Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) gorkmc


gorkmc
tag

Sziasztok!
A TV-khez a régebbi firmware-ek fellelhetőek valahol? Konkrétan az ES7000-esemen most 002003-as firmware van online frissítés után. Láttam, hogy letölthető és USB-n keresztül felteehtő már hozzá frissebb fw, azonban az online frissítés szerint nincs még újabb. Ez eleve érdekes, hogy vajon miért lehet ez.
Azután néztem meg az új firmware-eket, hogy eltűntek a smarthubról az ikonok. Valamint a Skype is előszeretettel felejti el, hogy van a tvben kamera és mikrofon.
Azért gondoltam, hogy valahonnan letölteném a régebbi firmware-eket, hogy ha még rosszabb lenne az új (2004.01), akkor legalább vissza tudjak állni.
Van valakinek ötlete, hogy miért nem lát új firmware-t az online frissítő illetve honnan tölthetőek le a régebbi firmware-ek?

(#40402) tjnet válasza gorkmc (#40401) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szia
Visszafelé nem lehet frissíteni, ez a samsungnál alapszabály sajnos.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40403) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

volt már ilyen kérdés a fórumban, de akkor sem született rá válasz.

Kézi hangolásnál hogy lehet azt megoldani (ue40D6500) hogy a megtalált csatornákat ne az 1-2-3... csatornákra rakja és írja felül az ott lévő csatornákat???

Az idegeimre megy ez! :W :W

Köszi a válaszokat,
üdv,

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#40404) ubika92 válasza Tutu7030 (#40400) üzenetére


ubika92
csendes tag

Bithibaarány: 1000-2000 között ugrál, de van hogy lemegy 500-ra. A Jelerősség: 94

[ Szerkesztve ]

(#40405) sandró60 válasza tajozsa (#40393) üzenetére


sandró60
addikt

Olvastad amit irtam nagybetűvel irom,hogy észra vedd IP-cimÜTKÖZÉS a te problémád.Miért nem fogadod meg azt amit irtam.A tévében olyan IP cimet irj(belső hálózat) aminek a vége különbözzön a már foglaltaktól
Például=A laptopod ipélye-192.168.1.102
A tévének meg ezt ird-192.168.1.103
Azért kell manuálisan,mert a DHCP-autómatán esetleg oda oszt ami már levan foglalva.Gyakorlatilag minden bekapcsolásnál más ip-t oszt ki,ezért van az ami nálad most van

(#40406) Flashget válasza tjnet (#40402) üzenetére


Flashget
félisten

Visszafelé nem lehet frissíteni, ez a samsungnál alapszabály sajnos.

alap esetben így van, ha nem lenne samygo. mert akkor a 1018-as fw-vett tv-n nem lenne most 1016-os fw. :)

Realme GT Master Edition

(#40407) Flashget válasza Fasten (#40403) üzenetére


Flashget
félisten

csinálj egy rendes keresést majd samsung chanel editorral rakd úgy sorba ahogy akarod. 20 perc vagy annyi sem amibe ez kerül és nem lesz baja az idegeidnek sem :)
csak egy pendrive kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40408) tajozsa válasza sandró60 (#40405) üzenetére


tajozsa
csendes tag

Köszi szépen összejött.

(#40409) air válasza sandró60 (#40405) üzenetére


air
nagyúr

Azért az érdekes, hogy a router DHCP-je kioszt egy IP-t, amin egy ismeretlen eszköz már csücsül. És ő, akié ez az rendszer, nem tudja, hogy mi az ismeretlen eszköz. A DHCP-t pont arra találták ki, hogy ne kelljen a statikus IP konfigurációval szórakozni. Hiszen így fejben kell tartania, hogy a TV-nek milyen IP-t adott, nehogy azt adja egy másik eszköznek, ami megint IP ütközést okozna.
Szóval ez így csak kerülő megoldás, és nem oldja meg a valódi problémát, hogy mitől volt egy másik eszköznek ugyanaz a fizikai címe, mint a TV-nek, ami az eredeti ütközést okozta.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40410) Tippmix46 válasza tjnet (#40200) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!
Note 1 telefonnál az all share program a led tv-re miért nem engedi videó fájlok lejátszását? Látja a képeket is és a zeneszámokat is, de az mkv-kat stb. nem, mi lehet az oka? Az all share nem engdei át?

Amikor a led tv-m és a laptop van all share-ben, akkor minden okés.....nem értem.
A telefon természetesen tud lejátszani mkv-t magának a kijelzőjén...szóval érthetetlen.
Köszönöm!
Üdv.K.

(#40411) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Kaptam egy CI Modult + kártyát (Tarr kft), de nem akarja a tv-m (UE40ES5300) megtalálni a digitális csatornákat (csak ami bejön ingyen is), milyen beállításokkal kellene próbálkozni? :( Amikor bedugom a kártyát a tv kiírja, hogy hitelesítve van.
Vagy csak szimplán nem aktiválták 2 óra alatt a kártyát? :(((

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#40412) Tutu7030 válasza ThuG4LifE (#40411) üzenetére


Tutu7030
veterán

A csatorna beállításnál a digitális/kábel opciót válaszd ki, ne az antenna/légi opciót!

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40413) ThuG4LifE válasza Tutu7030 (#40412) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Megvan! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#40414) Tutu7030 válasza ThuG4LifE (#40413) üzenetére


Tutu7030
veterán

D6570-ben a Menü->Csatorna->Automatikus hangolás-> Kábel/Digitális.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40415) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép estét ! Samsung UE 46ES6100-as smart tv-m van,kérdezném hogy a skype alkalmazáshoz csak samsung kamerát és mikrofont lehet használni,vagy összehozható olcsóbb megoldással is ? Próbáltam rádugni a pc mikrofonját meg a kamerát de nem látja :( Köszönöm előre is !

(#40416) Zsigi72 válasza DonMarco (#40415) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha jól tudom, akkor csak a hozzávaló Samsung kamerával megy.

(#40417) tjnet válasza Flashget (#40406) üzenetére


tjnet
aktív tag

Nem kötözködni akarok, de samygo csak a D sorozatnál működik. Van a családban egy D6500 is, azon nekünk is a 1016 van fenn samygo-val. 1018-ról lett visszafrissítve egy samygo-s 1090-el és utána lett rátéve a 1016. Az E sorozatnál még sajnos NEM MŰKÖDIK a SAMYGO.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40418) DonMarco válasza Zsigi72 (#40416) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Háát ez szomorú,köszi a választ ! Lenne még egy kérdésem. Hangszóró kimenet nincs ezen a tv-n ? Mert lenne 2 hang dobozom és csak fülhalgató kimenetet látok a hátulján.holott a tv menüjében van olyan funkció hogy külső hangszóró használata. Digitális erősítőre rákötöttem a "kicsikét" de ha szolídabban akarom a hangot (sztereóban) akkor jól jönne a 2 jobb minőségű hangfal.

(#40419) czakof1946 válasza DonMarco (#40415) üzenetére


czakof1946
tag

Csak Samsung kamerával megy! 25,000.-Ft. De nem nagyon lehet kapni.
http://electrostore.hu/open_product-970e3aaf66b4904e80c1bb2525296496.htm

De a minősége kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#40420) Flashget válasza tjnet (#40417) üzenetére


Flashget
félisten

Én sem kötözködésből írtam, de abban a formában ahogy írtad nem testtél különbséget E vagy D széria közt.

Realme GT Master Edition

(#40421) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Sikerült megoldani a problémámat. Hála: janos 666 [link] kollegának. A problémám. Service menüben babráltam. Sikerült a ADC/WB-n belül. A z ADC-ben elállítani a HDMI Calibration Failure-re. Egyből rózsaszínes képem lett.

De jött János. És megoldotta a problémámat. Elég hozzáértőnek tűnt. Samsung service menu téren. És színkalibrálást is vállal. Hogy a tv-n tényleg élethű színek jelenjenek meg. Csak egy példa gyorsan mi is ez grafikonon: [link]

(#40422) tjnet válasza Flashget (#40420) üzenetére


tjnet
aktív tag

ebben igazad van

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40423) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lett UPC-s előfizetésem az UE40C6000-es tv-mhez. És olyan gondom lenne hogy amikor a tv-t bekapcsolom akkor alapból nem a UPC jön be, ami HDMI-vel van összekötve a tv-vel, hanem a sima antennán belüli adás. Be lehetne valahogy állítani hogy egyből a UPC jöjjön be? Vagy marad a source és kiválasztom hogy HDMI 2?

Illetve a kép úgyérzem nem tökéletes, egyszerűen nagyon nehéz belőni pöpecre a fényerőt, színt kontrasztot stb.. Van olyan oldal ahol ehhez a tv-hez van képbeállítás?

Köszönöm a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max

(#40424) PITYU//


PITYU//
csendes tag

Sziasztok!

ES6800. Ezt írja ki. Internet kacsolat létrejött, ezt meg néztem. Viszon

"nem lehet kapcsolódni a szervehez, próbálja késöbb. (Error_exe_001)

Előre is köszönöm a választ

(#40425) ThuG4LifE válasza PITYU// (#40424) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Próbáld többször, nekem is szokott ilyen lenni. 2. 3. alkalomra jó szokott lenni.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#40426) regula38


regula38
csendes tag

Bocs az OFF-ért. Hol találom meg azt az oldalt, ahol a set top box-ról folyik eszmecsere ? Köszi és elnézést az off-ért.

(#40427) donjohnson válasza regula38 (#40426) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#40428) Pow


Pow
tag

Tegnap óta nem tudom működése bírni a smartot. A gyári appok nem működnek (böngésző, youtube, samsung apps, search) csak a kapcsolódás ikon pörög, érdekes módon a "fejlesztői" fuso működik egyedül. Visszaállítottam a smartot, ezután se lett jó, le se frissíti, és már fuso sincs .... A hálózati kapcsolatokmál minden ok ... nem értem. :(

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#40429) MattRex


MattRex
csendes tag

Nálam ugyanez van. Halott a Smart HUB, bár még ma délelőtt működött. Hiába resetelem, nem kapcsolódik. Valószínűleg samsung server -nél nincs rendben valami.

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#40430) Pow válasza MattRex (#40429) üzenetére


Pow
tag

Most észhez tért, előbb kellett volna írnom, vagy csak nem tetszett nekik az extra fusom. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#40431) Tutu7030 válasza PITYU// (#40424) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kihúzta a takarítónő a szervert a konnektorból, kellett a hely a porszívónak. :D

D6570-en is halott.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40432) RudY válasza tjnet (#40417) üzenetére


RudY
addikt

(#40433) tjnet válasza RudY (#40432) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szia
A D6500-ost anno meg tudtam csinálni.
Az ES7000-est nem tudom

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40434) collar


collar
csendes tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy egy Samsung UE40EH5300-s tévéhez milyen WiFi adapter való, milyet keressek? Köszönöm!

(#40435) VW-Corrado válasza Tutu7030 (#40431) üzenetére


VW-Corrado
csendes tag

Héten nem először. Elég sűrűn takarítanak mostanság. :N Kezd elegem lenni. :( :(( :((( :O

Most sem megy. :W

(#40436) kicsibacsi válasza collar (#40434) üzenetére


kicsibacsi
tag

Csak a gyári Samsung,ha jól tudom! Más!Mára nálam is meghalt a Smart hub.

[ Szerkesztve ]

(#40437) Zsigi72 válasza VW-Corrado (#40435) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Sajnos nálam sem megy semmi sem. :(

(#40438) RudY válasza VW-Corrado (#40435) üzenetére


RudY
addikt

Lehet, hogy a CES 2013 rendezvényre vitték ki azt a szervert, ami ellátja a SMART funkciókat, hogy a bemutatásra kerülő új tv-k normálisan fussanak :DDD

(#40439) donjohnson válasza RudY (#40438) üzenetére


donjohnson
addikt

eddig ez a verzió tűnik a legésszerűbbnek. :C

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#40440) kicsibacsi


kicsibacsi
tag

A Explore 3D ikon alatt a Fitness VOD felirat van,az elöbb megjelent egy eddig nem látható ikon (3 alkalmazás egy ikonon belül,twitter meg még másik kettő),de pár másodpercen belül már el is tűnt!

(#40441) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Karácsonykor leptük meg magunkat egy UE40EH5300-al.
Elsőre minden ment flottul. Apósom is aznap vett egy hasonló, de nem Smartos TV-t. Nála is be kellett állítanom, ott pl. könnyebben lehetett a csatornasorrendet állítani. A mienkben nincs az a menüpont Toolsra, de a SmartHub-ban benne van. Rémálom, de láttam, hogy meg lehet gépen is csinálni, majd ez jön.
Amúgy Digi műholdas van mellé. Szebb volt a képe Digin, mint analóg kábelen, persze ez természetes, még úgy is, hogy elég gyenge a Digi minősége. Majd kap egy lepkét, mire jön az F1 szezon.
Napok teltek el, mire rájöttem, hogy nem kell a menüből Smartozni, van rá külön gomb, én dísznek néztem... :)
Ment a net is, telepítettem programot is. Az első bekapcsoláskor frissített is, vezetékes netet kap routerből.
Aztán pár napja mutatni akartam sógoroméknak a netet rajta, alig akart bejönni a Smart, majd a böngésző is sokat pörgött. Beütöttem az index.hu-t és nem jött be semmi. Ki tudtam lépni, de nem lehetett semmit csinálni, lefagyott. Ki kellett húzni. Aztán nem jött be a net. Sokat küzdöttem vele, minden jónak tűnt mégsem. Keresgéltem a neten, resetet javasoltak hasonló hibákra, kapott egy terméktámogatás/öndiagnosztika/visszaáll menüpontot. Ez elvileg csak az első bekapcsoláskori meneten ment végig, ami újra összekavarta az analóg kábeles csatornákat, más nem változott (azthittem).
Megnéztem a frissítést, online nem akart, nincs új. A Samsungnál találtam egyel újabbat, letöltöttem, felraktam USB-ről. Aztán estefelé frissíteni akart a Smart Hub is, és előkerültek az letűnt ikonok és ment a böngésző és a netezés is. Happy. De valahogy azóta nem tetszik az analóg adások képe. Olyan, mintha egy vászonra lenne vetítve a kép, olyan kis finom vízszintes csíkok törik meg a homogenitást. Nüansznyi dolgok, a feleségemnek fel kellett hívnom a figyelmét, hogy észre vegye, de engem zavar. Bár már elhinném, hogy halucinálok, de előte korrektebb volt a kép. Még csodálkoztam is először, hogy pl. reklámoknál, amikor logók, vagy számítógépes feliratok vannak milyen szép sima a kép SD-hez képest. Sőt még az is zavar most, hogy az arcok világos fele sárga, ez sem tűnt fel az elején...létezik, hogy valami megváltozott az alső bekapcsolás óta? USB-n HD-t játszva nem látok hibát, hacsak nem az itt sokat tagolt akad a kép kamerapásztázás közben részt.
Aztán a Smart Hub most már minden délután vacakol, és a böngész is. Eltűnnek az ikonok, nehezen jön be, próbálhatok akármit, max ERROR xyz. Aztán egyszer csak frissíteni akar a Smart Hub, engedem és rendbe jön. De mindig más egy kicsit, vagy 8, vagy 10 program jön, ikonok mennek, ikonok jönnek... Ez normális dolog, vagy csak most van valami gáz, látom másnál is van gond. Most a legutóbbi frissítés óta alig van kint ikon, de legalább működik.

Bocs, ha hosszú voltam.

Üdv Inhouse

(#40442) Imifej válasza air (#40409) üzenetére


Imifej
senior tag

Talán akkor fordul elő ilyen, ha a laptop-nak adsz egy fix ip címet, de késöbb kapcsolod be mint a TV-t, aminek időközben kiosztotta a router ugyan azt az ip címet. Amikor bekapcsolod a laptopot, máris ugyan az a címük. Már jártam így én is valaha.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#40443) Inhouse


Inhouse
őstag

Ja és most már minden frissítéskor átírja a google.hu kezdőlapom msn-re, hát köszönöm szépen... :(

Üdv
Inhouse

Üdv Inhouse

(#40444) tjnet válasza VW-Corrado (#40435) üzenetére


tjnet
aktív tag

90 % eltűnt minden, nem is lehet bejelentkezni, valószínű a szerver halott.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40445) Zozo55


Zozo55
csendes tag

Nekem tegnap délután este volt a SmartHUB halott. Én is próbáltam mindennel. Azt hittem, h vmi baja van a tv-nek, tiszta ideg voltam. De szerencsére ma és most is működik és nincs belassulva se, Az összes app is megvan. Az viszont elég érdekes, hogy vkinek meg most nem működik nekem meg igen.

z23

(#40446) Inhouse válasza Zozo55 (#40445) üzenetére


Inhouse
őstag

Ilyen most...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#40447) tjnet válasza Inhouse (#40446) üzenetére


tjnet
aktív tag

Valami hasonló nálam is.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40448) gejzinho válasza Inhouse (#40446) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Nálam most szinte minden alkalmazás eltűnt, de most felajánlotta a frissítést, és elkezdte telepíteni az alkalmazásokat

Olyan mint amikor először kapcsoltam be a tv-t és a Smart Hub-ot

[ Szerkesztve ]

(#40449) Tegla80


Tegla80
addikt

nálam minden rendben már :K (eddig csak a fentebb írt hibakód volt,de most megjavult, app ok is rendben,mint előtte)
es5500, fw 001030

Sony® & PlayStation®

(#40450) gejzinho válasza gejzinho (#40448) üzenetére


gejzinho
csendes tag

a nagy "telepítés" vége az lett, hogy ami még fent volt alkalmazás, azt is eltüntette, és feltette az önkormányzati tv és kids apps-ot. Persze azokba sem lehet belépni... Miközben van hálózati kapcsolat és a web böngésző is működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.