Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) sandró60 válasza csocsoszán (#39950) üzenetére


sandró60
addikt

Talán ezen a fórumon több tályékoztatást kapsz erről a multimédia lejátszoról

[ Szerkesztve ]

(#39952) KovyBoy válasza oliver7777 (#39949) üzenetére


KovyBoy
tag

Én tudok neked ajánlani egy lehetőséget.
Menj be a 220 Volt-ba és érdeklőd, hogy tudnak-e segíteni "monitor" kalibrálásban. Van készülékük (én már kölcsönöztem tőlük, igaz nekem személyes kapcsolatom van az tulajjal, nem tudom, hogy egyébként bére adja-e Béla bá a profi készülékét).

Egyébként nekem is jól jönne majd, 1 napos az új (szintén 6100-as) TV-m, nekem is kellene majd egy beállítás. De a kalibrálót majd csak akkor fogom elkérni, ha újratelepítem a notit, meg a céges gépemet, majd egy füst alatt akarom lezavarni. Hogy mikor, azt még nem tudom.

Szóval, addig is egy beállítás engem is érdekelne! :DDD

(#39953) JoeYi válasza sakal83 (#39945) üzenetére


JoeYi
őstag

érdekes. PC módba van állítva a hdmi bemenet?

(#39954) xxxbmx


xxxbmx
tag

sziasztok lenne egy olyan kérdésem h kinéztem magamnak egy smart tv-t,ahol a specifikációknál az irják,skypra képes!(Samsung (UE32EH5300WXXH)).Nah most régebben volt egy akció hogy ha smart tv-t veszel akkor ingyen skype kamerát küldenek...ez az akció már megszűnt?Mert ahogy nézem nagyon borsos az ára!köszi

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#39955) sixer66


sixer66
senior tag

Adott egy Samu 6030 és egy asztali PC. Össze van kötve routeren keresztül a tv és a pc.
Van a gépen Serviio és Allshare.
A kérdés az lenne, hogy Allshare-ben van egy megosztott mappa, amiben van 2 film mind a kettő mkv, de az egyiket látja a másikat nem, ez miért lehet?
Serviio-ban beállítottam ugyan azt a mappát de ott semmit se lát.Van valami jobb szerver amivel később majd médialejátszón is tudok filmeket lejátszani hálózaton?

(#39956) csocsoszán válasza sandró60 (#39951) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm!
(Még az egreat honlapon sincs megfelelő tájékoztatás!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#39957) stefi68 válasza csocsoszán (#39956) üzenetére


stefi68
addikt

Ez engem is érdekelne.

Én is szemezgetek vele, de én nem vettem észre ezt a különbséget a Pro és a Plus Pro között.
Az is lehet, hogy valójában nincs is olyan típus, hogy Plus Pro :F

A Pro-nak ITT is van egy topikja...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#39958) ilgatto válasza JoeYi (#39944) üzenetére


ilgatto
tag

Köszi, megnyugtattál. :)
Már csak egy jó akcióra várok, remélem ebben a hónapban meglesz a TV.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39959) sixer66 válasza ilgatto (#39958) üzenetére


sixer66
senior tag

Samu 6100-ast szeretnél jó áron, ha jól értelmeztem? Mert itt nincs rossz áron most, de ha nem akkor bocsi, hogy beleszóltam :DDD

(#39960) KovyBoy válasza sixer66 (#39959) üzenetére


KovyBoy
tag

Még 1 tip: ők megrendeléstől számított másnapra kiszállítják (vidékre), gyári samu kitöltött jótállási jeggyel (2 év garival). Ha jól látom van még 1 db (tegnap előtt még 5 volt belőle nekik). :D

(#39961) ilgatto válasza sixer66 (#39959) üzenetére


ilgatto
tag

Igen, bár gondolkodom még, hogy 32 vagy 40" legyen-e, eddig elégnek tartottam a 32-est a szoba kis mérete miatt. Majd még elválik. :)
A linkelt ár valóban nem rossz, de jelenleg tudok hasonló, vagy kicsit kedvezőbb árban Ausztriában:
http://geizhals.at/751735
http://www.idealo.at/preisvergleich/OffersOfProduct/3214221_-ue40es6100-samsung.html
(Persze az euró árfolyamtól is függ kicsit.)
Úgy tippelem, hogy itt lesz még hamarosan valamelyik üzletben olyan akció, hogy a 32"-os ára lemegy kb. 400 euróra (most kb. 435-445-ért tudnám megvenni), a 40"-os ára pedig 580 körüliről 520 körülire (~145.000 Ft).
De szerencsére lehet otthon is akció és itt Ausztriában is, bármelyiket ki tudom használni.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39962) sixer66 válasza ilgatto (#39961) üzenetére


sixer66
senior tag

Jah, hogy Te kint élsz, azt nem tudtam

[ Szerkesztve ]

(#39963) KovyBoy válasza ilgatto (#39961) üzenetére


KovyBoy
tag

32 vagy 40?
A döntéshez segítségül:

(#39964) ilgatto válasza sixer66 (#39962) üzenetére


ilgatto
tag

Ahogy írtam is, a magyar akciókat is figyelem, így köszönöm a válaszod. :)
KovyBoy: Köszi a segítséget, a linkelt ár már nem is olyan rossz! :)

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#39965) KovyBoy válasza ilgatto (#39964) üzenetére


KovyBoy
tag

Szívesen.
Még 2 hely, ahol olcsó (és van is nekik):
1.
2.

(#39966) csocsoszán válasza stefi68 (#39957) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm! Írtam mindkét helyre!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#39967) Lehiñito válasza KovyBoy (#39952) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali. Egy másik fórumtársal tervezzük, hogy tavasszal elhívjuk szegedre az egyik fórumtársat aki kalibrálással foglalkozik. Ha neked elég ha tavasszal lesz kalibrálva a tv-d akkor egy füst alatt megcsinálná a 3 kalibrálást szeged környékén. Ad kedvezményt ha többen többen vagyunk.
Látom megjött a tv-d. Grat hozzá.

(#39968) Zoza24


Zoza24
senior tag

Üdv!

Szokásos kérdés,max 200k környékéig melyik tv-t ajánlanátok? LG-ket néztem,szimpi is jó néhány,most főleg Samsung típusokból kérnék ajánlatokat...3d,smart,stb lehet benne:)
Való igaz,hogy az IPS panel miatt a Samsung tv-k feketéje szebb,kontrasztosabb?

Köszönöm előre is!

:R

Forza Italy!

(#39969) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Mit csinálok rosszul?
Tegnap újrahangoltam a tv-met mert a thome volt olyan kedves, hogy átvariálta csatornákat.
Digitális kábelem van, a hangolásnál automata módban azt állítom be, hogy kábelen a digitális adókat keresse és minden adót duplán talál meg.

(#39970) KovyBoy válasza Lehiñito (#39967) üzenetére


KovyBoy
tag

Jaja, megvan vééégre valahára és ez már teljesen polír, nagyon rendben van.
Tesztelgetem, vizsgálgatom... használom és aminek így hirtelen örülök (első este után), hogy nem nagyon tapasztaltam felhősödést (az előző, amit visszavittem felhős volt). Lehet ez majd később jön, ki nem tudom, illetve valóban melegedésfüggő is, na majd látjuk.

Ami a kalibrálás illeti, ha tavasznál hamarabb kerül hozzám a készülék, akkor szólok és megoldhatjuk általam is, majd jelentkezem ez esetben!

(#39971) geryyyy


geryyyy
tag

Samsung UE-40D6100 Smart TV-n van olyanra lehetőség, hogy külső HDD-t csatlakoztatok hozzá, és arra felvegyem ami a TV-ben megy? Ha igen, akkor hogyan?

(#39972) sixer66


sixer66
senior tag

Az a tv belső lejátszójának a gyengesége lehet, hogy nézem az Avatar-t mkv-ban (1080p) és érzékelem az utánhúzást gyorsabb mozgásoknál? Vagy ennyit tud a tv? Ezen segít majd az Egreat R6S ami úton van hozzám?Vagy a válaszideje a tv-nek is közrejátszhat?

[ Szerkesztve ]

(#39973) Tin válasza KovyBoy (#39963) üzenetére


Tin
veterán

oké, ehhez a táblázathoz tegyük hozzá az igazság másik felét, mert ez azért nem arról szól, amire itt sokan használják.

a táblázat állítása szerint egy 40"-os tévét 1.5 méterről kell nézni. 1.5 méter ?!?

a táblázat valódi jelentése az, hogy egy átlagember a full hd (1080) felbontást erről a távolságról még meg tudja különböztetni, de ennél messzebbről az átlagember már nem.

a normál SD tévéadást 40"-ban 3 méterről kell nézni a táblázat szerint. viszont a full hd felbontást 3 méterről nézve az ajánlott egy 75"-os tévé... az majdnem 2 méter átmérő....

ugyanekkora (75"-os) kijelzőt SD felbontásban viszont több mint 5 méterről ajánlott nézni...

én 2.5 méterről nézek egy 40"-os tévét. full hd felbontás igenis látszik, bár a 720p és az 1080p közötti különbség már nehezebben, de az SD-HD adás közti különbség egyértelműen megkülönböztethető... ha az ajánlott 65"-ost tévét vettem volna ekkora távolságra, miből állna az SD adás? PACÁKBÓL....

picit tényleg gondolkozzanak az illetékesek. én erre a távolságra még egy 46"-ost el tudnék képzelni, de amíg egy átlag tévénéző 5-10 HD adáshoz fér hozzá, és a tévézés nagyrészt tévé adás nézés, addig célszerűbb inkább a táblázat bal oldalát nézni, maximum a közepét, de semmiképp sem a jobb szélét.

(#39974) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok!

UE40EH6030 tv-t készülök venni!
Tartozékok: 3D aktív szemüveg mellékelve
Típusa: Samsung SSG-4100 lenne?
Üzemidő: kb 150 óra. A szemüveg mindössze egy perc töltést követően képes 2 órányi tartalmat 3D látványra alakítani.
A töltése hogyan történik ennek a szemüvegnek?

Valamint, milyen távolságból optimális nézni ezt a készüléket 3d esetében?

Köszönöm.

(#39975) sixer66 válasza Brave_86 (#39974) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem is ilyen szemüveget adtak ehhez a tv-hez, de tölteni nem tudom hogyan lehet, mert gomb elemmel működik. KB 1,7m a nézési távolság ha jól tudom, de mindjárt kijavítanak ha nem.

(#39976) KovyBoy válasza Tin (#39973) üzenetére


KovyBoy
tag

Próbálom röviden...
Én is 2-3 méterről nézem a 40 colos készüléket, ezt tartom életszerűnek, lényegében egyetértek azzal, mit írtál (de ezt persze nem is cáfoltam sehol).
A táblázat inkább arról szól, hogy pl egy fullHD-s film esetében mi az a távolság, ahonnét még megkülönböztethető a különbség, ésatöbbi.

Amikor azt írtam, hogy "segítségül", arra gondoltam, hogy látva a különböző felbontások melletti megkülönböztethetőséget, könnyebben tud az ember mérlegelni, hogy mi az a felbontás, ami megfelel majd neki.
Én ez alapján döntöttem vásárlás előtt, illetve természetesen ácsorogtam is a kiszemelt méretű TV-k előtt az áruházban, végül ezek alapján megszületett a döntés: 40"

(#39977) Brave_86 válasza sixer66 (#39975) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm! Esetleg valaki tudja, hogy történik a töltés?

(#39978) Silent77 válasza Brave_86 (#39977) üzenetére


Silent77
veterán

Sehogy, lemerül, és veszel bele másik elemet. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#39979) Zsigi72 válasza Brave_86 (#39974) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nekem ilyenem van, de szerintem ezek nem tölthetőek.
CR2025-ös gombelem való bele, ami kb. 100Ft-ba kerül.
A 150 órás üzemidő esetén kb. 100 film megnézéséhez elég (1,5órás filmmel számolva).
Filmenként kb. 1Ft.
Ha valamilyen csoda folytán mégis tölthetőek (bár kétlem), akkor sem éri meg bajlódni vele, mikor 100Ft egy gombelem hozzá, ami elég sokáig kitart.

(#39980) Brave_86 válasza Zsigi72 (#39979) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ja értem! Köszönöm a válaszokat. :R Mondjuk a termék infónál ezt is feltüntethetnék azért. :)

(#39981) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Van egy UE32EH5300 32 colos led smart tv-m.

Nincsen az internethez csatlakoztatva. Azt figyeltem meg, ha csatlakoztatok az USB portra pendrive-ot, vagy hdd-t és kikapcsolom a tévét, akkor szépen kikapcsol, lekapcsolja az áramot is a külső eszközről.

Majd jóval később bekapcsolja az eszközt (miközben a tévé ki van kapcsolva) írogat és olvasgat róla, majd lekapcsolja azt. Ez normális? Én nem tudok rá értelmes magyarázatot találni. készít az eszközön file-okat is .cmdb és . cm0012 néven.

Ha ennek okát tudná valaki és elmondaná azt nagyon megköszönném.

L.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#39982) whatnot


whatnot
őstag

A TV-khez való billentyűzetekről tud valaki valamit?
Van elvileg a VG-KBD1000 és 1500, de úgy tűnik, mintha kifutóban lennének, míg újabb típust nem látok.

(#39983) Jadro


Jadro
veterán

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de olvasgatok a PVR funkcióról és a tudástárban ezt olvastam: "Samsung D-s széria (és az E is ha minden igaz) csak a digitális tuneren érkező adásokat tudják rögzíteni, és..."

Tehát csak a TV saját tunere által vett dolgokat tudom rögzíteni? Pl. Ha antennát kötök rá és így a MindigTV-ről fel tud venni, de pl egy külső IPTV-s kütyüről érkező adást már nem?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#39984) LacBp válasza Jadro (#39983) üzenetére


LacBp
tag

így van....

(#39985) Jadro válasza LacBp (#39984) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm, akkor egyelőre nem is piszkálom ezt a funkciót. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#39986) Csekusz


Csekusz
tag

Sziasztok !
Pár hete vásároltam egy 46ES7000 tip. készüléket. Ami néhány szót azért megérdemel már. :)
A készülék kellemes csalódás eleddig. Amitől azért tartottam, az a bizonyos felhősödés nevű jelenség, ami persze "nálunk" is megvan, de szerencsére nagyon csekély mértékű. Alul a Samu felirat felett egy kb. negyedtenyérnyi foltocska, meg talán a sarkok környékén egy körömnyi területen "látható", megerőszakolt feltételek mellett, ami sztem egyrészt gyakorlatilag észrevehetetlen, másrészt kis mértékű.
Gyönyörű a tv képe, élvezet rajta még egy sima dvd film is, a blu-ray pedig gyönyörű szép.
Birkóztam a beállításokkal egy darabig, most (nekem) szemre jó, de gondolkodom egy kalibráltatáson.
Ami érdekes,-és azért kissé zavaró-, hogy blu-ray filmnézésnél és FHD adásnál időnként "beszaggat", megakad a kép egy szemvillanásra. Arra gondolok a video beállításoknál kellene valamit vagy kikapcsolni, vagy visszavenni...
A mozgásvezérlése jó, bár néha magától is felvillan 4-5 mp.-re a kijelzőn. A hangvezérlése..., hát próbálgattam egy darabig, mondjuk úgy nem akarja az igazságot...
A smart része tetszik, viszonylag gyors, pakolható, apps hasznos, kliensek tetszenek, használhatóak, de a kereső azért, ill. a wi-fi -s jelátvitel elég lassú.
Scart átalakítóval nyertem rca -n keresztül hangot az erősítőmre (régi Technics), meg rákötöttem a Blu-ray lejátszót az erölködőre így azért már kellemes a hangzás, a tv hangszórói meg had pihenjenek.
Nekem tetszik a tv képe, de had tegyek egy talán fura kijelentést...: az elötte használt, kedvelt 40D6100-at, sztem nem veri meg képminőségben az 46ES7000-es... :N
Sokáig nézegettem a méreteken agyalgatva, hogy ez legyen, vagy egy 55ES6100, végül is a "kisebb" mellett döntöttem- nagy azért a képminőség/tudás/bővíthetőség-beli különbség, DE 3-3,3 méterről nézve csaknem elveszik a falon a 46"-os tv..., valóban igaz a mondás tv-ből nem lehet elég nagyot venni.
A wi-fi jelét (egy antennás 150mb TP-Link) kb 2 falon át, 10 mről szépen, erősen veszi.
Ne haragudjatok a szóözönért, igyekeztem leírni jópár dolgot, hátha valaki vásárlás elött van és segíthetek ezzel valamelyest... ÜDV! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#39987) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy UE40ES6100-as tv-ből hogy tudnék kinyerni hangot egy egyszerű sztereó erősítőre? Csak a füles kimenet jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#39988) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok
Van egy Samsung UE37ES6100-as Tv-m és egy Sony Xperia S-em (minden a lehető legfrissebb rajta)
A probléma az vele hogy Wifin keresztül az AllShare csak a képek és a zene terén működik...Videónál nem.
Pontosabban mikor elindítom a videót, akkor teker a jobb felső sarokban majd kiírja hogy "A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva"
A telefonon pedig: "Sikertelen a média tartalom megjelenítése"
Pedig magát a fájlt ha usb pendrájvra teszem akkor lejátsza.

Igazándiból nem értem, hogy most akkor a telón nincs valami jól beállítva, vagy mivel lehet a probléma.

(#39989) Tippmix46 válasza hkari (#39987) üzenetére


Tippmix46
senior tag

nincs rajta optikai kimenet? a D5500asomon van...

(#39990) hkari válasza Tippmix46 (#39989) üzenetére


hkari
őstag

Van, de a sztereó erősítőmön nincs optikai bemenet :( Akkor gondolom analógba csak a füles kijárat a járható út.

(#39991) Tippmix46 válasza hkari (#39990) üzenetére


Tippmix46
senior tag

neked ez kell akkor, szerintem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39992) Rebell válasza hkari (#39990) üzenetére


Rebell
senior tag

DAC kell neked . Sajna most nincs időm keresgélni. ;)

Tippmix46 : talán jobban jár vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39993) Tippmix46 válasza Rebell (#39992) üzenetére


Tippmix46
senior tag

ez komolyabb igen

(#39994) [CS]Blade2 válasza Csekusz (#39986) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hát igen. Mi a 40-es és a 46-os között gondolkodtunk, és végül a 46-os lett, az első pár napban még hatalmasnak tűnt, pláne a 23-as után, illetve, ott van alatta a 23-as, így látszik a 4x-es felület. De ma már a 46-os sem tűnik olyan nagynak, a 23-as monitor meg egyenesen kicsi. Pénzkorlát nélkül biztos, hogy azt javasolnám, hogy legyen akkora, amekkora fizikailag elfér a kiszemelt helyen. Ráadásul egy jó 3 méterről nézzük, így már nem látszanak még 1080p-n sem a részletek, nem véletlenül ajánlanak ekkora táválságra 70-80"-ost a tudástárban levő táblázatban. [link]
Egyetlen előnye, hogy így legalább a 720p még elmegy, nem kell kizárólag magas bitrátájú 1080p-s anyaggal etetni.

(#39995) vlevi válasza JoeYi (#39944) üzenetére


vlevi
nagyúr

" laptop kijelzőhöz képest 0-10ms volt csak a lag"
Laptopnak mennyi az input lagja? Ne mondd azt, hogy nulla, mert nem fogom elhinni.
Igazándiból ehhez a teszthez egy CRT monitor kellene, összehasonlítási alapnak, mert annak tényleg 0 input lagja van, de hát kinek van már olyan?

(#39996) Tin válasza KovyBoy (#39976) üzenetére


Tin
veterán

egyetértek, nekem mindenki azt mondta az ismerősök közül, hogy akkorát vegyek, amennyi a rászánt pénzből kijön, de minél nagyobbat.

32" crt volt az előd, lett 40"-os lcd, most azt mondom, hogy egy 46"-os belefért volna, elsőre pedig a 40" is nagynak tűnt. 46" felett viszont ekkora távolságból az sd adás teljesen nézhetetlen, mert annyira kicsi a felbontás, hogy tiszta paca az egész kép.

amíg ilyen kevés a hd adó, szerintem nem érdemes akkora hatalmas kijelzőket venni, viszont ha már a hd adás lesz a standard, addigra az 50"-os kijelző fog annyiba kerülni, mint manapság a 40".

ez a mostani edge led felhősödős lcd egyébként sem az igazi, majd 3-4 év múlva az elérhető árú oled tévék jobbak lesznek. bár azok meg beégnek és az idővel fakul a színük. hiába, a crt volt a legtartósabb technológia.

(#39997) KovyBoy válasza Tin (#39996) üzenetére


KovyBoy
tag

Az igazság az, hogy én TV adást egyáltalán nem nézek már pár éve, felőlem el is vághatják a kábelt. :)
Én leginkább azért vettem a készüléket, hogy filmeket nézhessek, ne csak a fullHD-s noti monitoron, hanem végre valahára TV-n is.

Igen, a felhősödés nálam is megrezgette a lécet, de hála az égnek sikerült kifogjak egy olyan készüléket, ahol ez nem nagyon vehető észre (folyik még a tesztelés).

Ahogy lentebb is írták (de látom te is így látod), TV-ből nem lehet elég nagyot venni... hát valahogy így lehet ez. Én beérem a 40-el egy jó darabig az mondjuk tuti. :)

(#39998) Tin válasza KovyBoy (#39997) üzenetére


Tin
veterán

ja, ha csak full hd tartalmat fogyasztasz (gondolom), akkor mehet a jó nagy méret. sőt, ha 3d-t is akarsz nézni, akkor meg főleg kell a nagy, mert 3d-nél teljesen ostobán néz ki az a távoli kis téglalap, ami 3d-s, körülötte meg semmi.

(#39999) KisApám válasza Csekusz (#39986) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem "sajna" az EU40ES7000 jutott, méret szempontjából sajna csak.
(A 46-os ára már sok volt, és a 40-es a 69 cm-es CRT után csak 1 hétig volt nagy, most már az is kicsi :K )

A hangvezérléssel én is hadi lábon állok.
Tudok angolul, de csak nem akarja legalább 90%-ban megérteni azt, amit mondok,
pedig több fajta kiejtéssel próbálkozom.
Talán jövőre kijön a magyar támogatás.

A mozgásvezérléshez fény kell ugye bár,
a 2. (tanítható?) távirányítóhoz meg egy jó kis BD lejátszó,
mivel az LG DVD lejátszóm típusát nem ismeri.
(Gondolom az a nagy fekete bumszli 4 elemes infra vevő ahhoz a 2. távirányítóhoz kell... :F )

Netezéshez egy Logitech K400 billentyűzet van rajta. Jól műxik.

No meg hogy élvezhető legyen a hangja sztereóban (a kb. 1,5 cm "mély" és hátra felé sugározó "hangszóróknak" nincs sok értelme),
vettem hozzá egy Logitech X140-es sztereó aktív hangsugárzót. Jó hozzá.

Ha meg 5.1 kell, akkor a HDMI (ARC) be-kimeneten van egy jó kis házimozi erősítő.

Felhősödés csak akkor arra a pillanatra látható csak,
amikor bekapcsolom a TV-t, az is csak a sarkokban.

A neten található ES8000-es széria beállításait alkalmazom rajta.
Rendben van az is.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#40000) Balage21


Balage21
tag

Lehet hogy én vagyok vak de hol találom meg a Samsung H6030 menüjében hogy milyen jelerősséggel jön a tv adás?Egyáltalán elérhető ez valahol benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.