Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) kabelmania27 válasza ilias (#66050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem tudják UPC-nél a konkurencia árait.

[ Szerkesztve ]

(#66052) ilias válasza kabelmania27 (#66051) üzenetére


ilias
tag

Van linked?

Megváltozott a hsz-ed. :))

[ Szerkesztve ]

(#66053) kabelmania27 válasza ilias (#66052) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összehasonlítást IDE kellene írni. Szerintem három hónap múlva kérjél ügyfélmegtartót 1221-es számon lemondás gomb után.

[ Szerkesztve ]

(#66054) ilias válasza kabelmania27 (#66053) üzenetére


ilias
tag

Nem egy pörgős hely. :)

Mondta a fickó, hogy március közepén jelentkezzek, addig nem adhatnak ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#66055) Levi123 válasza kabelmania27 (#66053) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
van külön ilyen gomb? Olyan nehezen lehet elkeveredni ide :)
Egyébként igérte az ügyfélszolgálatos, hogy visszahív szerdán este 8 után de nem történt meg.
Szerinted próbáljam ismét és tegyem a hülyét, hogy elmegyek, elmegyek, hogy milyen úton azt még nem tudom :)

Levi

(#66056) kabelmania27 válasza Levi123 (#66055) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Igen van. Próbáld meg újra, nem szabad feladni.
ilias: Lejárat előtt pár héttel már adnak ügyfélmegtartót.

[ Szerkesztve ]

(#66057) Toth_Jani válasza ilias (#66050) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A MIX a csali csomag új területekre vagy ügyfeleknek.
Nálunk a csali csomag így nézett ki: Bronz Tv +Hd, 500 FP Net, telefon= 5200 forint + az első 2 hónap ingyenes. :)

(#66058) Levi123 válasza kabelmania27 (#66056) üzenetére


Levi123
senior tag

Ezt így mondja, be az automata, hogy "szolgáltatás lemondása"? Összevissza nyomkodtam majd szolgáltatás rendelésnél mondtam, hogy lemondani szeretném, erre kapcsoltak egy hölgyet akivel egyezkedtem, de nem hívott vissza 2 nap múlva. Akkor sztem holnap újra megpróbálom, de ne hivatkozzak a beszélgetésre szerinted? Vagy ezt feljegyzik valahová?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#66059) Watercolour válasza Levi123 (#66058) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szerintem nyugodtan mondd neki csalódott-cinikus-elégedetlen hangon, hogy az ígéret ellenére nem hívtak vissza, hátha kárpótlás gyanánt jobb ajánlatot kapsz.

(#66060) szabogabor10 válasza ztsoft (#66021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem ilyen pocsék. A többi Filmbox SD csati talán valamivel jobb.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66061) ates2 válasza kabelmania27 (#66056) üzenetére


ates2
senior tag

Azt amúgy lehet tudni milyen számról hívnak? van egy basic UPC telemarketing szám ami nálam alapból tiltva van, lehet arról próbálkoztak régen,de ott csak vagy süket volt a vonal vagy valami automata dumált.

(#66062) kabelmania27 válasza ates2 (#66061) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Budapesti vezetékes számról szoktak hívni, talán 5100-al kezdődik.
Levi123: Megemlítheted.

[ Szerkesztve ]

(#66063) ates2 válasza kabelmania27 (#66062) üzenetére


ates2
senior tag

Jaja valami olyasmi,na azt én filterezem :D mert értelmes beszélgetés onnan még nem jött nekem sose...Akkor majd 4. hó elején marad a 1221 amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#66064) Levi123 válasza Watercolour (#66059) üzenetére


Levi123
senior tag

Ez jó ötlet! :R
@kabelmania27: köszi neked is!
@ates2: erről hívnak [link]

[ Szerkesztve ]

Levi

(#66065) kabelmania27 válasza Levi123 (#66064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Engem is erről hívtak.

(#66066) Ice&Lime válasza Apaxp (#66045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Annyi sikerült, hogy a külső eszközök működnek wifin keresztül vele.
Viszont a connect box webes kezelőfelületén a hozzáadott eszközök listájában az eszköz név nem módosul, hiába van másik név megadva minden eszköznek, nem alkalmazza, csak az alap betű-szám-karaktersorral jelennek meg a listában. Többször is hozzá lett adva, név beírva, módosítások mentve, de eszközöknél valahogy az átnevezett szó nem változik. így nemigazán lehet felismerni az eszközöket sajnos.

(#66046) M.I. : azt megtörtént, hidd el, nem az volt a gond.

(#66067) 4Grider válasza Ice&Lime (#66066) üzenetére


4Grider
nagyúr

A host nevek általában akkor kerülnek fel egy router táblájába, amikor változás történik az adminisztrációjukban. Pl. megújul az ip címük, stb... Van olyan router, ahol nem is jelennek meg, mivel a protokoll a mac address-t használja (a host név csak tájékoztató adat).
Én is leírom, hogy a mac adress szűrést már elég régóta nem használjuk, mivel egy csomó eszköz mac address-e átírható, illetve maga a szűrés más módon is megkerülhető.
Legyen egy jó erős, és az eszközhöz alapértelmezetten nem tartozó wpa2-es biztonságú jelszó a wlan-os és kész.
De nagyon off ez itt, van otthoni hálózatos, vagy wlan-os topic, ahol fel lehet tenni a hasonló, szolgáltatótól nagyjából független kérdéseket.

(#66068) Mik^


Mik^
tag

Sziasztok,

van esetleg bővebb infó arról, hogy az analóg TV-t a UPC mikor vezeti ki?
Lejár a hűségem és nagyon a digital bronze-ra akarnak rábeszélni, de nekem elég az analóg vagy digital mini is. Analógot nem akarnak adni -tudom, sok sávot foglal- a minit meg drágábban adják mint a bronze-ot...

(#66069) kabelmania27 válasza Mik^ (#66068) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szerintem még egy ideig lesz analóg, analóg bronze csomagban is van kb 26kódolatlan digitális, ha lejárt a hűséged ugyanazon az áron fog tovább menni.
Csomagban már nincs analóg csomag, külön viszont rendelhető, azt tudod csinálni, hogy csak a netre/telefonre kérsz ügyfélmegtartót.

[ Szerkesztve ]

(#66070) ztsoft válasza szabogabor10 (#66060) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ez volt az első alkalom, hogy néztem (szeretem a katasztrófa filmeket), de ezek után az utolsó is. A reklámok sem semmik, Cseh reklámok, alattuk zene. :F No meg a kiszerelés, reklám -> ajánló -> reklám.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66071) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv!
UPC vezetékes telefonszámom szeretném mobilról használni, mert nincs készülékem. Régebben lehetett ilyet, de sehol nem találom az apple storeban az appot. Visszavonták ezt a featuret?

(#66072) kabelmania27 válasza scarabeus86 (#66071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Igen.

(#66073) Mik^ válasza kabelmania27 (#66069) üzenetére


Mik^
tag

És tényleg vannak digitális kódolatlanok :)
Arra eddig nem is gondoltam, hogy ugyanúgy mehet tovább, csak a csomagot próbálják nyomni.
Telefon nem kell, a NETre kötök 1 évet, a TV meg megy tovább. Megnézem ehhez mit szólnak, kinézem belőlük, hogy így drágább lesz mintha csomagban megvenném.
Köszi!

(#66074) szabogabor10 válasza ztsoft (#66070) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, a reklámok tényleg elég viccesen vannak megoldva.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66075) kabelmania27 válasza Mik^ (#66073) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha drágább nem kötsz hűséget, hanem marad minden így ahogy most.
Írd majd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#66076) ates2 válasza Levi123 (#66064) üzenetére


ates2
senior tag

Jah ez az ezt én blocklistre raktam évekig :C ezért nem tudtak hívni bár,ahogy nézem most nincs azon szóval ha akarnak elérnek :DDD

(#66077) Lacccca87 válasza ates2 (#66076) üzenetére


Lacccca87
őstag

Tipikus példája hogy "nem nézek reklámot 1 másodpercet se, nem engedem hogy ajánlatot küldjenek mailen, meg a hívást is tiltom" aztán meg verem az asztalt hogy miért nem kapok akciós ajánlatot.... :W
Gondolom ez is a UPC hibája. :U

(#66078) ilias válasza kabelmania27 (#66056) üzenetére


ilias
tag

Igen. Mondta, hogy március elején hívjam őket és hivatkozzak a mail-re.

(#66079) ates2 válasza Lacccca87 (#66077) üzenetére


ates2
senior tag

:Y :W Ez így van. :DDD Most nincs tiltva van 2 hónap,hogy felhívjanak kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

(#66080) ilias válasza ates2 (#66061) üzenetére


ilias
tag

Engem a 4584814-es vodáról hívtak.

(#66081) ilias válasza Toth_Jani (#66057) üzenetére


ilias
tag

Csak erősek a különbségek, mégha a drágában benne is van HBO csomi.

(#66082) Speed® válasza (#65813) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Díjneten keresztül rendeztem eddig a számláimat gond nélkül, új csomagra váltás miatt feldobták, hogy rendezhetem már itt is, a régi kedvezményes díjnetes opció már nem él úgysem alapon. Belementem, azóta nem volt olyan, hogy ne kellene több napon át szórakozzak egy vacak befizetéssel. Épp most jártam úgy, hogy a banki felületnél jóváhagyva a tranzakciót a következő oldal hibával elszállt, a lóvét levonták, a felület még rendezetlennek jelzi a számlát. Emailben megjött a befizetési értesítő, szóval nonszensz. Egy ekkora cég ilyen hulladékot üzemeltet, nem tudom, hogy gondolják :S

(#66083) #07746304 válasza Speed® (#66082) üzenetére


#07746304
törölt tag

Sajnos, mindig ez van. Napokkal később könyvelik le. A Nemzeti közművek még ilyen :)

(#66084) Gubek-Einste válasza scarabeus86 (#66071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megszűnt a UPC Phone.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66085) Mik^ válasza ates2 (#66061) üzenetére


Mik^
tag

Erről hívtak tegnap: +3615100961

(#66086) Speed® válasza #07746304 (#66083) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A lekönyvelés oké, bár díjneten keresztül másnapra megvolt mindig.
Ellenben a hibaüzenettel elszállás és a bejelentkezési hibák vicc kb.

(#66087) retijo


retijo
csendes tag

Segítséget kérnék.
HBO GO műsort szeretnék nézni.
Panasonic tv-n sajnos nincs applikáció hozzá....:(
Milyen vezetékes lehetőségek jöhetnek szóba?

Köszönöm!

(#66088) 4Grider válasza retijo (#66087) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a Panasonic tv-re tudsz képeket/videókat lejátszani az okostelefonodról (mert az hálózaton lóg wifin vagy kábelen) akkor van benne cast funkció, így az HBO Go is ráküldhető okostelefonról.
Ha ennyire nem okos a tv, akkor fel kell okosítani egy olyan eszközzel, ami tudja a cast-ot. Nekem a Googlecast 2 jött be a leginkább erre a célra.

(#66089) ilias válasza Speed® (#66082) üzenetére


ilias
tag

Nekem is így van, amikor néha a vége felé fizetem be. De nem probléma, mert nem számít késedelmes befizetésnek.

(#66090) Gubek-Einste válasza retijo (#66087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66091) Speed® válasza ilias (#66089) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Időben teljesítés van, szerintem ettől független a hiba. Sokszor két oldal között kijelentkeztet, meg bejelentkezésnél megáll homokórázva..proci meló.
Kíváncsi leszek, tudok-e modemet cseréltetni extra szívás nélkül..lassú a régi.

(#66092) 4Grider válasza Speed® (#66091) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az mit jelent nálad, hogy egy modem lassú? Az azt a sebességet fogja továbbítani, ami konfigot kapott. Vagy wifi-re gondolsz? Milyen típusról van szó?

(#66093) Speed® válasza 4Grider (#66092) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ubee EVW3226. Kezdetben 30/3, majd 80/5, jelenleg 240/20 vonalat kezel, de WiFin nem az igazi a tempó, messze a maxtól, ~3m távolságban ~60Mbit, ennyit a telefonról megosztva is produkálok, pedig az messze nem célhardver.

(#66094) Gubek-Einste válasza Speed® (#66093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66095) 4Grider válasza Speed® (#66093) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eszembe nem jutna egy fos szolgáltatói eszközzel megoldani a saját lan-omat. A szolgáltató eszköze maradjon csak modem és használj saját routert, ne a szolgáltatótól várd, hogy jó LAN-ot csináljon neked a 20-30 dolláros eszközeivel.

(#66096) Speed® válasza Gubek-Einste (#66094) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A sablonon túl..több eszközzel teszteltem, amik máshol rendesen működnek..
Helységen belül ilyen távon nem kellene gond legyen, egyértelmű forrásgond.

(#66097) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Előfizetők vagyunk, de több a TV, mint a lehetséges, tehát nem tudunk eleget szolgáltatással ellátni. Az a kérdes, hogy dupla előfizetés lehetséges e ugyanazon a helyszínen, vagy ha nem, akkor más szolgáltatótól, vagy műholdas lehetőség van e?

Ráadásul a UPC szerelő nem volt túl segítőkész, de mi megpróbáltuk úgy leosztani a koax kábelezést, hogy 3 + 2 TV esetében a maradék kettőnél legalább a még működő analóg adások bejöjjenek. Túl sok az osztó, vagy a kialakítása rossz.

Amennyiben érdekes lehet, akkor befotózom, hogyan van leosztva, és bejelölöm mi és hová megy, bár lehet semmi értelme ezzel nyűglődni.

(#66098) Speed® válasza 4Grider (#66095) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem várok csodát, erre a feladatra miért ne használhatnám? Erre való.
1 gép, 1 laptop és 2 telefon kiszolgálása azért nem nagy ördöngősség.
Utóbbi 3 ráadásul alkalomszerű, tehát alapvetően a gépet kell kezelni..

(#66099) pjen válasza czanga (#66097) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőség,a Digi csak Tv 3300FT.Most nekem is ez van.Sokáig használtam kijelző hibás lapost.Win alatt szépen jön a Horizon gó,össze kötöd a TV vel és le van a gond.

(#66100) 4Grider válasza pjen (#66099) üzenetére


4Grider
nagyúr

Estefelé (amikor a legtöbben nézik) szoktál te Horizon Go-t használni? Konkrétan nálam egy rakat csatorna este hat után vagy pufferel, vagy natúr egyszer csak kiírja, hogy nem lehet lejátszani, meg sávszélesség-hiányra panaszkodik (van még vagy 100 Mbps szabad kapacitás).
Konkrétan én emiatt a vacak miatt fizetek elő ittott tv-re, mert ilyenkor váltanom kell normálisabb szolgáltatóra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.