Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) attamero81


attamero81
senior tag

Egy kis karácsonyi csemege!
De k..va sokat kell még ehhez fejlődni és annál nagyobb számban fejleszteni egy pár dolgot.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#39152) Tegla80 válasza Atomin (#39148) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Hol lett megvéve a készülék?
(ország,esetleg UK ból hozták a rokonok ? :U )

EU37ES6100W...... ha esetleg folytatnád a sort ,akkor a "szakik" rögtön megmondanák,mely régióba való a készülék.(valszeg ezzel lesznek a gondjaid,h nem "magyar")
nekem "WXXH...." a "H"miatt ez így a magyar országára szánt készülék(ha jól tudom. ha nem akkor valaki majd úgyis kijavít)

csao

Sony® & PlayStation®

(#39153) Atomin válasza Tegla80 (#39152) üzenetére


Atomin
csendes tag

2 hete gyártották, jészfényszarui jutalom készülék.

ez is WXXH

[ Szerkesztve ]

(#39154) Atomin válasza Atomin (#39153) üzenetére


Atomin
csendes tag

A Smart Hub mi alapjan dönti el hogy a készülék helyileg hol található?

(#39155) mihaly13 válasza fdisk (#39149) üzenetére


mihaly13
tag

Egy 4Gb-s pendrier nem elég,vegyél egy nagyobbat mert nem elég én is így jártam és akkor vettem egy 16Gb-est és működöt,de csak a tévé programokat másolja az internetről nem sem a műholdvevőről nem másol.

(#39156) mihaly13 válasza attamero81 (#39151) üzenetére


mihaly13
tag

Ez a tévé 25000 $ ,egy egész vagyon nekünk !

(#39157) FicsiCsabi


FicsiCsabi
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítséget hoigy van egy samsung ue40es61000 tv-m.
Van itthon modem-router-es wifim, amihez minden gond nélkül csatlakozik. de ha be van kapcsolva az asztali számítógépem(ami lan kábelel kapcsolódik a modem-routerhoz), akkor már nem tudoma Smart funkciókat használni csak ha a szomszédnak a router-éhez kapcsolódok.
Van arra lehetőség vagy valamilyen beállítás hogy minden esetben az én wifi-met használja a tv?
Segítségeteket előre is köszönöm

(#39158) leslieke válasza FicsiCsabi (#39157) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

IP-címek rendben vannak? Leírásod alapján IP-cím ütközés lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39159) FicsiCsabi válasza leslieke (#39158) üzenetére


FicsiCsabi
csendes tag

az mit jelent és hogyan lehet beállítani?

(#39160) leslieke válasza FicsiCsabi (#39159) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kapcsold be mindkettőt egyszerre, nézd meg, hogy melyiknek mi az IP címe. Ha azonos, akkor az okozza a problémát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39161) DragoX


DragoX
tag

Tudna nekem ajánlani valaki egy jó kis Samsung (vagy Sony, Sharp :) ) lcd tv-t 120k-ig? Lehetőleg olyan érdekelne amiből van fehér, de ha nincs ebben az árban az se gond.

(#39162) FicsiCsabi válasza leslieke (#39160) üzenetére


FicsiCsabi
csendes tag

mert annak különbözőnek kellene lenni?
hiszen én azt akarom hogy mind a sz. gép mind a tv egy routerhez kapcsolódjanak

(#39163) leslieke válasza FicsiCsabi (#39162) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, különbözőnek kell lennie, de attól még tudnak csatlakozni a routerhez. Az utolsó szám legyen különböző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39164) FicsiCsabi válasza leslieke (#39163) üzenetére


FicsiCsabi
csendes tag

az utolsó 3 szám: 140
ha tv-n ezt átírom pl 141-re akkor már az jó?

(#39165) Zacskosfrodo


Zacskosfrodo
csendes tag

Hello!

Abban kérném a segítségeteket, hogy vettünk egy Samsung Smart LED TV-t és a csatornák áthelyezésénél adódott némi probléma.
Fórumban, volt hogy csatorna átvitelnél exportálni kell pl pendrive-ra majd letölteni egy programot gépre és így könnyen gyorsan beállítható a csatornák számozása.
a programot miután letöltöttem (Samsung Channel List Editor 1.01) és meg akarom nyitni gépen a TV-ről lementett csatorna listát, azt irja, hogy érvénytelen formátum.

Mi lehet a baj és hogyan orvosolható?!

Köszönöm előre is a segítséget.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket

(#39166) leslieke válasza FicsiCsabi (#39164) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39167) Ra3 válasza Atomin (#39153) üzenetére


Ra3
őstag

akkor már sejtem miért lett az aprón annyi 37es6100 karácsony előtt hirtelen :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39168) tibike8 válasza Atomin (#39154) üzenetére


tibike8
őstag

A Samsungot kérdezted? 80/7267864

(#39169) RudY válasza Norby86 (#39145) üzenetére


RudY
addikt

Semmilyen reset nem kell, csak újra kell hangolni automatikusan az összes csatornát! Ezt elvégzi önállóan a box, de a tv nem, úgyhogy hajrá :K

(#39170) XZoli válasza Zacskosfrodo (#39165) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ezzel a progival működni fog, ez támogatja már a 2012 szériát is. A lenti oldalról tudod letölteni, közvetlen link sajna nem megy.

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#39171) Zacskosfrodo válasza XZoli (#39170) üzenetére


Zacskosfrodo
csendes tag

Köszönöm szépen! Kellemes Ünnepeket!

(#39172) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv!
Vettem egy Samsung UE-40ES6100 típusú tévét, de több videóra (köztük *mkv formátumú videókra) azt írja ki, hogy nem támogatott formátum. Samsung UE-32EH6030, és a Samsung UE-40C6000 le tudja játszani ugyanezeket a videókat. Mi lehet a probléma?

(#39173) gorgocska válasza Zacskosfrodo (#39171) üzenetére


gorgocska
tag

Valaki felrakta a samsung 6030 az új Firmwaret és ha igen valami újdonságot észrevett? :Y

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#39174) fdisk


fdisk
őstag

4 napja vok boldog tulajdonosa egy es6100-s tv-nek,de még mindig nem szoktam meg.Majdnem ""zavar"",h annyira tiszta rajta a kép,mintha élőben látnám.(crt-hez képest) :DDD

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39175) Atomin válasza tibike8 (#39168) üzenetére


Atomin
csendes tag

Reggel hivtam oket. Probalt racsatlakozni a tv-re de nem sikerult, amugy lovesuk sem volt.
Magyarban gyartott tv magyar felhasznalasra, nem birom megerteni mi a frasz van vele. Ip vagy 192 vagy 86 , de mindketto magyarorszagi leosztas, igy annak is jonak kellene lennie.

(#39176) sixer66 válasza fdisk (#39174) üzenetére


sixer66
senior tag

Annyira dicseritek ezt a tv-t hogy mar banom hogy 6030-at vettem, gyujtottem volna inkabb meg kicsit 6100-ra :W

(#39177) gabesystem1


gabesystem1
csendes tag

Sziasztok!

A gyereknek vettünk egy Samsung LE32E420E2W LCD tv-t. A probléma a következő lenne: SCART csatlakozón keresztül összekötöttem a DVD lejátszóval utána kiválasztom a külső bemenetet a TV source gombjával és kiírja, hogy nincs jel. Ugyanez PS2-vel is. A kábel és DVD lejátszó működik, mert ellenőriztem másik tv-vel. Esetleg a menüben is állítani kell valamit, vagy rossz a TV SCART aljzata? Vagy ennyire nOOb vagyok???

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#39178) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Vettünk karácsonyra egy UE55ES8000 smart TV-t. Elkezdtem a gyári varázslót, eljutottam a hálózat beállításig, majd fw frissítést ajánlott fel. Rá is nyomtam az igenre, majd elmentem a tv elől.
Mikor jövök vissza, ismét a hálózat választó menü fogad, beállítom újra megint felajánlja az új FW-t, most tovább nyomtam. Következő menüpontnál lefagyott a TV, kikapcsolt.
Most pedig már nem tudom bekapcsolni, csak kattog, néha felvillan a Smartos logo, de többet nem látok.

Tudtok nekem segíteni? FW frissítéssel ronthattam el valamit?

Köszi előre is.

(#39179) 206 cc válasza chege (#39178) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Volt pár hír a neten hogy a 1013 szoftal akadtak gondok....de lehet már a tieden attól újabb volt eleve...van ha jól tudom softreset lehetősége a tv-nek....talán próbáld a return gombot 5 másodpercig nyomni a távvezérlőn...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#39180) ESP válasza chege (#39178) üzenetére


ESP
senior tag

Kuka :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39181) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Hali!

Samsung D6500

Half SBS technikával minden film OK
Half OU ficsőrrel minden film anyag TORZ
nem tud értelmezhető 3Dt adni :O

Milyen lejátszó ajánlott Half OU-hoz? Pc-ről?
Ti miket használtok? :F

(#39182) chege válasza ESP (#39180) üzenetére


chege
aktív tag

nyomogattam a return-t meg az info + menu + mute + power kombót de sajnos nem használt.
Én ronthattam el valamit?
így nincs valami mód fw frissítésre?

(#39183) Trebron09 válasza attamero81 (#39151) üzenetére


Trebron09
őstag

Nagy parasztvaku.... még a fullHD-s TV-ket se tudjuk kihasználni... még HD csatorna is elég kevés van....nemhogy 4k. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#39184) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

A Samsungnak vannak sat tuneres tévéi? ue32eh5300-ban van?

(#39185) Tegla80 válasza gabesystem1 (#39177) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
csak próbálok segíteni,biztosat nem tudok Én sem.
van "AV" is a listában lejjebb , azon esetleg próbáltad már??
sztem azon fog menni.

Sony® & PlayStation®

(#39186) JoeYi válasza chege (#39182) üzenetére


JoeYi
őstag

lehet hibásan töltötte le az fw-t, vagy újraindult upgrade alatt és ettől lett sikertelen. Akárhogyis, ha egyáltalán nem jön be kép, akkor csütörtökön hívd a szervízt, ők majd rátolnak egy jó szoftvert

(#39187) chege válasza JoeYi (#39186) üzenetére


chege
aktív tag

akkor a szervízt érdemes inkább hívnom, vagy visszavinni ahol vettem a TV-t?

(#39188) mate198712


mate198712
tag

Hello!

Lenne egy kérdésem , hdmi kábelt szeretnék venni 10 métereset, laptopot szeretném összekötni az ue40es6100-es tv-vel. 3d-s filmet szeretném majd lejátszani a hdmi kábelen keresztük, na most szerintetek milyen hdmi kábelt kéne vennem, ami jó minőségű ? A 10 méter hosszúság nem fog képminőségromlással járni ?

Előre is köszi!!!

(#39189) csejani


csejani
csendes tag

Helló a kérdésem az lenne, hogy vettünk egy Samsung EU-37ES6100W Smart TV készüléket és wifin keresztül szeretnék számítógépről megosztani filmet (divx sima dvd/brrip) és a tv-n lejátszani a tv hálózathoz csatlakozik a samsung allshare program is fent van a gépen mappák megosztva vele be is tudok lépni a mappákba de ahogy elindítanék egy filmet a tv csak tölt és tölt ha mégis elindít egy filmet akkor 10 másodperc után megakad és tölt újra! Router is vadi új sávszélességel nem kéne hogy gond legyen! Mi lehet a probléma miért nem tudok folyamatosan lejátszani filmet? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#39190) Tegla80 válasza mate198712 (#39188) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Teljes cikk,itt
[link]

rád vonatkozó része ez lenne: (a mellékletből hiányzó képeket, megtalálod az eredeti cikkben!)

"Milyen HDMI kábelt vegyek?
Erről a témáról vérre menő vita folyik internet szerte. Két tábor van: vannak akik szerint a legolcsóbb kábel is tökéletesen megfelel és vannak akik megvannak győződve arról, hogy egy méterenként 20e forintba kerül HDMI kábel látványosan jobb képet közvetít az 1000 forintos társánál.
Mit érdemes tudni a HDMI szabványú kommunikációról: digitális, vagyis csak magas és alacsony jelszint, 1 és 0 közlekedik az ereken.Ez azt jelenti, hogy míg egy analóg jelnél különböző mértékben torzulhat a jelerősség és minőség mire a kábel egyik végétől a másikig ér (függően a környező elektromos zajoktól, vagy a kábel gyártási minőségétől) és ez megváltoztatja az eredményt, addig a digitális kommunikációnál ami az egyik oldalon jel bemegy, az a másik oldalon ugyan kijöhet torzulva, de vagy magas vagy alacsony jelszintnek lesz értelmezve. Nincs köztes átmenet. Vagyis ha bekerül az egyik oldalon egy 1-es, akkor a legrosszabb ami történhet, hogy a túloldalon egy nulla jön ki.
Namármost a HDMI esetében ezt úgy lehet értelmezni, hogy amikor rákötöd a tévét a blu-ray lejátszóra akkor vagy lesz kép a TV-n, vagy nem. Ha van kép, akkor az tökéletes (egy kisebb hibáról lejjebb írok), ha nincs, akkor tényleg rossz a kábel, venni kell egy másikat.
A HDMI szabvány hibajavítást is magában foglal. Tehát ha egyes képi részletek sérülnek a kommunikáció során, akkor azt a tévé képes helyreállítani. Nyilván ez csak egy bizonyos fokig megy. Amikor már a hibajavítás sem elegendő, akkor jön az egyik lehetséges HDMI hiba, a kép teleszóródása fehér pöttyökkel (angolul sparkle, azaz szikra, szikrázás):

Ez az egyes fázisa a HDMI képi hibának. A kettes, hogy egyáltalán nincs kép. Mindkét hibajelenség esetén ki kell cserélni a kábelt. Ha esetleg olyan tesztet olvasol, ahol arról megy a fejtegetés, hogy a drágább kábellel sokkal szebbek a színek, élesebb a kép, jobb a 3D hatás, akkor jó ha tudod, hogy ilyen különbségek nem lehetnek két HDMI kábel között, csak ez a pöttyösödés, amit leírtam.
Az általam olvasott tesztek és technológiai magyarázatok arra is rávilágítanak, hogy kábelprobléma csak nagyobb távolságok esetében szokott előfordulni. Tehát 5 méter és annál rövidebb hossznál tényleg csak ritka esetben hibás a működés. Probléma csak 10, 15 vagy még hosszabb vezeték alkalmazásánál fordul elő, de még ott sem szín vagy kép torzulás, csak pöttyök vagy "nincs kép" hiba!
Most pedig megjelölném a forrásaimat, mivel tudom, hogy így is a nyakamnak fognak ugrani egyesek a saját igazukat bizonygatva. Én nem vagyok villamosmérnök, bizonyára sok mindent pontosabban is meglehetett volna fogalmazni a témában, de a lényeg, hogy a véleményen szerint a lehető legolcsóbb HDMI kábelt kell venni (én pl kereken 1000 forintért vettem 5 méterest az ebay-ről, és hiba nélkül működik)
Mérő műszerekkel végzett képminőség teszt. Eredmény: mind ugyanolyan
Kábel hasonlító teszt, 115e Ft-os vs 4e forintos, 15 méteren

A hdmi.org 4 féle HDMI kábelről beszél:
- Standard HDMI Cable – 1080i és 720p felbontáshoz
- Standard HDMI Cable with Ethernet
- High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K (Ultra HD) felbontáshoz, valamint 3D-hez
- High Speed HDMI Cable with Ethernet
Nagyon fontos hogy nincs olyan, hogy 1.4-es HDMI kábel, csak a fent említett 4 típus. Ebből talán jól látszik, hogy "High speed" minősítésű vezetéket kell keresni a boltban, mivel ez garantálja hogy az 1.4-es szabványban említett legnagyobb felbontást is átviszi, beleértve a 3D-t is, valamint ARC (Audio Return Channel) kompatibilis. Az ARC akkor jön jól, ha külső hangrendszerre van kötve a TV és mondjuk a blu-ray lejátszó. Ilyenkor megspórolhatunk egy extra hangért szükséges vezetéket (kétirányú hang, nem csak fogadni tudja a TV a hangjelet)"

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#39191) utánvétel válasza mate198712 (#39188) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Nekem 15 méteres van, semmi extra, vagyis egyszerűen vettem egy 15 méterest és teljesen tökéletes.
Időnként szoktam a laptopot rákötni a 40colos samsungra monitorként használva azt. Kép. hang tökéletesen suhan oda-vissza, de a 3D filmekkel sincs gond, viszi vidáman.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39192) kissdani válasza Atomin (#39175) üzenetére


kissdani
senior tag

A ">>","2","8","9","<<" gombokkal régiót váltasz a smart
hub-ban, ahol ki lehet választani az adott országot.
Egy próbát megér! :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39193) roby42


roby42
csendes tag

Sziasztok!
ES6100 ismeretlen formátumnak írja ki azt az mkv-t,amit a 6030 simán lejátszik.Lehet,hogy a 6100 szoftvere butább ,mint a 6030,vagy beállítási gond van?
Nem minden mkv-val csinálja ezt.

(#39194) mehmet válasza csejani (#39189) üzenetére


mehmet
csendes tag

Valamilyen webforgalom még zajlik a számítógép(eken) ami(k) a hálózatban van(nak). Netalántán torr.. ááá le se merem írni :D

【ツ】

(#39195) csejani válasza mehmet (#39194) üzenetére


csejani
csendes tag

Amit nem mersz leírni az nem megy a gépen!:D Valami más lehet a probléma!

(#39196) tibike8 válasza Atomin (#39175) üzenetére


tibike8
őstag

Akkor nem hiszem, hogy parázni kellene. Bár elismerem, hogy bosszantó a dolog, de magamból kiindulva, nálam nem sok haszonnal bír ez a SMART cucc. Pár havonta eszembe jut, belépek majd pár perc után meg ki. Szóval, ha minden más megy rajta, ki lehet bírni azt a pár napot, hogy a Samu megoldja.

De azt mindenképp érdemes kipróbálni amit itt fentebb javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#39197) gabesystem1 válasza Tegla80 (#39185) üzenetére


gabesystem1
csendes tag

Nincs sajnos AV! Sorrendben TV, Külső (EXT), HDMI 1 és HDMI 2! Nincs több lehetőség!
Próbálkozom tovább! Köszönöm a segítséget!

(#39198) sandró60 válasza csejani (#39189) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Kb-1-hónapja valakinek hasonló problémája volt.Ő úgy oldotta meg hogy a routerben(chanel)csatornát másra állitotta.1-próbát megér.Talán azon a csatornán amin most komunikál a wifi-valami bezavar

(#39199) sandró60 válasza gabesystem1 (#39197) üzenetére


sandró60
addikt

Ha a "Külső (EXT)", engedélyezed akkor sincs semmi jel átvitel?

[ Szerkesztve ]

(#39200) RudY válasza csejani (#39189) üzenetére


RudY
addikt

A vadi új router beállításainál kellene keresgélni. Egész véletlenül nem Cisco EPC3925? Akkor át is irányítalak [ide], akik mostanában kapták, pár napig szívnak a wi-fi-vel, amíg a szolgáltató rá nem küldi a legutóbbi firmware-t.

A wifi beállítása előtt nézd meg milyen a helyzet a környéken [EZZEL] vagy [EZZEL], Androidos készülék esetén pedig [EZZEL], olyan csatornát válassz, amelyet a lehető legkevesebben (vagy senki sem használ), +/- 3 csatorna távolsággal vedd hozzá. Ha panelban/társasházban laksz, akkor elképzelhető, hogy végig kell próbálnod az összes csatornát, amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.