Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

hi,

Tegnap és ma nálatok is vacakol a synology saját domain szervere?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9502) V.Stryker válasza V.Stryker (#9501) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi több...azóta is szarakodik. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9503) Jackie_Chan válasza V.Stryker (#9502) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nekem is szarakodik. :(

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9504) V.Stryker válasza Jackie_Chan (#9503) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Reméljük ebben is nem a Microsoft keze van. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9505) Jackie_Chan válasza V.Stryker (#9504) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Érdekes,mert FTP-n keresztűl semmi gond,de http-n meg szarakodik.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9506) Elemental


Elemental
addikt

A myds-be bejelentkezve mit mutat?

(#9507) Jackie_Chan válasza Elemental (#9506) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Zöld pont.
"A csatlakozás normál állapotú."

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9508) Elemental válasza Jackie_Chan (#9507) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor neked más gond lesz. Főleg, ha ftp-n be tudsz lépni a domainnel.

(#9509) Elemental válasza Jackie_Chan (#9507) üzenetére


Elemental
addikt

Forward/http-https beállítás rendben?

(#9510) Jackie_Chan válasza Elemental (#9509) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Igen a portok be vannak állitva,mert eddig ment rendesen.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9511) V.Stryker válasza Elemental (#9508) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

most akkor hogy van? sokunknál van probléma, ugyanaz, de valakinél egyedi? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9512) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Segitséget szeretnék kérni 1 hozzáértő kollégától,hogy hogyan és mit kellene a NAS-on és routeren beállitani,hogy távolról be tudjam kapcsolni?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9513) zoltannovak


zoltannovak
tag

na sikerült meg csinálni az open vpn-t (pptp valamiért az istenért nem működött) viszont most az a bajom, hogy a nas 10.x.x.x címet ad ergó másik hálózatban vagyok vpnen kereszül így a megosztásokat se látom. Ilyenkor mi a teendő?

(#9514) #29810560 válasza Jackie_Chan (#9512) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt olvasd el! Ebben minden benne van. :K

Synology NAS bekapcsolása távolról

(#9515) Jackie_Chan válasza #29810560 (#9514) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9516) sgery


sgery
őstag

Ha valakit érdekel, közben kiderült, hogy a synology remote képes egyszerre a jack-en és az optikai kimeneten is egyidöben kiadni a jelet :)
És egy 10m-es delock usb passzív kábel végén is simán üzemel.
Optikán viszont nem müködik a hangerö állítás.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#9517) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Esetleg ha van valakinek tapasztalata szívesen vennék néhány tanácsot,ötletet milyen kamerát ajánlotok a DS214 Playhez ha video megfigyelést szeretnék. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9518) Patice válasza sgery (#9516) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Köszönjük!

Hangminőségre milyen?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9519) V.Stryker válasza Jackie_Chan (#9517) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem egy sima tp-link-el megy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9520) Jackie_Chan válasza V.Stryker (#9519) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

és annak milyen a képe??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9521) Parson válasza Patice (#1740) üzenetére


Parson
addikt

'Erre jobb megoldás, ha a Synology Assistant-tal rakod fel a képeket'

No most jutottam el odáig hogy feltolnék egy rahedli képet. Viszont a syno assistant-ban (v 5.0-4448) nem találok erre opciót. hova van eldugva, vagy hogyan működik ez? Sorry a láma kérdésért.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9522) Patice válasza Parson (#9521) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem követem az Assistant verzióit, de ha ez újabb, akkor már nincs benne a képfeltöltés, hanem külön programként elérhető a Synology honlapjáról. Azt letöltöd, és azt felrakod a PC-dre, és akkor mehet a móka.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9523) Patice


Patice
Topikgazda

Kicsit offtopik, de ezzel az újításával a QNAP szerintem kicsit elhúzott. :))

Számomra nem kicsit lenne hasznos, ha VM-eket lehetne futtatni akár otthon is, a saját NAS-omon. Konkrétan nem lenne szerintem asztali gépem. Mindenhol csak zéró-kliensek lennének. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9524) V.Stryker válasza Jackie_Chan (#9520) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

VGA :) De nekünk az tökéletesen megfelel, mivel csak a bejárati ajtót figyeli.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9525) Magnat válasza Patice (#9523) üzenetére


Magnat
veterán

Én ennek otthonra sok értelmét nem látom... egy NAS-nak (főleg otthoni környezetben) pont abban van sztem az ereje, h relatíve kisfogyasztású és emiatt szerényebb teljesítményű hardver van benne, amit nem sajnál a user 7/24-ben hajtani. Persze egy parancssoros linuxot virtualizálni szerény hardveren is lehet, de annak meg sok értelme nincsen.. a többihez meg egy otthoni nas meglehetősen karcsú... nem néztem végig az összes típust ami támogatja a virtualizációt (itt vannak), de a jó részük tutira enterprise cucc, de ami nem, pl a ts-251 is 177k itt: [link] és ez még mindig csak egy celeron 1 giga rammal, amin még natívban sem élmény komolyabb os-t futattni, nemhogy virtualizálva. Ennyiből inkább vennék egy Synologyt két nagy diszkkel (ezek a qnapba is kellenek, szóval nem számítanak az árba) plusz mellé egy microservert egy kis ssd-vel meg 8 giga rammal és a vm imageket a nasról futatnám rajta gigabites neten ami egy közepes hdd sebessége kb. Vagy ha sokat kell vm akkor csak a szervert és azt járatnám 7/24-ben, egy qnap árából elég sok villanyszlát ki lehetne fizetni és így picivel izmosabb hardveren is futnának az os-ek.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9526) Magnat válasza Magnat (#9525) üzenetére


Magnat
veterán

Futatnám=futtatnám

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9527) Doky586 válasza Patice (#9523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a QNAP tulajok az egyik VM-ben BF4-et futtatnak mert így tudják használni a régi 486-os ISA buszos számítógépüket a csúcsjátékokhoz.. :DD

(#9528) Patice válasza Doky586 (#9527) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ugye... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9529) Parson válasza Patice (#9522) üzenetére


Parson
addikt

Köszi! Már-már örülnék a mókának, ha megint nem problémázna csatlakozási hibára hivatkozva... :W :W :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9530) Mezga Aladár válasza Parson (#9529) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem más a bibi, nálam tökéletes, t-home.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9531) Parson válasza Mezga Aladár (#9530) üzenetére


Parson
addikt

Ez speciel LAN-on belüli alkalmazás, igy itt semmi szerepe az internetszolgáltatónak. Ugyanakkor a HTTPS kapcsolattal változatlanul nem működik, HTTP kapcsolattal viszont igen. De mivel LAN-on belüli, igy jó ez is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#9532) Mezga Aladár válasza Parson (#9531) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9533) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nálatok megy a Synology ddns szolgáltatása?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9534) Patice válasza V.Stryker (#9533) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megy.

Bár miost reggel láttam az e-mailjeim között, hogy kora reggelé volt egy 2 órás kiesés. De a kapcsolat helyreállt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9535) Elemental válasza V.Stryker (#9533) üzenetére


Elemental
addikt

Megy.

Myds-t nézted?

Ha az ip-t írod a domain helyére, akkor eléred a nast távolról?

(#9536) V.Stryker válasza Elemental (#9535) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ip-vel elérem. Folyamatosan a synology.me szarakodik, naponta többször is.

A myds-en fent látom,hogy nem online, full piros pötty van ott. Innen nem tudok ráfrissíteni? Már melóban vagyok...

Quick konnektre kattintva meg megy...

Na, f.sz tudja mi, baja volt. Azt írta,hogy a hitelesítés sikertelen. Név jelszót (ugyanazt!! ) beírtam ismét és most jó lett. Ki érti ezt?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9537) sgery válasza Patice (#9518) üzenetére


sgery
őstag

Hangminösége szerintem nem rossz (synology remote) bár az optikai kimeneten néha picit belepattog a hang. Azt azért nem mondanám, hogy eléri az asus u7 minöségét, de végülis nem is erre vettem. Ha minöségi zenézésre vágyok akkor úgyis azon hallgatom.
A tesztkörnyezet: Nas: 213J - 10m erösen árnyékolt usb hosszabbítón Synology Remote - közepes minöségü optikai kábel 1,5m - Yamaha RX-V659 erösítön

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#9538) Patice válasza sgery (#9537) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi a tapasztalatot. :R

Szerintem hasznos lesz másnak is, ha hasonló megoldást keres.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9539) sgery válasza Patice (#9538) üzenetére


sgery
őstag

Ja és a legjobbat nem is írtam még. A telefon is rá van ugye csatlakozva a Nas-ra, ugye onnan is lehet irányítani a zenét, de ami a legtutibb, hogy ha bejövö hívás van, akkor lekapcsol a zene amíg telefonálsz. Nem feltétlen kell a telefonról indítani a zenét ehhez, elég a távirányítón kezelni, akkor is müködik a némítás.
És még annyi, hogy egész gyorsan reagál a gombokra a rendszer, pedig nem egy villám ez a nas, de szinte rögtön kapcsol ha next-et nyomsz.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#9540) Patice válasza sgery (#9539) üzenetére


Patice
Topikgazda

Királyság. :))

Én is szívesen használom az Audio Station-t telóval. Bárhol vagyok a lakásban, vagy kint a teraszon, onnan is tudom vezérelni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9541) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

ma lett volna sürgős szükségem elérni a NAS-t munkahelyről.
Nem sikerült fck... Haza kellett jönnöm.

Tud valaki megoldást quickconnect-es elérésre?

Amit észrevettem, mobilról sem volt jó, pedig az szokott menni, többször használtam már DS Downloadot, DS File-t.

Köszi

(#9542) Magnat válasza Statikus (#9541) üzenetére


Magnat
veterán

És konkrétan mi volt a gond, kiderült utólag?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9543) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van letölthető vagy beépített alkalmazás arra, hogy webes felületről (ne pedig FTP klienssel) érjem el távolról a NASon megosztott cuccokat? Pl fényképek, zenék, stb?

[ Szerkesztve ]

(#9544) Patice válasza AndrewTdi (#9543) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem, akkor a video, audio és file station elérhető DSM-be lépés nélkül is, HTTPS kapcsolaton keresztül, közvetlenül a böngészőben is.

Állítható az is, hogy a host név után mit írj, hogy az adott alkalmazás jöjjön be.

Pl.: host név:file a File Station-höz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9545) Statikus válasza Magnat (#9542) üzenetére


Statikus
senior tag

A hiba azóta is fennáll.
Csak belső hálóról érem el (DS progikkal mobilról is, kívülről, mobilnettel nem).
Nem használom minden nap a külső elérést, 1-2 hete még használtam, akkor tuti működött mobilról...

Olvastam itt a fórumban, hogy valami DNS szarakodás volt, de megoldást nem találtam rá.

(#9546) Magnat válasza Statikus (#9545) üzenetére


Magnat
veterán

Hát probáld ki akkor, h ip alapján eléred-e kintről és egyből kiderül.

AndrewTdi: ha simán belépst weben a NASra az 5001es porton, ott eléred az egész megosztott filerendszert, az nem jó? Vagy ahogy Patice mondta ... kérdés, mit szeretnél pontosan.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9547) Doky586 válasza Statikus (#9545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A hiba azóta is fennáll."
Azért elég könnyű kideríteni mi a gond.. Persze amennyi infót megosztottál róla akár a modem is tönkremehetett, vagy a csatornázási művek ásott kotrógéppel árkot a házad előtt kábelt elszakítva, elment a villany, nincs beállítva a portforward, stb stb... ;]

Ha ki akarod deríteni akkor teszel ezért valamit (teszteket csinálsz), ha nem akkor csak vársz és vársz és majdcsak lesz valami..

[ Szerkesztve ]

(#9548) Statikus válasza Doky586 (#9547) üzenetére


Statikus
senior tag

Ez így azért nem igaz.

Pár hete működött a Quickconnecttel a külső elérés, most nem működik. Lehet, hogy már 2 hete nem működik, de mivel nem mindennapos az igényem rá, így nem tudom pontosan mióta nem elérhető.
Nem változott semmi. Sem a portok nem lettek átállítva, sem a csatornázási művek nem ásta körbe a házat.
Annyit tudok, hogy itt a fórumon nemrég volt téma, hogy nem lehet elérni kívülről a NAS-t, magamban még örültem is, hogy nálam ilyen gond nincs, mivel működött...

Tehát valami változott, de nem nálam, vagy, ha igen, akkor magától átállítódott a router, a nas, az internetszolgáltató, a mobilnetszolgáltató és a munkahelyi EKG is... Kétlem, hogy mindenhol egyszerre módosult volna valami.

(#9549) Magnat válasza Statikus (#9548) üzenetére


Magnat
veterán

Ip alapján működik az elérés?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9550) Doky586 válasza Statikus (#9548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát amit eddig megtudtunk tőled:
-"valami változott, de nem nálam, vagy, ha igen, akkor.."
-"a csatornázási művek nem ásta körbe a házat"

Gondolom érzed hogy a hiba nemcsak a csatornázási művek lehet hanem 100 más helyen is, a 100 okból 1-et zártál ki eddig. Nem nagy előrelépés.. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.