Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) mihaly13 válasza dj_real83 (#40138) üzenetére


mihaly13
tag

Ha annak a résznek ahova be akarod tenni a tévét nem lenne hátlapja és a faltól van egy kis távolság akkor biztosan jó lenne mert lenne légáramlat. És a másik problémád hogy rákötöd egy laptoppot akkor kell egy ilyen kábel[link]

(#40152) GLOCK34 válasza UltraViola (#40150) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szerintem nem mindegyik egyformán felhős. Munkatársamnak a 6100 nagyon elhanyagolható mértékben felhősödik. Pl nekem d7000 van és itt is van némi bevilágítás vagy "felhőcske" . Nincs mit tenni,ez van.

(#40153) sandró60 válasza Tapló (#40149) üzenetére


sandró60
addikt

Talán azért tudsz néhány csatornát váltani,mert egy frekvencián vannak.amit meg nem enged ott már frekvenciát kell váltani-csak találgatás :K

[ Szerkesztve ]

(#40154) dj_real83 válasza mihaly13 (#40151) üzenetére


dj_real83
csendes tag

ez tuti jó lenne?mert nem olcsó.amit leirtam az 2000-ből kijönne.

(#40155) Brave_86 válasza Flashget (#40147) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen? Várható, hogy 1 hónap múlva újabb akciók lesznek? (készletsöprés? új év új modellek miatt?)
Mennyivel lenne olcsóbb mit tippeltek az EH6030? Meddig fogják még amúgy forgalmazni?
THX

(#40156) Tapló válasza sandró60 (#40153) üzenetére


Tapló
csendes tag

Köszi, valóban azok az adók - első ellenőrzésre - azonos frekvencián vannak, amikre át lehet kapcsolni felvétel közben. Nem nagyon értek hozzá, ez miért van, és akkor ezek szerint nem is lehet ezzel mit kezdeni?

(#40157) Flashget válasza UltraViola (#40150) üzenetére


Flashget
félisten

kevés az olyan LED tv aminél irritálóan felhős a kép. van ilyen de nagyon kevés.
nálam csak akkor látszik haloványan, ha megnyomom a source gombot és vagy az asztali BD lejátszó vagy az allsharet akarom választani.
Filmeknél vagy tévénézés közben gyakorlatilag semmit sem látni ebből.

Realme GT Master Edition

(#40158) Flashget válasza Brave_86 (#40155) üzenetére


Flashget
félisten

biztos, hogy lesznek sőt még le sem gyártották azokat a tévéket amiket február közepe, vége felé vesznek az emberek :)
tavaly én az edigitaltól vettem február végén a D6500-at és február eleji volt a gyártás, valamint 15K-val volt olcsóbb mint karácsonykor.
mostani modellek esetén nem tudom lesz olcsóbb ennyivel a karácsonyi árhoz képest, de amikor készlet kisöprés van biztos lesznek akciók.

Realme GT Master Edition

(#40159) hkari válasza hkari (#40131) üzenetére


hkari
őstag

Vettem másik átalakítót, így már jó lett :) Valahogy nem lehet rávenni, hogy ha külső hangszórón szól, akkor is lehessen játszani a eq-val?

(#40160) gyurigyerek válasza vacs (#40125) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

Írd át a routeren ;)

A többi eszközön meg szintén :)

(#40161) mawer


mawer
csendes tag

Sziasztok,
Előre is elnézést kérek ha már korábban elhangzott, de a visszaolvasás nem az erősségem...
Szóval a kérdés: Samsung UE40D6500 tv-n van olyan lehetőség, hogy amikor csatornát váltok kiírná automatikusan azokat az adatokat amik az aktuális csatorna tartalmaz? (pl. műsor címe, hossza, stb.)
Ha megnyomom az info gombot, akkor ezt kiírja, de mindig info-t nyomkodni minden csatornaváltáskor elég gáz. Korábban míg UPC-s set top boxot használtam ez a beállítás alapvetően aktiválva volt magán a set top boxon. (Csatornaváltás után pár másodpecig ki volt téve automatikusan az info, majd eltűnt. Ilyet be lehet valahol ezen a TV-n állítani?)
Köszi

mawer

(#40162) tjnet válasza mawer (#40161) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha 1016 fw van a tv-n rajta akkor telepítsd fel a samygot, miden tv bekapcsoláskor indítsd el a programot, utána csatorna váltáskor működik automatikusan az infó.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40163) Tapló válasza mawer (#40161) üzenetére


Tapló
csendes tag

Valóban ez idegesítő probléma, minden csatornaváltás után megnyomni az infó gombot, valamilyen szintem megoldás rá, (nekem es6100-ban van ilyen) hogy a guide-be (műsorújságba) bemész, ott a kis ablakban megy a csatorna amit néztél, és végig tudsz menni a listában, hogy hol mi van, mi lesz, hol tart. Igazából ha úgyis az infóra vagy kíváncsi. :-) Ha meg valami megtetszik, csak rányomsz és láthatod is

Bár most látom, ha megnyomod az info gombot, és lépkedsz a nyilakkal fel - le akkor mutatja ott is hogy mi a helyzet a másik adókon.

[ Szerkesztve ]

(#40164) mawer válasza tjnet (#40162) üzenetére


mawer
csendes tag

Köszi,
1013.7 firm van rajta jelenleg. Rakjam fel a samygot és minden bekapcsolás után még külön el is kell ezt indítani? Nem macerás ez így egy kicsit? (Azt hittem van rá beállítási lehetőség valahol a szervízmenüben vagy ilyesmi...)

mawer

(#40165) KovyBoy


KovyBoy
tag

Az én állam is leesett ma rendesen. Voltam ma 2 multiban, mondom megnézem milyen árba vannak az ES6100 készülékek. A madaraséknál a 37 colos 180e, a sima tacskóban meg 260e a 40 colos. :Y

A madarasban még okés az ár (vannak bolond helyek, lehet még van is,aki megveszi annyiért), de a sima tacskóban valamit sztem nagyon elszúrtak, 1 hete még 190e-be került ugyanez a készülék.
Közbe meg neten házhoz szállítással együtt meg lehet kapni a 40 colost 160e-ért gyári samu garival (én is annyiért vettem).

[ Szerkesztve ]

(#40166) Tutu7030 válasza mawer (#40161) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha van androidos telefonod, akkor a Smart TV Remote alkalmazást telepítve, az alkalmazás beállításánál a "Channel switch info"-t kijelölve, csatornaváltáskor megjeleníti a műsor infót is.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40167) lecsoo4


lecsoo4
tag

mennyire kellene hasítania az "okos" részének a tvnek? ha rákattintok a smart hubra akkor mit kellene látnom? ha a samsung appsra kattintok miért írja ki a tv h nincs hálózat, pedig előtte utána is azt írja a beállítás hogy jó a wifi kapcsolat. hol lehet elérni 3d filmeket/trailereket?

(#40168) lecsoo4


lecsoo4
tag

még annyi, hogy hogyan lehet samsung fiókot létrehozni?

(#40169) M1Bali válasza Tutu7030 (#40166) üzenetére


M1Bali
tag

Igen, én is ezt akartam javasolni, :)
de vajon a TV ezt miért nem tudja alapból vagy valami beállításból??

[ Szerkesztve ]

(#40170) Tutu7030 válasza M1Bali (#40169) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kell valami újdonságot hagyni a majdani 2016-os szériának is. ;]

Vagy kell egy makrozható/tanítható távirányító, ahol meg lehet adni, hogy csatornaváltás után ~300ms késéssel küldjön utána egy "INFO"-t is. :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40171) mawer válasza Tutu7030 (#40166) üzenetére


mawer
csendes tag

Nincs androidos telefonom sajnos. Ha ettől függetlenül telepíteném ezt a progit és a "Channel switch info"-t kijelölöm már működne ez a funkció? (Vagy ehhez mindenképp kell a telefon is?)

mawer

(#40172) Tutu7030 válasza mawer (#40171) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem ártana, mivel ez egy androidos alkalmazás. ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40173) XZoli


XZoli
aktív tag

ma a smarthub elkezdte frissiteni magát, de félúton abbahagyta, mi van ilyenkor, a tv-ét tudom nézni rendesen

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#40174) greencard


greencard
tag

De jó, hogy feljött ez a téma... Már akartam én is kérdezni. A régi képcsöves tévénél megszoktam, ha csatornát váltok kiírja a tévé az időt. Na, ezt a funkciót nagyon hiányolom. Aztán pedig azt, hogy mióta digitális a kábel tv, azaz van epg, használom az infó gombot.

Azt mondjátok, hogy nem lehet sehogy sem alapból, tv-re vagy mobilra tett app nélkül, elérni, hogy csatorna váltásánál megjelenjen az infó? Hát, ez elég gáz. :( Ennél alapabb dolog nem is létezik.

Kipróbáltam a SMART TV Remote app-ot: tényleg működik a váltásnál az infó kiírása, bár, egy kicsit lag-os. De azért 2013-ban ne kelljen már még egy alkalmazást elindítani, hogy az infó+idő megjelenjen. Továbbmegyek, használom a nézés ütemezés funkciót is, így, az is jó lenne, ha azt is kiírná a csat váltásnál, hogy mi van beütemezve. Még továbbmenve: lehetne szerkeszteni az OSD-t - na, az lenne a legjobb: idő, infó, nézésütemezés, ébresztő, betűszín.

"Aztán semmi ku...kodás!" :) - Duna TV

[ Szerkesztve ]

(#40175) gyuri81


gyuri81
veterán

valaki használ itt 40D5500-as tv-t? ha igen, akkor ha van kedve és ideje írhatna nekem 1-2 tippet a tv-vel kapcsolatban...okosságok, tippek. stb stb

(#40176) XZoli válasza XZoli (#40173) üzenetére


XZoli
aktív tag

egy ekkora cég ilyen sz@r szerver kapacitással rendelkezik? az ö hibájuk miatt nem töltődőt le a frissítés most úgy nézem már rendben van

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#40177) air válasza gyuri81 (#40175) üzenetére


air
nagyúr

Ez elég okosság?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40178) nextman válasza greencard (#40174) üzenetére


nextman
aktív tag

Szerintem amiket irsz, azok nem 2013, hanem 2025 magassagaban lesznek kb. alapelvarasok es szolgaltatasok. Ez van, az alkalmazas, szolgaltatas reteg messze a hardver mogott kullog.

(#40179) Flashget válasza tjnet (#40162) üzenetére


Flashget
félisten

jaja :K
csak idegesítően sokáig rakja ki kb. 10mp így inkább töröltem ezen részét a samygonak.

Realme GT Master Edition

(#40180) utánvétel válasza Flashget (#40179) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Érdekes, hogy a samsung a monitorjainál viszont engedi a "menü láthatósági idejének" szabadon történő beállítását. Innentől már csak egy lépés lenne az egyéb visszajelzési infók személyre szabása a tv-k esetében is.
Majd talán a 2014-es modellekben.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40181) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy 46D7000-es tévét mennyiért tudok eladni? Mi lehet ennek a piaci ára? Kb 1 éves lehet, 5 év garanciával vettem. Kifogástalan, minden tartozéka megvan.

Köszi

(#40182) JoeYi válasza RedCat (#40181) üzenetére


JoeYi
őstag

szerintem 330-at megér, de csak valahol 270-300 között fogod tudni eladni

(#40183) Zsigi72 válasza RedCat (#40181) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

279.990Ft-ért még lehet ilyet kapni újonnan.
Tehát alatta kell adnod, ha szeretnéd, hogy elvigyék.

(#40184) utánvétel válasza RedCat (#40181) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Október körül volt itt a PH-n vagy 3 db is olyan 230.000 körül.
Egyébként miért adod el? Nekem 40 colos D7000 van és tökéletesen elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40185) GLOCK34 válasza RedCat (#40181) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ma kaptam egy 260k ajánlatot 55"d7000. :U :DDD
4év gar.,doboz,számla,hibátlan. Nagyon lecsúszott az ár köszönhetően a sok hivatalos garancia nélküli reteknek amit összekukáznak.

(#40186) utánvétel válasza GLOCK34 (#40185) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Az jó ár, vevő szempontból.
Hát igen, lementek az árak....ez jó a vevőnek, rossz az eladónak.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40187) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

TV vásárlása előtt állok, ez a 2 kiszemeltem:
UE32EH6030W,
illetve
UE40EH5000W.

Nagyjából egy árban vannak. A nappalim mérete alapján (20 nm2) inkább a 40 collos kellene, de a 6030-ból a 40-es jóval drágább.
Egy WD Tv-hez kötném, kérdés, hogy mi a fontosabb, a nagyobb méret v. a tényleges 100Hz-es frissítés.
A 3D nem érdekes, mert a lejátszó nem tudja.

Köszönöm!

u.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#40188) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Tárgytalanná vált, így módosítottam.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#40189) nightshadow válasza CarajoEsp (#40188) üzenetére


nightshadow
veterán

Gyors játékoknál, pl. fps számít. Ahova lősz az ellenségre a képernyőn a valóságban már nem ott van s lelő, s így játszhatatlan lesz a játék.

(#40190) CarajoEsp válasza nightshadow (#40189) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Értem, köszönöm. :)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#40191) Tegla80 válasza ultio (#40187) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Élőben láttad már őket? mindenképp nézd meg,és Te döntsd el :K
sztem a nagyobb,de "butább" panel. (ha átlag tv néző vagy, minden másnál nincs jelentősége a 100hz nek)
én így döntöttem a 100hz rovására. azóta sem bánom :N ,mert a 6os széria 100hz el minimálisan jobb sztem képre. ahhoz már 7-8 as kéne venned ,h annyival jobb legyen.(ami szintén nem tökéletes, arra plazma kellene) sztem! ezt mégegyszer mondom

szóval: 40 es +1 :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40192) Conv


Conv
csendes tag

Szeretnék valakit megkérni, akinek 6030 sorozatú készüléke van, hogy a szerviz menüben megnézné az "EDID" opciókat?
Konkrétan, hogy alapból be van-e kapcsolva, ha esetleg igen, akkor a hozzá tartozó albeállítások (HDMI1, HDMI2 stb) be vagy kikapcsolt állapotban vannak-e?

Köszönöm előre is.

(#40193) ultio válasza Tegla80 (#40191) üzenetére


ultio
senior tag

Alapból én is a nagyobb felé hajlok, de elolvastam ezt a cikket és ez a mondat elbizonytalanított: Melyiket vedd: ha megteheted akkor csakis az EH6030-at. A többi képe a vibrálás/remegés miatt könnyen csalódást okozhat.

Milyen minőségű filmeknél lehet ezt az esetleges vibrálást/remegést érzékelni?

rasti rusti

(#40194) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Képélesítésnél az reális,hogy csak a csatornalogo-t illetve a karikákat élesíti,a képet nem?
Olyan homályos az egész kép(nem vészesen,de zavaró kezd lenni)(Eh5000).Vagy mit kellene állítani?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#40195) Tegla80 válasza ultio (#40193) üzenetére


Tegla80
addikt

ezt is olvasd el akkor
[link]

Sony® & PlayStation®

(#40196) donjohnson


donjohnson
addikt

nagyon úgy néz ki, hogy egyes 2013-as samsung tv-knek is karácsonyfatalpa lesz. ;]

utánvétel: nekem nem baj, a mienk is ilyen. csak olvastam itt, hogy valaki emiatt nem vett samsungot, mert nem tetszett neki.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#40197) utánvétel válasza donjohnson (#40196) üzenetére


utánvétel
aktív tag

És az baj? Legalább kicsit el lehet forgatni, usb és hdmi madzagok ki-be dugdosásakor, ha például egy pont passzentos szekrénysorba van elhelyezve. :))

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40198) Flashget válasza donjohnson (#40196) üzenetére


Flashget
félisten

kiváncsi vagyok, hogy még tovább tudnak rontani a mínőségen a 2011-es modellekhez képest..gondolok az ultra clear panelra ami 2012-ben már csak a 7000-től járt a kevesebb csatlakozóra, gagyi talpra üveg talp helyett.van e még ettől is lejjebb samuéknál.
2012-es modelleknél ami pozitív a kétmagos proci, a BT támogatás és hogy az ES6500-től a 3D FHD.

Realme GT Master Edition

(#40199) Zsüll


Zsüll
tag

Látom szóbakerült így pontosítanék. Ha felteszitek a SamyGo-t, vagy frissítitek, akkor minden készülék bekapcsoláskor automatikusan elindul és így már nem kell semmit manuálisan elindítani.

(#40200) tjnet


tjnet
aktív tag

Mikor lesz a es7000-hez SAMYGO?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.