Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) adoks válasza Rocker1 (#40796) üzenetére


adoks
aktív tag

Telitalálat!
Ezek szerint akkor javul ha közelebb teszed.
Valóban nem egy rossz router de mivel beépített
antennás nem egy erőgép.
Azt meg kéne nézni a beállításaiban hogy be van-e kapcsolva
rajta az N mód.Mert ha nem akkor rövidebb a hatótávolsága.

(#40802) mycso válasza jani-wan (#40800) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

AMD (ati) vga-m van, és a saját Control Centerében, van ilyen beállítás:

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40803) HofiZoli válasza jani-wan (#40798) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem. Én egy D5000-es tv-t használok monitornak, hdmi-n keresztül. Addig volt ilyen gondom míg a videókártyán be nem állítottam a felbontást. Azóta 1920*1080-ban is tökéletes a kép. Kicsit játékos, időigényes de megéri.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#40804) Lehiñito válasza BBéci (#40774) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.

Az E550en van P.SIZE gomb.
A táv típusa TM1250.
Én csak a világítást hiányolom róla.

[ Szerkesztve ]

(#40805) M5Norbi válasza adoks (#40801) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nyilván motorostali:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#40806) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Még egyszer utoljára nekifutok annak a kérdésnek, hogy számítógépről hogyan lehet lejátszani eredeti 3d tartalmat???

Tehát adott 2 program:

1, PowerDVD 12
2, TotalMedia Theatre5

Mind2ben eltudom indítani a br disket,. majd a lejátszó menüjében kiválasztom, hogy 3D-ben szeretném nézni, el is indul....természetesen a TV-n mosottan/kissé eltolva jelenik, meg, tehát megy a 3D lejátszási mód

A 2. számú versenyzőnél, az égvilágon semmit nem tudok állítani a 3D menüben, minden funkció inkatív.

Az 1. számú versenyzőnél, automatikusra van állítva, de igazából bármire is állítanám, a végeredmény ugyan az lesz...

Tehát megy a film.

A szemüveget előveszem, megnyomom a gombot, majd kiírja a TV, hogy csatlakozott. DE hiába írja, ki, mert nem csatlakozik --y ha 50x próbálom akkor sem.

Ilyen eredeti tartalomnál a TV-n, meg kell nyomnom a 3D gombot??
Ha megnyomom, akkor az után valóban csatlakozik a szemüveg, csak mint már írtam visszább, ekkor az eredeti 3D képet konvertálja fel újból 3D-re, tehát ez a megoldás sem jó.

Ha valaki leírná pontosan, hogy neki milyen módszerrel sikerült így filmet néznie, azt megköszönném.

Kipróbáltam már, hogy a hdmi-t nem az erősítőmön vezetem keresztül, hanem közvetlen a TV-be dugom, a helyzet változatlan.
Már tényleg agybajt kapok ettől.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40807) 206 cc válasza mycso (#40806) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Induljunk a kályhától....
A tv-n megy a 3D más forrásból??...és a szemüveg is működik akkor?
A pc-n -noti-ban milyen a vga kártya?...a hdmi kimenet verziója?......
csak fullhd 3D-ről beszéljünk!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#40808) c805 válasza M5Norbi (#40805) üzenetére


c805
tag

Motorostali! :R

(#40809) tjnet válasza mycso (#40806) üzenetére


tjnet
aktív tag

Core 2 duo proci, minimum nvidia gtx 650 1.4 hdmi nagyon fontos, vagy ati 7750 win 7

Én kb 2 hétig szenvedtem vele

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#40810) M5Norbi válasza c805 (#40808) üzenetére


M5Norbi
őstag

Bizony:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#40811) mycso válasza 206 cc (#40807) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Asszem ezeket az alap dolgokat ugorhatjuk, de akkor a kályhától:
1, más forrásból fhd 3D-t nem tudok kipróbálni, egyébként igen működik a 3D mód és a szemüveg is
2, HD6770 (HDMI 1.4a)

Van itthon egy Acer Aspire S3 noti (Intel HD4000), mindjárt megnézem azzal is, mert már nagyon nem értem, hogy mi lehet a baj....

(#40809) tjnet: mint már többször leírtam, hardveres-szoftveres oldalon teljesen megvagyok, sőt balf@sz sem vagyok, tehát össze tudom kötni, sőt érzékelem, hogy működik-e a szemüveg, stb. ...tudom, hogy milyen hardver kell a 3D-hez. Nem ilyen jellegű a problémám --y látszólag minden klappol, mégsem működik a 3D.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40812) jani-wan válasza mycso (#40802) üzenetére


jani-wan
tag

Köszi ez megoldotta a méretezést. :C

A színre is rájöttem. Közvetlen közelről fekete az, de ha messzebb vagyok akkor már kékesnek látszik. De az is csak a HSZ-eknél. Ahol ezt írom ott fekete.
Fura.

(#40813) Delirious


Delirious
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40EH6030W TV-m azt vettem észre, hogy az mkv fájloknál hiába vannak fejezetek, a TV nem kezeli őket. Elég kellemetlen, ha egy mkv filmet folytatni szeretnék valahonnan, akkor ki kell várni mire a gyors-tekeréssel (ami igen lassú) megtalálom az aktuális részt. Van esetleg megoldás az mkv fejezetkezelésre, vagy időben előre, - visszaugrásra? A filmeket külső HDD-ről nézem. Ismerősöm LG TV-jével simán bele lehet ugrálni a filmekbe.

(#40814) rasky válasza Delirious (#40813) üzenetére


rasky
senior tag

Sajnos ez ilyen, kispórolták ebből a típusból. A tools alatt az időkeresés opciónál felgyorsítható a tekerés.

(#40815) Zoli6654


Zoli6654
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy tavalyi ue46d7000-es modellt. Otthon UPC kábeltv van. Az lenne a kérdésem, hogy vannak-e tapasztalatok, hogy ezzel a típussal működni fog a upc mediacard vagy továbbra is kelleni fog hozzá a set top box?

Köszi

(#40816) mycso válasza mycso (#40811) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No a laptoppal összekötve, powerdvd-t próbáltam csak, ott elindítva a filmet, a TV egyből jelzi, hogy 3D módba vált és a szemüveg csatlakozik is.
Tehát azzal működik tökéletesen.

Az asztalin, majd még nézegetem a képernyő beállításokat, szerintem ott lesz valami elcseszve....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40817) BBéci válasza Zoli6654 (#40815) üzenetére


BBéci
titán

Működik vele a Mediacard.

(#40804) Májküll
Pontosan azt magyaráztam, hogy többféle távirányító van forgalomban, nincs semmi rendszer abban, melyik tévéhez milyen jár. Az általam próbált 4 típus egyikén sincs olyan gomb, ami ma Magyarországon komoly hiányosság.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40818) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

32ES5500 input lag kb 3 század másodperc (0,03 s)

(#40819) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40D6570-es Smart LED TV-m, amelyre USB porton keresztül rádugtam egy 2TB-os Samsung külső vinyót. Több száz könyvtár található a külső tárolón, viszont jó néhány könyvtár esetében azt írja ki, hogy a "mappa nem olvasható", pedig több fájl is található benne, amit PC-vel látok. Legutolsó firmware van rajta. Mi lehet ennek az oka?

A válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40820) Tegla80 válasza CoolBoy323 (#40818) üzenetére


Tegla80
addikt

ez szerintem megbízható forrás
néz rá ha érdekel a lag
[link]

de ez a "32ES5500 input lag kb 3 század másodperc (0,03 s)" tetszik" :)
:D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40821) vagamo


vagamo
őstag

F széria hivatalos megjelenése kb mikorra várható?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#40822) BBéci válasza JuliusK (#40819) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik tévé nem tud annyiféle formátumot lejátszani, mint egy PC, ez szerintem nyilvánvaló.

(#40821) vagamo
Márciusra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40823) CoolBoy323 válasza Tegla80 (#40820) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajat meres...
A monitorom vs a tv...

Csak vmi jobb fenykepezo kene a tuti eredmenyert...

Majd teszek fel kepet ha van ra igeny, mostansag ugyis ez az inputlag mizeria megy ezerrel :)
es azes5500 ebben a legjobb ahogyvolvastam

(#40824) JuliusK válasza BBéci (#40822) üzenetére


JuliusK
tag

Össz-vissz 4-5 (video)fájl formátumról van szó: avi, mpeg, mpg, mp4, divx.

[ Szerkesztve ]

(#40825) BBéci válasza JuliusK (#40824) üzenetére


BBéci
titán

Azoknak is léteznek "alfajai". A tévék már csak ilyenek, a médialejátszójuk nem komoly szerkezet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40826) leslieke válasza JuliusK (#40819) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nevezd át a mappát és/vagy a fájlokat is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40827) VW-Corrado válasza Lehiñito (#40804) üzenetére


VW-Corrado
csendes tag

ES7000 - van világítás, de néha jól jönne egy P.SIZE (Digi-nél néhány 16:9-es műsort/adást 4:3-ban nyomják és macerás ki be mászkálni a menüben)

Viszont van "Family Story", hogy ez mekkora királyság!!! :)) Idióta marketingesek. :Y Használta egyáltalán valaki valamikor? De ha mégis a használatára vetemednék, akkor is bőven elég lenne a Smart-Hub-ból elérni. Szerintem.

(#40828) Tegla80 válasza VW-Corrado (#40827) üzenetére


Tegla80
addikt

én használtam :K
de nem szándékosan :N ,véletlenül mert sikerült ügyesen oda tenni :W (ezen bezzeg nincs lámpa :O )
sok noném táv sokkal jobb gombkiosztásúra sikerül,mint a gyáriak (csatornaszerkesztésről meg nem is beszélve . ebben sosem lesz jó a samu szerintem :W :W , csak a karácsonyfa talpban :K )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40829) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Valaki mondja már meg komolyan, hogy miért nem tudom a D5000emen frissiteni a firmwaret? :((( azt irja nem található újabb verzió.. ezt a legújabb decemberit próbálom feltenni de semmi siker. Tipp ?? (a pendrive fat32es igen)

(#40830) kerekfej


kerekfej
addikt

(#40831) sandró60 válasza Bull Boss (#40829) üzenetére


sandró60
addikt

Talán azért nem tudod frissiteni a firmware-t,mert már fent van a tévéden.Amúgy ha ezen az oldalon a firmware-menűben megnézed az utolsó hivatalos kiadás 2012 szeptemberi.

(#40832) utánvétel válasza Zoli6654 (#40815) üzenetére


utánvétel
aktív tag

UE46D7000 2011-es , vagyis tavaly előtti modell.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#40833) Flashget válasza tjnet (#40809) üzenetére


Flashget
félisten

minimum...ati 7750 win 7

asus 6870 van nekem és simán ment a 3D lejátszás PC-ről hozzá adott gyári DVI-HDMI átalakítón keresztűl high speed kábellel a hang is átment, powerdvd 11-et használva.

ezt csak azért írom mert a 6870 az elöbb jött ki mint a 7750 tipus, nem?

Realme GT Master Edition

(#40834) Flashget válasza Zoli6654 (#40815) üzenetére


Flashget
félisten

többen is írták D6xxx tipussal is megy hiába nem írja az UPC mert meg sem nézték ők tavaly csak a 2012-es modelleket.
így azzal is fog mert ugyanaz van benne mint a 6-os sorozatba.

Realme GT Master Edition

(#40835) air76


air76
tag

Hali mindenki!
D6500 tv-m van Digi kábel tv előfizu.A probléma,hogy az elektonikus műsorújság dátumban és időben is el van csúszva!Még a 1018-as firmware van fent nem frissítettem kb egy éve.Ha valaki tud megoldást a problémára jelezze már THX!

(#40836) mycso válasza air76 (#40835) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pár napja nálam is így van, tehát nem egyedi probléma és akkor ebből következik, hogy nem nálad és nem a készülékeddel van a baj.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40837) leslieke válasza air76 (#40835) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Üdv! Nálam rendben jön a digi EPG-je a D6500. Állítsd be az időt, akkor jó lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40838) air76 válasza leslieke (#40837) üzenetére


air76
tag

Akkor az órát átlövöm manuálisan.Köszi a válaszokat,de tegyek fel új firmwaret?Mert látom már van 1021.1-is.

(#40839) Flashget válasza air76 (#40835) üzenetére


Flashget
félisten

Digikábel topic most csak erről szól :)
állísd be az idő zónát GMT+1-re és akkor jó lesz.
semmi köze az fw-nek hozzá ez szolgáltató függő.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40840) mycso válasza Flashget (#40839) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ami érdekes, hogy elvileg a diginél van a probléma, mégis a régi LG LCD-men működött és működik tökéletesen, a Samsungomon meg pár napja sz@r.

Az idő kézi állítgatása nem jött be nálam, azon már túl voltam és bele is nyugodtam, hogy egyelőre ilyen.

Viszont amit írtál időzóna átírást, azzal tökéletes lett. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40841) air76 válasza Flashget (#40839) üzenetére


air76
tag

Köszönöm Flashget! Úgy néz ki,most minden OK! :DD :DD :DD
Ezért szeretem a PH fórumot,mert egyből segítséget kapok,minden témában.THX!

[ Szerkesztve ]

(#40842) leslieke válasza air76 (#40838) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 1018-as firmware van fent nálam is, frissítés nem is javasolt, mert csak rosszabb lesz utána.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40843) air76 válasza leslieke (#40842) üzenetére


air76
tag

OK! :R :R

(#40844) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
UPC műholdas Tv-hez van valami jól bevált kép beállítás?Vagy ez típusonként változik?
Lenne 1 régebbi FHD LCD LE32A551 meg 1 UE46C6000 Led ezeken kellene valami jó beállítást buherni :D
Kösz!
[EZ lett] az analóg kábel helyett.Már most ég és a föld :DD
Főleg a HD-és csatornák.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#40845) Flashget válasza leslieke (#40842) üzenetére


Flashget
félisten

viszont a 1016-al korlátok szabadulnak fel :)

Realme GT Master Edition

(#40846) leslieke válasza Flashget (#40845) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40847) Flashget válasza air76 (#40841) üzenetére


Flashget
félisten

viszont mindenre van topic.
legközelebb digikábel kapcsán itt nézelődj és lehet hamarabb megoldod a problémád :)

Realme GT Master Edition

(#40848) Flashget válasza leslieke (#40846) üzenetére


Flashget
félisten

samygo?
smarthoz telepíthetsz különböző appot pl. youtube HD-t vagy ezek nem kellenek?

Realme GT Master Edition

(#40849) leslieke válasza Flashget (#40848) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezek nem érdekelnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40850) Flashget válasza leslieke (#40849) üzenetére


Flashget
félisten

ok.
én minden fw-t felraktam 1018-tól felfelé, de semmi változást nem észleltem egyébként.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.