Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) BBéci válasza ESP (#39399) üzenetére


BBéci
titán

Félreértést gyanítok a dologban.
A tévék nem képesek 24p lejátszásra. Ez annyit jelent, hogy azokat 60-ra nyomják fel, tehát nem stimmel a kadencia, mivel a 60 nem osztható 24-gyel. Ennek következménye a rendszeres akadozás, más néven szaggatás, ricegés.
A másik gond az m2ts lejátszás, amire nem mindegyik tévé hajlandó.
Harmadik a 3D kérdésköre, abból csak a butítottat, a felezett felbontásút tudják lejátszani a tévék.
Az tök mindegy, hogy USB-ről, vagy hálózatról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39402) KovyBoy válasza krx21 (#39400) üzenetére


KovyBoy
tag

Szia!
Olvasd el előbb ezt, (HDMI rész lentebb) mielőtt túlköltekeznél (az egész cikket megéri persze).

[ Szerkesztve ]

(#39403) Tegla80 válasza krx21 (#39400) üzenetére


Tegla80
addikt

vegyél 1 ilyet
[link]
meg 1 sima hdmi-t azt jónapot

Sony® & PlayStation®

(#39404) BBéci válasza KovyBoy (#39402) üzenetére


BBéci
titán

Saját tapasztalataidról is beszámolhatnál, amennyiben vannak!

Szerintem minimum a KáCsa KCS, vagy a HAMA Avinity.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39405) KovyBoy válasza BBéci (#39404) üzenetére


KovyBoy
tag

Jogos!
Egyelőre még nincs. Én most a tv-vel együtt egy "HAMA High Speed HDMI Cable with Ethernet" kábelt vettem (5m) a madaras teszkóba (jobb híján). Remélem elindul végre a tv és akkor bővebb infót is tudok majd mondani.

A hibakóddal kapcsolatban egyelőre nem jutottam sokra, nem találok semmi használhatót sajna.

[ Szerkesztve ]

(#39406) krx21 válasza KovyBoy (#39402) üzenetére


krx21
nagyúr

Én pont most tapasztaltam, hogy a optikai és optika kimenet között milyen különbség van pedig csak egy gyengébb hangszettem van... Digitális jelátvitel között bizony van különbség, még ha nem mindig lehet észrevenni... Nem sajnálom a jó kábelt, mert tartja az árát...

[ Szerkesztve ]

(#39407) KovyBoy válasza krx21 (#39406) üzenetére


KovyBoy
tag

Az elvvel egyetértek, én sem szoktam spórolni ha minőségről van szó és persze hosszútávra vásárol az ember.
Viszont a cikket olvasva, a HDMI-ről tágult a tudásom, ezrét érdemes mégis elgondolkozni rajta vásárlás előtt. Az 5m-es high speed hama egyébként 7e-be került (tájékoztatás végett írom csak az árat, hátha ez egy jó kiindulópont lesz).
Csak menne már végre a tv-m bakker...

(#39408) BBéci válasza krx21 (#39406) üzenetére


BBéci
titán

Ennyit a nullákról és az egyesekről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39409) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!

Tévéhez(C650)két fajta külső vinyót használok. Az egyik egy Maxel a másik egy WD Elements SE. Mindkettő tökéletesen működik a tévével. 2,5"-os USB 2-es mind a kettő. Akarok venni egy harmadik vinyót is,és úgy döntöttem,hogy maradok a WD Elements-nél. Viszont ebből a típusból az USB 3-sok kaphatók már csak szinte mindenhol. A kérdésem az lenne,hogy ez jelentene e problémát a tévénél. Kérném az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat. Mármint az USB 3+tévé kapcsolatos negatívumok érdekelnek ha vannak. Nem akarok egy felesleges plusz hdd-t amit nem tudok majd a tévéhez használni. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39410) Tegla80 válasza BBéci (#39404) üzenetére


Tegla80
addikt

most h ránéztem az av... ra
már nem csodálkozom el a hama-n :))

no comment,de tudod Te is,h minden szentnek ........ :)

Sony® & PlayStation®

(#39411) BBéci válasza Tegla80 (#39410) üzenetére


BBéci
titán

Amíg nem jelent meg az Avinity széria, HAMA HDMI-t bottal sem piszkáltam volna meg. Azok viszont meglepően jók, 5 hónapja használok egyet teljes megelégedéssel.
A hozzászólásod alaptalan rágalmaira inkább nem reagálok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39412) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Erre a nagy hdmi kábelmizériára, ha holnap otthon leszek megnézem már a hdmi kábelem, de emlékeim szerint valami noname 5m-es cucc, ellenben mindenféle adat áramlik rajta, bár lehet szerencsém van vele.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#39413) Teodor52 válasza mycso (#39412) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung ue40 eh6030-as led tv ami High Speed HDMI Cable with Ethernet adatkábellel van összekötve a T-Home sat beltéri egységével és még egy ugyan ilyen típusú hdmi kábellel a samsung dvd c550 lejátszóval!

Ha hd csatornát nézek pl national georgaphic-ot, akkor éjszakai jeleneteknél pixelesedés tapasztalható.Erőteljesebben, akkor amikor mondjuk a film egy szobai jelenetet mutat hol van egy lámpa is.
Világos jelenetek tökéletesek.Szép tiszták.

Dvd lejátszóval ugyan ez a helyzet.

Mit kellene állítanom, hogy ez a zavaró pixelesedés megszűnjön?

[ Szerkesztve ]

(#39414) utánvétel válasza mycso (#39412) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Nekem is noném 15 méteres HDMI kábelem van, gond nélkül suhannak a bitek és a pixelek. :DD ..és mindegyik oda is ér.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39415) kareszka1984


kareszka1984
csendes tag

Halihó!
Napokban szert tettem egy 7inches androidos tabletra. Letöltöttem rá a SmartTV Remote Tab alkalmazást, azt kell mondjam tökéletesen teszi a dolgát :) Próbáltam továbbfejleszteni a tv-vel való kapcsolatát és letöltöttem a következő alkalmazásokat is:
AllShare™ Control
AllShare™ Control-Tab
valamint:
iMediaShare Lite
Sajnos egyikel sem tudtam kezdeni semmit :( Egyedül az iMediaShare indult el, de annál sem jutottam többre, minthogy a program betöltést jelző kis köröcske forgolódott nagybőszen, de még 5 perc után sem produkált többet. Mobilrol próbáltuk, tökéletesen működött...
Ezeken kívül létezik még alkalmazás, amiket össze lehet hangolni a tv-mmel?
Samsung UE32EH5300

[ Szerkesztve ]

(#39416) PITYU//


PITYU//
csendes tag

Sziasztok!

A HDMI mizériához egy pici szösszenet. Noném kébellel volt összekötve a blu ray, erősítő , tv. Ráadásul két különböző fajta. Lecseréltem AQ Forest-re. Mind hangban, mind képben nem picit(NAGYON) észrevehető a különbség. Mivel tapasztalatból írom, ezért BBéci hozzászólásával (és nem utolsó sorban szakmai hozzáértésével) teljesen 1et értek. Próbáljátok ki és meglátjátok hogy nem butaság egy jobb minőségű kábel.

(#39417) sityupityu válasza sityupityu (#39409) üzenetére


sityupityu
veterán

A hdd-vel kapcsolatos kérdésemre tudna valaki mondani valamit. Lehet,hogy valakinek egyértelmű a válasz és hülye kérdésnek tartja,de én az utóbbi időben nem foglalkoztam a témával,és fontos lenne. :R

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39418) Flashget válasza ESP (#39399) üzenetére


Flashget
félisten

Csatlakozom BBécihez valami félreértés lóg a levegőben, mert akkor ő is tévedne?
Már tavasszal lelett írva az új E szériás modellek esetében mik az újdonságok, de az is írva volt 24p-t továbbra sem tud a tv médialejátszója kezelni.
Nem azt írtuk, hogy nem képes megjeleníteni csak ahhoz valamilyen külső lejátszó szükséges.

Realme GT Master Edition

(#39419) Flashget válasza sityupityu (#39417) üzenetére


Flashget
félisten

Valaki írta már, hogy vett hozzá USB 3.0-ás HDD-t és ment simán a felvétel és lejátszás is róla. használd a keresőt.
3.0 visszafelé kompatibilis, tehát elvben mennie kell a samu 2.0-ás csatlakozóján.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39420) gar8


gar8
tag

Akkor nem is érdemes 100 Hz tévét venni,mert annak nincs jelentősége?

(#39421) gar8 válasza vlevi (#39328) üzenetére


gar8
tag

Akkor nem is érdemes 100 Hz tévét venni,mert annak nincs jelentősége?

(#39422) Ra3 válasza gar8 (#39421) üzenetére


Ra3
őstag

de érdemes, már csak azért is mert a 100hz-es panelek általában jobb minőségűek, szebb a megjelenített kép, jobb a panel válaszideje, nem érződik olyan darabosnak a mozgás.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39423) ozz válasza vlevi (#39379) üzenetére


ozz
tag

ennél a filmnél ez nem jött be, de lehet a a rippeléssel nem 100-as valami, csak.

(#39424) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
Véleményetek szerint az EH6030 (vagy akár az összes mai) készülék hangját RCA csatlakozókkal ki lehet vezetni sima sztereó erősítőbe a tv RCA csatijain keresztül?Én próbáltam,de valamiért nincs hang kifelé :F
Alapból az optikait használnám 5.1-hez,de ebben a szobában csak sztereó van.
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#39425) Ra3 válasza speter33 (#39424) üzenetére


Ra3
őstag

mostanában a csatlakozókkal eléggé spórolnak, RCA audio out egyeltalán nem jellemző már ezekre a tévékre (nekem a 3 éves b550-esemen még van, a manapság szintén ritka 4 hdmi mellett), itt korábban már elhangzott egy megoldás, megfelelő átalakítóval próbáld meg scart-ról lelopni.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39426) speter33 válasza Ra3 (#39425) üzenetére


speter33
aktív tag

Nagyon köszönöm,megpróbálom :R
Egy másik márka LD750-es készülékénél szintén van ilyen lehetőség,ezért furcsállottam hogy itt nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#39427) ozz


ozz
tag

Lenne még kérdésem ha tudnátok rá választ azt előre is köszönöm.

Adott a UE32EH5300W Smart tv összekötve UTP kábellel egy wifi routerrel, majd wifin keresztül notebookról játszanék le filmet.

Képeknél és fényképezővel felvett filmnél müködik a dolog, viszont egy bluray filmnél magát a film fájlt már nem látja a TV csak a könyvtárakat.
Semmi extrát nem állítottam be sehol , a notin csak egy megosztást és media engedélyezést hogy lássa a tv a notebookot.

Valami beállítási probléma lehet?
Fel kell ilyesmihez tenni valamilyen programot? esetleg a samsung oldalán található ALLShare-t a számítógépre?

Vagy máshol van a gond? :)

(#39428) sandró60 válasza ozz (#39427) üzenetére


sandró60
addikt

Tedd fel ALLShare-t a számítógépre.

(#39429) ozz válasza sandró60 (#39428) üzenetére


ozz
tag

Feldobom, csak nem hittem hogy szükség lehet rá mert a gép látta a TV-t azt hittem igy minden jó lesz :)
akkor tévedtem...

Olyankor mi a helyzet amikor TV + router és azon usbn egy winyo... Ilyenkor a tv le tudja játszani ugyanezen filmeket a winchesterről?

(#39430) gar8 válasza Ra3 (#39422) üzenetére


gar8
tag

köszi!

(#39431) sandró60 válasza ozz (#39429) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor a beállitásnál azt a winchestert osztod meg

(#39432) Flashget válasza ozz (#39427) üzenetére


Flashget
félisten

viszont egy bluray filmnél magát a film fájlt már nem látja a TV csak a könyvtárakat

m2ts-t az allshire nem látja (vajon miért is nem a samsung saját progija) a serviio látja..

Realme GT Master Edition

(#39433) sandró60 válasza sandró60 (#39431) üzenetére


sandró60
addikt

Az elöttem hozzászolóhoz anyit,hogy idézem"m2ts-t az allshare nem látja"Ezt úgy oldották meg,hogy átnevezték-.ts-re és már le is játszotta

[ Szerkesztve ]

(#39434) speter33 válasza Ra3 (#39425) üzenetére


speter33
aktív tag

Ra3,úgy néz ki sikerült,bár még nem az igazi.
Pendrive-ról nincs hang,allshare-en keresztül sincs,viszont földfelszíni digitális Mindigtv-nél van.
Na ezt most jól nem értem.
Sajnos a műholdas beltérit nem tudtam kipróbálni,mivel nincs rajta hdmi,így a tévén lévő 1 szem scart-on keresztül szedem a hangot,így ugye nem tudom csatlakoztatni a műhódat :DDD
Remek.

Bár nem tudom miért tesz különbséget tv adás,és külső forrás között,ha amúgy ugye mind a kettő hallható a tv hangszóróin :F
Amúgy ugyanolyan kapcsolós scart-csatival próbáltam,mint amit ajánlottál.
Mondjuk a lényeg nem is tévéadás hangja lenne,hanem a filmek külső forrásból...

[ Szerkesztve ]

(#39435) Flashget válasza sandró60 (#39433) üzenetére


Flashget
félisten

Meghajlok tudásod elött, de átnevezve sem látja már jó ideje, serviioval meg lejátszani sem lehet a 24p filmeket. Másnál is volt ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39436) ozz


ozz
tag

sandró60 és Flashget

köszönöm a válaszaitok müködik jól :R

(#39437) ozz válasza sandró60 (#39433) üzenetére


ozz
tag

ez a film amit nem játszik le .mkv semmiben sem különbözik más mkv fájltól de valahogy mégsem játssza le ezt az egyet, gondolom valami "rippelési" baja lehet a filmnek

(#39438) Flashget válasza ozz (#39437) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg Tsmuxerben level 4.1 vagy sem. hanem 4.1 akkor átkell muxolni.

Realme GT Master Edition

(#39439) Neil Watts válasza Ra3 (#39425) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Nekem is hasonló gondom lenne:

Van egy UE40ES6100-as TV készülékem, s onnan szeretném a hangol kivezetni a sztereo HiFi rendszeremre, melyen RCA csatlakozó található, meg egy optikai kimenet.

Mivel az optikának nem lehet az irányát állítani így marad az RCA. Abban az esetben ha veszek egy ilyen átalakítót akkor le tudom vele hozni a hangot külön a HiFi-re? Tehát úgy hogy HDMI-n jön az adás s SCART-on
RCA-ba a hang? :) Meg lehet ezt így valósítani? :)

Köszönöm válaszod!

(#39440) BBéci: Akkor van ötleted, hogy miként vezessem ki a hangot HiFi-re? :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#39440) BBéci válasza speter33 (#39434) üzenetére


BBéci
titán

Ez van, csak a tunerek hangját adják ki Scarton. Firmware frissítéssel azokon a tévéken is letiltották a külső forrásokét, amiken eredetileg működött. Ennek ugyanaz az oka, ami miatt optikain csak sztereó megy ki a HDMI-n beérkező 5.1-ből: másolásvédelem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39441) rasky


rasky
senior tag

Én a fejhallgató kimeneten vezettem ki a hangot egy ilyen kábellel: http://www.frontx.com/pro/c216_042p2.gif

(#39442) ozz válasza Flashget (#39438) üzenetére


ozz
tag

ok , köszönöm

(#39443) sandró60 válasza Flashget (#39435) üzenetére


sandró60
addikt

Egy linket én is ide teszek [link]

[ Szerkesztve ]

(#39444) Neil Watts válasza rasky (#39441) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez így nagyon fog recsegni/akadni, nem? :D (BD filmeknél)

Üdv. core2

(#39445) BBéci válasza rasky (#39441) üzenetére


BBéci
titán

Az a baj, hogy a fejhallgató kimenetről botrányosan sz@r hangminőséget lehet úgy kinyerni, ami nagyságrenddel elmarad az optikaitól. Ha azt az erősítő nem tudja fogadni, egy D/A konverterre van szükség, de nem a legolcsóbb gagyira.

(#39444) core2
BD filmek hangjához aztán végképp dráma lenne használni, eszedbe ne jusson! Elég gáz a 24p filmek akadozása, még a hangot is tönkrevágnád!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39446) rasky válasza Neil Watts (#39444) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem bőven jó, így játszok, nézem a filmeket, nem recseg nem ropog, mondjuk csak egy genius 5.1-re van kivezetve.

(#39447) HornedReaper válasza rasky (#39441) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én egy optikai kábelt rendeltem Kínából, mert fele annyiba sem kerül, mint itthon..
Így inkább egy szép, harisnyás verzió mellet döntöttem az itteni legvékonyabb kábel helyett.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#39448) BBéci válasza HornedReaper (#39447) üzenetére


BBéci
titán

A géniuszokon nincs optikai bemenet. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39449) KovyBoy


KovyBoy
tag

Gyerekek, felébredt csipkerózsika (UE40ES6140W) nem kicsit mély álmából, reggel villogott még egy darabig a led, aztán egyszer csak megjelent a logo a képernyőn... kiolvadt a rendszer, úgy néz ki :D
Köszönöm mindenki hozzászólását! :)

(#39450) rasky válasza BBéci (#39448) üzenetére


rasky
senior tag

Ez a baj, így végső megoldásnak maradt ez, de mondom semmilyen recsegést nem tapasztaltam, sőt..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.