Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

Van egy UE32C5000 típusú Samsung LED TV-m. Energiatakarékosság témára pl nagyon ráálltam és ezért -is- szeretném a firmwarejét frissíteni. A honlapon van is 2 újabb, a gyári, 2010-esnél:
http://www.samsung.com/hu/support/model/UE32C5000QWXXH-downloads

Viszont a gyári szoftvere magyar, a honlapon lévő már sajnos angol. Nem létezik valahol magyar változat? Vagy nincs mód meghagyni valahogy a magyar menürendszert vajon?

(Vagy az új firmwarek csak hozzáadnak, nem törlik az előzőt? Ezt nem hiszem.)

Üdv.

(#39202) fdisk


fdisk
őstag

Amit beállítok a Samsung allshare v a serviioval megosztott mappaként azt arra alkalmas kütyüvel el/le lehet "lopni" a pc-ről?
A wifit természetesen titkosítottam jelszóval(kis/nagybetű/szám/egyéb karakter),tehát nem könnyű feltörni.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39203) leslieke válasza fdisk (#39202) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39204) bigdaddy3 válasza >>>W!nman* (#39201) üzenetére


bigdaddy3
tag

Helló!

Egy ledes cuccnak nem lehet számottevően csökkenteni a fogyasztását!
82cm esetén főleg nem, alapból nagyon alacsony!
Plamáknál többszáz wattból még tudnak faragni(nem szoftveresen)
LED 100Wból már nincs jelentősége :N

(#39205) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Téves. :R
Fail. :D

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39206) >>>W!nman* válasza bigdaddy3 (#39204) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szia!

Épp most mértem be. Ha ECO-t kikapcsolom, 71W.

Alacsony energiatakarékosság: 43W
Közepes energiatakarékosság: 36/39W
Magas energiatakarékosság: 32W

Automata: 55W

Firmware csekély leírásában pedig ezt találtam:
"Update the energy requirement for Australia"

Részletes leírás amúgy nem érhető sehol vajon?

(#39207) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

UE40D6500-as TV-mel meg lehet azt csinálni, hogy a Galaxy S3-ról átküldje a TV-re a képeket? Tehát a TV is csatlakozik a Wifihez meg az S3 is, és így a képek megjelenjenek a Tv-n?

A TV-n a Smart résznél van egy AllShare App ha arra rámegyek azt írja, hogy nincs csatlakoztatott eszköz. S3-ra letöltöttem az AllShare Play app-et, az meg nem találja a TV-t.

(#39208) bigdaddy3 válasza >>>W!nman* (#39206) üzenetére


bigdaddy3
tag

Szia!

A 32W az jó a 71hez képest, de havi 300FT spórolás.átlag haszn mellett.
Én is alkalmazok ilyet tvnél, de spórolni nem sokat tudok.
És aki eddig látta max alacsony energiatak módot tartotta szépnek!
240W HELYETT 50W a régi LCDm
300W helyett 130-160 a plazma
De mivel napi 24ből keveset üzemel, nem sokat jelent.

Hűtőgép a nagy spórolás, hosszú távon...
Nekem napi 2000W sajnos(beépített), új A+++ 250W lenne
Havi 60000 helyett 750W lenne ami 3000FT mínusz, ez szép!!! :C
DE a készülék 180000FT azaz 60 hónap a megtérülés. Csak utána spórolok.

Ui: az automata szerintem jól működik, az is jól belövi a képet :C

[ Szerkesztve ]

(#39209) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az UE32ES5500 Smart Slim készülék mekkora HDD-t lát USB-n keresztül.

(#39210) ESP válasza Gabesz1019 (#39207) üzenetére


ESP
senior tag

Wifi direct-n kersztül csináld.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39211) fdisk válasza Gabesz1019 (#39207) üzenetére


fdisk
őstag

Meg.
Én is megcsináltam magamnak.
A telefonra tedd fel pl.. a iMediaShare-t.
A többi utána már könnyen megy.

leslieke:Akkor megnyugodtam :D

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#39212) >>>W!nman* válasza bigdaddy3 (#39208) üzenetére


>>>W!nman*
tag

A házban 4TV van, de ez a legfejlettebb... Volt ami 150W-os papíron és valójában is152W-ot kajált... Gyorsan állítgattam rajta, és 79W-ot tudtam kicsikarni...

Van egy másik, 200W-os Samsung, az kikapcsolt állapotban sajnos 25W-ot kajcsizik, bekapcsolva, eco nélkül 161W, 53W lett beállítás után. (Számomra érdekes, h a kontraszt, fényerő nem befolyásolta a teljesítményt(illetve az áramfelvételt)...) Csak az ECO beállítással tudtam javítani/rontani az értékeken. A LED-esnél több W-ot jelentett a kontraszt/fényerő csúszka állítgatása...

Szóval sok kicsi sokra megy...

Most izzók helyett is rákattantam a LED-es izzókra... Illetve az összes kikapcsolt, takarék üzemmódban is sokat fogyasztó elektromos eszközt tervezem olyan hosszabbítóba kötni, ami billenőkapcsolóval is rendelkezik. Mikor használaton kívül van, megszakítani ténylegesen az áramkörét... 1 házban nagyon sokat számít ez szerintem... Meg ugye az izzók... 60W helyett 10W-os LED-es izzó, az kb azonos fényerő is már... Csak méregdrága a 10W-so LED-es egyelőre...

Ja igen, hűtőgép, illetve fagyasztó... Annak cseréje is napirenden van...:) Régi Lehel...

Visszatérve a témára. Samsung honlapján nem igen van leírás a firmwareről:
http://www.samsung.com/hu/support/model/UE32C5000QWXXH-downloads

Nem lehet megtudni róluk sehol sem többet?

Illetve az, h a nyelv angol... Az azt jelenti, hogy csak angol? És az egész menüje angol lesz? Utána nyelvválasztásnál se tudom átállítani magyarra?
Illetve... Ha frissítem, vissza lehet térni a régi firmwarehez? (Bár a gyáriját nem látom Samsung honlapján pl... Így ha upgrade előtt nem lehet lementeni a régit, akkor bukta, nem?)

Szokott valaki upgradelni? :)

Amúgy nem feltétlen akarok upgradelni, csak tudnék olvasni részelteiben a változásokról... És akkor el tudnám dönteni, megéri-e, vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#39213) nightshadow válasza vfeco (#39209) üzenetére


nightshadow
veterán

manual: "2TB USB-merevlemeznél több nem támogatott."

(#39214) JoeYi válasza roby42 (#39193) üzenetére


JoeYi
őstag

az enyém lejátssza az mkv-t. Sajnos a választ nem tudom hogy a tiéd miért nem. Több mint valószínű hogy firmware kérdés, és nem biztos hogy az újabb jobb. Esetleg megpróbálhatnád avi -ra átnevezni a fájlt

most pár napig nem tudom megnézni hogy milyen fw van az enyémen, de kb pénteken megírom

(#39215) JoeYi válasza >>>W!nman* (#39212) üzenetére


JoeYi
őstag

én még soha nem láttam samsung tv release notes-ot. Nem közlik mi változik egy-egy verzióban sajnos. LED tévénél a fényerő csökkentésével tudod mérsékelni a fogyasztást

(#39216) Gézengúz válasza JoeYi (#39215) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi miatt lehet az, hogy az új szoftver nem akar felmászni a tv-re? 2 féle pendrive-ról is próbáltam ntfs és fat32-vel is...A tv beolvassa aztán meg valami hibát ír a penre...Kábelen meg neten keresztül nem lát frissebbet..

(#39217) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Köszi a segítségeket. Közbe találtam egy egyszerű megoldást, programot sem kell letölteni hozzá. Galériában a képeknél van egy olyan lehetőség a menüben, hogy Lejátszóváltás. A megnyitását követően a TV jelzi, hogy a telefon szeretne kapcsolódni, engedélyezem neki és már ott is vannak a TV-n a képek.

(#39218) davy88


davy88
csendes tag

Sziasztok!

Két dologban kérném a segítségeteket:

1. Létezik-e olyan beállítás, hogy a tv automatikusan a bekapcsoláskor a külső forrásra váltson (set top box- scart kábellel van a tv-hez csatlakoztatva...)? Vagyis ne kelljen még külön átállítani minden egyes bekapcsoláskor.

2. Beállítható-e az, hogy ha pendriveot vagy winchestert csatlakoztatok a tv-hez (eh5300) akkor a rákötött házimoziról jöjjön a hang, ne pedig a tv hangszóróiból. Ugyanis az az érdekes helyzet állt elő, hogy normál tv adásnál szól a házimozi, viszont ha usb-n keresztül nézek filmet akkor csak a tv hangszórója szól. A külső hangforrásra/hangszóróra történő átállítás nem segít...

Segítséget előre is köszönöm!

Davy

(#39219) utánvétel válasza Flashget (#32966) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Hogy lehet, hogy neked az említett pendrivére megy a PVR , ellenben az én Adata N005 USB3.0 64GB pendrivémre nem sikerül felvennem. Leformázza, majd az eszköz működési tesztje sikertelen címmel "leköszön".
Samsung D7000 tv-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#39220) Batib válasza davy88 (#39218) üzenetére


Batib
őstag

Szia!
Ha a box be van kapcsolva akkor a tv aut. átvált scartra amennyiben a kábelben be van kötve a 12v-os kapcs. fesz.Másik kérdésedre nem tudom a választ.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#39221) gyurigyerek


gyurigyerek
csendes tag

Sziasztok! Boldog karácsonyt kívánok minden fórumozónak!

Tv vásárlási dilemma előtt vagyok. Szeretném megkérdezni a véleményeteket akinek már van az eh6030-as 40" os samuval kapcsolatban. A gyártó oldalán utalnak rá hogy nem tudja a fullhd felbontást 3d- ben. Ez most mit jelent mert nem világos számomra. A boltban a kis seggdugó eladó(már majdnem felrugtam amilyen erőszakos volt :) ) Azt mondta nem valós 100 Hz. Azt mondta beszaggat a kép 3d lejátszásnál.Mondjuk nem volt nekik polcon és nagyon rá akart beszélni másikra persze drágábra. Egy c530 volt a régi tv. Nagyon elégedett voltam vele és szerettem hogy usb-ről külső winchaster-ről lejátszodta a 1080p filmeket. Gondolom ez a funkció ebben is megvan.

(#39222) HornedReaper válasza gyurigyerek (#39221) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Főleg azért szaggat a kép 3D-ben, mert villog a szemüveg.
Motion Plus személyre szabható, azzal már egész folyamatos a kép.
PC-ről nézem, és kb. fél percenként egy pillanatra belassul a kép Motion Plus-t használva film közben, mintha a buffer megtelne..

A 100Hz PC módban gondolom kikapcsol, de normál HDMI módban PC-ről alapból 100Hz-en megy?
Vagy a Motion Plus is kell hozzá? (pl. 0-ra állítva a képjavítóit)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#39223) kissdani válasza gyurigyerek (#39221) üzenetére


kissdani
senior tag

Az eh6030 valós 100hz-es és nem szaggat a kép 3d nézésekor se! És 130-k körüli áron ez a legjobb vétel!
Ha néha megakad a kép pc-ről az nem a tv hibája hanem a gép nemtudja a 24hz-et! Az nvidia karikkal szokott ez lenni a probléma!
Nyugottan vedd meg csak ajánlani tudom fateromnak most vettünk karácsonyra és nagyon meg vagyunk vele elégedve, a felhősödés az szinte nulla ellenben az "es" modellekkel!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39224) gyurigyerek válasza kissdani (#39223) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

Köszönöm gyors válaszotok. Jól gondoltam én hogy jó választás ez csak az eladó annyira el akart adni de mivel ez nem volt nekik minden áron rá akart beszélni másikra. Még kipróbálom szemüveggel is mert arra nem volt alkalmam. :)

(#39225) Tegla80 válasza gabesystem1 (#39197) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Holnap megnézem,neked h apuén,hogy s mint megy a dolog.
Orion DVD-t kap scarton tesztnek. Rádugtam amikor vettük,de nem is néztem meg,h megy e neki.
(neki is ezt vettük,most kari előtt a tacskóban)

Itt 1 cikk a tv hez.
[link]

érdemes elolvasni,van benne egy "komplett setup" amit apuén beállítva,nagyon szép képet kaptunk.
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#39226) Switch333


Switch333
tag

Kedves fórumozók!

Sikerült beszereznem a D5500-omhoz egy wifi sticket, amivel már az appok sikeresen mennek. Nagyjából egyéve vettem a TV-t és akkor már itt rákérdeztem hogyan lehetne a szerviz menüben a full böngészőre visszabutítani. Sajnos az akkori hozzászólásokban már nem találtam meg a választ, így megint kérem a segítségeteket! :)
Előre is köszönöm!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#39227) krx21 válasza HornedReaper (#39222) üzenetére


krx21
nagyúr

PC módban nem lehet bekapcsolni a Motion Plus-t ...
Pont az a lényege, hogy nem enged bekapcsolni semmilyen eljárást ami növelné az input lag-ot...
Ha kell, használj más módot és kapcsolj ki manuálisan minden egyéb dolgot...

(#39228) Shocker


Shocker
csendes tag

Sziasztok!

Először is lenne három kérdésem az ES6100-assal kapcsolatban.
1. Az AllShare helyett érdemes más appok után nézni? Olvastam a Serviioról meg a Plexről is itt, de konkrétan sehol nem láttam (pedig guglin is kerestem, angolul is) leírva, hogy ezért és ezért ezt érdemes választani. Ebből arra következtettem (nevem Sherlock Holmes), hogy gyakorlatilag tökmindegy. Amiért mégis érdekel, az a kövi kérdés.
2. Létezik olyan, hogy az AllShare wifin nem tud x nagyságú fájlt átdobni PC-ről TV-re? Az Omega 900 megás koncertfilmjét probléma nélkül megnéztük, de a 8,5 gigás Apádra ütök, illetve egy majdnem 3 gigás amerikai foci-meccset nem ismer fel már a PC-n sem az AllShare (azaz nem jelenik meg a programban a megosztott mappában).
3. Mikor bekapcsolom a TV-t, lehetséges, hogy ne a Scarton csatlakoztatott Külső Source (ami amúgy egy DVD-lejátszó) köszöntsön, hanem a kábelen érkező műsor?

Köszönöm szépen előre is!

Egyébként meg - hogy valamit hozzá is tegyek -, aki vívódik, hogy 170k körül milyen tévét vegyen, őszintén ajánlom a 6100-ast, mert baromi jó, és egyrészt egy CRT-hez képest zseniális, másrészt meg elképesztő, hogy milyen lehetőségek vannak már egy TV-ben. :)

Szép napot, és további kellemes bejglizést!

(#39229) Switch333


Switch333
tag

Megtaláltam ezt az appot de nem igazán tudom hogyan kellene felvarázsolni a TV-re? :(

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#39230) balázz


balázz
csendes tag

Sziasztok és Boldog karácsonyt!

Samsung UE40ES6100-al kompatibilis ez a kombo? (egér + bill. Logitech MK330) Katt
MK320sról láttam hogy müködik :/

Előre is köszi

(#39231) krx21 válasza Shocker (#39228) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy ilyen TV-n nehogy már Scarton-on kösd be a DVD-t! Be kell szerezni, hozzá egy korszerű HDMI-s felskálázó lejátszót, avval sokkal jobb képet kapsz... (megéri...)

(#39232) sandró60 válasza balázz (#39230) üzenetére


sandró60
addikt

A Logitech termékek kompatibilisek a samsunggal

(#39233) balázz válasza sandró60 (#39232) üzenetére


balázz
csendes tag

Köszönöm

(#39234) Pitu


Pitu
aktív tag

6100-as tv-men 1.5 hét után lett egy sub pixelhiba a bal felső sarokban. Messziről nem lehet észre venni. Úgy tudom garanciában ezt még nem kezelik...Szerintetek érdemes az itt leírtakat kipróbálni, csinált már valaki ilyet tv-re?

(#39235) JoeYi válasza Pitu (#39234) üzenetére


JoeYi
őstag

a szoftveres megoldást mindenképp érdemes megpróbálni. A nyomásos is működhet, hisz többen is írták az ottani fórumban, plusz anno mikor monitort vettem nekem is volt egy subpixel hibám. 3 napos pixelgarancia visszavittem és még aznap visszakaptam javítva. Mikor átvettem a szervizben mondtam a srácnak hogy kapcsoljuk be, nem kelljen már mégegyszer bejönnöm ha megint hibás. Erre ő azt mondta hogy semmi jelentősége hogy ott náluk jó-e vagy sem, mivel a szállítás közbeni rázkódástól is előjöhet/eltűnhet egy-egy beragadt pixel.

Szóval működhet, de mint mindig, csak saját felelősségre és ésszel érdemes csinálni.

(#39236) Switch333


Switch333
tag

Senki nem tud ez irányban segíteni?

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#39237) Pitu válasza JoeYi (#39235) üzenetére


Pitu
aktív tag

köszi, mozgatva nem nagyon volt a tv az biztos, maximum a dokkolóban hozzákötött 2Tb-os hitachi winyónak v. az xbox360-nak lehet némi rezgése.
Honlap rákötöm a notit hdmi-n és kipróbálom a szoftveres utat, hátha.

(#39238) n laca


n laca
csendes tag

Sziasztok! Samsung6030-at összekötve 8800 gt-vel (DVI - HDMI) a hang átmegy vagy az külön a hangkártyából? Köszi

(#39239) Shocker válasza krx21 (#39231) üzenetére


Shocker
csendes tag

Tudom, tudom, előbb-utóbb le lesz cserélve egy up-to-date lejátszóra, csak most idén Karácsonyra elég volt a TV+billentyűzet+TV-csomag váltás kombóért kicsengetett lóvé :) Meg most egyébként nagyobb show lenne egy webkamera vétele, és a TV-n történő szkájpolás.

(#39240) JoeYi válasza n laca (#39238) üzenetére


JoeYi
őstag

itt egy leírás a kérdésedhez kapcsolódóan

(#39241) n laca válasza JoeYi (#39240) üzenetére


n laca
csendes tag

köszönöm :C

(#39242) JoeYi válasza Switch333 (#39236) üzenetére


JoeYi
őstag

végignéztem az összes hozzászólásodat, de ebben a fórumban még soha nem dobtad fel ezt a kérdést. Tudtommal D szériás tévékben D6500-tól felfelé van webböngésző, annál kisebb modellekra csak wikipédia appot lehet rakni.

(#39243) gabesystem1 válasza sandró60 (#39199) üzenetére


gabesystem1
csendes tag

Nem nincs, kiválasztom az EXT-t és semmi! Azt írja hogy nincs jel, ellenőrizzem a csatlakozást!

(#39244) gabesystem1 válasza Tegla80 (#39225) üzenetére


gabesystem1
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a linket! Még mindig semmi!

Viszont egy dolgot találtam az angol nyelvű leírásban, ami nem biztos hogy túl jó jel:

In analogue TV, Ext., AV modes of the PAL system, the Tint (G/R)
function is not available. LCD 420 does not support AV, Component mode

(#39245) JoeYi válasza gabesystem1 (#39177) üzenetére


JoeYi
őstag

esetleg nincs valami állítási lehetőség ha ráállsz az ext-re, nem okézod le hanem megnyomod a tools gombot?

(#39246) Switch333 válasza JoeYi (#39242) üzenetére


Switch333
tag

Először is köszi szépen!
Elnézést, már nem emlékeztem 1 évre visszamenőleg, de biztosan volt szó erről a kérdésről. Valaki annak idején levezette hogyan lehetne a szerviz menüben operálni. A wikis app felrakásához tudsz valami támpontot nyújtani?

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#39247) rasky


rasky
senior tag

Nincs valami jogszabály mennyi ideig lehet a szervizben egy tv? Mert már 26 napja ott van és se kép se hang.

(#39248) gabesystem1 válasza JoeYi (#39245) üzenetére


gabesystem1
csendes tag

Köszönöm, kipróbáltam a Tools gombbal, annyit lehet, hogy elnevezni az EXT kimenetet ( pl.: DVD, videorecorder, stb.) átállítom és ugyanúgy semmi!

(#39249) GabenBFG

Sziasztok!
Ma vettem egy használt LE40C530F1W TV-t. Néztem hozzá ITT új firmware-t de nem tudom, hogy a kettő között (T-TDT5DEUC vs. T-MSX5DEUC) mi a különbség. Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39250) Tegla80 válasza rasky (#39247) üzenetére


Tegla80
addikt

Tv re nemtom
,de a régi PS3 am mikor 2szer is szervízben volt az mind2szer 6 hét volt minimum!!!
a válasz az volt,h "franciában" javítják csak 1edül őket és várólista van.
a leadási idő és a vissza adási idő közti idővel tolódik ilyenkor a gari!! (uh,ez szép lett :) )
szóval,ha ez is ilyen akkor kitartás :K
csao

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.