Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok

Van-e már az ES 7000-hez samygo? A gyári frim. nálam 1020. A D6500-os TV-n 1016-os frim van, azon működik a samygo, 1017-en már nem. Valaki tud ebben segíteni. Nem akarnék addig a 7000-en frissíteni mert, az új frim. 2003.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#39352) debreceni79


debreceni79
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Vettem egy samsungue40es6560 televíziót és az lenne kérdésem, hogy milyen wifi routert célszerű venni ahhoz, hogy a tv a számítógépról a médiatartalmakat akadálymentesen le tudja játszani, akár 4-5 méter távolságból is. (Ui: azt hallottam, hogy kb. csak 1,5 méter távolságból működik a dolog)

(#39353) LacBp


LacBp
tag

sziasztok..

karácsonyra vettem a fiamnak egy ue32eh5300 tv-t . nézegettem a smart funkciókat. digisport és music csatorna... a c650 -re ezt hogy lehet rávarázsolni?

(#39354) Flashget válasza debreceni79 (#39352) üzenetére


Flashget
félisten

akár 4-5 méter távolságból is. (Ui: azt hallottam, hogy kb. csak 1,5 méter távolságból működik a dolog)

a tv egy szobában van a routerrel kb. 4,5 méterre és hibátlan a dolog ezen része.

én nem tudom ki terjeszt ilyeneket, hogy 1,5 méter..persze lehet a legolcsóbb wifi router ilyen, de egy TP-Link 1043 (főleg ha digi 40 vagy 80 megás nete van)a legjobb a célnak. Még panelban is másik szobában, több falon át is 10 méterre is teljesen jó a wifi pl. laptophoz vagy android telóhoz nálam.
Szóval én ajánlom ezt a routert.
Viszont a 24p filmeket nem fogja így sem vinni a tv médialejátszója, ahhoz külső lejátszó kell.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39355) kissdani válasza debreceni79 (#39352) üzenetére


kissdani
senior tag

A legjobb választás egy Tp link 1043nd ez 3 antennás stabilabb kicsit nagyobb távon is Gigabites, Wifin pedig 300mbit/s !

UI: Most látom mások is egy véleményen vannak! :B

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39356) Flashget válasza LacBp (#39353) üzenetére


Flashget
félisten

(#39357) LacBp válasza Flashget (#39356) üzenetére


LacBp
tag

ennyi? a c650 is sok mindet tud....

(#39358) fdisk


fdisk
őstag

Van a padon egy 20 éves házilag barkácsolt(fa rúd átfúrva és beledugva 4-5 db réz cső :D ) tv antenna,amit anno a fater csinált a mindösszesen 2 csatorna befogására.
Koax volt lehúzva a szobába.
Gondoltam egyet és bedugtam a tv tuner aljzatába.
Elindítottam a keresést,és megtalált 42 digitális(a legtöbbje kódolt természetesen) és 8 analóg csatornát.
Gyönyörű képei vannak az adásoknak.
Ennyit a csili-vili csodaformájú méregdrága digitális antennákról

Van a tv-men(es6100) egy card slot(cl+).Ha ide egy megfelelő kártyán szerzek,akkor a kódolt csatornákat is tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39359) burtione


burtione
tag

Sziasztok!ajánlottátok 150 000ft-ért Samsung UE40EH6030 tévét, de 200 000ft-ért láttam ugyanezt a tipust 46 colos méretben. Megéri az a pénzét? vagy inkább maradjon a 40 colos? vagy esetleg másik tipus hasonló méretben? köszi a válaszokat

(#39360) Flashget válasza burtione (#39359) üzenetére


Flashget
félisten

nem igazán, mert 46"-ban 215070 Ft a 6100-as a pcálomnál.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39361) kissdani válasza burtione (#39359) üzenetére


kissdani
senior tag

A ue40eh6030-at két hete vettük 125k-ért ujonan, ugyanezt 46-os méretben itt a ph-n garival 150k-ért árulják! Ennyi az ára ennyit mindenképp megér sőőt a legjobb vételek közé sorolnám!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39362) fdisk


fdisk
őstag

Akinek nem sikerül a pvr egy penre mert a tv azt írja,h nem alkalmas,nos küldje rá a penre 4-5x a sebességtesztet,esetleg többször is érdemes formázni.
Nekem sikerült ugyan arra penre felvenni,amire 2 perce még azt mondta a tv,h nem alkalmas a pvr-re. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39363) Balumackoo válasza JoeYi (#39333) üzenetére


Balumackoo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat! Kellemes ünnepeket és boldog új évet!

Szép az élet

(#39364) utánvétel válasza kissdani (#39355) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Azért azzal a 300mbit/sec-el csak óvatosan.
Ha eléred a 70mbitet már örülhetsz. A 300, csak a mesében létezik, nekem is ilyen routerem van, nagy pofára esés volt amikor 120mbites netem lett és csak lestem, hogy a laptop miért nem tudja?
Hát mert a router nem tudja.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39365) minifoximaxi válasza Flashget (#39354) üzenetére


minifoximaxi
tag

Igaz, nekem a kb. 5-6 éves TP-LINK TL-WR642G (108M)-el panelban 2-3 falon át, kb.10 méterről lejátszik a TV mindent wifin keresztül, a 24p-s filmeket is beleértve. Igaz a 21GB Avatar 3D gyakran megáll "tölteni", de értelemszerűen a hasonló (16 Mbps) bitrátájú filmeket nem wifin kell nézni. Egyéb 24p-s avikat lásd alább, röccenés nélkül viszi wifin az ES6100 (fw.1030):

video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Advanced Simple@L5
Format settings, BVOP : 2
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (MPEG)
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 34mn
Bit rate : 1 623 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 400 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.235
Stream size : 1.07 GiB (78%)
Writing library : XviD 1.0.2 (UTC

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39366) 206 cc válasza minifoximaxi (#39365) üzenetére


206 cc
senior tag

Na most az azért nem mindegy ,hogy streameled a multimédiás tartalmat vagy a tv-vel játszod le....mert nem a tv-d játsza le szerintem a 24p-s filmet az egyik esetben ugye...ezt ne keverjük azért.Mert én némi keveredést vélek a leírásodban.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39367) minifoximaxi válasza 206 cc (#39366) üzenetére


minifoximaxi
tag

Belátom nem vagyok teljesen képben ezekkel a bitrátákkal és fps-ekkel és astreameléssel, de a MediaInfo alapján 24p-s filmeket a TV viszi wifi-ről is és USB2 pendrive-ról direktben is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#39368) utánvétel válasza fdisk (#39362) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Konkrétan milyen pendrive volt ez? Én már 100x formáztam mégse. :(

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39369) fdisk válasza utánvétel (#39368) üzenetére


fdisk
őstag

Egy 4 gigás Kingston DataTraveler 2.0-s.
Kb 4 éves pendrive.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39370) vacs válasza debreceni79 (#39352) üzenetére


vacs
veterán

Nem rossz a TPlink 1043nd, de ha van egy picivel több pénzed és hosszabb távon gondolkozol, akkor TP-Link TL-WDR4300-at veszel.
Ez sokkal komolyabb cucc, hasonlítsd össze a tulajdonságaikat. ;)

(^)(>.<)(^)

(#39371) mihaly13 válasza fdisk (#39369) üzenetére


mihaly13
tag

A 4GB keveselli a tévé nem fog menni vele egy nagyobb kell,én is így jártam vele egy 4GB kingmaxal és nem ment azután probáltam egy 16GB Corsair 3.0 és ezzel kitűnően működik.

(#39372) WalterODim válasza Bearing2006 (#39346) üzenetére


WalterODim
csendes tag

Ha ezt előbb olvasom... ez egy nagyon jó ár. No mindegy, már egy 40 colos boldog tulajdonosa vagyok. Kipróbálni majd csak este tudom (input lagot pedig majd hétvégén lesz időm tesztelni, de nem érdekel igazából, ha nagyon élvezhetetlen, akkor marad a jól bevált 21-es monitor játékra), köszönöm mindenkinek az érveket.

[ Szerkesztve ]

(#39373) fdisk válasza mihaly13 (#39371) üzenetére


fdisk
őstag

Hidd el,h megy.
Kipróbáltam.Próbából felvettem rá 10 percet. ;)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39374) utánvétel válasza fdisk (#39369) üzenetére


utánvétel
aktív tag

És milyen tv-d van?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39375) fdisk válasza utánvétel (#39374) üzenetére


fdisk
őstag

Egy UE-32ES6100-s.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39376) Flashget válasza minifoximaxi (#39365) üzenetére


Flashget
félisten

Egyéb 24p-s avikat :F

a 24p-s film az minden csak nem avi :)
azt blu-ray filmnek hívják és pontosan ezt a jelenséget okozza "gyakran megáll "tölteni" homokórázik...
ne keverd se avi-val se az mkv fájlal..könyvtárszekezetében m2ts fájlok vannak és a samsung tv saját médialejátszója nem játssza le.

Realme GT Master Edition

(#39377) Flashget válasza vacs (#39370) üzenetére


Flashget
félisten

komolyabb cucc valóban, de a magyar szolgáltatók által nyújtott net sebességhez ill. az 54megás samsung wifihez meg felesleges.

Realme GT Master Edition

(#39378) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE32EH5300W Smart Tv-m, 1080p bluray filmeket néztem mkv kiterjesztésben, most ütköztem először olyan problémába, hogy a tv azt írta ki az egyik filmre hogy nem támogatott formátum, holott semmiben sem különbözik az eddigiektől.
Külső hdd-ről nézném mint eddig.

Lehet erre valamilyen magyarázat szerintetek?

(#39379) vlevi válasza Flashget (#39376) üzenetére


vlevi
nagyúr

"és a samsung tv saját médialejátszója nem játssza le."
Egy egyszerű trükkel le tudja játszani. Át kell nevezni .ts kiterjesztésre, és rögtön működik.
Persze, ha bluray lemezen van az m2ts állomány, akkor kicsit macerás az átnevezés :)

(#39380) vacs válasza Flashget (#39377) üzenetére


vacs
veterán

Valójában mindkettőnknek igaza van.
Nem tudjuk pl. hogy milyen netről van szó.
Továbbá azt sem tudjuk, hogy hány eszköz csatlakozik majd hozzá.

debreceni79: nem tudjuk, milyen netről van szó, és hány eszköz csatlakozik majd rá, így nehéz korrekt választ adni.

Nálam van 1 asztali + 1 laptop + 2 telefon + 1 tv.
Ehhez van nekem a TP-Link TL-WDR4300.
És hamarosan lesz hozzá T-s optikai 50 Megás net. :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#39381) utánvétel válasza Flashget (#39377) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Talán ez már tud wifin 100Mbitet? (valósat, nem a doboz oldalára írt 450Mbitet :DD )
Akkor talán le is cserélném a TP link 1043-omat.
UPC 120Mbit/s-hez jó lenne amikor laptopon tolom.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39382) ozz válasza vlevi (#39379) üzenetére


ozz
tag

köszi ezt kiprobálom :)

(#39383) Flashget válasza vlevi (#39379) üzenetére


Flashget
félisten

d6500-on nevezhettem én bárminek homokórázott, de akkor is ha vezetékkel kötöttem össze a routert és a tv-t..de erről már sokszor volt szó.

Realme GT Master Edition

(#39384) Flashget válasza utánvétel (#39381) üzenetére


Flashget
félisten

miért cserélnéd le? nem nyersz vele többet sebességben max. funkciókban amit a 1043 nem tartalmaz.
ha meg több dolgot használsz egyszerre a routerről, erre való a Bandwidth Control menű (QoS) ahol beállítod a sebességet a különböző hardvereknek.

Realme GT Master Edition

(#39385) utánvétel válasza Flashget (#39384) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Mint korábban írtam a 1043-as kb 60-70Mbit-et tud wifin, hiába van ráírva 300mbit/sec.
Mivel a WDR4300-at 450Mbit/sec-nek reklámozzák, gondoltam talán 100mbit/sec-et csak tud.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39386) Switch333


Switch333
tag

Valaki tudna segíteni, hogy d5500-somra hogyan lehetne a wikis böngészőt feltenni?
Előre is köszi!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#39387) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy EU40ES6140 smart led tv-t. Az üzletben ki lett próbálva, frankó kép, minden okés, stb. (rákötve az ottani hálózatra).
Hazahoztam, bedugtam, a tv-n a piros led folyamatosan világít, ahogy kell. Távirányíton megnyomom a bekapcs gombot és nincs kép! Hátul megnyomom a kontroll gombot, akkor sincs semmi, nem ad képet.
A piros led egymást követően 5x duplán felvillan, majd szünet és kezdi elölről, de kép nincs.
Lehet, hogy én vagyok a béna, nem tudom (nem volt még ilyen tv-m, meglehet hogy valamit nem jól csinálok).
Rákötöttem a notira hdmi-vel, az látja mint megjelenítőt, persze kép továbbra sincs a tv-n.

Ha van ötletetek segítsetek.
Kösz szépen!

[ Szerkesztve ]

(#39388) k.o.adam777


k.o.adam777
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy kaptam egy Samsung UE40EH6030-as Led tv-t és össze szeretném kötni a számítógéppel ami sikerült is egy HDMI kábellel azonban amikor a felbontást felteszem 1920x1080-ra akkor a tv ilyen pixel szerűen villog. Ha a felbontást leteszem pl. 1280x720-ra akkor semmi gond nincs. A TV-n átállítottam a névszerkesztést is PC-re de semmi javulás.
A számítógép videokártyája egy Ati Radeon HD 5450 1GB. Már elég régóta HDMI kábellel használtam a monitort ezzel a videokártyával és ott semmi gond nincs 1920x1080-as felbontásban. A videokártya driverét mindig frissítem most is a legfrissebb van feltelepítve.

Csináltam egy képet is, hogy hogyan is néz ki ez a pixelszerű vibrálás ami van, hogy csak foltokban itt-ott kezdi el csinálni és az elején még annyira nem is de eltelik egy kis idő és egyre több helyen.

http://kepfeltoltes.hu/view/121227/hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(azok a kis fehér pontok)

Előre is köszönöm a segítséget!!

(#39389) krx21 válasza k.o.adam777 (#39388) üzenetére


krx21
nagyúr

A kábeled jó?

(#39390) k.o.adam777 válasza krx21 (#39389) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Hát más kábellel nem tudtam még próbálni de azért nem gondolok arra, hogy azzal lenne a gond, mert eddig is ezt használtam a monitorhoz és semmi gond nem volt vele meg nincs is ha a monitorral kötöm össze a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#39391) Tegla80 válasza k.o.adam777 (#39390) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
sztem is kábelcsere!!

Sony® & PlayStation®

(#39392) krx21 válasza k.o.adam777 (#39390) üzenetére


krx21
nagyúr

Pixelhibának nem pixelhiba, mert máskor is látnád... Más eszközről megjelenítve a fullhd milyen? (pl: bluray lejátszó...)

(#39393) Tegla80 válasza KovyBoy (#39387) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Hát,ha minden igaz,akkor bemelegszik benne valami(kondi) és bekapcsol majd.
(hirtelen,csupa ilyen hszt találtam mindenhol)

Vártál vele bekapcs előtt,h átvegye a benti hőmérsékletet?
(1-2 óra a hazavitel után,persze kicsomagolva)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#39394) k.o.adam777 válasza krx21 (#39392) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Bluray lejátszóval nem próbáltam viszont gépről routerrel ALL Share-res funkcióval próbáltam már full hd-t, hordozható merevlemezről is néztünk már full hd-s filmet és teljesen rendben volt minden. Nem mondom, hogy pixelhibás csak próbáltam valahogy leírni, hogy hogyan is néz ki a hiba, mert ilyen pixelekben vibrál/villog.
Csak azt nem értem, hogy ha kisebbre teszem a felbontást akkor miért tud normálisan működni.

(#39395) KovyBoy válasza Tegla80 (#39393) üzenetére


KovyBoy
tag

Annyi időt nem vártam a bekapcs-al, viszont a tv-t fűtött autóval szállítottam haza, elvileg kis sem szabadott volna hűlnie. Mióta itthon van, eltelt vagy 2-3 óra, próbálgatom de egyelőre semmi.
A felvillanások egyébként érdekesek, ahogy írtam 5 dupla felvillanás van 2 verzióban.
A) az újabb ciklus után hosszabb ideig nem világít a led
B) az újabb ciklus után hosszabb ideig világít még az utolsó felvillanás alkalmával

Egyébként miután elkezd villogni a piros stand by led, nem is lehet offolni, csak akkor áll vissza a folyamatos világításra, ha kihúzom a 220-ból.

Remélem tényleg csak annyi a gond, hogy "nincs még bemelegedve", kár lenne a tv-ért, mert jó áron vettem 2 év tejes körű garival (139.500), nem szeretném visszavinni, ha megoldódik ez a gond. De ha nincs megoldás, akkor holnap visszaviszem és visszakérem az árát (sajna csak ez az 1db volt belőle). :(

(#39396) BBéci válasza k.o.adam777 (#39394) üzenetére


BBéci
titán

A jelenség kábelhibára utal, nem megy át rajta a magas bitrátájú, nagyfelbontású adatfolyam. Jó minőségű, márkás, high speed kábelt kell használni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39397) BBéci válasza KovyBoy (#39395) üzenetére


BBéci
titán

A villogás egyben hibakód is, keresd ki a kezelési könyvéből, hogy mit jelent.
Alapszabály, hogy télen csakis több órás melegedés után szabad bekapcsolni a tévéket, és más műszaki cikkeket. Múlt héten fűtött autóban hoztam haza egy konyhapult megvilágító LED lámpát, rátettem az éppen fűtési ciklusban lévő meleg radiátorra a trafójával együtt, és csak bő fél óra után kapcsoltam be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39398) KovyBoy válasza BBéci (#39397) üzenetére


KovyBoy
tag

Köszi neked is a gyors választ!
A hibakódot kerestem, de nem találtam a kezelési könyvben.
Persze nem azonnal kapcsoltam be a tv-t, igaz nem is vártam vele 2 órát, de úgy sacc 3/4 - 1 óra eltelt, amíg beüzemeltem (kicsit át kellett rendezni a szobát, stb).

(#39399) ESP válasza Flashget (#39376) üzenetére


ESP
senior tag

Többször írtad hogy nem játsza le.

Nálam miért játsza akkor? :F

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39400) krx21


krx21
nagyúr

Tudja esetleg valaki, hol lehet 1,5m-es DVI-HDMI kábelt venni a jobb fajtából? Lenne rá egy 10-esem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.