Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Magnat válasza napata22 (#9148) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

"A könyvjelzőzött fix ip-es elérés nálam nem jó, mert dinamikusan kap minden reggel újat a routertől, mivel
estére le van állítva.
" - és miért nem állítasz be fix ip-t a NAS-on vagy statikus dhcp-t a routeren? Mert így akkor gyanítom, port forwardot sem tudsz csinálni..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9152) Magnat válasza stomi76 (#9150) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
ha nem akarsz transzkódolni dlna-n, akkor sztem elég a 213j. Illetve ha nagy sávszélességed van (120 v 240 Mb) és az egészet seed-re akarod használni, azt nem biztos h elbírja a 213j, pont nemrég volt szó erről. De általánosságban elég a szokásos dolgokra.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9153) stomi76


stomi76
tag

A 213j-re és a 214-re tényleg nem lehet feltenni a PLEX-et???????

(#9154) Sanya válasza stomi76 (#9153) üzenetére


Sanya
nagyúr

214-re tényleg

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9155) stomi76 válasza Sanya (#9154) üzenetére


stomi76
tag

És a 213j-re?

(#9156) Möhe válasza stomi76 (#9155) üzenetére


Möhe
addikt

szintén nem

(#9157) Dr.FantastiK válasza napata22 (#9148) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' (I)mert dinamikusan kap minden reggel újat (/I)''

akkor megtalalod az Assistant-al.
aztan regisztralj egy DDNS-t es onnan kezdve midig meglesz a 'cim'.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#9158) zoltannovak


zoltannovak
tag

Regisztráltam én is ilyen syno ddns-t kérdésem hogy az emailhoz be kéne állítani az mx rekordot ugye. ezt hol tudom megtenni? (egyelőre csak ki akarom probálni hogy milyen ez az emailes dolog a synon) ha jónak találjuk akkor természetesen fixipvel is megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#9159) zoltannovak


zoltannovak
tag

egy w510 ér mi a reális ár? full hd, Intel Core i7 CPU Q 820 4gb ram 320gb vinyó

(#9160) eric.cartman válasza zoltannovak (#9159) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ez most hogy jön ebbe a topic-ba???

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#9161) zoltannovak válasza zoltannovak (#9159) üzenetére


zoltannovak
tag

ezt egy másik forumba akartam :D ne haragudjatok

[ Szerkesztve ]

(#9162) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Synology DSM 5.0 -ban ha download stationt használom torrentezésre, akkor annak létezik valami olyan cucca, mint a transmissionnak a remote? Vagy mindig webes oldallal kell mutyikolni? És torrent hozzáadás csak link bemásolásával lehetséges?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9163) devil-k válasza RoryBreaker (#9162) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hozzá tudod adni magát a torrent fájlt is. Illetve okostelefonra és táblagépre is van applikáció "DS download" néven, Chrome böngészőhöz pedig bővítmény van, a címsorból tudod menedzselni a dolgokat.

- mozi bolondéria -

(#9164) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Még 1 kérdés :

Ha rádugok még 1 vinyót a synology usb-jére, akkor az is felcsatolható hálózatra? illetve használható time machine mentésre?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9165) Patice válasza RoryBreaker (#9164) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az USB-re dugott külső vinyót automatikusan osztja belső hálón a NAS.

Time Machine mentésre is szerintem megadható célként. Csak legyen akkor mindig ott.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9166) zoltannovak


zoltannovak
tag

Az megoldható valahogy, hogy vpn-en keresztül lássam a céges synon a megosztott mappákat?

(#9167) RoryBreaker válasza Patice (#9165) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Még annyi, hogy ha valaki tudna segíteni, 214se-re hogy lehet transmissiont hegeszteni, akkor segíthetne.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9168) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

Quickconnect regisztrációval távolról elérem a NAS-t.
Belső hálón vannak mappák meghajtónak csatlakoztatva az asztali gépemen.

Kérdésem az lenne, hogyan tudok mappákat "rét közepén", mobilnettel, notebookkal csatlakoztatni (természetesen térerő és szabad sáv is van :)

Köszi

(#9169) Blaise válasza Statikus (#9168) üzenetére


Blaise
veterán

Sehogy, de WebDAV klienssel pl el tudod érni.

(#9170) Statikus válasza Blaise (#9169) üzenetére


Statikus
senior tag

Jelen esetben miben több a webdav, mint egy ftp?

Nem ismerem a webdav-ot.

(#9171) Mezga Aladár válasza Statikus (#9168) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ftp, ftps, bongésző, webdav.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9172) Statikus válasza Mezga Aladár (#9171) üzenetére


Statikus
senior tag

Meghajtóként szeretném elérni bizonyos mappákat. Böngészőből DSM-el működik, de más az igényem.

(#9173) Mezga Aladár válasza Statikus (#9172) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ftp, webdav felcsatolható, ftps-t nekem nem sikerült.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9174) Doky586 válasza Statikus (#9170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Például a BOX is WebDAV-ot használ..
A BOX szinte ugyanazt nyújtja mint a DropBOX, csak ez utóbbi régebbi így elterjedtebb.

A WebDAV ugyanezt nyújtja 3.fél (=szolgáltató) nélkül a saját NAS-on. Nem véletlen hogy ezen szolgáltatók nem ftp-t használnak. Ott ahol a webezés működik (cégesháló, free hotspot, meki stb) ott a webdav is működik, de nagyon sok helyen az ftp nem működik mert a 80-as port kivételével minden tiltva van (cégesháló, free hotspot, meki stb).

[ Szerkesztve ]

(#9175) Magnat válasza Mezga Aladár (#9173) üzenetére


Magnat
veterán

Vpn?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9176) Mezga Aladár válasza Magnat (#9175) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

?? :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9177) Magnat válasza Mezga Aladár (#9176) üzenetére


Magnat
veterán

Vpn-en keresztül fel tudja csatolni távolról is...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9178) Chrys_ válasza hriska (#3266) üzenetére


Chrys_
addikt

Hi

Én is belefutottam ebbe a hibába. DHT kikapcsolva, a TM telepítésekor megadott user RW hozzáféréssel rendelkezik az alkalmazott transmission könyvtárakhoz. A letöltések elindulnak, és kb 3MB után jön a Permission denied hibaüzenet.
"transmission" nevű felhasználó nincs a DSM-ben a Transmission feltelepítése után sem. Az alkalmazott usernek a Transmission GRANT be lett állítva a PRIVILEGES alatt.
Mi okozhatja még ezt a hibát?

(#9179) Multibit


Multibit
veterán

Frissítés jött ki azoknak, akik még DSM 4.3-at használnak: 4.3-3827 Update 3

(#9180) Mezga Aladár válasza Magnat (#9177) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet, de az ftps és webdav, nem feltétlenül kívánja meg, a dupla titkosítást. Persze ártani nem árt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9181) Chrys_ válasza Chrys_ (#9178) üzenetére


Chrys_
addikt

Megvan a megoldás:

A Chrys user benne van az "administrators" és a "users" csoportban. Emiatt a /volume1/Transmission-nál az administrators-nak adtam volna RW jogot, de ez ugye nem megy, mert ez a csoport automatikusan megkapja a jogokat. Még megpróbáltam úgy is, hogy a Chrys user külön is megkapja a jogokat. Sajnos a PERMISSION DENIED probléma így is fellépett.
A megoldás az lett, hogy a "users" csoportnak is meg kellett kapnia az RW jogokat. Talán a transmission daemon miatt kell ez?
De ez a megoldás nekem nem tetszik, mert nem akarom, hogy a users csoport összes felhasználója hozzáférjen a letöltésekhez. Eze ntalán most úgy lehet segíteni, hogy létrehozok még egy csoportot, aminek tiltva lesz az RW az adott könyvtárakhoz, és ebbe is belerakok minden más felhasználót. Bár ez elég fapados megoldás.

Kipróbáltam azt is előtte, hogy leszedtem a Transmission-t, ezután létrehoztam egy Transmission nevű user-t, és megadtam neki az RW-jogokat a letöltési könyvtárhoz. De amint visszatelepítettem a Transmission-t, ez a felhasználó egyszerűen eltűnt a DSM-ből (gondolom a transmission daemon-ja miatt). Természetesen ezután sem működött még jól a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#9182) tvamos


tvamos
nagyúr

Napi 10-essevel kapom az uzenetet a NAS-tol, hogy ilyen-olyen IP cimeket letiltott, akik SSH-val, meg Telnettel akarnak belepni. Nem lehet ennek elebe menni, hogy ne lassak a g..cik a NAS-omat?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9183) devil-k válasza tvamos (#9182) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nem használod a Telnet, SSH szolgáltatást, akkor érdemes kilőni (a routerben is) és csak akkor kapcsold be, ha használod. Illetve érdemes beállítani a NAS-on, hogy más országból ne tudjanak hozzáférni, csak Magyarország. A sikertelen kísérletek számát is érdemes 2-re állítani, csak vedd fel a kivételek közé a saját IP címed, ki ne zárd magad.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#9184) tvamos válasza devil-k (#9183) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, a telnetet akkor ki is csukom.
Szokom hasznalni, es kulfoldrol is... Hogy lehetne beallitan, hogy csak bizonyos orszag kodokat fogadjon el?
Ketto... ertem. (Most is csak 3-ra van allitva amugy.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9185) Doky586 válasza tvamos (#9182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem muszáj az alapértelmezett portszámon használni hogy mindenki rátalálhasson..
Adsz neki valahol 52000 körül portszámot hasracsapással..

(#9186) devil-k válasza tvamos (#9184) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha külföldről is használod, akkor be kell állítanod, hogy engedélyezze azt az országot és felveszed a külföldi IP címedet, a többit kizárod.

- mozi bolondéria -

(#9187) tvamos válasza Doky586 (#9185) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem az alapertelmezett porton hasznalom, megis megtalalnak a g..nyok! 😞

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9188) Mezga Aladár válasza tvamos (#9182) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi, mi az, ami miatt külső hálózatról kell használni az ssh, telnet funkciót?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9189) tvamos válasza Mezga Aladár (#9188) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazabol a telnetet csak kiprobaltam, es ugy maradt... vegulis az ssh-rol is le tudok mondani, asszem. Valojaban csak az sftp, ami kell, meg a surveillance center. (Megnezem videon, ki maszkal a lakasomban, ha nem vagyok ott.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9190) Mezga Aladár válasza tvamos (#9189) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor a tűzfal portovábbításból, vedd ki az adott portokat. Az sftp, ftps biztonságos, ha a sima ftp nincs engedélyezve.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9191) tvamos válasza Mezga Aladár (#9190) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az ftp tiltva van, olvastam, hogy nem biztonsagos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9192) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Fent a transmission, de valahogy a mappát nem tudtam jól megadni. Két hdd van benne, ott az egyikre, ami a Kötet 2, létrehoztam egy Torrent letöltések c. mappát. Ezt hogy adom hozzá, hogy kell kinéznie \\.......\...... formában? Így van most,de valami nem jó: /volume2/Torrent Letöltések
Illetve engedélyekben mit kell állítani?

Ezt a hibát kapom: Error: No data found! Ensure your drives are connected or use "Set Location". To re-download, remove the torrent and re-add it.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9193) V.Stryker válasza V.Stryker (#9192) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most egyik percről a másikra meg kizárt magából...Ki érti ezt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9194) Sanya válasza V.Stryker (#9192) üzenetére


Sanya
nagyúr

de most mivel tud többet a transmission, amiért megéri vele kínlódni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9195) V.Stryker válasza Sanya (#9194) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, csak ki akartam próbálni. De most leszedtem és a download stationt tettem fel helyette.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9196) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Nem rendeltem 214SE-t Nem érzem elégnek :)

Inkább nagyobbat fogok rendelni. Valami 4 lemezest. Az a helyzet, hogy kell.

Most a 413j akciós (89e)

Esetleg valami jó alternatíva, illetve aki használ 413j-t hogy van megelégedve vele?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9197) Multibit válasza RoryBreaker (#9196) üzenetére


Multibit
veterán

Most a 413j akciós (89e)
Ha ilyet akarsz, időben lépj, mert kifutó típusról van szó! Raktárkisöprés folyik.

(#9198) RoryBreaker válasza Multibit (#9197) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, de hogy megéri ezt venni, valami sokkal gyorsabb kell mint a dlink dns-320l, és 4 lemezes legyen, 50 felett írjon/olvasson...
szóval akinek van ilyen, megéri az árát?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#9199) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

A milyen NAS topikból jutottam ide, miután kitaláltam, hogy nekem valószínűleg Synology cucc kell!

Abszolút nem értek a NAS okhoz, így netes böngészés után is maradtak kérdéseim:

Amiket néztem az a 214, 213j (utóbbi amit preferálok, mert olcsóbb és szerintem mindent tud ami nekem kell)

Amire szeretném használni:

1. Németországból elérni neten, otthoni hálózatra kötve. Torrentezésre használnám, illetve egyéb adatok ide oda pakolására. Az utóbbi nyilván nem gond. A torrenttel kapcsolatban az még nem világos teljesen (bár sztem igen a válasz), ha megy a NAS és a kliensben van torrent, akkor az úg yműködik, mint most a PC (azaz a winyón ott a torrent, amit ha befejeződött a letöltés, tölti fel, amíg ki nem veszem a kliens progiból...utána már csak a winyón marad, de nem tölti fel)? Ez ugye Németországban sem para? Azaz nem látja senki, hogy most én a Magyar saját NAS omról mit töltök át magamnak és nincs is hozzá senkinek semmi köze? (mert itt ha torrentezel nagyon keményen büntetnek)

2. Tudok pl egy online TV adást nézni Németországból, a NAS-on keresztül a Magyar internet hálózaton? (mert sok esetben pl egy élő közvetítésnél kint azt írja, ki, hogy az adott országban ez nem elérhető)

3. A LAN/WAN Wake-támogatás segítségével, ha ki van kapcsolva a NAS, de be van dugva a konnektroba + van net is, akkor távolról be is tudom kapcsolni?

4. Mit jelent az, hogy a Synology honlapon, ha nézem az összehasonlítást, a "java manager" mellett a 214 ben van pipa, 213j nél nincs? Mi ez a java manager?

5. Mennyire fontos a memória és a processzor? Ami a 214 vagy 213j ben van 512mb ram és 1-1,2 ghz proci elég ezekre a dolgokra?

[ Szerkesztve ]

(#9200) Moon_Walker


Moon_Walker
tag

Sziasztok,

van egy ds110j szerver és benne egy friss WD red.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi az aktuális álláspont: menjen folyamatosan, vagy illik hibernációt beállítani?
Ha igen milyen beállítással?

Köszi
Üdv
A

(nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.