a véleményünket, akik ha nem is döntéshozók, de netán kapcsolatban állnak a dönteshozókkal. Itt tök feleslegesen pampogunk egymás között...:(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66381) szabogabor10 válasza kezo0 (#66380) üzenetére


szabogabor10
veterán

Attól félek, egyelőre a Liberty irányít, úgyhogy inkább nekik lehetne írni ilyen ügyben. Bár ők meg azt hazudnák, hogy nem ők az illetékesek...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66382) kezo0 válasza szabogabor10 (#66381) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem meg egy magyar és lengyel UPC által közösen létrehozott fórum is megfelelő felület lehet arra, hogy jelezzük, hogy sokaknak van hasonló igénye e téren. És legalább nem hazudhatják (oppardon, lódíthatják), hogy ez csak egy szűk kisebbség véleménye. Ezzel szemben az egyedileg, külön-külön elküldött leveleket senki sem tartja számon, így azok jó eséllyel a kukában landolnak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66383) szabogabor10 válasza kezo0 (#66382) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez jogos. De akkor tényleg tömegesen kéne elkezdenünk írogatni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66384) kezo0 válasza szabogabor10 (#66383) üzenetére


kezo0
addikt

Hétvégén, ha lesz időm, megeresztek ott egy posztot. És tényleg jó lenne, ha mindenki, aki itt leírta az ezzel kapcsolatos véleményét, az ott is leírná.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66385) nicu71


nicu71
addikt

teljesen egyetértek a felháborodott hozzászólásokkal.2018ban vagyunk ébresztő! :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66386) ztsoft válasza kezo0 (#66384) üzenetére


ztsoft
őstag

Én csatlakozom. Nincs ellenemre a fejlődés, bármi legyen is az.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66387) pjen válasza kezo0 (#66384) üzenetére


pjen
félisten

Én is,de még csepp sem vagyunk a tengerben.

(#66388) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Apropó fejlődés, a UPC új hálózatot épített ki kis városunkban /Makó/, erre a T a több éves hálózatán bevezette nálunk az 500 Mbites internetet, legalább is óriás plakáton ezt hírdeti. :DD Ilyen ajánlatot nem is találtam náluk és a címre keresve is csak 250 Mbites internetet ajánl fel. :)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#66389) hati válasza gduck (#66375) üzenetére


hati
addikt

Az a 30, inkább 22, ha jól számoltam. Nyilván az SD/HD párosok egynek számítanak.

(#66390) pjen válasza kezo0 (#66380) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen anyagi és egyéb vonzatai vannak a HD sugárzásnak,de elgondolkodtató,hogy a DIGI még a saját film csatiját is SD ben nyomja.Valami ok csak van.

(#66391) woodworm válasza pjen (#66390) üzenetére


woodworm
veterán

Esetleg a sávszélesség. Mindenki hd-t várna magas bitrátával. Ez előbb-utóbb a kínálat korlátozódásával járhat.

(#66392) HofiZoli válasza the.odzsy (#66388) üzenetére


HofiZoli
senior tag

nálunk a upc elkezdte nyomni anno az 500 as netet, jött a digi épített ki 1000-est, rá két hónapra újraoptikázott mindent a telekom, és adja a 2000-est..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#66393) szabogabor10 válasza woodworm (#66391) üzenetére


szabogabor10
veterán

De ha külföldi szolgáltatók meg tudnak oldani akár 100 HD csatit, akkor csak nem lehetetlen az.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66394) Clever0 válasza hati (#66389) üzenetére


Clever0
senior tag

Levonod a 4 SD-t, hozzáadod az M5-öt, akkor 19 digitális kódolatlan adó van, amit analóg vagy digitális tv előfizetéssel korlátlan számú készülékkel nézni lehet.

(#66395) #78121280 válasza the.odzsy (#66388) üzenetére


#78121280
törölt tag

Azt csak telefonon és üzletben lehet megrendelni mert nagyon kevés településen érhető el egyelőre..Link

(#66396) the.odzsy válasza #78121280 (#66395) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

A UPC új hálózat, a T eddigi monopóliuma miatt a nála lévő fennálló hűségidő miatt, egyelőre kevés a UPC előfizető. Így most gyors és stabil a hálózat. A T erre válaszul vezette be az új sávszélességet. Ja és az Invitel is kihúzta egyre több helyt az optikai hálózatát. Ezekhez az kellett, hogy a UPC elkezdjen nálunk szolgáltatni. Mondjuk erre jó sok évet kellett várjunk.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#66397) hati válasza Clever0 (#66394) üzenetére


hati
addikt

Erről beszéltem. A közel 30, erős túlzás, amiből vagy 10 amúgy is ingyen nézhető egy antennával (MindigTV).

[ Szerkesztve ]

(#66398) the.odzsy válasza HofiZoli (#66392) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

HofiZoli!
Helyileg hol vagy? Valami nagy város? Mi csak egy kisváros vagyunk az ország alsó sarkában.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#66399) #78121280 válasza the.odzsy (#66396) üzenetére


#78121280
törölt tag

Itt a szomszédba Vásárhelyen tavaly november óta van UPC a Centrum-Kábel felkínálta eladásra a hálózatot a UPC-nek az meg megvette, itt a UPC-s net nem valami jó, érezhető hogy túlterhelt a hálózat indulás óta, éjjel - délelőtt - kora délután meg van az 500/22, de ahogy közeledik az este úgy dugul befele a le és a feltöltés is. A T szolgáltatások egy részét meghagytam tartalékba. Invitel itt semmit nem fejlesztett az elmúlt években, belvárosban van pár utcában VDSL, a többi meg ADSL2+ megy. :D

(#66400) hardverlog válasza hati (#66397) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Pedig ez 30 a HD csomagban, ha átszámolod, ha nem...+2 ami külön még újfent extra díjért fizetős:
M1HD
M2HD
M4HD
M5 HD
Duna HD
ATV HD
Eurosport 1 HD
Eurosport 2 HD
Sport 1 HD
Sport 2 HD
Spíler HD
TV2 HD
Super TV2 HD
RTL Klub HD
RTL II HD
AXN HD
Cool HD
Film + HD
Mozi + HD
Viasat 3 HD
Viasat Nature HD
History HD
Nat Geo HD
Nat Geo Wild HD
Disc.Show. HD
Animal Planet HD
Spektrum HD
Travel Ch. HD
Nickelod. HD
MTV Live HD

+
Filmbox Extra HD
HBO HD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.