Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) V.Stryker válasza Patice (#9698) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megcsináltam,de semmi. Most nincs hibaüzenet, de rámegyek, végigmegy a kék csík az ablak tetején, majd kiírja,hogy a mappa üres. Minden jogot megadtam a felhasználónak. Ami viszont kérdés, hogy jelszót miért nem kér?

Jelszó nélkül is próbáltam... ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9702) Statikus válasza Doky586 (#9699) üzenetére


Statikus
senior tag

Egy file-ra mutató linket hogyan tudok megfigyelt könyvtárba betenni úgy, hogy azt automatikusan le is töltse? A torrenteket tökéletesen tölti így.
Böngészőt lehet telepíteni DSM alá? (sok olyan oldal van, ahol csak több lépés, captcha után ad letöltési linket)

(#9703) Doky586 válasza Statikus (#9702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Böngészni PCvel kell.. :DD
Csak az utolsó letöltési link megy a DS-be.

(#9704) Statikus válasza Doky586 (#9703) üzenetére


Statikus
senior tag

Adok egy linket, megmondod hogy tegyem be az utolsó linket a DS-be?http://rapidgator.net/file/ac74069432675e6dc8757595fd18a336/Tekla.Structures.v20SR4.part1.rar.html

[ Szerkesztve ]

(#9705) Doky586 válasza Statikus (#9704) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miután kivártad a visszaszámlálást és beírtad a captát is a letöltés ikonra kattintva elindul(na) a letöltés. Na ezen felugró letöltés ablak (amelyik felugrik hogy xyz néven akarja a filet menteni) forráskódjában levő linket kellene beírni a DS-be. Nem vagyok webprogramozó, így ezt nem tudom hogy kell kideríteni. Azt a linket kéne ide beírnod. [link1] [link2]

Free acc-al tuti nem lennél előrébb, mert a link pár perc után 'lejár' és újra akarja ellenőrizni hogy ember van-e a túlvégen vagy csak egy letöltőprogi, és 1db IPről 1db egyidejű kapcsolat a megengedett. Talán fizetős acc-nál több esélyed lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9706) Ghost84 válasza Mezga Aladár (#9690) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszönöm a NAS jelenleg szervizben van de nem sok jót jósolnak neki :(

(#9707) Ghost84 válasza Patice (#9691) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi ha nem lesz jó a nas akkor megpróbálom

(#9708) Statikus válasza Doky586 (#9705) üzenetére


Statikus
senior tag

Elég lenne, ha távolról be tudnál nyomni a nasnak, hogy töltsd, majd 3 óra múlva adok neki másik linket.
Szóval nincs emberi megoldás erre. Én sem (és gondolom még sokan mások sem) vagy webprogramozó, nem ilyen kiolvasom a kódból a linket megoldásra gondoltam.
És szerettem volna, ha a megfigyelt könyvtárból kezdi letölteni, nem kellene belépni a letöltéshez. Kicsit bonyolult így.

Azért köszi a próbálkozást.

(#9709) Patice válasza V.Stryker (#9701) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem rákattintva az alap média mappákat hozza be.

Ez talán egy Win-es DLNA kliens. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9710) V.Stryker válasza Patice (#9709) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De nekem miért nem megy? :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9711) Doky586 válasza Statikus (#9708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A download stationnal lehet a torrenteken kívül bármi mást letölteni?"

OK elismerem a "bármit" jelzőm kissé túlzó volt. Csak gratulálni tudok: találtál olyasmit amit NEM tud letölteni a DS..

(#9712) pentium4 válasza Sanya (#9693) üzenetére


pentium4
senior tag

:R :R

(#9713) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]
SynoLocker, ésszel aki a NAS-t DMZ-be rakja meg ezer portot rányit :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9714) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv mindenkinek!

DS213J nast szeretnék úgy használni, hogy kikapcsol, amikor kikapcsolom a gépet, és be amikor bekapcsolom a PC-t. Van erre lehetőség? Tudom, hogy nem erre való, de most egy darabig így van rá szükségem.

(#9715) Magnat válasza kraftxld (#9713) üzenetére


Magnat
veterán

Huhh,

elég sz@rul hangzik, itt is van már pár áldozat ... nekem ma nem kell a NAS, úh inkább lelőttem, estig csak kiderül valami :)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy törték meg az áldozatokat, mondjuk a default portok áthelyezése biztosan nem árt.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9716) Magnat válasza istvan170 (#9714) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

úgy érted, h mindezt automatikusan tegye meg? Sztem erre nincs mód, max ha te kapcsolgatod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9717) sethyx válasza istvan170 (#9714) üzenetére


sethyx
csendes tag

Windows scheduleren keresztül szerintem megoldható: írni kell két batch scriptet amik gép bekapcsolásakor (egy egyszerű WoL) és kikapcsolásakor (ez bonyolultabb, de putty és mentett ssh-key kombinációval szerintem megvalósítható) meghívódnak.

(#9718) Patice válasza kraftxld (#9713) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez tényleg kemény. :F :(( Köszönjük a figyelmeztetést!

Tényleg nem árt admin fiók helyett más, admin jogú felhasználót létrehozni, utána meg admint lekorlátozni. :P (nem pedig letiltani)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9719) CactuS válasza kraftxld (#9713) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk sikeresen belefutott a céges darab. Van erre valami mód, hogy visszanyerjük az adatokat, vagy a szöveg a titkosítással tényleg valódi?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9720) Patice válasza CactuS (#9719) üzenetére


Patice
Topikgazda

Magnat linkelt egy fórumot, ahol az egyik hsz.-ben már van egy ideiglenes megoldás:

"Here is how you do it:
1. Shut down the NAS
2. Remove all the hard drives from the NAS
3. Find a spare hard drive that you will not mind wiping and insert it into the NAS
4. Use Synology Assistant to find the NAS and install the latest DSM onto this spare hard drive (use the latest DSM_file.pat from Synology)
5. When the DSM is fully running on this spare hard drive, shut down the NAS from the web management console.
6. Remove the spare drive and insert ALL your original drives.
7. Power up the NAS and wait patiently. If all goes well after about a minute you will hear a long beep and the NAS will come online.
8. Use Synology Assistant to find the NAS. It should now be visible with the status "migratable".
9. From Synology Assistant choose to install DSM to the NAS, use the same file you used in step 4 and specify the same name and IP address as it was before the crash.
10. Because the NAS is recognized as "migratable", the DSM installation will NOT wipe out the data on either the system partition nor the data partition.
11. After a few minutes, the installation will finish and you will be able to log in to your NAS with your original credentials.

I received email today from Synology that they are aware and looking into the issue."

Szerintem akinek nincs még fertőzése és meg tudja oldani, az kezdjen el biztonsági mentést csinálni a fontos adatokról, ha még nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9721) Mezga Aladár válasza Patice (#9718) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért nem tilthatom az admin-t?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#9722) sethyx válasza CactuS (#9719) üzenetére


sethyx
csendes tag

Azt le tudnád írni, hogy milyen NAS és DSM verziótok van, és hogy milyen szolgáltatások (portok) voltak WAN felé nyitva?

Köszi.

(#9723) Magnat válasza Patice (#9720) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, de tegyük hozzá, h a fileok még ugyanúgy lockolva lesznek, ha jól értettem ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9724) Patice válasza Mezga Aladár (#9721) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyes szolgáltatásokhoz (állítólag) kell, bár ha éppen nem használja valaki azokat, akkor lehet.

Én csak korlátoztam a jogait. :))

(#9723) Magnat:

Szerintem megoldja a titkosítást is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9725) Sanya válasza Patice (#9720) üzenetére


Sanya
nagyúr

meg tudják törni a jelszavamat, vagy jelszó nélkül be tudnak menni a NAS-ra, vagy miért ez a hiszti?

A faszi, akihez bementek a 22-es portja nyitva volt ( nem volt elpakolva pl 22822, stb)

az admint le ne tiltsátok, az admin jelszava a root password!!!!!!!

elég, ha nem léptek be adminnal, hanem egy másik admin jogosultságú felhasználóval...

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9726) sethyx válasza Sanya (#9725) üzenetére


sethyx
csendes tag

Nekem le van tiltva az admin, és be tudok lépni root-tal SSH-n...

(#9727) Magnat válasza Patice (#9724) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt írja: "Here is a step I have performed to get back into DSM. My files are still locked."

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9728) Patice válasza Magnat (#9727) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Igaz! :R

Akkor marad ez a leírás, + előtte lemezek formázása és mehet előről minden + visszaállítás mentésből, ha van. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9729) Elemental


Elemental
addikt

Én nem beszélni angolt :)
Nagy vonalakban valaki leírná, hogy mi a gond?
Nekem az admin fiók letiltva, másik felhasználót használok, az alap portok minden esetben megváltoztatva egyénire, az autoblock beállítva 3 kísérlet/15 percre. Kell/lehet még tenni valami a biztonság érdekében?

(#9730) Patice válasza Elemental (#9729) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ezzel elég jól le vagy védve.

Biztonsági másolataid vannak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9731) Elemental válasza Patice (#9730) üzenetére


Elemental
addikt

Persze. Minden pótolhatatlan adat több helyen van.

(#9732) Patice válasza Elemental (#9731) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor nincs mit félned.

Én is mentek minden nap egy külső vinyóra + asztali gépen a fontosabbak szintén ott vannak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9733) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Admin tiltva, ssh root admin jelszo be lehet lépni. 22-es port wan felé zárva. 3 probalkozás es tilt a nas. eddig nem volt problema. Kollega leirhatna milyen portok szolgaltatasok es fiokok voltak engedelyezve valamint a router beallitasait.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#9734) Magnat válasza Patice (#9730) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk a biztonsági másolat is csak akkor ér valamit ha olyan helyre mented ami nincs felmountolva, különben valszeg azt is kódolja ... legalábbis én így tennék.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9735) Patice válasza Magnat (#9734) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, ez bennem is felmerült. De sajnos akár naponta adódik hozzá adat a fontosakhoz, így nem tudom máshová rakni a külső lemezt.

Ezért naponta kézzel kapcsolgatom. :B Este be. Éjjel ment. Aztán reggel ki.

Azt eddig nem olvastam, hogy mennyi időt vesz kb. igénybe, amíg kódol a vírus.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9736) Magnat válasza Patice (#9735) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, ha van ideged kézzel kapcsolgatni, az azért hasznos ... vhol azt írta vki, h egész éjjel darált a NAS, akkor kapcsolta ki, szóval gondolom nem 2 perc.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9737) Patice válasza Magnat (#9736) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyelőre nem találtam jobb megoldást. De nekem tényleg nem nagy ügy. Max. ha elfelejtem bekapcsolni, akkor dob egy hibaüzenetet, hogy nincs meg a cél.

Én is olvastam olyasmit, hogy még le tudott menteni jó pár dolgot, mielőtt végzett volna.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9738) Magnat válasza Patice (#9737) üzenetére


Magnat
veterán

Remélhetőleg gyorsan lépnek majd az ügyben, addig tényleg nem marad más mint menteni és portokat bezárni vagy legalább áttenni máshova...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9739) CactuS válasza Patice (#9720) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az oké, csak felette azt is írja, hogy: "Here is a step I have performed to get back into DSM. My files are still locked."

Azaz az újratelepítés után sem fér hozzá a fileokhoz. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9740) Doky586 válasza Magnat (#9734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Maga a biztonsági mentés is csak akkor ér valamit ezen esetben HA van 100db mentésre használt adattárolód. Mert ha nincs és mindig ugyanarra mentesz.. akkor maga a mentés pusztítja el a mentésre használt médián az adatokat azzal hogy felülírja a hasznos mentett fileokat azok azonos nevű, újabb dátumú de lekódolt másolatával. Így már a mentésből se állítható vissza az eredeti. :W

[ Szerkesztve ]

(#9741) Statikus


Statikus
senior tag

Valaki le tudná írni, hogy mi alapján talál rá a vírus a NAS-ra?
Quickconnect, vagy valami más szolgáltatón át?

A 22-es port tiltásán kívül van más teendő?

Köszi

(#9742) Magnat válasza Statikus (#9741) üzenetére


Magnat
veterán

Ha picit visszaolvasol, láthatod, h még mindenki találgat ... remélhetőleg hamarosan többet fogunk tudni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9743) Multibit válasza Statikus (#9741) üzenetére


Multibit
veterán

Ez jó kérdés. Én megúsztam (eddig). Igaz, nincs DMZ-ben a NAS-om, nincsnek nyitva "kedvenc" standard portok a routeremen, az admin user inaktív (egyébként is nehéz jelszava van), Quickconnectet sem használok.

(#9744) Statikus válasza Magnat (#9742) üzenetére


Statikus
senior tag

Látom, olvastam, de hátha valaki külföldi oldalakról többet tud már. Én innen értesültem, másfelé nem nagyon olvasgatok Synoról, ezért a kérdés.

(#9745) allein


allein
addikt

Akkor gyorsan én is lekapcsoltam, kb. 5 perccel ezelőtt de még mindig nem kapcsolódott le :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9746) Sonja


Sonja
veterán

Én nem nagyon nyúlkáltam a NAS-hoz. Elméletileg NFS és DLNA van csak rajta használva. NET-en keresztüli elérés nincs beállítva. Így is parázhatok?! :F Nem igazán értem, hogy működik ez a fertőzés. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9747) allein válasza allein (#9745) üzenetére


allein
addikt

Ez vicc, ha nem gombról kapcsolod le akkor jó sok idő amíg kikapcsol :U Vagy lehet így a jó, amíg minden egyes torrentet leállít :W Akkor jó sok idő, 650 torrentnek kell egy kis idő.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9748) Statikus válasza allein (#9747) üzenetére


Statikus
senior tag

650 :) Nagyüzemben nyomod. Mind fontos?

(#9749) allein válasza Statikus (#9748) üzenetére


allein
addikt

Egyiksem fontos :N Csak töltök le és vissza :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9750) Magnat


Magnat
veterán

"Gateway ismeretlen

Feltételezhető, hogy a támadást végzi a biztonsági rés a NAS firmware. Hogy pontosan mit csinálnak, és hogy ez már lezárták, még nem tisztázott. Így a támadó mehet be a rendszerbe, akkor elérhetőnek kell lennie az interneten keresztül. Mely portok reagál saját NAS, akkor megtudja, egy port scan a helyi hálózaton. Ezután ellenőrzi a hálózat a H Security ellenőrzi , hogy ezek a portok (adjon meg "a kijelölt portok") is elérhető az interneten keresztül.

Frissítve: 4:08:14, 14:45: Synology bejelentette nekünk, hogy közzéteszi ezt hamarosan egy hivatalos nyilatkozatot. ( rei ) "

[link]

Szóval elvileg akinek nincsenek nyitva a portjai, biztonságban van.
Már csak várni kell a hivatalos nyilatkozatra.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.