Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) laca1944 válasza Tapló (#40156) üzenetére


laca1944
csendes tag

azonos frekvencián vannak,

Csak azok között lehet váltani, amik azonos frekin vannak, hisz a TV egy tuneres, de CI modul is csak egy van benne ezért, ha kódolt az adás akkor még azonos frekin belül sem tudsz váltani.

(#40202) JoeYi válasza ultio (#40193) üzenetére


JoeYi
őstag

ezt úgy értettem hogy egy méreten belül, tehát ha 40eh6030 és 40eh5000 között merengsz pl :) A te eseted érdekes kérdés, én nem is tudok mit tanácsolni

(#40203) Flashget válasza ultio (#40193) üzenetére


Flashget
félisten

Kiragadsz egy szövegkörnyezetből egy részt.
6030 vs 4000,5xxxx modellekkel szemben.
100Hz vs 50 Hz

De akkor én is kiragadok:
EH6030: az igazi best buy TV. A Samsung fórumban ez az a TV amit az elfogadható minimumnak tartunk, nagyon jó az ár/érték aránya, az EH család csúcsa. Ebbe a típusba valódi 100Hz-es panelt építenek (CMR-el 200Hz), ami látványosan folyamatosabb képet nyújt mint az 50Hz-esek.

ha van rá pénz ne gondolkozz rajta sokat melyiket vedd...

Realme GT Master Edition

(#40204) RudY válasza Brave_86 (#40155) üzenetére


RudY
addikt

Ahogy elnézem itt-ott a friss híreket (CES2013), valószínűnek tartom, hogy a Samsung is már javában gyártja a kisebb méretű UHD (4K) készülékeket. A konkurencia már nyíltan be- vagy kijelenti, hogy piacképesek a gyártósorok, aligha akarnak lemaradni, az tuti. [link].
A hivatalos Samu bejelentéseket most már mindenképp érdemes megvárni, árváltozás szempontjából döntő lehet, hogy az első negyed évben mit, mikor dobnak piacra. Persze az is elképzelhető, hogy jelenleg nem árcsökkenés, hanem inkább emelkedés lesz, gondolom a forgalmazók is kivárják a biztos készletinfókat.

(#40205) vagamo válasza mawer (#40161) üzenetére


vagamo
őstag

Ez az info kijelzés probléma az Lg tévéknél is jelen van? LG 47LM960V, LG 47LM860V szintén UPC CI+ EDDIG Samsungot szerettem volna venni Es7000-et de egyre többet olvasok a samsungokról annál jobban kiábrándulok belőlük.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#40206) ultio válasza Flashget (#40203) üzenetére


ultio
senior tag

Kiragadtam, mert az 5000-es TV tulajdonságai nekem megfelelnek, de elgondolkoztatott ez a 100 Hz. Majdnem másfélszer annyiba kerül a 6030-as, mint az 5000-es. Annyit nem szeretnék kiadni TV-ért, ezért valszeg marad a 40-es 5000-es.

rasti rusti

(#40207) ultio válasza JoeYi (#40202) üzenetére


ultio
senior tag

Pont ezért gondolkoztam el. Hogy melyik lehet a fontosabb, lényegesebb, bár a nappalim viszonylagos nagy mérete miatt talán jobban járok a 40-es 5000-essel.

Milyen paraméterű filmeknél jön elő ez az észrevehetően nem folyamatos kép?

rasti rusti

(#40208) VW-Corrado


VW-Corrado
csendes tag

Sziasztok!

Fura dolgokat művel a TV-m UE40ES7000S, Ez a smart nem százas.

Most sikerült letörölnie szinte az összes app-ot. Nem először csinálta.
- Tegnap éppen be voltam lépve a smat hub-ba és kiírta, hogy "A(z) Smart Hub frissítést igényel. A frissítés megkezdődik." és visszarakta minden programomat. Örültem. :)
- Jelenleg nem voltam belépve, de csak a Samsung Apps és a Family Story került csak vissza, illetve később beléptem és visszakerült a Kids és a Social TV, de semmi több. Appok között YouTube ikonnal DailyMotion felirattal a YouTube indul el, és Vimeo ikonnal Facebook felirattal a Vimeo. :( :((( :o

Memória állapotán is látszi, hogy nincs fent a szokott programok 377MB/755MB.

Lehet, hogy valami vírust sikerült beszívnom, ha egyáltalán van ilyen? Widget app installal okozhat ilyen problémát? Az első alkalommal töröltem. :W

FW a legújabb: 2003.4

Ötlet? Valakivel fordult már elő hasonló? :O

Köszi előre is a segítséget

(#40209) hkari válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


hkari
őstag

Tegnap nekem is eltűnt az összes programom, de nekem vissza se jöttek... Mondjuk ami nekem van, kőkemény 4 db, nem tartott sokáig letölteni, de akkor se örültem neki.

(#40210) KisApám válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


KisApám
addikt

Az enyémmel semmi gond :K

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#40211) cdl válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


cdl
senior tag

Nekem is ugyanez volt, biztos valami központi dolog történt.

(#40212) nightshadow válasza ultio (#40206) üzenetére


nightshadow
veterán

Majdnem másfélszer annyiba kerül a 6030-as, mint az 5000-es.

Ez azért erős túlzás, 110k körül van az 5000-es, míg 135k körül az EH6030. Ha az 5-ös sorozat mellett döntesz, akkor szerintem az EH5300[link] alá ne menjél, mert az EH5000 minden tekintetben egy erősen butított modell.

[ Szerkesztve ]

(#40213) dj_real83


dj_real83
csendes tag

hali. lenne egy kérdésem, logitech k220-as bill,egéret használok, nem lehet valahogy kikapcsolni a virtuális billentyűt a smart hub-ban??? eléggé zavaró.

(#40214) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung F7000/7500 és F8000 [link]

(#40215) RedCat válasza utánvétel (#40184) üzenetére


RedCat
senior tag

Azért gondolkozom az eladásán, mert a HD adások egy részénél (History HD, Discovery HD), de az sd adásoknál is előfordul (pl Comedy Central) hogy "szaggat", akadozik a kép. Azaz nem szép folyamatosan megy a kép, hanem magakad, majd ugrik... És ez baromira idegesítő.
Olyasmit mondtak, hogy a True motion (vagy itt hogy hívják) kapcsoljam ki, akkor nem fogja csinálni. De akkor meg nem szép, folyamatos a mozgás.
Esetleg van erre "normális" megoldás is? Mert pl Hbo HD sosem csinálja, vagy még nem vettem észre.

Mondjuk eleve felháborítónak tartom, hogy egy 400k-s tv ilyen, de mit lehet tenni?

(#40216) Actionx


Actionx
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok és bár egy ideje már böngészem a fórumokat és tesztoldalakat,de a biztonság kedvéért megkérdezném az itteni szakértő társaságot is.:)
Jelenleg 3 típus között őrlődök:
UE40EH5300
UE40EH6030
UE40ES6100

Elsősorban HD filmeket,adásokat néznék rajta,illetve játszanék(PC,Xbox). Pont a játék miatt vagyok gondban,mert ahogy nézegettem az input lag adatokat,abban az 5300 a nyerő,viszont minden másban lemarad.A 6100-nál a 36ms-os input lag mennyire felel meg játékoknak?
A tényleges 100Hz sem mindegy,gondolom.:)
Illetve egy másik kérdés amiben nem tudok dönteni az a motion performance,ami ha jól tudom akkor szintén nem mindegy a gyorsabb játékoknál,illetve mondjuk sport adásoknál.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.:)

(#40217) JoeYi válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


JoeYi
őstag

ugyanez volt nálam is tegnap. Mikor hazaértem és benyomtam már hiányzott az appok fele, aztán szép lassan eltűntek a gyáriak is. Végül nyomtam egy smart hub resetet. Akkor elkezdte újra frissítgetni magát, de nem jött össze neki. Kínomban frissítettem 1030-ra a tv szoftverét, majd a smarthubot megint reseteltem és így 3 ki/be kapcs után sikeresen frissült és meglett minden alap progi.

Mondjuk én arra gondoltak hogy a frissen felrakott AccuWeather ütötte szét, de ezek szerint nem

Hát érdekes mit ne mondjak....

(#40218) JoeYi válasza nightshadow (#40214) üzenetére


JoeYi
őstag

F6000 állványa nemsemmi, fellendíti a széles tévészekrény piacot :D

Úgy tűnik idén is kavarnak egy kicsit és kihagyják a kamerát a 7000-es modellből. A 8000-es automatán ki/be bújó kameráját meg az idei ES9000-ből örököltették át.

Nekem amúgy tetszenek külsőre, bár a 6-os most szebb mint a 7-es

[ Szerkesztve ]

(#40219) torma1981 válasza JoeYi (#40218) üzenetére


torma1981
veterán

Ez lesz a LS6xxx-nek az utódja? Huu nekem nem tetszik ez az állvány. Azért kíváncsi vagyok mit fog tudni.

(#40220) KisApám válasza JoeYi (#40218) üzenetére


KisApám
addikt

Csúnyák. NEM praktikusak a lábak a TV szekrényekhez.
És megint eljátsszák a D és E széria váltásánál megtörtént dolgokat.
Hiába az azonos sorszám (pl. 7000), pl. a kamera hiányozni fog az F-bő, míg az E-ben benne van.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#40221) JoeYi válasza ultio (#40207) üzenetére


JoeYi
őstag

mindenfilmnél/műsornál észreveszed, persze csak akkor ha egy darabig olyan tévét nézel ami valódi 100Hz-es.

Ha veszel egy EH5000-et akkor lehet sose merül fel ilyesmire igényed, mivel nincs viszonyítási alapod, annak ak épét fogod természetesnek és jónak tekinteni

(#40222) nightshadow válasza JoeYi (#40218) üzenetére


nightshadow
veterán

Fazonra nekem az F7000 talpa jön be, de feketében kéne. Persze élőben lehet, hogy így is bejönne.

[ Szerkesztve ]

(#40223) torma1981 válasza nightshadow (#40222) üzenetére


torma1981
veterán

Igen az formás. De ezek szerint ezek is króm kivitelben lesznek.

(#40224) JoeYi válasza nightshadow (#40222) üzenetére


JoeYi
őstag

a keret legalább egyre vékonyabb. Biztos lesz egy-két ember aki azon fog siránkozni hogy a 6xxx plexikarimája miatt nem fér be a szekrénybe az egyel nagyobb változat :)

(#40225) torma1981 válasza JoeYi (#40224) üzenetére


torma1981
veterán

Hát a mai tv-k hál isten eléggé vékony kávájúak. Nekem pl a tavalyi LG LW széria 47"-ban nem fért volna be. De hál isten az idei már simán.

(#40226) nightshadow válasza JoeYi (#40224) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt vannak a 2013-as Panasonic-ok: [link] Kinézetre nekem az E60-at telibe találták, számomra így néz ki egy ideális tévé. Letisztult, klasszikus design. Olyasmi, mint a D6500 volt anno.

[ Szerkesztve ]

(#40227) torma1981 válasza nightshadow (#40226) üzenetére


torma1981
veterán

Tényleg nagyon jó. Nincs csicsa semmi. Alig van káva.

(#40228) Tegla80 válasza RedCat (#40215) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Hát szerintem ennek a hibának az okát a "szolgáltatóban" meg a jelenlegi tudásuk szerinti technikai háttérben kellene keresni. Nálam ugyan ez van(igen tudom,h csak 50hz es a tv-m :K ) ,de érdekes mert van adás ahol "nagyon" látható és van ahol "kevésbé" és van ahol meg "nem is látszik".... játéknál(60hz)meg nem is látok ilyet,peddig mozog a kamera fps-nél rendesen. akkor hogy is van ez?? :((( .
amit most nézek, az "jelerősségre 32- 38 között ingázik, 1-5 bithibaarány mellet" gondolom ezen értékek nem a legjobbak.(másnál milyen számok vannak?? :U , ha esetleg megnézné valaki. terméktám...öndiagnosztika,jelerősségnél van,ha ..... )

amúgy ép most szembesültem,h a meghirdetett 25Mb es net-et mégsem tudják biztosítani,mert 15mb es a falunkban lévő alközpont :F :Y !! :O Nah ez van 2013-ban nálunk. előfizetni szabad az "X" nél a 25 mb re,majd közlik,h "sorry",módosítjuk inkább 15re ,mert mégsem tudjuk a 25mb et.(mert hurka a rendszer,de nem fejlesztünk, nem mondjuk,!!) jah,h már megköttetett a szerződés,hát az már él és ....... . :((( :(((
kb már leköpni sem gyűjtök nyálat rájuk.
szóval maradok itt,mert jobb akkor sehol sem lesz,... :U :U

más:
samu:ex5xx tv,particionált vinyóval(konkrétabban SSD-vel), elvan?tapasztalat valaki?
vagy jobbszereti a teljesen "saját" dolgokat?? jó lenne tudni,mert jelenleg 1db nagyobbat szeretnék "4be szelni" és elosztani a kütyük között.
Linux oprendszer allatt elérte már valaki valahogy a tv-t?? mivel,h konkrét legyek. ;) allshare linuxra,vhonnan??
(keresőzöm,de nem lelem a megoldást, :( )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40229) flegos válasza Tegla80 (#40228) üzenetére


flegos
senior tag

Sziasztok!

Hosszas tépelődés után ES 6100-as lett.
Van pár dolog amire nem találom a mgoldást. HDMI kábellel összekötöttem a TVt PC-vel.
Minden simán ment rögtön lett kép. Igen ám de kétoldalt van kb 5-5cm fekete függőleges csík. Néztem a videokártya beállításoknál a felbontást és a TV-re is meg a monitorra is 1680 x 1050 és nem is ad lehetőséget, hogy a TVn 1920x1080 ra állítsam. Van erre megoldás?

A másik, egy kis képzavarban vagyok javítsatok ki ha tévedek, mintha azt olvastam volna, hogy optikai kábellal csak stereo hangot lehet továbbítani?? Ha igy van akkor mi a megoldás arra, hogy a számítógépből az erősítőbe 5.1 menjen??

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv, Flegos

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#40230) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Tegnap az itt írtak alapján vettem egy EH6030-at, amit nagyrészt laptopról használok filmnézésre, valamint annyi játékra, amire a boltban kipróbálva, tökéletesen megfelel.

Annyi kérdésem lenne, hogy olvastam, hogy a Channelt át kell állítani, PC-re, vagy DVI-PC-re, de így jó pár beállítási lehetőség ugrik.

Amennyiben sima Game-re állítom a Channelt és itt beállítom a filmekhez a tv-t, ha játszom akkor pedig átnyomom Game Mode-ba, akkor gondolom ezzel ugyan ott leszek, mintha folyamatosan PC lenne a csatorna elnevezése.

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#40231) nightshadow


nightshadow
veterán

Ez a Samsung 2013-as UHD tévéje: [link] Szerintem ritka csúnya egy darab.

(#40232) torma1981 válasza nightshadow (#40231) üzenetére


torma1981
veterán

:Y :Y :Y :Y

(#40233) Tutu7030 válasza nightshadow (#40231) üzenetére


Tutu7030
veterán

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40234) JoeYi válasza nightshadow (#40231) üzenetére


JoeYi
őstag

reggel már néztem. Nagyon menő, zártszelvényekből összehegesztettek neki gyorsan egy állványt :D Biztos díjazza aki költ rá 3-4 milliót

(#40235) Tegla80 válasza JoeYi (#40234) üzenetére


Tegla80
addikt

nekem 1re a "mindig tv-s reklám" (rohan a kerettel) ugrott be, bár nemhiszem,h a "mi magyar részlegünk tervezte volna" . :D
amúgy
szerintem vászont csíptetve rá,festőálványnak is használható ,ha már meg heggeszted a talpat hozzá :DD

még nem is kapható,de máris mennyi kreativitás van eme termékben :U

:))

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#40236) Tutu7030 válasza JoeYi (#40234) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szerintem erről koppintották.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#40237) fdisk válasza VW-Corrado (#40208) üzenetére


fdisk
őstag

Nálam is ugyanez volt. A smarthub frissítette magát. Nekem is eltűnt pár widget. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#40238) kicsibacsi válasza Tutu7030 (#40236) üzenetére


kicsibacsi
tag

Tutu7030-nál a pont! :D

(#40239) gvalko válasza ORCA58 (#9273) üzenetére


gvalko
csendes tag

Üdv, a kérdésem az lenne, hogy a GM HD-s vevőbe csak a Vidás kártya van bent, vagy modullal együtt használod (elvileg a kártya és a modul párosítva van Vidáéknál)?
Továbbá milyen tapasztalataid vannak a GM és Vidanet vonatkozásában?
Én most akarok venni egy GM boxot, a Spark Triplexet néztem ki, de abban nincs Cam-modulnak hely, csak két conax kártya megy bele, ezért ha kapok még valahol, akkor egy GM 9080 2CR2CI HD PVR-t veszek.
Sat és Kábeltuner kell nekem...
Illetve ha valakinek van tapasztalata Alien vagy GoldenMedia a jobb választás?

V

(#40240) tibike8 válasza RedCat (#40215) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem is hasonló van 40D6500-nél. Digi kábelen van és HD adóknál, de nem feltétlen HD adásoknál lehet ezt tapasztalni. Pl. eléggé feltűnő az m1-en a Maradj talpon játéknál ez a jelenség, de leginkább csak ebben a műsorban és ez nem is HD-ban jön tudtommal.

(#40241) VW-Corrado válasza JoeYi (#40217) üzenetére


VW-Corrado
csendes tag

Akkor nem vagyok egyedül, már kezdtem összeesküvés elméletet gyártani. De azért ennek egyáltalán nem így kellene működnie, sőt! :U :F

"smart hub resetet" hogy működik?

Viszont nálam volt ilyen is:
Vimeo ikonnal Facebook felirattal a Vimeo indult el. :( Rámentem, frissítettem, Facebook lett belőle. :N

Kicsit csalódás nekem ez az egész Smart.
- A Facebook alkalmazás egy kalap... semmit sem ér. Néhány dolgot jelenít csak meg, de azt is úgy, mintha 1995-ben lennénk. Design semmi. Használhatóság zéró.
- Web böngésző... jó-jó, de ha van billentyűzet, akkor ne rondítson már bele a virtuális billentyűzet. Illetve ha videót nézek, akkor indításkor frissíti az oldalt, olyan mintha újratöltené. Egy duálprocit történetnél többet várnék.
- Kétszer akartam demózni az Angry Birds játékkal, ha már egyszer mindenhol ez megy a boltokban is. Mindkétszer kudarc. Először a a kamera része vacakolt, motion control nagyon nem akart működni, ki-be kapcsolgattam, pár pillanatig érzékelte, aztán nem, átváltottam kameraképre, ott folyamatos kép, majd kifagyott. TV ki-be-kapcsolás nem segített, csak akkor javult meg, amikor a tápcsatlakozót is kihúztam és úgy próbáltam bekapcsolni, amikor minden energiatartaléka elfogyott, akkor kapott ismét áramot, így működött, második alkalommal pedig maga a program adta meg magát. Ikon nélkül csak a felirat volt, de nem indult. Másodszori frissítésre összeszedte magát.
- Fuso még mindig nincs (Ok, van, fent is volt, de samsung is összeszedhetné magát)

Bocs, hogy hosszúra sikeredett, de már ki kellet írnom és hátha valakinek van ötlete.

(#40242) Ádcs


Ádcs
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek választással kapcsolatban. Felvettem már pár viszonteladóval a kapcsolatot, sajnos nem sikerült dűlőre jutnunk típust illetően.

- 170-200cm-ről nézném a TV-t, csak HD filmeket - ehhez 37"-42" közt gondoltam
- 3D egyáltalán nem fontos, csak a jó képminőség. Itt jön képbe az, hogy sok helyen a nem tudom eldönteni, hogy a 100Hz valós vagy CMR vagy mi lehet..
- Falra szerelném szívesen, hogy ne foglalja a helyet, ehhez oldalt lévő csatlakozókkal kéne felszerelve lenni
- smart funkció, wifi nem érdekel különösebben

Samsung UE40ES6710-et néztem ki. Ez elvileg 100HZ valódi és 400Hz CMR. Hasonló adatokkal van esetleg nem 3D? Ebben igazából van rengeteg olyan funkció, ami nem különösebben érdekel, de a képminőség miatt ezt találtam megfelelőnek.

Köszönöm előre is a válaszokat!

https://www.flickr.com/photos/134107228@N04/

(#40243) RudY válasza Tegla80 (#40228) üzenetére


RudY
addikt

Serviio-ból van Linuxos változat, szerintem jobban jársz vele. [link]
Az E-szériához van SamyGO megoldás arra, hogy a TV, illetve a csatolt adattárolók is elérhetők akár FTP-vel is ;) [link]

(#40244) fdisk


fdisk
őstag

Most kapcsoltam be tv-t kb. 2 perce, és megint frissíti magát a smarthub.
Épp tölti lefelé a widgetet. Eltűnt a felső 5 kis, és az alatta lévő 4 nagy widget. (a Samsung apps kivételével)
Nem hinném, hogy ez normális dolog.
Lehet összefüggés a teljes áramtalanítás és a widgetet eltűnése között?
Ugyanis én elalvás előtt fullra kikapcsolom a tv-t. (értsd :kihúzom a konnektorból)

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#40245) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Help.!!! :Y :Y

Volt egy kérdésem amire még nem kaptam választ. [link]

Na ez annyival bővűlt,hogy ADC/WB-n belül. ADC. És azon belül HDMI Calibration Failure.

Na ezt nyomkodni kéne míg nem tetszik a kép vagy mi van, mert rózsaszínesbe pompázik minden. Jelenleg.

Kérdés: ezt le lehet e nullázn valahogy. Vagy mi a megoldás. Help!!! :Y :Y Hard reset nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#40246) KovyBoy válasza flegos (#40229) üzenetére


KovyBoy
tag

Szia!

Üdv a klubban! :D

Optikai kábelen (s/pdif) természetesen kijön az 5.1-es hang, tehát csak össze kell kösd a sz.gépet az erősítővel illetve a hangkártyán aktiválnod kell az optikai kimenetet.

A TV-ből is ki tudod szedni egyébként az 5.1 hangot (csak legyen 2 opt. bemenet az erősítőn). Erre pl akkor lehet szükség, ha servion, vagy allshare-en megosztott filmet nézel, mivel ilyenkor a hang csak a tv-ig jut el (nálam legalábbis, egy igen régi erősítőm van, még hdmi sincs rajta). :) Ekkor érdemes a hangot a tv-ből nyerni (ami szintén 5.1), viszont akkor a tv-n át kell állítani a hangformátumot pcm-ről dolby digital-ra.
Nálam így megy a rendszer a 6100-as tv-vel.

A 2 fekete csík a képernyő szélén egyértelműen a felbontás miatt van. Valahogy "ki kéne erőszakolnod", hogy a videokártyán 1920x1080-as felbontás menjen a tv-be.
Szokott lenni vmi olyasmi a felbontás beállításoknál, ahol be lehet állítani, hogy minden felbontást felajánljon, ne csak azt, amit a kártya támogat (de szép magyar mondat lett ez...). Sztem próbáld meg még azt, de hátha ír valaki még vmi okosságot, hátha!

(#40247) Tegla80 válasza RudY (#40243) üzenetére


Tegla80
addikt

thx
de mivel tök hülye vok a linuxhoz(is) ezért ez rajtam,nem segít
plug&play kéne nem ilyen terminálos izé,vagy mi is ez.

Sony® & PlayStation®

(#40248) Tegla80 válasza Permet Elek (#40245) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
(szerintem)
sokan azért nem válaszolnak,mert már ezerszer elmondták,h
"szervízmenüben,csak SAJÁT FELELŐSÉGRE turkálunk!!!!!!"
mert jobb esetben ez lesz,rosszabb esetben kuka a tv.

szóval röviden:
ha nem akarsz nagyobb gondot,most vedd fel a kapcsolatot a szervízzel!
(ha garis, akkor esetleg mehet a "nemtom mitől lett ez",ha nem akkor rádbízom, de szervíz!)

Sony® & PlayStation®

(#40249) Permet Elek válasza Tegla80 (#40248) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Köszönöm ezt a hasznos választ. :R :R Remélem azért kapok pozitívabb választ is.Mert azért egy pöttyet felhúzott a dolog. Igen elolvastam a figyelmeztetést. A mostani kérdés mielőtt szervízbe vinném, hogy van e megoldás. Mert nem tudja kalibrálni a hdmi-t, mint ahogy kiderül a hiba üzenetből. De hátha tud rá valaki valamit. Mert ugye nem hdmi-n. Pl-net. Jó a kép. :R :R

(#40250) Permet Elek válasza Permet Elek (#40249) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Na jó, sehol nem jó a kép. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.