Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) allein válasza Jackie_Chan (#9950) üzenetére


allein
addikt

De, ott kell beállítani :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9952) maestro_z válasza Multibit (#9914) üzenetére


maestro_z
tag

Ok! Köszi!

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#9953) poirot válasza Intelligencs (#9903) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt az opciót pontosan hol lehet megtalálni? S akkor ha ez nem jó beállítás, akkor melyik a helyes? Köszönöm a választ.

(#9954) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Kérnék egy kis segitséget.
Az lenne a problémám ,hogy nem tudom a NASban hol és hogyan kell beállítani,hogy az alapértelmezett portokat áttegyem máshová úgy ,hogy utána kívülről el is tudjam érni másik gépen neten és Iphone4S-en keresztül is.
DSM 5.0.

:R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#9955) Multibit válasza Jackie_Chan (#9954) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt a routerben kell megtenni.

(#9956) allein


allein
addikt

Újabb Synology hírlevél érkezett, megkaptátok? Kérik, hogy minél előbb frissíteni kell a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9957) Mezga Aladár válasza allein (#9956) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez most uj vagy a feledekeny tulajoknak szol?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9958) allein válasza Mezga Aladár (#9957) üzenetére


allein
addikt

Amikor azt írom új arra gondolok, hogy friss hírlevél, te nem kapsz? Erről szól:

Important message regarding DDNS and QuickConnect services

Dear Synology users,

We have discovered security vulnerabilities on the software currently installed on your Synology product. These vulnerabilities might result in unauthorized parties compromising your Synology product.
We strongly suggest you install the newest version of DSM as soon as possible. To do so, please visit our Download Center and download DSM 5.0-4493, DSM 4.3-3827, DSM 4.2-3250, or DSM 4.0-2263 according to your current version. Then, log in to DSM and go to Control Panel > Update & Restore > DSM Update > Manual DSM Update (for DSM 4.3 and earlier, please go to Control Panel > DSM Update > Manual DSM Update) and manually install the patch file.
For more information about security issues related to Synology products, please check our Synology Product Security Advisory page.
Running the latest version of DSM is essential to guarantee your Synology product is protected from threats fixed in previous versions. In this respect, we are no longer providing DDNS and QuickConnect services for Synology products that are running vulnerable versions of DSM. To continue enjoying Synology’s DDNS and QuickConnect service, please follow the instructions above to update your Synology product.
We apologize for any inconvenience caused by this issue. Should you encounter any further problems, please feel free to contact our technical support team.

Sincerely,
Synology Development Team

Sorry, hogy bemásoltam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9959) NOBODY


NOBODY
tag

Nos, ez az, amikor van az a pénz:

Legalább annyiból korrektek, hogy jó a kapott kulcs és a fájlok tartalma visszaállításra került sikeresen...

(#9960) Cyrin válasza NOBODY (#9959) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem nagyon fontos adatok vannak a nas-on, és ha nem lenne biztonsági mentésem, meg nem frissítettem volna, és megkapom ezt a csodás titkosító vírust, tuti én is kifizettem volna...

érdekük azért az hogy jó kódot adjanak, így több a bevétel, mintha csak behúzzák az embereket...

(#9961) Doky586 válasza NOBODY (#9959) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát TE pénzeled a bűnözőket... Eszerint megéri ilyen programokat írni ! :O
Így támogatod azt hogy egyre több ilyen zsarolóprogramot írjanak..

[ Szerkesztve ]

(#9962) NOBODY válasza Doky586 (#9961) üzenetére


NOBODY
tag

Nem, nem én pénzelem, hanem a munkaadóm. Nagy különbség!
Hidd el, ha ajánlasz a tulajnak megoldást és az sikeres, neked is kifizette volna, akármennyit kérsz.

(#9963) Cyrin válasza NOBODY (#9962) üzenetére


Cyrin
addikt

végülis csak a saját hülyeségének az árát fizette meg.

A politikusokat is fizetjük...

[ Szerkesztve ]

(#9964) Intelligencs válasza Cyrin (#9963) üzenetére

Nem. Nem a saját hülyeségét fizette meg, hanem egy bűnöző zsarolásának engedett kényszerből. Már megbocsáss, de a te gondolatod kb. olyan mentalitást tükröz, mint amikor az Allee-ban kilopták egy idős néni pénztárcáját a táskájából, és amikor ott sírt, akkor a mellettem álló vásárló még őt hibáztatta, hogy úgy kell neki, miért nem vigyázott jobban a táskájára. Meg úgy kell annak, akit megerőszakoltak, miért vett fel miniszoknyát, biztos azzal ingerelte fel az erőszakolót. Nem az áldozat a hibás, hanem az elkövető.

The Amiga, Born a Champion

(#9965) Doky586 válasza NOBODY (#9962) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

inkább a lusta informatikus hülyeségét volt kénytelen megfizetni, aki a kiadott frissítéseket sok-sok hónapig nem telepítette.. :(( ennek mindenhol megvan az ára.

(#9966) devil-k válasza Cyrin (#9960) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sosem tartanék (nagyon) fontos adatot egy NAS-on, ami ki van engedve a világhálóra.

biker
Nagyon sok informatikussal találkoztam eddig, ebből a 2/3-a feleslegesen túlbonyolít mindent. Sajnos. (Most nem rád gondolok, csak tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#9967) biker válasza Doky586 (#9965) üzenetére


biker
nagyúr

vagy az informatikus járt már úgy (mint én) más nas-al, hogy frissítés után 1 napig küzdött hogy újra működjön a nas-a és visszamenjen a régi sw/fw
ok, nem syno volt, hanem dlink, de kemény volt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9968) NOBODY válasza Doky586 (#9965) üzenetére


NOBODY
tag

Ez azért közelebb van az igazsághoz! :)

(#9969) Cyrin válasza Intelligencs (#9964) üzenetére


Cyrin
addikt

mindkettő hibás, a néni is ha tárva nyitva hagyja a táskáját és kiveszik a pénztárcáját, különösen, ha szóltak neki előtte többször is, hogy csukja be (frissítések)

ha egyszer nagyon kellenek az adatok, akkor háttérbe szorulnak az elvek.

egyébként a syno is abba az irányba fejleszt hogy minden a cloud, az internetről NAS-on elérhető adatok, fotók zenék, ip kamerák stb.
egyszerű felhasználó használja is ezeket, és az adatait is tárolja rajta.

nem az lehet a tanulság hogy nem kell kiengedni a nas-t a hálóra, hanem a biztonsági mentés. reméljük ez most sokakhoz eljutott azok közül is akik nem fertőződtek meg...

(#9970) CactuS válasza Cyrin (#9969) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk is borult a céges NAS - épített darab, nem gyári -, és igen, a backupként használt másik NASt is elkapta, így elég szorult helyzetbe kerültünk. (Ja, én hibám, nem olvastam utána, hogyan kell az ilyen NASt frissíteni, tanultam belőle, most már 5.0 van és felkerült rá az 5.0-4493 Update 3 is.)

Viszont eszünkbe nem jutott kifizetni a díjat. Egyrészt azért, mert én már nem bíznék meg azokban a fileokban, másrészt elvből. Az adatok egy részét sikerült visszakotornom (excel, doc fileok megnyitáskor létrejövő ideiglenes fileait kerestem vissza a törölt fileok közül), a többit pedig újra elkészítjük.

A másik tanulság, hogy a backup egyrészt nem megy ki a netre (kiment, mert helyileg máshol volt), másrészt nem azonos rendszer lesz, hogy ugyanaz a dolog ne tudja agyonvágni mindkettőt egyszerre.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9971) Patice válasza Multibit (#9955) üzenetére


Patice
Topikgazda

A routerben a port forward átírása csak az egyik oldal. Ezzel csak azt állítjuk be, hogy a net felől melyik portot engedjük a nas felé, melyiket nyitjuk ki.

A DSM-ben az alap port a bejelentkezéshez az 5000-es a HTTP kapcsolathoz és 5001 a HTTPS-hez.

Ezt a 4.3-ban a Vezérlőpult --> DSM Beállítások --> HTTP szolgáltatásnál lehet átírni egyéni portszámra.

Amire átírtad, utána azt kell a routerben is forwardolni. Ezután a DDNS host név:megynitott portszám lesz az elérés címe.

DSM5.0-ben nem tudom ezek a pontok hová kerültek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9972) Patice


Patice
Topikgazda

Az lehetséges, hogy a portok bezárogatása miatt visszaesett a feltöltési sebességem?

Vagy simán lekapcsoltak jó pár letöltős, seed-elős NAS-t? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9973) Multibit válasza Patice (#9971) üzenetére


Multibit
veterán

De ha a routerben kitaláltál egy (több) egyedi portot magadnak és azokat irányítod a Synology standard portjaira, már nincs szükség a Syno-n belül buzerálni a portokat - szerintem. Legalábbis én így kezelem a hálózatomat. Persze lehet többszörösen is biztosítani magunkat (nadrágtartó az öv fölé), de én úgy vagyok vele, hogy legyen biztonságos a rendszerem, ugyanakkor ne legyen kényelmetlen. Vagyis én elsősorban a routert paraméterezem fel megfelelően.

(#9974) Patice válasza Multibit (#9973) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez már haladó felhasznålói szint... :D

Amúgy meg ha ilyet javasolsz akkor a gyengébbek kedvéért légy szìves ìrd le a hogyant is. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9975) Tido válasza Patice (#9972) üzenetére


Tido
aktív tag

Ezzel kapcsolatban nekem is az a kérdésem, hogy lehet, hogy mert kizártam minden külföldi oldalt ezért jelöl az t. oldal passzívnak, noha a port nyitva a routeren? a nas tűzfalán kéen vmit állítanom? :o

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#9976) Multibit válasza Patice (#9974) üzenetére


Multibit
veterán

Akinek volt már dolga SOHO routerrel, annak nem jelenthet gondot a port forward. Aki meg annyira láma, hogy fogni kell a kezét, hogy hova mozgassa az egérmutatót, az maximum akkor menne valamire a leírásommal, ha ASUSWRT-t futtató routere van :K

(#9977) Möhe


Möhe
addikt

Lenne kérdésem azokhoz akik benyelték a vírust:

Normál gyári 5000 és 5001-es portokon keresztül volt elérhető a NAS?

Én még mindig 4.3-on vagyok,mert lusta voltam frissíteni a gépet,de a portokat átraktam egyedi helyre.

(#9978) hriska válasza Patice (#9971) üzenetére


hriska
aktív tag

Pontosan! :K
Nem elég átírni a routerben,átírni a nas-ban,a DDNS név után :új port szám is kell.....
Ezt a felvilágosítást külön köszönöm Mr. Janó kollégának....

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#9979) hriska válasza Multibit (#9976) üzenetére


hriska
aktív tag

na pont erről van szó....
Nem lámaság,és nem router függő,de általánosan azéért leírhatnád ezt a dolgot....
Nekem d-link routerem van amiben biztosan meg lehet ezt oldani,de egy kiinduló pont jól jönne...
Tudod nem mindenki született bit vadásznak! :K

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#9980) zoltan6


zoltan6
őstag

régebben a 4.3-as dsm-be mintha láttam volna én is ilyen port változtatós dolgot,de ebben az 5-ösben fogalmam sincs hol lehet.jó ez az 5-ös,de a réginek szerintem áttekinthetőbb volt a beállítása.

(#9981) Elemental válasza zoltan6 (#9980) üzenetére


Elemental
addikt

(#9982) zoltan6 válasza Elemental (#9981) üzenetére


zoltan6
őstag

köszönöm,nem tudom miért a biztonságnál,meg a külső hozzáférésnél kerestem :R

(#9983) Multibit válasza hriska (#9979) üzenetére


Multibit
veterán

De bizony router függő! Pontosabban router szoftver függő. Még a terminológia is az. Ezért, tetszik-nem tetszik, most Asus-ul fogok beszélni.
Mivel a port átirányítás általában ip-cimhez kötődik, a portforward előtt fix IP-címet kell adni a kiszemelt kliensnek. Ez megint egy olyan funkció, aminek a megvalósítása eltér a különböző router szoftverekben. Az ASUSWRT-ben a fix IP kiosztása a LAN menü, DHCPServer tabján történik, a Manually Assigned IP around the DHCP list szekcióban. Itt meg kell adni a MAC address - IP Address párosokat, azaz, hogy melyik MAC-hez milyen IP-t akarunk rendelni. A MAC cím mindig minden hálózati elemnél egyedi. Hálózati elem alatt a különböző eszközök (router, NAS, PC, mediaplayer) ethernet csatolóit értjük.
A port átirányítást a WAN menü, Virtual Server / Port Forwarding tabján intézhetjük a Port Forwarding List szekcióban. Meg kell adni:
- az internet felől elérhető portot, vagy port tartományt
- a cél IP-t (annak a kliensnek az IP címét, amit korábban fix IP-vel láttunk el)
- a kliens helyi portját
- a használt protokolt, vagy protokolokat
Példa:
Ha a NAS 22-es portját szeretnénk az internet felől elrejteni:
- 12345 (tetszőlegesen kiválasztott port, ügyelve arra, hogy olyat válasszunk, amit nem használ más szoftver)
- 192.168.2.171 - ez legyen mondjuk a NAS-unk IP-címe
- 22 (helyi port)
- TCP protokol
vagy portnyitás NAS-on futó transmisson számára:
- 34555
- 192.168.2.171
- 34555
- TCP, UDP

Természetesen a fenti példáknál maradva a NAS tűzfalán meg kell nyitni a 22-es és a 34555-ös portokat.

A helyzet az, hogy nem vagyok róla meggyőződve, hogy ezzel a szösszenettel sokaknak segítettem. Arról nem is beszélve, hogy a készülékek felhasználói kézikönyvei is leírják ezeket a dolgokat, csak azt legtöbben nem olvassák el. Aki pedig egyáltalán nem jártas az ilyesmiben, az kezdje az alapoknál, azaz meg kell tanulnia, mi az az IP-cím, port, protokol, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9984) hriska válasza Multibit (#9983) üzenetére


hriska
aktív tag

Szerintem ezzel már sokat segítettél azoknak akik nem bit kergetők... :K
Például nekem...
D-link-nél fix IP nagyjából ezen a vonalon fut,Port forward is hasonló.....
Köszi! ;)

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#9985) Doky586 válasza Multibit (#9983) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha a routerben kitaláltál egy (több) egyedi portot magadnak és azokat irányítod a Synology standard portjaira, már nincs szükség a Syno-n belül buzerálni a portokat"

Például a DS-torrent alapértelmezett portja 16881. Ha a nason ezt meghagyja valaki de a routeren a 22222-es külső portot forwardolja a belső 16881 NAS portra akkor működne a feltöltés vagy nem?

(a NAS nem ezt a portot riportolja a tracker szervernek? ennyire nem ismerem a BT protokolt)

(#9986) Multibit válasza Doky586 (#9985) üzenetére


Multibit
veterán

Tudsz feltölteni, de valószínűleg passzív leszel.

(#9987) Mezga Aladár válasza allein (#9958) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez nagyon érdekes, ezek szerint a ddns és a QuickConnect is támadás alatt volt. Lehet nem véletlenszerűen kereste a károkozó a nasokat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9988) Patice válasza Mezga Aladár (#9987) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, ezek szerint nem volt elég az alacsony számú portok bezárása. A DDNS és a QuickQonnect is lehetséges út volt a NAS-okig.

A károkozót viszont Synology NAS-okra írták, persze, hogy azokat találta meg.

A levelet én nem kaptam meg, de az alábbi rész szúrt szemet:

"Running the latest version of DSM is essential to guarantee your Synology product is protected from threats fixed in previous versions. In this respect, we are no longer providing DDNS and QuickConnect services for Synology products that are running vulnerable versions of DSM. To continue enjoying Synology’s DDNS and QuickConnect service, please follow the instructions above to update your Synology product."

Azt írja, hogy a sebezhető DSM verzióknál nem fog működni a DDNS és a QC. Pár hete már volt itt a fórumon pár ember, akiknek problémája akadt valamelyikkel. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de nincs összefüggés véletlenül? :))

(#9973) Multibit:

Igaz. Átgondolom a routerem beállításait. Eddig nem így csináltam. Köszi! :R

(#9975) Tido:

Te most komolyan azt hiszed, hogy a t. oldalad php szervere Mo.-on van? :U :D

(#9976) Multibit:

De, van akinek hasznos a kézfogás, főleg az elején. :K Akármilyen routerről is legyen szó, vagyis akármilyen FW rajta.

(#9981) noklika:

Köszönjük! Ezek szerint DSM 5.0-ban is hasonló helyen van,

(#9983) Multibit:

Felhasználói kézikönyv tényleg sok esetben kimarad, de sok esetben nincs magyar, vagy érthetetlen a fordítás.
De ismét köszönjük! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9989) Mezga Aladár válasza Patice (#9988) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

" A károkozót viszont Synology
NAS-okra írták, persze, hogy
azokat találta meg."
Nagyon nem mindegy hogy, a fél internetet kell szkennelni vagy a ddns ill. a qc alapján találják meg. Ez viszont azt jelenrheti, a syno-tol is kerülhettek ki információk. Ha jòl emlékszem( kb egy hónapja) volt egy komoly leállás a fent említett két szolgáltatásban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9990) Statikus válasza Mezga Aladár (#9989) üzenetére


Statikus
senior tag

Na tessék, és én voltam fikázva, hogy biztos módosult valami a hálón és azért nem tudom elérni kintről a nasomat...

Kis tájékoztatásnak azért örültem volna a Synotól, hogy támadások miatt a szolgáltatások ideiglenesen szünetelnek.

(#9991) Patice válasza Statikus (#9990) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért a Synology sem fogja nyílvánosan terjeszteni, hogy támadják a rendszerét. Más részről meg már kiadták a megfelelő frissítést bőven előtte. Szóval miért is kellett volna szólnia?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9992) Statikus válasza Patice (#9991) üzenetére


Statikus
senior tag

Azért, mert nem működik a Qc pld. Lentebb írva, hogy emiatt. Nálam minden naprakész, szerencsére nem lettem megtámadva, s mégsem tudom kintről elérni...

(#9993) allein


allein
addikt

Üdv. Mitől van az, hogy azt az ipt amit beállítottam állandó ipnek nem látom a DHCP clients listben de látom a az adress reservation listában? Belső hálózaton nem érem el a NAS-t, milyen beállításokat nézzek meg a routerben?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9994) Patice válasza Statikus (#9992) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem csak QC-tel lehet elérni a NAS-t kívülről. DDNS is van. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9995) allein válasza allein (#9993) üzenetére


allein
addikt

Én most úgy vagyok, hogy nem tudok beloginolni, nem töltődik be az oldal, valamit elállítottam. Mac cím helyesen van beírva a routerbe. Merre induljak?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9996) allein válasza allein (#9995) üzenetére


allein
addikt

Routerben semmit nem piszkáltam, NAS-on tiltottam valamiket amik hatással vannak a router beállításokra, erre emlékszem. Média lejátszó sem látja a NAS-t, ezt az üzenetet kapom ha weben loginolni akarok belső ip-vel: Ez a weboldal nem érhető el.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9997) Ear001 válasza allein (#9996) üzenetére


Ear001
addikt

Assistant látja?

(#9998) allein válasza Ear001 (#9997) üzenetére


allein
addikt

Nem látja :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#9999) Ear001 válasza allein (#9998) üzenetére


Ear001
addikt

Közvetlenül a számítógépre dugva, a routert kikerülve sem?

(#10000) allein válasza Ear001 (#9999) üzenetére


allein
addikt

Úgy nem próbáltam. Nem látja ha közvetlenül a laptopra dugom :(

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.